A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 10 hónapja #150959 Írta: sherry
sherry válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
idézet az említett cikk-ből:
We have decided to save the Saruman sequence for the DVD.

The problem is that the sequence was originally shot for The Two Towers, as it is in the book. Since The Two Towers couldn't sustain a 7 min "wrap" after Helm's Deep, we thought it would be a good idea to save it for the beginning of the Return of the King. The trouble is, when we viewed various ROTK cuts over the last few weeks, it feels like the first scenes are wrapping last year's movie, instead of starting the new one
.

Az első mondat világosan kifejezi, hogy az említett 7 perces Szarumán Gríma beszélgetést márcsak DVD-n láthatjuk!! :cry:

A második bekezdésben taglalja a miért-et!! Ezt én kb. így fordítanám: Az a probléma, hogy a jelenetet a TTT-ben forgatták (a könyvben is így van), de a pörgős Helm Szurdok-i csata jelenet után már nem rakhattak be 7 perc "dumát". Ezért úgy gondolták, hogy a jelenet remekül illene a harmadik rész bevezető részébe. Ám amikor az említett jelenetet összevágták a RotK-gel Úgy érezték, hogy a jelenet inkább takarja a második rész tartalmát, minthogy bevezeti a harmadikat!! :roll:

Így innen is eltávolították, és mi már csak DVD-n láthatjuk!! :x

Ez van!! Sajnálom!! :(

Vezess, és én követlek. Ne álljon közénk viszály.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150957 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Igen jo volna ha valaki lefordatana minden ilyen cikket.. nem kell szószerint

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150950 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én ebből a cíkkből nem azt veszem ki, hogy kimaradna a Szarumán lealázása rész... de cáfoljon meg, aki jobban tud angolul... miről is szól a cikk pontosan?

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150947 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Új hírek a RotK-ról:
www.theonering.net/staticnews/1068240351.html
Méghozzá részben magától PJ-től, azzal kapcsolatban, hogy egy bizonyos 7 perces Szarumán-Gríma jelenetet, ami eredetileg a TTT-ben lett volna benne, kivágtak a moziverzióból, és csak a bővítettben lesz majd benne... Valamint hogy most ott tartanak, hogy a főcím nélkül 3 óra 12 perc hosszú a film, több mint 4 óra helyett...



ebből vették az ötletet.. de hogy kimarad-e..
ÉN NEM TUDOK ANGOLUL EZ ÍGY KITOLÁS!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150946 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Már elnézést... de hol volt szó Szarumán hangjáról? (Mármint, hogy kimarad?)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150940 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szarumán nyugi!
szvsz egy olyan jelent fog kimaradni a moziverziobol ami annyira nem lényeges. (remélem)
szarumán hangja NEM MARADHAT KI..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150934 Írta: Szarumán
Szarumán válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egszerűen már napok óta ilyen rossz sejtésem volt....
És itt megtaláltam rá a választ! :cry:
Csodálatos! Csak gratulálni tudok P.J! Csak így tovább!
Egykét jelenetet még nyugodtan hagyj ki! Már boldog vagy a millióiddal mi? Hát akkor sok sikert!
A Megye metisztítását is lusta voltál leforgatni! Te szentségtörő!

A Fehér Mágus
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150929 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát ez így elég zavaros... de remélem PJ nem írja át nagyon, mert lenykazom!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150926 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ezt nem tudják megcsinálni.
Mert, ha Szarumán hangját kivágják, akkor hogy kerül Trufa és Pippin Edorasba? A palantírról nem is beszélve...
Egy csomó minden nem lenne tisztázva a történettel kapcsolatban (mi lett Szarumánnal és Grímával, mi lett Szilszakállal és az entekkel stb.). Ha ezt kihagyják, akkor ki kell, hogy hagyják Trufát és Pippint a filmből, illetve a palantírt. Ezt meg nem fogják megtenni.
Conclúzió: Szerintem nem a Szarumán hangja rész marad ki, hanem egy másik Szarumán és Gríma között lezajló jelenet. Bár franc se tudja.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150920 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Új hírek a RotK-ról:
www.theonering.net/staticnews/1068240351.html
Méghozzá részben magától PJ-től, azzal kapcsolatban, hogy egy bizonyos 7 perces Szarumán-Gríma jelenetet, ami eredetileg a TTT-ben lett volna benne, kivágtak a moziverzióból, és csak a bővítettben lesz majd benne... Valamint hogy most ott tartanak, hogy a főcím nélkül 3 óra 12 perc hosszú a film, több mint 4 óra helyett...


Ez nem ér!!! :cry:


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150917 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Új video a hivatalos oldalon:
www.lordoftherings.net/index_flat.html

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150890 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Új hírek a RotK-ról:
www.theonering.net/staticnews/1068240351.html
Méghozzá részben magától PJ-től, azzal kapcsolatban, hogy egy bizonyos 7 perces Szarumán-Gríma jelenetet, ami eredetileg a TTT-ben lett volna benne, kivágtak a moziverzióból, és csak a bővítettben lesz majd benne... Valamint hogy most ott tartanak, hogy a főcím nélkül 3 óra 12 perc hosszú a film, több mint 4 óra helyett...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150867 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: A "hol játszódik ez a jelenet" kérdésre adott válaszhoz közelebb vihet ez a kép... A kérdés: hol van ilyen oszlop?:
www.herr-der-ringe-film.de/media ... arwenT.jpg

Szerintem Völgyzugoly a valószínü és egyértelmü válasz :arrow: Ezen oszlop (vagy a hasonmása) feltünik néhány pillanatra Elrond feje mellet mikor belép Arwen szobájába (ill. mikor nézi elmenni),a 2. filmben.-Cameo appearance :lol: Arról nem is beszélve hogy Arwen ezen a képen ugyanazt a ruhát viseli mint amikor Gorni vissza akarja adni a nyakláncot,megint csak a TTT-ben-és az a jelenet is tuti Rivendeles ...

Tinúviel!Tinúviel! írta: (...)Még több, mint 2 hónap!

M.O.-on holnap lesz kettö,Sok másutt kevesebb mint 1.5 hónap, Új Zélandon 23 nap(ha t'ok számolni...).
Jajj már megint elfelejtettem... Az a Dec. elsejei bemutató csak arra napra lessz néhány "fontos embernek" és decemer 17-ig nem játszák újra, vagy akárki mehet rá és 1-sejétöl kezdve vetítik? :?:

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150866 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én is 3 1/2 órásnak hallottam, maga PJ nyilatkozta ezt, ugyanis ez "kijár neki". A Megye visszaszerzése szerintem se lesz benne, hisz, mint S. I. McKellen elmondta, Szarman már az elején leesik vmi szakadékba - remélem csak viccelt... :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150822 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
210 perc.... azért még ne vegyük szentírásnak :)
de bíztatóan hangzik :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150804 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Remélem igaz, és a legjobb jeleneteket nem hagyják ki! Még több, mint 2 hónap! :cry:

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150803 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sok-sok mázlista!!!! :P :P
Én is akarom. :(

Az a 210 perc biztos?Alátámasztották már?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150795 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Dehogy! Ausztriában! :wink: Meg is rendeltem!!! :D
Hisz' tudod: M.o.: Jan. 8. :cry:


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150792 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ancalima Anarórë írta: Épp rendelem a mozijegyet Dec. 17.- re!!! :D


de akkor már itt MOn fogják vetiteni?

Gyöngycem (voltam valaha)
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150790 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Épp rendelem a mozijegyet Dec. 17.- re!!! :D


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150784 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta: - A Király Visszatér DVD már májusban?
- "Sima" moziváltozat: 210 perc...
- Mennyi lesz a bővített?! :P :P
dvd.index.hu/index.php?cikkid=4633


Már??????

210 perc? akkor télleg igaz h ien hosszu lesz! COOL 8)

csak lenne már...... :cry:

Gyöngycem (voltam valaha)
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150777 Írta: ipszilon
ipszilon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
:-D DD


szép is lenne. még a megye megtisztítássa sem lesz benne, nemhogy az ami a piros könyvben volt.

Domb? Hm... igen, ezaz, bár elég elhamarkodott szó olyasmire, ami azóta itt áll, mióta a világ ezen része alakot öltött.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150722 Írta: Ilmina
Ilmina válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A filmben benne lesznek azok a részek is, amelyek csak a függelékben szerepeltek? :?:
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150704 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Artemisz (Celebthil) írta:

Gandalf írta: éppen hogy belefért a 3. rész a PG-13-ba... :twisted:

:hein: Ezt már régóta szeretném tudni, mi ez a PG. A 13 gondolom, a 13 év.. és mi alapján szabják ezt meg?

PG = Parental Guide (szülői kíséret), szvsz... Gondolom van egy bizottság (az MPAA, Motion Picture Producers Association), megnézik a filmet, és besorolják valamelyik kategóriába, vannak erre szempontok.
És igen, durvább lesz, mint az előzőek, mert az indoklás: "intense epic battle sequences and frightening images". A FotR-nál ugyanez "epic battle sequences and some scary images", a TTT-nél "epic battle sequences and scary images" volt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150695 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
- A Király Visszatér DVD már májusban?
- "Sima" moziváltozat: 210 perc...
- Mennyi lesz a bővített?! :P :P
dvd.index.hu/index.php?cikkid=4633

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150686 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: éppen hogy belefért a 3. rész a PG-13-ba... :twisted:

:hein: Ezt már régóta szeretném tudni, mi ez a PG. A 13 gondolom, a 13 év.. és mi alapján szabják ezt meg?

[size=9:2fypf1wl]Na, kíváncsi lennék, az Aragorn-Arwenes novellám ebben mennyit kapna... :? :twisted: [/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150678 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egyébként a 3. film is megkapta a PG-13 korhatáros besorolást (ami annyit jelent: 13 éves korig csak szülői felügyelettel tekinthető meg) a "heves csatajelenetekért és félelmetes képsorokért"... :roll: Az előző két rész is ezt a besorolást kapta, de ott az indoklás enyhébb kritériumokat sorol fel... P.J. szerintem eléggé szétfeszítette e korhatár kereteit, éppen hogy belefért a 3. rész a PG-13-ba... :twisted:
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150619 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én is arra tippeltem, de...
:roll:


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150603 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ancalima Anarórë írta: AHA!!! Nem vettem észre a filmnézés közben, pedig 9- szer csak emiatt visszapörgettem. :oops:

A kérdés: hol van ilyen oszlop?:

Tényleg: hol? :oops:

Nem Völgyzugolyban? A mintából gondolom, mert olyan levél alakja van! :lol: De nem biztos :twisted:

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 10 hónapja #150601 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
AHA!!! Nem vettem észre a filmnézés közben, pedig 9- szer csak emiatt visszapörgettem. :oops:

A kérdés: hol van ilyen oszlop?:

Tényleg: hol? :oops:


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.127 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére