BESZÉLGETŐS topic

Több
15 éve 6 hónapja #377073 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ééés minden KJFG No.5 rajnogónak www.studiobaestarts.com/ (a short films alatt találjátok)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #377034 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Úgy döntöttem, hogy ma nem írok ebbe a topikba.

A francba, ez se jött össze...!
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #377031 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok!

Bocs, hogy belepofa, meg hirdetés meg ilyenek, de nagyon nagyon nagyon nagy szeretettel meg szeretnélek hívni Benneteket március 21-én a nyitóbulira az új bolt/klubhelységünkbe, amit sikerült tető alá hozni. Valószínűleg nem leszünk 100%-osan készen, de mindenképpen be szeretnénk mutatni a helyet, és örülnénk, ha minél többen eljönnétek. A programokat még nem áruljuk el, de lesz lehetőség kipróbálni társasjátékokat, pókerezni vagy éppen inni egy jó teát/kávét, és persze felmérni az árainkat, a szerepjátékos kínálatot (és találkozhattok Mírranddal és Remzyvel, no meg velem!) :)
Szóval gyertek, ha tudtok, biztos nem bánjátok meg!!! :)
Helyszín: Paulay Ede u. 5, a Pesti Étterem melletti kapun kell csengetni, 12-től várunk mindenkit este 10 óráig.

Cucc :cool:

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #377017 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem vallana Tolkienra, ha valamit egy az egyben venne át, a rohírok számomra is inkább valami germán/kelta/brit nép benyomását keltik...

A macedónok meg szerintem hülyeség. Bár hozzá kell tenni, hogy tudomásom szerint nekik a lovas hagyományaik voltak erősebbek, a falanxharcmodort (megint csak tudomásom szerint, nem vagyok történész, nem úgy mint itt egyesek ;) ) II. Philipposz tette elsődlegessé...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #377016 Írta: Araniel
Araniel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Hunok és Kína: A kínaiakhoz képest mindnekinek nagy az orra :D (állítólag úgy is csúfolnak minket európai népeket hogy "nagyorrúak")

Nekem erről főleg a Brian élete jut eszembe :D

Én úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy a film miatt nehezen tudom szétválasztani a harcmodort és magát a nép kinézetét. Ha jól látom, itt most ez a kettő elválik.
Kérdésem: konkrétan 1 népcsoportról és harcmodorról lett mintázva, vagy mixelve pl. a makedónok harcstílusa, a katonaság felépítése stb. egy másik népcsoport kinézetével? Vagy most hülyeséget kérdeztem?^^""""
Nekem inkább valami északi(bb) nép jutna róluk eszembe.

Odi et amo. Quare id faciam, fortasse requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #377010 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Hunok és Kína: A kínaiakhoz képest mindnekinek nagy az orra :D (állítólag úgy is csúfolnak minket európai népeket hogy "nagyorrúak")

Igen valóban. :) Ezt egy forrás kötetben olvastam,ha érdekel előkeresem az idézetet.

Ez a Makedón párhuzam nekem azért elég meredek,ha esetleg konkrét adatot olvashatnánk...

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #377008 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: Én nem emlékszem, hogy mondott volna, és asszem nem is írtam fel ezzel kapcsolatban többet, de most nincs kedvem elővenni. Lehet, hogy ez már csak következtetés (de valsz. nem Ankalimon fejéből pattant ki, hanem valami Martinez-féle alakéból).

(Méghogy nem is beszélgetünk sose Tolkienról... :P :D )

Hát nemtom én Martinezt nem tekintem megkérdőjelezhetetlen forrásnak, több olyan köveztkeztetése volt a Középfölde életre kel-ben ami finoman szólva is vitatható.

A makedónoknak volt lovasságuk, amit Nagy Sándor ki is használt, összehangolva a támadó lovasságot a támadó falanxszal, deazér...
Lovassága az asszíroknak is volt, ennyi erővel...
Meg a párthusoknak is, sőt, nekik kifejezett "nehéz" lovasságuk volt. (remélem nem keverem őket egy másik néppel)

Nagy Sándort nem szidjuk, a megalománia másoknak is hibája tudott lenni és ő egészen sokáig jutott a világ meghódításában.

Hunok és Kína: A kínaiakhoz képest mindnekinek nagy az orra :D (állítólag úgy is csúfolnak minket európai népeket hogy "nagyorrúak")

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #377006 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én nem emlékszem, hogy mondott volna, és asszem nem is írtam fel ezzel kapcsolatban többet, de most nincs kedvem elővenni. Lehet, hogy ez már csak következtetés (de valsz. nem Ankalimon fejéből pattant ki, hanem valami Martinez-féle alakéból).

(Méghogy nem is beszélgetünk sose Tolkienról... :P :D )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #377002 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sötét Úr írta: Na csak óvatosan a makedónok alábecsülésével, különben könnyen szembetalálkozhattok Haibré-Szetepenamon Alekzandriz fáraóval - a képen az ő kartusai vannak, az elephantinei Khnum-templomból.

(Ő közismertebb nevén Nagy Sándor...) ;) :D

Estel: boldog 2750. hsz-t! :D

Nem alábecsülöm őket, hanem a fejemben nem passzol a rohir-makedón párosítás :D

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #377000 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
(SÚ, ne is mondd, mehetek jelenteni a Mantisra, hogy az új fórum a törölteket is beleszámolja... :o )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376998 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na csak óvatosan a makedónok alábecsülésével, különben könnyen szembetalálkozhattok Haibré-Szetepenamon Alekzandriz fáraóval - a képen az ő kartusai vannak, az elephantinei Khnum-templomból. (Ő közismertebb nevén Nagy Sándor...) ;) :D

Estel: boldog 2750. hsz-t! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376996 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
No, a tavaly ilyenkori 2500-hoz idén sikerült hozzátettem még 250-et, úgyhogy ezzel szeretném ünnepelni azt, hogy a hét évvel ezelőttihez képest a fórumnak immár a harmadik verzióját is sikerült megérnem az itteni első hozzászólásom óta... :D Köszönöm a 7 kerek esztendőt, amit itt köztetek eltölthettem! ;) Vénülök... :rolleyes:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376989 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Makedónok... :erőteljesenlesújtóhangsúly:
Én is kíváncsi lennék rá, hogy hol a forrás :D

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376986 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: Pedig a megfejtés éppen a makedónok... inkább mint "letelepedett de állattartó" nép.

Hmm. Forrást nem mondott? Miből következtet erre?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376978 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: Pedig a megfejtés éppen a makedónok... inkább mint "letelepedett de állattartó" nép.

De azt nem tudom, hogy milyen volt a harcmodoruk, lehet, sőt gondolom, hogy igazad van. A makedónokról való történelmi ismereteim 7. osztályból származnak (éjjen a nyócosztályos gimi), szóval pl. Alyr biztos jobban tudja :) Tolkien Kurzuson vagy nincs történész hallgató, vagy elfogadhatónak találták a párhuzamot így is. :D

A makedónok? Hát nekem minden jut róluk eszembe csak nem a rohirok. Harcászatra egy erős nehéz gyalogos haderő kombinálva egy űtőképes lovassággal. Se nyelvileg,se kultúrálisan nem passzol. Jelentős városaik,kereskedelmük volt. Makedónia inkább hegyes vídék,pedig,mint puszta... Nekem sehogy se passzol. :) Kinézetről nem is szólva.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376976 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Születésnapom van- újra. Köszöszönöm a Jóistennek, hogy ilyen sok jó ember vezs körül- családom és Ti.

Köszönöm neketk, hogy vagytok, hoyg olyanok vagytok, amilyenek. Köszönöm a nevetést, az örömöket, a megértést, a biztatást és a szeretet!
Köszönöm, hogy annak idején visszaadtátok a bizalmamat.

Köszönöm mindent, szívből kívánok családomnak és Nektek minden jót!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376973 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Pedig a megfejtés éppen a makedónok... inkább mint "letelepedett de állattartó" nép.

De azt nem tudom, hogy milyen volt a harcmodoruk, lehet, sőt gondolom, hogy igazad van. A makedónokról való történelmi ismereteim 7. osztályból származnak (éjjen a nyócosztályos gimi), szóval pl. Alyr biztos jobban tudja :) Tolkien Kurzuson vagy nincs történész hallgató, vagy elfogadhatónak találták a párhuzamot így is. :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376972 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: Hehehe. Az észosztás továbbra sem tőlem származik, hanem Ankalimon előadásából :D A szkíták és a hunok részünkről is elhangzott órán, de nem talált.

Dél felé keresgéljetek. (Najó, nem annyira délre, mint Egyiptom.) A görögökhöz képest kb. annyira tűntek barbárnak, mint a rohírok a gondoriakhoz képest. :) (Igen, volt kapcsolatuk a görögökkel.)

Thrákok,perzsák,akik még elismert lovasok voltak. A makedónokat kizárnám,mert ott a gyalogság erősödött meg jobban. A hettiták tudtommal inkább harci kocsit vetettek be,mint lovasságot.
Thrákok?

"A halál csupán a kezdet."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376971 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hehehe. Az észosztás továbbra sem tőlem származik, hanem Ankalimon előadásából :D A szkíták és a hunok részünkről is elhangzott órán, de nem talált.

Dél felé keresgéljetek. (Najó, nem annyira délre, mint Egyiptom.) A görögökhöz képest kb. annyira tűntek barbárnak, mint a rohírok a gondoriakhoz képest. :) (Igen, volt kapcsolatuk a görögökkel.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376970 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ardeth írta:

Idhren írta: Hmm...
Mennyire ókori?

Mer nekem is a gótok, meg a szászok ugrottak be, de azok olyan 3.század.
De aztán körülnéztem, és ha tényleg ókoriak, akkor szkíták? Bár ők nem szőkék, ha jól emlékszem. :P
Vagy szlávok, de azokról meg nem tudom, mennyire voltak lovas nép...
(Keltákat gondolom felvetettétek volna ti is...)

NEM mondta Kincső, hogy germán, csak hogy szőke, lovas ókori :P

A szarmaták között jelentős hányadban lehettek szőkék némely forrás szerint. Igaz maguk a szarmaták is sokfélék voltak. :) De az egyik hún vezért,királyt a kínai források szőke kék szemű vörhenyes szakálú,sasorrú emberként írják le. Kiemelve milyen "ronda" volt. :D

Hát, akkor eddig legjobban a Szkíták passzolnak!
Kincső, ossz észt, kilukad az oldalam!!!

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376968 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Idhren írta: Hmm...
Mennyire ókori?

Mer nekem is a gótok, meg a szászok ugrottak be, de azok olyan 3.század.
De aztán körülnéztem, és ha tényleg ókoriak, akkor szkíták? Bár ők nem szőkék, ha jól emlékszem. :P
Vagy szlávok, de azokról meg nem tudom, mennyire voltak lovas nép...
(Keltákat gondolom felvetettétek volna ti is...)

NEM mondta Kincső, hogy germán, csak hogy szőke, lovas ókori :P

A szarmaták között jelentős hányadban lehettek szőkék némely forrás szerint. Igaz maguk a szarmaták is sokfélék voltak. :) De az egyik hún vezért,királyt a kínai források szőke kék szemű vörhenyes szakálú,sasorrú emberként írják le. Kiemelve milyen "ronda" volt. :D

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376967 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Idhren írta: Hmm...
Mennyire ókori?

Mer nekem is a gótok, meg a szászok ugrottak be, de azok olyan 3.század.
De aztán körülnéztem, és ha tényleg ókoriak, akkor szkíták? Bár ők nem szőkék, ha jól emlékszem. :P
Vagy szlávok, de azokról meg nem tudom, mennyire voltak lovas nép...
(Keltákat gondolom felvetettétek volna ti is...)

NEM mondta Kincső, hogy germán, csak hogy szőke, lovas ókori :P

Nálam a szőke az a germán szinonimája népek esetén :D

A kelták is sokfélék voltak, de nem mind lovasok, sőt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376966 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hmm...
Mennyire ókori?

Mer nekem is a gótok, meg a szászok ugrottak be, de azok olyan 3.század.
De aztán körülnéztem, és ha tényleg ókoriak, akkor szkíták? Bár ők nem szőkék, ha jól emlékszem. :P
Vagy szlávok, de azokról meg nem tudom, mennyire voltak lovas nép...
(Keltákat gondolom felvetettétek volna ti is...)

NEM mondta Kincső, hogy germán, csak hogy szőke, lovas ókori :P

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376964 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sötét Úr írta: Tünde: gondolunk! Ha csuklasz úgy április 2-4. táján, akkor azért van, mert éppen fent sisázom és mentateázom az Oasis Pyramids tetőteraszán, és bámulom a gízai fényjátékot, és rád gondolok! :) A későbbiekben a helyszín változni fog, de a feeling... Az még a repülést is megéri! :D

köszi :) ígérem nem leszek mérges, ha csuklok :D és a mentateát nem szeretem, a pasim azzal tud kiüldözni a világból - ő imádja ;)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376963 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: Hehe mondom hogy mi sem tudtuk :) Szerintem a lovast szokás róluk legkevésbé tudni, mert inkább már letelepedettként ismertek a történelemben.

Lássuk csak, germán is, lovas is...
Ez még mindig meglehetősen tág...

Amúgy a letelepedett és a lovas nem zárja ki egymást. Sőt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376962 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hehe mondom hogy mi sem tudtuk :) Szerintem a lovast szokás róluk legkevésbé tudni, mert inkább már letelepedettként ismertek a történelemben.

Viszont küldök Neked priviben valamit, hátha sok időd van... ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #376961 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

" írta: The Númenóreans of Gondor were proud, peculiar, and archaic, and I think are best pictured in (say) Egyptian terms. In many ways they resembled 'Egyptians' – the love of, and power to construct, the gigantic and massive. And in their great interest in ancestry and in tombs. (But not of course in 'theology' : in which respect they were Hebraic and even more puritan – but this would take long to set out: to explain indeed why there is practically no oven 'religion', or rather religious acts or places or ceremonies among the 'good' or anti-Sauron peoples in The Lord of the Rings.) I think the crown of Gondor (the S. Kingdom) was very tall, like that of Egypt, but with wings attached, not set straight back but at an angle.

The N. Kingdom had only a diadem (III 323). Cf. the difference between the N. and S. kingdoms of Egypt.

Tolkien rajza a koronáról: katt ide

" írta: Bónusz kérdés, amit mi nem tudtunk: a rohírokat melyik ókori, lovas, szőke népről mintázta Tolkien? :P

Ókori és lovas és szőke így együtt? Hát, az angolszászokat, a keleti gótokat és a skandinávokat szokták Rohannal kapcsolatban említeni, de hogy mindhárom feltétel egyszerre... passz.
:mennékénTolkienkurzusracsakmesszevagyokmegdolgozok:(:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376960 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sötét Úr írta: Hát, én inkább az ősi Gondorral látok párhuzamot... :D Mintha olvastam is volna ilyesmit, hogy Tolkien is rokon vonásokat tulajdonított a két kultúrának, ha nem is jelentőset. De nem tudom, hogy hol olvastam. Valaki erről valamit? (Akár ha annyit is, hogy hülyeségeket beszélek...)

Pont a legutóbbi előadáson volt erről szó Tolkien Kurzuson. :D És ja, a númenoriakat az egyiptomiakkal állította párhuzamba/részben róluk mintázta Tolkien, gondoljunk a halálkultuszra, a mmegalomániára, stb. Egészen konkrétan Alsó- és Felső-Egyiptom párhuzamba állítható Arnorral és Gondorral: mindkét birodalom egyesítésekor a két különálló királyság koronáit egyesítették (arnori csillag + gondori szárnyas sisak = Aragorn csillagos-szárnyas sisakja; Egyiptom egyesített koronája: keselyű és kobra). Az okosok szerint még a két korona alakja is hasonló. (Ankalimon föl is rajzolta a táblára. :D )
A forrásért Ankalimont lehet zaklatni, de biztos, h. hiteles tolkieni kijelentéseken alapul az összehasonlítás.

Bónusz kérdés, amit mi nem tudtunk: a rohírokat melyik ókori, lovas, szőke népről mintázta Tolkien? :P

:ezittareklámhelye: :gyertekTolkienkurzusra:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376955 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát, én inkább az ősi Gondorral látok párhuzamot... :D Mintha olvastam is volna ilyesmit, hogy Tolkien is rokon vonásokat tulajdonított a két kultúrának, ha nem is jelentőset. De nem tudom, hogy hol olvastam. Valaki erről valamit? (Akár ha annyit is, hogy hülyeségeket beszélek...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #376951 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kaptam hepatitis A oltást.
Fáj a karom.
És egy csomó gyógyszert vettem, mer a dokim ajánlotta, hogy vigyem ki.
Nem olcsó mulatság :P
De megéri...

Most gondolok bele: tolkieni nézőpontból megyünk le a sötét és veszélyes Haradba :P
Najó, nem, azért a kultúra kicsit sem hasonlít. Csak a sivatag... :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.333 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére