BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 2 napja #272282 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

cortez71 írta:

Meleth_lin írta: Ez középiskolában a másodikos tananyag :roll: ... (bár mi harmadikban vesszük, mert kéttannyelvűre járok, és így az ilyenek el vannak csúszva egy évvel...) :)

Neee, ne rémisztgess, én másodikos vagyok, és már most év elején ki vagyok a szerveskémiával!!!!


Hát, pedig törődj bele, ez van. Sőt, ez egyre nehezebb lesz... utána meg jön a biokémia, ami állítólag mégrosszabb :D

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272280 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alison: ki tanított?:))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272279 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Meleth_lin írta: Ez középiskolában a másodikos tananyag :roll: ... (bár mi harmadikban vesszük, mert kéttannyelvűre járok, és így az ilyenek el vannak csúszva egy évvel...) :)

Neee, ne rémisztgess, én másodikos vagyok, és már most év elején ki vagyok a szerveskémiával!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272268 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Meleth_lin írta: Ez középiskolában a másodikos tananyag :roll: ... (bár mi harmadikban vesszük, mert kéttannyelvűre járok, és így az ilyenek el vannak csúszva egy évvel...) :)


Hát mi az első éves anyag felét vettük két évig. :D Nem is baj, hogy nem jutottunk tovább... :mrgreen:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272264 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kedves Színjátszóskedvű Népek!

akár van színjátszós múltatok, akár nincs, tisztelettel felkérünk titeket

STATISZTÁLÁSRA AZ ALDARION & ERENDIS c. darabban.

szeretettel várunk minél több fiút és lányt! próbákra október közepétől kell járni, hetente egyszer. (szerda/csütörtök/szombat, attól függ, épp melyik jelenet van soron.)

íme a statiszták névsora:

FIÚK
2 tengerész I. / 1, 5. + II. / 7. (csak egyikük)
szolga/ajtónálló a királyi palotában I. / 6. +II. / 8, 12, 14.
2 hírnök II. / 1.
2 legény II. / 15.
3 nemes II. / 9, 17 (Ancalimë koronázása).

LÁNYOK
3 udvarhölgy (a mesélőn kívül) I. / 2, 3, 6, 12, 15.
2 szolgálólány II. / 15.

MINDEGY
2 tünde I. / 16. - ELKELT: Szofi, Esgal
3 városi polgár II. / 7.

+ bámész nép (a fentiekből 6-8 fő) I. / 10. + II. / 15.



gyertek minél többen! ;)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272260 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Bögyös Fredegár írta:

Meleth_lin írta: Hát köszi, de a 2-metil-2-izopropilpropán az egyenlő a 2,2-dimetilpentánnal... Ja, és metilhexán tényleg nincs, csak 2-metilhexán, de már javítva :oops: viszont az meg ugyanaz mint a 2-izopropilbután :roll: de azért tényleg kösz! :D Tomának is a próbálkozást! :D

A 2-metil-2-izopropil-bután nem ugyanaz, mint a 2,2-dimetil-pentán, hanem mint a 2,2,3-trimetil-bután. És a 2-metil-hexán nem ugyanaz, mint a 2-izopropil-bután. Mert a 2-ipropil-bután az a 2,3-dimetil-pentánnal azonos.


Hm, szerintem nem, de most így fejből nem tudom... :roll:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272259 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Meleth_lin írta: Hát köszi, de a 2-metil-2-izopropilpropán az egyenlő a 2,2-dimetilpentánnal... Ja, és metilhexán tényleg nincs, csak 2-metilhexán, de már javítva :oops: viszont az meg ugyanaz mint a 2-izopropilbután :roll: de azért tényleg kösz! :D Tomának is a próbálkozást! :D

A 2-metil-2-izopropil-bután nem ugyanaz, mint a 2,2-dimetil-pentán, hanem mint a 2,2,3-trimetil-bután. És a 2-metil-hexán nem ugyanaz, mint a 2-izopropil-bután. Mert a 2-ipropil-bután az a 2,3-dimetil-pentánnal azonos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272256 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
áhm

én majdnem buktam kémiából ,de most biokémiánk van az se jobb :roll:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272255 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Köszi! ez szerintem jó lesz... :roll:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272253 Írta: Cirmos
Cirmos válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Meleth_lin: szerintem ami még nem volt: 3-metilhexán

adesso vieni qui
e chiudi dolcemente gli occhi tuoi
vedrai che la tristezza passera
/Ron/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272249 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ez középiskolában a másodikos tananyag :roll: ... (bár mi harmadikban vesszük, mert kéttannyelvűre járok, és így az ilyenek el vannak csúszva egy évvel...) :)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272248 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Meleth_lin írta: Más: segítsen valaki, aki jó kémiából, mert elakadtam a házival; az a feladat, hogy találjuk meg a C[size=9:3w5b6ryh]7[/size]H[size=9:3w5b6ryh]16[/size]-nak mind a kilenc izomerjét, de én csak nyolcig jutottam, és az utolsót sehogy sem tudom kitalálni, és ez idegesít! eddig ezek vannak: heptán, 2-metilhexán, 2,3-dimetilpentán, 2,2,3-trimetilbután, 2-etil-3-metilbután, 2,2-dimetilpentán, 2-etil-2-metilbután, és 3,3-dimetilpentán. bocs, hogy ilyen hülyeségeket írok ide, de ez tényleg idegesít most... :oops: :D


Te jó ég, milyen szakra jársz Te? :mrgreen: Hála a jó égnek, hogy csak két évig volt kémiám, az is elég ovis szintű... :P

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja - 19 éve 3 napja #272247 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Bögyös Fredegár írta: Hát, sok variácó van. Lehet még 2-izopropil-bután, 2-metil-2-izopropil-propán.
A metil- és etilcsoportokkal lehet még variálni, ahogy Te csináltad. Elsőre most meg nem tudom mondani, hogy lelőtted-e mindegyik metil- és etilcsoportos variációt. Ami még új lehet, az a fentebb említett izopropilos variációk.
(Soha nem képzeltem, hogy valaha is hasznát fogom venni valamikor a kémia érettségimnek... )


Hát köszi, de a 2-metil-2-izopropilpropán az egyenlő a 2,2-dimetilpentánnal... Ja, és metilhexán tényleg nincs, csak 2-metilhexán, de már javítva :oops: viszont az meg ugyanaz mint a 2-izopropilbután :roll: de azért tényleg kösz! :D Tomának is a próbálkozást! :D

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272244 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
én elhiszem neked :D

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272242 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az etil-pentán az maga a heptán. 2-etil-pentán, 3-etil-pentán lehet csak, de ha az etilcsoport a pentánlánc végén van, akkor az megfelel egy egyenes heptánláncnak, ezért nem is lehet beszélni etil-pentánról, úgy, mint metil-hexánról sem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272241 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát, sok variácó van. Lehet még 2-izopropil-bután, 2-metil-2-izopropil-propán.
A metil- és etilcsoportokkal lehet még variálni, ahogy Te csináltad. Elsőre most meg nem tudom mondani, hogy lelőtted-e mindegyik metil- és etilcsoportos variációt. Ami még új lehet, az a fentebb említett izopropilos variációk.
(Soha nem képzeltem, hogy valaha is hasznát fogom venni valamikor a kémia érettségimnek... )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272240 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
na akkor megpróbálok ismételni

olyan lehet hogy etil pentán???

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja - 19 éve 3 napja #272237 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Idhren: :D én is mindig szoktam nézni a rendszámokon az ilyesmiket, pl múltkor láttam egy FEA-t, meg a suli előtt van mindig egy GML rendszámú kocsi, amiről mindig Gimli jut eszmbe :D

Más: segítsen valaki, aki jó kémiából, mert elakadtam a házival; az a feladat, hogy találjuk meg a C[size=9:32d8d5f0]7[/size]H[size=9:32d8d5f0]16[/size]-nak mind a kilenc izomerjét, de én csak nyolcig jutottam, és az utolsót sehogy sem tudom kitalálni, és ez idegesít! eddig ezek vannak: heptán, 2-metilhexán, 2,3-dimetilpentán, 2,2,3-trimetilbután, 2-etil-3-metilbután, 2,2-dimetilpentán, 2-etil-2-metilbután, és 3,3-dimetilpentán. bocs, hogy ilyen hülyeségeket írok ide, de ez tényleg idegesít most... :oops: :D

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #272227 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Emberek!
Azt hittem összeesküvés-elmélet áldozata lettem. Pécsen jártamban keltemben egyszer csak meglátok egy JRR rendszámú újszerű kocsit, és még meg is örültem neki. :) Egészen addig, míg másnap újra meg nem láttam egyet, és az nem az előző napi opel volt. 8O Akkor már gyanakodtam... Nos, öt darab, különböző autót láttam a héten JRR kezdetű rendszámmal! Már kezdtem félni... :eek4: A barátnőm mentett meg: közölte, hogy nemrég értek a rendszámkiadásokkal ehhez a betűkombinációhoz. Ennyit a transzcendentális élményekről! :mrgreen:
Bocsi az offért :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272212 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Megint nem tudom hová tenni:

Andy Serkis "kölcsönzi" a mozgást King-kongnak, mint ahogy annak idelyén Gollamnak, és sok időt töltött el afrikában egy rezervátumban, ahol a gorillák mozgását tanulmányozta...
Lehet, hogy Gollam mint egy modern hős kikelt a lávából, kiszőrösödött és megnőtt? :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272201 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
sajnos nem....
RÁfészkeltek.... ennek meg a következményeit jobb nem ismerni azt hiszem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272193 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Ha a biciklimet nem teszik tönkre a rohadék galambok akkor ottlettem volna...

Agyon hajtották? :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272184 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ha a biciklimet nem teszik tönkre a rohadék galambok akkor ottlettem volna...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272180 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy kicsit off, de megkérdezném, hogy volt-e valaki a tegapi Critical Mass-en? Vagy biciklis felvonulás, ha így jobban tetszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272159 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: [De sok sikolai osztálynak a tanár adta be a szavazólapját, és szinte kikényszerítette mire szavazzanak vagy legalábbis mire NE szavazzanak.


Na ne... :rmad2:

Megáll az eszem... nesze nekünk demokráciára nevelés :x :confused2:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272157 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

telcontar írta: Őszintén: egy tíz évesekből álló osztály a Zabhegyezőre szavazzon?


"Szavasszal lesz a tavazás"
/Eőrsi István: Sírfelirat/


Nem.
De nem csak róluk van szó, a hugom (aki 18 ) sem mert a GyUra szavazni, mert a magyartanára adta fel a szavazatokat...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272153 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Őszintén: egy tíz évesekből álló osztály a Zabhegyezőre szavazzon?


"Szavasszal lesz a tavazás"
/Eőrsi István: Sírfelirat/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272147 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rion Pendragon írta: Azért a pál utcai fiúkra, meg az egri csillagokra szavaztak, szentem, mert a sok hülye ember csak ezeket ismeri, azokat is csak azért, mert ezek kötelező olvasmányok voltak. nemde? Tisztelet a kivételnek.


Szerintem nem egészen.
De sok sikolai osztálynak a tanár adta be a szavazólapját, és szinte kikényszerítette mire szavazzanak vagy legalábbis mire NE szavazzanak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272146 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Azért a pál utcai fiúkra, meg az egri csillagokra szavaztak, szentem, mert a sok hülye ember csak ezeket ismeri, azokat is csak azért, mert ezek kötelező olvasmányok voltak. nemde? Tisztelet a kivételnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #272135 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Azért az Egri csillagok vs. Pál utcai fiúk se lesz semmi.

Ha e kettő közül kaptunk volna ellenfelet, akkor jóval nyugtalanabb lennék.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.613 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére