BESZÉLGETŐS topic

Több
15 éve 4 hónapja #378699 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
passzio.hu/modules.php?name=News ... &sid=17052

DJ Metaflora? :D

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #378691 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:rolleyes: Azt a röpke 27 évet már nem bírták kivárni, míg tényleg annyi lesz...? :P

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378687 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378651 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Gandalf írta: Hogy fog elférni ennyi ember azon a kis hajón? :D :lol::P

A magas belépti díj a tértágító mágiák fenntartására fordítandó :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378646 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378643 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Minerva írta: Május 23-án Corvus Corax (és Moon and the Nightspirit is) az A38-on.

Gyertek :)

ha van valakinek 2 jegye, amit el szeretne ajándékozni, az ne szégyelje nekem adni :D :asszemnincsilyen: :P

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378630 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
JÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍHÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!

:cool:

Mondjuk a 4-5k beugró már kissé lelombozóbb... :/

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378620 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #378608 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én is.. hogy akkkkooorra egy hülye vagyok, mint három másik.. simán rátenyreltem a törlésre a mailjeimben, és nem kitöröltem egy csomó fontos dolgot???????????:rolleyes:

Olvasmány: én meg a skolasztikába és patrisztikába vagyok belemerülve. Aquinói Szent Tamás és szent Ágoston jobb. mint 20 stresszoldó. :) ))

Más (nem tudtam, hova írjam) Vasárnap, bár némileg kételékedtem benne, hogy jól hallottam, dőltem a rühügéstől, nagyim legnagyobb döbbenetére. A Sztár nem marad szárazon c. műsort néztük, ahol a legnagyobb férfi- nőfalók közt felsorolták Steven Tylert is, egy félig elharapott mondta kíséretében: "Steven Tyler bár néha leginkább egy orkra hasonlít"... mondom,lehet, hogy félrehallottam, de ha jól hallottam, akkor no comment.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378587 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mostanában totál belemerültem VIII. Henrik és családjának (feleségei, lányai) történetéről szóló könyvekbe. Hát, nem volt semmi a fazon, az biztos :) Ennek persze az égvilágon semmi köze az előző témákhoz, de gondoltam megosztom veletek :D

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
15 éve 4 hónapja #378555 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Legújabb felhasználónk Ilúvatar után rögtön Szauronka - hm, na látjátok, így terjed a Setétség... :lol:

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #378511 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Gelmir: konkrétan ha minden jól megy, a közgyűlésre már vihetem is. ;)
Amúgy meg:
www.tolkienlibrary.com/press/870 ... Gudrun.php
www.tolkienlibrary.com/press/884 ... Gudrun.php

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378472 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!
Nem tud valaki valami konkrétabbat ennél a The Legend of Sigurd and Gudrún-ról?

"Many years ago, J.R.R. Tolkien composed his own version, now published for the first time, of the great legend of Northern antiquity, in two closely related poems to which he gave the titles The New Lay of the Völsungs and The New Lay of Gudrún.


In the Lay of the Völsungs is told the ancestry of the great hero Sigurd, the slayer of Fáfnir most celebrated of dragons, whose treasure he took for his own; of his awakening of the Valkyrie Brynhild who slept surrounded by a wall of fire, and of their betrothal; and of his coming to the court of the great princes who were named the Niflungs (or Nibelungs), with whom he entered into blood-brotherhood. In that court there sprang great love but also great hate, brought about by the power of the enchantress, mother of the Niflungs, skilled in the arts of magic, of shape-changing and potions of forgetfulness.


In scenes of dramatic intensity, of confusion of identity, thwarted passion, jealousy and bitter strife, the tragedy of Sigurd and Brynhild, of Gunnar the Niflung and Gudrún his sister, mounts to its end in the murder of Sigurd at the hands of his blood-brothers, the suicide of Brynhild, and the despair of Gudrún. In the Lay of Gudrún her fate after the death of Sigurd is told, her marriage against her will to the mighty Atli, ruler of the Huns (the Attila of history), his murder of her brothers the Niflung lords, and her hideous revenge.

Deriving his version primarily from his close study of the ancient poetry of Norway and Iceland known as the Poetic Edda (and where no old poetry exists, from the later prose work the Völsunga Saga), J.R.R. Tolkien employed a verse-form of short stanzas whose lines embody in English the exacting alliterative rhythms and the concentrated energy of the poems of the Edda."
Christopher Tolkien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378469 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Meta: Naná, hogy ez is csak egy metafora, de minden további nélkül létrejöhetett gyakorlati úton. Az igazi heurisztika általában banális és gyakorlati úton alakul. Ha nem is annyira belelépős módon, mint ahogy Sú írta, de bőven elég egy folyóparton ülni amikor jön az áradás vagy bármi haosnló történik, és elég jól látszik, hogy ez a víz nem az a víz, de ez a folyó maradt az a folyó.
Annál is inkább, hogy az ókori filozófusok még kevésbé voltak sötét szobában rothadt almát szaglászós népek, mint későbbi kollegáik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378452 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
örömmel jelentem, hogy nemrég elkészült a legújabb Lassi néhány cikkének angol fordítása, mint azt a Beköszönőben is is olvashattátok.
köszönet illeti ezért Mincet, Sisst, és Lyonát. örök hála, csajok :)

további jó hír, hogy az MTT delegációja ma elvisz Ausztriába egy pár Lassit a fordításokkal együtt :)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378339 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Vannak itt nálam filozófusabbak is, de csak úgy kötözködőn megjegyzem, hogy a semmi mást nem csinált az túlzás, az említett Hérakleitosz pl. elég jó térképeket készített, egyébként meg eredetileg ő lett volna a khirály, csak inkább filozofálgatott. Amúgy meg azt mondta, hogy ugyanazokba a folyamokba lépünk és mégsem ugyanazokba lépünk, és még elég sok olyan dolgot mondott, aminek az volt a lényege, hogy valamik egészen különbözőek és közben egészen ugyanolyanok, szóval sztem ez csak egy metafora a sok közül. Ami a tételeket illeti, szerintem mindenkinek vannak fura gondolatai, aztán a kőbe vésődés dolog úgy jön, hogy képzeld, amint a sok-sok lökött ember (ld. filozófus) blogol (ld. ír össze-vissza mindenfélét, amit mások majd elolvasnak), és aztán valakinek megtetszik egy-egy mondat és leírja ő is valahol, vagy kiírja MSN-re személyes üzenetbe (ld. idézi később mindenfelé), és másoknak is megtetszik és felrakják valami idézetes oldalra, és aztán ezt úgy megszokják az emberek, hogy menő mondogatni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #378335 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Valószínűleg úgy, hogy egyes semmirekellők nagy jódolgukban semmi mást nem csináltak, mint ilyen, hülyébbnél hülyébb kérdéseket fabrikáltak, majd nagyképűen elnevezték magukat filozófusnak :P :D

Our knees do not bend easily
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378331 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem tudom, lehet, hogy off ide, de a vonatozás közben elgondolkodtam valamin...
Nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba, legalábbis úgy tartja a régi görög mondás. (Herakleitosz talán?) Más kérdés, hogy ezt honnan vették. Vajon próbálgatták?
Most képzeld el, ahogy a muksókám ott serénykedik a folyó partján, és közben mormog magában: "most akkor ez ugyanaz a folyó? Nézd már, ez az izgága víz, már megint arrébb ment... Akkor ez már nem is agyanaz a folyó? Próbáljuk meg még egyszer... Na, naaa... Most! A franc, megint arrébb ment!"

Szóval kiváncsi lennék, honnan jönnek az ilyen tételek. Nem is vagyok egyedül ezzel. Pratchett Piramisok cimű könyvében már eljátszott egy hasonlóval.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378288 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
FIGYELEM VÁLTOZÁS!

A TLV-s cuccokat a könyvtárból az autóba bepakolni fél5-kor fogjuk, utána Rózsa/anyu elmegy tanítani, és kb. 8-ra érkezik az Ajtósihoz. Az utóbbi időpontra kellene még nagyon ember, de aki csak f5-re tud, az is jöjjön!

A könyvtárhoz f5-re jön eddig (sms alapján): SÚ, Patiszon; Ajtósira: Maglor(?), Meta(??)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378274 Írta: Csaszi
Csaszi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Elvesztettétek a játékot, de én NYERTEM:rolleyes::P;):D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378270 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Holnap, azaz hétfőn el kell hoznunk a TLV-s cuccokat a FSZEK-ből. 19:30 jön az autó a könyvtárhoz, így ekkorra szeretnék segítőket is, akik lehordják a zászlókat, pajzsokat, könyveket, stb., majd átjönnek az Ajtósira, és ott fölhordják. Légyszi gyertek, mert ez ketten Rózsa/anyuval nem lenne vicces meló :)
Aki jön, jelezze nekem pls (privi, mail, sms, msn, bagolyposta, stb.)!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378224 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok!

Úgy volt, hogy olnap leszen ruhacserélős party de nekem dolgoznom kell, és rájöttem, hogy nincsen is kulcsom a helyiséghez, nomeg nem igazán jeleztek vissza a népek, hogy ki jönne, ki nem. Így ezt most elhalasztjuk (meg mintha valami forgatás is lenne az ajtósin)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378221 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Finwe írta: Legutóbb regisztrált felhasználó: Ilúvatar

Köszöntsük dallal!!! :)

-Homlokára csap..- :) :)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378219 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Legutóbb regisztrált felhasználó: Ilúvatar

Köszöntsük dallal!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378211 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Örömmel jelentem, hogy a működési költségre ill. táboroztatásra beadott pályázatainkat az NCA érvényesnek találta. Most már csak szurkolni kell, hogy sok pénzt kapjunk.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378207 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: OK, akkor mondjuk legyen a beragasztott 15 pont Aeglos-é (mert ő jelentkezett előbb), a többi meg Meliané. És körülnézek még otthon, hátha kallódik még valahol pár pont.
Kérek címeket priviben, hova küldjem. ;)

Köszi!:)
(privi megy)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378201 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
OK, akkor mondjuk legyen a beragasztott 15 pont Aeglos-é (mert ő jelentkezett előbb), a többi meg Meliané. És körülnézek még otthon, hátha kallódik még valahol pár pont.
Kérek címeket priviben, hova küldjem. ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378191 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Aeglos írta:

Sil írta: Népek, nem kell véletlenül valakinek dm-pont? Van még egy teli gyűjtőfüzetem, meg még 10 pontom beragasztás nélkül, de most láttam, hogy nálunk egész májusban zárva lesz a dm, felújítás miatt. :( Ezeket meg ugye május 31-ig lehet felhasználni, mert most teljesen új pontrendszert vezetnek be.

Ami azt illeti, DM-pont sosem árt. :)
Ha esetleg valakinek jobban kell, szóljon, de anyukám tuti örülne neki.

Melián gyűjti ezerrel :D

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #378186 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Népek, nem kell véletlenül valakinek dm-pont? Van még egy teli gyűjtőfüzetem, meg még 10 pontom beragasztás nélkül, de most láttam, hogy nálunk egész májusban zárva lesz a dm, felújítás miatt. :( Ezeket meg ugye május 31-ig lehet felhasználni, mert most teljesen új pontrendszert vezetnek be.

Ami azt illeti, DM-pont sosem árt. :)
Ha esetleg valakinek jobban kell, szóljon, de anyukám tuti örülne neki.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.347 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére