A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 6 hónapja #116773 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Gandalfnak nagyon igaza van. Szerintem is az egyik legnagyobb hiba az a Helm csata végének hiánya volt. Ez az igazi művészet ...úgy megvágni egy filmet hogy a bővített és a vágott verzió is teljes egészet alkosson mindenféle felfedezhető hiba nélkül. Úgyértem hogy mindkettőben folyamatos lmarad a cselekmény.
PJ-t legutóbb mikor megnéztem a TTT-t egyértelműen láttam a csatában. A Kürtvár fölötti három felhajtható ajtó (nem tudom mi a nevük) egyikén kihajol és lándzsát hajít az orkokra de a hegyiemberek közt én se láttam őt.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116766 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Penngaladiel: Itt van. A helm-szurdoki csatajelenetnél van
a "második blokkban", ha jól emlékszem...

shaira írta: P.J. a TTT-ben:
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... 366921.jpg


Lesznek huornok?! Ez egyszerűen csodálatos... Nem is tudom mit
szóljak... Emotikumok ezrei vagy semmi, az amivel kifejezhetem
boldogságom.
Gandalfhoz csak annyit tennék hozzá, hogy, ha 10 ezren voltak az orkok
és egész éjszaka gyilkolták egymást még akkor se lehettek 5 ezernél
kevesebben. Tehát 2 ezer rohír mit sem ért volna velük szemben... (Ez
MIND a film szerint volt. :wink: )
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116763 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Gandalf: igen, az a csata lezárás eléggé cinkes volt... de ha a bővítettben normálisan meg lesz csinálva, akkor ez megbocsátható :)

PJ nem kétszer szerepelt a TTTben? A dúnföldi vadember, meg a Helm szurdokban lándzsát hajító ember... nem?

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116723 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Mármint hogy az a dúnföldi vadember ki lehet, aki úgy néz ki, mint PJ ;)
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116709 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Penngaladiel írta: A huornoknak én is nagyon örülök, nagyon hiányoztak!!!

Azon viszont meglepődtem, hogy az a dúnföldi vadember nem PJ... akkor ki lehet? ;)


Én úgy tudom, hogy PJ egy rohír volt...

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116696 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Huornok Helm-szurdokban????????
YEHAW! :bounce:

Ez tudjátok mit jelent (azon kívül, hogy könyvhű jelenet lesz)?
Kijavítják a film egyik komoly hibáját: azt, hogy a csatának túl hirtelen, túl váratlanul lett vége, s nem érteni, hogyan győztek. Így már megváltozik az egész ostrom lezárása....
Remélem, ez tényleg igaz hír, s nem kamu... :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja - 21 éve 6 hónapja #116691 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ghargoqurk írta: Szóval 222 perc. Nem rossz, nem rossz... Mindenestre 43 perc tényleg teljesen újjá fogja tenni a filmet. Nagyon várom már novembert.


Egyébként már a FOTR bővített is teljesen új hangsúlyokat adott a filmnek és borzasztóan örültem neki, mert pont azok a részek kerültek bele, amit hiányoltam, miután a film után elolvastam a könyvet még1x: pl. ahogy elmondja Gandalf a gyűrűverset Elrond tanácsában, a lórieni tündék ajándékai, stb., meg persze, hogy szegény Legolas 2 mondatnál végre többet is mondott, mert úgy vettem észre az ő szövegeiből vágtak a legtöbbet. És be is kell vallanom, mióta megvan a bővített, már nem is nézem a csonkítottat :) minek? Szerintem a bővített az igazi, a PJ szerint való. Úgyhogy most is bőszen bízom benne, hogy megint azokat a jeleneteket rakja vissza bele, amik nekem is hiányoznak (Pl. az ent ital, meg a huornok Helm's Deepnél)!

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116679 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
The Two Towers has been nominated for 5 MTV Movie Awards, including Best Movie and Best Male Perfomance (Viggo Mortensen).

Read more here: www.mtv.com/news/articles/1471227/200304...jhtml?headlines=true
Vote here: www.mtv.com/onair/movieawards/ma03/

SZAVAZNI ;)
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116662 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A huornoknak én is nagyon örülök, nagyon hiányoztak!!!

Azon viszont meglepődtem, hogy az a dúnföldi vadember nem PJ... akkor ki lehet? ;)
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116661 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nemrég PJ nyilatkozott a nemzetközi Gy.U. fanclub hivatalos filmmagazinjának a TTT bővített verziójával kapcsolatban:

"Apparently, nearly all of this new footage will consist of character scenes. There will be a good deal of Treebeard expansion as well as Huorns at Helms Deep. Also of interest was that Jackson denied that he was one of the Dunland wildmen. His only cameo was the Rohan spear chucker at Helm's Deep. "

Vagyis előkerülnek a huornok! :hello:
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116535 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Ulmo írta: (Az Öregerdőt meg a Sírbuckákat tessék végre elfelejteni. Ha ezek bekerültek volna a FotR-be, kb 18 éves korhatára lett volna a filmnek. Ezt külföldön nagyon komolyan veszik!)


Miért pont az Öregerdő és a Sírbuckák lenne olyan félelmetes, hogy meg kellene emelni a korhatárt? 8O
A nazgulok és Mória jelenetei már megadnák a korhatár emelésének lehetőségét. Ez nem mentség... Én is Gandalf mellett szavazok :wink: Ezek a kedvenc részeim voltak és leesett az álam a moziban, mikor Frodóék hipp-hopp, Bríben találták magukat (akkor még elég tájékozatlan voltam). Hogy magyarázod Töbörlyuk kimaradását? :lol:
Ez már tényleg csak időhatár kérdése volt, nem koré... A bővítettbe igazán beletehették volna. (Igaz, nem értették volna Frodó fondorlatos gondolatmenetét... :twisted: )

Azt nem értem, hogy Samu és Szméagol/Gollam hogy beszélhet Frodóról... Ők lényegében esküt ellenségek. Nem hiszem, hogy Samu Gollamnak fogja elmondani az aggályait Frodóval kapcsolatban. Már inkább egy holt-lápi hullának...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja - 21 éve 6 hónapja #116534 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ez iszaonyat jó lesz. Azt hiszem ezekkel a TTT bővítettje tényleg teljesen más filmnek fog tünni mint a mozi verzió. Remélem aza bizonyos Éowyn rátámad az orkokra jelenet azért nem lesz elcseszve és eltúlozva

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116532 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Ulmo írta: (Az Öregerdőt meg a Sírbuckákat tessék végre elfelejteni. Ha ezek bekerültek volna a FotR-be, kb 18 éves korhatára lett volna a filmnek. Ezt külföldön nagyon komolyan veszik!)


Miért pont az Öregerdő és a Sírbuckák lenne olyan félelmetes, hogy meg kellene emelni a korhatárt? 8O
A nazgulok és Mória jelenetei már megadnák a korhatár emelésének lehetőségét. Ez nem mentség... Én is Gandalf mellett szavazok :wink: Ezek a kedvenc részeim voltak és leesett az álam a moziban, mikor Frodóék hipp-hopp, Bríben találták magukat (akkor még elég tájékozatlan voltam). Hogy magyarázod Töbörlyuk kimaradását? :lol:
Ez már tényleg csak időhatár kérdése volt, nem koré... A bővítettbe igazán beletehették volna. (Igaz, nem értették volna Frodó fondorlatos gondolatmenetét... :twisted: )

Azt nem értem, hogy Samu és Szméagol/Gollam hogy beszélhet Frodóról... Ők lényegében esküt ellenségek. Nem hiszem, hogy Samu Gollamnak fogja elmondani az aggályait Frodóval kapcsolatban. Már inkább egy holt-lápi hullának...
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja - 21 éve 6 hónapja #116531 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ez iszaonyat jó lesz. Azt hiszem ezekkel a TTT bővítettje tényleg teljesen más filmnek fog tünni mint a mozi verzió. Remélem az a bizonyos Éowyn rátámad az orkokra jelenet nem lesz elcseszve és eltúlozva.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116508 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

svindler írta: Ujabb jelenetek Faramirrol amint a haradiakkal vivott csata utan magaban topreng a haborurol
Faramir megmutatja Frodonak es Samunak az Osgiliathbol kivezeto utat
Faramir megtalalja Boromir kurtjet (mintha valahol azt olvastam volna lesz visszatekinto jelenet amiben Boromir lathato - Faramir es Denethor tarsasagaban, illetve Boromir halala?)


Ezek -szerintem- nyugodtan beleférhettek volna a moziváltozatba is. Innen remekül ki fog jönni Faramir "igazi" énje. :roll: :) legalábbis bízom benne :roll: :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116452 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ez tényleg nagyon jó!!! :D Én főleg annak örülök, hogy az entekről lesz benne több rész. Szerintem nagyon nagy kár volt annyit kihagyni róluk az eredetiből!

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116442 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Jesszus!!!
Ez nagyon jó lesz!!! 8O :lol:
Főleg az, hogy tisztázódik, hova a túróba megy Arwen. A mozinézők többsége azt hiszi, Arwen szedi a cuccost, és azon melegében elhajózik melegebb éghajlatra...

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116438 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ilmen írta: Most már csak az a kérdés, hogy mi az a + ami abba a 43'-ben szerepel.


A neten keringenek velemenyek arrol, hogy milyen uj jelenetek lesznek. Garanciat nem vallalok, de a tobbseguk valoszinuleg lesz. Kb. ez varhato:
Arwen egy tornacra, Elrondhoz rohan fel Volgyzugolyban
Arwen a Narsil szilankjaival
Arwen a volgyzugolyi tundekkel megerkezik Lothlorienbe
Bilbo amint Elronddal es Arwennel beszel Volgyzugolyban
Elrond arrol beszel, hogy az emberek es tundek szovetsegenek vege immar
A tundek tanacsa ahol arrol dontenek reszt vegyenek-e a haboruban az emberek oldalan
Legolas azon mergelodik, hogy a tundek nem segitenek az embereknek
Tovabbi jelenetek Eowynrol az Aranycsarnok elott
Sauron orkjai csatlakoznak az uruk-hai orkokhoz a Sarn Gebir utan
Tovabbi jelenetek, melyekben Trufa es Pippin az uruk-hai orkok kozt lathato
Trufa es Pippin azon tunodik vajon mi lesz veluk ha az orkok megtudjak, hogy nincs naluk a Gyuru
Az uruk-hai es a Sauron orkjai kozti vita hosszabb lesz
Az uruk-hai orkok betornek a barlangokba Helm szurdoknal - Eowyn szembeszall veluk
Samu es Frodo hasznaljak a Galadrieltol kapott kotelet (talan lesz egy jelenet ahol lemasznak vele)
A hobbitok es Gollam utazasa hosszabb lesz
Samu arrol beszelget Gollammal, hogy mennyire megvaltozott Frodo, mikozben Frodo alszik
Frodo es Samu dulakodasa hosszabb lesz
Ujabb jelenetek Arwenrol es Aragornrol
Eomer amint orkokkal csatazik miutan kitiltottak Rohabol
Eomer amint Theodredet kimenti egy utkozetbol
Aragorn megtalalja Theodred lovat, Bregot
Sok uj jelenet Szilszakallrol, az ent ital is bekerul majd a filmbe
Lesznek entek a Helm szurdoki csatanal
Ujabb jelenetek Faramirrol amint a haradiakkal vivott csata utan magaban topreng a haborurol
Faramir megmutatja Frodonak es Samunak az Osgiliathbol kivezeto utat
Faramir megtalalja Boromir kurtjet (mintha valahol azt olvastam volna lesz visszatekinto jelenet amiben Boromir lathato - Faramir es Denethor tarsasagaban, illetve Boromir halala?)
Gimli felfedezik a barlangokat Helm szurdoknal
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116368 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Gandalf: mondd már el. hogy miért van diszkriminálva a FotR a TTT-hz képest? Az első rész 210 perc volt (3,5 óra!) + Gy.U. fanclub névsora, Svindler infoja szerint a TTT 222 perc (ez még változhat). Nehogy már ez a 12 perc legyen a megkülönböztetés! Látszott a moziban, hogy NAGYON SOKAT kivágtak a Két Toronyból, pl Szilszakáll szerepéből alig maradt valami. Ezt most visszapótolják. Szerintem maximum akkor reklamálhatnánk, ha PJ nem készítene bővített változatot a 3 részből.

(Az Öregerdőt meg a Sírbuckákat tessék végre elfelejteni. Ha ezek bekerültek volna a FotR-be, kb 18 éves korhatára lett volna a filmnek. Ezt külföldön nagyon komolyan veszik!)
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116338 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Azért ha megnézzük a kötetek vastagságát, nem ez az arány jönne ki... de mindegy.
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116269 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Teljesen egyetértek veled Ilmen!! :bounce:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116229 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Gandalf írta: ... miért nem lehetett már a FOTR-t is ennyire megcsinálni? Miért kell a 2. részt pozitívan diszkriminálni az elsőhöz képest? ....És ha a ROTK Bővítettje még hosszabb lesz, az megintcsak kiszúrás lesz az előző két résszel szemben... Igazságtalannak érzem. Miért nem lehetett volna mindhármat 4 órásra megcsinálni??? :roll:


Miért lenne diszkrimináció ha egyik rész hosszabb, mint a másik? Senki nem mondta az elején, hogy 4 órásnak kell lenni az egyes részeknek. Ráadásul, ahogy a FotR maradtak ki jelenetek, úgy a TTT-ből is és itt még elég sok minden meg is lett változtatva. Szerintem csak örülhetünk ennek a 222'-nek, ugyanúgy, mint a FotR 200'-nek (- a névsor).

Szerintem nem 3 különálló résznek kellene tekinteni a filmeket, hanem egy kb. 650-670' filmnek. :wink: :D
Úristen, még leírni is sok!

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116225 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Jó a hír, jó a hír... Megmondtam, a rajongói klub névsorával bőven lesz négyórás a bővített változat :wink:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116221 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ki tudja lehet hogy a TTT bővített +extrák már 5 lemezes dvd lesz ? Nem tudtok erről valamit?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116189 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Adelard írta:

Lili írta: A pattogatott kukoricát meg én is utálom a moziban,főleg mikor a velem lévő kedves egyének esznek mellettem... :evil:


A Frodós talira gondolsz?Bocsi.... :oops: :oops: :oops:

Miután beírtam a hozzászólást sejtettem,hogy erre fogsz asszociálni,de nem az itteni emberekre gondoltam,hanem családom egyes tagjaira... :lol: :evil:

Sztem semmi gáz nincs azzal,hogy a TTT bővítettje,hosszabb leszmint a FotR-é... :roll: A FotR bővítetje úgy jó,ahogy van.
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116175 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Egyik szemem sír, a másik meg nevet. :lol: Nevet az egyik, mert nagyon örülök a 222 percnek, rá is férne a filmre egy átszabás. Ugyanakkor a másik szemem meg sír... miért nem lehetett már a FOTR-t is ennyire megcsinálni? Miért kell a 2. részt pozitívan diszkriminálni az elsőhöz képest? Az is megérdemelt volna még több plusszt, beleférhetett volna sok minden még (pl. Bakfölde, Öregerdő, Sírbuckák, de akármi...) :cry: És ha a ROTK Bővítettje még hosszabb lesz, az megintcsak kiszúrás lesz az előző két résszel szemben... Igazságtalannak érzem. Miért nem lehetett volna mindhármat 4 órásra megcsinálni??? :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116172 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Húúú, de örülök ennek a 222 percnek! :D Már csak azért is, mert az ráfér videóra és akkor biztosan látni fogom... (Nekem nincs DVD-m :bawling: )
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116124 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szóval 222 perc. Nem rossz, nem rossz... Bár ha azt vesszük hogy mindenki azt mondta 4 óra lesz akkor azért ez visszalépés. Mindenestre 43 perc tényleg teljesen újjá fogja tenni a filmet. Nagyon várom már novembert. Azután meg a Rotk-ot a Rotk bővített és a Hobbitot. És ki tudja lehet hogy egyszer még a Szilmarilok is elkészül....

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116093 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
zsoffija: igen, a FotR bővített változata létezik kazettán, valószínűleg a TTT-t is kiadják így.

www.netpiac.hu/display/index.pht ... ek_id=2264

Szméagol átalakulása pedig nagy valószínűséggel csak a harmadik filmben lesz.
Téma zárolva.
Több
21 éve 6 hónapja #116089 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A Fort kibővítése ugyi kaziban is létezik?
És akkor ugyi a TTT-é is?
mucály azt megvenni!(de ha azt kivárom,türelmem és önuralmam határtalan... :crying: )
Pl rajta lecc Széagol átalakulása... :roll:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.863 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére