A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 2 hónapja #209348 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy úgy 10 év múlva, mikor a jubleumra megjelenik a nagyonbővített, sex-extra változat aranybötűkkel, ráadásnak úgy egyórás filmként... :P
Amúgy nem hiszem... :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209345 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Akármivel is csinálták meg, még meg lehet csinálni eredetiben is. Én egyébként el tudnék képzelni egy filmet mondjuk a Gyűrűk kovácsolásának idejében. Eregion (ez a bizonyos rom is ott van egyébként) tünde-kovácsai épp kovácsolják a Hatalom Gyűrűit, Númenor már végromlását éli, Szauron ereje egyre nő és megkovácsolja az Egy Gyűrűt. A Gyűrűk kovácsolása lehetne az a jelenet, ami a GyU prológusában van. Aztán Númenor pusztulása, a dagorladi csata és azzal lenne vége, hogy Szméagol megtalálja a Gyűrűt. Persze ez nagy időt ölel fel, de a történések szorosan egymáshoz kapcsolódnak, a GyU előzményei és egy jó rendező meg tudná csinálni, hogy ne legyen túl töredezett a film a sok időugrás miatt.

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209336 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
És? :)
Attól még géppel is "fel lehetépíteni"! ;)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209329 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Sztem nagy ötlet lenne vmelyik filmben annak a romnak eredeti változatát mutatni, mely előtt a Szövetség is elment, s az egyik legismertebb kép.
Szóval ez:
www.elbakin.net/film/photos/imgt ... ysage2.jpg


Atz hiszem, hogy ezt csak digitálisan csinálták meg... nem eredeti díszlet, sajna.

There is no reality. Only perception.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209325 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Amúgy az embereknél vannak ismétlő nevek, főleg tündéket ismételnek :)
A már említett Ecthelion pl.
Persze "másolnak" emberneveket is, lsd Túrin királyt.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209323 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sztem nagy ötlet lenne vmelyik filmben annak a romnak eredeti változatát mutatni, mely előtt a Szövetség is elment, s az egyik legismertebb kép.
Szóval ez:
www.elbakin.net/film/photos/imgt ... ysage2.jpg
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209321 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Namarie/Alatariel írta: Lehet, hogy idióta a kérdés: de ha ő ezt a nevet kapta, ez nem utalhat estleg arra, hogy talán a Szilmarilokat is megfilmesítik? (Itt nem a tervebn lévő Szilmarilok világát idéző filmre gondolok, hanem a könyvadaptációra)


Miért, van ilyen terv? Szerintem maximum egy-két történetet filmesítsenek meg, pl. beren és Lúthien, vagy Túrin Turambar történetét. Az is kitesz egy filmet. De az egész megfilmesítésének nem örülnék. Ugyanis a Szilmarilok egy teljes mitológia, többtízezer évnyi történelemmel, a világ teremtésével, Eruval, mindennel. Mégis, hogy lehetne ezt úgy filmre vinni, hogy nem csorbuljon? Kizártnak tartom, hogy ebből bármi jó is születhetne. Mégis, mi-mindent hagynának ki belőle, hogy egy trilógiává, vagy tetralógiává, vagy akár 7 részes filmmé is lerövidítsék? És hogyan tudnák megcsinálni az ainuk muzsikáját, amely olyan csodálatos, hogy az emberi fül számára hallhatatlan? És magukat az ainukat, a valákat, a maiákat? Erut? Mégis, milyen alakú lenne Eru? És ez csak pár probléma a sok közül. Nem, ezt én képtelen vállalkozásnak tartom. Olyannyira rosszul sikerült vállalkozás lenne, mint amennyire a GyU jó lett. Az egyik mégiscsak egy történet, ha hosszú és szövevényes is. Azt viszont el tudnám képzelni, hogy egy-két történetet megfilmesítenének a Szilmarilokból. De (mint A hobbit esetében is) attól félek, hogy nem fog teljesen illeszkedni a GyU-ban megalkotott egységes Középfölde-képhez (máshol forgatják, új díszletek lesznek, vagy ilyesmi). Én például nem tudnám elképzelni, hogy Gandalfot más színész játssza, hogy Imladris máshogy nézzen ki, hogy más legyen Hobbitfalva, Zsáklak. Persze ez a Szilmarilok esetében még nem baj, mert akkor még a legtöbb dolog (még a tájak is) más volt. De ha mondjuk Eregionban játszódik valami, akkor természetesnek találnám, hogy a filmben látható romokból csinálnak ép épületet, ha Móriában, hogy azt a díszletet használják, ha pedig Amon Súlban, akkor a filmbeli Széltetőt építik újjá. Ez már szinte olyan egységes és elfogadható koncepció, amit a GyU-ban megalkottak, hogy megváltoztatása olyan hiba lenne, mintha egy filmben máshogy nézne ki az Eiffel-torony.

Befejeztem az OFF-ot.

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209319 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Talán tündenévből nincs kettő...talán. De, hogy embernévből van, az biztos.

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209308 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: (Egyébként miért ne hívhatnák Aegnornak? Tolkiennek is szokása volt újrafelhasználni a neveket...)


Nem nagyon szeretnék kötözködni a Nagyokkal :wink: , de a "Gyűrűk Ura filozófiájá"-ban, az egyik tanulmányban azt olvastam, hogy pl. Glorfindelből csak véletlenül lett kettő (egy a Szilmarillokban, aki meghalt az Elsőkorban, s egy a Gyűrűk Urában). Tolkien mire megírta a Gyűrűk urát, elfelejtette, hogy ez a tündenév már foglalt, s állítólag ezt a malőrt úgy védte ki, hogy azt mondta, hogy Glorfindel "reinkarnálódott", visszatért.
De javítsatok ki, ha tévedek...

/Egyébként hány más tündenévből (!) van még kettő?/

There is no reality. Only perception.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209295 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

A Szürke Zarándok írta: Hogy valami ON is legyen, állítólag a bővített DVD már szeptemberben megjelenik. (bár én ezt nem hiszem).


Ez kizárt dolog, képtelenség. Minden eddigi info év végét mondta, valószínúleg karácsonyi időszak lesz belőle.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209276 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ebben igazad van. Nekem Gandalf a kedvenc szereplőm és Ian a kedvenc színészem a filmben, mindentől függetlenül. Én csak azon az Orlis pletykán akadtam ki. De most már fejezzük be ezt az offot.

Hogy valami ON is legyen, állítólag a bővített DVD már szeptemberben megjelenik. (bár én ezt nem hiszem). Mindenesetre már nagyon várom a 3. bővítettet, mert amint megveszem a DVD-t, megnézzük mind a hármat egy nap. (kb.11 óra)

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209260 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Most mé kell belekeverni a színész magánéletét?? :?
Nekem Gandalf akkor is Gandalf marad!
Ian dolgaihoz nincs is közünk!
És tényleg bocsánat az OFFért!!
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209240 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
:x Na de kérem, egy mágus! Mit meg nem enged magának? Pedig eddig ő volt a kedvencem a filmben...

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209134 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Meg le is akarta smacólni az Orlandót is...
DE ez már full OFF!!
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209111 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

A Szürke Zarándok írta: Ian minek vallja magát? Még nem hallottam, hogy ilyen témában nyilatkozott volna.

Tájékoztatásul: azok valóban nem pletykák, Ian nyíltan vállalja a másságát, küzd a melegek jogaiért, szokott járni felvonulásokra is, és pl két éve az Oscar-gálán az épp aktuális barátjával jelent meg.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209101 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Az ominózus mondattal komoly baj nem volt, csak az Index.hu korábbi cikke óta kicsit allergiás vagyok az ilyen dolgokra (ez a cikk írt a Gy.U. "meleg" vonásairól, pl a hobbitok/ a Szövetség tagjainak ölelkezése stb...) Csak gátat akartam vetni a dolgonak, mielőtt még más is rákap, és elszabadul. Billy Boyd azért annyira nem feminin jelenség, pl a Kapitány és Katonában egész normális matróz volt. Sir Ian McKellen pedig pontosan az, aminek vallja magát.


Nahát, erről a cikkről még nem is hallottam. Tiszta hülyeség. Miket nem tudnak írni az emberek... Ian minek vallja magát? Még nem hallottam, hogy ilyen témában nyilatkozott volna.

A kártyákkal kapcsolatban, nos, szerintem van egy-két eléggé elszúrt kép szerintem (pl. Aranymag szerintem nem túl jó, meg Glorfindel sem), de Radagast nagyon tetszik. Pont ilyennek képzeltem, meg Tomát is. Azért jó, hogy ezeket megcsinálták.

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209100 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
shop.decipher.com/TCG/Card.aspx? ... ardID=3549

Itt az IThil-kő párja... :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #209094 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ahhh, Sil, ezt keresem mióta!
Kösszencs!

Durin bá tetszik:
shop.decipher.com/TCG/Card.aspx? ... ardID=3515

Ez a Linnar nem ismerős nekem...
shop.decipher.com/TCG/Card.aspx? ... ardID=3517
Se Sindri, se Úri.
Vagy mind a hét törpnemzetség feje kapott egy-egy Gyűrűt?
És ez is egy nemzetségfő?

Továbbá a Hét és a Kilenc további képességeket is adtak a kincséhség és a hatalom mellé, vagy ez csak olyan szerepjáték-izé? Mint a Tulajdonsággyűrűk
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209087 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Tudsz még ilyen Reflection lapokat mutatni? :)
(Nem kártyázom, s most kiváncsivá tettél)

shop.decipher.com/TCG/CardLists. ... &listID=30 :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209086 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Tudsz még ilyen Reflection lapokat mutatni? :)
(Nem kártyázom, s most kiváncsivá tettél)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209070 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Úgyis egyre közelebb vagyunk a bővítetthez (már alig fél év :) ), úgyhogy sztem beszeljünk pölö erről:
www.theonering.net/scrapbook/mov ... view/12830

Utalhat-e Denethor őrültségére, esetleg Morgul hatalmára?

Mivel a lap a Reflections sorozatból származik, szvsz nincs különösen mélyebb jelentése a bővített szempontjából. Ez a sorozat ugyanis olyan céllal készült, hogy lehetőséget adjon a filmtől (és a könyvtől) eltérő események bevonására a játékba, és hogy kicsit kibővítse a horizontot. Pl vannak a Reflections lapok közt más lehetséges Gyűrűhordozók is - el lehet játszani, hogy mi történt volna, ha pl Galadriel elfogadta volna az Egy Gyűrűt... Meg persze van egy csomó egyéb tárgy, kisebb gyűrűk, és persze olyan lapok is, amik a filmből kihagyott szereplőket ábrázolják.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209068 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lásd: Ecthelion...

Úgyis egyre közelebb vagyunk a bővítetthez (már alig fél év :) ), úgyhogy sztem beszeljünk pölö erről:
www.theonering.net/scrapbook/mov ... view/12830

Utalhat-e Denethor őrültségére, esetleg Morgul hatalmára?

Mond-e vmit a Gandalf-Morgul párbajról a Rotk játékból vett kép?
www.theonering.net/scrapbook/mov ... view/10057
A kard pl. érdekes ott, meg a kejne köpeny is. Végülis korábban jelent meg mint a film

Figwit mégegyszer:
www.theonering.net/scrapbook/mov ... /view/9811

Aztán itt van a népszerű (:)) Glorfi, nagyban:
www.theonering.net/scrapbook/mov ... view/12658

Korábban beszúrtam egy képet az orkokhoz csatlakozó Frodóról és Samuról, mely mint kiderült, egy festmény feltupírozása.
De ez az ork-tábor már nem semmi!:
www.theonering.net/scrapbook/mov ... /view/9797
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209061 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Drowse írta: Figwit? Ezt még nem hallottam. Figwit nem az a fickó volt az első részben, aki Aragorn mellett ült a tanácson?

De igen, és a rajongóknak köszönhetően a RotK-ban már egy nyúlfarknyi szöveget is kapott: Arwent ő figyelmezteti a látomás után, hogy a hajókhoz kell menniük. :wink:
(Egyébként miért ne hívhatnák Aegnornak? Tolkiennek is szokása volt újrafelhasználni a neveket...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209052 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Galadriel bátyja hogy kerülne Imladrisba?
Lehet, hogy ez egy másik Aegnor...
(Volt G-nak bátyja a Hk végén? :oops: )


Aegnornak hívták Galadriel bátyját, de ő meghalt Dagor Bragollah során kb. 455-ben az Elsőkorban. Tehát nem róla van itt szó, csak éppen nem tudtak más nevet kitalálni... :roll: :? :?: Ezért jegyzi meg kissé cinikusan :wink: Ulmo:"Valamikor nem várható, hogy Fingolfinnak esetleg Feanornak nevezzenek el egy köztündét?"

There is no reality. Only perception.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209051 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Kedvenc Figwitünk (avagy Melpomaen) saját kártyát kapott, és hivatalos nevet is: Aegnor... :D
www.theonering.net/scrapbook/view/13459


Figwit? Ezt még nem hallottam. Figwit nem az a fickó volt az első részben, aki Aragorn mellett ült a tanácson?

Ghan-t lehet, hogy csak tervezték, mert egy-két helyen látni rá utalásokat, meg a szinészről is volt már kép...

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209043 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Galadriel bátyja hogy kerülne Imladrisba?
Lehet, hogy ez egy másik Aegnor...
(Volt G-nak bátyja a Hk végén? :oops: )
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209032 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Sil írta: Kedvenc Figwitünk (avagy Melpomaen) saját kártyát kapott, és hivatalos nevet is: Aegnor... :D
www.theonering.net/scrapbook/view/13459


Még egy borostás tünde :D Gratulálok a sminkeseknek. Valamikor nem várható, hogy Fingolfinnak, esetleg Fëanornak nevezzenek el egy köztündét? :)


Enyhén szólva sem tudnám elképzelni, mint Galadriel bátyját..

Lehet, hogy idióta a kérdés: de ha ő ezt a nevet kapta, ez nem utalhat estleg arra, hogy talán a Szilmarilokat is megfilmesítik? (Itt nem a tervebn lévő Szilmarilok világát idéző filmre gondolok, hanem a könyvadaptációra)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209023 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A tündék elszúrásával kapcsolatban igazad van. A RotK szinkronja alatt folyton azt néztük, hogy az ember-nők inkább néznek ki tündének, mint a tündék...De szvsz elég nehéz lehet embereknek emberfeletti karakert megformálni, mert senki nem tudja nekik megmutatni, pontosan milyen, hogyan néz ki, hogyan mozog/beszél/harcol stb egy tünde.

Az ominózus mondattal komoly baj nem volt, csak az Index.hu korábbi cikke óta kicsit allergiás vagyok az ilyen dolgokra (ez a cikk írt a Gy.U. "meleg" vonásairól, pl a hobbitok/ a Szövetség tagjainak ölelkezése stb...) Csak gátat akartam vetni a dolgonak, mielőtt még más is rákap, és elszabadul.

Billy Boyd azért annyira nem feminin jelenség, pl a Kapitány és Katonában egész normális matróz volt. Sir Ian McKellen pedig pontosan az, aminek vallja magát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209011 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem tündéknek bölcsebb arcvonásokkal rendelkező színészeket kellett volna választaniuk szerintem. És ha nem olyan tagbaszakadt típus, mint mondjuk Boromir, már rögtön nem lehet összetéveszteni az emberekkel. Pl. a Helm-szurdoknál lévő tünde-seregről senki nem gondolta egy pillanatig sem, hogy emberek. Szerintem akkor is elszúrták a mellékszereplő tündéket. Mindhárom részben. Az már kérdés, hogy a szinkronhangjukat meg különösen (Haldír magyar hangja nekem nem tetszik, meg ezé az Aegnoré sem).

Egyébként nem akartam sértő lenni előző hozzászólásommal, erre vigyázni fogok. Valószínűleg rossz kifejezést használtam. Igazából ott van Billy Boyd, elég feminin természet, s mégsincs vele semmi baj. Aztán ott van McKellen, őróla meg tudjuk, milyen pletykák keringnek, s mégis fantasztikus az alakítása. Így hát visszavonom, sem természetével, sem nemi beállítottságával nincs bajom egy színésznek sem, ezek a tündék egész egyszerűen nem illenek a szerepükbe.

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #209007 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

A Szürke Zarándok írta: A filmben látott mellékszereplő tündék láttán azt kell hinnem, Középföldén csak meleg tündék éltek. Ez esetben hogyan szaporodtak?


Ezt most ugyen nem kérdezed komolyan?
Valahogy kinézetre is különbséget kellett tenni a tündék és az emberek között, a lágyabb vonásokkal rendelkező mellékszereplők lettek a tündék. Hol itt a probléma?
Megjegyzés: a szexuális beállítottságra vonatkozó mondatokkal tessék vigyázni, és ez mindenkinek szól. :nono: Hamar moderálás lehet a dolog vége.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.038 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére