A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 5 hónapja #118889 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Nem fordítottál hülyeséget, az egy 10 perces előzetes lesz a harmadik részből (vagyis a forgatásról). A Gyűrű Szövetsége DVD-n is volt egy 10 perces előzetes a TTT-ből. Ebben volt, ahogy Andy Serkis kalapált egy hallal :)


:) :)

egyébként engem az zavar nagyon miszerint Frodó és Samu keveset szerepelne ha a Banyapókot nem csúsztatják át...és akkor hol lesz mikor:Samu énekel ,mikor Mordorban szenvedik végig az utat,mikor a Gyűrűt elpusztitják ,mikor hazafelé mennek ,mikor Frodó találkozik Bilbóval,na és a Megye megtisztitása???? Ezek olyan részek (szerintem) amit ha kihagynak/lerövidítenek én nagyon nem fogok örülni :bawling: :bawling: :bawling: :bawling: :bawling:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118885 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nilraen írta: Sziasztok!
A www.lordoftherings.net-en van egy "cikk" ami igy szól:"Preview the August 26th DVD and VHS release of The Two Towers,which includes a 10 minute preview of The Return of The King."

én ebből azt hoztam ki hogy aTTT ,DVD és VHS-én lesz egy 10 perces részlet a Rotk-ból,ugyhogy akkor majd lehet hogy választ kapunk a kérdéseinkre...(ha v.mi hülyeséget fordítottam bocsi :oops: )


Nem fordítottál hülyeséget, az egy 10 perces előzetes lesz a harmadik részből (vagyis a forgatásról). A Gyűrű Szövetsége DVD-n is volt egy 10 perces előzetes a TTT-ből. Ebben volt, ahogy Andy Serkis kalapált egy hallal :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118884 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!
A www.lordoftherings.net-en van egy "cikk" ami igy szól:"Preview the August 26th DVD and VHS release of The Two Towers,which includes a 10 minute preview of The Return of The King."

én ebből azt hoztam ki hogy aTTT ,DVD és VHS-én lesz egy 10 perces részlet a Rotk-ból,ugyhogy akkor majd lehet hogy választ kapunk a kérdéseinkre...(ha v.mi hülyeséget fordítottam bocsi :oops: )

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
Több
21 éve 5 hónapja #118843 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Képek :arrow: immádlak titeket :!: :lol: :D :) :D :lol:
Ez a sisak télleg...móka... www.warofthering.net/photos/rotk ... ge17.shtml

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118840 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Gandalf írta: Sesy: Miért? Meg tudnád indokolni?


Csak azt mondhatom, amit Szméagol.
Arwennek és a Narsilnak semmi köze a hobbitokhoz, ha viszont Aragornékkal folytatják, az nem illik a többi filmhez... szerintem.

Azok a sisakok elég bénák...
Banyapók odúja viszont tetszik. :wink:
(De a TTT bővítetjéből miért tesznek képteket a RotK-s képek közé? :shake: )

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118826 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Ha már RotK-képekről van szó:

Klikk ide a képekért


Ezek szerint benne lesz Samu és Elanor. :wink:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118790 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nilraen írta: Sziasztok!
Hoztam nektek képeket a ROTK-ról

www.warofthering.net/photos/rotkmiscellaneous/
www.warofthering.net/photos/rotkmiscellaneous/index2.shtml

Köszi, köszi, köszii!!! Itt végre találtam még ismeretlen képeket Elrondról!! Király!!! :itscool:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118784 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Az a tollas sisak a díszőrségé, akik a Fellegvárban teljesítenek szolgálatot, nem a közkatonáké ;)
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118779 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ha már RotK-képekről van szó:

Klikk ide a képekért

Ajánlanám mindenkinek a figyelmébe a harmadik sor közepén lévő két képet, meg a negyedik sor első képét.
Akkor hogy is néznek ki Gondor katonái :hein:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118769 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Gandalf, szerintem se lenne valami fényes így. Hogy miért? Semmi köze Arwennek és a Narsilnak Frodóhoz és Samuhoz. Gandalfnak igen, mert ugye Frodóhoz erős érzelmi szálak fűzték, de Arwen...
Szóval nem az a baj, hogy nem lenne szép filmileg, de logikátlannak mondanám. :roll:

Úristen! Ezek a képek! Azért a fellegvári őröknek én nem ilyen idétlen sisakot képzeltem el. Így bohócnak is beillenének... :evil:
Ha az Ghan-buri-gan, akkor megtépem a hajam. 8O
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118698 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Cerebrum írta: Ki a fene lehet az a 15. képen?

Szerintem Ghan-buri-gan lesz az.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118682 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nilraen írta: Sziasztok!
Hoztam nektek képeket a ROTK-ról

www.warofthering.net/photos/rotkmiscellaneous/
www.warofthering.net/photos/rotkmiscellaneous/index2.shtml


Ki a fene lehet az a 15. képen?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118661 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Egyébként én is egyetértek azokkal akik szerint Arwen nagyon sokat szerepel,és szerintem a karakterét is elrontották,Arwen nem egy harcos lány hanem egy tündelány.Szerintem nagyon nem volt jó hogy ő ment ki a Gázlóhoz.[size=9:32g8vzwm]és ha még a Helm szurdokba is berakták volna én nagyon ronda dolgokat mondtam volna P.J.-re...[/size] :nono:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118660 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118655 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Adelard írta: Az Arwenes részek egyébként engem is idegesítenek.Az első részben még oké volt, de a másodikban sztem nagyon is eltúlozták Arwen szerepét :x és félek h a 3.-ban is ez lesz...


szerintem mindenképpen több Arwen lesz a RotK-ben, hiszen a harmadik részben Aragorn a főszereplő, s az ő lelki rezzenéseit könnyű úgy vászonra vinni, ha ott van a gondolataiban a NŐ, illetve a koronázási ünnepség is benne lesz, amit gondolom ilyen középkori dínom-dánomként fogják beállítani :roll: (remélem azért nem ölik meg a hangulatát, amit én elképzeltem a könyv alapján :? :? )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118638 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ez így nagyon jól hangzik, Gandalf, bár én azért titokban továbbra is remélem, hogy nem a Narsil összekovácsolásával fog kezdődni a film...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118567 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118517 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Dez:

Hát most igazság szerint kicsit belezavarodtam, hogy mi is a problémád :) :oops: . Mindenesetre tény hogy a hobbitok hősiesen küzdenek mindig, de nem hinném hogy Tolkien csak azért részletezte a szívósságukat, hogy aztán érthető legyen a gyakorlatban. Mindent részletezett semmi fölött nem siklott át, ez is hozzá tartozik a jellemzésükhöz. És a Hosszú tél átvászelésében Gandalf is segített ha jól tudom..

ui. kössz Dez hogy végül kiírtad az egyszerű nevemet :wink: :D

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118512 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ghargoqurk, Ulmo:

A hobbitok tényleg csak saját magukkal törődtek, mert más sem törődött velük. A Kószák a Gyűrű miatt figyelték és vigyázták őket, különben szerintem inkább Faramirnak segítettek volna, vagy nem tudom.
Tolkien nem írta volna, hogy mennyire szívósak és ellenállóak a hobbitok, ha nem ment volna át ez a gyakorlatba.
És a Hosszú Tél? Nem csak harcokra gondoltam a hősiesség alatt. :wink:

(Én már írtam a RotK topic miatt, de nem tudom, Svin elolvassa-e.)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118502 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Gandalf írta: Na? Így a kard összekovácsolásával kezdődik (ahogyan az 1. film prológussal, a 2. film Caradhrassal és Móriával), aztán a hobitoknál az alcím... így mindenkinek igaza van, nem?
Aztán majd a film során valamikor Arwen (gondolom, lórieni kitérője után?) megérkezik Aragornhoz a karddal (és a zászlóval?)... :roll:


Hát, ez elég szörnyen hangzik. Naon remélem, hogy nem így lesz, még csak nem is hasonlóképpen.
Mert a Narsilhoz nem jönnek a hobbitok, és akkor meg semmi értelme ennek... mindegy...

Szméagol: végre valaki, aki hasonlóképpen gondolkozik! :D
De sajnos tényleg így van. Az amerikai közönség meg se nézné, ha nem lenne benne ennyi love... Sajnos. :(

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118424 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Gandalf: valld be, hogy olvastad a RotK forgatókönyvét :)
A hobbit-átmenetet talán meg lehet oldani egy alkonyati képpel: Arwen úton van Lórien/Rohan felé, lassan lemegy a nap, majd mutatják a hobbitokat a Keresztútnál, ahol a ledöntött királyszobrot nézik a naplementében. Aztán irány Cirith Ungol lépcsői!

Mindenkinek: Király Visszatér topic ügyében tessék Svindlert zaklatni!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118418 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Sesy írta: Jó, pontosítok: hobbitokkal.
Nem közvetlenül, hanem az alcímet mindig akkor irták ki, mikor hobbitok voltak. És a hobbitokkal (itt már tényleg Frodóval és Samuval) zárult le a két film!


A ROTK-ban is lehet, hogy az alcímet hobbitoknál mutatják...
Felvázolom elképzelésemet, aztán meg majd meglátjuk, mi lesz decemberben:

Nem Line Cinema Logó, Wingnut Films, stb.
zene
"A GYŰRŰK URA" embléma.
zene, sötétség
megjelenlik az esti Völgyzugoly képe, amit már a TTT-ből ismerünk. Új jelenet: a csuklyás Arwen a Narsilt elveszi (ld. korábbi előzetes).
Összekovácsolás (alatta pl. egy hang elszavalhatná Aragorn versét: "Van, mi arany, bár nem fénylik...")
Arwen Andúrillal elhagyja Völgyzugolyt...
Valahogyan átváltás Ithilia erdejébe: hobbitok (Frodó, Samu, Gollam)
Felirat: "A Király visszatér".
stb.

Na? Így a kard összekovácsolásával kezdődik (ahogyan az 1. film prológussal, a 2. film Caradhrassal és Móriával), aztán a hobitoknál az alcím... így mindenkinek igaza van, nem?
Aztán majd a film során valamikor Arwen (gondolom, lórieni kitérője után?) megérkezik Aragornhoz a karddal (és a zászlóval?)... :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118414 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Sesy, Sesy! Tudd meg, hogy én veled vagyok és mindenben egyetértek veled! :wink:

A Fekete Lovasok Szürketévbren az egy nagy hazugság és ez már túlmegy a tűrés határomon. 100%-ig bizonyos vagyok abban, hogy nem leszenek ott. A tündék be sem engedték volna őket Szürkerévbe. :?
A legérzelmesebb a szerelmi szál??? Mikor? Ha a nyálas, csöpögős és unalmas szerelmi évődést érzelemesnek lehet nevezni, akkor lehet rajta csöpögni. Tessék csak. A Könyvben elbűvölt a szerelmük története, de a filmnek ez a legnagyobb hibája. De az amerikaiak be se ülnének egy olyan filmre, amiben nincs "csók". Hogy melyik a legérzelmesebb szál? Frodó és Samu barátsága.
Kevés lesz RotK-ban Frodó és Samu? Ennek nem örülök. A két Toronyban is túl sok volt Aragorn. Na, persze. A "Frodó, Samu oldal" sokkal emelkedettebb és mélyebb. Azt hiszem ezt PJ nem érti. :? :(
Az, hogy a hobbitok "megérdemelték" ezt a "sárkányhadat" a nyakukba nem helyes megállapítás. Frodóról nem is beszélve. Ő azért (nem csak) indult el a Megyéből, hogy megmenthesse, ha nem is magának. Szép jutalom. Azt hiszem ez kellett a regény végére, mert ha nincs, akkor a mai világban nagyon is amerikai "happy endnek" éreztem volna. Tolkien Prof. zsenialitása (is) ez.
Ulmo: A Király visszatér, A két Torony folytatása. :D "A Király visszatér" topicot akarunk!!! :hello:
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118338 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
OFF/

Ulmo írta: (Már csak egy kérdésem van: hogy jön ez a Két Toronyhoz :hein: )


amíg Svin nem csinál RotK topicot... :roll: :roll: :wink:
/ON

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118302 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Dez írta: ez tényleg stimmelne is, ha nem lenne benne a függelékben oldalakon keresztül a hobbitok hősies múltja és csatái.

Na, erről mi a véleményetek? :wink:

Ha a zöldmezei csata mellett még egyet említenél, azt nagyon megköszönném ;)

Ghargoqurk-nak igaza van. A hobbitok sokáig kényelemben éltek, nem is fogták fel, milyen jó dolguk van, semmit sem tudtak a környező világ történéseiről, csak pletykákat hallottak. A Megye "lerombolása" rádöbbentette őket, hogy a jólét nem természetes dolog, küzdeni kell érte, a gonosz erők őket is elérhetik.

És hogy miért pont egy ember a Király? Mert a Negyedkor már az Ember korszaka, a többi faj hanyatlik, vagy már eltűnt.
(Már csak egy kérdésem van: hogy jön ez a Két Toronyhoz :hein: )
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118296 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hát nem tudom Dez:
Érdekes kérdés ez a hobbitos. Lehet hogy hülyeséget mondok. De valahogy az érezhető, hogy bár a gyűrűt elpusztították, és ezzel ők tették s legtöbbet középföldéért, ettől függetlenül ők csak hobbitok maradnak akik az emberek szemében nem jelentősek. De azért Elessar foglalkozott a megyével a Nk.-ban. Egyébként Boromir is csak a kardjában és a harcban hitt csak ezzel volt elfoglalva és csak saját népével törődött igazán. Megaztán a megyét sokáig csak a kószák védték senki más ráadásul úgy hogy ezt a megyeiek nem igazán hálálták meg, a Háborúig :D .

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118294 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Elanor írta: de nem szabad elfelejtkezni azokról a szereplőkről sem, akik Helm-szurdokban, vagy Minas Tirith-ben harcoltak. Meg ha a Gyűrű megsemmisítése előtt elfoglalják ezeket a helyszíneket, akkor az azért elég gázos lett volna.


Nem tudom, nem tudom. Ez Frodóékat azért nem érintette volna szerintem, Ugyanúgy végig kellett volna menniük Mordorig és a Hegyig, még ha az ellenség el is foglalta a hátországot. És persze csak az emberek szenvedtek volna ezzel. Hobbitok, tündék és törpök is messze voltak onnan, nem az ő országaik voltak közvetlen veszélyben.
Meg miért hatalmasabb egy emberkirályság, mint egy tündekirályság? Miért pont egy ember a Király?? :roll:

Ez most nem nagyon tartozik az előzőkhöz, de engem dühít, hogy bár Frodóék (+mindenki) megmentették a világot, trónra segítették Aragornt, mégis mikor hazatértek, egy lerombolt Megyét találtak. Ennyire nem törődik velük senki, hogy teljesen egyedül kell szembeszállniuk a betolakodókkal? Miért nem tudták meg Gondorban már sokkal előbb, hogy mi lett a helyzet Eriador vidékén, és tesznek ők rendet? Tudom, ez talán azt szimbolizálja, hogy már képesek a hobbitok mindenkivel szembeszállni, és ez tényleg stimmelne is, ha nem lenne benne a függelékben oldalakon keresztül a hobbitok hősies múltja és csatái.

Na, erről mi a véleményetek? :wink:

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118276 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Na, a Függelékes dologban egyetértek. Mármint abban, hogy jó, azt megértem, hogy le akarják zárni a főbb szereplőjk sorsát, de ennyi erővel megmutathatnánk Pippin+Trufa halálát, Samu, Legolas+Gimli elhajózását is. Na mind1...

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 5 hónapja #118272 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nilraen írta: Sziasztok!
ezzel én is teljesen egyetértek,külömben is Szauron bukásánál muszály bennelenie ahogy a nazgúlok elpusztúlnak.nem tudnám elképzelni hogy Szauronnak vége nekik meg nem :eek4:


A nazgúlok tudtommal abban a pilllanatban elpusztultak, mikor Gollam beleesett a Gyűrűvel a katlanba, és Szauron hatalma megsemmisült-nem?

Az Arwenes részek egyébként engem is idegesítenek.Az első részben még oké volt, de a másodikban sztem nagyon is eltúlozták Arwen szerepét :x és félek h a 3.-ban is ez lesz...

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.844 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére