BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 1 hónapja #269952 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Teljesen igazatok van, de nem céltalan, és mefélemlítő verésről beszéltem, hanem nevelő jellegű fenyítésről.
Láttam már, hogy egy gyerek visítva vetette magát a földre egy üzletben, és addig ordított, amíg a réműlt anyja meg nem vette neki azt a játékot amit ő akart. Ez a gyerek így zsarolja a szüleit, és amire felnő, úgy gondolja, neki mindent szabad... Pedig lehet, hogy egy jókor kiosztott náspángolás c jó irányba terelte volna a fejlődését.

Pannii! Lehet, hogy már nem is emlékszel arra a "taslira" amit egy-két hasonló húzásodért megkaptál! :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269949 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: Én sem vagyok verés párti, de szvsz egy gyereket, mire felnő, háromszor meg kell verni!
Persze nem állandóan, csak a megfelelő pillanatban


Ezzel egyáltalán nem értek egyet mert engem például soha nem vertek meg a szüleim és mégsem jut eszembe fenyegetni egy tanárt. A gyerket nem megverni kell hanem megtanítani neki, hogy mit tehet és mit nem. Utána a saját lelkiismerete fogja visszatartani.
Egyébként a verés toipikusan annak a jele, hogy a szülő nem ér rá foglalkozni a gyerekkel vagy csak nem érdekli de időnkén kioszt egy.két pofont a miheztartás végett. Vagy ennyire nem tudja kezelni a gyerek körül felmerülő problémákat. A gyerket nem megféle,líteni kell hanem emberszámba venni és kikérni a véleményét. Akkor megtanulja hogyha jól viselkedik és éertelems akkor helye van egy közösségben és meghallgatják.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269948 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alison West írta:

olorin.papa írta: UHH! Ez aztán egy kemény fenyegetés volt... :evil: ehet tú sok amerikai fimet néztél? :roll: :D


Már ne is haragudj, hogy jön ez ehhez?
Egyébként meg tökmindegy, az Én gyerekmet ne verje senki. Ha pofon kell neki, majd eldöntöm Én, hogy mikor kapja. Amúgy meg nem vagyok gyerekverés-párti.


Persze nem akartalak mrgbántani, de a hülye amerikai filmekben szoktak azzal fenyegetőzni: "majd a bíróságon találkozunk"

Én sem vagyok verés párti, de szvsz egy gyereket, mire felnő, háromszor meg kell verni!
Persze nem állandóan, csak a megfelelő pillanatban

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269947 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: UHH! Ez aztán egy kemény fenyegetés volt... :evil: ehet tú sok amerikai fimet néztél? :roll: :D


Már ne is haragudj, hogy jön ez ehhez?
Egyébként meg tökmindegy, az Én gyerekmet ne verje senki. Ha pofon kell neki, majd eldöntöm Én, hogy mikor kapja. Amúgy meg nem vagyok gyerekverés-párti.

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269941 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alison West írta:

Gandalf írta: Verni a gyerekeket most sem lehet az óvodában, iskolában. (Legalább is hivatalosan...)


Hát hivatalosan ja, de ki jár utána ennek..? Úgy beperelném az összeset, csak egyszer tudjam meg, hogy a gyerekemet megütik az iskolában, vagy valahol, uh... :evil:


Utána meg a megyében sem tudnád beíratni sehova.. mert ilyesmire már volt precedens. Sajnos túlságosan is ki vannak szolgáltatva a gyerekekek a tanároknak. (Érdekes módon csak a jólnevelt, normális gyerekek)

Az "utállak" kérdéshez: nem lehet minden gyerek szimpatikus egy tanárnak, de van egy szakmai etika, mai megköveteli, hogy ne a gyerek személyét, hanem a teljesítményét nézze, és objektívan.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269935 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alison West írta:

Gandalf írta: Verni a gyerekeket most sem lehet az óvodában, iskolában. (Legalább is hivatalosan...)


Hát hivatalosan ja, de ki jár utána ennek..? Úgy beperelném az összeset, csak egyszer tudjam meg, hogy a gyerekemet megütik az iskolában, vagy valahol, uh... :evil:


UHH! Ez aztán egy kemény fenyegetés volt... :evil: ehet tú sok amerikai fimet néztél? :roll: :D
Nem mindig a gyereknek van igaza, mint ahogy egyes szülők gondolják.
Egy magániskolában történt, hogy dogozatíráskor a "diák" a könyvet a padon forgatva másolta be a trudnivalót. A tanár erre a szemtelenségre be akarta szedni a dogát:
-Te puskáztál!
Mire a "diák", miután becsukta a könyvet:
-Bizonyísd be! B****meg!

Mi más ez, mint a tanár, és a pedagógia lejáratása? :evil:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269913 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Silima írta: Tanár-diák kérdéshez: az öcsém egy osztálytársa megbukott vmiből, de a pótvizsgán átment. Az osztályfőnök viszont közölte vele, hogy édes fiam, utállak, úgyhogy vissza ne gyere ebbe az osztályba! (Ezt így szó szerint...) A gyerek meg most áll, mint Maugli a nagymisén, és nem tudja, mi van...


De legalább megmondta.

Anno szakközépben a szektás kémiatanárunknak eléggé... hmmm... tetszett egy lány az osztályból.
Az illető természetesen színötös volt kémiából.
:) )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269912 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tanár-diák kérdéshez: az öcsém egy osztálytársa megbukott vmiből, de a pótvizsgán átment. Az osztályfőnök viszont közölte vele, hogy édes fiam, utállak, úgyhogy vissza ne gyere ebbe az osztályba! (Ezt így szó szerint...) A gyerek meg most áll, mint Maugli a nagymisén, és nem tudja, mi van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269909 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Gandalf írta: Verni a gyerekeket most sem lehet az óvodában, iskolában. (Legalább is hivatalosan...)


Hát hivatalosan ja, de ki jár utána ennek..? Úgy beperelném az összeset, csak egyszer tudjam meg, hogy a gyerekemet megütik az iskolában, vagy valahol, uh... :evil:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269900 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
igen állítolag valami hasonló, de köny9örgöm erről tanultunk már tavaly is...
Egyébként vicces mert a bioszon a müvtörin és az érettségi tárgyakon kivül CSAK szakmai óráim vannak... Még jó, hogy infobol érettsigizem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269899 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Aaaz mindeegy:)))

Szerintetk a mentálhigéné mint tantárgy mit jelent?


Lehet, hogy a depresszióval és egyéb lelki betegségekkel foglalkozó cucc.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269888 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát, barátnőmnek van ilyen tárgya, de a tanárnőjük vallásos oktatásra használta fel, ezért a diákok kirúgatták... :roll:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269887 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Aaaz mindeegy:)))

Szerintetk a mentálhigéné mint tantárgy mit jelent?


Agymosás?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269865 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Aaaz mindeegy:)))

Szerintetk a mentálhigéné mint tantárgy mit jelent?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269863 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Verni a gyerekeket most sem lehet az óvodában, iskolában. (Legalább is hivatalosan...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269858 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jah van egy tanárunk a suliba az előszerettel ütöget...
Mesélek nektek egy szerintem brutális dolgot.
Kedden úgy jöttünk el vizsgáról, hogy dejó ez is átment meg ez is. Ma bemegyek nézem a listát, egy csaj hiányzik az osztálylistáról viszont négy olyan van rajta akik már nem járnak hozzánk. Hátmondom esszép. Megérkezik a csaj felküldük a dirihez és kiderült, hogy ÁTÍRTÁK a lapját! és lebuktatták.
Osztályfönököm meg "baromi" boldog tőle, hogy én is átmentem, ma már sikerült vele veszekednem... Kb nem bírom ha ok nélkül vádaskodnak és ingyenélőnek neveznek engem csak mert nem vagyok hajalndó kifizetni 18ezer forintot a tankönyvekre- holott ingyé kéne kapnom mert 3man vagyunk tesok csak valaki elkeverte a lapomat- és közöltem, hogy oké akkor kikölcsönzöm könyvtárból. Hátazt nem lehet.. majd meglátjuk kinek lesz igaza... Tudom nem kéne a tanárokkal csatázni főleg utolsó évben nem.... De ez szerintem szemétség.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269800 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

olorin.papa írta: A kormányok meg nagyon igyekeznek, hogy ezt az elsőrangú oktatást szétverjék, és lesílányítsák az amerikai szintre, ahol a diák tanulás helyett feljelenti, vagy elövi a tanárát.


Hát őszintén szólva itt sem ártana bevezetni, hogy a tanár ne érhessen hozzá a diákhoz. Nálunk elég sok kellemetlenség volt ebből, több tanár is ok nélkül osztogatta a pofonokat. Ez nem normális dolog. Meg amikor óvodás voltam, na az ottaniakról ne beszéljünk, hogy mik zajlottak ott. Hisztis gyerek voltam, és akkora pofonokat kaptam, hogy beleszédültem; és annyiszor, hogy simán megért volna egy feljelentést. Az ember nem azért adja óvodába a gyerekét, hogy ott összeverjék, azt meg lehet tenni otthon is, bazze... Ha ennyire nem tudnak bánni a hisztis gyerekekkel, amiből egyébként kismillió van, akkor ne menjenek ilyen pályára... :rmad2: :mad2:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269788 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nocsak, ennyi gondolattal akár a Gondolatok-topicot is föltémaszthatnátok! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269787 Írta: Eilyar
Eilyar válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Csak miután az ember befejezi az iskolát - menekülészerűen vagy örömmel - jön rá, hogy mennyire nem volt fontos, és hogy a neheze még csak most következik. Hogy ne váljon ő maga is olyanná, amilyenek azok, akiket utált. Pedig ez nagyon fontos. Túlélni még lehet a diákéveket, de ami utána jön.... és ennyi volt az élet....

"Ez mind én voltam egykor"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269784 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: alap-és középfokú oktatásban finoman szólva is kevés a VALÓBAN segítőkész, emberséges tanár. Én mostanában a hivatását igazán komolyan vevő, becsületesen tanító, és emberileg is a diákjai mellett lévő tanárral leginkább az egyetemen és most, a tanfolyamon találkoztam.


Az a baj, hogy olyan emberek mennek leginkább tanárnak akiket máshova már nem vesznek fel. (tisztelet persze a kivételnek) Mi gyakorló iskola vagyunk és rengeteg kistanár vizsgázik a mi osztályunkon. És egyre inkább azt veszem észre, hogy akarják átadni a tudásukat (mint ahogy az egy jó tanártól elváratik) hanem inkább lekezelően zsarnokoskodna mert velünk megtehetik. Frusztráltak és rajtunk élik ki az idegességüket. (ebben sajnos nagyon kevés a kivétel) Volt olyan testneveléskistanár aki amikor nem volt benn a tanárunk szó szerint lekurvázott minket és közölte, hogy ő nem azért van itt, hogy megmutassa a gyakorlatokat csak azért mert mi ostobák vagyunk.
Ezek után szerintem nem csoda ha a diákok is próbálnak valahogy védekezni. A gond csak az, hogy ilyenkor beindul a csordaszellem és együtt már támadólag lépnek fel. És minden marhaságot meg kell tanulni de konfliktuskezelést még senki nem próbált meg oktatni nekünk. Pedig arra lenne szükség.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269768 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Gandalf írta:

olorin.papa írta: Persze ez igaz, de a szülők a tanártól várják hogy nevelje a kölkét, amit ő nem csinál, aztán meg ráérős idelyében kinyalja a lurkó seggét, amitől az önérzetes, hisztis és korlátolt lessz.

A kormányok meg nagyon igyekeznek, hogy ezt az elsőrangú oktatást szétverjék, és lesílányítsák az amerikai szintre, ahol a diák tanulás helyett feljelenti, vagy elövi a tanárát. :?
Sajnos szvsz ezirányba tendálunk igen erősen... :x

És szerinted mi lenne a megoldás?


A TANÁR A DIÁKÉT???????????????????????????????? Nézd, alap-és középfokú oktatásban finoman szólva is kevés a VALÓBAN segítőkész, emberséges tanár. Én mostanában a hivatását igazán komolyan vevő, becsületesen tanító, és emberileg is a diákjai mellett lévő tanárral leginkább az egyetemen és most, a tanfolyamon találkoztam. Szerintem itt sokkal komolyabban veszik az embert, és jobban oda is figyelnek rá, mint az alap-és középfokú oktatásban. (Mikor gimis voltam, a mi tanáraink rendesek voltak, de manapság már ilyenről ritkán hallok)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269745 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Aki tud gitár-tabot olvasni írjon már nekem privit!! Kérci!! Nagyon fontos lenne!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269688 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Természetesen igazad van, de én mostanában csak az árnyékosabb oldaláró látom a világot, és ez eléggé sötétté teszi a látásmódomat is.
Jó látni olyanokat, akik még hisznek a világban, és nem akarom a kedvüket elvenni, isten őrizz ettől, de tény ami tény így is fellehet fogni a dolgokat, mint ahogy én látom, az attól még nem lessz más.
Az én nézetem mindig borongós, amit már oárszor a szememre vetettek, de tény ami tény, szélsőségek lettek sokkal nagyobbak...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269684 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
olorin.papa: Szerintem nem lehet ennyire borúsan megítélni a világot mert ott találni kivételes embereket ahol az ember a legkevésbé számít rá. Persze nekem is nagy csalódás volt amikor felvettem az irodalom fakultációt mert azt hittem végre megismerkedhetek az iskola művelt és olvasott fiataljaival, de aztán láttam, hogy ekkorát még életemben nem tévedtem, de ugyanakkor ott barátkoztam össze két olyan lánnyal akiket másképp meg sem ismertem volna. Mindketten képesek komolyan elgondolkodni a dolgokról és jó velük beszélgetn. Ráadásul mostanra nagyon szoros barátság szövődött a dologból. És ők sem feltétlenül a zűrös családi háttérből hozták az lapokat.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindig lesznek akik változtatni akarnak, és akik képesek is, csak meg kell találni őket.
Egyébként nem a gyerekek a kis tetűk hanem akik nevellik őket. Elvégre minden gyerek aki megszületik tiszta és nagy dolgokra hivatott egészen addig amíg a környezete el nem torzítja. Azért szeretnék gyermekpszochológus lenni, hogy pont az ilyen jó képességű de eltévedt gyermekeken segíthessek. Mert ha elkezdesz komolyan beszélni hozzá, a gyermek még gyorsan asszociálódik a környezetéhez és ő is követi a példádat. Azt pedig csodálatos látni amikor a kezed között cseoeredik szellemileg nagyra egy gyerek. Én is ezt látom a két kistestvéremen.

Rabyn: Sok sikert ehhez a célodhoz. Az évszámokat meg próbáld telcontar módszerével a születésedhez és a családtagjaid születéséhez viszonyítani, hiszen ezeket úgyis tudod. Nekem ez jött be leginkább.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269676 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Toma gazda írta: MÁR VAGYUNK 4 EN CHATEN!

6-an... :D plusz papi

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269672 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
MÁR VAGYUNK 4 EN CHATEN!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269669 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Beleg írta: Tényleg!

Van itt olyan aki felsőszintű érettségit tett valamiből?

Főleg a matek, a töri vagy az irodalom érdekelne! Mármint a tapasztalatok!


Én írtam egy emelt szintű magyart, de mint régebben érettségiző, idén "csak" szintemelőző nebuló nem tudom, hogy mennyire tartod helytállónak a véleményemet.
Szóval, a magyar szerintem röhelyesen egyszerű volt, főleg azoknak, akik idén érettségiztek és még friss tudással, valóban felkészülten ültek le megírni. Az igazán sok pontot érő szövegalkotási feladatok voltak a legkönnyebbek: az a lényeg, hogy legyen saját véleményed, és normálisan megfogalmazva le tudd írni. A feladatlap első része sem volt vészes: József Attila Karóval jöttél c. versét kellett elolvasni, és a kérdések többsége ehhez kapcsolódott, no meg J. A.-hoz.
A szóbeli meg olyan volt, amilyen. Leginkább a vizsgáztató tanárokon múlik a dolog, ha jól felkészül a gyerek. Hallottam olyat, hogy valahol nagyon szemetek voltak a tanárok, de pl. akik engem vizsgáztattak aranyosak voltak, és segítőkészek.
Meg ha már valaki az emelt szintű érettségit választja valamelyik tárgyból, akkor valószínűleg azt a tárgyat szereti és tudja is, szóval csak tanulni kell, és meg lehet csinálni 90%-ra, vagy még jobbra is. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269662 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Gandalf írta: És szerinted mi lenne a megoldás?


Megoldást csak a teljes gondolkodás váltás lenne, de amíg ebből emberek profitálnak, addig lehetetlen.
De addig marad, hogy kapcsoljuk le a tvt a gyerek előtt, és fordítsunk rá egy kis figyelmet. Nem mindig a legkényelmesebb megoldás a legmegfelelőbb...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269660 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hozzátenném a főiskolai oktatáshoz, hogy (nekem legalábbis azt mondták) töriből olyasmi tankönyvből és azt az anyagot tanulják amire nekünk az egyetemen azt mondták, hogy sürgősen felejtsük el...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #269642 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tényleg!

Van itt olyan aki felsőszintű érettségit tett valamiből?

Főleg a matek, a töri vagy az irodalom érdekelne! Mármint a tapasztalatok!

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.388 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére