J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 9 hónapja #305640 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem csak a kora miatt gáz. Az első könyvben volt arról szó, hogy túl nagy a haja, és amikor Petúniáék levágatják neki, másnapra visszanő. Vagy valami hasonló, így aztán folyton hosszabb, kusza hajjal szaladgál.

Nem emlékszem, hogy volt arról szó, miért Főnix rendje a neve. Másvalaki? Mondjuk az ötödik részben a Rend feltámad halottaiból, elvégre amiért létrehozták (Voldi miatt), az ismét időszerű :) Vagy a madárnak van köze hozzá. Dumbledore a madara után nevezte el, vagy éppen előrelátó volt, hogy ismét össze kell szervezni majd a Rendet, vagy nem is tudom.
De lehet egészen más is a magyarázat, ami majd kiderül, ha van jelentősége.
Tulajdonképpen olyan sok mindent kellene belerakni a 7.könyvbe, hogy akár lehetne 1000 oldalas kötetet is írni :)

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305631 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Harry frizurája szerintem sem jó, így még nyilvánvalóbb, hogy idősebb.



Dumbledore haláláról: Ti elgondolkoztatok már azon, miért pont Főnix rendje a rend neve? Nem lehet, hogy pont ezzel van kapcsolatban?

(ha elmondják valahol és más a névre a magyarázat akkor elnézést, elég régen olvastam a könyveket)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305622 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem bejönnek mindnyájan, kivéve Harry borzalom frizuráját :roll:
Bellatrixot egy kissé eszelősnek képzeltem el, de ebből a kis villanásból nem sok derül ki róla számomra. Ez eszelősség talán, de lehet, hogy csak egy rosszabb pillanatát rakták be :)
Szerintem biztos, hogy előre megvolt az ok, amiért DD-nek meg kellett halnia. Utólag nehezebb magyarázatot találni rá.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305617 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Minerva írta: Hűha, Bellatrix nagyon gót lett.

Meg elég tébolyult is... :roll:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305609 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hűha, Bellatrix nagyon gót lett.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305602 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Az új előzetes egyébként már elérhető (a muggleneten címoldalon van a hír)

Link pl itt: teaser

Letölthető és nagyobb méretű verzió:
pdl.warnerbros.com/wbmovies/orde ... er_500.mov

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305597 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát... Belőlem vegyes érzéseket váltott ki. Bellatrix sztem nagyon gányul néz ki, Umbridge-dzsel egyetemben. Harry ezzel az új hajjal... Nos, sztem kiábrándító. De legalább a teaserben sok halálfaló szerepel :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305595 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Az új előzetes egyébként már elérhető (a muggleneten címoldalon van a hír)

Link pl itt: teaser

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305587 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lehet, de akkor kerít neki egy nyomós okot a hetedikben. Ok nélkül eddig semmit sem csinált, vagy ha mégis, utólag rakta bele az okfejtést, hogy ne legyen hiányos.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305584 Írta: Ilmadrin
Ilmadrin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem tudom. Szerintem inkább egyszer csak úgy gondolta, hogy jó drámai lenne.
Habár ő volt az egyik kedvencem.

"Csak egyszer kiteszed a lábad az útra,
és már el is jutottál, ki tudja hová?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305573 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én már nem tudok kiigazodni Dumbin, de szerintem nem vagyok egyedül. Minden lépése először furcsának, de aztán teljesen logikusnak tűnik, mintha máshogy nem is történhetett volna.
Belefér, hogy "megölette" magát.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305571 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Phaedra/Namarie írta: Dumbledore külön kérte volna, hogy ölje meg őt? Teljesen illogikus- a Roxfort és az egész varázsvilág egyik fő védelmezőjét, és egy nagyon bölcs embert vezstett el benne. Szerintem Dumbledore tisztában volt azzal, hogy mi a szerepe.

Nem feltétlenül illogikus. Dumbledore igazi stratéga, ahogy az első részben Ron feláldozta magát a sakkjátszmában, ő is megteheti kicsit nagyobb léptékben [size=9:otdzmypw](főleg, ha feltételezzük, hogy a löttytől amúgy is haldoklott...)[/size]. Dumbledore valószínűleg tisztában volt a szerepével, de ez nem jelenti azt, hogy az olvasó is tisztában van vele.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305564 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Phaedra/Namarie írta: Dumbledore külön kérte volna, hogy ölje meg őt?

Valamire nyomatékosan megkérte DD Pitont, csak azt nem tudjuk, hogy mire. Valamit Piton nem igazán akart megtenni, és ez akár az is lehetett, ha feltételezzük, hogy ő valójában a jókkal tart, hogy ha Malfoynak nem jön össze, akkor megteszi ő. Lehet az is, hogy megkérte, ha arra kerül a sor, meg kell őt ölnie. Mert ugye volt ott valami fogadalom a sztori elején ezzel kapcsolatban. Nézzétek el nekem, hogy nem emlékszem pontosan, de csak egyszer olvastam :oops: Ez egy teória, majd kiderül, hogy bejön-e :)
Valami olyasmi is rémlik, hogy végül Harrynek magának egyedül kell szembeszállnia Voldival, nem lesznek segítői (talán csak a barátai), és így DD halála szükségszerű volt.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305556 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Sil írta:

Phaedra/Namarie írta: Ahogy eddig nézem, Pitonnak sajnos emmiféle pálfordulása nincs, ő végig a rossz oldalán állt, csak jól leplezte.

Túl fekete-fehéren nézed. Szerintem Piton pont az a szereplő, akit nem lehet ennyire egyértelműen besorolni egyik oldalra sem. Eddig minden egyes kötetben Harry rá gyanakodott, és a végén kiderült, hogy nem volt igaza [size=9:19e5vsk6](annak ellenére, hogy Rowling nagyon el akarja hitetni a rajongókkal az interjúkban is, hogy Piton gonosz)[/size]. Jó, a hatodikban speciel nem derült ki, de nincs még lezárva a szál. Honnan tudod, hogy nem Dumbledore parancsára tette, amit tett, és hogy pl Hagrid nem értelmezte félre azt a vitát? Lehet, hogy épp ezzel került "pozícióba", de gondolom, a következő kötetben majd kiderül. :wink:


Dumbledore külön kérte volna, hogy ölje meg őt? Teljesen illogikus- a Roxfort és az egész varázsvilág egyik fő védelmezőjét, és egy nagyon bölcs embert vezstett el benne. Szerintem Dumbledore tisztában volt azzal, hogy mi a szerepe.

Amit még nem értek, miért kellett Dumbledore-nak meginnia azt az akármit atálból?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305544 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Túró a fülükbe, hol van már a hivatalos, jó minőségű trailer? :?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305509 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Rövid, de jó darkos... jónak tűnik... és hál'Erunak nem az a nő játssza Bellát, akit eredetileg akartak, mert közben terhes lett.

Nyammm... minisztériumi jelenet... úgyis mindenki azt fogja várni, miután kviddics most se lesz... Sirius... :cry: :cry: :cry: Na meg Piton emlékét... Umbry nyanya nagyon királynak tűnik a képek alapján. És ajánlom, hogy Sipor benne legyen!
De emberek, mire ez kijön, addigra megjelenik a 7. is!

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305476 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: A teaser trailer fogalmát ismerem (csak újabban lehagyják a trailert utána, mert így nem kell kiírni a nagy előzetes elé, hogy official), de nekem akkoris rövid. A SW3 é pl 1perc 34 mp volt, és egyik gyűrűk Ura résznél sem ment 1 perc alá soha. (sőt)


A GoF első trailere sem volt hosszabb, ráadásul annak az elején fél percig csak azt mutatták, hogy mennyit változott Harry, Ron és Hermione az előző részekben. A fennmaradó 47 másodpercben mutattak csak jeleneteket az új filmből. Az Ep3 legelső trailerénél is hasonló volt a helyzet, csak ott az öreg Ben Kenobi beszélt több mint fél percig, és így magából a harmadik filmből csak kerek 60 másodpercig láthattunk részeket. :wink: Jó, a FotR első trailere valóban tényleg jó hosszú volt (2:51), de az nem is teaser volt. :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305470 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: [...] de nekem akkoris rövid. A SW3 é pl 1perc 34 mp volt, és egyik gyűrűk Ura résznél sem ment 1 perc alá soha. (sőt)

szerintem heteken belül jön még legalább háromféle újabb előzetes (bocs, de a hideg kiráz a trélertől) ugyanúgy, mint az előző filmnél. és akkor aztán bővelkedünk az előzetes képsorokban :) (szerintem az előzőeket meg sem sikerült nézni a mozibajutásig, mármint az összeset)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305429 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Gandalf írta: Ezt a jelenetet 29-szer elrontották és csak harmincadikra sikerült rendesen megcsinálni (rossz nyelvek szerint azért, mert jól szórakoztak közben):
index.hu/cikkepek/0611//kult/.gd ... daniel.jpg

:lol: Hát képzelem, milyen jól szórakozhattak :D


Hát én Daniel helyében elrontottam volna még párszor... :D

A teaser trailer fogalmát ismerem (csak újabban lehagyják a trailert utána, mert így nem kell kiírni a nagy előzetes elé, hogy official), de nekem akkoris rövid. A SW3 é pl 1perc 34 mp volt, és egyik gyűrűk Ura résznél sem ment 1 perc alá soha. (sőt)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305413 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gandalf írta: Ezt a jelenetet 29-szer elrontották és csak harmincadikra sikerült rendesen megcsinálni (rossz nyelvek szerint azért, mert jól szórakoztak közben):
index.hu/cikkepek/0611//kult/.gd ... daniel.jpg

:lol: Hát képzelem, milyen jól szórakozhattak :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305404 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ezt a jelenetet 29-szer elrontották és csak harmincadikra sikerült rendesen megcsinálni (rossz nyelvek szerint azért, mert jól szórakoztak közben):
index.hu/cikkepek/0611//kult/.gd ... daniel.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305403 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

cortez71 írta:

Cerebrum írta: Egy rövidke kis ízelítő a hétfőn debütáló első Order of the Phoenix trailerből: :)

raincloud.warnerbros.com/wbmovies/ordero...econds/10sec_500.mov

Le vagy maradva, már tegnap óta megtekinthető a teljes teaser trailer :P (igaz, kicsit ramaty minőségben itt ;)


Fura, hogy csak 56 másodperc, azért ennél még minden más filmnek hosszabb volt.

Bár lehet h utána még kiadnak egypárat.

Ennek tul.képpen semmi köze a trailerhez, mert ez csak egy teaser. Az azkaaninak is ilyen rövid volt a teasere, gondolom, nem akarnak idő előtt túl sokat mutatni a filmből

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305399 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Cerebrum írta: Egy rövidke kis ízelítő a hétfőn debütáló első Order of the Phoenix trailerből: :)

raincloud.warnerbros.com/wbmovies/ordero...econds/10sec_500.mov

Le vagy maradva, már tegnap óta megtekinthető a teljes teaser trailer :P (igaz, kicsit ramaty minőségben itt ;)


Á, persze, gondolhattam volna, hogy még előtte kicsempészi valaki... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305397 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Cerebrum írta: Egy rövidke kis ízelítő a hétfőn debütáló első Order of the Phoenix trailerből: :)

raincloud.warnerbros.com/wbmovies/ordero...econds/10sec_500.mov

Le vagy maradva, már tegnap óta megtekinthető a teljes teaser trailer :P (igaz, kicsit ramaty minőségben itt ;)


Fura, hogy csak 56 másodperc, azért ennél még minden más filmnek hosszabb volt.

Bár lehet h utána még kiadnak egypárat.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305386 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Egy rövidke kis ízelítő a hétfőn debütáló első Order of the Phoenix trailerből: :)

raincloud.warnerbros.com/wbmovies/ordero...econds/10sec_500.mov

Le vagy maradva, már tegnap óta megtekinthető a teljes teaser trailer :P (igaz, kicsit ramaty minőségben itt ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305377 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Phaedra/Namarie írta: Ahogy eddig nézem, Pitonnak sajnos emmiféle pálfordulása nincs, ő végig a rossz oldalán állt, csak jól leplezte.

Túl fekete-fehéren nézed. Szerintem Piton pont az a szereplő, akit nem lehet ennyire egyértelműen besorolni egyik oldalra sem. Eddig minden egyes kötetben Harry rá gyanakodott, és a végén kiderült, hogy nem volt igaza [size=9:3j5pu1h4](annak ellenére, hogy Rowling nagyon el akarja hitetni a rajongókkal az interjúkban is, hogy Piton gonosz)[/size]. Jó, a hatodikban speciel nem derült ki, de nincs még lezárva a szál. Honnan tudod, hogy nem Dumbledore parancsára tette, amit tett, és hogy pl Hagrid nem értelmezte félre azt a vitát? Lehet, hogy épp ezzel került "pozícióba", de gondolom, a következő kötetben majd kiderül. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305373 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Egy rövidke kis ízelítő a hétfőn debütáló első Order of the Phoenix trailerből: :)

raincloud.warnerbros.com/wbmovies/ordero...econds/10sec_500.mov

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305367 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ilweran írta: Nekem eddig abszolút a hatodik könyv a csúcs, ennek pedig egyetlen oka van: Voldemort.
Számomra a HP-sorozat nem is elsősorban Harryről meg az iskoláról, meg a szerelemről szól, hanem a gonosz elleni küzdelemről. A hatodik könyvet a visszaemlékezések miatt élveztem nagyon, mert megtudtunk egy csomó dolgot Voldemort múltjából, és mindezt úgy, hogy jelen időben egyáltalán nem szerepelt, megmaradt egy, a szálakat a háttérből mozgató, arctalan gonosznak. Szerintem ez egy zseniális húzás volt.
Az összes többi- iskola, szerelmek, felnőtté válás- csak körítés.
Egyébként Piton vélt vagy valós pálfordulásával és Dumbledore halálával az egész egy olyan drámai szintre került, ahol ezek már nem is fontosak, szerintem.


Lélektanilag fontosak. Fontosak, mivel Harrynek úgymond fel kell nőnie a feladathoz, és ki kell lépnie a "kisvilágból" a "nagyvilágba" de zet az utat elvileg egyedül kell megtennie. Drámailag szükségszerű, hogy elmaradjanak mellőle bizonyos emberek, ezzel is érzékeltetve a magányát, és ez a ki kivel jár dolog talán azt hangsúlyozza, hogy Harry alapvetően ambivalens: kiválasztott- a véletlen? által, van egy feladata, maire a hatodik részben döbben rá, de ugyankkor vannak/lennének/lehetnének teljesen normális, hétköznapi problémái.

Amúgy most, a hatodik rész olvasásakor esett le, hogy Siriust a saját rokona gyilkolta meg. Itt a hatodik részben komolyan kezdek együttérezni Harryval.

Ahogy eddig nézem, Pitonnak sajnos emmiféle pálfordulása nincs, ő végig a rossz oldalán állt, csak jól leplezte.

Amit én most érdekesnek tartok, az a Voldemort és Harry édesanyja közti különbség.
Amikor arról beszélnek, hogy Tom Denem édesanyjának lett volna választása, arra gondoltam, hoyg szerintem nem. (Kicsit emlékezetet ez a rész a Twist Oliverre.) Azért nem, mert egy lelkileg megagyötört, szerencsétlen nőrőlé van szó, aki soha életében nem kapott szertetet. (Ahogy beszéltek vele, az se semmi- ki is akadtam, hogy az írónő le mer ilyen szavakat írni)

Nem ismert jóformán semmi emberi melegséget, amit ismert is, az se neki szólt- aza a férjét is elkábította. Tehát nem is várható el, hogy életben akarjon maradni a gyermekéért, vagy bármit is tudjon tenni kettejükért. Biztos kérhetet volna valahol pártfogást, de van egy olyan szint, amikor az ember arra, hogy őt segíthetik, már nem is gondol.

Sirius

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305257 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nyilván igazatok van abban, hogy ezek is fontosak, de most őszintén, ha nem arról szólna, hogy Harry a kis kiválasztott, akinek le kell győzni minden idők egyik legnagyobb feketemágusát, ha nem lenne izgalom benne, akkor ki olvasná a könyvet???
...Jó, ez így erős, lehet hogy sokan úgy is elolvasnák, de nem lenne több, mint egy végeérhetetlen gyerek-szappanopera Roxfortban...
Persze mindez csak az én véleményem, nyilván nem egyformán olvassuk a könyveket.... :wink:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305207 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Ilweran írta: Az összes többi- iskola, szerelmek, felnőtté válás- csak körítés. [...] ahol ezek már nem is fontosak, szerintem.

Nézd, nyilván van még hozzád hasonlóan olyan HP-olvasó, aki szintén csak emiatt olvassa, de ezeket nem részenként kellene nézni, hanem en bloc. Ezek együttesen alkotják a könyvet. Nem veheted külön.
Nekem fontosak, én is még csak gyerek vagyok.


És ha elveszed belőle mindezt, kvázi mindazt ami életet ad bele, maximum matematikailag lesz értékelhető a könyv, de nem érzed át a veszteségeket és győzelmeket, nem fogod megérteni a cselekvők motivációit, stb...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.193 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére