Állatbarátok

Több
20 éve 9 hónapja #165008 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Állatkinzók mindíg is lesznek.
Csak annyit remélek,h az arány változik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #164760 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Köszönöm mindenkinek!
Szvsz gondoljunk arra,h most jön a mi generációnk!
(bár még most is vannak állatkínzó fiatalok :x )

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #164415 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Az idősebbek nem fogják sosem elfogadni, hogy az állatok olyan szinten vannak legalább mint mi érzelmileg, főleg, ha a gazdik olyan szintre emelik. :wink: Mert ugye egy csótányt (azt is tartanak mostanában.) is lehet emberi színtre emelni, ha a gazdi úgy akarja, igaz?

Nimrocco: Én is gratulálok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #164278 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nimro:gratula!
Állattemetéshez annyit,h a Zsömit(tengeri röfi)úgy temette el nagyapám,h fogta a lábánál fogva,beledobta 1gödörbe elásta.csináltam neki rendes sírt meg mindent erre tavasszal felásták és ráültették a sírra a kukoricást...
Kiskuty:ari!!!;o)

xyz:sztem azért állnak így hozzá,mert amikor ők fiatalok voltak még csak akkor kellett 1állat,ha volt vmien haszna(tojást tojt,segített a szántásban,őrizte a házat) nem is nagyon tartottak csak úgy vmien állatot.És uúgy ahogy egy lesántult lovat agyonlőttek,mert nem érte +etetni,a kuty is ha gyáva volt kidobták,mert nem védte a házat...
Bár akkor nem voltak még petárdák...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #164241 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sőt,most Bettynek-a kutyámnak-született !9! kölyke!És senkinek nem volt szíve őket elpusztítani,nagy erőkkel kerestük nekik a gazdát...
Ma vitték el Huant,az elsőszülöttet :D .A nagy kutyát :) Ő volt az utolsó:)))

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #164064 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta: A nagyimék el akarják adni a Cézit,mert félt a petárdáktól.Mert ugye az mindenre megoldás.ha a kutya fél,menhelyre adjuk,ha a cica vemhes kidobjuk az erdőbe.Arra leszek kiváncsi,h amikor megnézik a félévimet az erdőbe raknak ki,v menhelyre visznek....


Az én nagyszüleim-mindkét részről-imádják az állatokat!!! :D
Az egyik mamámnak köszönhetem,h van cicánk.Őt nyugtalanította a szemetes alól jövő nyávogás és hát mi volt alatta?Egy 1 napos kiscica!Rögtön szólt anyukámnak,mi meg-nagy nehézségek árán,de-felneveltük :D
Másik mamámhoz meg úgy vittünk egy pár hónapos utcán talált kóbor kiskutyát,h megígértük neki, egy héten belül szerzünk neki gazdát...
Végül ők is megszerették és náluk maradt :wink:
Előző kutyájuknak is csinált papám koporsót-mert asztalos- és abba lett eltemetve :cry:
De azt sose felejtem el,mikor megérkeztünk a kutyussal, és egy vödör vízben irtottuk belőle a bolhákat több órán keresztül...aztán 1x csak belecsúszott a vízbe :lol: kiderült,h elaludt :lol:

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #164062 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rago: :cry: Sajnos az én szüleim és képesek lennének az ilyen elvetemült lépésekre, ezért vigyázni kell az állatokra.
Xyz: teljesen egyetértek veled! Amikor meghalt a tengeriröfink, és apának megmondtam, akkor az válaszolt, idézem:
-Nem csak elalundt?
-Nem, meghalt..... :cry:
-Jó, akkor dbjátok ki!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ... ez annyira fájt nekem!!!!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #163875 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta: A nagyimék el akarják adni a Cézit,mert félt a petárdáktól.Mert ugye az mindenre megoldás.ha a kutya fél,menhelyre adjuk,ha a cica vemhes kidobjuk az erdőbe.Arra leszek kiváncsi,h amikor megnézik a félévimet az erdőbe raknak ki,v menhelyre visznek....



Azért nem akarom bántani az idős embereket, de az összes úgy gondolkozik a háziállat tartásról, hogy az csak csuda!
Az én nagyim amikor meghakt Tüske (a patkányom) akkor csak annyit mondott, hogy maradt még elég a földön.Eggyel több vagy kevesebb nem számít.
Szőrnyű!!!Nem??

Szal csak azt akartam mondani, hogy én egy párszor rákérdeztem már a nyagyimtól, anyumtól, hogy miért nem igazán ragadják meg őket az állatok, mire mindíg az a válasz, hogy CSAK.
Tehát ők sem tudják!
Szerintem ez már ösztönös.

Kérdezz rá a nyagyidtól, hogy ha ő elront valamit, akkor kirakják, vagy öregek otthonába küldik?
Esetleg, ha az ő hibájából kifojólag kárt okoz a kutya lelkébe, akkor az megtorolja????
NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szal jobb ha szereti a kutyát, akkor nem b..... ki!

Szméa: Ha tudsz, akkor keres meg a suliba!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #163611 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A nagyimék el akarják adni a Cézit,mert félt a petárdáktól.Mert ugye az mindenre megoldás.ha a kutya fél,menhelyre adjuk,ha a cica vemhes kidobjuk az erdőbe.Arra leszek kiváncsi,h amikor megnézik a félévimet az erdőbe raknak ki,v menhelyre visznek....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #163609 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nimro:Jujj,szegény :cry: Ez durva...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #163317 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én már sok állat halálát láttam. :cry:
Egy hónapig gondoztam egy sérült szárnyú galambot.Olyan volt köztünk a kapcsolat,h a vállamon is elüldögélt,mikor tanítottam repülni hagyta magát megfogni,szóval nagyon a szívemhez nőtt.És azon a szörnyű napon mikor el kellett engedni,felrepült a fára,de nem vettük észre(ő se én se),h egy macska lesben állva várja...és megfojtotta :bawling:

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #163274 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Amikor meghalt a tengeriröfink, nagyon ki voltam, de a tesóm még jobban. Tök sápadt volt napokig, és elég szétszórt volt. Úgy sajnáltam szegényt.... :cry: Az oszttársam nemrég kapott görényt, és amikor ivartalanították, akkor is tök elhagyta magát. lyan rossz látvány volt....

[size=9:1mmwr89c](Galadh, ha nem haragszol kitöröltem az üzeneted, az enyémmel együtt)[/size]

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #163161 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Hát igen! Részvétem mindenkinek. :cry: Az én Marykém még csak olyan öregecskének mondható szerencsére, de ha elalszik én nagyon szomorú leszek. Szóval nagyon megértelek benneteket. Nagyon félek attól, hogy elhagy engem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #163129 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerintem annál nincs rosszabb,mint ha tudod,h beteg az állatod,és meg fog halni.Minden nap úgy mész haza,h vajon él-e még... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #163102 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Aeglos, xyz:-))) úgy sajnálom... :cry: De tényleg: én még nem veszítettem el állatot, de ha belegondolok, hogy egyszer Bugi is... :( :cry: :bawling: Szerencse, hogy az uszkárok nagyon sokáig élnek. Ő még csak 4 és fél éves... :)
De xyz:-))) örülök, hogy nem váltottál át xyz:-(((-re! :wink: :cry:
Melavar, téged még külön sajnállak, mert éppen ez az, amit mondtál, hogy nézed, ahogy ma még a tányérkájából eszik, de holnap már... :crying:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162993 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Aeglos,xy:Tényleg sajna én is!
Melawar:De legalább nem suzenvedett és mellette lehetsz végig,nem 1edül hal meg vmikor szenvedések között...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja - 20 éve 9 hónapja #162961 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Aeglos, Melawar [size=9:2kqfiq00](ugye te vagy az?)[/size], xyz: ANNYIRA SAJLÁLOM!!!! :cry: :cry: :cry: :bawling: Nincs szó arra, mekkora fájdalom elveszíteni egy állatot.... az a legrosszabb, amikor haldoklik, és nem tehetsz semmit!!!! :bawling: Ilyenkor belegondolok, hogy az én madárkám is öreg már. :crying:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162948 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok


Vasárnap hajnali 3 óra pár perckor végleg elvesztettem
a világ legaranyosabb, legszebb és számomra a leg-leg patkányt!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
(pedíg úgy nézet ki, hogy sikerült nekem és a doktornőnek köszönhető erőfeszítésekkel megmenteni! :cry: )
Még mindíg nehéz feldolgozni!
De szerintem mindenki így van vele!
Ha egy számára kedves élőlényt veszít el!

Üdv.: xyz :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162821 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
most szomoru vagyok ...
Sajnos Fifi nevü kutyuskámrol kiderült , hogy beteg és öreg is , ezért egyetlen megoldást
javasolt a Doktor :(
nem vagyok ennek a hive , de mucáj :(
Ma még a tányérjábol eszik , de holnap már nem :(
Ég veled Fifike :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162605 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Megint meghalt egy aranyhalam :bawling:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162578 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerintem jó dolog megtanítani a kutyákat ilyen dolgokra:
:arrow: mert mozog valamit, és egészéges marad.
:arrow: a közös kiképzés erősíti a kutya-gazda kapcsolatot
:arrow: jó ha a kutya tudja, hogyan kell mondjuk elkapni a betörőt
:arrow: fegyelmezettebb lesz a kutyus életben, pl. nem támad le minden ktyát az utcán...
:arrow: az kutyának jobb a hallása, szaglása, látása, és ezt ki lehet használni az életmentésben, drogkeresésben, stb.
:arrow: talán egy kisit okosabb is lesz... bár nem hiszem hogy ez függ ilyenektől

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162533 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elessar király... írta: Felraktam már pár képet a kutyámról.


Te eddíg hol dugdostad ezt a csodaszép Border Collit????????????????????????????????????????????????????????????????

Merre laktok?
Volt már kutyasuliba?
Nem gondoltál még az agility soprt űzésére!
Hazánkban és külföldön a maxi mezőnynek a 89% csak belga juhász és Border?
Mivel a te kutyád barna, ezért biztos hogy jó szülöktől származik, és vétek lenne kihagyni vele ezt a nyagyszerű sportot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162530 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nimrocco írta: Hmmm...és mi a véleményetek a kutyakiképzésről?
(őrző-védő,agility...)




Szerintem nincs jobb dolog, mint hogy az ember a számára szeretett kutyának új dolgokat tanítson, és ídőt töltsön vele!
(Még akkor is, ha ez a kutyának nem annyira tetszik!)
Mivel én egy kutyasuliba vagyok oktató, ezért már megtapasztaltam jót,rosszat egyaránt, és még mindíg azt vallom, hogy jobb ha a gazdi elviszi egy kutyasuliba, és ott megtanítja viselkedni, mint hogy ráhagy mindent, és utána meg már nem képes vele bánni.

Az agilityről meg csak úgy tudnék áradozni, mert hogy már 3 éve aktív versenyző vagyok!
Szerintem a világ egyik legjobb sportja, ha a kutya is élvezi!


(Ugyhogy nekem senki ne szólja le ezt a témát! :twisted: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162469 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Felraktam már pár képet a kutyámról.
Ha lesz időm felrakok még párat.
www.vstart.hu/wallpaper/thumbnai ... arch=Dasty

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162438 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hmmm...és mi a véleményetek a kutyakiképzésről?
(őrző-védő,agility...)

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162424 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rago: Ott majdnem jobb helye van a tigriseknek, mint a vadonban. 8)[/quote]

Öhmm...azért szvsz a vadonnál nincs jobb. :?

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162298 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Erda niire (Area) írta: Az állatkertel meg semmi kifogásom, ha megfelelő környezetet adnak neki, mert én durván 5 éve voltam a bp.-i állatkertben és ott egy 10 négyzetméteres kalitkában tartották a leopárdot... :x


Area, ugye megígéred nekem, hogy elmész az állatkertbe? :wink: Valóigaz még mindig vannak szomorú dolgok, de láthatod, hogy az emberek igyekeznek minden helyet minél jobbá tenni és öt éve valóban siralmas volt az állatok állapota. De most igazán igyekeznek. Az ottani emberek nem szadisták (mind). :D

Xyz: Kösz a felvilágosítást. Tényleg nem tudtam mi a neve.

Rago: Ott majdnem jobb helye van a tigriseknek, mint a vadonban. 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162285 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Xyz: nem úgy értettem a zebra valahol a agoártól messze, az ő ketrece kerítésénél állt... :wink:

ja, és ha jól hallottam most születtek az állatkertben selyemmajmok... :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162259 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
(Szméa:Hát vki igen :wink: tök ari volt...)

Igazából sztem azzal itt mindenki 1etért,h HA LEHET egy vadállatot vadonban tartani,akkor senki ne a lakásába vigye.Tehát akkor miről is győzködjük itt 1mást? :wink:

A budapeti zoo,meg sztem javuló tendenciát mutat erősen.Persze nincs minden állatnak neki megfelelő helye oan amit neki szeretnén(e)k,de dolgoznak rajata!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162220 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Szméagol: nem tom.... nekem annyi maradt meg az egészből, hogy az a nagymacska ül a kalickában, meg, hogy egy zebraáll a kerítés mellett....




Az csak azért volt, mert nem tudtak neki olyan helyet biztosítani, ami megfelelő a jaguárnak, ésa környezetnek.
Szméa: A jaguárnak van feket változata, és ez nem MUTÁCIÓ révén alakult ki, hanem Adaptáció révén!
Majd fogod tanulni!
A Fekete párduc tulajdonképpen a jaguár feket válfaja!

És ami a zebrát illeti, én egyszer sem láttam mellete zebrát, hisz ez az állatal való kiszúrás lenne, amit viszont senki sem szeretett volna a Bp-i Zooban!
Szerintem elnézted, vagy féreemlékezted a dolgot! :wink:


MÁS: Ha valaki szeretne Mongol futóegeret AJÁNDÉKBA, akkor az nálam jelentkezhet.
Összesen 6db van: A 3 idősebből két aranyszínű lány egér van, és egy barna fiú, A másik 3 még nagyon pici, ezért nem tudok róluk semmit! (De amint lesz info szólok, ha kell valakinek!

ÜDV.: XYZ:-)))

MINDENKINEK NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.148 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére