Állatbarátok

Több
20 éve 10 hónapja #158355 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha én állítanék be valamivel tuti hogy ki lennék tagadva. :P Egy kanárit is fél évig tartott kikönyörögnöm... hát ha macskával/kutyával mennék haza egyszer.... :twisted:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #158295 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta: Végülis a kishalak is ungrálnak eddig nem teljesen tisztázott okokból..
Nem hiszem,h egy cápa olyan szuper madárvadász lenne,bár ki tudja..nem voltam még cápa;o)
Nefa:Azért van aranyos cicc tök ingyen is


igen voltak annyira aranyosak, de sajnos akkor nem tudtam, hogy vihettem volna haza, utólag megkérdeztem anyut és nem rakott volna ki a cicával

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #158115 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Fela:WoWWWWWWWWWWWWWW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8O De jó!!!Jönni,nem tok,de ez tök szuper!!!!!;o))))))))))

Én inkább azt látom értelmesebbnek,h a lendület miatt ugrik ki.Vis nem is akar kiugrani,csak a lendület viszi tovább...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157829 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Relocnar: Biztos hogy a sújával eltörje a nyakát.... bár nem hiszem, hogy az elkapás után szüksége lenne még rá... :)

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157771 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Nemtom... én még nem hallottam ugráló cápáról, de ha van, akkor van. :) De nem hiszem, hogy csak úgy szórakozásból ugrálnak... biztos madarakra vadásznak, vagy nemtom...


Üdv!

Én is láttam azt a filmet, amit Ery is említett. A Nagy fehér cápa egyszerűen fókákra vadászás közben ugrik ki. Először alulról elkapja, kiurgik, megfordul, aztán fejjel (többé kevésbé..) vissza a vízbe... hogy miért, arra már nem emlékszem, de azt hiszem, meg volt magyarázva.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157767 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok
HIRDETMÉNY!!!

Dec 14-én (ez most vasárnap) 16:00-tól JANE GOODALL (igen, Jane Goodall, a majmos néni!!!) tart előadást "A reason for hope" címmel (angol nyelven) az ELTE TTK épületében (Pázmány Péter Sétány 1/C) a Bolyai teremben (0.nyolcszázvalahányas)

Jelentkezni nálam! (privi, email, telefon)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157616 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nem látom sok értelmét,de felőlem ugrálhat... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157600 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A NG-n láttam egy filmet a Nagy fehér cápákról. Ott jópárszor látható volt, hogy az 5 méteres apróságok bizony kiugráltak a vízből.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157596 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát, a repülőhalról is azt mondják, hogy bogafrakra vadászik, akkor a cápa mér ne vadászhatna madárra??? [size=9:da6769t6]Pl, amelyik úszik a vízen...[/size]

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157573 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Végülis a kishalak is ungrálnak eddig nem teljesen tisztázott okokból..
Nem hiszem,h egy cápa olyan szuper madárvadász lenne,bár ki tudja..nem voltam még cápa;o)
Nefa:Azért van aranyos cicc tök ingyen is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157502 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ery írta:

Erda niire (Area) írta: Rago: télleg jó képek, bár szerintem a cápák nem szoktak csak úgy kiugrálni a vízből... :?


De igen! Szoktak...


Tényleg szoktak. A makocápa pl akár 6 m-re is kiugrik (átugrik egy kisebb hajó felett... :roll: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157493 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rago: :D
Olyan aranyos cicák voltak ott. Szívesen vittem volna haza árva cicát is, de anyu kirakott volna vele, mert már van egy otthon. Amúgy olyan édi cicák voltak, de sajnos 40000Ft-be kerültek :cry:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157308 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nemtom... én még nem hallottam ugráló cápáról, de ha van, akkor van. :) De nem hiszem, hogy csak úgy szórakozásból ugrálnak... biztos madarakra vadásznak, vagy nemtom...

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157256 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vhogy nem tudok elképzelni vízből kiugráló cápákat,ezért szúrtam be.Pedig azok erősen cápának néznek ki és tök oan,mintha kiugrana a vízből....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157234 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Rago: télleg jó képek, bár szerintem a cápák nem szoktak csak úgy kiugrálni a vízből... :?


De igen! Szoktak...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157217 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rago: télleg jó képek, bár szerintem a cápák nem szoktak csak úgy kiugrálni a vízből... :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157116 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nagyon jó képek!Az utsó nem cápa;o)

cápa 1
cápa 2
cápa 3
cápa 4
cápa 5
kiscicc

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157111 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nefa:V 4-5éve ott voltak kiállítva a malackáim is;o)Ott aztán télleg szokott lenni mindenféle állatka :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157004 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
2003. dec7-én a XI. kerület Bocskai u. 37-ben (Zsombolya u. sarok) TIT Studoi termeiben 10-18 óráig Nagyszabású cicavásár lesz.
A kiállításon törzskönyvezett fajtatiszta cicák vásárolhatók és árvacicák is váráják szerető leendő gazdijukat!

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156947 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta: Madárgyűrűzés a hobbija és Ócsára visz minket. :roll: A biológiások hallottak erről a helyről valamit? Csak mert a tanárunk úgy emlegeti, mint valami mekkát... :roll:


Mert a madártanosoknak az is :lol:
Rengeteg évfolyamtársamat tudok, akik oda járnak hétvégenként kutatni :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
20 éve 10 hónapja #156784 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vilya: Van különbség a kutyakaják közt! Három fő kategóriát lehet megkülönböztetni: a legigénytelenebbet (Tesco, Buksi, Hamm meg ilyenek), Az átlagosat (Pedigree, Chappi, Purina) és a csúcsminőséget (pl: Hill's, Eukanuba, Royal Canin és effélék). Az, hogy melyik milyen minőségű, abból állapítható meg leginkább, hogy mennyit hasznosít belőle a kutya - magyarul, ha sokat sz...k (pardon :lol: ), akkor sok a kajában a fölösleges, hasznosíthatatlan anyag. Úgy gondolom, hogy az első kategóriájú kaják mindenképp kerülendők (NEM olcsóbb hosszú távon, mert a rossz emészthetősége miatt több kell belőle! Az én kutyám napi adagja Eukanubából 30 dkg, Chappiből fél kiló, Tescóból egy kiló!!): ha nincs a kutya különösebb terhelésnek kitéve (kiállítások, munkaversenyek, vemhesség, allergia), akkor nyugodtan eléldegél középkategóriás kaján. Ha viszont dolgozol vagy versenyzel vele, akkor érdemesebb beruházni a jobb minőségűre.

Remélem, nincs köztetek kutyatáp-forgalmazó, akinek ezzel befolyásoltam az üzletmenetét... :lol:

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156694 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Csatlakozom Ragoranhoz a deguk nagyon aranyosak.
A barátnőmnek volt kettő is. Míg ketten voltak, nem lehetett őket megszelíditeni, de az egyik elpusztult valamilyen betegségben. Akkor a másik szinte letargiába zúhant. A barátnőm vigasztalásként sokat simogatta, ezután szelidült meg. De azt nem tudom, hogy ha a társa nem halt volna meg, akkor megszelidült volna.
Ha egyszer sikerül saját lakásra szert tennem és elköltözni otthonról, akkor nekem is deguim lesznek. Ez most a sziámi macska miatt nem lehetséges.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156692 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A deguk nagyon édesek!!!
Ha nem rohannék suliba mellékelnék csomó linket meg képet,de télleg rohanok.
Szinte nem lehet őket megszelídíteni vis nagyon nehéz.Azt h kiveszed és nyugodtan ül az öledben amíg simogatod nem nagyon lehet elérni.
Persze a kivétel erősíti a szabályt.
És a kicsi deguszok iszonyú édik!
:wink: pussz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156679 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!


Milyenek azok a Deguk? Nekem is az egyik oszt.társnőm azt fog kapni. A degukat nem nehezebb megszelídíteni, mint a tengerimalacokat? :oops: :oops:

Szerintettek az olcsóbb kutyaeledel ugyanolyan jó, mint a drágábbik, vagy azért van különbség a kettő között? [size=9:mum397qo]///Pl.: Tesco gazdaságos // :lol: // kutya-/macskaeledel - Pedigré///[/size]


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156630 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Aeglos: a haveroddal kapcs., szerintem ha valaki igazán törődik az állataival nem tudja őket csak úgy megunni.... :?
Csigák: nekem is két vizicsigám volt, az egyik egyszer elaludt, és nem ébredt többé fel, a másik meg nekm is eltűnt! 8O Pedig nem volt nagy az aza "akvárium" ilyen kis gömb volt, mint a feilmekben....

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156615 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Aeglos írta: Sziasztok!

Szméagol írta: Bár biológiai terepgyakorlaton (tanárunk tart ilyet, pedig még csak gimis vagyok) jó találkozni velük.


Mázlista... :roll:
Nekünk sosincs terepgyak, még erdei-iskola se volt soha :?


A tanárnő frissen végzett, szóval nem köti magát a szabályokhoz, meg a tantervhez. :wink: (Nem is tanár szakon végzett, csak hát élnie is kell valamiből.) Föl akar minket készíteni az év végén levő 4 napos terep gyak.-ra, mert azt mondja valószínűelg ő tartja és nagyon meg fog szivatni bennünket. :lol: Madárgyűrűzés a hobbija és Ócsára visz minket. :roll: A biológiások hallottak erről a helyről valamit? Csak mert a tanárunk úgy emlegeti, mint valami mekkát... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156608 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vilya írta: Nagyon szépen köszönöm azt a sok tippet a tengerimalaccal kapcsolatban! A törölközös jött be a legjobban, de annyira, hogy csak abba hajlandó aludni. :lol: Már sikerült kézzel kivennem és mikor benyúlok hozzá engedi, hogy simogassam. :)


Örülök,ha mentél vmire a tippekkel,további sok sikert. :wink:
Nimrocco:Pedig a szavakon kívül máshogy nem irányíthatod őket.Márha nem akarsz korbácsot ragadni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156597 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Szméagol írta: Bár biológiai terepgyakorlaton (tanárunk tart ilyet, pedig még csak gimis vagyok) jó találkozni velük.


Mázlista... :roll:
Nekünk sosincs terepgyak, még erdei-iskola se volt soha :?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156581 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta:

Nimrocco írta: Nem tudtok valamit a szánhúzó kutyák irányításáról?
Zablát nem tehetek a szájukba :twisted: , a vezényszóra meg vagy engedelmeskednek vagy nem. :?


Írj Cicafülnek, ő aktív ebben a sportban, csak mostanában (már nagyon régóta) nem láttam a fórumon. :cry:


Gyakran van fenn, csak nem sokat ír...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.131 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére