Állatbarátok

Több
20 éve 3 hete #215260 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Pontosan... ez lessz a sorsunk, ha csak ki nem robbantjuk magunk alól a földet :?


kéne nyitni egy emberiségelemző topicot...
vagy van ilyen?

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215245 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Milendoria írta:

Ancalima Anarórë írta: Beren hozzászólása megerősített abban az elhatározásomban, hogy vegetáriánus leszek.


Én is hasonló problémával küzködök.....hogy vagytok ezzel?


Jaj, én senkit nem akarok rábeszélni a vegetáriánus életmódra! Mindenkinek a saját lelkiismeretével kell megvitatni a dolgot. (Egy kivétel van, amikor közös kajálás közben valaki megpróbál meggyőzni arról, hogy húst kellene ennem. Akkor általában elveszem az étvágyát. :wink: )
De leírom én hogyan lettem vega:
Óvodás voltam, amikor felfogtam, hogy az ott a tányéromon bizony egy halott állat darabja. Ami futkozhatna az udvaron, de elvágták a torkát, és most itt fekszik a tányéromon egy része. Soha nem hallottam hogy vannak vegetáriánus emberek, sőt, akkor talán még szüleim se, de mindig kivágtam a hisztit ha húst akartak etetni velem. (Sanyarú gyerekkor meg ilyenek. :) ) Egy-két év után, mire iskolás lettem, már belátták hogy reménytelenül makacs ember vagyok, nem próbálták erőszakkal, fenyegetésekkel megetetni velem a húst (Azért mindig megkínáltak vele.), és kialakult a kompromisszum, hogy azért a májkrémet, virslit, túristaszalámit megeszem. (Azokon nem látszik hogy miből vannak, és tényleg jobb is nem tudni. :) ) Aztán persze szépen kihagytam közülük egyet-egyet. Reménykedtek, hogy majd a katonaságnál, ha nem akarok éhenhalni, megeszem a húst. Nem jött be nekik... Viszont híztam egy-két kilót. :D Akkor még abban bíztak, hogy majd a szerelem megváltoztat... Erről is letettek amikor bemutattam vegetáriánus barátnőmet. :D De a nem vegák is elfogadtak úgy ahogy vagyok, és én sem próbáltam meg soha befolyásolni őket. (Miután valakit megsértettem, azzal a poénommal, hogy ragadozónak vallotta magát, én meg közöltem, hogy aki nem maga ejti el a zsákányt, azt dögevőnek hívják... :( )
Egészség. A vesekövemnek lehetett köze ahhoz hogy rengeteg tejterméket fogyasztok, amiben sok a kalcium. Viszont miért pont a vegaságot csinálnám normálisan? Szóval nekem a saláta nem kaja, csak fűszer vagy díszítés, azzal nem lehet jóllakni. :D Szóval tésztafélék, sajtok és egyéb tejtermékek, édességek, és persze azért sok-sok gyümölcs.
Arról, hogy mit ehet/nem ehet egy vegetáriánus. Bármit ehet! Csak van amit nem hajlandó nem akar megenni. :)
A teljesen növényi koszt biztos hogy nem elég, ezt elfogadom. Mert az ember tényleg nem növényevőnek született. De azért azt a ragadozó-étrendet nem kellene hangoztatni, mert a távoli őseink eleinte max. rágcsálókat tudtak elejteni. Persze, ha az útjukba került egy elhullott ős-antilop... Sok tudós szerint így kezdődött a húsevés. Aztán megtetszett nekik a dolog, de az antilop ritkán volt hajlandó csak úgy odahalni, meg kellett tanulni vadászni. Mondjuk azt elfogadom, hogy vadászat nélkül még mindig a szavannán/őserdőben vakargatnánk a hátsónkat, mert nem kellett volna az agyunkat eröltetni.
A húsokban található tápanyagok nagy része jól helyettesíthető mással. Menjetek egyszer el egy vega boltba, találtok ott kolbászt, pástétomot, májkrémet, szóval sokmindent. :D Mondjuk az csak a külső megjelenési formája a kajáknak.
Na, már eleget pofáztam. A lényeg az, hogy csak az legyen vegetáriánus, aki úgy gondolja, hogy figyelni fog azért rá hogy mit eszik (Na, ez mondjuk nem én vagyok, nem nézem milyen tápanyagokat veszek magamhoz, csak fincsi legyen, és ne legyen benne állat.), és aki komolyan gondolja, nem divatból, és aki tudja hogy nem fog kéthetente elcsábulni hogy "Na, most egy hamburger, ennyi belefér." Mert az csak képmutatás lenne. Annak meg mi értelme?

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete - 20 éve 3 hete #215242 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Dédnagymamámnál anno Kartalon egy esetben volt ilyen, amikor a disznónak jobb oldalt volt a szíve és ezért igen nehéz volt eltalálni bal oldali szúrással.
Egyébként már törvénybe van iktatva hogy előtte kábítani kell.


A gond az, hogy nem szíven szúrják a disznót, hanem egy ütőeret vágnak át, mert ha szíven szúrnák, akkor nem folyna ki a vére, amitől állítólag rosszabb lesz a húsa, meg akkor mit tennének a véres kolbászba...
Aha, törvény. Mond meg a parasztbácsinak hogy már nem vághatja úgy a disznót mint a nagyapja....

Eruntale írta: Elhanyagolták a vadállományt, és a szarvasok túlszaporodtak, egyszerűen nem jutott elég táplálék nekik, megettek már mindent szegény párák, amit találtak, és egyre messzebb kerestek élelmet, közelebb az emberhez..


Nem hanyagolják el a vadállományt, vadásznak épp eleget. (Na, a vadászokat hogy mennyire... maradjunk a "nem szeretem" kifejezésnél...)
A gond ott kezdődik, hogy kiírtották a farkast és a hiúzt, ami kordában tartotta volna a szarvasokat, őzeket. És már nincsenek olyan szép nagy erdők ahol a szarvas ha akar sem talál olyan növényt aminek az elfogyasztása az ember szerint kárt okoz. Ugyanez a helyzet az őzekkel is, bár azok nagyon jól érzik magukat így, a búzaföldeken, és az irtások helyén kialakult bozótokban.

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215065 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Jééé! Nem is tudtam, hogy vegás vagyok... :lol:
Erdával értek egyet. Én egészséges akarok lenni és ennyire leszek önző. Ha már ezt a nyomorult életet itt kell letölteni. Én ezt itt lezártam. Sokszor tettem már ezt ezzel a témával. :P [size=9:p0dus7q2]Sokáig lehetne még boncolni.[/size]

Macska és a víz: Én, mint macska rajongó tudom, hogy a macskák nem bírják a vizet, csak gúnyolódtam. Egy szegény vadász kutya miért ne tarthatna a víztől? Egyéniség. 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215045 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok
a sok hülye ember inkább magával pusztítja a világot ha meg kell halnia... :(

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215042 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Pontosan... ez lessz a sorsunk, ha csak ki nem robbantjuk magunk alól a földet :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215027 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Eruntale írta: sajnos az ember már olyan ményen belemászott a természet egyensúlyába, hogy azt semmilyen jóakarattal nem csinálhatja vissza, csak elindít egy újabb ördögi kört.. mentsd meg az esőerdőt=ne egyél szóját, mert minden kiirtott hektáron szóját termelnek...egyik körből a másikba csöppensz.



hmmm
majd elpusztítjuk magunkat és kihalunk
aztán majd ha eleget pihent a természet akkor esetleg visszafejlődünk :D

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214987 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
sajnos az ember már olyan ményen belemászott a természet egyensúlyába, hogy azt semmilyen jóakarattal nem csinálhatja vissza, csak elindít egy újabb ördögi kört.. mentsd meg az esőerdőt=ne egyél szóját, mert minden kiirtott hektáron szóját termelnek...egyik körből a másikba csöppensz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214984 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Eruntale írta: Alyr, tudod mennyi vegyszerrel kezelik a növényeket? :twisted:

Az semmi, de pl a szója is génkezelt többnyire, és rá sincs írva... :twisted:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214982 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
jó, persze, le kell vadászni a túlszaporodott állatokat, csak attól félek, hogy a végén túlzásokba esik az emberi faj... annyi példa volt már erre... :(

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214975 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
csak egy aprócska védekezés a szegény vadhúsevők védelmében: két éve, amikor akkora hó volt télen, a telkünkre belógtak a szarvasok, és vécékefe alakúra rágtak minden cserjét. Elhanyagolták a vadállományt, és a szarvasok túlszaporodtak, egyszerűen nem jutott elég táplálék nekik, megettek már mindent szegény párák, amit találtak, és egyre messzebb kerestek élelmet, közelebb az emberhez..
csak hogy meg ne kövezzetek, de én szeretem a vadhúst.. évente kb. kétszer eszem..

Alyr, tudod mennyi vegyszerrel kezelik a növényeket? :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214893 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha vki szereti a löncshúst meg a májkrémet, eszébe ne jusson elolvasni az alapanyagokat, mert enyhén undoritó alkatrészeket darálank egybe,... én sajnos megtettem :?

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214870 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tulképp ezzel a vegáscuccal egyfajta körforgást borítanánk fel. Mármint ha mondjuk senki nem enne többet húst. Én télleg állatbarát vok meg minden, de hát...ilyen az élet! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214850 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sil írta: Hmm... Meséljem el, hogyan "készül" a tojás nagyüzemi körülmények közt, vagy jobb, ha nem tudjátok? :wink:


Jobb ha nem tudjuk.
Továbbá a szalámit, a párizsit meg a tejtermékeket sem akarom tudni. Ugyanis otthon szeretnék mindezek felhasználásával étkezni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214846 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
én sem vagyok vegás... az élet ezen jó dolgairól sana nem tudok lemondani... :oops: :roll: :)

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214844 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hüm.... ezt a vegás dolgot már párszor megbeszéltük. Én a mellett vagyok, hogy a hús finom, és egészséges. Könyörgöm, az ember nem növényevő! :? Én minden olyan húst megeszek, ami nem VADállattól származik. Tehát, teszem azt a nyulat, meg az őzt nem eszem meg. (se a polipot :) )

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214839 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hmm... Meséljem el, hogyan "készül" a tojás nagyüzemi körülmények közt, vagy jobb, ha nem tudjátok? :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214834 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta: Na, most hosszú leszek...:
Egyik barátnőm nem rég állt át a vegetáriánus étkezésre, tőle tudom, hogy többféle vegatáriánus létezik:
:arrow: van aki semmiféle állati eredető táplálékot nem vesz magához (tehát sajt, tojás és egyebek kizárva), csak növényi táplálék
:arrow: vannak akik megeszik az állati eredetű élelmiszereket, de semmiféle húst nem fogyasztanak (szerintem ez még normális lehet egészségileg, mindenevő mivoltunkhoz még elég hű, hogy ne legyen káros hatása)
:arrow: és végül akik megeszik a halat, meg az egyéb szárnyasokat (na ez szerintem már totál nem vega :roll: )
Ennyi erővel már majdnem tartozhatnék jómagam is a 3. variációhoz, mert a marha és sertés húst csak nagyon ritkán eszem meg, a vadhúsokat meg semmilyen formában nem vagyok hajlandó elfogyasztani, mert rettenetesen ellenzem a vadászatot, jó tudom, tudom, hogy a túlszaporodás miatt maguk az erdészek is kénytelenek kordában tartani a vadállományt, de attól még kifejezetten rühellem, ha valaki hobbiól állatokra lövöldözik :evil:
Ja és a nyúlhúst nem eszem meg, mert tartottunk nyulakat egy időben és nem visz rá a lélek.
A birkahúst meg nem birom megenni, mert a szagától is rosszul vagyok :? .
Polipot akkor mostmár azért nem eszem, mert brutál módon ölik meg szegényeket! (Nem mintha eddig ettem volna ilyesmit :wink: )


Persze, többféle vegetariánus létezik, vannak akik növnyt is csak frissen esznek, vannak akik azért főttet is, vannak akik tejet isznak mert az mégse gyilkosság, ők asszem a lacto-vegetariánusok, vannak akik tojást is, és így tovább.
Én megeszem a sertés és marhahúst is (gulyáslevest szvsz naggyon nehéz csirkéből csinálni) ha jól van megcsinálva...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214822 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na, most hosszú leszek...:
Egyik barátnőm nem rég állt át a vegetáriánus étkezésre, tőle tudom, hogy többféle vegatáriánus létezik:
:arrow: van aki semmiféle állati eredető táplálékot nem vesz magához (tehát sajt, tojás és egyebek kizárva), csak növényi táplálék
:arrow: vannak akik megeszik az állati eredetű élelmiszereket, de semmiféle húst nem fogyasztanak (szerintem ez még normális lehet egészségileg, mindenevő mivoltunkhoz még elég hű, hogy ne legyen káros hatása)
:arrow: és végül akik megeszik a halat, meg az egyéb szárnyasokat (na ez szerintem már totál nem vega :roll: )
Ennyi erővel már majdnem tartozhatnék jómagam is a 3. variációhoz, mert a marha és sertés húst csak nagyon ritkán eszem meg, a vadhúsokat meg semmilyen formában nem vagyok hajlandó elfogyasztani, mert rettenetesen ellenzem a vadászatot, jó tudom, tudom, hogy a túlszaporodás miatt maguk az erdészek is kénytelenek kordában tartani a vadállományt, de attól még kifejezetten rühellem, ha valaki hobbiól állatokra lövöldözik :evil:
Ja és a nyúlhúst nem eszem meg, mert tartottunk nyulakat egy időben és nem visz rá a lélek.
A birkahúst meg nem birom megenni, mert a szagától is rosszul vagyok :? .
Polipot akkor mostmár azért nem eszem, mert brutál módon ölik meg szegényeket! (Nem mintha eddig ettem volna ilyesmit :wink: )

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214816 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta: Még nem vagyok vega. Lehet hogy nem is kéne? Jajj... :oops:


A döntés rajtad áll, mi csak érveket sorakoztatunk, te döntöd el melyiket tartod fontosnak.

Az emberenek nem csak a fogazaa hanem az egész emésztése meg ilyesmi mindenevőre van beállítva, és csak odafigyeléssel lehet valaki csak vega. (ha meg csak húsevő az még rosszabb... )
De azért pl Indiában ez a dolog elég nagy múltra tekint vissza...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214811 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Még nem vagyok vega. Lehet hogy nem is kéne? Jajj... :oops:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete - 20 éve 3 hete #214810 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Én továbbra is eszek húst, ha azért vagy vegetariánus mert az álltok szenvednek, akkor szélmalomharcot vívsz, mert a növények is. Csak kevésbé tudnak kiabálni.
Ha mindennek ellenére tartjátok magatokat a vegás életmódhoz akkor nagyon figyeljetek oda, mert igen sok létfontosságú dolgot az ember az állati eredetű táplálékkal vesz magához, és ezeket más módon kell pótolni. (ha nem pótolod akkor jobb esetben te, rosszabb esetben leendő gyerekeid látják igen nagy kárát)

Alyrnak igaza van. Szvsz tulajdonképpen a vegetáriánus életmód valahol szembeszegülés a természet törvényeivel (hú, de költőien fogalmaztam :lol: ), hisz' az ember mindenevő fogazattal rendelkezik, nem arra született, h növényeket rágcsáljon, mint a nyulak. :P :)
Persze mindenki maga dönti el, h milyen életmódot folytat, ez magánvélemény. :)

[size=9:1rg2cuns](nahát, megszületett az első hozzászólásom ebbe a topicba; Shirály! :D )[/size]

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214808 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én továbbra is eszek húst, ha azért vagy vegetariánus mert az álltok szenvednek, akkor szélmalomharcot vívsz, mert a növények is. Csak kevésbé tudnak kiabálni.
Ha mindennek ellenére tartjátok magatokat a vegás életmódhoz akkor nagyon figyeljetek oda, mert igen sok létfontosságú dolgot az ember az állati eredetű táplálékkal vesz magához, és ezeket más módon kell pótolni. (ha nem pótolod akkor jobb esetben te, rosszabb esetben leendő gyerekeid látják igen nagy kárát)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214778 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Örömmel jelenthetem: ma reggelire nem ettem húst. :D (na jó, tudom, ez elég szegényes dolog... Mármint hogy ezt beírom... :oops: )

Neee, ma este hortobágy lesz... :evil:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214773 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta: Beren hozzászólása megerősített abban az elhatározásomban, hogy vegetáriánus leszek. Csak az a probléma, hogy imádom a húst. :oops: Szóval lécci támogassatok és csatlakozzatok, mert egyedül nehezen megy... :( :!:


Én is hasonló problémával küzködök.....
Egyik felem vegetáriánus akar lenni, a másik viszont imádja a húst.
Most egyenlőre kitaláltam egy köztes megoldást: amikor csak lehet, akkor nyúlkaját fogyasztok, viszont néha-néha húst is eszek. Így talán nem olyan gáz... :roll: :roll:
De az is igaz, hogy sokféle hústól meg kezdek undorodni, és már le nem bírnám tuszkolni a torkomon (pedig azelőtt majd' mindent megettem). Ti hogy vagytok ezzel?

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214753 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Luinelle írta: Nekem van egy Barack nevezetű kutyám!Vadász kutya, és ennek ellenére fél a víztől! :D


Fél,vagy egyszerűen nem szereti? :)
Lehet,h pl egy lelőtt nyúllal bele lehetne csábítani...

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214714 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Beren hozzászólása megerősített abban az elhatározásomban, hogy vegetáriánus leszek. Csak az a probléma, hogy imádom a húst. :oops: Szóval lécci támogassatok és csatlakozzatok, mert egyedül nehezen megy... :( :!:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214576 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Azért azt hozzátenném a disznóöléshez, hogy az olyan disznóölésen ahol percekig sivalkodik a disznó, le kell csapni a hentest/böllért mert nem ért a szakmájához.
Dédnagymamámnál anno Kartalon egy esetben volt ilyen, amikor a disznónak jobb oldalt volt a szíve és ezért igen nehéz volt eltalálni bal oldali szúrással.

Egyébként már törvénybe van iktatva hogy előtte kábítani kell.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214534 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A borjút legalább letaglózzák, de az 1 évesnél nagyobb kan disznók ivartalanítása az tényleg szörnyű
érzéstelenítés nélkűl, kivonszolják a pajtából, 77 kötéllel megkötok, mozdúlni se tud, hátára fordítják, aztán jön a :dead: hát elég bizarrrr látvány, főleg ha fogod a disznó farkát és húózod lefele :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214513 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A macskák és a víz. Igen, a legtöbb macska nem szereti a vizet, és nem is tesz jót a bőrének a sok víz. A tigris egy kivétel. De én hallottam egy házimacskafajtáról is, ami általában szereti a vizet. Bár lehet hogy ez nem igaz, nem hivatalos forrásból érkezett az infó. :) De hát minden fajnál akadhatnak különcök. Unokatesóméknak volt olyan macskája ami kifejezetten türelmesen, mindenféle ellenkezés nélkül viselte a fürdetést. Azért magától nem ment bele. És egyszer egy ismerősöm kismacskát kapott ajándékba, de amikor vitte haza, kiugrott a dobozból, éppen egy kis tavacska partján. Ha tudnátok milyen gyorsan úszott az a macska... Azért a túlsó parton megtaláltuk. :D
Kutyák és a víz. Igen, vannak fajták amik vízi vadászatra lettek kitenyésztve, meg vizimentésre. De itt is csak az úszkálásra való hajlam lett nagyobb, a vadászatra vagy mentésre használt kutyákat gondolom kölyökkoruk óta szoktatják a vízhez. Apám egy időben a TSZ-ben (Amikor még volt olyan.) dolgozott, és néha tehenekre kellett vigyázni. (Imádta, és mi is, mert akkor rengeteg gombát hozott haza. :) ) Volt két keverék kutyánk, azokat mindig magával vitte. Addig soha nem láttak más vizet mint ami az edényükben volt, vagy ami az égből esett. Aztán apám nem értette, a tehenek miért nem isznak. Aztán kiderült, mert ez a két kutya a nyári kánikulában úgy döntött, a vályu vizében van a legjobb idő. :lol:
Polipok és egyéb állatfajták megölése. A rákot élve dobják a forróvizbe, az osztrigát élve tálalják fel, a disznó perceket sivalkodik falusi disznóöléseken mire elfolyik a vére (Bár van ahol előtte már fejbelövik hogy elkábuljon.), a tyúkok sem egy pillanat alatt pusztulnak el a torkuk elvágása után, és a nagyüzemi sertésvágótelepeken is szenvednek eleget az állatok mire a sor rájuk kerül, és van ahol nagyobb halakat úgy tartanak frissen, hogy csak egy darabot vágnak le belőle, amennyi éppen kell, és a hal még él. :( :? :twisted: :cry:
Még pár ok hogy miért nem eszem húst...

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.094 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére