A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 4 hónapja #188364 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ti tudtátok, hogy a bővítettben lesz Ghân-buri-Ghân? Legalábbis a ninecompanions.net szerint... :roll:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188331 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Mornambar írta: Viszont szerintem Szilszakáll hangja a harmadik részben tök más volt, mint a II.ba!!!! :( :evil:
Vagy csak én vagyok süket?


Tudok ajánlani egy hallásvizsgálatot az István Kórházban ;) Viccen kívül: Szilszakállnak ugyanaz a hangja a TTT-ben és a RotK-ban is.

A Szinkron témát tényleg át kellene pakolni a Kreatív Szekció/Szinkron? topicba. Nem azért, mert vérengző vagyok (dehogynem :evil2:) hanem mert Minervának nagy örömet okozna, hogy a topicjában van élet. Köszi.


Én másnak hallottam...
Vagy csak túl hangos volt a többi zajhoz képest? :? (Mindegy, én búgósabbnak éreztem)
Meg ezen jót röhögtem: "..ifjú Gandalf..." :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188301 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Old Hawk írta: Szomorúan látom, hogy kivették a hozzászólásomat, miszerint a hétvégén megkaptam kétlemezes DVD-n 8) , magyar szinkronnal a Harmadik részt.

Nem tudom honnan szerezték, de megvan, és kikockáztam egy csomó részt! Többek közöt azt, amin Andy Serkins viszi a tököt a film végén. Merthogy az Ő! erre a nyakamat teszem.

Hali: oldhawk


Mint korábban többször, ismét elmondom, hogy különféle kalóz-másolatokat nem reklámozunk itt. Mindenkinek szíve joga, hgy honnan szerzi a filmjeit, de tartsa magában. Ezért szedtem ki a hozzászólásodat.

Másrészt akárhogy nézem azt a tököt cipelő hobbitot 8O :eek2: , az NEM Andy Seriks. Ezért várhatod a fejszét, kedves ent :twisted:
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188294 Írta: Old Hawk
Old Hawk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szomorúan látom, hogy kivették a hozzászólásomat, miszerint a hétvégén megkaptam kétlemezes DVD-n 8) , magyar szinkronnal a Harmadik részt.

Nem tudom honnan szerezték, de megvan, és kikockáztam egy csomó részt! Többek közöt azt, amin Andy Serkins viszi a tököt a film végén. Merthogy az Ő! erre a nyakamat teszem.

Hali: oldhawk

Old Hawk
Aki szinte már Ent.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188261 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Nem azért, mert vérengző vagyok (dehogynem :evil2:) hanem mert Minervának nagy örömet okozna, hogy a topicjában van élet. Köszi.


OFF
Jajj, ez a fránya nepotizmus... :twisted:
ON

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188252 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Viszont szerintem Szilszakáll hangja a harmadik részben tök más volt, mint a II.ba!!!! :( :evil:
Vagy csak én vagyok süket?


Tudok ajánlani egy hallásvizsgálatot az István Kórházban ;) Viccen kívül: Szilszakállnak ugyanaz a hangja a TTT-ben és a RotK-ban is.

A Szinkron témát tényleg át kellene pakolni a Kreatív Szekció/Szinkron? topicba. Nem azért, mert vérengző vagyok (dehogynem :evil2:) hanem mert Minervának nagy örömet okozna, hogy a topicjában van élet. Köszi.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188219 Írta: ruffian
ruffian válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Findulias írta: Sziasztok!
A szinkronról csak annyit, hogy a fordítás és a megfogalmazás első
osztályú volt! Le a kalappal az MTT-s közreműködők előtt!
Hannon'le!

Ami nekem nagyon fájó pont a szinkronválasztásnál
- Arwen (Bámulatos Liv Tyler mély hangszíne az eredetibe, ezek után magyarul szinte "csipog" bocs azoktól, akik szeretik...)
- Legolas : Rékasi egy tragédia....Kifejezéstelen, nem vette a fáradtságot a tünde kiejtésre. ráadásul úgy vettem észre, hogy a Trójában is ő szinkronizálja O. B-t. :cry:
- Haldír..... no comment... :cry:


Teljesen egyetértek Veled (bocsánat, ha van ilyen topic, akkor legközelebb oda írok, csak ezt most még utoljára, köszi)
Haldírt elfelejtettem mondani, de tényleg az a csúcsgáz!! Én csak "kappanhangnak" mondanám...(Pedig az eredeti...hmmm..naggggyon dögös!!!)

Rékasinak sztem az egyetlen érdeme itt, hogy próbált lágyítani a hangján, de így sem illik Orlandohoz, az meg szörnyű, hogy még a Trójában is ő lesz!! Az a szar, hogy sztem ezt már így rásütötték Orlira, ezt a szinkronhangot!
Ebből a tanulság az, hogy a premier körül viszonylag sok moziban játszák a filmeket feliratozva, ezért a Tróját rögtön az elején, egy ilyen helyen kellene megnézni! (Különben elrontják Seant is, Orlandot is, mindenkit :(
OFF: A Karib Tenger Kalózait is szinkronizálták - hogy Johnny Deppet hogy oldották meg - sehogy, sztem...

"Gondor has no king - Gondor needs no king!""Remember today, little brother ...":boromir1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188215 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Elfprincess: Selmeczi Roland.

A téma folytatására én is a Szinkron? topicot ajánlom, mielőtt még Ulmo elkezd itt vérengzeni :wink: :
www.tolkien.hu/forum/viewtopic.php?t=71

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188212 Írta: Elfprincess
Elfprincess válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Szerintem a szinkron-téma menjen át a Szinkron? topicba...


Bocs, tényleg nem akarom ezt tovább taglalni, de megmondaná valaki, hogy Aragornt ki szinkronizálta??????? Please!!!!

"I would rather share one lifetime with you...than face all the Ages of this world alone."
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188193 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188164 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mornambar: Gimli magyar hangja Rajhona Ádám volt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188162 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Gimlinek ki a magyarhangja?
Ezt próbálom megtudni mióta! Sztem nagyon "törpös" hangzású lett! :)

Viszont szerintem Szilszakáll hangja a harmadik részben tök más volt, mint a II.ba!!!! :( :evil:
Vagy csak én vagyok süket?
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188088 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Findulias írta: nem vette a fáradtságot a tünde kiejtésre.


Ez szinte bármelyik másik szinkronszínészről is elmondható... :roll:

Kedvencem (Legolas/Rékasi)
Faeg i varf dína lanc...

Helyesen:
faeg i varv dín na lanc...

Nem is értettem hosszú ideig... :roll:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188082 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A szöveg tényleg jó volt, az előző részekhez képest pláne. Mondjuk ott sem volt sok hiba, csak néhány, de azok aztán... :?
A szinkronhangokról:
Én Bilbót sajnáltam, eredetiben sokkalta jobb. Valahogy így képzelem én Bilbót. A szinkron meg sem közelítette.
Legolas is elég gáz, valóban.
Faramir sem a legjobb, Denethor sem. Boromir határeset. Vannak mondatai, amik eredetiben egész mások, és teljesen más tőlük a karakter.
A legnagyobb katasztrófa szvsz Haldír.
A legjobb szvsz Pippin hangja, bár az énekét nem tudta visszaadni a magyar változat.
Gimli is jó, az eredeti hangját nem nagyon értem. Vagyis azt, hogy mit mond.
Gollam is nagyon ott van, és hál' istennek nem olyan undorító, amikor köhög. Az Andy Serkis-féle elég... jó, csak épp durva.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #188076 Írta: Findulias
Findulias válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!
A szinkronról csak annyit, hogy a fordítás és a megfogalmazás első
osztályú volt! Le a kalappal az MTT-s közreműködők előtt!
Hannon'le!

Ami nekem nagyon fájó pont a szinkronválasztásnál
- Arwen (Bámulatos Liv Tyler mély hangszíne az eredetibe, ezek után magyarul szinte "csipog" bocs azoktól, akik szeretik...)
- Legolas : Rékasi egy tragédia....Kifejezéstelen, nem vette a fáradtságot a tünde kiejtésre. ráadásul úgy vettem észre, hogy a Trójában is ő szinkronizálja O. B-t. :cry:
- Haldír..... no comment... :cry:
- Trufa (Nem tudok elvonatkoztatni Stohlbucitól........) :?
Viszont nagyon jók: Gandalf
Aragorn
Faramir (Pedig a magyar hang jóval magasabb)
Éowyn
Gollam- ahhoz képest egész jó, hogy még Gollam-dzsúzt sem használt! :wink:

Azt hiszem, eni jutott eszembe!

Annon edhellen, edro hi ammen!
Fonnas nogothorim, lasto beth lammen!
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187923 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nilraen: szerintem tuti lesz a GYU is, én több újságban is láttam! :lol: Meg a moziban is ezt mondták! :P

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187852 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Artemisz (Celebthil) írta:

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Ha valaki nagyon akarja, akkor megnézheti feliratosan is. A lehetőség adott. :) :P

Egy mozit mutass, ahol még úgy adják!!!! :evil:
Örülnék neki!

A DVD-ről beszélt... :roll:
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187818 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Ha valaki nagyon akarja, akkor megnézheti feliratosan is. A lehetőség adott. :) :P

Egy mozit mutass, ahol még úgy adják!!!! :evil:
Örülnék neki!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187771 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sztem is nagyon jó lett a magyar szinkron.

ruffin írta: Szvsz az ilyen kaliberű filmeket legalábbis, inkább felirattal kéne játszani a mozikban, senkinek sem árt meg, ha angol nyelvet hallgat, és ráadásul a színészek eredeti hangját hallani egy külön hatalmas élvezet!

Ha valaki nagyon akarja, akkor megnézheti feliratosan is. A lehetőség adott. :) :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187762 Írta: ruffian
ruffian válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Nekem Boromiré is, de nagyon! :)

Sztem nagyon jó volt a szinkron. Szokatlan jó.


Hú, ne mondj már ilyet.... 8O Az egyik leginkább fájóbb szinkronhang számomra Boromiré! Pont őt szeretem a legjobban, és szerencsére a DVD-n Sean B. eredeti hangját hallhatom, ami nagyon olyan..nem is tudok jelzőt mondani rá, olyan jó, és ezt elrontották egy kellemetlen, gonosz felhangú, alattomos csengésű szinkronnal.
Nem mondom, ha tetszik Neked, OK, de ha hallod az eredetit, tuti, hogy megváltozik a véleményed!

"Gondor has no king - Gondor needs no king!""Remember today, little brother ...":boromir1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187760 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
[. Szvsz az ilyen kaliberű filmeket legalábbis, inkább felirattal kéne játszani a mozikban, senkinek sem árt meg, ha angol nyelvet hallgat, és ráadásul a színészek eredeti hangját hallani egy külön hatalmas élvezet!

Egyedül Théoden, Faramir és Gandalf szinkronja tetszett.[/quote]

Én azért nézem mindig magyar felirattal a filmeket! :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187758 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nekem Boromiré is, de nagyon! :)

Sztem nagyon jó volt a szinkron. Szokatlan jó.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187755 Írta: ruffian
ruffian válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nektek tényleg tetszett a magyar szinkron? Nekem nagyon nem, illetve a Denethornak adott Szakácsi S. szinkron sztem kifejezetten borzasztó!! John Noble hangjára ABSZOLÚT nem hasonlít, de még csak nem is illik hozzá. Van egy magyar hang, sajnos a gazdája neve nem jut eszembe,
sokszor szokott idős embereket szinkronízálni, az övé tökéletes lett volna.

A másik nagyon gáz választás Galadriel szinkronhangja - pl. a FOTR-ban már az első megszólalásai (" Your coming to us is as the footsteps of doom....") az eredeti, mély hangján olyan magával ragadóak, hogy csak na (meg persze a Prológus is), és ezt szintén egy teljesen oda nem illő szinkronhanggal helyettesítették. Szvsz az ilyen kaliberű filmeket legalábbis, inkább felirattal kéne játszani a mozikban, senkinek sem árt meg, ha angol nyelvet hallgat, és ráadásul a színészek eredeti hangját hallani egy külön hatalmas élvezet!

Egyedül Théoden, Faramir és Gandalf szinkronja tetszett.

"Gondor has no king - Gondor needs no king!""Remember today, little brother ...":boromir1:
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187742 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Most jöt a hivatalos info, hogy május 25-én jelenik meg a RotK moziváltozata, és a 3 rész moziváltozata egyben.

RotK, klikk ide
3 rész egyben, klikk ide
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187733 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
És tuti hogy a GYU is lesz?Mert Én nem találtam meg ,hogy milyen filmek lesznek... :oops:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187727 Írta: Nightmare
Nightmare válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Állítólag az ország összes nagy mozijában lesz, nem csak pesten... Moziünneo egyébként a rendezvénysorozet hivatalos neve, asszem Június 17-20ig tart, bővebb info it:: www.moziunnep.hu
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187725 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Legolin: én úgy tudom ez egy országos rendezvény lesz, premier előtti vetítésekkel, meg egyéb jó dologgal. :lol: A mozijegyek ára pedig 290 lesz, ha minden igaz! :P Március körül olvastam róla, volt már szó róla itt is.Ha visszaolvasol, biztos megtalálod!

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187716 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lin írta: Az előbb el is felejtettem, érdeklődtem, hogy mikortól lehet jegyet venni arra a nyári előadásra,amikor egyben levetítik a három részt, azt mondták 1 hónappal előtte, tehát máj. 17-től! :lol: Én aznap nyitáskor ott leszek, hogy a kedvenc helyemről élvezhessem végig!! :P


Ilyen lesz!? Hol, Pesten? Mikor? 8)

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187684 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Adelard írta:

Mornambar írta: Nekem gond ez az augusztus...
Nekem az ősz volt a lehető legjobb dátum!!!!!! :rmad2: :bawling: :bawling:
Ok: szülinapom okt. 20-án van, 20 rugót meg nincs sok kedvem kidobálni...


egy napon születtél Viggoval ;) (legalábbis honap-nap :lol: ) :D
[size=9:1jhc9o1a]Bocs , ezt nem tudtam kihagyni... [/size] :oops: :D :oops:


Szép volna, csakhogy az ujjam gyorsabb mint az agyam.
Szó ami szó, elírás vala, 21-én jött ki a medve a barlangból (*brumm-brumm*), de alig másfél órán múlt, hogy nem egy nappal korábban.

Ennyit erről az OFF témáról (ne is beszéljünk a szülinapról, az öregedésre emlékeztet! :) )

Sil, ez a kártya királyság!
Lehet, hogy a szegény bárgyú amcsi nézőkkel így értetik majd meg Denethor bolondulását!
Mert igen, a palantírt Barad-dúrba vitték.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #187642 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Vadiúj Decipher-kártya: a Boszorkányúr egy palantírral...
www.theonering.net/scrapbook/view/12830
Bár kérdés, hogy mit keres nála, mert tulképp a gyűrűje mellett szvsz neki nem volt szüksége ilyen eszközre a kapcsolattartáshoz... Minas Ithil palantírja közvetlenül Szauronhoz került, nem?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.029 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére