Bemutatkozások

Több
22 éve 4 hónapja #56584 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Bemutatkozások

Sziasztok...
Mostanában egyre több mindenre csodálkozom rá és szomorodok el. (Szerelmes vagyok, egy olyan srácba, aki nem érdemli meg.) Előbb olvastam a könyvet, és csak aztán láttam a filmet, és nagyon elszomorít, hogy divattá vált...És hogy minden a pénz körül forog. Mennyi lett a bevétel? megelőzte a Titanicot? KIT ÉRDEKEL?!
Aragorn a mindenem, mert szabad, kicsit mogorva, de a szívében nagyon jó ember. De a lényeg, hogy van szabadsága! Mit nem adnék, ha néha elmehetnék a hegyekbe kószálni...De úgy igazán! Néha nem is kellene más. Szeretnék egy fantasy-világban élni, ahol van mágia, a technika nem fejlett, és szabad vagyok...De úgy igazán.
Csak mostanában kezdtek ilyen gondolataim lenni. Nagyon szerettem a könyvet, a filmet, van egy Aragorn-poszter az ágyam fölött. És tegnap hallgattam a GYU filmzenéjét, és azon kaptam magam, hogy kezdem elfelejteni, hogy mennyire szeretem Aragornt, csak azért mert divattá vált a GYU. És a zene hallgatása közben felevelenedtek az emlékeim, és rájöttem azokra a gondolatokra, amiket most leírtam. (Ez magyar volt? :) )
remélem, nem nevettek ki, és elgondolkoztok azon, amit mondtam, és elolvassátok az írásomat, attól függetlenül, hogy ilyen hosszú. Köszi.
Üdv :wink:
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56379 Írta: Gerion
Gerion válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Gerion vagyok, a törpe harcos. Halál az orkokra!!!

Not thirsty am I for the blood of Redeemer of thy creed
My hunger can't be satisfied with the flesh of thy Nazarene
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56336 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Bemutatkozások

Guenhwyvar írta:
Sziasztok!

hm....lehet, hogy rosszul láttam, de ez nem a bemutatkozás szoba! Lehet, hogy én vagyok Földhöz ragadt.......
A nevem Guenhwyvar. A szívem már csak azért ver, hogy megtaláljam a szabadságom!

Ennyit rólam....röviden!

Üdv,
Guenhwyvar


Az ember talán mindig is ezt keresi...a szabadságát. Én magam is sokáig kerestem, míg meg nem találtam. Amikor pedig már biztos voltam benne, hogy a két kezem között van, kicsúszott a kezemből, s most újra őt keresem...

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56329 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
JÉÉÉÉ ez egy mondat volt!!! :!:
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56327 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Aiya!
Én csak akkor hallottam erről a könyvről amikor a tv-ben mondták, hogy megfilmesítették.DE én előbb elolvastam a könyvet és csak azután mentem el a moziba, és meg kell vallanom először a film nem is tetszett annyira a könyv után, de különben lehet hogy még sok-sok évig nem kerülök kapcsolatba ezzel a történettel (nem tudom hogy bírtam volna ki :wink: )
Egyébként nálunk is ez megy a suliban:
ÁÁ, már megint erről beszéltek!??
De mi csak beszélünk továb... :D :twisted:
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56305 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Üdv Guenhwyvar! Nini egy sorstárs!
Egy horoszkópos jellemzés egyszer nagyon igazat szólt rólam:

Élete a szabadság folytonos keresése, aki folyamatosan keresei a helyét a világban; tragédiája azonban, hogy mindig máshová vágyik, mint ahol éppen van!

"Aure entuluva!"
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56225 Írta: Guenhwyvar
Guenhwyvar válaszolt a következő témában: Bemutatkozások

Sziasztok!

hm....lehet, hogy rosszul láttam, de ez nem a bemutatkozás szoba! Lehet, hogy én vagyok Földhöz ragadt.......
A nevem Guenhwyvar. A szívem már csak azért ver, hogy megtaláljam a szabadságom!

Ennyit rólam....röviden!

Üdv,
Guenhwyvar

Élj szabadon, ahogy Drizzt Do'Urden sosem tudott!! Légy szabad, mint a vadlovak!!
Téma zárolva.
  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 4 hónapja #56132 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Ajjaj, ennek már régen a Gondolatok fórumon a helye... :)
Tényleg, miért ne vitathatnánk meg akár ezt a témát is!
Csak valaki indítsa el a dolgot...
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56098 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Miért is? :wink:

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56080 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Hi-Hi! Ez jó! :lol:
Nem hiába! Mi alighanem női fejjel gondolkodtunk!

"Aure entuluva!"
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56077 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Bemutatkozások

Yavanna írta: Szia Mindenki!

Te jó ég! Hogy én mennyire utálom ezt a "divatcikizést"! Komolyan eldöntöttem, hogy csakazértis meg fogom nézni a HP.-t! Ha mindenki cikizi, akkor biztosan van benne valami! Igaz eddig még nem került rá sor és eredetileg nem is akartam, de MEG FOGOM!
A GYU.-val kapcsolatban meg, ha valaki cak divatból olvassa, az úgysem lesz olyan rajongó mint mi! :wink: Max elmondhatja, hogy milyen jó fej, hogy olvasta! Na és! Örüljön neki!
Manapság minden érték a visszájára fordul? :(

4 hónap! Hm nem tudom! Ha két ember igazán kívánja egymást, akkor -csak a szemérmesség miatt- szerintem hülyeség várni! DE, ha valamelyikük úgy érzi, hogy tényleg várni szeretne, akkor azt mindenképpen tolerálni kell és nem lecikizni! Ha valakinek ez ciki....Az olyan is! Ez már megint olyan divat-dolog! Szomorú....


Na várjunk, azt hiszem ezt egy kicsit félreértettétek. Úgy gondoltam eredetileg, hogy milyen ciki egy fiúnál az, ha a barátnőjét még négy hónap után sem tudja lefektetni. No. Csak a félreértések elkerülése végett :D

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56076 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Bemutatkozások

Brisa írta: :D :D :D
Darkman, szerintem nem a GyU olvasása ciki a lányok osztálytársai fejében, hanem az, hogy galad, Undomiel és a többiek (olykor én is :wink: ) másrol sem képesek beszélni, mint Tolkien (és gondolom PJ) remekművéről.
Én épp most hallottam a gyermekpszichoterápia órán egy lány esetéről, aki szintén hasonlóképpen érzett és viselkedett, mint ők/mi, csak ő a Csillagok háborúja kapcsán. Az osztálytársai nem igazán szerették az illetőt... (Mondjuk nála más is volt.)

Ami pedig a 4 hónapot illeti: az, hogy ciki-e vagy sem, az mindig attól függ, hogy milyen társaságban forgolódsz. :lol: :wink:


No igen, mindig a környezet dönt, ugye-bár, mihez viszonyítva ciki...én itten magamat vettem viszonyítási alapul, mint általában ilyenkor így tesznek az emberek :)

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56064 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Sajnos tényleg nagyon sok olyan van, aki divatból szereti a Gyűrűk Urát! :evil: És nem is hittem volna, hogy hányan vannak, akik ezt nem értik!!! :x Mármint hogy ez az egész mit jelent vagy mit akar jelenteni! Nekem is számtalan ismerősöm van, aki természetesen százszor látta a filmet (naná, hogy a könyvet nem olvasta), és pózolnak, hogy az így jó, meg úgy jó. Nagyon kevesen vannak, akik tényleg komolyan veszik. Rám például a könyv is akkora hatással volt, hogy több éjjel jöttek az orkok álmomban meg minden... :oops:
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56043 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Szia Mindenki!

Te jó ég! Hogy én mennyire utálom ezt a "divatcikizést"! Komolyan eldöntöttem, hogy csakazértis meg fogom nézni a HP.-t! Ha mindenki cikizi, akkor biztosan van benne valami! Igaz eddig még nem került rá sor és eredetileg nem is akartam, de MEG FOGOM!
A GYU.-val kapcsolatban meg, ha valaki cak divatból olvassa, az úgysem lesz olyan rajongó mint mi! :wink: Max elmondhatja, hogy milyen jó fej, hogy olvasta! Na és! Örüljön neki!
Manapság minden érték a visszájára fordul? :(

4 hónap! Hm nem tudom! Ha két ember igazán kívánja egymást, akkor -csak a szemérmesség miatt- szerintem hülyeség várni! DE, ha valamelyikük úgy érzi, hogy tényleg várni szeretne, akkor azt mindenképpen tolerálni kell és nem lecikizni! Ha valakinek ez ciki....Az olyan is! Ez már megint olyan divat-dolog! Szomorú....

"Aure entuluva!"
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56017 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Bemutatkozások

Undómiel írta: nagggggggggggyon örülök, hogy van egy olyan hely, ahol az embereket nem tartják cikinek azért, mert egy ún. sikerfilmért, sikerkönyvért rajonganak.


Azt hiszem itt pont azon volt a hangsúly, hogy ez egy sikerkönyv/film, és most mindenki ezért rajong.
Az az igazság, hogy ez az egyetlen olyan dolog, amiért sajnáltam, hogy megfilmesítették a GYU-t.
Amikor elkezdtem olvasni, és nagy lelkesen kérdezgettem mindenkit, hogy ismered A Gyűrűk Urát?? Akkor általában nemleges választ kaptam. Ha most megkérdezek vkit, akkor azt mondja: jaa, az a film?
Ez az egyetlen szomorú benne, hogy divattá vált. Persze jó, hogy emiatt sokan elolvassák, de azért rossz, hogy nekem is vannak olyanok az osztályban, akik azt hiszik, hogy pl . én is csak divatból szeretem. És vhogy nincs kedvem leállni vitatkozni velük, hogy képzeld, én már a film előtt olvastam, és egyáltalán nem azért, mert ez most milyen nagy divat.

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #56015 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
kösz, Hador... igyekszem


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55977 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Tapasztalat: az emberek szeretik azt cikizni, amit a másik szeret - attól függetlenül, hogy ők jónak tartják-e vagy sem. És a másik, "direkt nem olvasom el, mert mindenki ezt olvassa" - ez az egyedüli káros hatása a filmnek, de legalább olyan emberhez is eljut, aki lehet, hogy nem jutott volna hozzá.

A 4 hónaphoz: én az első szerelmemmel október 10től jan 1ig csak "kerülgettük egymást", puszi is csak dec-től volt. Aztán a szilveszter éjszaka hozta meg az áttörést, megcsókolt! Ezek után felgyorsultak az események - és nem éppen vártuk meg a 4 hónapot (azért a 4 hetet igen). :lol: De ettől függetlenül nem tartom cikinek, ha megvárja egy lány! Sőt! Ideális esetben ez történik - de azért a házasságig nem érdemes...szvsz

(Bocs az offért :oops: )

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55963 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Szal nem sznobságból mondom, de szerintetek az Edánok miben mások, mint a tucatemberek? :)
Más: Amani! Atomkirály a weboldalad! Már leszedtem ezt-auzt, de még vissza fogok térni! :D

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55962 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Aiya mindenkinek!
Először is néhány mondat magamról: Nem Dor-Lóminban, hanem Miskolc mellett élek, a Miskolci Egyetem közgáz karát nyomom már harmadik éve-/ most jön a vizsgaidőszak, kissé húzós lesz:-(/. Tolkient még anno a Bíborholdas időkből ismerem, a Középfölde szerepjátékon keresztül kerültem vele kapcsolatba, többek között ő a kedvenc íróm, mondjuk Robert E.Howard mellett. Zenében is hasonló jellegű dolgokat hallgatok- elsősorban dallamos heavy metalt, ezért nem okozott pl nehézséget felismerni a Blind Guardian "Nightfall in Middle-Earth" albumának borítóját a Szilmarillok-fordításnál. :D De teccett mondjuk a Cross Borns GyU-s albuma is.
Szerintem nem gáz Tolkient olvasni, különösen, ha már a film előtt ismerte az ember. Különben is meg kell válogatni, kinek a szavára adunk...Kerüljétek a bunkókat! :!:

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55938 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Nem hiszem,hogy a cikizés oka az olvasás hiánya lenne.Szerintem az emberek többségében él valami bizarr kép arról,ami úgymond "normális",és vérkínosnak tartják az ettől való eltérést.Pl:sokak szerint a GYU mese,ergo:felnőtt ne olvassa.Mondjuk szerintem az ilyen hozzáállás elég korlátolt.De abból gondolom,hogy ez van,hogy hozzám pl már vagy hárman jöttek úgy,hogy nekik is tkp.tetszett a könyv,csak szégyellik,hogy gyerekesnek tartják őket.Mondtam nekik,hogy ha szerintük ez az egész kínos,én örülök,hogy ilyen "ciki" vagyok.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55907 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Darkman: hehehehehe :D Használhattál volna jobb kifejezést is :mrgreen:

Mindenesetre engem folyton leszólnak, csak azért, mert valósággal imádok egy regényt. A fiatalok körében ma nem divat az olvasás. És furcsán néznek az olyan emberre, aki nem követi hajszálpontosan a divatot.

Ennek ellenére továbbra is A Gyűrűk Urával idegesítem az osztálytársaimat. Tudjátok, milyen jó érzés? :twisted:
És a barátnőim is a plafonra másznak tőle, de már megszokták, mert ők is el vannak kötelezve vminek v. valakiknek...
Szóval tőlük a legsértőbb beszólás ez volt:
"Nnnnnnnna..."

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55894 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
:D :D :D
Darkman, szerintem nem a GyU olvasása ciki a lányok osztálytársai fejében, hanem az, hogy galad, Undomiel és a többiek (olykor én is :wink: ) másrol sem képesek beszélni, mint Tolkien (és gondolom PJ) remekművéről.
Én épp most hallottam a gyermekpszichoterápia órán egy lány esetéről, aki szintén hasonlóképpen érzett és viselkedett, mint ők/mi, csak ő a Csillagok háborúja kapcsán. Az osztálytársai nem igazán szerették az illetőt... (Mondjuk nála más is volt.)

Ami pedig a 4 hónapot illeti: az, hogy ciki-e vagy sem, az mindig attól függ, hogy milyen társaságban forgolódsz. :lol: :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55889 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Ezt nem is értem...ciki Gyűrűk Urát olvasni? Te jó ég...

A minap azt hallottam, hogy ciki 4 hónapot várni egy nőnél ahhoz, hogy meglegyen az ittyomhajj..hááát, nem tudom :)

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55846 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Hát tőlem is elégé kivannak az osztályban :lol: De ezzel legalább idegesítem őket!! :twisted:

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55610 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Én is szeretnék bemutatkozni! :D 3 napja csatlakoztam, az egyik osztálytársam mesélt erről a helyről. Győri, harmadikas gimnazista vagyok és nagggggggggggyon örülök, hogy van egy olyan hely, ahol az embereket nem tartják cikinek azért, mert egy ún. sikerfilmért, sikerkönyvért rajonganak. :P Mert nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem röhögtek már, amiért pl. szeretem a Gyűrűk Urát. De itt ettől asszem nem kell tartanom :wink: ! Ami még megfogott a fórumokkal kapcsolatban, hogy milyen kultúrált itt MINDENKI! Szóval szeretek itt!!! ÉS IMÁDOM TOLKIENT!
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55094 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Leana: én is a Tudás Fájában olvastam először a Gyu.- ról, meg Tolkien-ról is.
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55052 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Yavanna!Ki tudja?Egyszer majd annak is eljöhet az ideje! :D

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #55044 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Gumipók! (Honnan ez a név?) Ez remek! :D
Én mint angolul kevéssé tudó nagy örömmel fogadom ezt a jó hírt!
Ha pedig egyszer még a nyelvtan is elkészül hozzá magyarul, akkor tuti megtanulok egy tünde -nyelvet! (Kár hogy ebből nem lehet nyelvvizsgát tenni!)

"Aure entuluva!"
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #54658 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
ha vannak ilyenek, azok leginkább a Nyelvek és írások c. topikban gyűlnek össze


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
22 éve 4 hónapja #54652 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Bemutatkozások
Nagyon örülök, hogy ennyi az érdeklődő. (ezekszerint nem tévedtünk amikor úgy gondoltuk, hogy lesz rá igény)
Hát a munka az anyaggyűjtés és rendszerezés stádiumában van. A szerkesztés nyár elején fog elkezdődni és úgy tervezzük, hogy szeptember-október környékén lesz nyomdában. A kiadást a Két Torony bemutatója környékére időzítjük, mert az biztos sikeresebbé fogja tenni egy picit (tudjátok a marketing sokat számít::::). Persze számunkra nem az a cél, hogy meggazdagodjunk belőle, de ha már csinálunk valamit akkor csináljuk okosan nemigaz::::). Igazából a kiadásra is más beszélt rá, mert nekem más céljaim vannak a könyvekkel.
Persze megnyugtatásul közlöm, hogy az MTT tagjainak nem kell megvárni a hivatalos kiadás dátumát.
Akinek egyébként vannak anyagai a Sindarinról vagy a Tengwarról, és szeretne segíteni nekünk az elküldheti a gumipok@razorpoint.hu emilcímre. Minnél bővebb anyagból tudunk dolgozni annál jobb lesz a könyv::::))
Ez lehet bármilyen szótár, szógyüjtemény, szöveg, fordítás, vers...bármi aminek köze van a Sindarinhoz, vagy a Tengwarhoz.
Előre is nagyon köszönjük::::)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.341 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére