A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 10 hónapja #148940 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nimrodel Melian írta: :oops: Elnézést, hogy ilyen műveletlen vagyok, de a "páncélinges szűz" helyett mi volt az eredeti szöveg?

Gondolom "shieldmaiden"...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148936 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
:oops: Elnézést, hogy ilyen műveletlen vagyok, de a "páncélinges szűz" helyett mi volt az eredeti szöveg?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148839 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta: Érdekes, hogy a könyvben is úgy van, hogy "Heten indultunk Völgyzugolyból...".


De a filmben (és gondolom az angol könyvben) hét társukkal-t mondanak.
Szvsz a szinkronszöveg jó, sokkal jobb mint a FotR; Denethor, Gondor királya, Szarumán uruk-hai elleni harca és Gandalf szövege az eye of Sauron-> "igen Szauron" fordítással...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148828 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Érdekes, hogy a könyvben is úgy van, hogy "Heten indultunk Völgyzugolyból...".

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148789 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Ulmo: Ugye a "felkészülte"t csak viccből mondod? Mert én még mindig nem tudok néhány dolgot elfelejteni. :lol: :?


Nem Szméagol, halál komolyan mondom. A TTT moziváltozatának szinkronját Lamorak ellenőrizte tavaly, sokkal rosszabb körülmények között, mint mi a TTT bővítettet idén nyáron. És ahhoz képest nem végzett rossz munkát. Ha ő is milliószor meghallgathatta volna a szöveget, nem marad benne "páncélinges szűz" , meg "heten indultunk Völgyzugolyból" Az első részhez képest mindenképpen nagyot javult a szinkron minősége.

Én nyugodt szívvel rábíznám a harmadik rész ellenőrzését (bár én is szívesen vállalnám :roll: ) Jelenleg nem ismerek nála alkalmasabb embert erre a feladatra.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148774 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

A ló vonszolós jelenet nekem sem tetszik. De mióta lovagolok nagyon könnyen eltudok képzelni egy ilyen helyzetet. Már estem le, bár a kengyelbe nem akadt bele a lábam, de ha igen... Elég rémisztő lett volna. 8O Éljenek a lovak.
Szerintem a trailerben nem a félelemtől potyogtak az emberek csak szimplán évényesültek a a fizika törvényei, mivel kilőtték alóluk a tornyot. :lol: :D Tudjátok Szabad-esés...

Ulmo: Ugye a "felkészülte"t csak viccből mondod? Mert én még mindig nem tudok néhány dolgot elfelejteni. :lol: :?
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148621 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Elza Eldanielle írta: Hallottátok már megint mirre készülnek egyesek?
A Gyűrűk Úrából musicalkelt akarnak csinálni! :wink: 8O

Sil a Filmzene topicban június 1-jén írta: Mivel már köröz itt egy ideje a hír a Gyűrűk Ura musicalváltozatáról (és elég nagy a felháborodás, ami nem meglepő, 11 millió eurós produkciós költségek ide vagy oda...), gondoltam, írok róla egy kicsit.
Először is, itt a hivatalos honlapja:
www.thelordoftheringsmusical.com


Hmmm...
Megjelent a szemem előtt a leírás alapján...
:D :D :D :D

Remélem jó lesz, elvégre néha tudnak jó musicaleket csinálni...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148601 Írta: Arwen hercegnő
Arwen hercegnő válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
És Galadrielt Nena játszaná? :twisted:

Namarie: Arwen :arwen1:

Im Arwen. Telin le thaed. Lasto beth nin, tolo dan nan galad.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148599 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elza Eldanielle írta: Hallottátok már megint mirre készülnek egyesek?
A Gyűrűk Úrából musicalkelt akarnak csinálni! :wink: 8O

Sil a Filmzene topicban június 1-jén írta: Mivel már köröz itt egy ideje a hír a Gyűrűk Ura musicalváltozatáról (és elég nagy a felháborodás, ami nem meglepő, 11 millió eurós produkciós költségek ide vagy oda...), gondoltam, írok róla egy kicsit.
Először is, itt a hivatalos honlapja:
www.thelordoftheringsmusical.com

A német honlapon igen érdekes dolgokat lehet olvasni a musicalről. Azt írják, volt már egy musicales próbálkozás, ami igencsak balszerencsésen sült el. 1993-ban kezdődött a történet, amikor is egy Bernd Stromberger nevű zeneszerző (akinek a neve a jelenlegi csapatban is szerepel!!!) demófelvételeket készített, és megkezdte a tárgyalásokat a lehetséges producerekkel. Ez évekig elhúzódott (és közben olyan "nagyszerű" ötletekkel jöttek elő a producerek, mint pl. Rudi Carell - német slágerénekes... - mint Bilbó vagy Gandalf... :? ), míg végül 98-ban igent mondott egy produkciós cég. De még ekkor sem ment minden simán, nem kaptak engedélyt a sátor építésére, nem fizették időben a béreket, többször elhalasztották a bemutatót technikai okokból, stb... Végül 1998. december 11-én került sor a bemutatóra, ami katasztrofálisan sikerült. Először is áramkimaradás volt, és a fűtés sem működött a sátorban - mínusz 11 fokos hidegben... Aztán a közönségnek rá kellett jönnie, hogy nem a Gyűrűk Urát kapták, hanem a Hobbit egy feldolgozását... :roll: ... amihez ráadásul a zene, a jelmezek és maga a dramaturgia sem sikerült túl fényesen. A beígért, méregdrága speciális effektusokból alig látszott valami, a hangosítás katasztrofális volt, ráadásul 2 millió euróval többe került a produkció, mint a mostani... Az eredmény: totális bukás. :twisted: Az utolsó előadás 1999. március 3-án volt...
És csak remélhetjük, hogy Bernd Stromberger tanult a történtekből... :? A németek szerint most igazán professzionális csapat áll mögötte. De ez persze mit sem ér, ha egyszerűen reménytelen vállalkozás a Gyűrűk Urát egy 3 órás musicalbe belegyömöszölni... :roll:


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148596 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Heee?! :eek2: :eek2: :eek2: Ha a harcjeleneteknél a vért piros pokrócokkal oldják majd meg, nem örülök... :D Ki jön majd velem megnézni? :D :wink: :?:
Tényleg jobban hangzik a neved így! :wink:


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja - 20 éve 10 hónapja #148592 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Arwen hercegnő írta: Hé Fischer, nevet változtattál?

Igen, ez jobban hangzik.


Hallottátok már megint mirre készülnek egyesek?
A Gyűrűk Úrából musicalkelt akarnak csinálni! :wink: 8O
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148591 Írta: Arwen hercegnő
Arwen hercegnő válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hé Fischer, nevet változtattál? :D
Én már számolom a napokat... :wink:

Namarie: Arwen :arwen1:

Im Arwen. Telin le thaed. Lasto beth nin, tolo dan nan galad.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148588 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Végre jó hír, hogy már a trailer szövegét is leellenőrzi a MTT. :itscool:
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148585 Írta: Arwen hercegnő
Arwen hercegnő válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát igen: reméljük a legjobbakat! :D

Namarie: Arwen :arwen1:

Im Arwen. Telin le thaed. Lasto beth nin, tolo dan nan galad.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148584 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Hát attól függ, mire gondolsz. A felvételt a Mafilm Audio, a hangokat remélhetőleg az eredeti szinkronszínészek, a szöveg ellenőrzését az MTT (már megcsinálta ;) )
A teljes film szinkronja még várat magára. Remélhetőleg ugyanolyan felkészült ember csinálja majd, mint tavaly a TTT-t.


Csak ezekre voltam kíváncsi... Tehát már a trailer szinkronját is ellenőrzésetek alá vontátok? Remek! 8)
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148583 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta:

Ulmo írta:

Adelard írta: Elesszár: trailer???? 8O 8O

Elesszár szerintem csak egy posztert látott (de az is jó!), mert a trailer szinkronját a napokban veszik fel. Remélhetőleg a Mátrix 3 előtt már láthatjuk.

Tényleg? S kik csinálják a szinkront?


Hát attól függ, mire gondolsz. A felvételt a Mafilm Audio, a hangokat remélhetőleg az eredeti szinkronszínészek, a szöveg ellenőrzését az MTT (már megcsinálta ;) )
A teljes film szinkronja még várat magára. Remélhetőleg ugyanolyan felkészült ember csinálja majd, mint tavaly a TTT-t.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148578 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Adelard írta: Elesszár: trailer???? 8O 8O


Elesszár szerintem csak egy posztert látott (de az is jó!), mert a trailert szinkronját a napokban veszik fel. Remélhetőleg a Mátrix 3 előtt már láthatjuk.


Tényleg? S kik csinálják a szinkront?
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148577 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Adelard írta: Elesszár: trailer???? 8O 8O


Elesszár szerintem csak egy posztert látott (de az is jó!), mert a trailert szinkronját a napokban veszik fel. Remélhetőleg a Mátrix 3 előtt már láthatjuk.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148531 Írta: Arwen hercegnő
Arwen hercegnő válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem hiszem, Rabyn, hisz a képen Tirith kapuja is rajta van... :roll:

Namarie: Arwen :arwen1:

Im Arwen. Telin le thaed. Lasto beth nin, tolo dan nan galad.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148526 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én ugy emlékszem mintha Gandalf, messziről látta volna már, hogy Faramir félholtan jön hazafelé és úgy ment ki érte.. Lehet, hogy itt is ez lesz.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148521 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az is lehet, hogy Gandalfék rápakolták Faramirt a lóra, beakasztották a lábát, s elindították a lovat. Majd egy jót röhögtek, amikor látták, hogy Faramir leesett a lóról és az csak húzza maga után... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148515 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Adelard írta:

Arwen hercegnő írta: Én nem tudok mit szólni: Nekem a könyv a Biblia, a film a hétszentség, és én egyikben sem tudok semmit sem találni, ami nem tetszik, mert ez nekem így kerek és tökéletes. :D Ki mer ellenkezni?! :sauron1:


hmm nekem is de akkor se jok a változataások a TTT-ben eccerüen nem tudok velük kibékülni...
Elesszár: trailer???? 8O 8O

Nem. Csak a plakátot, de úgy megörültem neki!

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148486 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nilraen írta:

Morgul írta: Majd meglátjuk, hogy milyen lesz a filmben. Egyébként szerintem a ló nem vonszolja Faramirt, hanem csak egyszerűen leesik a lóról Minas Tirith kapujában.
Egyébkéntis ott lesz egy változtatás. Miután Gandalf bekíséri Faramirékat Minas Tirith-be, Faramir még visszatér Osgiliathba pár eberével az apja parancsára. Ebből a lehetetlen küldetésből tér vissza félholtan.


Ez a könyvben is így volt nem?? 8O Vagy teljesen hülye vagyok...?


sztem is igy volt 8O
amugy nem hiszem h leesik.. láccik h vonszolja...

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148482 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: Majd meglátjuk, hogy milyen lesz a filmben. Egyébként szerintem a ló nem vonszolja Faramirt, hanem csak egyszerűen leesik a lóról Minas Tirith kapujában.
Egyébkéntis ott lesz egy változtatás. Miután Gandalf bekíséri Faramirékat Minas Tirith-be, Faramir még visszatér Osgiliathba pár eberével az apja parancsára. Ebből a lehetetlen küldetésből tér vissza félholtan.


Ez a könyvben is így volt nem?? 8O Vagy teljesen hülye vagyok...?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148481 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Majd meglátjuk, hogy milyen lesz a filmben. Egyébként szerintem a ló nem vonszolja Faramirt, hanem csak egyszerűen leesik a lóról Minas Tirith kapujában.
Egyébkéntis ott lesz egy változtatás. Miután Gandalf bekíséri Faramirékat Minas Tirith-be, Faramir még visszatér Osgiliathba pár eberével az apja parancsára. Ebből a lehetetlen küldetésből tér vissza félholtan.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148475 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Nilraen írta: Én tök hülye vagyok,de ez a Faramir bevonszolós jelenet valahogy kimaradt... :oops: Miröl is van szó???

Erről. :wink:


:eek4: :o h: :down:
Nem tetszik...sőt,NAGYON nem tetszik...mire volt jó?Gandalffal sokkal jobb lenne!! :evil:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148474 Írta: Arwen hercegnő
Arwen hercegnő válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nilraen: 1 képről, amint faramirt a lova viszi be sebesülten Tirithbe. De törölték onnan ahonnan vki ,nemtom ki berakta... Talán itt lehet? :http://www.uitgeverij-m.nl/

Namarie: Arwen :arwen1:

Im Arwen. Telin le thaed. Lasto beth nin, tolo dan nan galad.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148473 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Arwen hercegnő írta: Én nem tudok mit szólni: Nekem a könyv a Biblia, a film a hétszentség, és én egyikben sem tudok semmit sem találni, ami nem tetszik, mert ez nekem így kerek és tökéletes. :D Ki mer ellenkezni?! :sauron1:


hmm nekem is de akkor se jok a változataások a TTT-ben eccerüen nem tudok velük kibékülni...
Elesszár: trailer???? 8O 8O

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148472 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nilraen írta: Én tök hülye vagyok,de ez a Faramir bevonszolós jelenet valahogy kimaradt... :oops: Miröl is van szó???

Erről. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #148471 Írta: Arwen hercegnő
Arwen hercegnő válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Na azért! Küldtem neked privit... :wink:

Namarie: Arwen :arwen1:

Im Arwen. Telin le thaed. Lasto beth nin, tolo dan nan galad.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.057 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére