Állatbarátok

Több
19 éve 2 hónapja #263914 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát a mi macskánk az először magára gondol. Szerintem ha lennének kismacskái, akkor azok alultápláltak lennének rendesen. :P Egyébként nem kövér cicc, mert rengeteget mozog, de egoista állat. Meg rohadt válogatós is. Nem eszi meg a házikosztot, csak a macskakaját, a védett madarakat, meg az egeret. :D

[size=9:siuo54b8](most megint nem leszek hosszabb ideig, kéretik jónak lenni)[/size]

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263897 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Múltkor egy nagyon barátságos sünit fogtam a kertben, a hugom ölében már mászkálni akart meg effélék. Fénykép is van róla, ha tudom, felteszem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263858 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

PiciRigó írta: Ezt nem hiszem. Nálunk is volt pár kóbor kutyus akik csak átmenetileg voltak ott, és tőlük sem sajnálta a kaját, inkább éhezik, de odaadja a kajáját :D


Ajha. :o Hát ez meglep.
De tény, hogy akkor csak kézből lehetne megmérgezni... ;) És azt is csak akkor, ha nincs épp más kutya a láthatáron... :P :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263857 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
De kedves!

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263809 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

PiciRigó írta: Silima: Fúha... Durva egy állatállományotok van! 8O Nekünk csak 1 kutyusunk van, meg egy problémás nagymama, de ők ketten lefoglalják minden időnket.. Napi 4szer kell ellátni őket és ráadásul a kutyus csak kézből eszik.. (Fene a jódógát.. :P el van kényeztetve, de legalább nem tudják a rosszakarók vagy állatellenesek megmérgezni.. :) )


PiciRigó: küldd el hozzánk 1-2 hétre a kutyátokat, a farkastörvények közepette rájönne, hogy nem csak kézből lehet enni... :twisted:
Azt hiszem, James Herriot írta, hogy egy agyonhizlalt, elkényeztetett öreg pincsit vitt haza gyógykezelésre, mert a gazdiasszonya nem bírta megtagadni tőle a májpástétomos falatkákat és tortaszeleteket... 8O (mmint a kutyától... :roll: ) A dokiéknál az 5 vadállat kutya között a pincsi egy hét alatt lefogyott és "megfürgült"... :P :D


Ezt nem hiszem. Nálunk is volt pár kóbor kutyus akik csak átmenetileg voltak ott, és tőlük sem sajnálta a kaját, inkább éhezik, de odaadja a kajáját :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263792 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A mi kiscicáink visszaköltöztek, meg hozták a papát is... :D
Most van 7 darab... 8O

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263771 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szent Eru!
Nem vagyok 4 napot, és ti szétchatoljátok a topicot? Dalma, Virágszál, és a többiek, légyszi ne chatoljatok, mert ez nekem naggggyon sok munkámba kerül, mire kitörlöm, és nem a legjobb elfoglaltság lassú net mellett. :evil: Ízisz, Nelossel, Silima köszönöm a segítséget.

Más. Akkor most témába vágva. :) Most jöttem haza Balcsiról, és elképesztő mennyi macska van ott! Itt egy vörös kandúr, ott egy fekete nőstény, csak kamilláztam, hogy milyen gyönyörű keverékek voltak. Meg persze elfogott a nosztalgia is, mert a mi cicánk is azokról az utcákról származik.... :lol: Egy kb. 1 hónapos kiscicát is láttam, és már egyedül vadászott! 8O Hát igen, az utcán hamar meg kell tanulnod az élet dolgait.... 8) :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263737 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk is van jó kis állatállomány: 2kutya, 8macska, 3perzsamaska, disznó :P , tyúkok, nyulak végtelen mennyiségben :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263700 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dalma_13 írta: Silima: Annyira rosszak az állataid?


Nem "rosszak", csak már rájöttek, hogy ha nem megfelelő sebességgel esznek, akkor aki előbb végez, kérdés nélkül elzabálja előlük... :roll: Nem éhes egyik se, de falánkak, és nagyon mohók. A mopsznak már párszor a torkán akadt a falat, alig tudtuk újraéleszteni... 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263697 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
No igen!!!

Nekünk van 1 kutyánk +1 macskánk, de ezek bőven felérnek 5 másik állattal még. A kutyánk kerge bírka, a macskánk meg sztréjkol mert alig eszik mostanába......meg vannak zakkanva ezek az állatok nyáron..... :twisted: :P

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263686 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Silima: Annyira rosszak az állataid?

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263671 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

PiciRigó írta: Silima: Fúha... Durva egy állatállományotok van! 8O Nekünk csak 1 kutyusunk van, meg egy problémás nagymama, de ők ketten lefoglalják minden időnket.. Napi 4szer kell ellátni őket és ráadásul a kutyus csak kézből eszik.. (Fene a jódógát.. :P el van kényeztetve, de legalább nem tudják a rosszakarók vagy állatellenesek megmérgezni.. :) )


PiciRigó: küldd el hozzánk 1-2 hétre a kutyátokat, a farkastörvények közepette rájönne, hogy nem csak kézből lehet enni... :twisted:
Azt hiszem, James Herriot írta, hogy egy agyonhizlalt, elkényeztetett öreg pincsit vitt haza gyógykezelésre, mert a gazdiasszonya nem bírta megtagadni tőle a májpástétomos falatkákat és tortaszeleteket... 8O (mmint a kutyától... :roll: ) A dokiéknál az 5 vadállat kutya között a pincsi egy hét alatt lefogyott és "megfürgült"... :P :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263647 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Silima: Fúha... Durva egy állatállományotok van! 8O Nekünk csak 1 kutyusunk van, meg egy problémás nagymama, de ők ketten lefoglalják minden időnket.. Napi 4szer kell ellátni őket és ráadásul a kutyus csak kézből eszik.. (Fene a jódógát.. :P el van kényeztetve, de legalább nem tudják a rosszakarók vagy állatellenesek megmérgezni.. :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263546 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mayra: annyira nem vészes. :P A madarakkal nincs sok gond, elszórakoztatják ők magukat, a macska is "egyedül jár sétálni", mint minden macska, és neki minden hely egyformán jó... (főleg ha párnázott és a radiátor közelében van... :) ;) ) A kutyákat Anya tartja rendben nagyrészt, szegénynek most nehéz, mert van egy regiment kicsi is... 8O A halak nem sok vizet zavarnak, a teknősök kopognak, ha éhesek... :P

De tény, hogy néha nagyon fárasztó a sok kutya!! (Természetesen nem hodjuk őket sétálni, akkora kertünk van, hogy "lefutják" magukat)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263541 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekünk sajnos nem lehet a háznál kutya és macska, de titokban van egy kiscicám. :D Gyönyörűszép macsek!

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263536 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Apáék, amikor kicsik voltak, volt legalább 10 macska a háznál. :) Aztán szép lassan eltűntek. :(
Nekünk is volt már jó sok macsunk (me macskabolond, de tényleg :D ), csak minddek volt valami baj előbb-utóbb, elütötte valmi őket, elvesztek, szomszéd tett velük valamit (volt már rá példa, hogy Fricit medencénvágták valahol egy lapáttal...), vagy valami betegségük volt. :? Frici mégtartja magát, talán azért is, mert ki van ivartalanítva, meg kiskorától kezdve a garázsban alszik. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263485 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Dalma_13: elég sok állatom van: 9 kutya, 1 macska, 2 teknős, 1 kanári, 5 papagáj, 2 pinty, 1 gerle, és kb. 200 hal. :) Neked? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263394 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
[size=9:2imyb0u2]Emberek, nagyon szépen kérek mindenkit, ne chateljünk túlzottan... Köszönöm![/size]

Díszmadárértőkhöz lenne egy kérdésem: van két rozellapapagájunk, de nem költenek semmi pénzért. (Jó, lehet, hogy mindkettő tojó... :oops: :lol: Elég egyformák... De nem biztos!) Csináltunk nekik odút a megadott méretek alapján, de bele sem mentek! Mi "állítva" szereltük fel neki a költőládát. Nem tudja valaki, hogy álló vagy fekvő odút szeretnek-e jobban a rozellák?...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263386 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerintem tejért hízeleg, de az én cicám akaratlanul is ott marad hálából egy simogatásra. :lol:

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263373 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hú... 8O

Olorin: hogyne tudnának tettetni?! Csak van, hogy elég átlátszó. :P :D Szted a macska, amikor hízelkedve könyörög tejért vagy kajáért, akkor TÉGED szeret?... :P (Jó, a macska szélsőséges példa... :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263329 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem is van egy kutyusom, aki nagyon izgága tud lenni :D , sőt talán mindig az :D

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263321 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem a kutyusomnál azis elő szokott fordilni, hogy van egy csont ami már régi és otthagyta a fűben, és látszólag már nem érdekli, én beteszem a helyére aztán ő kihozza onnan, és ezután több óráig képes rajta rágódni. Kicsit fura, mi?? :?:

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263319 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta: Igen, az állatoknak sokkal finomabb szenzoraik vannak a megérzésekre, és nem tudnak tettetni sem... :wink: (bár ebben nem vagyok biztos)
Némi-nemű edzéssel talán mi is tudnánk finomítani ebbéli tudásunkat.


Ez nagyon igaz, de ki kéne tényleg fejleszteni valami ilyen megérzőképességet az emberek számára is. Például a kutyusomszeret kézből enni, sőt imád!! Van olyan kaja amit csak és kizárólag kézből eszik Pl. Kuyakonzerv.. Örülök neki nagyon.. :? És hatalmas fogai vannak mert nem egy kicsi kuty, de mégis olyan finoman tudja elvenni a kezemből a cuccost, mégis tudja hogy mennyire erősen és hogyan foghatja meg a kezem. Furcsa, mivel gyakorta van olyan, hogy nagy emberek, úgy nagy mint kiterjedésben, erőben nagy és úgy fogja meg a csuklóm, hogy azt majdnem eltöri, mert képtelen érezni, hogy mennyire erősen szabad. Érdekes, hogy az állatok csak állatok, mégis jobban oda tudnak figyelni a másikra, míg a híres ember még err sem képes, hogy felmérje a másik testi meg lelki erejét.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263318 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én kutyusom (ki már nincs meg), egyszer olyan aranyosan megvigasztalt kiskoromban mikor sírtam :oops: . Nyafogott, ami a kutyáknál sírás (szerintem).

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263292 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én kutyám meg azt is érzi, hogy én vagyok a gazdája, pedig van még egy kutyánk(az atestvéremé) és az is eléggé hozzám van nőve... :)

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263278 Írta: Orsi_
Orsi_ válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát igen...
Az én kutyám egyszer kiszökött(akkor még nagyon ingoványosak voltak a kerítéseink :lol: ) és nagyon engedetlen volt úgy jött vissza, hogy azt tettettem, hogy sírok, de tényleg a határán voltam, és így odajött. Bezzeg a másik kutyáért át kellett mennem a kerítésen...

A szeretet fény a vakoknak, hang a némáknak, dal a süketeknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263260 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Igen, az állatoknak sokkal finomabb szenzoraik vannak a megérzésekre, és nem tudnak tettetni sem... :wink: (bár ebben nem vagyok biztos)
Némi-nemű edzéssel talán mi is tudnánk finomítani ebbéli tudásunkat.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263257 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

gilloth írta: ma rossz hírt kaptam, és a kutyánk, mikor kimentem, úgy gondolom, valahogy érezte, hogy valami nem oké, és mikor leguggoltam, akkora nyakamba mászott, és vagy tíz percig nem lehetett levakarni... ilyet máskor azért nem csinál, pedig kimutatja a ragaszkodását mindig. Sztem meg akart vigasztalni, de lehet, hogy csak antropomorfizálom szegényt. De a kutyák sokszor megérzik, ha baj van, és vigasztalnak, nem? Sőt azt hallottam, hogy a cicák is.


Ebben tényleg van valami. Az én vagyis a mi Wolfunk is ilyesmi módon reagál a dolgokra. Egyszer nagyon szomorú voltam. Ő játszott az udvar közepén és odajött eldobta a labdáját és megnyalta a kezemet. Utána nem lehetett levakarni mert mindenfelé követett.. és figyelt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263252 Írta: Dalma/Mira Marinda
Dalma/Mira Marinda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!
Most megyek először lovagolni, és irtózatosan félek, meg izgulok.
Más: van egy kiscicám, akit az utcáról fogadtam be, de az apukám, ha meglátja, rögtön elzavarja. Most mit tegyek?:?

"Egy csepp is növeli a tengert!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #263233 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Silima: Nekünk van othon 1 Amazon papagájunk.Tündéri madárka, de ha valami zene megy összefüggéstelen dolgokat ordibál össze vissza!! :D Ja és közben ropogtatja a kalitkát vagyis töri szét 1000 darabra!! :x
Nem valami kellemes dolog mondhatom!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.199 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére