Állatbarátok

Több
20 éve 10 hónapja #155193 Írta: Messua
Messua válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Vilya: a mi röfink is vad volt, mikor vettük. Minden nap vedd ki egy kicsit, és foglalkozz vele. Adj neki finomságokat, és egy idő után (kb. 1 hónap) megtanulja, h. te jófiú vagy. :wink:



A malackáknál a félelem a legnagyobb baj, ami kiküszöbölhető, ha nem teszel hirtelen mozdulatokat, és ahogy Erda is említette, sok-sok finomságot adsz neki, amikor az öledben van, vagy a közeledben. Az enyémek is a kaja miatt fogadtak el olyan gyorsan. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja - 20 éve 10 hónapja #155116 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta: Az én macskám mindig ráül a papírokra pihenni vagy aludni. de fogalmam sincs miért. Méghozzá a félfamenteset jobban szereti. 8O

Az enyém a hálózsákot és a radiátort kedveli, na meg persze az ágyamat... :roll:

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #155093 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vilya: a mi röfink is vad volt, mikor vettük. Minden nap vedd ki egy kicsit, és foglalkozz vele. Adj neki finomságokat, és egy idő után (kb. 1 hónap) megtanulja, h. te jófiú vagy. :wink:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #155015 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Namarië jó pofa lehetett a foxitok kanával a fején. :lol:

Namarië írta: Ti égtetetek be már az állatorvosnál állataitokkal, vagy akárhol másutt úgy általában?


Én kutyaoltásnál folyamatosan égek a kutyámmal.
Cézár nyugodtan megy az álltaorvosi rendelőig, ott is nyugodtan viselkedik. Bemegyünk az állatorvoshoz, még mindig nyugodt, de amint megláttja a freccskendőtt azzon nyomban, mint az örült elkezd kifelé hátrálni a rendelőből. Alig lehet visszatartani.
De azért eddig sikerült minden egyes alkalommal beoltani.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #155013 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem a nyuszom volt zacsi mániás! :wink:
Talált egy zacsit akkor azon ugrált v csak megfogta és azzal rohangált körbe körbe a szobában :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154997 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elza Eldanielle írta:

nenya írta: A mi cicánk nejlonzacskó-mániás, akár egy óra hosszat is elüldögél "bezacskózva". Biztos volt valami érdekes a táskádban. Ha a kíváncsiság fájna... :lol: :lol:


A mi macsunk is szereti a zacskókat. :lol:

Két hete a sogornőm édesanyja indult volna haza tőlünk. Felemeli az egyik szatyrát, hát az megmozdul. Leteszi és a lökött macska mászik ki belöle sértődötten, hogy megzavarták őt az elfoglaltságában. :D

A másik muris eset az volt, mikor a bátyjám kivette a megtelt szemeteszsákot a szemetesből, ki akarta vinni a kukába. Egy pillanatra valamiért hátat fordított a zsáknak. Mikor visszanézett, és be akarta kötni a zsákszáját, megdöbbenten látta, hogy a sziámi macs ül a szemeteszsákban teljes nyugalommal. :P


Nem azért, hogy magamat ismételjem, de a cicáim néha beleállnak az utazótáskába, mielőtt mennék el..

A mi cicáink is szeretnek zacskózni, és a kiscicák előszerettel bújnak a locsolókannába, úgyhogy mindig ellenőrizni kell, hogy nem maradjon benne víz..,egyszer a lüke foxink volt kíváncsi a locsolókanna belsejére, csakhogy az a fejére szorult. Megijedt, elkezdett futkosni, mindennek nekiment, a buhogástól még jobban megrémült, és a végén úg ytörtett a fején a kannával, mint egy orrszarvú, alig bírtuk megfogni és leszedni róla.

Ti égtetetek be már az állatorvosnál állataitokkal, vagy akárhol másutt úgy általában?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154976 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Igen,tök malacfüggő.
Volt malacom amelyik az első alakalommal elaludt a hasamon és volt amelyik 1,5év után is alig hagyta magát megfogni..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154972 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vilya!
Hagyni kell, hogy ő kezdeményezzen!Ezt úgy gondolom, hogy tedd ki valahova futkározni(egy viszonylag kis területre, ahol nincs túl sok tárgy ami elvonhatná a figyelmét) és ülj oda mellé!Ha így sem jelentenél neki túl sok mindent, akkor adj neki répát, füvet, szénát stb. amit szeret, de sose vedd kézbe!!!Ha már ösztönösen jó dolgokat fűz hozzád és bátran odamegy, akkor próbáld a kezedre CSALOGATNI(ismételten ne fogdd meg)!Később jöhet a simítás, ha már feltétel nélkül a kezedre mászik és megbízik benned.
Persze lehet ez eltart több hónapig, de megéri!
Vannak okosabb, butább, érdeklődőbb, félénkebb malackák.Ez attól is függ.Ha a tied vad, de ennek ellenére kíváncsi vagy játékos, szvsz hamarabb eléred nála ezeket a dolgokat.
Az igazság az, hogy nekem még nem volt tengeri malacom :oops: , de a levelezős barátnőmnek már legalább egy tucat malaca volt és sokszor beszéltük meg vele a dolgokat.
Meg olvastam már tengerimalacos szakkönyveket is. :P

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja - 20 éve 10 hónapja #154971 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szia!
14kismalackát neveltem fel sikeres és 5bolti példánnyal volt dolgom->megpróbálok segíteni;o)
1:ne erőltesd,hagyd,h megnyugodjon,megszokjon
2:amikor eteted beszélj hozzá,élehet,h kitartóan ellenáll és rámülten ül a sarokban,de légy kitartóbb a malackához végképp a hasán keresztül vezet az út;o)
3:Ha almát viszel v vmi próbáld a kezedből etetni.Ha elrohan a kezed elől csak addig vidd amíg még nem fél,ott rakd le a kaját és várd meg amíg megeszi.Ne féljen a kezedtől.
4:Ha felemeled(ha fel KELL emelned:pl tisztításkor)nagyon vigyázz rá,ha elejted össze kell szedni és nagyon meg lesz ijedve ha kergetni kell a szobában.Nem beszélve arról,ha vmi baja is lesz.Jó szorosan fogd hiába kapálózik.Én pl egy törölközőbe szoktam bepakolni:ha akar elbújhat és nem a kezedet karmolja,nem szőrözi össze a lakást.
Na most ennyi jutott eszembe,írj,ha van kérdés!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154951 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

A szüleimtől kaptam egy tengerimalacot [size=9:2d5khgve](már régóta szeretem volna egyet, fekete amerikai bóbitás és a bóbitájánal csak a fele fehér), [/size]még fiatal és vad. Anyukáméknak azt mondták, hogy gyorsan megfog szelídülni, de még sosem szelídítettem meg egy tengerimalacot [size=9:2d5khgve](legfeljebb egy törpehöcsögöt :lol: ). [/size]Véletlenül nincs valakinek egy tengerimalaca, ha mégis, akkor tudna nekem adni pár jó tanácsot, hogyan kezdjem?! :oops: :oops: Nagyon, de tényleg nagyon megköszöném!!!


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154911 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Hát Aeglos, én nagyon sajnálom őket. Egyébként ilyen olcsók ezek a halak, hogy ennyit és ennyiszer lehet venni belőlük? Fogtok még próbálkozni valamivel?

Az én macskám mindig ráül a papírokra pihenni vagy aludni. de fogalmam sincs miért. Méghozzá a félfamenteset jobban szereti. 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154884 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elza: ha "kidobtátok" volna akkor meg ő lett volna megsértődve!!! :lol: :lol: Ismerem a szitut.... :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154724 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok

nenya írta: A mi cicánk nejlonzacskó-mániás, akár egy óra hosszat is elüldögél "bezacskózva". Biztos volt valami érdekes a táskádban. Ha a kíváncsiság fájna... :lol: :lol:


A mi macsunk is szereti a zacskókat. :lol:

Két hete a sogornőm édesanyja indult volna haza tőlünk. Felemeli az egyik szatyrát, hát az megmozdul. Leteszi és a lökött macska mászik ki belöle sértődötten, hogy megzavarták őt az elfoglaltságában. :D

A másik muris eset az volt, mikor a bátyjám kivette a megtelt szemeteszsákot a szemetesből, ki akarta vinni a kukába. Egy pillanatra valamiért hátat fordított a zsáknak. Mikor visszanézett, és be akarta kötni a zsákszáját, megdöbbenten látta, hogy a sziámi macs ül a szemeteszsákban teljes nyugalommal. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154680 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Aeglos: hát ez szó szerint halálos.. :twisted: Legalább van egy kis élet az akváriumban... nekem is volt két bettám, de ezok folyton habfészket építettek, meg minden, azt takatatani kellett őket, ha nem akartunk kicsiket.... végül a hím feldobta a talpát, és hosszú hátonúszkálás után a nőstécs is. Ennyi volt dióhéjban.... :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154622 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Állatbarátok
UTOLSÓ FOLYTATÁS
(Szméagolnak, és mindenkinek akit érdekel :wink: )


7.nap:
:arrow: hónapokon keresztül csak az egy darab cápaharcsa lakta az aquáriumot. (Megjegyzendő tény, hogy a brakkvízi cápaharcsa rajban úszó hal, és itt csak egy db egyed élt egyedül. Szerencsétlen ebben bele is őrült. És az óriási helyből semmit se használt ki, csak keringett körbe-körbe egész nap egy fadarab körül. L )

8.nap:
:arrow: Vettünk egy pár veliférát (brakkvízi elevenszülő, növényevő hal)
:arrow: A hím halálra üldözte a nőstényt, így az hamarosan meghalt. Egy hónapra rá a hím is meghalt :?
:arrow: Elmentem veliférát venni, de nem volt, így vettem még két cápaharcsát, mert sajnáltam, hogy nálam otthon az egyedül van, és épp volt az állatkereskedésben.

9.nap:
:arrow: A két új cápaharcsa mindig együtt úszkál, a régi sose csatlakozott hozzájuk, csak a fa körül úszkált.
:arrow: Néhány hónap után már a régi halam is csatlakozott az újakhoz, és most is együtt úsznak, már nem lehet megkülönböztetni, hogy ki volt a régi, ki az új.

10.nap:
:arrow: Elhatároztuk, hogy mivel csak félig van tele az aquárium, és van benne szárazföldi rész, (amit anno még a rákoknak és a gébeknek építettünk, mert kimásztak a partra) telepítünk bele broméliákat (egy esőerdei növényfaj, mely a leveleit tölcsérként használva összegyűjti a levegő páratartalmából a vizet, és a közepéből hosszú, színes virág nő ki). Ennek a növénynek kiváló volt az aquárium melege, és párája.

11.nap:
:arrow: Az újdonsült floráriumban a virágok igen jól érzik magukat, a virágaik széléből újabb, kék virágok hajtanak.
:arrow: Broméliák elszíntelenedtek :?
:arrow: Broméliák elrohadtak :confused2: , már csak egy bírja, de annak is halványzöld lett a virága (régen élénkpiros :eek4: )

Na és itt tartok most.
Ami jó hír: A 3 cápaharcsa gyönyörű, és nagyon nagyra nőttek.
A többi hal feltehetőleg mérgezésben halt meg, bár nem tudom milyen mérgező anyag lehetett... (talán feketevíz, amit a göcsörtös fák árasztottak, melyek díszként voltak az aquáriumban.)
A cápaharcsáknak nagyon gyors anyagcseréje lehet, vagy mindenre immunis, de mindent túléltek. :)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154578 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ragoran: az biztos! Én már azon kész voltam, hogy pislognak 8O ... pislogó hal... 8O És amikor láttam, hogy ugrálnak is... nem úgy, ahogy más halak kivetődnnek néha a vízből, hanem inkább úgy valahogy, ahogy a békák szoktak. :lol:

Elza: szép jelenet lehetett! A mi cicánk nejlonzacskó-mániás, akár egy óra hosszat is elüldögél "bezacskózva". Biztos volt valami érdekes a táskádban. Ha a kíváncsiság fájna... :lol: :lol:

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154447 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elég szomorú történet...nem nagyon hiszem ezek után,h lehetne happy end-je...
A képek arik!;o)
elég vicces állat ez a géb..mmint kinézetre..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154445 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
cukik lehetnek a gébek... az egyik b.nőm uncsitesójaának voltak, és mindíg háton napoztak, mert a kövek csúszósak voltak a "parton" ezért amikor leestek róla lusták voltak felkelni, és úgymaradtak!!! :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154433 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Hát ezek a gébek nagyon édesek! :D én ilyet Afrikai ismeretterjesztőkben
láttam.Remélem mindenkit elriaszt a géb, hold- és gömhal tartásától ez a
kis anekdota. :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154341 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekünk is voltak gébjeink, de sajnos elég hamar elpusztultak: egy hétvégére elmentünk otthonról és közben elromlott a szűrő az akváriumban. Mire hazértünk, már nagyon vacakul néztek ki szegény halak, kicseréltem a vizüket rögtön, de másnapra elpusztultak. :cry: :cry: Különben hihetetlen nagy fazonok: nincs annál viccesebb látvány, mint amikor egy hal kimászik a vízből napozni. :lol: :lol:

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154332 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154305 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tegnap este halálra nevettem :lol: magam a sziámi macskánkon.
Este megyek be a szobámba. A sarokból különös hangokat hallok. Ekkor a frászthozva rám, a házizsákom leesett a székről. Amint landolt a szönyegen, a táska is még mozgott is. Odamegyek, és láttom a lökött macs benne van a tatyómban, és nem tudott kijönni belöle. Mikor kiszabadítottam úgy húzta a csíkot el, hogy csak na! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154154 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Aeglos: au..... bónem lettem volna se a halak, se ate helyedben.... de mér vettetek kisgébeket, ha a gömbhalakról tudtátok, h. széttépik őket???? :?

[size=9:35c0u0ww]Ui.: lécci rövidítsétek le a linkjeitek, vagy a hosszú szavaitok, mert (vagy csak nálam csak nálam?) már szélesebb az oldal mint vastagabb![/size]

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154140 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Aldarion írta:

Szméagol írta: Sziasztok!Egyébként be tud valaki tenni képet gébekről?

www.akwafoto.pl/fotoreport/lodz/ ... oczek1.jpg
ki.itigo.jp/marli/mudskipperland ... aze_02.jpg :D

Bájos jószágok...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154139 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta: Sziasztok!Egyébként be tud valaki tenni képet gébekről?

www.akwafoto.pl/fotoreport/lodz/ ... oczek1.jpg

ki.itigo.jp/marli/mudskipperland ... aze_02.jpg :D

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154133 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Aeglos: Júúúj... 8O Szegények. Legalább lehet tudni miért történt?
Én meg hogy elkezdtem örülni, mikor azt olvastam, hogy a gömbhalak visszanyerték sárgák színűket, erre meg.
Egyébként be tud valaki tenni képet gébekről? Mert még életemben nem láttam. Ezek után már kíváncsi vagyok rájuk. :?
FOLYTATÁST!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154109 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Állatbarátok
No, itt a folytatás Area, Nimrocco és Felagund kedvéért
(rajtuk kívül csak mazoisták olvassák)

3.nap:
:arrow: Kiderült, hogy a rákok lábait a gébek fogyasztották el, így a gébeket visszavittük az állatkereskedésbe, ahol egy gömbhalakkal teli üvegbe rakták őket. (A gömbhal is brakkvízi élőlény, 2-3 cm hosszú, sárga alapon fekete foltos, tüneményes jószág, ami bezöldül, ha rosszul érzi magát és sajnos túlzottan agresszív :? ) A rákok, ahogy Aldarion is írta, belehaltak sérüléseikbe, így a kertben elföldeltük őket, (nem pedig a WC-ben végezték :evil: ).
:arrow: Az immár teljesen üres aquáriumot megpróbáltuk újra benépesíteni, és elmentünk az állatkereskedésbe visszavásárolni a gébeket, de addigra már csak egy volt életben közülük. (Később rájöttünk, hogy a gömbhalak szétcsipkedték őket :cry: )
:arrow: Hazavittük az életben maradt gébet, majd vettünk még holdhalat és gömbhalat.

4.nap:
:arrow: Az utolsó géb rejtélyes körülmények között maghalt, a holdhalról kiderült, hogy elég szégyenlős jószág, a gömbhalak bezöldültek :confused2:
:arrow: Vettünk egy kicsi, brakkvízi cápaharcsát.

5.nap:
:arrow: Jó néhány hónapos pangás után az állatkereskedésbe érkeztek új állatok. Köztük volt néhány nagyon fiatal, kicsi kúszógéb is, így vettünk öt darabot belőlük.
:arrow: Újra teljes az élet, de eltűnt egy géb…
:arrow: …majd mégegy, és mégegy, és így tovább amíg már csak egy maradt :crying:
:arrow: Szemtanúi voltunk, hogy a gömbhalak hogyan tépik szét a gébet :? :rmad2: :evil:

6.nap:
:arrow: Az aquárium lakói: 2gömbhal, 1 holdhal, 1 cápaharcsa. Vettünk egy csigát is, de az néhány nap után eltűnt
:arrow: A gömbhalak bezöldültek, ezért méregbontó anyagot csöpögtettünk az aquáriumba, így újra visszanyerték sárga színüket :D
:arrow: Arra ébredtem, hogy a gömbhalak bezöldültek… Amire délután hazaértem, már halottak voltak :bawling:
:arrow: a holdhal is meghalt :crying:

FOLYTATÁSA KÖVETKEZIK

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154058 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
meg aranyos;o)
cicc

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154054 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta: h nem pottyan le?


ügyes maci ;)

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #154050 Írta: Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.272 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére