Star Wars

Több
16 éve 11 hónapja #344355 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: Star Wars

Felagund írta: No igen: mi a különbség saga és mitológia között? :D


Most ezt komolyan kérdezted? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #344351 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars
No igen: mi a különbség saga és mitológia között? :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #344349 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: Star Wars

Acho írta: Persze, de méreteit tekintve szerintem megérdemli a mitológia kifejezést... :)


Szvsz azért a mitológia ragasz talán nem a mű méretétöl függ. Inkább a Saga a megfelelőbb. Kár hogy nem lett befejezve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 órája #344324 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát, van köztük egy-két érdekes, ez tény, de vannak egész épképzláb dolgok is. :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 órája #344268 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Gratula, Ben! ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 órája #344254 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars
Szerintem ezek a magyarázatok borzalmasak... :crap: (arról nem is beszélve, hogy a türannoszoknak Rómában híre-hamva se volt... :roll: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 13 órája #344240 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Köszönöm szépen. :)

Pont tegnap "találtam" egy cikket a sagában elrejtett utalásokkal kapcsolatban, katt ide .
Egy részük közismertebb (a starwars.hu-n meg máshol is található pár leírás az érdekességekről, illetve az ún. "easter egg"-ekről, ugyanakkor ez utóbbiak elsősorban inkább filmes nyalánkságok), de sok utalás még nekem is új volt. (Tudom, a cikk kicsit régi, de egész pontosan Szürke blogolta be nemrégiben. Köszönet neki. :D )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 17 órája #344218 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Star Wars
Szolgálati közlemény

A moderátorok döntése értelmében a mai naptól Ben a topic gazdája. Jó munkát kívánunk neki!

Szolgálati közlemény vége

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #343210 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Felagund írta:

Cerebrum írta: Nem is tudom miért mitológiát írtam, mikor sagaként szokták emlegetni... :)


Saga=skandináv mitológia ;)


Látom ebből csak nem tudok jól kijönni, úgyhogy beszéljünk inkább valami másról. Pl. mit lehet tudni a harmadik és negyedik rész között játszódó sorozatról? :mrgreen:

No de a viccet félretéve, sztem attól még, hogy Lucas beleszőtt pár bibliai történetre hajazó szálat a történetbe, a hexalógia (na ebbe köss bele, Tarlanc Úr :biggrin2:) attól még mentes a vallásos elemekkel való átitatódástól, ami tudtommal per definitionem a mítoszra jellemző kéne hogy legyen.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #343192 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Nem is tudom miért mitológiát írtam, mikor sagaként szokták emlegetni... :)


Saga=skandináv mitológia ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #343055 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Persze, de méreteit tekintve szerintem megérdemli a mitológia kifejezést... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #343043 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Nem is tudom miért mitológiát írtam, mikor sagaként szokták emlegetni... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #343002 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Ha már SW-mitológiáról beszélünk, akkor a mitológia szó elkerülhetetlen. :wink: És ha mitológia, akkor vallás is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342986 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Star Wars

Kar'sa írta: Nos igen, Cerebrum, de akár tetszik, akár nem, ez a midichlorianokmegtermékenyítikanakinanyját túlságosan egyértelműen hajaz a szeplőtlen fogantatásra.

Az még hagyján, de Lucas saját maga mondta, hogy a Bibliából és egyéb mitologikus mesékből egyértelműen lopott. Karaktereket, történetfoszlányokat, motívumokat. És végülis jó kis egyveleg lett :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342979 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Star Wars
Nos igen, Cerebrum, de akár tetszik, akár nem, ez a midichlorianokmegtermékenyítikanakinanyját túlságosan egyértelműen hajaz a szeplőtlen fogantatásra.
Szóltam.
Aztán megyek is, mert cc-cc-cc, rohannom kell. :|

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342978 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Felagund írta:

Cerebrum írta:

Felagund írta: És a szeplőtelen fogantatás, az meg smafu? :biggrin2:


Na még csak az kéne, hogy ilyen vallásos marhaságok tegyék tönkre a SW mitológiát... Ketté is törném a DVD-imet azon nyomban... :)


Te magad idézted... ;)

Egyébként igazán lehetnél kicsit toleránsabb a vallással szemben, talán nem véletlenül egyidős az emberiséggel ;)


Ahogyan az erőszak, a kapzsiság, a hatalomvágy (és még sorolhatnám) szintúgy. De ez már itt erősen OFF. :)

Amúgy amit idéztem, annak semmi köze semmiféle valláshoz. :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342976 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Felagund írta: És a szeplőtelen fogantatás, az meg smafu? :biggrin2:


Na még csak az kéne, hogy ilyen vallásos marhaságok tegyék tönkre a SW mitológiát... Ketté is törném a DVD-imet azon nyomban... :)


Te magad idézted... ;)

Egyébként igazán lehetnél kicsit toleránsabb a vallással szemben, talán nem véletlenül egyidős az emberiséggel ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342971 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Felagund írta: És a szeplőtelen fogantatás, az meg smafu? :biggrin2:


Na még csak az kéne, hogy ilyen vallásos marhaságok tegyék tönkre a SW mitológiát... Ketté is törném a DVD-imet azon nyomban... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342969 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars
És a szeplőtelen fogantatás, az meg smafu? :biggrin2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342968 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Felagund írta: ...totál hazavágja a mítosz "romantikáját", ha mondhatom így, mert a képlet egyszerű: töltök a vérembe midichloriant, jól, oszt' én vagyok (leszek) a nagy jedi(/sith) mester. Ez GÁZ... :crap:


Csakhogy a midichlorianok a film szerint értelmes lények, így ez nyilván nem egészen így működik, mert akkor (ahogy Acho is mondja) ennyi erővel mindenkiből lehetett volna Jedi...

A midichlorianokat ilyen mértékben befolyásolni és irányítani csak Palpatine mesterének sikerült, és egy bizonyos értelmezés szerint Anakin neki köszönheti az életét. Ugye az első részben Qui-Gon azt mondja Anakinról, hogy "...his cells have the highest concentration of midi-chlorians I have seen in a life form. It is possible he was conceived by the midi-chlorians.", mivel Anakin anyjával való beszélgetése során az derült ki korábban, hogy a fiúnak nem volt apja: "The Force is unusally strong with him, that much is clear. Who was his father?" - "There was no father, that I know of... I carried him, I gave him birth... I can't explain what happened.". Majd Palpatine a harmadikban ezt meséli Anakinnak: "Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith, so powerful and so wise he could use the Force to influence the midi-chlorians to create life...".

Egyébként meg sztem nem vágódott haza az Erő mibenlétének "romantikája" (ugyanakkor legalább valami materiális alap teremtődött neki), emlékezz csak arra milyen homályosan fogalmaz Qui-Gon az első részben, mikor a midichlorianokról és az Erőről beszél Anakinnak: "Without the midi-chlorians, life could not exist, and we would have no knowledge of the Force. They continually speak to you, telling you the will of the Force.".

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342867 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Felagund, a Köztársaság idején jóval több Jedi volt (a filmekben csak úgy hemzsegtek mindenhol), mint az Uralkodó bukása után! A Skywalker-család azért elég kislétszámú, rajtuk kívül meg csak egy-két Erő-használó bukkan fel később a Galaxisban. Azaz alig-alig. Erős túlzás azt mondani, hogy "mindenki Jedi".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342862 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars

Acho írta: egyébként nem lesz mindenki Jedi. de nem lövök le semmit... ;-) :P


Itt is vannak kviblik? :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342861 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Semmi baj! :D
egyébként nem lesz mindenki Jedi. de nem lövök le semmit... ;-) :P
érdemes olvasgatni a kiegészítő könyveket is, szerintem jók (már amiket én olvastam eddig).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342860 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars
Áááááá, és mindenki jedilovag lesz, abban meg mi a jó?

Ehh, elszúrták ezt nagyon... :crap:

Elnézést a rajongóktól...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342859 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Star Wars
Leia: Ő is nagy Jedi lesz a történet folytatását követően, sőt, a gyerekei is azok lesznek.

(Lásd: Sőtét erők ébredése, meg az Ifjú Jedilovagok történetei)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342858 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Valószínűleg nem működött ilyen egyszerűen a dolog, különben mindenki Yoda-szintű lett volna... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342853 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:
Próbálj kényszeríteni egy algát, hogy telepedjen meg rajtad szimbiontaként és fotoszintetizáljon helyetted is is... :)

(Nekem igenis tetszik, hogy rendes biológiai - materialista - magyarázatot adtak az Erő mibenlétére...)


Ugyan már, egyrészt miféle magyarázat már ez? Egyáltalán: mi az az "erő"? Materiálisan kvázi lehetetlen megfogni. Másrészről totál hazavágja a mítosz "romantikáját", ha mondhatom így, mert a képlet egyszerű: töltök a vérembe midichloriant, jól, oszt' én vagyok (leszek) a nagy jedi(/sith) mester. Ez GÁZ... :crap:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342852 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: (Nekem igenis tetszik, hogy rendes biológiai magyarázatot adtak az Erő mibenlétére...)

rendes? :|

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete - 17 éve 1 hete #342851 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Ugyan már, Anakin sem volt még akkor jedi, még is egész jól elvezette azt a fogatot az első részben. Leia pedig Anakin lánya végsősoron, ráadásul ha emlékeztek, Yoda is azt mondja Luke-nak a Jedi visszatérben, hogy "...the Force runs strong in your family.", majd Luke ugyanezt Leianak "The Force is strong in my family. My father has it... I have it... and... my sister has it.".

Felagund írta: Istenem, ez a midichlorian-dolog mekkora gáz... Nem is tudom, hogy miért nem próbálkoztak midichlorian-tenyésztéssel, netán transzplantációval :D


Próbálj kényszeríteni egy algát, hogy telepedjen meg rajtad szimbiontaként és fotoszintetizáljon helyetted is is... :)

(Nekem igenis tetszik, hogy rendes biológiai - materialista - magyarázatot adtak az Erő mibenlétére...)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #342823 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
A hatodik rész idején még nem, de később az lesz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.682 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére