A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 2 hónapja #205385 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
De akkor mit keres Gríma a késsel a kezében Orthanc tetején? Vagy Gríma le akarja szúrni, dulakodnak és végül Szarumán leesik és felnyársalódik a szöges kerékre? Ez kár lenne, mert elég messze esik a könyvbeli halálától és kicsit amerikaias.

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205381 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ja? Szal ez már biztos? Nagyon gagyi... :(


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205379 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

A Szürke Zarándok írta: És mire nyársalódik fel? A botjára, vagy Gríma tőrére?

A híres-hírhedt Tüskés Kerékre... :wink:
img-nex.theonering.net/images/scrapbook/526.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205371 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
És mire nyársalódik fel? A botjára, vagy Gríma tőrére?

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205351 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sajna Szarumán valószínűleg felnyársalódik, nem szimplán leszúrja Gríma... :? Bár azért én még reménykedek... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205340 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Természetesen lehet kapni VHS-en is, nekem épp DVD-n van meg az első és második bővített is, de láttam már mindkettő bővítettet DVD-n is. De térjünk vissza a 3. részhez, kicsit elkanyarodtunk.

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205339 Írta: Gödrös Zsombor
Gödrös Zsombor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem sajnos nem láttam a 2 bővített változatát :cry: Tudtommal csak DVD-n van. Vagy VHS-n is?

Utak találkozása vár,
futok ,a lábam bizsereg-
csak ott lehetnék végre már!
Aztán hová? Ki mondja meg?
:pippin7:
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205336 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ez a TTT bővítettből van, nem a RotK-ből. Maximum rossz helyre rakták a képet. Te nem is láttad a Két Torony bővítettet?

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205334 Írta: Gödrös Zsombor
Gödrös Zsombor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Találtam még egy bővítet kiadásos képet:
www.warofthering.net/photos/rotkmerryand...gepages/image3.shtml
Itt Trufa és Pippin van. Megtalálják a finomságokat. :P

Utak találkozása vár,
futok ,a lábam bizsereg-
csak ott lehetnék végre már!
Aztán hová? Ki mondja meg?
:pippin7:
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205330 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Biztosan nem tudhatjuk, de mindenesetre valószínű, hogy leszúrja. Ki tudja, mi mindent tartogat még a 3. bővített változat?

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205327 Írta: Gödrös Zsombor
Gödrös Zsombor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nocsak. Hát igen. Látszik,hogy Vasudvardban vanmak. De nem biztos hogy ott szúrja le. Lehet,hogy a film szerint majd egyszer megkisérli...vagy nemtom... De ezen a címen találtam Szarumánról is egy képet az előbb és ott kék az ég.

Utak találkozása vár,
futok ,a lábam bizsereg-
csak ott lehetnék végre már!
Aztán hová? Ki mondja meg?
:pippin7:
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205326 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
www.warofthering.net/photos/rotk ... age1.shtml
Nos ez csak egy utalás, de nem nagyon szúrhat le mást Vasudvard tetején

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205321 Írta: Gödrös Zsombor
Gödrös Zsombor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Légyszi mutasd! :D Meg van még a cím?

Utak találkozása vár,
futok ,a lábam bizsereg-
csak ott lehetnék végre már!
Aztán hová? Ki mondja meg?
:pippin7:
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205320 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egy képen láttam. Van már egy-két elejtett kép a neten a 3. bővítettből.

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205319 Írta: Gödrös Zsombor
Gödrös Zsombor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Zarándok: Ezt honnan veszed,hogy a filmben majd Vasudvardban szúrja le Gríma Szarumánt?

Utak találkozása vár,
futok ,a lábam bizsereg-
csak ott lehetnék végre már!
Aztán hová? Ki mondja meg?
:pippin7:
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205287 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Valószínűleg benne lesz. És szerencsére az is, hogy Szarumán meghal, bár a filmben nem a Megyében, hanem Orthancban szúrja le Gríma.

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205280 Írta: Gödrös Zsombor
Gödrös Zsombor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A bővítet kiadásban biztos benne lesz az hogy megismerkedik egymással Faramir és Éowyn az ispotályban. A sima mozis 3. részben a végén amikor megkoronázzák Aragornt akkor két pillanatra mutatják egymás mellett Faramirt és Éowynt. :D

Utak találkozása vár,
futok ,a lábam bizsereg-
csak ott lehetnék végre már!
Aztán hová? Ki mondja meg?
:pippin7:
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205253 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta:

Sil írta: Ha esetleg valaki még kételkedne abban, hogy az Aragorn/Éowyn jelenet helyszíne Edoras:
www.warofthering.net/photoforum/ ... =1&cat=526


Említettek hogy lezs köztük egy kis "hancúrozós jelenet" :oops: ...
Ez volna az?


Hancúrozós jelenet?! 8O Nem, az tuti nem lesz, honnan veszed ezt?
Ez a beszélgetés az edorasi ünnepség után van, elvileg a palantíros jelenet előtt, ha jól tudom, és csak egy beszélgetés...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205228 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem hinném, hogy olyan hancúrozás lenne benne. Ezt még Aragorn+Arwennél sem merték megcsinálni, bár ki tudja, mi lesz a bővített harmadikban?
[size=9:3p7jvahh]*átszerkesztve by Sil, mert a kacsacsőrök (ez nem: >, csak a másik) megduplázzák a hozzászólás szövegét*[/size]

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205225 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta:

Sil írta: Ha esetleg valaki még kételkedne abban, hogy az Aragorn/Éowyn jelenet helyszíne Edoras:
www.warofthering.net/photoforum/ ... =1&cat=526


Említettek hogy lezs köztük egy kis "hancúrozós jelenet" :oops: ...
Ez volna az?


8O 8O
Ugye nem arra gondolsz, amire gondolom, hogy gondolsz?! 8O
Ez szvsz az a jelenet.....szóval az ispotályos, csak Edorasban...jó ez lehet, hogy sántít, deee....biztos nem mááás....
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205188 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Valóban, néhol zavaróak a kis távolságok, de a legzavaróbb, hogy ahol nincs valami vár, vagy város, vagy ilyesmi, ott minden kihalt puszta (a Megyén kívül), pedig hát Gondorban is Minas Tirith mellett falvaknak és földeknek kellene lenniük. Hol termelnek ezek kaját? Bár ez ugyanúgy igaz Rohanra is. Elvileg még Mordorban is vannak szántóföldek, amelyeket rabszolgák művelnek!!!

"Ma már minden út görbe."

Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205187 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Ha esetleg valaki még kételkedne abban, hogy az Aragorn/Éowyn jelenet helyszíne Edoras:
www.warofthering.net/photoforum/ ... =1&cat=526


Említettek hogy lezs köztük egy kis "hancúrozós jelenet" :oops: ...
Ez volna az?

Beren Erchamion írta: Meg az ellenség eleve nem jutott be a kapun, de mindegy.


Ezt most nem teljesen értem...
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205184 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Beren Erchamion írta: Mordor mintha kicsit kisebb lett volna, mint a könyvben, nem? (Bár a távolságok lerövidítése mindhárom filmre igaz.)


Vagy PJ elfelejtette, h. Arda akkor már gömbölyű volt... :twisted:

A legviccesebb ezzel kapcsolatban akkor is az, mikor a TTT végén Gandalfék állnak egy dombon a Helm-szurdok közelében és a kamera mutatja, amint villámok cikáznak az Árnyékhegység fölött... Pedig a távolság onnét légvonalban legalább 300 mérföld...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #205174 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Boro írta: Szerintetek mik voltak a 3. film legnagyobb hibái?
-Samu és Frodó lebukik a világítótorony szerűen közeledő Szauron-szem fénysugár elől.


Szerintem is katasztrófa a világítótorony, meg az egész dolog, hogy mikor kinyílnak Morannon kapui, ott világít a Szem. Azt már hozzá sem teszem, hogy kicsit furcsa volt, hogy az hangzik el: tízezer ork van Frodó és a Végzet Hegye között. Szerintem azért több volt ott, és enyhén szólva gyorsan kimasíroztak az orkok Udunba. Mordor mintha kicsit kisebb lett volna, mint a könyvben, nem? (Bár a távolságok lerövidítése mindhárom filmre igaz.) Amikor meglátom a világítótorony-Szemet, akkor körülbelül az az érzés jár át, amit itt a fórumon olvastam Faramir azon mondatával kapcsolatban, hogy "A Gyűrű elmegy Gondorba". Még mindig ütni tudnék. Egyébként a Nagy Szem azért kicsit nagy volt Barad-dur méreteihez képest, nem? Egyetértek, hogy az első részben nagyon félelmetes volt az egész hely, de ez a zseblámpaszerű pásztázás enyhén nevetségessé tette...

Egyéb szarvashibák: a holtak engem is bosszantanak, ahogy szó szerint megtisztítják Minas Tirithet az ellenségtől a falakra felkúszva. Meg az ellenség eleve nem jutott be a kapun, de mindegy.
A pelennori csata utáni tanácskozás a trónteremben kicsit nevetséges (kicsit?!). Gimlit kissé poénosra vették minden részben, na de hogy beleüljön Denethor székébe?!
Apropó, Denethor. Már az első Gandalffal való beszélgetésekor érzetem, hogy valami nincs rendjén. Nem állít fel sereget, nem ő gyújtatja meg a jelzőtüzeket. És a "Denethor máglyája" rész is kissé fura lett. Meg amikor Gandalf leüti a botjával...
A lembasról és Samu hazaküldéséről nem is beszélve! Na, akkor igazán dühös lettem! :x
Az meg, hogy Elrond csak úgy kiruccan Dúnhargba, meg a szöveg, hogy Arwen Undómiel sorsa mostmár össze van kötve a Gyűrűével, na, az nagyon durva... :x
Nagyjából ennyi. Előre is elnézést kérek, mert ezek a dolgok biztosan említésre kerültek már itt, de ha már újra előjött ez a téma, akkor legalább én is elmondtam a véleményemet.

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #204981 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Két részlet egy bizonyos A Year in the Life of Ian McKellen c. filmből, nézzétek meg, nagyon érdemes. Ian-t követték kamerával mindenhova, az első klip a RotK premieren készült, a második pedig az utóforgatáson készült, és nagyon vicces (főleg az a rész, amikor megtréfálják PJ-t, és Gandalf a koronázási jelenethez feltűzött bongyorított hajjal, benne pedig rózsaszín virágokkal jelenik meg... :lol: ). Jobb egérgomb, cél mentése más néven:
első rész
második rész

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #204970 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha esetleg valaki még kételkedne abban, hogy az Aragorn/Éowyn jelenet helyszíne Edoras:
www.warofthering.net/photoforum/ ... =1&cat=526

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #204916 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ez csak nekem új?
www.theonering.net/scrapbook/view/13370
Ha igen, akkor :oops:

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #204314 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Frodó és a Banyapók (új kártya):
shop.decipher.com/Images/CardIma ... N10024.jpg
Círdan hivatalosan is Círdan lett:
shop.decipher.com/Images/CardIma ... N10008.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #203341 Írta: Boro
Boro válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azt hozzáteszem hogy mikor a haverokkal láttam a moziban a filmet és Szauron Szeme "bőszen" világított először hangos röhögésbe kezdtünk, majd jobban átgondolva a zokogás kerülgetett bennünket....

Bd
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #203171 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

bensedani írta: -Denethor Osgiliath visszafoglalására küldi fiát kb. 30 lovas társaságában (több ezer ork ellen)


Azért jóval többen voltak a lovasok...De itt nem az a lényeg, hogy hányan voltak, hanem az, hogy Denethor képes a biztos halálba küldeni a fiát. Ez pedig jól kijött.


Pontosan 200 lovas indul a Végvárat visszaszerezni... :)

Ulmo írta:

bensedani írta: -Elrond elviszi a Narsilt Aragornnak


Na ez nekem is fáj :shake: Tettem is egy megjegyzést a Hadviselés könyvben :evil2:


Azt Te irtad oda? Nagy betyár vagy Ulmo! :) :evil2:
Akkor a Szarumán lehetséges halálait is?
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.034 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére