Állatbarátok

Több
20 éve 1 hete #217020 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
:cry:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216897 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kérés az állatbarátokfelé:
Nézzétek meg ezt az oldalt

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216820 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Niphnek csak annyi volt a baja h nemtomki azt írta, a fecskék mennek haza. És valóban, az otthonuk itt van, csak nyaralni mennek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216819 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niph/Elentári írta: állatgyilkos nézetekkel egyett értek. :evil:

jaj, az anyai ösztönnel rendelkező kutyus nagyon ari lehet! :P

ööö... a fecskékről csak egy kérdésem lenne: Nekik nem Mo. az otthonuk? Hiszen itt költenek... vagy már megint én vagyok a hülye? :roll: :oops:



H érted,h Mo.?Itt költenek,de ha nem akarnak megfagyni,muszáj odébb állniuk.Gondolom,nyáron meg azért jönnek vissza,mert nem férnének el Afrika lakott területein annyian,meg itt vannak a gyermekkori fészkek :)

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #216462 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
állatgyilkos nézetekkel egyett értek. :evil:

jaj, az anyai ösztönnel rendelkező kutyus nagyon ari lehet! :P

ööö... a fecskékről csak egy kérdésem lenne: Nekik nem Mo. az otthonuk? Hiszen itt költenek... vagy már megint én vagyok a hülye? :roll: :oops:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #216373 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok
a mi kutyánk (fajtiszta játszótéri) nagyon utálja a macskánkat, amikor eszik és Nermal odalopakodik, hogy megnézze mit kapott, Mackó(mert édesapám így nevezte el :P )egészen a kapuig üldözi szegény macskát, a kapu alatt a kutya nem tud kibújni :wink:
a fecskék készülnek haza, tegnap nagy rajzás volt a falu felett

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #216370 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na, ezt el kell mesélnem. :D
Hétvégén hazautaztam szüleimhez, és furcsa hangokat hallottam. Azt mondták, csak a seregélyek, szerintem kismacska volt. Mindenesetre az egyik macskánk gyanúsan kisebb pocakkal mosakodott az udvaron, a tacskókeverék kutyánk, akinek szokása macskákat szoptatni és nevelgetni, anyáskodni (Saját kölyke soha nem volt.) meg örült módon rohangált és nyüszített. Végül megtaláltuk a két kiscicát, és lehoztuk őket a padlásról. Hát, jelenleg az van, hogy egy dobozban fekszik a kutya, vele szemben a macska, közöttük a két kiscica. A fekete-fehér foltos az anyjától szopik, a fekete a kutyától. De ha az anyjuk kijön, mindkettő átmegy a kutyához, aki azóta nem igazán jött ki a dobozból...
Na, eldöntöttem hogy most egy digitális fényképezőgépre gyűjtök. :D

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #216364 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Van Pesten valahol egy ilyen uti reklámtábla kiállítás (asszem az egyik buszpályaudvaon), és arról vannak itt képek. Nézzétek meg a hetes számút, annyira, de ANNYIRA igaza van! :? [/color]

[size=9:1igi9ge5]Ezek a tavalyi Arc óriás- plakátkiállítás képei, annak is csak egy részlete. Idén volt az 5. a Felvonulási téren aug. 5- 24- e között.[/size]

Az említett képpel, pedig totál egyetértek, mikor erről beszélgettünk, már kifejtettem miért... :x szumma szummárum- Aki az ölés öröméért állatokat gyilkol, az nem normális :rmad2: !!!

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #216310 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Dodiee: hihi, ez cuki.... :D
Narmo: szegény nyusziiii.... :( :evil:

Van Pesten valahol egy ilyen uti reklámtábla kiállítás (asszem az egyik buszpályaudvaon), és arról vannak itt képek. Nézzétek meg a hetes számút, annyira, de ANNYIRA igaza van! :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #216304 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha már vadállatokról esik szó: Sose felejtem el, amikor egyszer(sajnos nem tudom pontosan melyik országban, voltam valami 6-7 éves.. már nem emlékszem) egy havas erdőben gyalogoltunk az erdészházhoz az erdész társaságában. Ugye milyen a kisgyerek, kb egy bő 100 méteres körben szétszóródtunk 3an, futkostunk, kiabáltunk... ahogy a jó gyerekek :twisted: egyszer csak halljuk hogy anyukánk kiabál, menjünk oda. odaszaladunk, és látjuk hogy az egyik hófolton nagyon néznek valamit. Közelebb menve láttuk, hogy valami mancsnyom van a hóban. Az erdész bácsi meg elmagyarázta, hogy ez bizony egy medvenyom, méghozzá nem is olyan régi, olyan egyórás lehet, és széép nagy maci hagyta ott. Mondanom se kell, ezek után nem sűrűn mentünk messzebb a szüleinktől 2 méternél... Persze az is lehet h az erdész unta meg a nyivákolásunkat, és jól átvert minket valami kutyalábnyommal, de nem hiszem. marha nagy mancsnyom volt...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #216253 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha az elszomorodásról van szó,én is csatlakoznék...

Olyat tettek embernek nem nevezhető lények,ami engem nagyon elkeserített és felháborított. :cry: Sokszor szidtam a focistákat,de most az ok is megvan... :

Szoktam tesómmal+Szaszával kijárni futni pályára. Egyik este szokásunkhoz híven kikocogtunk.. nem is volt sokáig semmi baj, de... a fociedzésen lévő focistának nevezett... ****-ok üldözőbe vettek egy szegény nyuszit.. Szerencsére időben észrevettük,mert borzalmas dolgok jártak a fejükben...Dobálták fadarabokkal,kövekkel...némelyik még tégladarabokka is.. :( Végül hárman maradtunk 32 ellen: Szasza,a nyuszi meg én.Összefoglalva: a nyuszi él és virul,minket MAJDNEM megvertek /Innen látszik,h gyorsan tudunk futni! ;) /

Ezt a példát csak arra írtam,h ilyen embereknek nevezett lények is vannak.. Ha valakinek lenne valami önvédelmi stratégiája, írjon, mert nem szeretnék egy következő akció után kék foltokkal hazajönni. Előre is kösz! :biggrin2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #216140 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tegnap nagyon elszomorodtam...

Szoktam nézni az animal Planetet, és ott van egy műsor, mai a különböző kutyafajtákat mutatja be és értékeli. Tegnap pont a bernáthegyikről volt szó. Ez a kedvenc kutyafajtám, és aljas módon elhordták minden nyáladzós, szőrehullató, betegesnek. De arra bezzeg jó, hogy mint mutatéák, egy ezer kilós, betontömbökkel megrakott kocsit húzassanak el vele, rekord céljából, hogy majdnem megszakadt az a szerencsétlen állat... (Remélem, azóta már az állatvédők lecsaptak azokra, kik ezt csinálták azzal a szerencsétlen jószággal)

Nagyon fel vagyok háborodva, hogy hoyg húzhatták le ezt az intelligens, barátságos, emberszerető fajtát ilyen ocsmány módon.

Mutatak egy súlyosan beteg hölgyet, akinek az életét már több ízben mentet meg a bernáthegyije, többek közt akkor, amikor a kutya még csak 9 hetes volt. Errőlé persze nem beszéltek túl sokat, mint ahogy arról sem, hogy hány ember életét mentették meg ezek akutyák, hogyan is halt meg az, amelyiknek szobrot emeletk, és hogy úgy egyáltalán, mire is való ez a kutyafajta..

Igen, valóban nem őrző- védő, de miért bűn ez? Hiszen nem is ebből a célból van a világon.. filmekben mutogatni, meg gyagyáskodni velük persze jók?

Miért van az, hoyg nem tisztelik azt, amiért az egyes kutyafajták a világon vannak? Ha valakinek nem tetszik egy fajta tulajdonsága, akkor kerrressen olyat, ami az ő igényeinek megfelel.. (persze ez is oylan, hogy attól még tisztelni kell azt a kutyát is, amelyiket nem szívesen tudna maga mellett..)

Szőrözésre és egyébre visszatérve: eleve nem is való oylan helyre ez a kutya, ahol nyáron negyven fok van.. eleve nem való kis portára..

Különben is, van a világon kefe, meg lehet fésülni, meg a pofiját is meg lehet törölni...

Muttatak egy tenyésztőt is azért, akinek három bernáthegyije van, és muatták, hogy az egyiknek, egy 90 kilós állatnak egy kb. kilenc kiló súlyú nyuszi a játszópajtása.. megható volt, ahogy a nyuszi bakogott ki a ketrecből, amolyan igazi vasderes, lelógó fülű nyuszi, és ez a hatalmas kutya meg szemmel láthatólag örült az ő kispajtásának, és szagolgatta és üdvözölte..

Még egyszer elnézést a kirohanásomért, de sose bírtam elvsielni, ha egy állatot, különösen egy ilyen felséges lényt ilyen ocsmány módon megaláznak.. lehet, írok az Animal Planetnek is..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215773 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én úgy emlékszem, hogy sakál van megint a Dunántúlon - mintha Tolna megyéböl hallottam volna valami ilyesmit, de javítsatok ki, ha tévedek. :roll:

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215771 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Régebben volt szó a kutya-macska összeszoktatásról. Tegnap este láttam a tv-ben egy rókakölyköt, amit egy vadászkutya nevelt fel, szoptatott, meg minden, és egy macskával szokott fogócskásat játszani. A macska kergette. :D Nagyon aranyosak voltak!

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 2 hete #215757 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Igen, tök jó lenne egy topictali, de me is vidéki.. lehetne esetleg hétvégére tenni? :roll: :)

Képzeljétek:a szomszédban, egy idősebb néninél két kölyök puli van, az unokájáé az egyik, a másik a vejéé... tesók. kb 3 hónaposra saccolom őket. Mindig odajönnek a kerítéshez és heccelik a spanielünket.(Ő ilyen korában még olyan félénk volt, h ihaj... ) Kicsi koruk ellenére csuda harciasak!!! De nagyon aranyosak és játékosak...És az egyik fiú, másik lány, és a lány a főnök :P ... Félrelöki a tesóját minden játéktól, mikor meg odajöttek hozzám a kerítéshez, akkor is rámordult a fivérére, az meg elhúzódott, beletörődve... :roll:
Nemsoká elviszik őket a saját otthonukba. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215742 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Alyr Arkhon\n

Megjegyzésem volna:
A nádi farkas (amivel Toldi is harcol) valójában sakál és Dél-Európában máig honos, már tavaly mondták hogy megindult a visszatelepülése.

Na ne mondd Alyr :D Képzeld én láttam is őket és hallottam is minden este üvölteni a bandát :D Európában egyedül a horvátországi Peljesac-félszigeten honos.Az utóbbi 3 év tapasztalata szerint (mind3 évben voltam ott) létszámuk nem csökkent,de egyre óvatosabbak lettek.Az első évben még nagyon sokat láttunk éjjel a kocsi előtt átrohanni és az apartmanunk udvarában is megfordultak,sőt még a kukázástól sem rettentek el :D Most nyáron már csak egy elütött kölyköt láttunk az úton,de amúgy csak a hangjukat hallottuk jó messziről...
Jó tudni,h Magyarországon is éltek valaha :)
Toldinak meg nem lehetett nehéz dolga :mrgreen:


"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215627 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Megjegyzésem volna:
A nádi farkas (amivel Toldi is harcol) valójában sakál és Dél-Európában máig honos, már tavaly mondták hogy megindult a visszatelepülése.

Hiúz a Börzsönyben is van, egyik ismerősöm saját szemével tapasztalta.
Egyébként a mai farkasok igenigen félénkek (vajon miért) egypár család az Aggteleki karszton van és talán a Bükkbe is visszatelepült pár. A Börzsönybe is át-átjönnek Szlovákiából (elvégre nem kérdeztek meg senkit amikor kiválasztották a vadászterületet) egy farkasnak hihetetlen nagy a vadászterülete, ezért még a legnagyobb elővigyázatossággal is hatalmas szerencse kell a meglátásához.

Életemben egyszer kellett farkastól tartanunk amikor Szlovákiában nyaraltunk és egy juhász akivel találkoztunk ránk szólt h ne a tervezett úton menjünk mert az éjjel ott vagy 10 juhot szétszedtek a farkasok... De ez volt vagy 10 éve...


Egyébként hétvégén meghalt a legkisebb kutyám. :(

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215576 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hát igen... kiveszett Mo.-ról a farkas, juj, ott van egy, lőjjük ki gyorsan! :x Utálom az embereket!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215480 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dae/siss írta: Farkasokat nem szokás szabadon engedni, véletlenül meg nem keveredhetett oda.


Azért a farkasok nagy távolságokat képesek ám megtenni... Pont erről híresek, a farkasügetésről: képesek hosszú órákon át elég jó tempóban haladni, és nagyon kitartóak.
Februárban pár napot az Aggteleki Nemzeti Parkban töltöttem. Ki volt mindenhol táblázva hogy szabadon élő farkasok és hiúzok is lehetnek az erdőben. Persze egyet sem láttam. :cry:
De tudjátok, egy darab kilőtt farkas (ami tudtommal hazánkban védett állat...) nem sokat számít a vadállománynak. Még akkor sem ha nem lövik ki. Egy bújkáló farkas... Amikor régen falkában vadásztak...

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215462 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
kb. két éve kilőttek egy nádi farkast Tihanynál. Asszem ez mindent megmagyaráz.

a topictalit nagyban támogatom, de én sajnos vidéki vagyok. Phaedra, ha gondolod nyugodtan összehozhatsz egyet, ha van igény rá, ha valamiben tudok segíteni, szólj! :wink:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215460 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dae/siss írta: Verjetek fejbe, de szerintem ha egy van, akkor több is van: lehetnek elszórtan farkasok a Balaton-felvidéken...


Anyám, az rohadt jó lenne, már úgy értem én télleg örülnék neki, ha nézhetném kicsit őket, szabadon, távolról. Csak persze túl sok bonyodalommal járna. Vadászat, gyilkolás (mindkét részről). De nagyon szeretnék farkast látni egyszer, szabad farkast.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215458 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A farkaskilövéshez egy érdekes adalék:

Balatonedericsen az Afrika-múzeumban van egy kitömött farkas, mellette a tábla: Emberemlékezet óta az első, máig az utolsó farkas a Balaton-felvidéken, elejtés ideje 1995 november. Ez azért meglepő tény. Farkasokat nem szokás szabadon engedni, véletlenül meg nem keveredhetett oda. Verjetek fejbe, de szerintem ha egy van, akkor több is van: lehetnek elszórtan farkasok a Balaton-felvidéken...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215419 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
ááá, megint rosszul fgalmaztam, a példa egy bizonyos, kis területre vonatkozott, nem az egész országra! Ne értsetek félre, én is ellenzem a sportvadászatot!!! (lövöldözzenek agyagkorongra, ha annyira tetszik nekik. nyüff.)

Erda: az még egy jó eset, ha egyáltalán tudják, hova dobják.. Amerika partvidékén négy-öt bombát elvesztettel hadgyakorlat alatt, és egyszerűen leírták a leltárból... sokáig éljen a bürokrácia..... :( :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215418 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra írta: Egy ötlet: valamelik hétvégére lehetne egy kifejezetten állatbarátok talit szervezni.


Én benne vagyok! Ha olyan hétvégére teszitek amikor ráérek. Mostanában elég macerás előre tervezni.
Helyszín? Valahol a főváros környéki hegyekben, az állatkertben, Margit-szigeten, vagy valami zárt helyen?

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215411 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Nos, igen. Erről a fakitermelős dologról azt mondom, hogy manapság már elég sok fatelep van, tehát nem kéne őserdőket, velük állatfajokat kipusztítani. Utána szépen újra ültetni a magocskát. És hagyni, hogy természet anya végezze a dolgát. De nem. Minél gyorsabban és minél többet. Ez amolyan vásott ork csíny.
Nem hanyagolják el a vadállományt, vadásznak épp eleget. (Na, a vadászokat hogy mennyire... maradjunk a "nem szeretem" kifejezésnél...)

Beren írta: A gond ott kezdődik, hogy kiírtották a farkast és a hiúzt, ami kordában tartotta volna a szarvasokat, őzeket. És már nincsenek olyan szép nagy erdők ahol a szarvas ha akar sem talál olyan növényt aminek az elfogyasztása az ember szerint kárt okoz. Ugyanez a helyzet az őzekkel is, bár azok nagyon jól érzik magukat így, a búzaföldeken, és
az irtások helyén kialakult bozótokban.


Pontosan ez a helyzet. Tehát a sport vadászokra az ég adta egy világon semmi szükség nem lenne. Lenne. De ringathatják magukat abban a hitben, hogy ők a nemes ragadozók. Csak az a baj, hogy a ragadozók többnyire a sérült és beteg, idős vagy fiatal állatokat ölik meg. Nézz körben a trófea teremben. Ezt is abbahagytam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215408 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy ötlet: valamelik hétvégére lehetne egy kifejezetten állatbarátok talit szervezni, és hogy Tolkien se maradjon ki a dologból, esetleg át lehetne nézni, hogy Tolkien mit is gondolt az állatokhoz való viszonyulásról, és erről is beszélgetni, meg a saját kedvencek fotóját elhozni, beszélgetni róluk, mesélni, meg ilyenek. Szerintetek?

(Egy kérés: ha lehet, ez a tali ne legyen szeptember 25-e előtt, mert addig abszolút fogalat vagok hétvégente, de ha a többségnek jobb lenne előbb, akkor majd lesz más ilyen tali..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215394 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hát igen, nem mindig gondolkodunk előre... :?

a medvékről: szerintem az emberek voltak hülyék, hogy kitermelték a fákat. Igyák akkor meg a levét... Na, jó ez kicsit durva volt, bocsi, biztos nem a falu beliek irtják az erdőt... de akkor sem értem, miért kell fentről lefelé haladni, miért nem lehet lenről felfelé... Egyáltalán mért kell annyi fát kivágni?

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215362 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
emberiségkidumálós topic még nincs, ezt ált. itt/a gondolatok topicban szoktuk kidumálni...

Más: Juj, tegnap néztem a sprektumon egy atombombás filmet, és mutogatták, ahogy tesztelik őket a "lakatlan" tengeren. Elszörnyülködtem, hogy vajon hány állat pusztulhat ki ott, és hogy mennyire szennyezik ezzel a környezetünket. Néha elgondolkodom, normálisak vagyunk-e... :? :(

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215352 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

woland írta: kellene engedely a vadaszoknak, hogyt kilojjenek nehanyat, mindent megesznek amit talalnak, a fakitermeles leuzte oket a dombok kozwe, a haegyekbol, vissza kene telepiteni


Most akkor a medve a hibás, vagy az emberek, akik leűzték őket a hegyekből? Nem inkább néhány embert kellene kilőni? Már kicsit más téma, de az a baja a világnak, hogy az embernek túl jól sikerült a fajfenntartás, és már túl sokan vagyunk...

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215329 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok
En absz. mindenevo vagyok, ez foleg azert mert mindent mi termelunk es nevelunk otthon, keves vegyszer hasznalataval, vagy semmi
nemtom, hogy hallottatoke a medvebotranyrol, kezdenek tulszaporodni, a multheten a kukoricasbol 3 szobanyi helyet tonkretettek, le kellett aratni a ledolt zold kukoricat, ugyanezt csinaltak a cirokkal, ;s nem merek lemenni a folyora furodni, a medvek miatt
kellene engedely a vadaszoknak, hogyt kilojjenek nehanyat, mindent megesznek amit talalnak, a fakitermeles leuzte oket a dombok kozwe, a haegyekbol, vissza kene telepiteni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.085 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére