A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 5 hónapja #182075 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Miben írja azt, hogy Arvedui az utolsó király?

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #182073 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mert nem Isildur Gondor utolsó királya, hanem Arvedui...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #182070 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én nem értem, hogy miért lenne az eredeti szöveg hibás.

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #182048 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Erre azért ne vegyünk mérget. Már a szinkronizálás alatt szóltunk emiatt, de nem történt semmi. Én BÍZOM BENNE, hogy ki lesz javítva (az eredeti szöveg a hibás, nem a fordítás!)

Igen, az eredeti szöveg hibás, épp ezért jó a szinkron, mert ki lehet javítani. ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #181846 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta:

Cerebrum írta: Az feltűnt már másnak is, hogy Legolas Isildurt Gondor utolsó királyának mondja a filmen?


Még régebben volt róla szó. A bővítettre ki lesz javítva. :D


Erre azért ne vegyünk mérget. Már a szinkronizálás alatt szóltunk emiatt, de nem történt semmi. Én BÍZOM BENNE, hogy ki lesz javítva (az eredeti szöveg a hibás, nem a fordítás!)
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #181780 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta: Az feltűnt már másnak is, hogy Legolas Isildurt Gondor utolsó királyának mondja a filmen?


Még régebben volt róla szó. A bővítettre ki lesz javítva. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #181776 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az feltűnt már másnak is, hogy Legolas Isildurt Gondor utolsó királyának mondja a filmen?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #181279 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Sztem volt már... Többen hiányolták a bővített előzetesét róla.

Én meg az Into the West videot hiányolom. Szivesebben látnám ezt a super-trailer helyén(azt meg berakhatnák a trailerekhez...)!
És az is biztos hogy az a NetGeographicos Lotr-special ugyanaz a történelemes program amit korábbról ismerünk? Mert mintha annak más címe lett volna :roll:
Elessar! Hát az a szobrocska nem kelett volna úgy nem illik oda szvsz olyan nem Középföldés nem is tudom,brrr...
Persze várható volt hogy az Oscarok után megváltoztatják azt az írást lent de akkor sem tetszik...

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #181236 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta: Ha esetleg még nem lett volna: dvdmagazin.hu/hirek.php?id=486

KIRÁLY!!
Kiváncsi vagyok majd a reklámjára, hogy lesz.
"Megjelent DVD-n és VHS-n a filmtörténet legtöbb, mintegy 11 Oscarral jutalmazott filmje, Tolkien trilógiájának utolsó darabja a Gyűrűk Ura-A Király Visszatér"

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #181216 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha esetleg még nem lett volna: dvdmagazin.hu/hirek.php?id=486

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #181180 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sztem volt már... Többen hiányolták a bővített előzetesét róla.
Téma zárolva.
Több
20 éve 5 hónapja #181163 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Bocsi, ha már volt, ezt láttátok?

www.cinematrix.hu/hirveg.php?hir_id=12961

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #181077 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szal ide is beírom, hogy én csak most tudok élménybeszámolni a filmről, mivel egy hete láttam először.
Tetszett, határozottan. :) A frodós jeleneteket eltökéltem, hogy nyálasnak fogom tartani, de felülmúlták a várakozásomat. Samu fantasztikus volt! A filmzene is nagyon tetszett, és a banyapókos jelenetek iszonyú izgalmasak voltak. A gondori jelenetek a kedvenceim, de sztem csak azért, mert a könyvben is. Faramir máglyáját egy az egyben így képzeltem el! Nagyon durva volt meglátni azt a helyet, amit elképzeltem a könyvben. na nagyjából ennyi:) Ja és a szellemsereg is egész igénye slett.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #181063 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha nagyon akarjátok a különbséget megtalálni, lehet böngészni: forum.rpg.hu/idx.php/act/ST/f/49/t/3051

Hetekig veszekedtünk rajta, csak sikerült vmit kihozni belle.... ;) :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #181062 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha jól tudom, a pallosnak szélesebb a pengéje, mint a kardnak, a kard az kard :D , a szablyának pedig enyhén görbült a pengéje. Javítsatok ki, ha nem jól tudom... :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #181059 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Cer:
Egy biztos: a pallos egyenes, a szablya görbe pengéjű, s én az utóbbit jobban csípem! ;)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180944 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta:

Cerebrum írta:

Mondjuk a "pallossal" lehet vitatkozni. :roll:


A hathol szó tudtommal pallos-pengét jelent... :roll:

Lehet hogy azt jelenti, de szerintem abban egyet érthetünk, hogy a Hadhafang nem pallos (ahogyan a Narsil/Andúril sem szablya). :wink: A Gyűrűk Ura meglehetősen szabadosan kezeli ezeket a fegyver-elnevezéseket... :roll: Persze, a fordítás pontatlansága is tovább kavar...


Tulajdonképpen nem vagyok fegyverszakértő, szóval biztos igazad van... :) (Nálam hogy kard, pallos vagy szablya egykutya... :heu: )

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180898 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta:

Mondjuk a "pallossal" lehet vitatkozni. :roll:


A hathol szó tudtommal pallos-pengét jelent... :roll:

Lehet hogy azt jelenti, de szerintem abban egyet érthetünk, hogy a Hadhafang nem pallos (ahogyan a Narsil/Andúril sem szablya). :wink: A Gyűrűk Ura meglehetősen szabadosan kezeli ezeket a fegyver-elnevezéseket... :roll: Persze, a fordítás pontatlansága is tovább kavar...
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180850 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Cerebrum: nekem tetszik a felirat fordítása. Most kapásból nem emlékszem a könyvben szereplő szövegre, de nekem így is jó. :)


Akkor jó. :wink: Egyébként én ennek alapján fordítottam:

Aen estar Hadhafang i chathol hen,
thand arod dan i thang an i arwen.

Mondjuk a "pallossal" lehet vitatkozni. :roll:


A hathol szó tudtommal pallos-pengét jelent... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180728 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Felagund írta: a 'hathol' sokmindent jelent (én általában 'penge' értelemben használom) pl pallos, broadsword, ilyesmi

A keresztvas hiánya tényleg elég fura... :?
(szvsz keresztvas nélkül nem lehet érdemben vívni... :roll: )


A keresztvas hiányában lehet vívni, csak más technikával (nyilván a janicsárok nem választottak volna olyan fegyvert amivel biztosan veszítenek, főleg hogy nem is vesztettek sokáig)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180687 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
a 'hathol' sokmindent jelent (én általában 'penge' értelemben használom) pl pallos, broadsword, ilyesmi

A keresztvas hiánya tényleg elég fura... :?
(szvsz keresztvas nélkül nem lehet érdemben vívni... :roll: )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180686 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Felagund írta: Jőnak tűnik, bár a Hadhafang angolul "throng-cleaver", azt még nem nagyon tudom hova tenni, de ha szótár-közelbe jutok megnézem a "throng"-ot.
(Bár haloványan úgy dereng, hogy valami "tömeg"-et jelent)


Igen, tömeg, csőcselék, csődület stb.

Cerebrum: nekem tetszik a felirat fordítása. Most kapásból nem emlékszem a könyvben szereplő szövegre, de nekem így is jó :) Mondjuk a "pallossal" lehet vitatkozni :roll:

Kiegészítés: keresztvasa nincs ennek a kardnak, de van két "tüske" a pengén. Egy a vágóél oldalán, egy a másik oldalon. Ez talán haszálható keresztvasnak.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180682 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta: OFF: Bár ez nem a kreatív szekció, de ha már a Hadhafang-ról esett szó, szerintetek ez jó fordítás a felíratának?



Ulmo volt a szaklektor.... :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180680 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Jőnak tűnik, bár a Hadhafang angolul "throng-cleaver", azt még nem nagyon tudom hova tenni, de ha szótár-közelbe jutok megnézem a "throng"-ot.
(Bár haloványan úgy dereng, hogy valami "tömeg"-et jelent)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180678 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
OFF: Bár ez nem a kreatív szekció, de ha már a Hadhafang-ról esett szó, szerintetek ez jó fordítás a felíratának?

Ork-szabdaló eme pallos-penge neve,
a horda ellen nemes hölgy pompás fegyvere.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180674 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Kar'sa írta: Egy: Én totál úgy emlékeztem, hogy aki Arwent kísérte a filmben, BARNA volt... :roll: (vagy az valaki más?)

Erős a gyanúm, hogy Figwittel kevered! :arrow:
www.geocities.com/figwit_gallery_rotk/6.jpg
www.geocities.com/figwit_gallery_rotk/1.jpg
"Lady Arwen... We cannot delay... " :oops: (Jujdeszeresseeem! :D )

Amúgy igazad van, Glorfy rémesen kölyök itt.. amúgy édes, de nekem ő NEM Glorfindel! Talán Lindírnek jó volna...

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180647 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Glorfindel többször is szerepelt, nem csak a koronázáson: ő kísérte Arwen lovát a Szürkerév felé (átengedte neki Asfalothot ismét 8) ), csak azt nem értem, hogy ő mikor gondolta meg magát s fordult vissza :lol: :roll:
www.herr-der-ringe-film.de/v2/de/news/news-detail_955.php


Őőőőő... Izé...

Egy: Én totál úgy emlékeztem, hogy aki Arwent kísérte a filmben, BARNA volt... :roll: (vagy az valaki más?)

Kettő: EZ ISZONYÚ FIATAL! Ha a "vénséges-vén Vejnemöjnen" Glorfindel ilyen jól tartja magát, nem értem Galadriel mért olyan, mint egy vén banya (pedig Cate nem Galadrielnek tiszta fiatal... :roll: )

Kārātārānen a áirâë...
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180571 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Lili : Nem tudom EZ mennyire jó, de én ezt szoktam olvasgatni.

Köszi,ez pont jó nekem. :wink:
A neten bárhol kerestem nem sikerült ráakadnom... :roll:
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180568 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Artemisz (Celebthil) írta:

Gandalf írta: Egyébként gyönyörű darab!

Mondjátok csak, nem kéne kérni svintől, hogy nyissunk egy "Harcászati eszközök"-topicot a Középfölde-topickörön belül?
Mert kicsit OFF most, hogy elkezdek arról áradozni, milyen szép az a kard, csak egy baj van vele: hogy nincs keresztvasa! :?


Igen! Kéne! Valószínűleg csak kérdeznék, de... ennek kell egy külön topic! Rajongok ezekért...

Lili: Nem tudom EZ mennyire jó, de én ezt szoktam olvasgatni.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #180553 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Valaki tudna nekem egy olyan oldalt mondani ahhonan le lehet tölteni a RotK szövegkönyvét angolul? :?: :)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.057 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére