Tolkien Tábor 2024

Gondolatok

Több
11 éve 11 hónapja #405329 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Ötleted van? Intézkedj!":
Nem tudom, ki milyen motivációval reagálja le így a kezdeményezéseket, de mi, elnökségi tagok a legtöbbször azért fogalmazhatunk meg szerintem hasonló válaszokat, mert megijedünk, hogy valaki kitalál valamit, azután velünk (vagy másokkal) akarja majd megcsinálni ahelyett, hogy ő maga valósítaná meg. Szívesen segítünk mindenkinek, de plusz feladatokat ne az amúgy is leterhelt elnökségi tagokra rakjunk, ha azok nem feltétlen igényének elnökségi hatáskört. Amit a tagság is megtehet, azt nyugodtan megcsinálhatja a tagság is, elnökségi felügyelettel és szükség esetén támogatással is. Azt szeretnénk, ha a tagok interaktívabbak lennének, és nem mindig az elnökség utasításaira, ötleteire, akármijére várnának. Ha ebben bátorítana Titeket egy "Kezdeményezések" topic, akkor csak szóljatok, ezen ne múljék! ;)

Kézműveskedős kreatívkodós:
A jelmez-restaurálás csak egy bedobott ötlet volt, de még jobb ötlet, hogy saját magatoknak saját használatra készítsetek jelmezeket és kellékeket! :)

Tolkien Klub:
Májusban lezárul a TK-időszak, de ősztől akár indulhatna egy olyan Tolkien Klub, amely helyet adna a szervezett kreatív foglalkozásoknak is (nem olyan szinten, hogy "itt a gyöngy, fűzzé' valamit belőle", hanem átgondoltabb koncepcióval). :idea:

Tolkien a társaságban:
Ez már 2004 óta folyamatosan visszatérő probléma és kérdéskör, mindig újak és újak teszik fel a kérdést, hogy milyen arányban, hogyan, és mennyit. :lol: Én szerintem idén rengeteg ismeretterjesztés és tudományos konferencia is lesz, szóval a keretek adottak. Továbbra is a hangulat, amit problematikusnak érzek. :?:

A Hobbit-filmek:
Szerintem se volt szerencsés éveken keresztül Hobbit-tematikájú LEP-eket tartanunk, de az érdeklődés hiánya ettől teljesen független, ezt jól lehet érzékelni.
- A Hobbit 75 éves jubileuma kapcsán A Hobbit-tematika nem cserélhető le, de lehetőségünk van hangsúly-eltolásokra, új fókuszpontokra, új programötletekre is.
- A filmpremier(ek)re jelmezek és kellékek kellenek majd, meg akik hordják őket, semmi több. (Esetleg díszlet-elemek.) Hobbit-, tünde-, törp-, ork-, ember-jelmezek főként, de Dol Guldur miatt a nazgúl is bele fog férni (és ki tudja, hátha a filmben is lesz...). Ezen kívül a film kapcsán max. sajtószereplések lesznek, de nem hiszem, hogy oda program kéne.
- LEP kapcsán ismételten hangsúlyozom, hogy a "Visszatérés Középföldére"-tematika lenne a legszerencsésebb. A film rajongói egy jól ismert világba térhetnek vissza, egyszerre kell ismerős hangulat és új kínálat.
:ugeek:

Mi az a THK?
Ez: forum.tolkien.hu/viewtopic.php?f=21&t=174&start=1350
:arrow:

Szokott menni bárki vezetőségire, akinek nem kell?
Igen, gyakran előfordul, pl. Ankalimon, BigFoot, Zsolt. A jegyzőkönyvekben van jelenléti ív. ;) (Igaz, Alew kicsit el van maradva a feltöltögetésükkel mostanság...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405326 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Gondolatok
Átrágtam magam az utóbbi két oldalon, és most megpróbálok szervezetten reagálni.
"Ötleted van? Intézkedj!" - Az a baj, hogy tényleg a leggyakoribb válasz az, hogy persze, lesz ilyen, ha megszervezed. Nyilván nem az elnökség részéről, de ki az, aki egy kósza ötlettel megkeresné az elnökséget? Az egy olyan ijesztő dolog. Persze ez a kellemetlen válasz teljesen igaz, de nem véletlen, hogy a legtöbb rendezvényre inkább segítők jelentkeznek, mint főszervezők. Ez nem feltétlenül azon múlik, mennyi energiát akar az ember rászánni, hanem hogy nem érzi magát alkalmasnak arra, hogy valamit végigvigyen, embereket gyűjtsön hozzá, vagy épp a kitűzött és kedvelt tevékenységben nem elég profi. Ha van egy olyan baráti köre, akiket érdekel ugyanaz az ötlet, akkor már esélyesebben nekiáll. Most arról kezdtem el álmodozni, hogy ha lenne mondjuk egy "Kezdeményezések" topic, vajon működne-e, hogy oda beírja az ember, mivel szeretne foglalkozni, és megtalálják őt a többiek, akik ugyanazzal?

Kézműveskedős kreatívkodós - Ahogy például most itt felmerült ez a kézműves dolog, én is felvetettem kicsit lejjebb, de Elrenor határozottabb volt: csináljuk meg! (Személyesen csak június közepétől lehet rám számítani.) Egyetértek Sillel, az általam ismert teaházak többsége alkalmatlan ilyesmire (egyszer elmentem egy rajzolgatós programra teaházas félhomályba, garantált fejfájás fél óra után), de szerintem simán találunk házigazdát (pl. ha otthon leszek másfél hónap múlva, esetleg nálam, de mások is szokták felajánlani a lakásukat szervezői összejövetelekre is). Mondjuk az nem túl lelkesítő, ahogy Gandalf rögtön ráerősített a jelmezrestaurálás-vonalra: még meg sem alakult a kreatív kör, máris munkacsoport legyen? Persze én is javasoltam alább, hogy bevehetnénk ezt is, de nyilván senki nem jönne csak ezért... viszont ha együtt dolgoznánk jelmezeken saját magunk számára (ami összességében szintén a közmegjelenésnek tesz jót), nyilván belefér mellette a közösségi készlet javítgatása is, ellenben sokkal vonzóbban hangzik.

Tolkien Klub - Nekem mondjuk az is tetszene, ha a TK-n is előbukkanna a kreativitás - milyen formában próbálkoztatok vele? Egyébként maga a TK-dolog jó, de esetleg a rendszeresítés mellett lehetne a megvalósítást variálni, mondjuk nem mindig az előadás-szerepjáték kettősség (lehet, hogy most se az, csak az első egy-kettőn voltam nyilván), hanem játék-kreatívizé stb. egyéb variációk... engem mondjuk érdekeltek az előadások és kerekasztal-cuccok is, de nehezen fért össze ez a játékos résszel: amíg ment az előadás pár embernek, kint nyomorgott a tömeg, mikor a kerekasztal során már benn voltak a játszók, nem hallottuk egymást, és mikor a kerekasztal végén kerestem elfoglaltságot, már minden játék futott, nem tudtam csatlakozni, sem a játszókkal közösségi életet élni, csak a későn érkezőkkel és a büfében segédkezőkkel (ami szintén örvendetes, de azért mégis). A program variálásának hangsúlyozásával esetleg az eltérő programvariációkkal kicsit eltérő közönséget is lehetne megcélozni.

Tolkien a társaságban - Nem tudom, hogy azért nem érzem a problémát, mert már akkor is ugyanígy fennállt, mikor én csatlakoztam, vagy mert nekem az MTT-s munka legnagyobb része a TLV, ami másról se szól, csak Tolkienról. Másfelől megjegyezném, hogy a tolkieni hangulat és a keretjáték nagyon nem egyenlő ám... én szeretem a középföldés légkört díszletekkel, csapatidentitással stb., de a keretjátékos jeleneteket többnyire kifejezetten nem.

Gandalfnak Hobbit-ügyben - Nem mindenki olyan ám, hogy érdeklik a forgatási hírek - ez nem jelenti azt, hogy nem dolgozna lelkesen a filmhez kapcsolódó rendezvényen. Én kifejezetten szeretem A hobbit könyvet, de miután az előző két LEP is teljesen arra ment rá, lehet, hogy kezd sok lenni belőle... talán a film kapcsán lehetne hangsúlyozni inkább azokat a részleteket, amik annyira nem a könyv alapsztorijához tartoznak, például kiemelni a Fehér Tanácsot vagy akár a GyU egyéb harmadkori előzményeit, akkor is, ha azoknak a filmhez nincs annyira köze, de a korhoz mégis (Aragorn és Arwen stb.). A könyv kapcsán pedig a változatosság kedvéért mondjuk Tolkien többi gyerekkönyvét, ha azok még népszerűtlenebbek is, mint A hobbit.

Két kérdés:
Mi az a THK?
Szokott menni bárki vezetőségire, akinek nem kell?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405323 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem ha valakivel beszélni akarsz, akkor megtalálod az időt és a helyet rá, hogy beszélhess vele. Nem kell ehhez közösségvezetői ebéd/vacsi. Az tényleg arra jó, hogy a többi, veled egy szinten lévő szervezővel meg tudd beszélni a problémákat és, ha lehet, közösen találjatok rá megoldást, ki tudd ereszteni a gőzt.
Nekem tavaly sokat segítettek ezek az esti szeánszok, nagyon vártam őket.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405320 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Emberi kapcsolatok:
Érthető, ha egy bizonyos fok után már szükségünk van a gőzkieresztésre. :)
Nyilván a megoldás az, hogy megelőzzük az olyan fokú feszültség elérését, amely már mindenáron levezetést igényelne. Ha már ki kell ereszteni a gőzt, akkor már feltehetőleg késő.
Arra kell törekednünk, hogy ne jussunk el ekkora idegességig egy-egy szervezés során. És ehhez nem elég a "keep smiling", hisz az csak a felszín, valójában a hozzáállásunkon kellene csiszolni.

A Hobbit-film:
Valóban, a könyv nem annyira népszerű és mély rétegű, mint A GyU, sokkal "hétköznapibb" a hangvétele is.
Viszont a filmek kapcsán hangsúlyozni kell, hogy nem pusztán A Hobbit megfilmesítése történik, hanem egy visszatérés ugyanabba a világba, mint amit A GyU-filmek kapcsán megismertünk és megszerettünk. Látványra, hangulatra, szereplőkre, hangvételre szerintem a végeredmény jobban fog hasonlítani a trilógiához, mint A Hobbithoz. A LEP kapcsán is egyébként a "Visszatérés Középföldére"-irányt hangsúlyoznám. Tényleg a korábbi filmek világához lesz visszatérés, és ez a filmrajongók számára lelkesítő lehet, ezt kellene meglovagolnunk.

Kreativitás:
Lehet THK, jelmez-restaurálás, kórus, akármi, a lényeg, hogy lelkesedjünk be egy kicsit, és alkossunk valamit! ;) Tekintsünk erre a területre úgy, mint az önmegvalósítás, önkifejezés, kibontakozás lehetőségére!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405315 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyetértek Dodieval (:

Ilyen szempontból remek a közösségvezetős ebéd, ahol az ember kiadhatja magából a gőzt. Csak szerintem az nem volt jó idén, hogy a család- és nemzetségvezetők külön lettek választva, mert egyébként sem volt sok idő egymással egyeztetni/megbeszélni.

Egyébként kreativitással szerintem kapcsolatban fel lehetne éleszteni a THK-t is, bár nem tudom eldönteni, hogy lenne-e rá igény. Vannak néhányan szerintem, akiket érdekelne az újak közül, csak nem is tudnak a létezéséről.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405314 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Én csak annyit mondok, hogy egyszerűen MUSZÁJ legalább megpróbálnunk az eddigieknél kedvesebbek lenni egymással, függetlenül attól, szervezők vagy résztvevők vagyunk-e, mert csak akkor maradnak az MTT-ben az emberek hosszútávon.


Remélem tudod hogy ezt nem lehet ráerőltetni az emberekre. Én se vagyok alapra cuki mindenkivel, sőt, vannak pillanatok amikor ízes magyarsággal küldeném el a közhasznú női felmenőjébe az embereket, és bevallom engem többnyire az tart vissza hogy vagy épp tábort szervezek, vagy még élénken él az emberekben az előző tábori részvételem: közösségvezetőnek lenni pedig nagy felelősség, mert sokkal inkább vagy az MTT arca a tábor alatt, mint a többi szervező :) És nem csak alatta, előtte-utána is. Viszont azt mondani hogy amellett hogy gályázol, stresszelsz ÉS még fizetsz is, erőszakold meg a lelked és légy cukormókus édibédi akkor is ha a nem létező nemzőszerved tele épp mindennel, na ez lehet hogy már másoknak is sok lenne. Ez vagy jön, vagy nem jön, és ha épp nem jön és mellette még szexuálgatnak is, abból jó még szerintem nem sült ki.

Amúgy persze világbéke!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405306 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gandalf: Ha az mtt raktárban még mindig annyi maradék anyag van, mint legutóbb, akkor elég keveset kell jelmezre költeni (nézd meg GRT miket alkotott kizárólag mtts anyagokból...)

A Hobbit filmekhez: Engem speciel azért nem fog annyira, mint a GyU fogott, mert a könyvet sem szeretem annyira. Ameddig a GyU-t elolvasom évente legalább egyszer, addig a Hobbitot jó, ha 2-3 évente veszem a kezembe. A másik pedig, hogy túl sok infó jön általában egyszerre. A GyUról, azért elég lassan csepegtek az információk, nem volt előtte werkfilm meg mindenféle anyámkinnya, megmaradta a varázsa, hogy "na vajon milyen lesz?". A hobbitnál én ezt a varázst nem érzem.

Egyébként lehet nagy lepet csinálni, ha van szponzor és időben (tehát mondjuk MOST) elkezditek szervezni. Én mindenképp olyan személyeket ajánlanék a főbb szerepekre, akiknek már van tapasztalatuk ilyen nagy rendezvénnyel. Régebben azért mentek jól a LEPek, mert ad1. volt rá pénz, ad2. volt elvárás, hogy megmutassuk milyenek vagyunk. Teljesen más egy olyan Lepre készülni, ahova cirka 5ezer ember fog eljönni, mint egy olyanra, ahova jó ha 200 és annak a fele is MTT-s vagy MTT közeli személy.
Egyébként a tavalyelőtti LEP-re már úgy kellett vadásznom az embereket, sőt már 2007-ben is vadászni kellett rájuk, hogy legyenek olyan drágák eljönni/dolgozni 1-2 órát, pedig régebben kiváltság volt nagyobb feladatot kapni egy LEPen. (Akár a fellépés, akár valami más).


Egyébként meg, csak egy utolsó szó a Bsszál egyedül témához, nem írtam volna le, ha nem tapasztalom az mttben többször is a problémát...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405303 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Saját jelmeze max. ha egy-két emberkének lehetett anno, és azt is ritkán vették fel. Most valószínűleg többünknek van, de kevesebbet is hordjuk talán.

A táboros fotókkal vigyázni, direkt a legjobb tolkieni/közösségi/kreatív pillanatokat akarják általában megfogni, nem a rajtuk látható állapot az általános!

Egyébként ha már jelmezek: a megalakulandó kreatív körnek egy kósza ötlet: MTT-s jelmezek restaurálása, feltuningolása, első körben abból, amink van, második körben pedig meglássuk, mennyi pénzünk jut erre. Az év második felében több "külsős" érdeklődésre is számot tartó rendezvény várható, jól jönnének a vállalhatóbb jelmezek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405298 Írta: Bari
Bari válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elrenor írta: szerintem egy nagyon erős marketinggel sok új érdeklődőt lehetne bevonzani, csak ahhoz sok pénz, belépődíjat viszont nem szeretnénk szedni, szóval ez egy kicsikét ilyen ördögi kör.

[...]

Ja igen. Szóval nekem is a háttér, az atmoszféra hiányzik, az, hogy random emberek random tündejelmezeket varrnak maguknak és abban jönnek el bárhova. Táborban is szerintem max. 10%-nak volt jelmeze (az NPC-ket leszámítva természetesen). És lehet, hogy pont olyan képeket láttam a múltból, amikor ez nem 10, hanem 70% volt, de azokról csak úgy süt a hangulat, az hogy én épp Középföldén vagyok.


Erős marketinget azért kevés pénzből is lehet készíteni, elég pár nagyon lelkes, jó strapabírású, kreatív ember akik hajlandóak erre időt, energiát és esetleg pénzt szakítani, bár utóbbi szerintem megfelelő kapcsolatokkal nem is fontos. :)

A másikhoz: ezt most jegyeztem és bár nem tudok jelmezt készíteni a táborra mindenkinek, de igyekszem majd legalább a dekorral elérni, hogy a tolkieni világ maximálisan megjelenjen a táborban. ^^

I've learnt to accept silence to enjoy music.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 órája #405296 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elrenor írta: A Tolkien Klubbal is az a baj, hogy mikor újraindult novemberben, akkor jöttek az emberek, hogy dejó, és azóta (a karácsonyi alkalmat leszámítva) gyönyörű szépen ível le a látogatottsági görbe (vagyis ha lenne ilyen, ívelne le). Múlt szombaton max. 30-an fordultak meg, ami mondjuk jelent 20-22 embert akkor, amikor a legtöbben ottvannak.

És ez szerintetek miért van?
Unalmas a program? Vagy az emberek unják egymást? Vagy inkább máshol találkoznak a kisebb baráti körükkel? És ha igen, miért?
Baromi jókat lehet beszélgetni, jobban megismerni olyanokat, akikről nem is tudtad, hogy meg akarod ismerni őket, aztán bumm, tök jóban lettetek.
Csak azt nem tudom, hogy ezt vajon csak én írzem így, vagy tényleg így van-e, és ha így van, mások miért nem érzik?
Vagy valami egész más oka van az "alullátogatottságnak"?
Szerintem ezen is érdemes elgondolkodni, mert lehet, sőt valószínűleg kapcsolódik az eddigi témához.

Tudom, ez egyéni szocprobléma, de én mint most már duplán vidéki, kb 2-3 hetente járok haza hétvégére (ami öcsémtől is függ, hogy ő mikor megy, mert kocsi nélkül drága is), szóval Tolkien Klubra csak akkor van esélyem eljutni, amikor épp nem haza megyek. (A Tolkien Hétvége is ezért marad ki részemről.) És még így is le szoktam késni az elejéről, amiért igazán mea culpa - bár múltkor, amikor végre pont odaértem volna időben, pont a helyszínen derült ki, hogy mégse ott lesz, szóval akkor is sikerült kb az előadás felénél odaérnem. A különböző játékokba meg nem kapcsolódom be, mert úgyis el kell indulnom haza előbb, mint ahogy vége lenne. De én élvezem azt is, ha csak ott üldögélek, mert hiányoztok. Azokon az alkalmakon, amikor ott voltam, szerintem teljesen normális létszám volt (és jóval magasabb, mint egy régifajta HNE-n, amin anno "csak" a lore-ról beszélgettünk - de az is jó volt, csak más), leszámítva a legutolsót, amikor tényleg kicsit kevesen voltak.

Egyébként jelmeze szerintem régen is max 10%-nak volt, nem tudom, milyen képeket láttál...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 órája #405295 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső (Thilanna) írta: Elrenor: a csökkenő létszám ugyanazokat az embereket fedi, vagy mondjuk a 20-30-ból 10-15 mindig megy, de a másik fele mindig más? Nem vagyok otthon, de az átlag 20-30 fő jó létszámnak tűnik, ha nem mindig ugyanazok, hiszen mindig akadhat az embernek egyéb programja (családdal, más barátokkal), tanulnivalója, vagy ha dolgozik, fáradt és inkább egyedül/párjával töltené a szombatját.


Persze, igen.
Egyébként vannak új emberek, most is volt valaki, aki már régóta szemezik velünk, és most Fehérvárról feljött a Klubra, és tetszett neki, amit tapasztalt, szóval szerintem egy nagyon erős marketinggel sok új érdeklődőt lehetne bevonzani, csak ahhoz sok pénz, belépődíjat viszont nem szeretnénk szedni, szóval ez egy kicsikét ilyen ördögi kör.

A májusi alkalom szerintem jó lesz, mert ugye egyrészt a KGY miatt, másrészt tervezünk is valamit annak alkalmából, hogy ez az utolsó így nyár előtt.

A másik témához kapcsolódva: TK végén mindenki marad, mindneki segít pakolni, és ez annyira jó szerintem, Erősíti azt az érzést, amiről beszéltek, hogy ezt nem szolgáltatásként élik meg a népek, hanem egy közösségi dolognak, amit együtt hozunk létre -és együtt takarítjuk magunk utána a.... termet. :P

Harmadik témához, azaz a lore-oshoz:
Én mondjuk ugye nem vagyok egy őskövület, de egyrészt azért már egy ideje itt vagyok, konkrétan "félidős" vagyok, másrészt baromi sok régi képet láttam, szóval most elvesztettem a gondolatmenetem fonalát...
Ja igen. Szóval nekem is a háttér, az atmoszféra hiányzik, az, hogy random emberek random tündejelmezeket varrnak maguknak és abban jönnek el bárhova. Táborban is szerintem max. 10%-nak volt jelmeze (az NPC-ket leszámítva természetesen). És lehet, hogy pont olyan képeket láttam a múltból, amikor ez nem 10, hanem 70% volt, de azokról csak úgy süt a hangulat, az hogy én épp Középföldén vagyok.

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 órája #405294 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Egyszerűen rá kellene gyúrnunk az atmoszférateremtésre egy-egy rendezvényünkön.


Én is így gondolom. De KÖMTön erre nem volt igény, és ahogy a Középfölde Hétvégére jelentkezések számából leszűröm, még most sincs nagyon. Bár még nem tudják mit hagynak ki :evil:

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 órája #405293 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Lore-téma:

Talán nem is a tolkieni témákról való beszélgetés az, ami leginkább hiányozni szokott (ezekből annak idején sem volt azért annyira sok, emlékeim szerint főleg a fiatal színészek rajongói topicjai pörögtek a fórumon, Lamorak minden ellenkező próbálkozása ellenére), hanem a hangulat, az atmoszféra. Ezen viszont anélkül is tudunk változtatni, hogy a Középfölde topicokban erőltetnék egy-egy témát vagy kötelezővé tennénk a Tolkien-kurzusra járást. Egyszerűen rá kellene gyúrnunk az atmoszférateremtésre egy-egy rendezvényünkön. Ehhez feltehetőleg néhány rutin-jellegűvé vált dolgot is el lehetne hagyni, és a kreativitásunkat, új ötleteket a hangulat erősítésére koncentrálni. Lehet, hogy eleinte nehezen megy, de utána minket is elkap majd, és magával ránt.

A másik út meg a TLV-sek lelkesedését és Középfölde-rajongását meglovagolni, és ihletet meríteni belőlük. Tény, hogy mi öregek ezen a téren sokat tanulhatnánk a fiatal generációtól.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 órája #405292 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elrenor: a csökkenő létszám ugyanazokat az embereket fedi, vagy mondjuk a 20-30-ból 10-15 mindig megy, de a másik fele mindig más? Nem vagyok otthon, de az átlag 20-30 fő jó létszámnak tűnik, ha nem mindig ugyanazok, hiszen mindig akadhat az embernek egyéb programja (családdal, más barátokkal), tanulnivalója, vagy ha dolgozik, fáradt és inkább egyedül/párjával töltené a szombatját.

Anglachel: áh így tisztább :) de szerintem Tolkienen kívül is számos dolog inspirálhatja az embereket kreativitásra, ld. táncok témái, vagy akár a farsangi keretjátékok évről évre, amelyek azért rendesen meg szokták mozgatni az embereket kreativitás terén is. Igen, Tolkien részben kimeríthetetlen forrás, viszont kell a változatosság is.

Gandalf: én adnék egy esélyt a morálteremtésnek. Jó, h. ismerjük egymást, de ha adott rendezvény elejétől világosak a játékszabályok (pl. mindenki részt vesz a pakolásban, addig nem megyünk ki a teremből / nincs más program), akkor az adott rendezvény közösségében kialakulhat ez az attitűd.
Amúgy az álmom egy "Vezetőképzés - csapatképzés" című kurzus, sok gyakorlati feladattal (amiket itt is csináltunk az osztályban). Ez függetlenül mindenkinek hasznos lehetne, mert ráirányítaná a figyelmet a KÖZÖS munkára, és h. csapatmunkában MINDEN szerep egyenlően fontos. Ez kialakíthatná egyébként a segítő emberek riszpektjét is a társaságban. (Kérdés, h. kövi tanévben lesz-e erre energiám két szakzárás mellett.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 órája #405291 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dodie:
Ebben teljesen igazad van, ezt nem is vitatom, csakhogy a szervezők is fizetnek érte, csak ők a pénz mellett (most 15% ide vagy oda) még rengeteg energiával is. Tehát nem lehet azonos módon hozzájuk állni, mint egy profitorientált szervezet rendezvényén a fizetett munkatársakhoz.
Az természetesen az érem másik oldala - és ebben is igazad van -, hogy ha olyanok a körülmények (esős, bogaras, saras, kajakésős stb.), akkor mindenki ingerlékenyebb, és nehezebb toleránsnak lenni.
Én csak annyit mondok, hogy egyszerűen MUSZÁJ legalább megpróbálnunk az eddigieknél kedvesebbek lenni egymással, függetlenül attól, szervezők vagy résztvevők vagyunk-e, mert csak akkor maradnak az MTT-ben az emberek hosszútávon.

Elrenor:
Szerintem a korábbi HNE-khez, Klubbokhoz és Fogadókhoz képest jóval lassabban fogy az érdeklődés nálatok. A 2006-os Tolkien fogadónk három alkalmat bírt el például (és ott sem volt a kézműveskedés túl népszerű elfoglaltság). Ebből a szempontból szerencsés, hogy féléves periódusokban gondolkodtok, ősszel majd meglátjuk, érdemes-e valahogyan folytatni. A májusi alkalom egybeesik terveink szerint a kgy-val, hátha az több embert koncentrál egy helyre.

Kincső:
Igen, ezt a külföldi mintát kéne valahogyan itt is meghonosítani. Nálunk jellemzően mindig ugyanazokra az emberekre lehet számítani pakoláskor. Kivéve persze, ha castar járt érte.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 órája #405290 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ti ezt most úgy fogjátok fel, hogy én ezt a lore dolgot valamiféle kritikaként fogalmaztam meg.

Amúgy nem.

Szerintem ez tök természetes, csak én nem örülök neki. De ettől még így van. Nem hiszem, hogy lehet ezen változtatni, új szintre lépett a társaság.

És ne állítsatok be szélsőségesnek, nem szeretnék mindenkivel alapvizsgát letenni aki szeretne belépni a társaságba. Egyáltalán nem akarok semmi többet kezdeni ezzel, mint amennyit eddig is próbáltam.

Csak leírtam, hogy szerintem ez a kreativitás rovására megy.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 órája #405289 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tolkien lore kérdésben szeretném bedobni, hogy igazán hangulatos a The One Ring szerepjáték (eddig két-három alkalmat sikerült összehozni, de a remény hal meg utoljára, szóval lesz még), illetve botor módon nekiálltam a figurafestésnek a Lord of the Rings (GW) figurákkal. Nekem ez a fajta aktív átélő tolkieni hagyomány hiányzik a társaságból. (Van még egyébként Living Card Game is, amit szívesen kipróbálnék, illetve ott van a War of the Ring monstre stratégiai táblás játék, ami még meg is van egy barátomnak, szóval előbb-utóbb játszunk. Utóbbiakkal a probléma az áruk mellett, hogy csak két játékos verziójuk van.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 órája #405288 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dodie írta: Mondjuk én speciel azért nem jártam ilyen Tolkien klubokra, mert nekem ott sok volt a tudományosság, most meg úgy tudom nem is nagyon van.


De, van előadás minden alkalommal. Hányan ülnek be rá? Hát szerintem kb nyolcan.
Ennyi embert érdekel. Van, aki azért nem ül be, mert "jaj ezt az előadást már 3szor hallottam", van, aki szívesebben beszélget közben, meg gondolom van még 200 másik ok is.
Az elsőre mondjuk elég kézenfekvő megoldának tűnik az, hogy új területeket kéne "felfedezni", előadást csinálni belőlük/róluk. Persze ezt könnyű mondani, meg aztán lehet (sőt, valószínű), hogy arra meg bemennének tizen. Jessz.
Kerekasztal beszélgetés is volt, de az utóbbi két alkalommal már nem volt rá igény, nem volt rá ember (najó, ez csak legutóbb volt).

A Tolkien Klubbal is az a baj, hogy mikor újraindult novemberben, akkor jöttek az emberek, hogy dejó, és azóta (a karácsonyi alkalmat leszámítva) gyönyörű szépen ível le a látogatottsági görbe (vagyis ha lenne ilyen, ívelne le). Múlt szombaton max. 30-an fordultak meg, ami mondjuk jelent 20-22 embert akkor, amikor a legtöbben ottvannak.

És ez szerintetek miért van?
Unalmas a program? Vagy az emberek unják egymást? Vagy inkább máshol találkoznak a kisebb baráti körükkel? És ha igen, miért?
Baromi jókat lehet beszélgetni, jobban megismerni olyanokat, akikről nem is tudtad, hogy meg akarod ismerni őket, aztán bumm, tök jóban lettetek.
Csak azt nem tudom, hogy ezt vajon csak én írzem így, vagy tényleg így van-e, és ha így van, mások miért nem érzik?
Vagy valami egész más oka van az "alullátogatottságnak"?
Szerintem ezen is érdemes elgondolkodni, mert lehet, sőt valószínűleg kapcsolódik az eddigi témához.

Egyébként tettünk kísérletet kézműves foglalkozás vezetésére/lehetőségére a TK-n, de semmi igény nem volt rá, így azok a cuccok vissza is kerültek a raktárba. Azóta nem reklamált értük senki.


Sil: Szerintem lehet találni fényesebb helyet is, vagy tényleg valaki lakásán (aki nem mucsán lakik, mint én. Persze ide is lehet jönni, csak kérdés, hogy ki akar ennyit utazni), nyáron meg irány a Margitsziget.

Kincső: egyetértek, szerintem is inkább a közösségi oldalaknak köszönhető, hogy nem nicknéven szólitjuk már egymást/az újabbakat, nem pedig azért, mert már senki nem érdekel Tolkien (ami nem igaz, ugyebár). A másik ok viszont az, szvsz, hogy vannak jópáran olyanok is, akik nem a tolkien.hu-n találtak meg minket (azért fogalmazok így, mert attől függetlenül még lehetnek tolkieniták, hogy társaságon/kapcsolaton keresztül kerültek be), hanem a barátjuk/barátnőjük/haverjuk hozta be, ő a polgári nevén szólítja, a többiek meg megszokják.

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 órája - 12 éve 4 órája #405287 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dodie-val értek egyet a Tolkien&lore kérdésben. SOSEM érdekelt MINDENKIT a quenya nyelv vagy az orkok lelkének problémája, és vannak egy páran, akik úgy érzik, már kitárgyalták ezeket a kérdéseket, de MÉG MINDIG nagyon sokan vagyunk, akiknél spontán beszélgetés közben újra és újra feljönnek tolkieni témák, legyen az egy közösségi típusú rendezvény vagy akár egy IHB! Értelemszerűen a TLV-szervezők (és -résztvevők) meg a tolkienkurzusosok különösen élen járnak ebben :) de az lenne az abnormális, ha CSAK Tolkienről beszélgetnénk. Szóval szerintem csak nem a megfelelő embereket találod meg, Anglachel, ha szted "mki leszarja".
(Ami a nicknév-dolgot illeti, az szerintem inkább a közösségi oldalak térhódításának köszönhető, amelyen a valós neveddel szerepelsz, ellentétben a korábbi fórumos-csetes léttel.)

A szolgáltatás-elvárás kérdéséhez... részben igaz, h. fizettem a táborért, nem érdekel a szervező lelki baja. DE ettől még nem kell azt kiépíteni, h. a szervező a széket is a segge alá teszi a résztvevőnek -- a rendezvény a résztvevőktől lesz jó, tehát a résztvevők bevonásával zajlik, és elvárható az aktivitás nemcsak a csapatelőadásban, hanem h. pakolják odébb a székeket, matracokat, asztalokat stb. Itt a hojskoléban, amiért szintén mindenki fizetett, minden olyan program után, ahol átrendezzük a nagytermet, MINDENKI marad pakolni, hogy másnap reggel újra sorokban várjanak minket a székek. És a berendezéshez is kérnek 5-10 önkéntest (mindig akad), nincs olyan személyzet, akit ezért fizetnének. Sőt, mi több: a közös területeket magunk után kell takarítanunk, minden második héten napi fél órában!
Szóval egyszerűen arról van szó, hogyan építjük fel a közösségi morált - simán belefér a résztvevők nagyobb bevonása, nem a szervezők, hanem SAJÁT MAGUK kedvéért: maguknak pakolnak, szerveznek, és ha tényleg sokan csinálják, ez pár perc mindenkitől.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Utolsó szerkesztés: 12 éve 4 órája által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 órája #405285 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Anglachel: De, értettem, de nem csak rád reflektáltam, meg igazából írás közben fűztem egyik gondolatot a másikba - most is így fogom. Egyébként szerintem nem igaz hogy mindenki "leszarja" Tolkien és a loret. Én nem szarom le Tolkient és a loret, viszont már évek óta nem ezért járok a társaságba, nem ilyen mélységében akarok a "tolkieni szellemiség"-ben elmerülni. Mert én már ezeken túl vagyok. Na most gondolom akkor csak nem az van hogy aki így van, az húzzon a mosóra, mert azt viszont fontosnak tartom, hogy akinek erre igénye van, az megkapja. De aki velem ül le beszélgetni (és nem csak velem, hanem sok más, főként régi taggal) az sokszor fog szembesülni azzal, hogy egy sör mellett nem Tolkien könyveiről, nyelvekről beszélgetünk, hanem egész másról. Ebből akár azt is gondolhatja, hogy itt ilyesmiről már nem szoktak, és ő sem teszi, esetleg lemorzsolódik. Nyilván ez nem jó. De ez az a része, ami ellen csak úgy tehetünk, hogy valószínűleg több kárt okoz, mint hasznot. De ez is része a problémának, mert a "hivatalos" rendezvények mellett/alatt ez adja a beszélgetések, közösségi programok egy jelentős részét. Mondjuk én speciel azért nem jártam ilyen Tolkien klubokra, mert nekem ott sok volt a tudományosság, most meg úgy tudom nem is nagyon van. Nincs arany középút?

u.i.: Sima mezei táborszervező? Olyan nincs. Mind ki**szott hősök vagyunk.

Gandalf írta: Sőt, ez kiterjed a mezei résztvevőkre is: szolgáltatásnak fogják fel az egészet, amiért fizettek, ezért szerintük jár nekik. Elfelejtik, hogy a "szolgáltatást" nyújtók önkéntesek, akik lelkesedésből és/vagy szeretetből adnának valamit a résztvevőknek.


Gandalf azt azért alá kell írni hogy akármennyire is szeretnénk hogy nem így legyen, teljesen igazuk van. Lehet hogy a másik oldalról engem sem érdekelne hogy annak a tábornak a szervezője, amiért én 30-40-50 ezer forintot kifizettem, kap-e érte pénzt vagy nem, rossz kedve van, szívatják a melóhelyén satöbbi, ha az én táborom emiatt szar lesz. Úgy gondolom szerencsére az MTT-ben nem ők adják a többséget, de az is tény hogy itt azért többnyire ismerik egymást az emberek. De ha valaki egyébként is hajlamos - hogy plasztikusan fogalmazzak - más f*szával verni a csalánt, az néhány átázott, fázott, rövidágyas, sokpókos, hangoshorkolásos, nemtetszikacsapatszínes nap után igen is kifakadhat - és a feladat nem az, hogy ezen hogy háborodjunk fel, hanem hogy hogyan akadályozzuk meg, és ha már megtörtént, hogyan hozzuk rendbe. Mert igen, ha fizetett, joga van számon kérni ennek az ellenértékét.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 órája #405284 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső (Thilanna) írta: (Na csak most láttam Gandalf hsz-ét, de szerintem amit ő ír, a cég-szemlélet, az csak pár éve volt jellemző, legutóbb én ilyet már nem tapasztaltam, de igazán 2010-ben sem. Főszervezőként vagy PLÖMösként inkább egyes közösségvezetők hozzáállása volt olyan, ami leginkább csak elvárásokat támasztott irányunkban, mintha nem mi is ugyanúgy önkéntesek, és pláne érző lények lennénk, akiknek nem esik jól, ha semmibe veszik a munkáját.)


Szerencse, hogy tavaly nem mindenki érezte ezt a szemléletet, de azért voltunk néhányan, akik ezzel szembesültek. Ami a második gondolatot illeti: igen, sajnos az is jellemző, hogy a velünk egyenrangú szervezőtársak is átlépnek rajtunk, ahogy mi is néha rajtuk. Ez szerintem következménye a "főnöki" hozzáállásnak. Lefele is elterjed, és az a végeredmény, hogy mindenki csak a saját maga érdekeit veszi figyelembe, és erőszakolja rá másokra.

Sőt, ez kiterjed a mezei résztvevőkre is: szolgáltatásnak fogják fel az egészet, amiért fizettek, ezért szerintük jár nekik. Elfelejtik, hogy a "szolgáltatást" nyújtók önkéntesek, akik lelkesedésből és/vagy szeretetből adnának valamit a résztvevőknek. De még az igen csekély fizetést kapó konyhások is sokkal több tiszteletet érdemeltek volna egyes táborozóktól.

Anglachel/Gurthang írta: Igen Gandalf, pontosan erre gondoltam.

Csak kockáknak


Annyiban nem értek egyet a párhuzammal, hogy ez kizárólag egy "zárt vezetői rétegre" lenne visszavezethető. Nem, ez rendezvényszervezői gyakorlat és szemlélet, hozzáállás kérdése. Személyiségfüggő, és sajnos addiktív, fertőző. Lassan már a legtöbbünkre ez lesz jellemző. :(

Mindazonáltal a közösségfejlődés különböző állomásai persze, hogy az MTT-n is megfigyelhetőek, miért az MTT lett volna kivétel? Szépen hozza a törvényszerű fordulatokat, viszont vannak fordulópontok, ahol több irányba is továbbgördülhetnek a dolgok. És ezekben rejlenek az esélyeink. ;)

Anglachel/Gurthang írta: Amúgy nem tudom. A társaság már nem a régi, és jó látni, hogy pozitív változások zajlanak, sok régi dolog újjáéledt (kórus, TK...), meg hogy van egy csomó lelkes új tag.

Csak ma már senki nem nicknévvel jön (tisztelet a kivételnek), senki sem uruk-hainak öltözik farsangkor, midnenki leszarja, hogy van-e szárnya a balrognak, vagy nincs, vagy hogy milyen fajú Bombadil Toma, és senkit nem érdekel, hogy a tündék nem tündéül, hanem quenyául beszélnek. Egyszerűen nincs rá igény, és ezt most nem úgy mondom, mintha valakinek a hibája lenne, hanem szerintem ez egy természetes folyamat.


Szerintem itt is elindult valami, és ez részben neked is köszönhető: fontosabbá vált a keretjáték
a KÖMT-ön, keretjátékot kapott és Középfölde Hétvégévé változott a Tavaszi Tali, A Tolkien Klubokon újjáéledt a HNE. Hogy itt a fórumon nem beszélgetünk Tolkien műveiről, az a fórum haldoklásának is betudható, ugyanakkor Facebook-csoportunk üzenőfalán nem csak humoros megosztások, de tokieni témájú hírek is fel-felbukkannak.

Más kérdés, hogy pl. A Hobbit-filmeket alig várjuk néhányan. Minimális az érdeklődés, néhányan tartjuk életben a topicot, és Facebook-on sem kíváncsibbak rá az emberek. Ez csak azért aggaszt, mert ilyen csekély érdeklődés mellett nem tudunk normális LEP-et sem csinálni, hiába lenne most ebben partner a Forum Hungary is, és hiába érdeklődik irántunk ismét a Corvin-mozi. Sem a szeptemberi könyv-jubileumot, sem a decemberi díszbemutatókat, sem a januári Tolkien Születésnapokat nem tudjuk "kötelességből" lenyomni, lelkesedés nélkül. Az idei Hobbit-év emiatt az MTT-nek egy fontos fordulópont lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 órája #405283 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igen Gandalf, pontosan erre gondoltam.

Csak kockáknak

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 órája #405282 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem pedig az, ami számodra a professzionalizmus túlzásba vitelének látszik, az valójában nem a professzionalizmus hibája. A "professzionalizmus" (exceltáblák, együttműködési szabályok, elvárások h. ott legyél x alkalmon vagy megtanuld a szöveged) egy eszköz annak kezében, aki felelős azért, hogy összefogja az egészet. Az, amikor ez már görcsösen ismételgetett dologgá, és ahogy mondtad, kisebb dolgokon túl nagy hisztivé fajul, az abból adódik, h. néhány ember se szép szóra, se könyörgésre, se kemény rászólásra, se lelkizésre nem működött együtt a csoporttal, és a vezető kétségbeesésében már túlzottan ragaszkodna a fent említett eszközökhöz. Ez már a vezető érzelmi-lelki habitusából is adódik, de valljuk be, mindenkit rosszul érint, ha minden energiáját belerakja a munkába, igyekszik rugalmas lenni (pl. próbaidőpontokkal), lélekápol vagy békénhagy, mikor vizsgázol stb., ha keretes vagy programos vagy logisztikus, kielégíti a közösségvezetők gyakran követelőző stílusban előadott vágyait -- és ezek után nemtörődöm emberek nem jönnek el, nem tanulnak szöveget, nem olvassák el a táblázatot, ami az ő segítségükre készült stb. És igen, ilyenkor már azon is túl nagyot csattan az ostor, aki egyszer nem jelent meg próbán, mert nem mint egyént, hanem a 20. nemtörődömöt fogja látni benne a vezető. (Nota bene, mindenki magának választja a szervezői beosztását, tehát teoretice _akarja_ csinálni az NPC szerepet/közösségvezetést/stb.)

Amit az egészből én kihozni akarok, az annyi, hogy az utóbbi időben gondolkodván arra jutottam, hogy a CSAPAT-szellem szokott hiányozni ilyen szituációkban, amikor a beosztott szervezők nem raknak bele eleget - NEM munkában (hacsak nem előre megbeszélt saját vállalása), hanem hozzáállásban, hogy szólok időben, ha nem tudok menni, olvasok, együttműködöm, segítem a vezető munkáját, ha már többet nem tudok vagy akarok tenni, vagy szimplán nem dolgom, és akkor a vezető sem lesz frusztrált és követelőző, és mindenkinek sokkal jobb hangulatban telik a szervezése.

(Na csak most láttam Gandalf hsz-ét, de szerintem amit ő ír, a cég-szemlélet, az csak pár éve volt jellemző, legutóbb én ilyet már nem tapasztaltam, de igazán 2010-ben sem. Főszervezőként vagy PLÖMösként inkább egyes közösségvezetők hozzáállása volt olyan, ami leginkább csak elvárásokat támasztott irányunkban, mintha nem mi is ugyanúgy önkéntesek, és pláne érző lények lennénk, akiknek nem esik jól, ha semmibe veszik a munkáját.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 órája #405281 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elrenor írta:

Kincső (Thilanna) írta: Elrenor: szerintem ez tök jó ötlet, érdemes elkezdeni. Ha a sütés-főzést is bele akarjuk venni a kreatívkodásba, akkor mondjuk praktikusabb egy felajánlott lakás, de ahogy mondod, a kézműves dolgokat akár teaházban is lehet :) (és szvsz nem is muszáj a tervezett tolkieni téma, általában feljön magától is, bizonyám még ihb-kon is ;P)


Mondjuk én sütés-főzésre nem gondoltam, a torta hegesztést csak úgy értettem, hogy akármit.
Ú, tök jó, akkor izé... ha lefutott a Középfölde Hétvége, összehozunk valamit :) (Oda pedig gyertek!, bár ez itt nem éppen a reklám helye.)

Nekem is tetszik az ötlet, de a kézműves dolgok egy részének (pl a gyöngyfűzés tuti ilyen) szerintem egy teaház nem igazán megfelelő helyszín, a megfelelő világítás hiánya miatt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 órája #405280 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kezdem érteni a probléma gyökerét:
Amit ti a profizmus hátulütőjének éreztek, az nem feltétlenül az adott feladat kivitelezésének a színvonalára vonatkozik, hanem sokkal inkább arra, hogy az adott főszervezők és szervezők hogyan bánnak a szervezőtársakkal.

Az egyre inkább profizmusra hajló kivitelezésnek többek között lett egy olyan, előre nem látható járuléka is, hogy hosszútávon kialakult egy rideg "főnök-beosztott" munkaviszony. A "főnökök" beosztottként kezelik a hierarchiában alájuk tartozó szervezőket, és bizony sok ilyen "főnök" beleesett abba a hibába, hogy végrehajtó gépeknek tekintették embertársaikat, teljesen figyelmen kívül hagyva az emberi aspektusokat. A szervezői munkák HR-oldala általában kimerült annyival, hogy a főszervezők véget nem érő megbeszéléseket tartottak (lásd: rendvezetői/nemzetségfői/családi ebéd/vacsora - ugyanakkor sok szervezőnek még ennyi sem jutott!), miközben a "beosztottak" lekezelő stílusban kapták az utasítást, és ha esetleg visszakérdezés volt, vagy urambocsá' egy-egy parancs helyességének a megkérdőjelezése, azt már nyílt lázadásnak tekintették és főnöki retorziókkal kellett számolnia a gaz pribéknek.

Nyilván vannak olyan személyiségek, amelyek hajlamosabbak egy cégnek tekinteni az MTT-t, és vannak, akik kevésbé, ezért egyéni különbségek is vannak. De teljesen jogos az észrevétel, hogy ha a szervezőkkel nem emberként bánnak, hanem multi-rabszolgaként, akkor az a profi kivitelezésre és a kreativitásra is visszahat. Valószínűleg erre gondolhattatok többen is, és teljesen igazatok van.

A megoldás nyilván nem az, hogy egy-egy rendezvényszervezés kivitelezését trehányabban végezzük el, vagy visszaveszünk a profi megvalósításra való törekvésből, hanem az, ha a "főnökök" megértik, hogy ez nem egy munkahely, önkéntes szerződés ide vagy oda, hanem egy, az emberek lelkesedésére épülő önszerveződés, és hogy a szervezőtársaik akkor is a barátaik, ismerőseik, "harcostársaik" maradnak, ha esetleg alájuk kerülnek beosztásra. Minden rendezvény jobban sikerült az MTT történetében, ha jó volt a szervezői légkör, és azokon a rendezvényeken voltak a résztvevők is kreatívabbak, ha a szervezők lelkesedése átragadhatott rájuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 órája #405279 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amúgy nem tudom. A társaság már nem a régi, és jó látni, hogy pozitív változások zajlanak, sok régi dolog újjáéledt (kórus, TK...), meg hogy van egy csomó lelkes új tag.

Csak ma már senki nem nicknévvel jön (tisztelet a kivételnek), senki sem uruk-hainak öltözik farsangkor, midnenki leszarja, hogy van-e szárnya a balrognak, vagy nincs, vagy hogy milyen fajú Bombadil Toma, és senkit nem érdekel, hogy a tündék nem tündéül, hanem quenyául beszélnek. Egyszerűen nincs rá igény, és ezt most nem úgy mondom, mintha valakinek a hibája lenne, hanem szerintem ez egy természetes folyamat.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 órája #405278 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Gondolatok

Anglachel/Gurthang írta: Szerintem ha sorozatban lenne három nagyon elcseszett nagyobb rendezvény (mondjuk tábor-kömt-lep), vagy mondjuk egymás után két szarul sikerült tábor, akkor feleződne a társaság, vagy még rosszabb.


Néha mikor nagyon provokatív hangulatban vagyok, én is azt szoktam mondani, hogy vajon ha nem lennének megszervezve a rendezvények, akkor lenne-e ténylegesen igény MTT-re, illetve milyen lenne az az MTT, ami azokból szerveződne, akik a rendezvények hiányában is igényelnék egymás társaságát/kreativitását, stb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 órája #405277 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tökre igazad van Kincső (neked is Dodie, bár igazából nem érted, hogy mire célzok). Főleg abban, hogyha 100 ember rád bízza a fizetett szabadságát per szünidejét plussz egy valagnyi pénzt, akkor nem szabad bénázni.

Én csak azt mondom, hogy ezt a professzionalizmust nagyon sokszor túlzásba viszik, és olyan jellegű összeveszésekhez vezet, aminek konkrétan sírás, vagy a másik lekurvázása a vége. Méghozzá olyan dolgok miatt, amik nem annyira fontosak. Igazából mikor még csak sima mezei táborszervező voltam, akkor én is imádkoztam az exceltáblának, és megpróbáltam megjelenni minden találkozón, meg ilyesmi. De így főszervezőkénk KÖMTön láttam, hogy annyira felesleges ilyenek miatt emberekkel összeveszni, egyszerűen nem éri meg. Az ő lelkesedésüket is letöri, mellesleg tapasztalat alapján kb 50% csak az ötletelésben és a helyszínen szerepel jól, az előkészületeket pedig magasról leszarja. Meg vannak a túlbuzgók, akiknek meg minden feladat kevés. Ha jól választod ki az embereket, akkor nincs gáz, ha meg nem, az látszik igazából kb az első megbeszélésen.

Viszont én úgy látom, hogy néhányan túl nagy segget kerítenek a legkisebb dolognak (pl. hogy legyen hideg víz az érkező táborozóknak, vagy hogy ki nem jelent meg a próbán) és a szervezők idegroncsok lesznek 10 nap alatt. Mer mivan ha valaki nem jelenik meg? :D Amúgy is szar színész az NPC-k 90%-a, és amúgyis lesz benne néhány baki, emiatt nem érdemes valakit a háta mögött szidni. De ez most csak egy példa volt, nem kell megmagyarázni, hogy miért fontos a a próba, én is tisztéban vagyok vele. A példánál maradva meg esetünkben az illető már egyszer bizonyított, és szerintem ha nem lett volna ez az egész túlspilázás, akkor még jobb lett volna a rend, de ha nem is jobb rosszabb biztos nem.

Az excel tábla meg nyilván szükséges egy rendezvényen, anélkül viszonylag nehéz lenne, de nem is erről beszélek, hanem csak kiemeltem. Mármint ha a professzionalizmus egy vallás lenne, akkor a vallási jelképe biztosan az exceltábla lenne.

És továbbra is az a véleményem, hogy a túlzásba vitt professzionalizmus és a Tolkieni szellem kihalása az MTTből a kreativitás rovására ment. Utóbbi ráadásul egy szimpla közösséget csinált a társaságból, amit már csak a megfelelően megszervezett rendezvények tartanak össze.

Szerintem ha sorozatban lenne három nagyon elcseszett nagyobb rendezvény (mondjuk tábor-kömt-lep), vagy mondjuk egymás után két szarul sikerült tábor, akkor feleződne a társaság, vagy még rosszabb.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 órája #405276 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső (Thilanna) írta: Elrenor: szerintem ez tök jó ötlet, érdemes elkezdeni. Ha a sütés-főzést is bele akarjuk venni a kreatívkodásba, akkor mondjuk praktikusabb egy felajánlott lakás, de ahogy mondod, a kézműves dolgokat akár teaházban is lehet :) (és szvsz nem is muszáj a tervezett tolkieni téma, általában feljön magától is, bizonyám még ihb-kon is ;P)


Mondjuk én sütés-főzésre nem gondoltam, a torta hegesztést csak úgy értettem, hogy akármit.
Ú, tök jó, akkor izé... ha lefutott a Középfölde Hétvége, összehozunk valamit :) (Oda pedig gyertek!, bár ez itt nem éppen a reklám helye.)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 órája #405275 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem az exceltábla néha életmentő, mert a nagy jajdejóveled meg decukivagyjerkeblemre csapatozás közben elfelejtem h mit is kéne még aznap elvégezni :P De soha nem is betonfalakként, hanem mankókként fogtam fel őket. Tény hogy vannak habzószájúbb táborvezetők akik betűre pontosan kérnek mindent, és vannak lazábbak meg túl lazák is biztos), de mivel itt senki sem szívta az anyatejjel vagy tanulta iskolában az MTT tábor vezetését (igen, szerintem ez speciális dolog) így a puding próbája mindig is az evés marad, meg az hogy az elődeink hibáiból okulunk, vagy nem. Az idei táborban pl nem látok sem túlszervezettséget, sem vaskalapos szabálykövetést, és mégis úgy gondolom hogy fasza lesz :)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.824 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére