Tolkien Születésnap 2005

Több
19 éve 9 hónapja #233422 Írta: Permí
Permí válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Tudom, off, de a tippelgetések vége asszem áttevődik a LEP-re. (Bővebben a profilomban.)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233335 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Brisa írta: Na, fent van végre a plakát a TolkienHU-n, lehet nyomtatgatni: www.tolkien.hu/lep2005/plakat.pdf

Ja de jó! Ezek szerint a pdf működött. Ha nem kell tovább szerkeszteni, akkor legközelebb is ezt fogjuk alkalmazni.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233332 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Na, fent van végre a plakát a TolkienHU-n, lehet nyomtatgatni: www.tolkien.hu/lep2005/plakat.pdf

Rabyn, csak vigyázz mert azok nem ingyenes hirdetési felületek. Mármint a metró.

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233327 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Jelentem, hogy Aquincum és az árpádhidi egy két buszmegálló el van látva a lapokkal. (kiragasztagttam őket remélem nem baj) meg az is eszebe jutott, hogy a metrón vannak azok a fakkok tudjátok ahov szoktak tenni mindenfélét és oda is pakolltam párat. Emberek kezébe nem szívesen adom ugyis eldobálják. Ragaszagassak még itt ott? (holnap pl újespten meg békáson)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #233325 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Brisa írta: Akiket érint: Loth, Peti, Melian, Vénia, Silmeniel, Artemisz, Adelard, Sirgon, Mírrand, Inczy.

Én valószínűleg csak a Moszkvára tudok odaszaladni odaadni a plakátokat. Mert főosztály évzáró bulin kell jelenlennem este. A beosztással csak egy kérésem van: Szeretném látni az MTT-s előadásokat este. Idén januárban szerintem majdnem én voltam az egyetlen, aki nem látta őket, mert a számítógépeket őriztem és csomagoltam az Corvin bejárati csarnokában.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233314 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Brisa írta: Emberek, a munkára jelentkezettekből Anával összedobunk egy körübelüli beosztást a LEPre. Jó lenne, ha az illletők el tudnának jönni, hogy megbeszéljük a vállalásokat, időpontokat és egyebeket.

Akiket érint: Loth, Peti, Melian, Vénia, Silmeniel, Artemisz, Adelard, Sirgon, Mírrand, Inczy.

Rikoltson, ha valakit kifelejtettem. (Kincső? Lau?)

Aki nem tud eljönni holnap, azt megkeresem priviben.


Hát azt kérdeztétek hogy infópultozni és árusítani ki akar... és ugye még nem vagyok 18 :P De amiben tudok természetesen bármit szívesen vállalok. :wink: (Még elmélkedem, hogy holnap megbeszélésre menjek vagy táncórára, de valszeg az előbbi lesz :wink: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233313 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
nekem ez papírok nélkül is ment shimán. 8)
levelet péneteken küldöm, hogy hányan meg hogy...

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233226 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Emberek, a munkára jelentkezettekből Anával összedobunk egy körübelüli beosztást a LEPre. Jó lenne, ha az illletők el tudnának jönni, hogy megbeszéljük a vállalásokat, időpontokat és egyebeket.

Akiket érint: Loth, Peti, Melian, Vénia, Silmeniel, Artemisz, Adelard, Sirgon, Mírrand, Inczy.

Rikoltson, ha valakit kifelejtettem. (Kincső? Lau?)

Aki nem tud eljönni holnap, azt megkeresem priviben.

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233200 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
persze :)

ha betéved egy-egy ember, őket sem küldjük el

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233194 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Hát nálunk még ki se tették a papírt... (ennyit a kanizsayról.. fujdeutálom)
viszont a régi sulibol állítolag jönnek majd.. Ha nem csak osztályok jönnek hanem mondjuk 1-2 ember csak ugy magánban az is jó ugye?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233187 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Én is küldtem a volt angoltanáromnak (aki nem mellesleg erős Tolkien-addikcióval rendelkezik :cool: ) egy e-mailt, de nem kaptam visszajelzést... :?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233128 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Kincső, semi baj sem fog történni, ha valaki(k) úgy jönnek oda, hogy nem jelentkeznek.
Amúgy tényleg holnap jár le a jelentkezési határidő, de ez mit sem számít... :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233111 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Alyr Arkhon írta:

Inczy írta: Brisa, hogyan terjesztitek az iskoláknak szóló felhívást...?
Mert az iskolából már csak 3 nap van hátra, nagyon kevés... Faxolni is lehetne a suliknak, vagy mailen elküldeni, vagy nem tudom hogyan terveztétek... Esetleg rá lehetne állítani erre egy külön embert, aki az értesítéseket intézi még ezen a héten.

Ha olyat szólottam volna, ami már rég lebeszélt dolog, akkor bocsánat...


Én vittem levelet Vácra de nem talált pozitív fogadtatásra.
Tudtommal jelentkezni holnapig lehet...


Mi??? Ez nincs benne a felhívásban, szóval sztornózom a "tudtoddal" c. infót :P
/me összeszedi az embereket a sulijából (akármely osztályból lehet jelentkezni), és egy darab kísérőtanárral meg fog jelenni a Nagy László ÁIG delegációja január 3-án 9 óra körül :wink: 5-en már vagyunk, péntekig remélem szaporodunk. Majd ha lesz pontos létszám, akkor írok e-mailt is, ahogy a felhívásban szerepelt. :idea: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233102 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Inczy írta: Brisa, hogyan terjesztitek az iskoláknak szóló felhívást...?
Mert az iskolából már csak 3 nap van hátra, nagyon kevés... Faxolni is lehetne a suliknak, vagy mailen elküldeni, vagy nem tudom hogyan terveztétek... Esetleg rá lehetne állítani erre egy külön embert, aki az értesítéseket intézi még ezen a héten.

Ha olyat szólottam volna, ami már rég lebeszélt dolog, akkor bocsánat...

Inczy az összes iskolának kiküldtük e-mailen a felhívást. Semmi visszajelzés.
Jó néhány helyre az iskola diákjai vitték el.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233093 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Alyr Arkhon írta:

Inczy írta: Brisa, hogyan terjesztitek az iskoláknak szóló felhívást...?
Mert az iskolából már csak 3 nap van hátra, nagyon kevés... Faxolni is lehetne a suliknak, vagy mailen elküldeni, vagy nem tudom hogyan terveztétek... Esetleg rá lehetne állítani erre egy külön embert, aki az értesítéseket intézi még ezen a héten.

Ha olyat szólottam volna, ami már rég lebeszélt dolog, akkor bocsánat...


Én vittem levelet Vácra de nem talált pozitív fogadtatásra.
Tudtommal jelentkezni holnapig lehet...


Sejtettem... Sajnos ilyen téren elég... ömmm... maradiak...
De ezenkívűl még rengeteg suli van :P Dunakeszin a Radnóti pl 100%, h hozna pár osztályt! Ery mozgosította az ottaniakat? 8)

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233091 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Inczy írta: Brisa, hogyan terjesztitek az iskoláknak szóló felhívást...?
Mert az iskolából már csak 3 nap van hátra, nagyon kevés... Faxolni is lehetne a suliknak, vagy mailen elküldeni, vagy nem tudom hogyan terveztétek... Esetleg rá lehetne állítani erre egy külön embert, aki az értesítéseket intézi még ezen a héten.

Ha olyat szólottam volna, ami már rég lebeszélt dolog, akkor bocsánat...


Én vittem levelet Vácra de nem talált pozitív fogadtatásra.
Tudtommal jelentkezni holnapig lehet...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233090 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Brisa, hogyan terjesztitek az iskoláknak szóló felhívást...?
Mert az iskolából már csak 3 nap van hátra, nagyon kevés... Faxolni is lehetne a suliknak, vagy mailen elküldeni, vagy nem tudom hogyan terveztétek... Esetleg rá lehetne állítani erre egy külön embert, aki az értesítéseket intézi még ezen a héten.

Ha olyat szólottam volna, ami már rég lebeszélt dolog, akkor bocsánat...

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233086 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Kincső (Thilanna) írta:

Ringbearer írta: Köszi Leguán!
Ezt teszem majd holnap a tanárnő asztalára! :wink:


Khm... szerintem az iskoláknak inkább
ez szól! :idea: :wink:
(/me magyartanára ezt elolvasva azonnal beleegyezett :) )

Így van Kincső, teljesen igazad van, csak Ádám izgágasága miatt betette a fórumba, ami nem ide lett szánva (bár az én hibám, nem kellett volna megmutatnom neki...)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233074 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Aki szeretne letenni iskolájának/igazgatójának asztalára lpapírost, az nekem írjon mailt ( brisa@tolkien.hu ) és küldöm is a cuccost.

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #233040 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Ringbearer írta: Köszi Leguán!
Ezt teszem majd holnap a tanárnő asztalára! :wink:


Khm... szerintem az iskoláknak inkább
ez szól! :idea: :wink:
(/me magyartanára ezt elolvasva azonnal beleegyezett :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #232995 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Köszi Leguán!
Ezt teszem majd holnap a tanárnő asztalára! :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #232757 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Brisa írta:

Laurelen írta: Brisa, szórólapokat és plakátot le lehet tölteni a főoldalról?

Tudtommal nincs feltöltve. Ahhoz az kell, hogy megkapjam a fájlokat, és rávegyem Svint, hogy feltöltse. :D

A szórólap digitálisan nincs meg nálam, de a plakátot erreföl elküldtem Brisának.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #232732 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Brisa írta: Ilyen hosszú meghívót senki sem olvas el. :wink:


Vagy ha igen, akkor is meggondolja, eljön-e ha csak a meghívó ennyire hosszú...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #232726 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Ilyen hosszú meghívót senki sem olvas el. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #232720 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Anától kaptam szombaton. Remélem nem baj, hogy beírtam. Egyébként meg erre a meghívókban lett volna/van szükség.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #232694 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Laurelen írta: Brisa, szórólapokat és plakátot le lehet tölteni a főoldalról?


Tudtommal nincs feltöltve. Ahhoz az kell, hogy megkapjam a fájlokat, és rávegyem Svint, hogy feltöltse. :D


Leguan, honnan szedted ezt? (Szerintem Lamorak állította össze az előadóknak.)

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #232673 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Ez kinek a számára készült?

Rendhagyó irodalomóra program


A Magyar Tolkien Társaság 2005. január 3-án (az első tanítási napon), J.R.R. Tolkien születésnapján, a Marczibányi téri Művelődési Házban tartott nagyszabású rendezvény keretén belül rendhagyó irodalomórát szervez, melynek megcélzott közönsége a középiskolás réteg, célja pedig J.R.R. Tolkien művei tágabb értelemben vett irodalmi (irodalomtörténeti, kultúrtörténeti, stb.) kereteinek bemutatása, a szövegeknek a középiskolai irodalomoktatás kánonjához ill. szövegeihez való közelítése, azoknak a kapcsolatoknak a tudatosítása, amelyek Tolkien szövegei és az általában középiskolában tanított irodalom között fennállnak. Miben hasonlít Tolkien az irodalomórán tanult szövegekre és hagyományokra (és azok közül konkrétan melyekre)? Avagy miben nem hasonlít mindezekre—mennyiben új, különböző, a „megszokott irodalomtól" eltérő Tolkien? Mindkét keretben természetesen felmerül a tapasztalatok, a szövegekre való reakciók beépítésének kérdése: attól, hogy Tolkien a legtöbb középiskolás kánonon kívül esik, még mindig nagy örömet és irodalmi élményt merítünk az olvasásából. Elhelyezhetők a művek egy többé-kevésbé kanonikus keretben, történeti szövegekhez és műfajokhoz kötve; és a szövegekből kiindulva megmutathatók a kánontól való eltérések és azoknak olvasókra gyakorolt hatása is.


A Rendhagyó irodalomóra program két teremben folyik (egy kb. 100 fős és egy kb. 350 fős teremben), reggel 9 órától du. 1 óráig (ez mindkét teremben 4*45 perces alkalmakra oszlik). Mindkét teremben 2 előadó munkáját látnánk szívesen; minden előadó két foglalkozást vezényel; a második lényegében ismétlés a következő csoport számára. Így mindösszesen 4 téma köré szervezett foglalkozások szerepelnek a programban. A négy téma az előadók/foglalkozásvezetők preferenciáit tükrözi majd; a szervezők irányadónak a következő, nagy vonalakban látható témákat kívánják megajánlani:


1. Tolkien és költészet: Tolkien szövegeinek szerves részei az elbeszélésbe beépített versek, költemények (mind lírai, mind elbeszélő jellegűek). Hogyan láthatjuk Tolkient költői szövegein keresztül; milyen kapcsolatok fűzik Tolkien verseit létező irodalomtörténeti hagyományokhoz, poétikai formákhoz, tematikákhoz?

2. Tolkien és a középkori irodalom: Tolkien szövegei sokszor és sok elemükben egyes középkori műfajokhoz, szövegekhez, írásmódokhoz kapcsolódnak. Mik ezek a kapcsolódási pontok, és hogyan hozható ezek révén Tolkien műve kapcsolatba a középiskolában tanított kánon középkori részével?

3. Tolkien és a kortárs irodalom: Tolkien szövegei a kortárs irodalom kanonikus pontjaival is mutatnak érintkezési pontokat (Orwell, Golding, Joyce), ahogy a kortárs „populáris irodalommal” (fantasy, sci-fi) is. Mik ezek a kapcsolati pontok és mit mutatnak meg nekünk Tolkienről?

4. Tolkien és a kultúrtörténet: Tolkien középkori kapcsolatain keresztül a kultúrtörténet és vallástörténet több periódusából és kultúrköréből is mozgósít elemeket. Mik ezek az elemek, honnan származnak, hogyan köthetők össze Tolkiennel mint irodalommal?

5. Tolkien és a film/zene: Tolkien Peter Jackson filmváltozatán kívül több filmes vagy zenei adaptációhoz is alapot nyújtott. Hogyan nézzük/hallgatjuk ezeket a Tolkien által inspirált vagy kimondottan az ő szövegére épülő műveket, és hogyan olvassuk Tolkient irodalomként ezek (vissza)hatása nyomán?


A termek nagy létszáma miatt a „rendhagyó irodalomóra” feltehetőleg csak kevéssé tud majd interaktívvá válni, de szeretnénk az előadókat bátorítani mindenféle, a közönséget bevonó, megkérdező, véleményét és főleg élményeit, az általuk meglátott-feltételezett kapcsolatokat felszínre hozó módszer használatára.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #232667 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Laurelen írta: Brisa, szórólapokat és plakátot le lehet tölteni a főoldalról?

szórólapokat (sokat) viszek én is kedden a kóruspróbára

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #232663 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Brisa, szórólapokat és plakátot le lehet tölteni a főoldalról?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 9 hónapja #232615 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
ok, köszi :)
Honnan lehet szórólaphoz jutni? :hein: Egy is jó lenne....
A sulikba igyekszem bejutni a jövő héten köszi a linket

[size=9:bdiuue6i](Tudom h nem nekem szól, csak mondom: segítenék, ha képben lennék a 2004es LEP-pel kpacsolatban... de majd más!! :) [/size]
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.393 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére