BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 1 napja #272370 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: volt arról is szó, hogy az egész zsidóságot Madagaszkárra (vagy hova... vmi szigetre) telepítik, de azt végül elvetették)


Én is Madagaszkárról tudok :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #272365 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alyr: Én is most vettem észre hogy nem jól fogalmaztam meg. Árja faj és alsóbbrendű faj. Úgyhogy bocsánat a pontatlanságért.
Egyébként csak a szőke, legalább 165 magas tiszta német ember volt akalmas. Még a fejkörfogatot is megmérték. Ha jól tudom külön árja városba költöztették a kiválasztottakat de nem emlékszem hpogy hol volt ez a város.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272345 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Radnóti: Én úgy tudom, hogy azért ment el, amit Fredegár írt (azt beszélték, hogy a lágerben maradókat kivégzik, és ezért a fogolytársai betették őt az elmenő csoportba) és Győr környékén meg feltetették egy betegszállító kocsira hogy kórházba kerülve megmeneküljön a menetből de valami miatt tarkónlőtték. (lehet hogy az egész betegcsoporttal végeztek)
Egyébként az őrei is kedvelték őt és lehetőség szerint kedveztek neki, így maradhatott nála a notesze a tolla (vagy tintaceruzája?) és a szemüvege.

Endlösung: Panniii: nem az alacsonyabb néposztályokat, hanem az alsóbbrendű fajokat irtották volna ki. (volt arról is szó, hogy az egész zsidóságot Madagaszkárra (vagy hova... vmi szigetre) telepítik, de azt végül elvetették)
Miheztartás végett: tkp mindenki alsóbbrendű fajnak számított a germánokon (skandinávok, angolszászok, németek), így a magyarok is. (Sajnos a Mein Kampf be van tiltva úgyhogy pontosan nem tudom. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272340 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Bögyös Fredegár: Ezt nagyjából én is így tudtam, annyi különbséggel, hogy sok volt a beteg közöttük és csak az egésuségesekkel ásatták a sírt. Aztán mindenkit a szélére állítottak és közvetlen közelről tartkón lőtték őket.

Kincső (Thilanna): Tudom :lol:

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272336 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Még Szerbiában vált ketté a csoport, amiben Radnóti volt. Azt beszélték egymás közt, hogy az első csapat továbbmegy, a másodikat meg kivégzik. Radnóti az utolsók egyikeként került az 1. csoportba. A 2. csoportot pár nappal később felszabadították. Aztán erőltetett menetben felmentek Győrig. Itt a kísérő nyilasok már hagyni akarták a francba ezt az egész erőltetett menetes dolgot, és legszívesebben rásózták volna a menetet a győri katonai kórházra. Ott meg szt mondták, hogy nincs hely már. Ezért kihajtották az erdőbe a csoportot, megásatták velük saját sírjukat, és belelőtték őket... Az egész csoporttal végeztek, nem csak Radnótival.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272334 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Főleg hogy Vörösmarty kb. egy századdal előbb élt mint Tolkien :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272333 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: Radnóti tudtommal azért halt meg, mert nem bírta tovább az egyik erőltetett menetet, a németek pedig sietni akartak és így lelőtték, hogy ne kelljen lelassulniuk miatta.


Én úgy tudom az egész csapatot lelőtték, bár kétségtelen, hogy nem ezt tervezték... Elvileg ez lett volna a túlélő csoport, a másik felük pedig, akiket halálra szántak, túlélte, mert kiszabadították őket... Én így emlékszem, lehet, hogy rosszul...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272331 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kincső (Thilanna) Ezt én elhiszem de túl sok az erre utaló jel. Egyébként csak érdekességből írom be az elemzésbe, nem azt mondtam hogy Tolkien szabadkőműves volt. Bár Ady és Verdi id közéjük tartozott.

Ez csak olyan utalás mint Boromir temetése a viking hagyományokra, vagy Gandalf újjásületése a reinkarnációra. Nem tény csak hasonlat. Például azon is meglepődnék ha a Csongor És Tünde szerelmét Aragorn és Arwen ihlette volna, de tény hogy a két szerelmi történet hasonlít egymáshoz. Ez csak párhuzam és ezzzel sem azt állítom hogy Vörösmarty lekoppintotta volna a történetet mivel valószínüleg nem is olvasta, de tény hogy hasonlóak. A szabadkőművességgel is ez a helyzet. Hasonló a jelkép, de nem mondtam hogy ugyanaz. Bőlcs Salamon pecsétje is a szem volt, mégse hasonlít Salamon Szauronra, csak a jelképe felidézi. Az elemzésbe is csak ennyit fogogk beleírni.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272328 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: tudtok valamit a szabadkőművesekről, mert a motívumrendszer kifejtésében jól jönne, ugyanis a szabadkőművesek jelképe egy szem volt. (véletlen egybeesés? vagy szándékos utalás-erre szeretnék rájönni)


nem tudom de Tolkien utálta az allegóriát :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272323 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az endlösung terve azért született mert új világot akartak építeni az árja fajbl, ahol az alsóbbrendű néposztályoknak nem volt helye. Egyszerűen egy kiiktatandó problémát jelentettek. Ráadásul 42-ben még javában folytak az emberkísérletek is, amikről írások maradtak fönn. A németek pedig nem akarták eltünteni a bizonyítékokat,mert az SS tisztek egyáltalán nem szégyellték amit tettek. Himmler pedig ráharapott egy ciános fiolára, és onnantól már nem mondott senkinek semmit.

Radnóti tudtommal azért halt meg, mert nem bírta tovább az egyik erőltetett menetet, a németek pedig sietni akartak és így lelőtték, hogy ne kelljen lelassulniuk miatta.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272316 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hozzátenném, hogy
1. Az Endlösungról tudtommal '42 januárjában született döntés, amikor a németek még eléggé a csúcson voltak
2. Radnóti abba halt bele, hogy meg akarták menteni az életét

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272314 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: De pl.: volt két azonos végzettségű ember. az egyiket elvitték a másikat nem. Miért?



Voltak munkatáborok a tudósoknak, agy-embereknek, vagy akár zeneszerzőknek. Őket elvileg nem bántották, de mikor már kezdtek félni, hogy elveszítik a háborút, akkor beindult a "Végső megoldás" (Endlösung, v vmi ilyesmi), ami már nem válogatott... Fejvesztve próbálták eltüntetni a bizonyítékokat, hogy milyen szönyűségeket csináltak, és az emberek is bizonyítékok voltak. Radnótit is agyonlőtték sok társával együtt.
Hogy kit nem vittek el? Akinek volt jó ismeretsége, sok-sok hamis papírja, és főképp szerencséje... Ez minden.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272312 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Legolin írta: Mi is ebben az évben vesszük a biokémiát, majd meglátjuk, milyen lesz... :roll: Egyébként szerintem a szerves kémia egyáltalán nem rossz, néhol még egész érdekes is. :P Annak viszont nagyon nem örülök, hogy kémiát csak 2 évig, fizikát pedig 3-ig kell tanulni. Inkább lenne fordítva :( :P


ez egyénfüggő :) én pl fizikafakton vagyok.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272311 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
tudtok valamit a szabadkőművesekről, mert a motívumrendszer kifejtésében jól jönne, ugyanis a szabadkőművesek jelképe egy szem volt. (véletlen egybeesés? vagy szándékos utalás-erre szeretnék rájönni)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272308 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
cortez71: Igazad van a vasárnap este szent és sérthetetlen kéne hogy legyen. Bár én most éppen egy elemzést írok a Gyűrűk Uráráól. Keddre kell beadni és a tanárunk csak péntek este szólt hogy amit már megírtam az nem jó és kezdjem előről az egészet. Nagyon vicces volt :?

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272305 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Panniii írta: Legolin: Jó nektek mi 4 évig tanulunk fizikát és biológiát. A biosszal semmi bajom de a fizika kicsit sok a jóból :? Ráadásul negyedikben is heti 4 óránk van és ha érettségizni akarsz akkor még fel is kell venni fakultációba, szóval heti hat. Bioszból meg csak 3 illete nekem öt mert én azt fakultáltam irodalommal párban. Kémiánk is 3 évig volt.
Egyébként szerintem annyira nem vészes a biokémia. ha egszer rájössz a logikára, onnantól az ábrákból mindent le lehet vezetni. Csak ilyenkor tényleg muszáj óráráól órára készülni mert ha egyet kihagysz onnantól nagyon el lehet veszíteni a fonalat.

Hmm, nálunk is úgy van, h 3 év fizika (ami nem is rossz, a tanárunk naon jófej :) ), és 2 év kémia (a kémiatanárun kmeg... no komment), a biosz emg dettó 3 év (na, a biosztanárunk meg maga a megtestesült Mephisto, már most elkezdtem teperni, h év elején/félév elején lefelelek első 2 hónapban, aztán utána csak dogára kell tanulni - most is épp kiselőadást készítek a "Baktériumok ipari felhasználásából" :lol: )
Szerencsére, én emelt töri-emelt magyar tagozaton vagyok, szal nálunk jó az élet a heti 4 törivel és 5 magyarral :)
Na, ennyit a tantárgyakról, sztem ne döntsük rommá ezt a vasárnap estét :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272304 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az egyik lehet, hogy jobb bőrben volt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272302 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
De pl.: volt két azonos végzettségű ember. az egyiket elvitték a másikat nem. Miért?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272301 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A haláltábor-kérdés megkívánja, hogy az elejétől tekintsük a történéseket. Szóval amikor a NSDAP hatlomra jutott, akkor úgy kezdte pogromját, hogy uszított a zsidók ellen, gyűlöletet szított ellenük, a népet a zsidóság (majd később, vagy ezzel párhuzamosan más rasszok ellen is) fordította. A propaganda bejött, a zsidókat utálni kezdték, eleinte csak szóban alázták meg őket, aztán jöttek az erőszakos támadások a nácik és a polgárok részéről egyaránt. Jött az ún. Kristályéjszaka. Ezután kezdődött a zsidók fölötti parancsolás, mely elvette szabadságukat. Aztán lassan jöttek a gettók. Majd a kényszermunka. Haláltábor még nem volt. Mindenkit dolgoztattak, akit csak lehetett, aki meg képtelen volt erre, az éhenhalt a gettóban. De ezek a gettók általában a lakott területek mellett voltak, városokon belül. Ezért megépültek a táborok, elzárva a "felsőbbrendű" lakosságtól. Ezek az ún. koncentrációs táborok. Itt szintén dolgoztatták a foglyokat, és lassan jött egy eljárás a munkaképtelen egyedek kiszűrésére, megsemmisítésére. És a munkaképesség feltételei egyre szigorodtak, egyre nagyobb lett a fizikai követelmény, és egyre gyengültek az emberek, tehát egyre többen haltak meg végelgyengülésben, éhhalál miatt, vagy az SS-Totenkopf ellenőrzései és szűrései miatt. De nem mindenki került táborba. Pl. maga Radnóti sem volt koncentrációs táborban. Csak sokszor vitték el kényszermunka-szolgálatra. De ha jól emlékszem a mukaszolgálatok között még dolgozott is. Most úgy emlékszem, hogy nem engedték tanítani, de lehet, hogy aztán mégis? De mindegy, a lényeg, hogy nem mindenhol hurcolták ugyanolyan mértékben táborokba a zsidóságot. Valahol nagy részüket elvitték, valahol viszonylag sokan maradtak otthon, bár szabadságuk jelentősen korlátozott volt. És szerintem Radnóti is amiatt úszta meg a tábort, mert volt egyetemi végzettsége. De majd Ti kijavítjátok a sok hibámat :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272300 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Rabyn: Nos erről ponotosat nem tudok mondani, hibásat pedig nem akarok beírni. De megpróbálok utánanézni mert engem is érdekel a téma.

Legolin: Jó nektek mi 4 évig tanulunk fizikát és biológiát. A biosszal semmi bajom de a fizika kicsit sok a jóból :? Ráadásul negyedikben is heti 4 óránk van és ha érettségizni akarsz akkor még fel is kell venni fakultációba, szóval heti hat. Bioszból meg csak 3 illete nekem öt mert én azt fakultáltam irodalommal párban. Kémiánk is 3 évig volt.
Egyébként szerintem annyira nem vészes a biokémia. ha egszer rájössz a logikára, onnantól az ábrákból mindent le lehet vezetni. Csak ilyenkor tényleg muszáj óráráól órára készülni mert ha egyet kihagysz onnantól nagyon el lehet veszíteni a fonalat.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272299 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Naná, hogy van. A bioszon belül. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272298 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Pannii: nem egészen erre gondoltam. Olvastam Márkus László életrajzát és őt speciel egyikbe se vitték el annakidején. Itthon volt és ugyan dolgoztatták meg hasonlók, de nem vitték el sehova.
szóval ki állapította meg vagy minek az alapján, ogy valakit most elviszünk és valakit meg nem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272297 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mi is ebben az évben vesszük a biokémiát, majd meglátjuk, milyen lesz... :roll: Egyébként szerintem a szerves kémia egyáltalán nem rossz, néhol még egész érdekes is. :P Annak viszont nagyon nem örülök, hogy kémiát csak 2 évig, fizikát pedig 3-ig kell tanulni. Inkább lenne fordítva :( :P

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272296 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nagyon is van biokémia középiskolában. Mi tavaly vagyis harmadikban kűzdöttünk vele, de én biológia-fizika tagozatos osztályba is járok úgyhogy kémián is és biológián is ezt vettük. Ráadásul a kémiatanárunk úgy tanított (hála égnek negyedikben nincs kémia) hogy tetszőleges helyen kinyitotta a tankönyvet és azt vettük. Ha pedig véletlenül összefoglalásnál nyitotta ki (szóval minden máodik órán) akkor írtunk cak azt nem tudtuk hogy miből (mert volt hogy másik tankönyvet hozott be) és még ő panaszkodott az osztályátlagra...
Mondjuk én biológiából fogok érettségizni de az se könnyebb. Fél évig vettük fakultáción a sejtbiológiát ami rémálom, erre most elkezdtük az idegrendszert. Ezzel párhuzamosan pedig alapórán a hormonrendszert vesszük. és van olyan nap hogy egyszerre írunk alapórából és fakultációból pedig ugyanaz a tanár tartja.

Haláltábor: Fizikum és végzettség alapján. Aki kétkezi munkás volt annak esélye volt arra hogy valami német gyárban dolgoztatják addig amíg annyira le nem épül hogy már nem tud dolgozni. Akkor ő is a haláltáborba került. A többiek már első körben odakerültek a gettók fölszámolása után. Ugyanis kiadták a paraancsot hogy a zsidókat meg kell semmisíteni és onnantól csak addig élhetett amíg hasznos volt. De mindenki egy haláltáborban kötött ki. De volt munkatábor és megsemmisítő tábor. A munkatáborba ment aki képes volt dolgozni, a megsemmisítő táborba aki nem. Meg csekély mennységű személyzet, aki a hullákat rakodta.
Egyébként érdemes elolvasni Robert Merle Mesterségem a halál című könyvét, az ugyanis egy az egyben leír mindent Auchswitzról amit el lehet mondani. És úgy írja le, mintha maga az igazgató mondaná el, a történetet.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272295 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Illuin írta: Mindenki utálja kedvére a kémiát :twisted: , csak annyit tennék hozzá, hogy biokémia nincs a gimiben... És adjatok érte hálát az égnek!!!


de van :P

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja - 19 éve 2 napja #272294 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Illuin írta: Mindenki utálja kedvére a kémiát :twisted:


Én szeretem, és asszem érettségizni is fogok belőle.... :P :twisted: (és nem vagyok mazohista, ááá.... :D )

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272292 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mi is fél évig. Meg is bukott a fél osztály mert mind kiderült egyetemi szinten adta le a tanár. Akit mellesleg azóta kirugtak.

Nem tudja valaki mlyen film vagy mese lehet ez?
Annyira emlékszem belőle, hogy van egy hely ahol van egy csomó lepkepillangó és van egy kölyök akik joban lesz velük és elvezet valami tudost vagy mit a lepkepillangokhoz és legközelebb a lepkepillangókat felszögelve találta egy ilyen izén.

még1 kérdés, bár ez egészen más téma: mi alapján döntötték el, hogy ki megy haláltáborba és ki nem?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272291 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Illuin írta: Mindenki utálja kedvére a kémiát :twisted: , csak annyit tennék hozzá, hogy biokémia nincs a gimiben... És adjatok érte hálát az égnek!!!


mi például biológia álnéven tanulunk harmadikban biokémiát úgyhogy van.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272288 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mindenki utálja kedvére a kémiát :twisted: , csak annyit tennék hozzá, hogy biokémia nincs a gimiben... És adjatok érte hálát az égnek!!!

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #272283 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Arra nincs kifejezés, hogy a biokémia mennyire borzalmas... Nem akarok senkit se ijesztgetni, de sajnos így van...
Egy tanácsot mindenkinek adok, akinek aktuális az érettségi-kérdés: kémiából SOHA ne érettségizzetek!!!! Nekem egy tanévemet meg egy nyelvvizsgámet tönkretette...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.553 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére