J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 11 hónapja #301740 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Igen, Lily is Griffendéles volt, ma de. olvastam az angol HP&THBP-ben, hogy Slughorn megkérdezi Harrytől: "Griffyndor like your mother, I expect." vagy hasonlóképpen, szal bocs a konfúzióért...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #301717 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azt hiszem az 5.ben Piton emléke után vagy benne már nem tom

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #301714 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: valahol említik a könyvek egyikében, hogy Harry mindkét szülője griffes volt.

aha

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #300975 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
valahol említik a könyvek egyikében, hogy Harry mindkét szülője griffes volt.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #300859 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Thaurwathiwen írta: Aberforth hmm.. nem ő a Szárnyas Vadkan kocsmárosa?? (vagy már megint sok fanficet olvastam??)

Lily mardekáros... hmm.. végül is elképzelhető...:
-Slughorn mondja neki, hogy kár hogy nem az ő házába járt (HP Lexicon)


Aberforth: igen, ő az, elvben... :)

Lily akkor tényleg nem mardekáros... el is felejtettem, Slughorn mit mondott... De így már biztos... :) Viszont ennek ellenére nem vagyok meggyőződve róla, hogy Griffendéles volt, amíg Jo szájából nem hallom :D

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #300854 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: Ja, csak igazándiból van néhány, ami borzasztó, amikor felbukkannak Harry addig nem letező féltestvérei és hasonlók


..és kiderül, hogy Harry tkp Voldemort unokája :twisted:
de azért elég sok olyan van, ami vagy annyira jó mint az eredeti vagy jobb.. most már én is nehezen tudom szétválasztani a fanficeket az eredetitől, az utóbbi 2-3 évben sikerült belőlük iszonyú mennyiségeket elolvasni..
Jut eszembe, ha már ficek, nincs meg valakinek a Draco Trilogy lementve gépre? Örökre hálás lennék :)

James-ági rokonok: elvileg a történet szempontjából nem érdekesek a HP Lexicon szerint, a szülei valami mágikus betegségben haltak meg.

Aberforth hmm.. nem ő a Szárnyas Vadkan kocsmárosa?? (vagy már megint sok fanficet olvastam??)

Lily mardekáros... hmm.. végül is elképzelhető...:
+ Slughornnal (mi is annak a neve a magyarban?) jóban volt, benne volt a klubjában
+ Pitonra sem nézett olyan rondán, mint a többiek, bár lehet, hogy csak sajnálta
- mugliszármazású volt... bár Voldemort meg félvér, szóval ez nem lényeg
-Slughorn mondja neki, hogy kár hogy nem az ő házába járt (HP Lexicon)
-a HP Lexicon szerint griffendéles volt -hogy ez hol van leírva, nem tudom, talán Jo valami interjúban mondta

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #300851 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ja, csak igazándiból van néhány, ami borzasztó, amikor felbukkannak Harry addig nem letező féltestvérei és hasonlók


Egy-két kérdés, ami már sokszor foglalkoztatott:
- mi van Harry James-ági őseivel? Valami még ki kellene, hogy derüljön róluk..
- Speciel nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy az egyik szereplő Griffendél leszármazottja, esetleges tippjeim (bárki, aki Griffendéles, de Dumbledore is listavezető)
- Mondanom sem kell, egyértelmű, hogy a 7. könyvben végre megjelenik Aberforth is. (szerintem ez kétségtelen, és majd azt várja szegény Jo, hogy meglepődünk)
- Lily vajon melyik házba járt... Mert ERRŐL, hogy ha jól emlékszem nem esett szó... Én elképzelhetőnek találom még azt is, hogy esetleg Mardekáros volt, de azért kicsit durva lenne...


Ja. és nemrég láttam a HP4 filmet és enyhén szólva nem tetszett.. Végülis ennek mi köze van a könyvhöz? Mert csak úgy a 3/4-ét hagyták ki.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #300821 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:

Alyr Arkhon írta: Ez nekem új.
Akkor az ötödikben miért nem pálcával siet McGalagony segítségére?
És miért nem varázsol _egyáltalán_?

Mea culpa, tévedtem... Ez van, ha túl sok fanficet olvas az ember. :?

így már én is jártam :D de néha egyesek jobbakat írnak, mint Rowling.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #300813 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Ez nekem új.
Akkor az ötödikben miért nem pálcával siet McGalagony segítségére?
És miért nem varázsol _egyáltalán_?


Mea culpa, tévedtem... Ez van, ha túl sok fanficet olvas az ember. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #300460 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

endor írta: mér kéne egy ;jó" varázslónak meghalnia ?

1. hogy megmentsen egy másikat
2. hogy ne csak gonoszak haljanak meg
3. egyéb indok?


olyan biztos, hogy "jó" varázsló..szerintem van esze hozzá- megcsinálja az írónő az ilyen csavarokat, hogy akiről eddig azt hitted hogy jó kiderül, hogy nem is., stb. :roll:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #300397 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: 3. egyéb indok?

Izgalmasabb a sztori és van kin sírni utána. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #300391 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

endor írta: mér kéne egy ;jó" varázslónak meghalnia ?

1. hogy megmentsen egy másikat
2. hogy ne csak gonoszak haljanak meg
3. egyéb indok?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #300383 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
mér kéne egy ;jó" varázslónak meghalnia ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #300126 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Ez nekem új.
Akkor az ötödikben miért nem pálcával siet McGalagony segítségére?
És miért nem varázsol _egyáltalán_?

első könyv első ötven oldal. nem szabad neki, mert elvileg nincs pálcája, a második könyvben ki is derül, tudod, a pálcatörés miatt. tuti, hogy emlékszel.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #299960 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hehhe... Kivéve, ha elkezdik külföldön is teríteni a cuccot, mert akkor kiváló fedőszervként tudnak funkcionálni egy jó kis nemzetközi összefogáshoz. 8)

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #299804 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Sudhia írta: szvsz Hagrid nemigen fog meghalni, viszont Fred vagy George szóba jöhet szerintem... na jó, remélem nem :?


Ugyan, ők már a hatodikban is hatodrangú szereplők...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #299751 Írta: Sudhia
Sudhia válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
szvsz Hagrid nemigen fog meghalni, viszont Fred vagy George szóba jöhet szerintem... na jó, remélem nem :?

"If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is: infinite." /William Blake/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #299657 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ezek szerint hagytam magam megkeverni :oops:

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #299655 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Nelossel írta:

Irmo/MissKarrde írta: Visszatérve arra, hogy kik fognak meghalni. Feltétlenül varázsló lesz az illető? Pl. Hagrid sem egy kis mellékszereplő, akár még ő is meghalhat a végén. Valahogy nem hiszem, hogy kimaradna a végső buliból csak azért, mert nincs varázsló vizsgája.


Hagridnak van varázslóvizsgája. :wink: Második után, mivel kiderült az ártatlansága, nyáron tanult, és nyár végén letette a vizsgáit.


Ez nekem új.
Akkor az ötödikben miért nem pálcával siet McGalagony segítségére?
És miért nem varázsol _egyáltalán_?


5. könyv, 20. fejezet (Hagrid története), 370. oldal, 2. bekezdésben: "...Átkeltünk Franciaországba, és úgy tettünk mintha Olympe iskolája felé készülnénk, mer' tudtuk, hogy a minisztérium követ minket. Lassan utaztunk, mer' ugye én nem varázsolhatok,..."

Tehát: Hagridnak nincs varázslóvizsgája....

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #299652 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:

Irmo/MissKarrde írta: Visszatérve arra, hogy kik fognak meghalni. Feltétlenül varázsló lesz az illető? Pl. Hagrid sem egy kis mellékszereplő, akár még ő is meghalhat a végén. Valahogy nem hiszem, hogy kimaradna a végső buliból csak azért, mert nincs varázsló vizsgája.


Hagridnak van varázslóvizsgája. :wink: Második után, mivel kiderült az ártatlansága, nyáron tanult, és nyár végén letette a vizsgáit.


Ez nekem új.
Akkor az ötödikben miért nem pálcával siet McGalagony segítségére?
És miért nem varázsol _egyáltalán_?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #299644 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ez hol van leírva?: ))
paniii: alomvilag.hu

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #299643 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Elnézést :oops: Pedig olvastam a könyveket :)
Attól a többi még áll. Ő is lehet potenciális meghalódó.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #299641 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Irmo/MissKarrde írta: Visszatérve arra, hogy kik fognak meghalni. Feltétlenül varázsló lesz az illető? Pl. Hagrid sem egy kis mellékszereplő, akár még ő is meghalhat a végén. Valahogy nem hiszem, hogy kimaradna a végső buliból csak azért, mert nincs varázsló vizsgája.


Hagridnak van varázslóvizsgája. :wink: Második után, mivel kiderült az ártatlansága, nyáron tanult, és nyár végén letette a vizsgáit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #299627 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Alakulóban van egy internetes varázslóiskola, amit szeretnénk Harry Potteres vagy bármely olyan honlapokon ahol lehetnek iránta érdelkődők, hirdetni. Ehhez kérnék segítséget. Szóval akinek van ilyen honlapja vagy ismer olyanokat akik segítenének a hirdetésben kérem írjon egy privit.

Előre is köszi :wink:

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299593 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Visszatérve arra, hogy kik fognak meghalni. Feltétlenül varázsló lesz az illető? Pl. Hagrid sem egy kis mellékszereplő, akár még ő is meghalhat a végén. Valahogy nem hiszem, hogy kimaradna a végső buliból csak azért, mert nincs varázsló vizsgája.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299421 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Emberek,

egy cikk megírásához keresem a GyU-rajzfilmet és azt a kvízkönyvet, amiben filmes kérdések is vannak.

Sürgősen kellene, mert mielőbb el kell kezdenem rajta dolgozni.
Holnap Pesten császkálok. Tudnánk egyeztetni?

Köszönöm!

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299321 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
télleg: )

Szerintem halványan marad az emlék. Mint az Emlékek Őrében ahol amikro a mester átadta az emélket a kisfiúnak megmarad benne de halványabban, kevésbé élesen.
Így végülis érthető ha Dumblinak tisztább lesz a feje.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299293 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: origo.hu/filmklub/20060803timburton.html

De ők hozzájárultak, hogy Dumbli megnézze, megmutassa az emlékeket. De ha egy olyan emberről van szó akinek az emlékeihez nincsen engedélyünk?


Harry megnézi Piton emlékét is, pedig ahhoz nincs engedélye.

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299292 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
sztem elviekben vissza kell hogy tudjon emlékezni rá ha betette a merengőbe, de ellene is szól egy érvem, mert ha emlékszik rá, akkor mire jó azon esetben, amit Dumbi említ hogy ha "nagyon kavarognak a gondolatai"?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299288 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
origo.hu/filmklub/20060803timburton.html

De ők hozzájárultak, hogy Dumbli megnézze, megmutassa az emlékeket. De ha egy olyan emberről van szó akinek az emlékeihez nincsen engedélyünk?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.219 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére