A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 5 hónapja #183948 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Meg a Helm-szurdoknál akkor csapott fel a fény, mikor már Gandalf lejjebb ért a lejtőn, és aztán is hátulról világította meg a nap.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183924 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én örülnék, ha Ulmo hírei nem áprilisi tréfák lennének! :lol: Az a Tengwar felirat nagyon jó lenne!
Nekem ma az egyik ismerősöm azzal állt elő, hogy nemsokára megjelenik a Brian Sibley féle filmkönyv harmadik darabja. De én úgy tudom, hogy ilyen nem lesz, lehet, hogy ő is ápr. 1-e alkalmából "szórakozott" velem. Vagy, nem :?:
( Off: Artemisz: minket tavaly ez egyik tanár szivatott azzal,hogy előrehozták a zht, és kezdte osztani a lapokat!)

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183905 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A Helm-szurdoknál Gandalfnak a ruhája fénylett, belőle áradt a fény, nem a pálcája csúcsából, mint a nazgúl-hajkurászatánál.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183903 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szvsz a csata idején már sütött a nap, csak a Mordorból érkező homály eltakarta........amikor megérkeztek Éomerék, nem a nap kelt fel, hanem a homály oszlott fel mögöttük......
A Helm-szurdoknál meg miért ne varázsolhatott volna???? Ugyanolyan fényoszlop tört fel a pálcájából, mint a ROTK-ban, mikor kiment Faramirékért.....és utána szintén feloszlott a homály..... 8O

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183884 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Felagund írta:

Ulmo írta: - a DVD feliratai között választható lesz a tengwar karakteres átírás is.


TENGWAR!
YESS!!! :lol:

És angol, vagy magyar?

Vagy ez is ápr 1? :hein:


Lehet h Ápr 1, de sztem meg lehetne csinálni... :D

Kar'Sa: szvsz nem varázsolt, legalábbis a napfényt biztosan nem...
És ez egyébként sem magyarázza hogy miért a Rohaniak mögött kelt a nap Pelennoron.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183803 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ulmo humorérzéke túlfejlett.. De mi ennek csak örülünk...

(OFF: Azzal akartam beszivatni a csoporttársaimat, hogy kinn vannak már a szigorlati tételek, menjenek fel a 7.-re megnézni. Mire a csaj beszólt, hogy már tegnap kinn voltak!!!!
Ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183787 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: - a DVD feliratai között választható lesz a tengwar karakteres átírás is.


TENGWAR!
YESS!!! :lol:

És angol, vagy magyar?

Vagy ez is ápr 1? :hein:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183786 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta:

Ulmo írta: Friss hírek a RotK bővített változatáról:

- a DVD-kiadás díszdobozos verziójában az ötödik lemez Arwen kivágott jeleneteit tartalmazza majd (Helm-szurdok, Völgyzugoly, Pelennor, Morannnon).
- új jelenet: mielőtt Aragorn elindulna a Holtak Ösvényére, elbúcsúzik Éowyntól, egy érzéki csók kíséretében. Ezután jön az a jelenet, ahol Éowyn könyörög Aragornnak, hogy maradjon.
- a DVD feliratai között választható lesz a tengwar karakteres átírás is.



Ezeket meg tudnád erősíteni koma? Vagy már megint csak ugratsz bennünket? :?:

Április 1-je van, mond ez valamit? :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183785 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Friss hírek a RotK bővített változatáról:

- a DVD-kiadás díszdobozos verziójában az ötödik lemez Arwen kivágott jeleneteit tartalmazza majd (Helm-szurdok, Völgyzugoly, Pelennor, Morannnon).
- új jelenet: mielőtt Aragorn elindulna a Holtak Ösvényére, elbúcsúzik Éowyntól, egy érzéki csók kíséretében. Ezután jön az a jelenet, ahol Éowyn könyörög Aragornnak, hogy maradjon.
- a DVD feliratai között választható lesz a tengwar karakteres átírás is.



Ezeket meg tudnád erősíteni koma? Vagy már megint csak ugratsz bennünket? :?:

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183708 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta:

Artemisz (Celebthil) írta:

Alyr Arkhon írta:

Mornambar írta: -Aztán mikor megjelennek a rohírok, nyugatról, mért a hátuk mögött kel fel a nap? :)


Mert ahonnan Éomer jön ott kel a nap. És kész. :D


Alyr!!! :lol: :lol: :lol:

Ez naggyonjó! Ezt te találtad ki? Köszi szépen!

Amúgy miért is? :wink:


Lásd a Két Toronyban is. Megjelenik Gandalf, táncoltatja a lovát, aztán megjelenik Éomer, elkezd "rohanozni" ( :D ) és rögtön felkel a nap mögötte.

(legjobb tudomásom szerint én találtam ki)

Pelennornál szerintem sem pont irányból rohamoznak mert arra a legjobb tudomásom szerint Mordor van. És a múmakok meg Osgiliath meg ilyesmi. Márpedig a nap sztem keleten kel- bár délkeleten, tél lévén, node délre meg Harad van, nem Rohan...
Bár lehet h tévedek...


Izé: én úgy láttam, hogy Gandalf varázsol a Helm szurdoknál.
Javítsatok ki, ha tévedek...

Kārātārānen a áirâë...
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183705 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Friss hírek a RotK bővített változatáról:

- a DVD-kiadás díszdobozos verziójában az ötödik lemez Arwen kivágott jeleneteit tartalmazza majd (Helm-szurdok, Völgyzugoly, Pelennor, Morannnon).
- új jelenet: mielőtt Aragorn elindulna a Holtak Ösvényére, elbúcsúzik Éowyntól, egy érzéki csók kíséretében. Ezután jön az a jelenet, ahol Éowyn könyörög Aragornnak, hogy maradjon.
- a DVD feliratai között választható lesz a tengwar karakteres átírás is.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183561 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Old Hawk: még a külföldiről sincs.
De várjunk csak! Egyik haverom azt állította, hogy kedves bátyja megtalálta a bővítettet kalózba a neten - állítása szerint 4 és fél óra.

Gandalf: itt a könyv előttem, itt már nem nyugatról jkönnek, hanem északról... itt Ráckevén a nap még mindig a keleti végen kel fel, pedig itt is március vége van.

De nem bánom, legyen igazatok!


Nem találhatta meg, mert még nincs kész, csak a vágás...

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183553 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183500 Írta: Niessa
Niessa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta:

Gandalf írta: Az is lehet, hogy nem akkor kelt fel a nap, hanem csak akor oszlott fel a Homály... :roll:
De azért ez tényleg egy furcsaság, elismerem.


Hát ha azt a felhőcskét Homálynak nevezhetjük...


Azért nem volt ANNYIRA kicsi... :wink:


"Nem sötét leszek, de szép, akár a hajnal.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183499 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Az is lehet, hogy nem akkor kelt fel a nap, hanem csak akor oszlott fel a Homály... :roll:
De azért ez tényleg egy furcsaság, elismerem.


Hát ha azt a felhőcskét Homálynak nevezhetjük...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183463 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az is lehet, hogy nem akkor kelt fel a nap, hanem csak akor oszlott fel a Homály... :roll:
De azért ez tényleg egy furcsaság, elismerem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183446 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Old Hawk: még a külföldiről sincs.
De várjunk csak! Egyik haverom azt állította, hogy kedves bátyja megtalálta a bővítettet kalózba a neten - állítása szerint 4 és fél óra.

Gandalf: itt a könyv előttem, itt már nem nyugatról jkönnek, hanem északról... itt Ráckevén a nap még mindig a keleti végen kel fel, pedig itt is március vége van.

De nem bánom, legyen igazatok!
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183417 Írta: Old Hawk
Old Hawk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Van már infó a bővített RITK DVD itthoni kiadásáról?

thx: Oldhawk

Old Hawk
Aki szinte már Ent.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183396 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Artemisz (Celebthil) írta:

Alyr Arkhon írta:

Mornambar írta: -Aztán mikor megjelennek a rohírok, nyugatról, mért a hátuk mögött kel fel a nap? :)


Mert ahonnan Éomer jön ott kel a nap. És kész. :D


Alyr!!! :lol: :lol: :lol:

Ez naggyonjó! Ezt te találtad ki? Köszi szépen!

Amúgy miért is? :wink:


Lásd a Két Toronyban is. Megjelenik Gandalf, táncoltatja a lovát, aztán megjelenik Éomer, elkezd "rohanozni" ( :D ) és rögtön felkel a nap mögötte.

(legjobb tudomásom szerint én találtam ki)

Pelennornál szerintem sem pont irányból rohamoznak mert arra a legjobb tudomásom szerint Mordor van. És a múmakok meg Osgiliath meg ilyesmi. Márpedig a nap sztem keleten kel- bár délkeleten, tél lévén, node délre meg Harad van, nem Rohan...
Bár lehet h tévedek...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183383 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta:

Mornambar írta: -Akkor meg Frodó nem tom mér mászott föl arra a bazi dombra... de hát ő tudja!
- Akkor nem is az aránnyal volt gond, hanem talán a mérettel. Sztem az sok volt hatezer lovasnak háromszázezer ork mellett.
-Aztán mikor megjelennek a rohírok, nyugatról, mért a hátuk mögött kel fel a nap? :)


Mert Minast Tirith a Fehér hegység délkeleti oldala felé néz...

A hadviseléses könyvben pontosan látszik, milyen irányból rohamoznak (Rohanoznak :wink: ) a rohírok.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183354 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: -Akkor meg Frodó nem tom mér mászott föl arra a bazi dombra... de hát ő tudja!
- Akkor nem is az aránnyal volt gond, hanem talán a mérettel. Sztem az sok volt hatezer lovasnak háromszázezer ork mellett.
-Aztán mikor megjelennek a rohírok, nyugatról, mért a hátuk mögött kel fel a nap? :)


Mert Minast Tirith a Fehér hegység délkeleti oldala felé néz...

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183302 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta:

Mornambar írta: -Aztán mikor megjelennek a rohírok, nyugatról, mért a hátuk mögött kel fel a nap? :)


Mert ahonnan Éomer jön ott kel a nap. És kész. :D


Alyr!!! :lol: :lol: :lol:

Ez naggyonjó! Ezt te találtad ki? Köszi szépen!

Amúgy miért is? :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183292 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: -Aztán mikor megjelennek a rohírok, nyugatról, mért a hátuk mögött kel fel a nap? :)


Mert ahonnan Éomer jön ott kel a nap. És kész. :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183290 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
-Akkor meg Frodó nem tom mér mászott föl arra a bazi dombra... de hát ő tudja!
- Akkor nem is az aránnyal volt gond, hanem talán a mérettel. Sztem az sok volt hatezer lovasnak háromszázezer ork mellett.
-Aztán mikor megjelennek a rohírok, nyugatról, mért a hátuk mögött kel fel a nap? :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183288 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én valahogy a Boszorkányúr halálát máshogy képzeltem el, nem úgy, hogy egyszerűen csak elolvad. :) Azt a halálsikolyt (ami a könyvben is benne van) azért belerakhatták volna. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183209 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Én a következő bakikat sajnáltam:
-A Feket Kapu előtt a második részben bazi nagy hegyeket láttunk (Salak-dombok?), a harmadikba viszont totál sík volt az egész
-az első részbe mutatták Gollam kinzásánál Mordort; tele volt lávafolyamokkal, minden tiszta sötét. A mostani azonban túl világos lett, s lávák se voltak... :(
-a rohír-ork sereg arányának legalább 1:50-nek kellett volna lenni, majdnem mégis egyforma volt


Nem tudom... szerintem Morannonnál nem volt baki. Minden ugyanúgy a helyén volt. Ha azt a salak-kúpot hiányolod, amire Frodóék felmásztak, akkor az sem volt baki, mert Aragornék fogták és megkerülték. Magyarán nem az úron vonultak Mordor elé. Nameg távolabb volt a csatatértől, a hegyek lábánál. A csatatér meg a TTT-ben is sík terep volt (Dagorlad, ha jól emlékszem).

A rohír-ork aránnyal semmi gond nem volt szerintem.

Mordorban is elég sötét volt, csak a boszorkány úr halála után a nagy homály szép lassn felszakadozott. Még Mordor felett is helyenként felszakadtak a felhők és besütött a nap. Mindenestre határozottan világosabb lett (a könyvben is).

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183195 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Én a következő bakikat sajnáltam:
-A Feket Kapu előtt a második részben bazi nagy hegyeket láttunk (Salak-dombok?), a harmadikba viszont totál sík volt az egész
-az első részbe mutatták Gollam kinzásánál Mordort; tele volt lávafolyamokkal, minden tiszta sötét. A mostani azonban túl világos lett, s lávák se voltak... :(
-a rohír-ork sereg arányának legalább 1:50-nek kellett volna lenni, majdnem mégis egyforma volt


Na igen, de ne feledd, a Nagy Homály (ami elég gyengére sikredett a filmben, biztos könnyezni kezdett Szauron Szeme) eloszlás aután Mordor fölül is eltűntek a felhők, a Barad-dúrt kivéve... Ezért aztán világosabb lett...
(a lávafolyam felé meg nem mentek)
Na igen, biztos elhordatta Szauron a dombokat, hogy legyen hol csatázni... meg legyen hol felállítani a hadseregét...
A rohírok tényleg jóval kevesebben voltak, mint az orkok, bár én vártam a várból kirohanókat...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183176 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: -a rohír-ork sereg arányának legalább 1:50-nek kellett volna lenni, majdnem mégis egyforma volt


Hogyhogy? Mikor gázolnak át az orkokon látszik, hogy az ork sereg 70%-a még előttük van... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #183168 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én a következő bakikat sajnáltam:
-A Feket Kapu előtt a második részben bazi nagy hegyeket láttunk (Salak-dombok?), a harmadikba viszont totál sík volt az egész
-az első részbe mutatták Gollam kinzásánál Mordort; tele volt lávafolyamokkal, minden tiszta sötét. A mostani azonban túl világos lett, s lávák se voltak... :(
-a rohír-ork sereg arányának legalább 1:50-nek kellett volna lenni, majdnem mégis egyforma volt
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #182784 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Büzsü: Itt az eredeti kép, külön... Remélhetőleg benne lesz a bővített verzióban. :wink:
www.tolkien.hu/images/film/offic ... rotk50.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.081 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére