J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 9 hónapja #308274 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: Csak én sejtek egy "Dumbledore is back!" fordulatot az utolsó könyvben? Valamint érdekelne, hogy áll az a teória, miszerint Harry maga is egy lélekdarabkát őriz? (horocrux).
Így teljes lenne a jóslat (angol eredetije). Harrynek meg kell halnia, hogy Voldit is legyőzzék.


Dreamer: erre reagálta először Szméagol,hogy igazad van, majd ezt később visszavonta, mert elnézte a nevet.
(vagy nem így volt? :oops: )

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308266 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta:

Thaurwathiwen írta: Nah, Harrynek meg kell halni ötletet támogatom :twisted: (bírnám, ha nem ő lenne a Kiválasztott, hanem Neville), Perselus túlélhetné, de úgysem fogja, bár én akkor is imádnám, ha kiderül róla ,hogy ő a mocskos áruló... egyébként bibliai párhuzamokat folytatva Piton=Júdás
Dreamer: úgy érzem, hogy a felgyújtás még enyhe, a Sectumsempra egy kis Cruciatusszal viszont tökéletes lenne (bár a máglya is társulhat hozzá). Mit szólnátok egy kis DarkLord!Harryhez a HP7 végén? (bár abban si van egy kis SW), de Harrynek megvan a képessége és a bosszúvágya, gyűlölete, hogy Sötét Nagyúr lehessen...
Huh.. anno olyan szépen megmagyaráztam vkinek tavaly ősszel, hogy Harry miért NEM horcrux, de elfelejtettem a gondolatmenetet (de ha eszembe jut, beírom)
Jut eszembe, nincs nálam a HP6 magyarul, mi ezeknek a fogalmaknak, neveknek a hivatalos, magyar fordítása?
Spinner's End?
Unbreakable Vow?


Jajj, csak a bibliai párhuzamokat hagyjuk már! Pont ez a lényege Rowling könyveinek: végig elhitette velünk, hogy Dumbledore tud valamit Pitonról, és ő tökéletes, aztán kiderül, hogy Dumbledore is csak ember, vannak hibái, és bizony Piton átverte őt. Ahogy Piton nem Júdás, úgy Dumbledore sem fog feltámadni Gandalf, Aslan, vagy Jézus Krisztus módra.


Ja, bocs, Dreamernek NINCS igaza! Félkrenéztem a neveket! :) :D


:he:? Miben nincs igazam?

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308211 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Thaurwathiwen írta: Nah, Harrynek meg kell halni ötletet támogatom :twisted: (bírnám, ha nem ő lenne a Kiválasztott, hanem Neville), Perselus túlélhetné, de úgysem fogja, bár én akkor is imádnám, ha kiderül róla ,hogy ő a mocskos áruló... egyébként bibliai párhuzamokat folytatva Piton=Júdás
Dreamer: úgy érzem, hogy a felgyújtás még enyhe, a Sectumsempra egy kis Cruciatusszal viszont tökéletes lenne (bár a máglya is társulhat hozzá). Mit szólnátok egy kis DarkLord!Harryhez a HP7 végén? (bár abban si van egy kis SW), de Harrynek megvan a képessége és a bosszúvágya, gyűlölete, hogy Sötét Nagyúr lehessen...
Huh.. anno olyan szépen megmagyaráztam vkinek tavaly ősszel, hogy Harry miért NEM horcrux, de elfelejtettem a gondolatmenetet (de ha eszembe jut, beírom)
Jut eszembe, nincs nálam a HP6 magyarul, mi ezeknek a fogalmaknak, neveknek a hivatalos, magyar fordítása?
Spinner's End?
Unbreakable Vow?


Jajj, csak a bibliai párhuzamokat hagyjuk már! Pont ez a lényege Rowling könyveinek: végig elhitette velünk, hogy Dumbledore tud valamit Pitonról, és ő tökéletes, aztán kiderül, hogy Dumbledore is csak ember, vannak hibái, és bizony Piton átverte őt. Ahogy Piton nem Júdás, úgy Dumbledore sem fog feltámadni Gandalf, Aslan, vagy Jézus Krisztus módra.


Ja, bocs, Dreamernek NINCS igaza! Félkrenéztem a neveket! :) :D

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308093 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát igen, én a 6. részen lepődtem meg, az a barlangbeli inferusok, meg a Gaunt-család hát az minden csak nem gyerekkönyv, de a 3. -beli dementorok brrr....
Mindenesetre mivel ifjúsági/gyerekkönyvnek reklámozzák ezért nem tartom valószínűnek a Harry halott, Voldemort él és virul verziót, azt meg túl HP-tlannak ítélem (ugye fordulatmentes), hogy Harry győz, Voldemort kinyiffan

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308051 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Thaurwathiwen írta: bár ha gyerekkönyvként nézzük, akkor nem valószínű, hogy Harry meghal

és Neville szülei? Voldi kínzásai? ezek nem igazán gyerekkönyvbe valók... egy szimpla halál is jobban beleilli ka gyerekkönyvekbe, mint a brutálisan megkínzott emberek, jajgató azkabani foglyok... a zsanérok nehezen csukódnak, surlódnak a fémajtóval, szerintem ez iszonyú.



Ki tudja:)
Báár főszereplő lehet a mellék főszereplők halnak meg a végén.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308047 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: Hmm... jut eszembe: tegnap felmerült bennem valami, ami eléggé alátámasztja azt, hogy Piton nem hű Voldemorthoz, vagy Rowling kicsit elrontott valamit:
Dumbledore maximálisan bízik Pitonban.
HA Piton Voldemortnak dolgozik, akkor hogyhogy nem Pitont bízza meg azzal, hogy Dumbledoretól szerezze meg a jóslatot.
Sőt, merem feltételezni, hogy erre szükség se lenne, mert Dumbledore elmondta Pitonnak.
Akkor meg miért szórakozik a Jóslások Termével Voldemort?

Remek meglátás, gratula :)

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308013 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Thaurwathiwen írta: bár ha gyerekkönyvként nézzük, akkor nem valószínű, hogy Harry meghal

és Neville szülei? Voldi kínzásai? ezek nem igazán gyerekkönyvbe valók... egy szimpla halál is jobban beleilli ka gyerekkönyvekbe, mint a brutálisan megkínzott emberek, jajgató azkabani foglyok... a zsanérok nehezen csukódnak, surlódnak a fémajtóval, szerintem ez iszonyú.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308009 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: Hmm... jut eszembe: tegnap felmerült bennem valami, ami eléggé alátámasztja azt, hogy Piton nem hű Voldemorthoz, vagy Rowling kicsit elrontott valamit:
Dumbledore maximálisan bízik Pitonban.
HA Piton Voldemortnak dolgozik, akkor hogyhogy nem Pitont bízza meg azzal, hogy Dumbledoretól szerezze meg a jóslatot.
Sőt, merem feltételezni, hogy erre szükség se lenne, mert Dumbledore elmondta Pitonnak.
Akkor meg miért szórakozik a Jóslások Termével Voldemort?


Raadasul van egy resz a 6. reszben, ami szinten Piton esetleges artatlansagat bizonyitja. Valamikor karacsony tajan (azt hiszem elotte), Hagrid elmeseli Harryeknek, hogy latta Pitont es Dumbledore-t az erdo mellett vitatkozni. Azt mondta, Piton ellenkezett Dumbledore-ral, mert valamit nagyon nem akar megtenni -nyilvan ot megolni.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308005 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hmm... jut eszembe: tegnap felmerült bennem valami, ami eléggé alátámasztja azt, hogy Piton nem hű Voldemorthoz, vagy Rowling kicsit elrontott valamit:
Dumbledore maximálisan bízik Pitonban.
HA Piton Voldemortnak dolgozik, akkor hogyhogy nem Pitont bízza meg azzal, hogy Dumbledoretól szerezze meg a jóslatot.
Sőt, merem feltételezni, hogy erre szükség se lenne, mert Dumbledore elmondta Pitonnak.
Akkor meg miért szórakozik a Jóslások Termével Voldemort?

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308004 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
[size=9:1zefsxoy]Ja, mondjuk én ha már választani kell ezért favorizálnám a franciát, azt legalább nem értem.

Egyébként nagyon kezdünk offosodni, jó lenne, ha ez átkerülne valami egyéb topicba, pl az OFF topicba...[/size]

[size=9:1zefsxoy]LUL beszóltam a modoknak :mrgreen: [/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307991 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
[size=9:239jn041]Hogy lehet egy olyan musicalt szeretni, hol a fő slágerben "nadrág csusszan, ágyú dörren" szerepel a refrénben?
Ehh...

Egyébként láttam színházban tavaly az említett művet, és nekem nem tetszett Szabó P. Szilveszter. Cseppet sem volt Pitonos a hosszú zsíros hajon kívül...

[/size]

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307986 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Sil írta: [size=9:8kcww9vi] *megnézi a stáblistát* Szabó P. Szilveszternek hívják Tybaltot, és mindkét előadásban ő van...[/size]

[size=9:8kcww9vi]Folyton ő játssza a negatív karaktereket az Operettszínházban, bár piszok jól állnak neki. Azt hiszem, tényleg jó fiatal Pitonnak. [/size]

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307985 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Thaurwathiwen írta: [size=9:2vd3g3lw]Síl: a magyar R&J-t láttad, ugye? hirtelen a francia ugrott be, és ott hosszú, hullámos szőke haja van a fazonnak, és kicsit se oylen mint Piton, de a magyarban, hmm.. van benne valami...bár lehet, hogy csak én látok mindenhol Pitonokat :D :D [/size]

[size=9:2vd3g3lw]A magyart, persze... Franciául tuti nem nézem meg, ki nem állhatom a franciákat... A magyarra viszont most egész rákattantam, már van belőle kétféle verzióm, meg a zenéje is... *megnézi a stáblistát* Szabó P. Szilveszternek hívják Tybaltot, és mindkét előadásban ő van...[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307984 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
[size=9:27byyrnf]Síl: a magyar R&J-t láttad, ugye? hirtelen a francia ugrott be, és ott hosszú, hullámos szőke haja van a fazonnak, és kicsit se oylen mint Piton, de a magyarban, hmm.. van benne valami...bár lehet, hogy csak én látok mindenhol Pitonokat :D :D [/size]

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307981 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
[size=9:3okztrsi]Off: népek, megnéztem a Rómeó és Júlia musicalt DVD-n, és Tybalt valahogy nagyon emlékeztet Pitonra... Ilyen lehetett fiatalon, szvsz... Nem is igazán a kinézete, hanem a mozgása, meg az a büszkeség és gyűlölet, ami árad belőle... Szóval nem tudom, ti hogy vagytok vele, én kb ilyennek képzeltem... [/size]:oops:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307975 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: szerintem Neville az, belefér egy ilyen kis csúszás igazán :D
Harryt meg szerintem a legtöbben szívesen eltennék láb alól. nem azért, mert "kis görcs kamasz", hanem már csak a mártír főszereplőség és az Elkerülhetetlen Sors miatt. :P


az elkerülhetetlen sors és a mártíromság nálam is közbejátszik, de leginkább a "kis görcs", (bár a 6-ban egész normális volt, leszámítva az agyatlan Cruciatus-próbálkozásait, és a poénból próbáljunk ki Dracón egy ismeretlen varázslatot) és így legalább nem kéne folytatni a történetet, Harry meghalt, nincs már, nincsenek kölkei sem, akik a Roxfortba járnak... bár ha gyerekkönyvként nézzük, akkor nem valószínű, hogy Harry meghal, ha viszont krimiként, akkor sok esélye van rá :twisted:
ééés igeen, Neville-t Kiválasztottnak :D (és a Perselust és Remust sok-sok szerephez :twisted: )

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307972 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Thaurwathiwen írta: Nah, Harrynek meg kell halni ötletet támogatom :twisted: (bírnám, ha nem ő lenne a Kiválasztott, hanem Neville)

szerintem Neville az, belefér egy ilyen kis csúszás igazán :D
Harryt meg szerintem a legtöbben szívesen eltennék láb alól. nem azért, mert "kis görcs kamasz", hanem már csak a mártír főszereplőség és az Elkerülhetetlen Sors miatt. :P
de Dumbi amúgy túl hirtelen halt meg ahhoz, hogy ez valódi halál legyen. nem akarok spekulálni, meg mindenfélét belelátni, nagyon is elképzelhető, hogy tényleg meghalt, de azért a rajongói agyszülemények hmhm bármeddig elmennek :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307949 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nah, Harrynek meg kell halni ötletet támogatom :twisted: (bírnám, ha nem ő lenne a Kiválasztott, hanem Neville), Perselus túlélhetné, de úgysem fogja, bár én akkor is imádnám, ha kiderül róla ,hogy ő a mocskos áruló... egyébként bibliai párhuzamokat folytatva Piton=Júdás
Dreamer: úgy érzem, hogy a felgyújtás még enyhe, a Sectumsempra egy kis Cruciatusszal viszont tökéletes lenne (bár a máglya is társulhat hozzá). Mit szólnátok egy kis DarkLord!Harryhez a HP7 végén? (bár abban si van egy kis SW), de Harrynek megvan a képessége és a bosszúvágya, gyűlölete, hogy Sötét Nagyúr lehessen...
Huh.. anno olyan szépen megmagyaráztam vkinek tavaly ősszel, hogy Harry miért NEM horcrux, de elfelejtettem a gondolatmenetet (de ha eszembe jut, beírom)
Jut eszembe, nincs nálam a HP6 magyarul, mi ezeknek a fogalmaknak, neveknek a hivatalos, magyar fordítása?
Spinner's End?
Unbreakable Vow?

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307915 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Liliom írta: Tuti lesz valami furfang Piton korul, szerintem majd kiderul rola hogy jo ( de nyilvan meg kell halnia roviddel azutan hogy kiderul az igazsag, ez a Star Wars ota orok torveny).
Harry biztosan tuleli, de ha a halalbol visszatero Dumbledore segit neki, akkor falhoz vagom a konyvet, ha Harryvel nottem, fel ha nem.


Olyan..öregnek..érzem..magam.. :P

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307905 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tuti lesz valami furfang Piton korul, szerintem majd kiderul rola hogy jo ( de nyilvan meg kell halnia roviddel azutan hogy kiderul az igazsag, ez a Star Wars ota orok torveny).
Harry biztosan tuleli, de ha a halalbol visszatero Dumbledore segit neki, akkor falhoz vagom a konyvet, ha Harryvel nottem, fel ha nem.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307895 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Biza´!. Gandalf, ha elcseszi, akkor megyünk Angliába (vagy bárhol is fészkeljen) és felgyújtjuk Rowlingot?:D

Tuti giccses, könnypotyogtatónak szánt, de valójávban patetikusan rózsaszín befejezése lesz. :D

Remélem, nem nekem lesz igazam.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307889 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
off

Gandalf írta: Éppen ezért elvárom, hogy a HP 7. kötetének vége valami nagyon frappáns csavar legyen, és ne olyan kézenfekvő, elcsépelt és pofonegyszerű megoldás, mint az, hogy Harrynak meg kell halnia és így győzi le Voldemortot.


na pont ezért nem tetszett nekem a Narnia vége :(

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307887 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: Hm. Egyébként ehhez nem is merem már hozzátenni (mert a fanatikusok lehurrognak), hogy az első HP könyv máshol látott ötletek jól-rosszul összeválogatott halmaza. (Pl.: Agatha Christie)

Engem elsőre éppen ez fogott meg benne: a HP egy remekül megszerkesztett misztikus krimi végsőroron, nem csak egy iskolaregény. A rejtély, a titokzatosság, hogy megdolgozza az ember agyát, ez az, amit minden kötettől elvárok, bár sajnos nem mindegyik nyújtja ezt egyforma mértékben.

Éppen ezért elvárom, hogy a HP 7. kötetének vége valami nagyon frappáns csavar legyen, és ne olyan kézenfekvő, elcsépelt és pofonegyszerű megoldás, mint az, hogy Harrynak meg kell halnia és így győzi le Voldemortot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307885 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hm. Egyébként ehhez nem is merem már hozzátenni (mert a fanatikusok lehurrognak), hogy az első HP könyv máshol látott ötletek jól-rosszul összeválogatott halmaza. (Pl.: Agatha Christie)
Úgyhogy nem lennék meglepve, ha Aslan figura válna Dumbiból. Mindegy, majd kinyírják mégegyszer:D

Amúgy mindezek ellenére én is kedvelem a könyveket. Lupin és Piton rulz. De inkább Piton:wink:

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307884 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Egy dolgot még mindig nem értek. Rowling miért nyilatkozik olyanokat, hogy nem tudja, hogy Harry meghal-e végül vagy sem, stb., ha korábbi állítása szerint már az első könyv megírása előtt megvolt a fejében a történet fő vonala?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307883 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta:

Dreamer_KF írta:

Kar'sa írta:

Dreamer_KF írta: Csak én sejtek egy "Dumbledore is back!" fordulatot az utolsó könyvben? Valamint érdekelne, hogy áll az a teória, miszerint Harry maga is egy lélekdarabkát őriz? (horocrux).
Így teljes lenne a jóslat (angol eredetije). Harrynek meg kell halnia, hogy Voldit is legyőzzék.


Jaj... ez már kicsit lerágott csont, már bocs..
Jo néni hivatalosan cáfolta, hogy Dumbledore visszatérne, meghalt, kész-passz, slussz, vége. Nem fog feltámadni. Ő nem Gandalf, se nem Aslan, semmi. Meghalt, vége.
Azt ugyan mondta, hogy lehetséges, hogy még hallunk felőle valamiképp (pl. levél, emlék, stb. (Jonak végtelen lehetősége van) formájában), de meghalt, és nem támad fel.

A Harry horcrux téma pedig már húszmilliószor meg lett vitatva.
Énszerintem ne kezdjük újra még egyszer, várjuk meg a 7.-et ezzel.


Pofon lesz :wink: Bocs, hogy HP kérdést tettem fel ebben a topikban. De akkor maradok témánál:



Sajnosa Dreamernek igaza van: Rowling végig azzal áltatott minket, hogy Dumbledore mindent tud, Piton jó, és pont ez a lényege az ötödik résznek: Harry szembesül azzal, hogy Dumbledore se tökéletes, ő is csak egy ember, és Pitonnak sikerült átvernie őt. Rowling direkt csinálta ezt az olvasókkal, és most nem fog Jézus Krisztust, meg Gandalfot és Aslant játszani. (Különben is, ezek mind vallásos dolgok, a Bibliához kötődnek, és a Harry nem vallásos könyv, sokak szerint egyházellenes.


De ha szerinted se fog feltámadni, miért Dreamernek van igaza? ;)
Mellesleg ez igaz: Dumbledore közel sem tökéletes.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307879 Írta: Peredhil/Phoenix
Peredhil/Phoenix válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Rowling sose mondta, hogy Dumbledor mindent tud. Sőt ha elég figyelmesen olvastál (volna) akkor rájöhettél, hogy Dumbledor csak egy ember mint a többiek. Piton pedig sosem volt jónak beállítva, csupán Harryékkel próbálták mindig elhitetni, hogy az ő oldalukon áll. (Ami szerintem nem kizárt, bár egy áruló minden oldalról áruló) de Piton a legösszetettebb legkidolgozotabb jellem az összes közül.

Gandalf mióta kötődik a Bibilához?


Mózes :mrgreen:

Peredhil - Thor

"Eladom az Internet teljes másolatát 5689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307874 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Rowling sose mondta, hogy Dumbledor mindent tud. Sőt ha elég figyelmesen olvastál (volna) akkor rájöhettél, hogy Dumbledor csak egy ember mint a többiek. Piton pedig sosem volt jónak beállítva, csupán Harryékkel próbálták mindig elhitetni, hogy az ő oldalukon áll. (Ami szerintem nem kizárt, bár egy áruló minden oldalról áruló) de Piton a legösszetettebb legkidolgozotabb jellem az összes közül.

Gandalf mióta kötődik a Bibilához?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307872 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta:

Kar'sa írta:

Dreamer_KF írta: Csak én sejtek egy "Dumbledore is back!" fordulatot az utolsó könyvben? Valamint érdekelne, hogy áll az a teória, miszerint Harry maga is egy lélekdarabkát őriz? (horocrux).
Így teljes lenne a jóslat (angol eredetije). Harrynek meg kell halnia, hogy Voldit is legyőzzék.


Jaj... ez már kicsit lerágott csont, már bocs..
Jo néni hivatalosan cáfolta, hogy Dumbledore visszatérne, meghalt, kész-passz, slussz, vége. Nem fog feltámadni. Ő nem Gandalf, se nem Aslan, semmi. Meghalt, vége.
Azt ugyan mondta, hogy lehetséges, hogy még hallunk felőle valamiképp (pl. levél, emlék, stb. (Jonak végtelen lehetősége van) formájában), de meghalt, és nem támad fel.

A Harry horcrux téma pedig már húszmilliószor meg lett vitatva.
Énszerintem ne kezdjük újra még egyszer, várjuk meg a 7.-et ezzel.


Pofon lesz :wink: Bocs, hogy HP kérdést tettem fel ebben a topikban. De akkor maradok témánál:



Sajnosa Dreamernek igaza van: Rowling végig azzal áltatott minket, hogy Dumbledore mindent tud, Piton jó, és pont ez a lényege az ötödik résznek: Harry szembesül azzal, hogy Dumbledore se tökéletes, ő is csak egy ember, és Pitonnak sikerült átvernie őt. Rowling direkt csinálta ezt az olvasókkal, és most nem fog Jézus Krisztust, meg Gandalfot és Aslant játszani. (Különben is, ezek mind vallásos dolgok, a Bibliához kötődnek, és a Harry nem vallásos könyv, sokak szerint egyházellenes.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307871 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én meg azt nem tudom TE honnan veszed ezt. Horizét csak szándékosan lehet csinálni véletlenül nem. Ezt elmondják a könyvben. Ahogy azt is, hogy Harry és Voldemort között különleges kapcsolat jött létre ami miatt képesek egymás fejébe látni, és mivel Voldemort éppen Naginiban volt amikor megtámadta Artur Weasly-t ezért Harry is ott tartozkodott. Ezt is elmondják a könyvben.
Voldemort horxclujaiban éppen, hogy megnyilvánul, hogy az övéi. A naplója, A Gyűrű, A medál. Mind olyan dolog ami NEKI fontos volt.

A Pálca választja a varázslót és nem fordítva. Valószínű, hogy azért van azonos magvú pálcájuk mert mindketten lehetnének Dumbledor utódai mágusnagyságot mérve. Voldemort a rossz Harry pedig a jó oldalon.

Rowling nevét pedig nem Rolingnak írjuk:P: )


A közös filmnézésben éppen ez ajóóóó:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.218 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére