BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 1 hónapja #271128 Írta: szörcsög
szörcsög válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:D nemnem de erről is meséltem táborban...najó elárulom h mese

"józan ész, mikor kimész én becsukom az ajtót..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271127 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Poe?

(szöveggyűjteményből nemérám:DDDD)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #271126 Írta: szörcsög
szörcsög válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
NEm nem:) nem Móricz de nemis Munkácsy....szivatósabb annál:)
de elárulom h nemis magyar az író
igen novella féle de mégsem az:) És ugy halt meg a felesége h a csávó(péter) egy korbáccsal halántékoncsapta

"józan ész, mikor kimész én becsukom az ajtót..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271124 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szörcsög: tán csak nem Munkácsy Erzsikéjéről van szó? Ő ugrott ki az ablakon, ha jól emlékszem.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271122 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
szörcsög: valami novellaféle? Anya Móriczra tippel

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271121 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alison West írta:

Remzy_mama/Eldawen írta: Rabyn: ha jól emlékszem Ákos (vagy Pierrot?) a címe nem jut az eszembe. Talált?


Szerintem Ákos - Hello :)


Most, hogy mondod, tényleg!

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271119 Írta: szörcsög
szörcsög válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:D aki ezt kitalálja tisztelni fogom.Az német-magyar kéziszótár túl könnyű lett volna:)

"Keserű valóság volt, amiről azt hitte, csak szörnyűséges álom.Ott ült egyedül a házában, és furcsa gondolatai támadtak.Félni nem félt, hiszena szíve hideg volt, de ahogy a feleségehalálán tűnődött, egyszerre eszébe ötlött saját halála. Mi fogja sírba kísérni?Rettenetes bűne,galádsága,azoknak a szegényeknek átka és könnye, akikre a kutyáit uszította, jóságos,szépséges Erzsikéjénak a kiömlött vére..."

"józan ész, mikor kimész én becsukom az ajtót..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271117 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
jaja:)) Ákos - Hello:) a legjelemzőbb idézet 16 éves korom óta.
De a könyv idézetemet találjátok ki
eztet :
"- Belegyüsz mint az ecceri kecske - mont - csak a nő véreidett ne maceráld mikor férhez akarnak meni me a férfinép manapság ügen rittka, mer a háború kipusztitotta őkett."

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271114 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Remzy_mama/Eldawen írta: Rabyn: ha jól emlékszem Ákos (vagy Pierrot?) a címe nem jut az eszembe. Talált?


Szerintem Ákos - Hello :)

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #271110 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rabyn: ha jól emlékszem Ákos (vagy Pierrot?) a címe nem jut az eszembe. Talált?
Új idézet: (egyik kedvencem)
"A lényeg, hogy a sors megpróbált lenyugtatni minket egy kispolgári életformával, aminek persze az lett a vége, hogy a bátyám punk lett, nővérem bálkirálynő, és így hárman együtt szívtuk a postáról negyvenkilenc forintért vásárolt szofit a kert végénél elviharzó patak partján, ahová a kegyetlen parasztok beleölték kegyetlen kutyáikat, ha azok ráharaptak a csirke nyakára."

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271100 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: Ben kenobi: Én Umberto Eco: A rózsa neve c. regényére tippelnék.

Pontosan. :) Lehet, hogy hülye vagyok, máris lelőttem a poént, mindegy. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271098 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A Földrajzi világatlaszban melyik számít ötödik mondatnak? :D
Több könyv nincs karnyújtásnyira...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271096 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ben kenobi: Én Umberto Eco: A rózsa neve c. regényére tippelnék.

Itt van még egy:

"Aztán a szívével kezdte fürkészni az asszonyt, mély gyászát, fájdalmának méltóságát, és akkor megértette, hogy felesleges ez a látogatás, mert az asszony mindarról, ami Jremiah de Saint-Amour búcsúlevelében meg van írva és indokolva, többet tud őnála."

Ez ugyan nem a 23. oldalon van de szintén ebben a könyvben található és szerintem az egyik legszebb mondata. Remélem titeket is legalább annyira magával ragad majd, mint enegem.

"Akaratlanul és öntudatlanul az apja igazát bizonyította be életével: ő hajtogatta, az utolsó leheletéig, hogy nincs a világon még valaki, olyan élelmes és gyakorlatias, olyan megátalkodottan makacs, szorgalmas és olyan veszélyes üzletember lenne, mint egy költő."

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271094 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tulajdonképpen. a mondat előbb kezdődik, de berakom az elejét is. :)
"<i>Az apátságban például olykor reggeltől estig a kertben sétált, úgy szemlélgetvén ott a növényeket, mintha csupa topáz és krizopráz volna mind, s láttam viszont, ahogy a kincses kriptában téblábolva úgy mér végig valamely smaragdokkal és krizopásszal teli ládikót, akár egy tő maszlagot.</i>"

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271093 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Na akkor az enymet találjátok ki:D



mondjam vagy mutasam

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271092 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Silima írta: Új variáció: NEM mondjuk meg, miből van az idézet, hanem a többieknek kell kitalálni? :twisted: ;) :gonosz:

Ergo aki írt már címet, az írhat újat? :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271091 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Akkor most mindenki, aki már leírta a szerzőt és a címet is, nyúljon még egy könyv után...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271090 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"Strepsaides
Mert hát ezekből
Nincsen tanulni kedvem semmit is!"

/Arisztotelész: Felhők/

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271089 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na akkor az enymet találjátok ki:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271088 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Új variáció: NEM mondjuk meg, miből van az idézet, hanem a többieknek kell kitalálni? :twisted: ;) :gonosz:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271087 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"Hűha - nevettem nagyot - , leányát adná egy szálkáért?"

/ Robert Merle: Csikóéveink /


[size=9:2lvg7b19]A Francia Históriát 10 perce vitte el Aegnor az asztalról :P :D [/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271079 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"Van ennek a helyszínnek egy másik eleme is, mely valószínűtlennek tetszik, ha azt vesszük figyelembe, hogy a vándorló parasztoktól és messzire kalandozó lovas népről van szó, ám ez az elem ennél az összejövetelnél mégis központi szerepet játszik."

(John Man: Dzsingisz kán)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271077 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"Két éjszakával később Ursula ismét látta Prudencio Aguilart a fürdőszobában: a nyakára fagyott vért mosta az eszpartófűvel."

/Marquez: Száz év magány/

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271076 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"Ennyi a szerelem és a barátság értelme." (Mára Sándor: A gyertyák csonkig égnek) (Lehetett volna angol kisszótár is, az közelebb van, csak hogy néz már ki. :D )

(Amúgy rulz játék, ezt el lehet játszani akár más oldalakkal is, amíg végül be nem idézgetünk soronként egy könyvet. :) )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271074 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"Egyéb jövedelem az alacsony adókulcsú államban székhellyel rendelkező jogi személy, egyéb szervezet által, vagy az alacsony adókulcsú államban székhellyel rendelkező jogi személy, egyéb szervezet megbízása alapján fizetett kamat és osztalék, valamint az alacsony adókulcsú államban székhellyel rendelkező jogi személy, egyéb szervezet által kibocsátott értékpapír elidegenítéséért kapott bevételnek az értékpapír megszerzésére fordított értéket meghaladó része."
(Adótörvények 2004)
A szgép mellett Anyu polca van :P :D (igaz ha egy polccal föntebb nyúlok ott a Biblia és hasonszőrűek :wink: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271073 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"- Ha tudnál új cipőidre vigyázni?... "
/Fekete István - Őszi vásár, Sárgaréz patkók/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271071 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
" - Leghetséges - mondta Peter." :mrgreen:

/Peter David: Pókember/

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271070 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"Apja erős akaratú, uralkodó típus volt, ugyanakkor jó szívű és nemes gondolkodású, aki felvilágosodott despotaként irányította családját és biztosítási üzletét."

(Robin Cook: Kóma)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271068 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"S nejét ki akarják hurcolni" :D

(Madách: Az ember tragédiája)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271067 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"S munkájuk mégsem volt hiábavaló;mert bár sehol és semmiben nem teljesült teljesen céljuk és szándékuk, s mindennek más lett a színe meg a formája, mint amilyennek a valák kezdetben elgondolták, a Föld lassan mégis megsziládrult."

J.R.R. Tolkien: A Szilmarilok

(épp az MTT könyvtárat rendezgetem :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.709 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére