BESZÉLGETŐS topic

Több
18 éve 11 hónapja #272893 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kamu a hír, ez postolva az urbanlegends.freeblog.hu-ról:


Telefonos csalások

A közelmúltban elkövetett két típusú telefonos csalássorozatról értesítettek bennünket, ezért kérem, hogy amennyiben bárki hasonlóval találkozik, az alábbiak szerint járjon el.

Az első eset a hagyományos, vezetékes telefonokat érinti, amelynél egy automata géphang értesíti a hívást fogadó személyt, hogy egy egzotikus nyaralást nyert, amelynek minden költségét fizetik. Ezután megkérik, hogy nyomja meg a 9-es gombot a további részletekért. Ekkor egy emeltdíjas számra kapcsolnak, amelynek a percdíja 20 angol font. Ezt követően azonban már hiába szakítjuk meg a hívást azonnal, minimum 5 percet, azaz 100 fontot kiszámláznak. A hívás végén megkérnek, hogy billentyűzd be a postai irányítószámodat és a házszámodat és további két perc múlva tájékoztatnak, hogy mégsem te vagy a szerencsés nyertes. Ez alatt az idő alatt a hívás díja elérheti a 260 fontot.

Mivel a hívások eredete külföldi, a hatóságok és a telefontársaság nem sokat tehet ellene. Az egyetlen, amit tenni lehet az az, hogy AZONNAL MEG KELL SZAKÍTANI A HÍVÁST, AMINT ELŐRE FELVETT ÜZENET ARRÓL TÁJÉKOZTAT, HOGY NYERTÉL VALAMIT! Egyéb variációk is előfordulhatnak, ezért minden hasonló esetben így járjunk el!

A második eset a mobiltelefonokkal kapcsolatos. Nem fogadott hívásként a 0709 020 3840-es szám jelenik meg. Az utolsó négy szám változhat, de az első négy ugyanez marad. A szám visszahívása 50 font/percbe kerül.

Üdvözlettel:
(név, titulus, elérhetőségek törölve)


A két trükk közül az első műszakilag kivitelezhetetlen, mivel lehetetlen a hívott számára forgalmat generálni, a második megoldható, azonban a körlevélben szereplő szám nem hívható Magyarországról – nyomozta ki az Origo. A portálnál megtudták: mobilos ügyfelek valóban láthatnak nem fogadott hívásként akár külföldi számokat is, azonban az, hogy egy ismeretlen, több mint tízjegyű számot valaki visszahív, csak a saját döntésén múlik. Az Origo szerint a levél eredetileg Angliában terjedt, majd több mint egy hete egyik hazai szállodánk biztonsági főnöke fordította le magyarra, majd küldte tovább


"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272889 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Most kaptam e-mailben, hátha nem kamu... :roll:

Felhívás! - A Rendőrkapitány tájékoztatója

A közelmúltban elkövetett két típusú telefonos csalássorozatról értesítettek bennünket, ezért kérem, hogy amennyiben bárki hasonlóval találkozik, az alábbiak szerint járjon el.

Az első eset a hagyományos, vezetékes telefonokat érinti, amelynél egy automata géphang értesíti a hívást fogadó személyt, hogy egy egzotikus nyaralást nyert, amelynek minden költségét fizetik. Ezután megkérik, hogy nyomja meg a 9-es gombot a további részletekért. Ekkor egy emeltdíjas számra kapcsolnak, amelynek a percdíja 20 angol font. Ezt követően azonban már hiába szakítjuk meg a hívást azonnal, minimum 5 percet, azaz 100 fontot kiszámláznak. A hívás végén megkérnek, hogy billentyűzzük be a postai irányítószámunkat és a házszámunkat és további két perc múlva tájékoztatnak, hogy mégsem mi vagyunk a szerencsés nyertesek. Ez alatt az idő alatt a hívás díja elérheti a 260 fontot.

Mivel a hívások eredete külföldi, a hatóságok és a telefontársaság nem sokat tehet ellene. Az egyetlen, amit tenni lehet, hogy AZONNAL MEG KELL SZAKÍTANI A HÍVÁST, AMINT EGY ELŐRE FELVETT ÜZENET ARRÓL TÁJÉKOZTAT, HOGY NYERTÜNK VALAMIT!

Egyéb variációk is előfordulhatnak, ezért minden hasonló esetben így járjunk el!

A második eset a mobiltelefonokkal kapcsolatos. Nem fogadott hívásként a 0709 020 3840-es szám jelenik meg. Az utolsó négy szám változhat, de az első négy ugyanez marad A szám visszahívása 50 font/percbe kerül.


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272816 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kedves azon személyek akik jelentkeztek 2006os tábor keretjátékmegcsinálni:

Ma (csütörtökön) négytől a Siriusban keretjáték megbeszélés az én ötletem alapján.

Mindneki jöjjön aki úgy gondolja, ötlete van ezzel kapcsolatban, vagy hasonló.

(és legalább egyvalaki hozzon pénzt mert nekem nincs és nem biztos h holnapig lesz és ha nem fogyasztunk akkor kivágnak. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272769 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

polarbear írta: Sziasztok! Segítségeteket kérném. Párommal közösen arra gondoltunk, hogy a jeggyűrűnkbe a "boldogság" szót vésetnénk tündéül, de még nem műveljük olyan magas szinten a nyelvet, hogy erre magunk találjuk meg a választ. Arra kérnélek titeket, hogy amennyiben lehetséges küldjétk el nekem a szó tünde megfelelőjét, persze tünde írásjelekkel, ha lehet a következő címre: fekete.krisztian@citromail.hu
Bármely nyelvváltozat lehetséges!

Köszönöm!


A kérésedet áttettem a Középfölde kategórán belül található Nyelvek és írások topikba. Ott fogod megkapni a választ.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272751 Írta: polarbear
polarbear válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok! Segítségeteket kérném. Párommal közösen arra gondoltunk, hogy a jeggyűrűnkbe a "boldogság" szót vésetnénk tündéül, de még nem műveljük olyan magas szinten a nyelvet, hogy erre magunk találjuk meg a választ. Arra kérnélek titeket, hogy amennyiben lehetséges küldjétk el nekem a szó tünde megfelelőjét, persze tünde írásjelekkel, ha lehet a következő címre: fekete.krisztian@citromail.hu
Bármely nyelvváltozat lehetséges!

Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272748 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: (Mondjuk e téren Caligula vezet szerintem... )


Ő volt az, aki kineveztette Incitatus nevű lovát szenátorrá :lol:
Egyébként a neve azt jelenti: Csizmácska

Két kedvenc mondása volt: "Róma nyakakból áll, és arra vár, hogy én elvágjam őket." a másik a kicsit közismertebb: "Isten vagyok"

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272690 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kedves azon személyek akik jelentkeztek 2006os tábor keretjátékmegcsinálni:

Holnap (csütörtökön) négytől a Siriusban keretjáték megbeszélés az én ötletem alapján.

Mindneki jöjjön aki úgy gondolja, ötlete van ezzel kapcsolatban, vagy hasonló.

(és legalább egyvalaki hozzon pénzt mert nekem nincs és nem biztos h holnapig lesz és ha nem fogyasztunk akkor kivágnak. )


Aki nem szeretné tudni mi lesz a keretjáték szerintem (és még egyáltalán nem biztos h ez lesz!) az természetesen ne jöjjön.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272680 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: És azt hitte magáról, hogy Vénusz istennő egyenes ági leszármazottja


Azt minden magára adó ókori uralkodó hitte hogy minimumk egy isten van a családjában...

(Mondjuk e téren Caligula vezet szerintem... )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272673 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
És azt hitte magáról, hogy Vénusz istennő egyenes ági leszármazottja

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 órája #272643 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Eruntale/Hanna írta: a pletyka szerint Caesarnak olyan rövid volt a lába, hogy alig bírta megülni a lovat :) ja, és kopaszodott is :)


A kopaszodásról hallottam. (meg arról is hogy a politikai ellenfelei féltek leülni vele vitázni mert olyan jó rábeszélőtehetsége volt hogy meggyőzte volna őket. de ez most nem tartozik a tárgyhoz..)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 órája #272631 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
a pletyka szerint Caesarnak olyan rövid volt a lába, hogy alig bírta megülni a lovat :) ja, és kopaszodott is :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 órája #272615 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta:

Alyr Arkhon írta: (a diktátrorok egyébként szinte mindig meglepően alacsonyak. )


lásd Napóleon


Vagy Sztálin.
Rákosi.

(Caesarról nem tudom hány centi volt mert akkor még nem is volt centi :D )

Asszem Castro az üdítő kivétel.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 órája #272603 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Meg a volt főnököm :D

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 órája #272600 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: (a diktátrorok egyébként szinte mindig meglepően alacsonyak. )


lásd Napóleon

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 órája #272586 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hehh. 5700.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 órája #272522 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Silima írta:

Panniii írta: Egyébként csak a szőke, legalább 165 magas tiszta német ember volt akalmas.


A sors fintora, hogy a Führer egyik "követelménynek" sem felelt meg... :? :roll:


Nem véletlen. Személyes meggyőződésem, hogy az alacsonyságából fakadó kisebbrendűségi komplexusa volt az egyik nagy hajtóereje. (a diktátrorok egyébként szinte mindig meglepően alacsonyak. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 12 órája #272509 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Naszal amit én hallottam erről az árja témákról én tudok.

áll. tibetben megtalálható 1-2 egyed.
van egy olyan elmélet hogy az emberiség szépen lassan egy amolyan szuperlényé feljődik majdan ki. Ez a németek fel akarták gyorsitani azáltal hogy hodjam gy a "tiszta" lányokat és fiúkat ugye hogyismondjam rávették arra hogy gyerekeket nemzenek, és azok a gyermekek külön intézebe kerültek.

Az egy dolog hogy nem volt "megfelelő", de állitolag benne volt a "tiltott tanokban"


másik

szinte mindenhonnan csak a rosszat kapjuk, számold magadban meg egy nap hány átvett szót használsz mint pl: magenta, pink, trend stbstb

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 12 órája #272504 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: Egyébként csak a szőke, legalább 165 magas tiszta német ember volt akalmas.


A sors fintora, hogy a Führer egyik "követelménynek" sem felelt meg... :? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272460 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Well-of-Souls írta: Persze ezt is - mint minden szépet és jót - Amerikában futtatták fel (a múlt század elején elég szép számban csinálták az ilyen "jótékony célú" sterilizálásokat arrafelé). Utána meg kioktatták a primitív európaiakat demokráciából meg emberi jogokból.


Nos ebben a témában tényleg van mit tanulnunk, csak az a kérdés hogy akarjuk-e megtanulni ezt.
A gond csak annyi hogy a legtöbb országból a rossz példákat átvesszük, de azt nem éertjük, hogy nálunk miért nem működik.
Például átvettük az Úniós árakat, de a fizetéseket nem. Nem vagyunk drágábbak más EU-s országnál csak épp ugyanolyan árak mellett töredék annyi a fizetés. És akkor azt mondjuk, hogy valami nem stimmel az EU-ban.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272459 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Well-of-Souls írta: Persze ezt is - mint minden szépet és jót - Amerikában futtatták fel (a múlt század elején elég szép számban csinálták az ilyen "jótékony célú" sterilizálásokat arrafelé). Utána meg kioktatták a primitív európaiakat demokráciából meg emberi jogokból.


No egen.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272458 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Persze ezt is - mint minden szépet és jót - Amerikában futtatták fel (a múlt század elején elég szép számban csinálták az ilyen "jótékony célú" sterilizálásokat arrafelé). Utána meg kioktatták a primitív európaiakat demokráciából meg emberi jogokból.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272447 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta:

Alyr Arkhon

Igen, pont ezért ettték az ilyenolyan fogyatékosokat nemzőképtelenné.

Nem nemzőképtelenné, hanem " életképtelenné" eleinte kipufogógáz, később már cyklon-B segítségével. Ha valaki látta az Ámen c. filmet akkor az emlékszik rá, hogy az a film is pont ezzel kezdődött.

A látszat érdekében mindent. Gógyszert kaptak és az orvod mosolyogva vizygálta meg a fogyatékos kisgyerekeket, aztán bevitték őket egy szobába. Utána a család kapott egy táviratot, hogy tüdőbajban elhunyt. És ezt a német fogyatékosokkal ugyanúgy megcsinálták mint a zsidókkal

[/quote]

Sok német fogyatékost csak (csak?!) nemzőképtelenné tettek, hogy ne szaporodhassanak tovább.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272435 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
De akit igazán érdekel a téma, annak ajánlom Robert Merle: Mesterségem a halál c. könyvét.
Az pontosan erről a témáról szól, az auschwitzi haláltábor igazgatójának szemszögéből. Nagyon érdekes volt, ahogy levezette, hogy miért és hogyan kezdődött az egész.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272434 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon

Igen, pont ezért ettték az ilyenolyan fogyatékosokat nemzőképtelenné.

Nem nemzőképtelenné, hanem " életképtelenné" eleinte kipufogógáz, később már cyklon-B segítségével. Ha valaki látta az Ámen c. filmet akkor az emlékszik rá, hogy az a film is pont ezzel kezdődött.

A látszat érdekében mindent. Gógyszert kaptak és az orvod mosolyogva vizygálta meg a fogyatékos kisgyerekeket, aztán bevitték őket egy szobába. Utána a család kapott egy táviratot, hogy tüdőbajban elhunyt. És ezt a német fogyatékosokkal ugyanúgy megcsinálták mint a zsidókkal[/quote]

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272431 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Léofwine írta:

Panniii írta: Alyr: Én is most vettem észre hogy nem jól fogalmaztam meg. Árja faj és alsóbbrendű faj. Úgyhogy bocsánat a pontatlanságért.
Egyébként csak a szőke, legalább 165 magas tiszta német ember volt akalmas. Még a fejkörfogatot is megmérték. Ha jól tudom külön árja városba költöztették a kiválasztottakat de nem emlékszem hpogy hol volt ez a város.


Igen, mert a "tökéletes egyedeket" külön válogatták, hogy azokat szaporítva tiszta, és tökéletes utódokat kapjanak! Vidám dolog... 8)


Igen, pont ezért ettték az ilyenolyan fogyatékosokat nemzőképtelenné.

Terveik szerint ha jól tudom 600 év alatt megtisztult volna a német faj az ilyen "alantas izéktől". És mindenki 180 magas szőke kékszemű sportos lett volna.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272428 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: Alyr: Én is most vettem észre hogy nem jól fogalmaztam meg. Árja faj és alsóbbrendű faj. Úgyhogy bocsánat a pontatlanságért.
Egyébként csak a szőke, legalább 165 magas tiszta német ember volt akalmas. Még a fejkörfogatot is megmérték. Ha jól tudom külön árja városba költöztették a kiválasztottakat de nem emlékszem hpogy hol volt ez a város.


Igen, mert a "tökéletes egyedeket" külön válogatták, hogy azokat szaporítva tiszta, és tökéletes utódokat kapjanak! Vidám dolog... 8)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272419 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mindenkinek köszönöm a segítséget. Most végre pontot tettem a Gyűrűk Ura elemzésének a végére. Nagy munka volt, de remélem megérte.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 1 napja #272412 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szabadkőművesektől egyenes út visz a rózsakeresztesekig, onnan az alkimistákig - mert minden mindennel összefügg, ugyebár;) Ajánlanám Hoppál Mihály : Jelképtár című könyvét - a Szabóervinben kölcsönöz7ő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272385 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: tudtok valamit a szabadkőművesekről, mert a motívumrendszer kifejtésében jól jönne, ugyanis a szabadkőművesek jelképe egy szem volt. (véletlen egybeesés? vagy szándékos utalás-erre szeretnék rájönni)


Szabadkőműves-ügyben ajánlanék neked egy könyvet: Szent vér, szent Grál - Az abbé titka. Hárman vagy ketten írták, nevükre nem emlékszem. No, ez a szabadkőműves-templomos-legendakört járja végig egy pár meredek eszmefuttatással együtt. Hitelesnek tűnik, de úgy tudom, nem igazán az, mindenesetre elég nagy a tényanyag is, amiből dolgoztak. Azt hiszem, a motívumrendszerről is lesz valami. ( ezt a könyvet egyébként is tudom ajánlani, érdekes)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272376 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Radnótit a mi falunk határában (Abda) lőtték agyon. Úgy tudom, nem az egész csapatot végezték ki, csak akik már nem bírták a menetet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.722 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére