Tolkien Tábor 2024

Gondolatok

Több
11 éve 3 hete #408753 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gandalf: A laza csoport és a hivatalos forma miért nem fér meg egymás mellett?

Én egyébként leginkább a stílust és azt nehezményeztem nagyon, hogy Kincső mindenki előtt (800 ember tudjátok...) kérdőjelezte meg azt, hogy Mírrand egyáltalán jelezte BÁRHOL, hogy az MTT cuccait is árulná ott. Ez azért nem kicsit őőő éérdekes.

A másik pedig,amiért én már nem egyszer kaptam,hogy én miért nem így csinálom, hogy szerintem ez tipikusan az az eset, amikor írni kell az adott link kitevőjének, hogy vagy fogalmazza át,amit írt, vagy pedig szedje le. Nem pedig mindenki számára nyílvánosan kvázi lehülyézni...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408752 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kisebb körben működnek a személyes megoldások, de egy 800+ taglétszámú csoportban, ahol kb. a csatlakozók negyedét láttuk életünkben MTT-s rendezvényen, jóval kevésbé.

Nyilván két út áll előttünk:
Vagy meghagyjuk ezt egy laza csoportosulásnak, amely nem kötődik hivatalosan az MTT-hez, vagy továbbra is ragaszkodunk ahhoz, hogy ez is az MTT egyik hivatalos csatornája (amely rengeteg előnnyel jár, ezért is ragaszkodik ehhez most más zsinórban a sokadik vezetőség a sokadik vezetőségi struktúrán belül is), és akkor ennek megfelelően kezeljük. Egy Facebook-oldal inkább a márka-marketing szempontjából hasznosabb a csoportnál, az egyesületi célokat jobban szolgálja egy csoport.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408751 Írta: casaubon
casaubon válaszolt a következő témában: Gondolatok
node azt hiszem ezt jobb ha rátok hagyom, szvsz. nem kollektíve vízfejű a vezetőség. én szándékosan naiv vagyok és jobban hiszek a személyes megoldásokban, akármilyen zűrösek, mint a rideg irányelvekben, főleg egy ilyen (relatíve) kis társaságban. :)

jó tényekből jó mesék
ez egy balfasz nemzedék

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408750 Írta: casaubon
casaubon válaszolt a következő témában: Gondolatok
a 'vízfejjel' az a gond hogy nehéz róla indulatok és személyeskedés nélkül vitázni publikusan..

a fb-moderációról meg korábban elmondtam mindent amit gondolok, röviden hogy teljesen értelmetlen, elég lenne kitenni egy mondatot ami nyilvánvalóvá teszi hogy ez a tágabb értelemben vett 'közösség' játszótere, az mtt mint társaság nem vállal felelősséget a tartalomért, sem annak eltávolításáért, aztán ha már nagyon sok a spam akkor esetleg önkényesen, személyes megítélés alapján kigyomlálni - végül úgyis az dönti el a határokat (pl. hogy mit is takarnak a törvény betűi a gyakorlatban), hiszti ígyisúgyis van, a szabályok lobogtatása ellenben fölvetik a megoldhatatlan 'ki őrzi az őrizőket' problémát.

jó tényekből jó mesék
ez egy balfasz nemzedék

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408749 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szívesen nyitok vitát a vízfejjel kapcsolatosan is, de szerintem az FB-moderáció kérdésköre önmagában megér egy vitát, a vízfej-kérdéstől függetlenül is. Mivel jelen esetben a szabályzatot nem a vízfej megléte idézte elő, szerintem tőle függetlenül is vitára érdemes a dolog. Pláne azért is, mert eddig nem volt róla érdemi vita, hiába raktuk ki márc. 18-án. Sosem zárkózott el senki a szabályzat megvitatásától vagy átalakításától, de eddig ezekre egyáltalán nem mutatkozott igény.

A konkrét esethez hozzászólva:
Mírrand esetében számos kiskaput és lehetőséget is látok, ezek nagy részét már mások is felvetették előttem, és ehhez még a szabályzat sem feltétlen igényelne átalakítást. De, ahogy kiderült, itt arról volt szó, hogy Mírrand még nem kereste meg az MTT-t semmilyen ajánlattal, csak Idhrennek pedzegette egyszer élőszóban. Nyilván számos olyan együttműködési forma nyitva áll, amely a reklámozást lehetővé teszi. Hamis tehát az a vádaskodás, amely ezzel kapcsolatos, hogy ti. nem vennénk figyelembe Mírrand és az MTT eddigi közös dolgait (by the way, a Középfölde Vásár nevű Facebook-oldalunkon simán reklámozhatja a boltját, mint az egyik eladó - ahogy azt a Narb-féle Tuilë – jewellery is megtette).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #408748 Írta: casaubon
casaubon válaszolt a következő témában: Gondolatok
gandalf, én megértem mindkét 'oldal' álláspontját, de felagund szerintem a vízfejjel egy valós problémára mutatott rá, csak meglehetősen udvariatlanul. ritkán vagyok mtt-közelben, de 'külsős'-ként is azt látom hogy sokszor parttalan, indulatos viták és véget nem érő hivataloskodás közt vész el a lényeg. feltételezem hogy ennek egy része szükséges fölsőbb kényszer hatására, viszont nagyon aggasztó hogy mármár megszokás lett belőle.

engem pl. legalább annyira sokkoltak az mtt üzenőfalára kitett kitekert ál-jogi nyelvezetű szövegek, mint az oda nem illő maszek hirdetések.

jó tényekből jó mesék
ez egy balfasz nemzedék
Utolsó szerkesztés: 11 éve 3 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408747 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Speciel az FB-moderáció igénye alulról jött, nem mi találtuk ki, többen is jelezték FB-n, e-mailben, személyesen, hogy mindenki mindent kirak a csoport üzifalára, és legyen moderálási szabályzat, mert elvesznek az érdemi infók. Erre sokáig nem hajlottunk, de a filmbemutató és a LEP kapcsán hirtelen megnőtt érdeklődés miatt elkészült mégis egy szabályzat (kiindulási alap a fórumos volt, ezt Kincső átalakította, majd én is átírtam egy-két helyen, végül az elnökség öntötte végleges formába és fogadta el).

Arról természetesen lehet és kell is vitázni, hogy jó-e így, vagy még kell rajta változtatni (az ezzel kapcsolatos konkrét és konstruktív észrevételeket szívesen fogadja a teljes vezetőség), de ha az az egyetlen érv, hogy a vízfejű vezetőség megint kitalált valami bürokratikusat, amely megnehezíti a szegény közösség életét, akkor azt ebben a formában ne kelljen már komolyan vennünk!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408746 Írta: casaubon
casaubon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: (...) Ami a csoportot illeti, az de facto 99,9%-ban a Közösség "játszótere", és ezért aztán tudat alatt mindenki (leszámítva egyes elnökségi nagyfejűeket) a közösség médiumának tartja, ez így van, erről nem érdemes vitát nyitni. Ezért aztán nincs megütközés azon, hogy valaki, aki minden tekintetben tagja a közösségnek (Mírrand) kitesz egy hirdetést a boltjáról, és van, maikor olyasvalaki teszi azt, akiről a kutya se tudja, hogy kicsoda, mert sose láttuk. Persze ettől még az oldal de iure a Társaságé, de ezt az azt ténylegesen, napi szinten nézők és használók konkrétan leszarják - és ezt szerintem nagyon nem is lehet rossz néven venni tőlük, mert kábé mindig ez a helyzet, ha a de iure és a de facto állapot ennyire különbözik (mindenki a de facto-hoz igazodik, ugyanis)...

Tehát az elnökségi nagyfejűeknek azt tudom mondani, hogy akkor legyenek következetesek, és döntsenek egyik vagy másik irányba, és azt következetesen képviseljék is (tehát pl a fórumról/chatről megszokott, belsős kommentsorokat is vígan törölni kell. Ja, hogy akkor az aktivitás 99%-a menne a kukába? Hát, gyermekeim, ilyen ez a szeláví.)(...)


pontosan ezt írtam én is egy privátbeszélgetésben, amikor fölhívtam a figyelmet arra hogy néha elharapódzik a túlszervezés (sajnos ez nagy divat mindenfelé mostanában), és végül nem csak a 'közösség' hangulatát temeti maga alá, hanem a 'nagyfejeseket' is. lássuk be, ez egy facebook csoport, nem pedig egy hivatalos oldal (mint a to.hu főoldala). persze szerintem a 'hivatalos' részét a társaságnak a szükséges minimumon kellene tartani.. mindenesetre ha muszáj kiszedni valamit, akkor azt szó nélkül kell, vállalva az 'önkényességet', ami egy adag bizalommal is számolva egy párszázfős társaságban hatékonyabb mint a szabályok. ez szvsz. nem csak az mtt csoport problémájára igaz. komolyan mi lesz a sok 'új' (és régi) mtt-ssel ha csak alapszabályt meg vezetőséget meg ilyeneket látnak?

jó tényekből jó mesék
ez egy balfasz nemzedék

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408745 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső (Thilanna) írta: amúgy a teljes vezetőség (fb, titkárság, elnökség, thán) látta és jóváhagyta.


Az MTT újonnan keletkezett vízfeje szintén megérne egy misét ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408744 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Gondolatok

Pillangó írta: Mivel a fb-csoportból már törlésre került, szerintem nincsenek már meg a hosszabbak.

Esetleg aki hamar kommentelt és kap e-mail értesítéseket, annál fellelhetők lehetnek :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408743 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

casaubon írta: a hosszabb kommentek megvannak még? (a .doc-ban nem működik a 'mutass többet'..)


Hupsz, ezt nem vettem észre, hogy vannak benne "mutass többet" gombok, bocsánat érte. Sajnos már nem tudok segíteni.

Felagund: igen, felhasználtuk a fórumszabályzatot alapnak, de azért picit több a változtatás, mint vázoltad. Egyébként nem egyedül írtam, plusz csak az elnökségnek van szavazati joga, de amúgy a teljes vezetőség (fb, titkárság, elnökség, thán) látta és jóváhagyta.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Pillangó
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hete #408742 Írta: Pillangó
Pillangó válaszolt a következő témában: Gondolatok

casaubon írta:

Kincső (Thilanna) írta: Sziasztok!

Itt lehet folytatni a FB csoport moderálási elveiről szóló vitát.
Az előzmény a csatolt fájlban. :)

[attachment=0:348w4h4y]<!-- ia0 -->fbcsoport_moderalasvita.doc<!-- ia0 -->[/attachment:348w4h4y]


a hosszabb kommentek megvannak még? (a .doc-ban nem működik a 'mutass többet'..)


Mivel a fb-csoportból már törlésre került, szerintem nincsenek már meg a hosszabbak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408741 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezt Telconar oldalán írtam, de ide is vállalom:

A facebook-csoport problematikája dettó ugyanaz, mint amit már más formátumokban sem sikerólt feloldani, névszerint: hogy viszonyul egymáshoz a Társaság és a Közösség.
Ami a csoportot illeti, az de facto 99,9%-ban a Közösség "játszótere", és ezért aztán tudat alatt mindenki (leszámítva egyes elnökségi nagyfejűeket) a közösség médiumának tartja, ez így van, erről nem érdemes vitát nyitni. Ezért aztán nincs megütközés azon, hogy valaki, aki minden tekintetben tagja a közösségnek (Mírrand) kitesz egy hirdetést a boltjáról, és van, maikor olyasvalaki teszi azt, akiről a kutya se tudja, hogy kicsoda, mert sose láttuk. Persze ettől még az oldal de iure a Társaságé, de ezt az azt ténylegesen, napi szinten nézők és használók konkrétan leszarják - és ezt szerintem nagyon nem is lehet rossz néven venni tőlük, mert kábé mindig ez a helyzet, ha a de iure és a de facto állapot ennyire különbözik (mindenki a de facto-hoz igazodik, ugyanis)...

Tehát az elnökségi nagyfejűeknek azt tudom mondani, hogy akkor legyenek következetesek, és döntsenek egyik vagy másik irányba, és azt következetesen képviseljék is (tehát pl a fórumról/chatről megszokott, belsős kommentsorokat is vígan törölni kell. Ja, hogy akkor az aktivitás 99%-a menne a kukába? Hát, gyermekeim, ilyen ez a szeláví.)

Ja és ezen kívül no offense Kincső felé, de az, hogy a fórum szabályzatát átírjuk úgy, hogy a 'fórum' szó helyére miden esetben beírjuk azt, hogy "oldal", az nem éppen hatékony módszer, lévén, hogy a facebook-csoport jellegzetességi azért igencsak mások, mint a fórumé...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408740 Írta: casaubon
casaubon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső (Thilanna) írta: Sziasztok!

Itt lehet folytatni a FB csoport moderálási elveiről szóló vitát.
Az előzmény a csatolt fájlban. :)

[attachment=0:345o87jd]<!-- ia0 -->fbcsoport_moderalasvita.doc<!-- ia0 -->[/attachment:345o87jd]


a hosszabb kommentek megvannak még? (a .doc-ban nem működik a 'mutass többet'..)

jó tényekből jó mesék
ez egy balfasz nemzedék

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408739 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Itt lehet folytatni a FB csoport moderálási elveiről szóló vitát.
Az előzmény a csatolt fájlban. :)

[attachment=0:2dfsfoue]<!-- ia0 -->fbcsoport_moderalasvita.doc<!-- ia0 -->[/attachment:2dfsfoue]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405550 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kedves minden együtt-kézműveskedni vágyó!

Mint ugye már írtam itten korábban, szívesen indítanék közös kézműves délutánokat/estéket.
Itt is megemlítem, de szerintem a témával költözzünk majd az iparművészes topicba.

Szóval: lassan nyélbe lehetne ütni az első ilyen találkozót, beszéljünk róla! (--> másik topic)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405384 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Metaflora írta: A másik vonal: úgy látom, a "Van ötleted? Csináld meg!" probléma teljesen azonosítva lett azzal, hogy mit várunk az elnökségtől. Nem tudom pontosan, a válaszadók milyen arányban gondoltak az elnökségre vagy csak épp mindenki másra. Szerintem, meg én pl. így írtam, ha az ember felvet egy ötletet, amihez nem elég bátor egyből szervezkedni, nem feltétlenül azonnal kirendelt elnökségi segéderőre van szüksége, hanem csak bárki más hasonlóan gondolkodóra vagy akár támogatóra, aki azt mondja, igen, ez jó ötlet, és jó lenne megpróbálkozni vele úgy is, ha nem vagy profi és nem biztos, hogy elsőre jól csinálod, és én például szívesen próbálkoznék veled együtt. De lehet, hogy csak én vagyok önbizalomhiányos.


Ebben igazad van. Én a problémát ott látom, hogy az elnökség az, akinek kvázi kötelessége figyelni, hol merül fel egy-egy ötlet, ezért ők fognak reagálni - mégpedig alighanem azzal, h. "tök jó ötlet, megcsinálod?". Ahol tehát a hangsúly NEM a "csináld meg EGYEDÜL", hanem az "egyetértek, hogy jó lenne ilyen, vágj bele bátran", és igen, kereshetsz ehhez további embereket, akiknek tetszik az ötlet.
Viszont a gond, h. azok az emberek, akiknek tetszik az ötlet, nem fognak reagálni, mert nem is olvassák :P (kivételek persze vannak) De ha az ember mondogatja is, kellően sok embernek, vagy elgondolkozik, h. ki lehetne alkalmas segítség a megvalósításra, és azokat külön megkérdezi, előbb-utóbb talál.
Szóval szerintem ha az elnökség azt mondja, h. "csináld meg", az már az igényed első felét igenis jelenti, h. bátran megpróbálkozhatsz "nem profiként" is. Az "én szívesen próbálkoznék veled együtt" megtalálása a nehezebb... de az is olyan, h. ha azt várod (nem te, hanem ált. E/2), h. az elnökség szerezzen neked logisztikust, akkor nem fog, mert nincs rá ideje, de ha megkérdezed, h. bocsi, én nem tudom, kik lennének jó logisztikusok, mondtok pár nevet? akkor mondanak, és akkor már van kit megkérdezned, hogy van-e kedve szervezni veled. : ) (és persze a logisztikus csak egy példa, kérdezheted azt is, h. ki tud tündeköpenyt festeni, orkul káromkodni, c-mollban fütyülni vagy hottentottául írni ;P)

A másik, amit tudok mondani azoknak, akik nem biztosak, hogy van elég tapasztalatuk v. bátorságuk kitalálni vagy megszervezni valamit, hogy akkor tessék előbb nyugodtan meglévő projektekben feladatokat vállalni. Szeretem azt hinni, hogy pl. a TLV döntő állomásvezetés ilyen tapasztalatszerzés lehet: ha tényleg érdekel a dolog, akkor a feladat kitalálásától a megtervezésén át az előkészítéséig és helyszíni levezetéséig mindent megcsinálhatsz, kapsz a többiektől tanácsot, véleményt közben, interakcióra lépsz szervezőtársakkal és ismeretlenekkel is... jókor mondom, mi, most, h. épp lezajlott a döntő? :P De sok más rendezvénynél is meg lehet találni a magad kisebb feladatát, kevés olyan szervező van, aki elküldene egy plusz segítő kezet. Én pl. a 2005-ös LEPen a kalandjáték megszervezésével kezdtem, mint egyik legelső szervezői feladatom - adott volt a minta az előző LEPekről, ami segített, de szabadságot is kaptam a konkrét részletekben. Fogtam, válogattam képeket, kitaláltam hozzá kérdéseket, a helyszínen kiragasztgattam őket, meg csináltam arany csomagolópapírból szilmarilokat, amiket meg kellett találni, megírtam és kinyomtattam a szórólapokat... az ember meglepődik, mennyi mindent meg tud csinálni józan paraszti ésszel, ha végiggondolja, mire van szükség egy adott dolog megvalósításához. Nem árt egy adag szisztematikus gondolkodás és kis maximalizmus persze, h. ne felejts ki dolgokat figyelmetlenségből vagy nagyvonalúságból. Ha meg úgy érzed, h. még egy ilyen teljesen végiggondolós dolog sok lenne neked, akkor kezd besegítésekkel, és közben figyeld meg, az adott szervező milyen részletekből rakja össze a dolgot, mi mindent kell átgondolni és megtervezni...

És azért vagyunk egy páran, akik hajlandóak vagyunk türelmesen válaszolgatni kérdésekre is, ha belevágtál valamibe és elbizonytalanodsz ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405382 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én csak egyhez akarok hozzászólni: heti rendszerességű összeszervezés - tényleg szükséges? Nem pont az lenne ennek a lényege, hogy alapvetően nincs felelős, nincs kötött program, csak megyünk és mindenki hoz valamit amivel aktuálisan foglalkozik, esetleg előtte egy topicba beírja hogy "én ma matyóhímzést tanítanék, aki szeretné elsajátítani hozzon fonalat és tűt!", aztán ha hoznak tanít ha nem hoznak hímez magában. Tehát inkább egy ötyeklubot tudnék elképzelni mint tematikus kézműves foglalkozást. Más kérdés a jelmezek és/vagy MTT-s anyag (gyöngy festék etc) ilyen gyakorisággal mennyire elérhető? Az új raktárban még nem jártam, sőt, azt sem tudom hol van.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405380 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Gondolatok
A másik vonal: úgy látom, a "Van ötleted? Csináld meg!" probléma teljesen azonosítva lett azzal, hogy mit várunk az elnökségtől. Nem tudom pontosan, a válaszadók milyen arányban gondoltak az elnökségre vagy csak épp mindenki másra. Szerintem, meg én pl. így írtam, ha az ember felvet egy ötletet, amihez nem elég bátor egyből szervezkedni, nem feltétlenül azonnal kirendelt elnökségi segéderőre van szüksége, hanem csak bárki más hasonlóan gondolkodóra vagy akár támogatóra, aki azt mondja, igen, ez jó ötlet, és jó lenne megpróbálkozni vele úgy is, ha nem vagy profi és nem biztos, hogy elsőre jól csinálod, és én például szívesen próbálkoznék veled együtt. De lehet, hogy csak én vagyok önbizalomhiányos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405379 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Gondolatok

Anglachel/Gurthang írta: Egyébként szerintem nem lenne rossz ötlet (bár nehezen megvalósítható) összevonni ezeket a foglalkozásokat egy közös helyen megtartani hetente, itt most a kézművesdologra + kórusra gondolok és kiegészülhetne egy táncosfoglalkozással meg egy hagyományőrzős edzéssel. Előnye lenne, hogy a közösség sokakat vonzana, utána pedig el lehetne menni palacsintázni/sörözni/teázni. Viszont hátránya, hogy összeszervezni ennyi embert nehezebb egy időpontra.

De szerintem hetente egy ilyen kis egy-másfél órás foglalkozás kreativitás- és közösségerősítő is lenne.


Ha egymás után van, az annak rossz, aki csak egyben venne részt, ha egyszerre, az annak, aki mindegyikben. Talán praktikusabb lenne úgy csinálni ilyen foglalkozásokat, hogy minden héten másféle foglalkozás (kreatív, harcos, táncos stb.) van soron (és nyilván, ami jól működik enékül is folyamatosan, az ettől függetlenül továbbra is jól működik, szal pl. a kórus jól elvan heti egyszer, nem kell várnia rá, hogy négyhetente sorra kerüljön - és akár, ha az egyszeri foglalkozásokon kialakul egy olyan együttdolgozó közösség, ami szintén jól tudna működni magában és igénye van gyakoribb alkalmakra, az is kiválhat, de kezdetnek jó), és utána fix időponttól kezdődően nyílt utóbandázás (ami azért jó, mert így nem érzi magát kihagyva a közösségi eseményből, aki nem ért az aznapi tevékenységhez / nem érdeklődik iránta).
(Pl. itt a Ceilidh Societynek fixen minden kedd este nyolctól van music workshop, aztán kilenctől szocializálódás - más kérdés, hogy általában kilenc után is inkább zenélnek, mint beszélgetnek.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405374 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok

Anglachel/Gurthang írta: Egyébként szerintem nem lenne rossz ötlet (bár nehezen megvalósítható) összevonni ezeket a foglalkozásokat egy közös helyen megtartani hetente, itt most a kézművesdologra + kórusra gondolok és kiegészülhetne egy táncosfoglalkozással meg egy hagyományőrzős edzéssel. Előnye lenne, hogy a közösség sokakat vonzana, utána pedig el lehetne menni palacsintázni/sörözni/teázni. Viszont hátránya, hogy összeszervezni ennyi embert nehezebb egy időpontra.

De szerintem hetente egy ilyen kis egy-másfél órás foglalkozás kreativitás- és közösségerősítő is lenne.


Ez így rendkívül jól hangzik, csak van logikus oka annak, hogy a táborban sem egymás mellett zajlanak a rendi foglalkozások. Borzasztóan zavaró tud lenni egyik-másik félnek, hogy ott van mellette egy kórus, egy hese-husa rend...stb. :D

Én nem bagatellizálom el mások érzéseit ezekkel kapcsolatban. Nyilván amennyien vagyunk annyi félét érzünk, gondolunk, érzékelünk...stb. Megtalálni azokat a közös pontokat, amelyek több embernél megjelennek/megjelentek, ott kezdődik a problémamegoldás.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405369 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Néhány gondolat a teljes diskurzus fényében:

- Ha valaki úgy érzi, hogy nem kap megfelelő segítséget az ötletei megvalósításához a tagságtól, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy nem kap megfelelő segítséget az ötletei megvalósításához a vezetőségtől, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy a rá kiosztott feladatok megölik a kreativitását, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy konkrét ötletek nélkül nem képes kreatívkodni, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy az MTT rendezvényeiből eltűnt a tolkieni hangulat, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy bőven elég tolkieni hangulat van a rendezvényeinkben, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy a tagság túl passzív, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy a vezetőség túl passzív, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy túl zártak a klikkek, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy folyamatosan változnak és átjárhatóak a klikkek, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy itt a Gondolatok-topicban jogos sérelmek merülnek fel, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy itt a Gondolatok-topicban légből kapott és alaptalan sérelmek merülnek fel, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy az MTT-ben van egy csomó kreatív ötlet, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy az MTT-ben alig-alig bukkannak fel új kreatív ötletek, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy túl van terhelve, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy nincs kedve többet tenni az MTT-ért, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy az elnökség ráerőltet mindenfélét, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy a tagság csak kifogásként mutogat minden kapcsán az elnökségre, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy szüksége lenne az MTT-nek arra, hogy a tagjai kedvesebbek/türelmesebbek/megértőbbek legyenek egymással, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.
- Ha valaki úgy érzi, hogy neki ki kell eresztenie a gőzt, az nyilván azért érzi így, mert ténylegesen így gondolja.

És így tovább.

Mindenki azért írta ide azt, amit, mert ő ezt érzi, így látja - de ebből nem érdemes általános tendenciákat felrajzolni, általánosságokat megfogalmazni, hiszen senki se rendelkezik valid adatokkal hiteles felmérések híján.

Általánosítások helyett viszont igenis foglalkoznunk kell az egyéni véleményekkel is. Ha valaki így vagy úgy érez, el kell fogadnunk, és azon kell dolgoznunk, hogy megtudjuk: pontosan miért látja/érzi így? Mi az oka? Külső vagy belső hatások váltották-e ki? Hogyan orvosolhatóak az egyéni érdekek úgy, hogy a közösségi érdekek egyáltalán ne sérüljenek? Komolyan vehető-e a fentebb felsorolt aggodalmak mindegyike, vagy egyesek hirtelen felindulásból leírtak ide valamit, amit nem gondoltak át? Hogyan rangsorolhatóak ezek a problémák, ha sem a tényleges súlyukat, sem a gyakoriságukat, sem a komolyan vehetőségüket nem tudjuk pontosan belőni? Miért gondolja azt mindenki, hogy csak az a fontos, amit ő érez/gondol/lát az egészből, és miért nem próbál egy kicsit hátrébb lépni a nézőpontjához képest, a tágabb perspektíva érdekében?

"Kérdések, melyek feleletre várnak." :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405368 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyértelmű, hogy én is úgy gondoltam, hogy egy teremben lenne minden csapat.

Amúgy nem..

Attila hozzászólásához visszatérve: eleve egy ilyen kreatív dologhoz nem hiszem, hogy kellene az elnökség véleményét kérni, ezért szerintem ez nem lehet ok. Inkább az a hozzáállás rossz a sima tagság részéről, miszerint minden az elnökségen keresztül zajlik. Mondjuk lehet, hogy perpill ez nagyarészt igaz, de azért nem ideális, lehet rajtuk kívül is szervezni rendezvényeket, köröket, stb.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405362 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
:D Megjelent a lelki szemeim előtt, hogy mondjuk a Batyiban a kórus éppen próbál, de nem tud rendesen, mert mellette a táncosok éppen táncot próbálnak, és a kézműves szekció meg éppen alkotna.
Akárcsak táborban. :D D Haláli lenne.

Arról nem is beszélve, hogy én speciel szeretek a kórusban lenni, DE jelmezrestaurálni is szívesen mennék.

Attila: Konkrét példa? Ezek általában apró dolgok, mondjuk egy-egy rendezvény kapcsán.
De keresek majd neked.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405360 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyébként szerintem nem lenne rossz ötlet (bár nehezen megvalósítható) összevonni ezeket a foglalkozásokat egy közös helyen megtartani hetente, itt most a kézművesdologra + kórusra gondolok és kiegészülhetne egy táncosfoglalkozással meg egy hagyományőrzős edzéssel. Előnye lenne, hogy a közösség sokakat vonzana, utána pedig el lehetne menni palacsintázni/sörözni/teázni. Viszont hátránya, hogy összeszervezni ennyi embert nehezebb egy időpontra.

De szerintem hetente egy ilyen kis egy-másfél órás foglalkozás kreativitás- és közösségerősítő is lenne.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405359 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ami a jelmez-restaurálásokat illeti, úgy gondolom, hogy ez egy régóta húzódó része az MTT-nek. Én sajnos ezekhez nagyon nem értek, de szerintem idővel muszáj lenne az egészet megoldani. Ha másképp nem, egy nagy - raktárpakolás jellegű - toborzással. Számos olyan van, aminek lóg az egyik oldala, lyukas, leszakadt, és persze a kedvencem, a fekete nazgúl ruha, aminek az egyik karja rövidebb volt, ezért valaki rávarrt egy SZÜRKE PÓLÓT...- :D :D :D -. (Egyébként itt jelezném meg, hogy van a raktárban egy zöld köpeny, ami az enyém, csak bekeveredett a tábor után a kocsiba és a raktárban kötött ki.)
Pedig annyi sok szép jelmezünk van és egy pici ráfordítással újra rendbe pofozhatnánk azokat.

Azon kezdtem el gondolkodni, hogy volt-e már arra konkrét példa, hogy valaki kitalált valamit, meg szerette volna valósítani, elmondta az elnökségnek, az pedig gonosz vigyorral kiröhögte és azt mondta, hogy muhahaha nem segítek. Annyi hsz-t írtatok ezzel kapcsolatban és egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy ilyen dolog elvághatja a kreativitást, vagy annak a kibontakozási lehetőségét. Meg mi ez a "félünk az elnökségtől vagy a válaszuktól"...Csak én nem értem ezt? Nyilván nekik is érdekük, hogy minél több színes, kreatív program/csoport jöjjön létre, és ahol tudnak ott segítenek. Eddig nem érzékeltem, hogy emiatt nem született volna meg valami.

Kicsit kapcsolódva az előző bekezdéshez, viszont távolodva az előző témától: miért van az, hogy ennyire "félünk" valaki(k) véleményétől?

Ami a TK rendezvénysorozatot illeti, úgy gondolom, hogy ennek folytatódnia kellene szeptembertől is, mert egy olyan rendszeres találkozási időpontot jelent, amire bárki elmehet. Biztonságot ad olyan szempontból, hogy tudom, hogy ekkor és ekkor ott lesznek azok, akiket szeretek. Ha már elindult és ilyen szinten megy, nem lenne jó, ha nem működne továbbra is. Ezt mindenképpen támogatom. :)

Ami Tolkient illeti, ez nem egy újkeletű probléma. Évek óta hallom, hogy most már nincsen akkora szerepe a társaságban, vagy a súlyossága másra helyeződött át. Most a közösség erősebb, a kreativitás nem annyira, Tolkien meg...Viszont szerintem ezek mind-mind olyan dolgok, amelyek csak ideiglenesek és állandóan változók. Biztos vagyok benne, hogy a Hobbit filmek megjelenésekor újra számos új ember fog megismerni minket és ez - ahogy anno a GYU - új tagokat is fog hozni. Ami ezek előkészítését illeti. Én nem érzek magamban annyi energiát és képességet, hogy folyamatosan nyomon kövessem a filmek készülését, fejlődését...stb. Persze ez abszolút nem azt jelenti, hogy az ezzel kapcsolatos rendezvényeken ne segítenék ott, ahol lehet.
Nem hiszem, hogy aggódni kell ezek miatt. Nyilván bizonyosan terelgetni kell, de ahogy eddig, úgy most is minden meg fog oldódni a maga megszokott módján.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405350 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nahát, pörög a topik, ez jó.

Tetszőleges sorrendben:
- THK: Tolkien harcosok Klubja. Gyakorlatilag már nem létezik, de jó buli volt.

- "Ha van ötleted akkor csináld meg" elv. Nos, ez régi dolog, mármint évek óta halljuk mint kritikát (még amikor FB voltam meg elnökségi tag, dettó ugyanez elhangzott és akkor is teljesen jogos volt.)
A probléma lényege:
1. Van egy csomó kreatív ötlet
2. Az ötlet felvetője saját kompetenciája/ideje/energiája/egyéb alapján az ötletet nem tudja megvalósítani - merthogy attól még, hogy nem ért hozzá, lehet valakinek jó ötlete.
3. A vezetőség, mivel megvan a maga dolga (és nem akarja átvállalni a tagságtól a mindenek megszervezését) nem tudja vállalni
4. Elsikkad.
5. Az ötletadó, mivel megkapta az "akkor csináld meg" választ, másodszorra kisebb kedvvel tárja bárki elé az ötletét, harmadszorra meg egyáltalán sehogy.
+1. Az ilyenek általában akkor működnek ha nincs szétesve egy társaság, például táborban a legtöbb dolgot meg tudjuk csinálni, mert nincs más dolgunk, ott vagyunk és együtt vagyunk.

- Jelmezek: A jelmezek jellemző mementói az MTT kaotikus történetének. Össze-vissza készültek ahogy éppen mód és igény adódott. Szerintem minden további nélkül át lehetne őket dolgozni (amelyiket kell) értékmentés céljából.

- Könyvtár - jut eszembe, egy csomó könyv még nálam van, elkezdtem őket kétszer is katalogizálni, egyszer a gép halt meg, másodszor én hagytam félbe. Ha megfelel, viszem KGY-ra.

- Marketing:
A marketing a kedvenc vesszőparipám az MTT-ben, már egypáran hallhattátok, meg talán írtam itt is róla régebben. Kellene egy egységes marketing az MTT-ben aminek alrészeként az MTT mint (a marketing szempontjából termelő vagy cég) termékeket tudja promótálni a rendezvényeket. (természetesen mindegyiknek saját arculattal - a Mars, a Snickers és a Bounty is más arculatú pedig ugyanaz gyártja)
Ehhez mondjuk kellene legalább egy ember aki ért is hozzá, tanult ilyet és tanácsadóként megjelenik időnként. Kismillió hibát szoktunk elkövetni ilyen téren - rendezvényeket csak általunk, "belsősök" által ismert neveken reklámozni, plakátozni (pl: MTT Tábor, LEP, KÖMT), kemény munkával bevezetett termékeket nevezünk át újra és újra (legjobb példa erre a LEP, ami eredetileg Tolkien Születésnap vagy Egy Rég Várt Ünnepély néven lett bevezetve, aztán ki tudja hány neve lett azóta), és még lehetne sorolni.
Ötletek itt is vannak, de tervezés szinte nulla.

LEP: Az első két LEPnek szerintem azon kívül, hogy LEP, nem volt tematikája. Vagy rosszul emlékszem?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405349 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
A Hobbit témájú lepeket, tudtommal az elnökség erőltette:))

BigFoot legutóbb még FB akart lenni, Ankalimon szerintem már megszokta az elnökségiket, Zsolt meg táborfőszervező, még szép, hogy ott vannak az elnökségiken. :) ) Én is akkor jártam elnökségire, amikor az elnökség tagja szerettem volna lenni.
Gandalf:Milyen hangulatot hiányolsz? Komolyan nem értem. Szerintem az MTT hangulatában igenis mindig ott van Tolkien. Egy idegennek nem olyan régen pont azt meséltem, hogy az MTT abban más a többi hasonló csapattól, hogy bárhova megyünk, ha az útirány kérdéses, mindig megszólal valaki, hogy Mordor balra vagy jobbra? Ha azt mondom az MTTben, hogy, amikor jön egy autó, hogy "LE AZ ÚTRÓL!!!!" Akkor is pontosan értik miért ezt mondom és miért nem azt, hogy vigyázz autó. Ennél jobban szerintem nem is lehetne beépülnie a Tolkieni érzésnek (azontúl, hogy az erkölcsi stb. értékek, amik a manifesztumban vannak, elég rendesen képviselve vannak itten. Mutass nekem még egy társaságot, ami magától szerveződött és ennyiféle ember megfér benne egymás mellett. )

Eszert: A gyereknap szerintem zseniális ötlet!:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405348 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elrenor írta: Lehet, hogy túl sokat vagyok gyerekek közelében, de nekem van egy olyan ötletem, ami idén már kicsit késői, de jövőre akár megvalósítható lenne: egy Tolkien-gyereknap, meglepő módon gyereknapon. Mondjuk a FSZEK-ban, vagy szabadtéren, akárhol, ami kifejezetten csak gyerekeknek szól, mesékkel, Tolkien-mesekönyvek árusításával, kézműveskedéssel... Szerintetek lenne rá érdeklődés?


Nekem tetszik, és a könyvtár egészen biztosan örülne ilyen kezdeményezéseknek. :) Hogy a "gyerek-közönség" érdeklődése mekkora lesz, azt nem tudom, de ez egy olyan típusú dolog, ami kevés embernek rendezve is megérhetné.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405344 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Kézműveskedős kreatívkodós:
A jelmez-restaurálás csak egy bedobott ötlet volt, de még jobb ötlet, hogy saját magatoknak saját használatra készítsetek jelmezeket és kellékeket! :)


Szerintem sem valami lelkesítő gondolat a jelmezrestauálás, tavalyi tábor előtt én pl csináltam párat, de volt olyan, amiről igazából nem tudtam, hogy most mi van, mert az egyik fele erre volt szegve, a másik arra, így nem volt se külseje, se belseje, meg aztán azokat valaki készítette, nem tudtam, mennyire lenne jó dolog átalakítani, de anélkül meg szakadt, lyukas, nemszép marad, de akkoris, az valaki más kezemunkája, alkotása... De lehet hogy csak én vagyok ilyen... hmm... félénk?
De ez ilyen szükséges "rossz", enékül nem lenne (jó) jelmez, ami pedig azért egyértelműen kell.
Én valami olyasmit tudok elképzelni a "kézműves szakkör" (vagy legyen akármi a neve a későbbiekben.. by the way, ennek is lehetne akár külön topikja.) foglalkozásain, hogy mindig elviszünk néhány javítani való jelmezt, aztán akinek épp nincs semmi tennivalója, leül foltozni (itt nyílván nem a varrógéppel varrásra gondolok elsősorban...)

Gandalf írta: Tolkien Klub:
Májusban lezárul a TK-időszak, de ősztől akár indulhatna egy olyan Tolkien Klub, amely helyet adna a szervezett kreatív foglalkozásoknak is (nem olyan szinten, hogy "itt a gyöngy, fűzzé' valamit belőle", hanem átgondoltabb koncepcióval). :idea:


Szerintem is jó lenne ilyesmi, ehhez kell egy olyan vezető, aki viszonylag sok kézműves területen otthon van (valamilyen szinten), meg kell hozzá egy-kettőnél több érdeklődő, akik miatt érdemes csinálni.

Metaflora írta: A könyv kapcsán pedig a változatosság kedvéért mondjuk Tolkien többi gyerekkönyvét, ha azok még népszerűtlenebbek is, mint A hobbit.


Also kapcsolódik az "Ötleted van? Intézkedj!" témához:

Lehet, hogy túl sokat vagyok gyerekek közelében, de nekem van egy olyan ötletem, ami idén már kicsit késői, de jövőre akár megvalósítható lenne: egy Tolkien-gyereknap, meglepő módon gyereknapon. Mondjuk a FSZEK-ban, vagy szabadtéren, akárhol, ami kifejezetten csak gyerekeknek szól, mesékkel, Tolkien-mesekönyvek árusításával, kézműveskedéssel... Szerintetek lenne rá érdeklődés?

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.506 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére