Állatbarátok

Több
21 éve 1 hónapja #133184 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Lalaith Scarlett írta: Szegény kutyus...és senkise fogadta örökbe? :cry:

Mármint a Bélát? Próbálták többször, többen is (pl volt egy öregasszony, aki etette), de ő nem hagyta magát, mindig elszökött, a szabadságot választotta.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133179 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Most fedeztem fel ezt a topicot, imádom az állotakat, jelenleg lovászként is dolgozom :wink:

Szegény kutyus...és senkise fogadta örökbe? :cry: Hjaj, ha a szüleim engednék akkor tele lenne a házunk kóbor állatokkal... :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133174 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Augustíne írta: Amúgy a kutyuval utána az lett, h a nevelőapám nem tudta befogadni a lakásába, úgyhogy az anyukájának, adta, akit nagyon megszeretett Prézli. Aztán amikor a pótnagymamám pár éve meghalt, Prézli is 1 hétre rá meghalt, mert nem tudta elviselni a gazdija halálát... :( :cry: / Tisztára mint a tündék: bele tudnak halni a szomorúságba! :? /

Erről jut eszembe, nálunk volt pár éve egy kutya, a Béla, a város kutyája. Nagy, elég ronda, barna vizsla volt, és azután lett a város kutyája, hogy a gazdája, egy gimnáziumi tanár (a kutyát is a gimnáziumról nevezték el) meghalt. :cry: Mindig ott mászkált a belvárosban, meg bejárt hozzánk az osztályterembe, de állítólag gyakran kiment a temetőbe, és a gazdája sírjánál üldögélt. 8O Végül elütötte egy autó, és hiába operálták meg, kimúlt. :cry:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133142 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát, nemtom. Mind1! Engem személy szerint nanyon meglepett! :D

Layla: jááá! Imádom az őzikéket! :D
Area: azonnal linkeld be!!!! :)
Kicsit off: Ha már az őzikéknél tartunk. Ezek a képek az egyik kedvenc filmem (Örök kaland) jelenetéből vannak:
www.allstarz.org/~alexisbledel/g ... uck/02.jpg
www.allstarz.org/~alexisbledel/g ... uck/03.jpg
www.allstarz.org/~alexisbledel/g ... uck/01.jpg

A kutyuról annyit, h a nevelőapám (aki macskaellenes volt idáig, de a kutyákat nagyon szereti) talált 1szer 1 tacskót, és a színe után prézlinek nevezte el a régi feleségével. Aztán a kutyát mindig elvitték a vízitúrákra, ahova a barátaikkal mentek, és volt 1 pasi, akinek néha eléggé hogyúgymondjam "lábszaga" volt (mármint a lábának... :D ), és Prézli természetesen minden éjjel, amikor kikötöttek bement a pasi sátrába, bemászott a hálózsákjába, és a lába mellett aludt a hálózsák aljában!!! :mrgreen: :wink: :roll: :D Khömm...
Amúgy a kutyuval utána az lett, h a nevelőapám nem tudta befogadni a lakásába, úgyhogy az anyukájának, adta, akit nagyon megszeretett Prézli. Aztán amikor a pótnagymamám pár éve meghalt, Prézli is 1 hétre rá meghalt, mert nem tudta elviselni a gazdija halálát... :( :cry: / Tisztára mint a tündék: bele tudnak halni a szomorúságba! :? /

Helyzetjelentés: a macsekok éppen szopiznak!! OOOlyan édik! :wink: :)

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133127 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elza: szupiiiiii! irigylem a két kutuszt. :P
Aug: juuuuuuuuuuuuj... úgy befogadnék egyet, de nem lehet! :cry:
Laylana: a szülőkkel kapcs kezet foghatunk. :) Holnap felrakok neked két képet, amint egy őzgidát szoptatok cumisüvegből. Vagy nem kísértselek? :twisted:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133114 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elza:ez nagyon jó hír!!(mmint a kutyusos)
Aug:haljuk a kutyu történetet!!!
Elza:háááát...ez nem teljesen igaz...(jó..az esetek 90%-ban lehet de)anyám elé ne vigyetek ilyen céllal semmilyen állatot h. majd megszereti...1 állatomat se fogadta el..(még a sajátját se. :P P)nah mind 1...
hjajj...asszem beleszerettem az őzikékbe :) )))ma is láttam 1 anyukát és 2 kicsi őzike rohant utánna...szt hittem dobok 1 talpast!!!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133099 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Augustíne írta: Csodálkoztam is, mert a nevelőapám eléggé macsekellenes, ahhoz képest még ő gondoskodik most róluk a legjobban.


Ezen nem kell csodálkozni Augustíne. Nálunk is hasonló volt a helyzet.
1 éve a bátyám hazahozott egy kis sziámi cicát. A sogornőm meg nagyon ellene volt.
Most 1 év elteltével merem állítani ő ragaszkodik legjobban a macskához és szeretni is ő szereti a legjobban. És a macska is a sogornőmhöz ragaszkodik a legjobban.

Ehez hasonló helyzettel már többször találkoztam a baráti, ismerősi körömben. A végén valahogy az esetek legnagyobb hányadában azok szerették meg legjobban az állatokat akik a legjobban voltak ellenük a legelején.
Az egyik haverom is így volt a kutyájával, elöszőr csak nyűg volt a részére, most meg ő ragaszkodik a legjobban a kutyához. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133091 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elza: dejó!!!!!

Jajj, képzeljétek! Fejlemények vannak a cicukkal kapcsolatban! Tegnap este 11 körül még +próbáltuk őket leköltöztetni a szomszéd társasház kertjébe (asszem ahova vittük az éppen magánterület volt, de nem baj... :wink: ), és le is vittük őket 1 dobozban. Ma reggel pedig mikor kimentünk az erkélyre, láttuk, h az anya visszahozta a kicsinyeit!!! :mrgreen: , úgyhogy befogadjuk őket 1 ideig! :D De csak kint! (szóval a lakásba hál' Istennek ne jöhetnek be!) Csodálkoztam is, mert a nevelőapám eléggé macsekellenes, ahhoz képest még ő gondoskodik most róluk a legjobban. :) Képeket csinátam, holnapra felteszem!! :D
Amúgy van 1 aranyos kutyusos történetem (nem vm nagy szám, elég rövid, ha akarjátok, majd beírom).

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133045 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lejebb írtam, hogy a környékünkön feltűnt 2 kobor kutya. Azt is írtam, hogy megprbálom őket megtalálni és elvinni őket a menhelyre, de nem találtam őket.
Tegnap délután tudtam meg, hogy egy idős nyugdíjas házaspár akinek nem is olyan régen pusztult el a kutyájuk mind a kettőt befogadta. A kisebbiket megtartják, a nagyobbikat meg egy vidéki ismerősüknek fogják odaadni aki egy tanyán lakik.
Így a 2 kutyus jó helyre került.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133024 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Állatbarátok
YÁÁÁÁÁ! Ehhez az állatkínzás Tmához nem szóok hozzá! - Olvasni sem bírom! :evil: :x :cry: :( :bawling:
De képzeljétek! Anyám az előbb bejött a szobába, és elkezdte, h "Van 5 kiscicánk." Mondom "mivaaan?" erre kiderült, h anyámék az erkélyen megtalálták a kertben élő cicát a szekrényben és a pár napos 4 kiscicát!!! BEHALOK!!!! JÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ!!!! Iszonyat ééédik! IIMádom a cicukat, de az allergiám a tesóim, és a lakásunk miatt nem tarthatjuk meg. Amúgy a házunkról annyit kell tudni, h 4 emeletes társasház, mi a 2on lakunk, de mivel a kert az 1. szinttel 1enlő magas, ezért a kerthez képest a mi erkélyünk van az 1. szinten... :arrow: okos macsek... :wink: :lol: :mrgreen: Szóval asszem majd le fogjuk őket költöztetni a kertbe! Csak az a baj, h ott van 1 tacskó is, aki állandóan kergeti a nagymacskát. :? :( :x Namind1! Vkinek nemkell? Csinálok majd róluk képeket és felteszem, ok? :D
Najóéjszakát!

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #132954 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elég pangás van. Mi történt veletek? Mindenki nyaral, csak én poshadok itthon? Vagya téme van kibeszélve?
itt egy hasznos oldal:
allatmenhely.lap.hu/

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132723 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jó, jó tudom, hogy le vagyok maradva, de ez még asszem magyarázatra szorul:

Beleg Cúthalion írta: Csak nem akarjatok vizbe fojtani oket????????? :eek2:
Nem hiszek a szememnek!!!!!! :eek4:

Ennel mar az is jobb ha elvisiztek oket allatmenhelyre. Ott szivesen fogadjak a kolykoket mert azokat viszonylag hamar elviszik.


Es meg kell hirdetni hogy ajandekba elvihetok. Meg mindig jobb mint megolni oket!!!

Hanyan vannak es hogy neznek ki? Hatarido? Fenykep is kene es akkor ki tudom itt rakni a hirdetore.

Az anyamacskat pedig sterilizalttani kell :nono: , hogy ne kelljen a jovoben legyilkolni artatlan kolykoket :evil:
Mellesleg ez megoldja a koborlas-problemat is.
Nem fog elmaszkalni a macska.

Beleg

Evie nem akarja legyilkolni 8O a macskákat, hanem a Duna Plázai állatkereskedésbe adni. Azt hiszem az előzőeknek is így lett gazdájuk.
Ha erre idő közben rájöttetek volna, akkor bocs :roll:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132692 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Melawar: rosszul fogalmaztam. Ha a kiskorú bűncselekményt követ el, akkor a szüleit bűntetik pénzbírsággal, perrel... stb.
Laylana: azt mondta a barátnőm, hogy megverve találta őket az utcán, és kitépik a varrasodó sebeiket.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132681 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Area:lehet h. szőke vagyok(na jó..biztos..)de most akkor az állatvédők azt hitték h. a barátnődé a kutyuk?És azt hitték h. ő veri őket?
Melawar:ez az!H. majd az emberek hülyék lesznek kiállni az útközepére ütlegelni az állatokat!Valszeg szörnyen hasonlítani fog 1 csöndesháborúra.. :( (((
bodri::((((( nekem is volt már ilyenem...(nekem is papám adta el a lovát)és az a vki eladta olyanoknak akik felhízlalták és megették...kábé hanyatt vágtam magam mikor ezt megtudtam :( :cry:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132679 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Area: a kiskoruak SOHA nem buntethetök , ezért van az hogy sok estben egyes családok elöszeretettel fogják be a kiskoruakat a buncselekmények elkövetéséhez !
ezen sajna nem fognak SOHA változtatnbi , emrt egy kiskoru nagyon befolyásolhato és ugy gondolják nincs tisztában tettének a sulyával és következményével.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bodri
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 2 hónapja #132656 Írta: bodri
bodri válaszolt a következő témában: Állatbarátok
:cry: A papám eladta a lovát egy lókupecnek, az meg a cigányoknak adta tovább, akik el fogják adni olaszoknak, azok pedig elviszik és lenágják!!!!!!!!!!!!! Bunkó *-ok!!!!!!!!! :cry: :crap: :evil: :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132647 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Beleg Cúthalion írta: Elza:
Na, erre is kene egy jo kis allatvedelmi torveny, hogy ha az ember ilyet tapasztal, ne legyen megkotve a keze, hanem tehessen valamit az allat erdekeben.


Van egy barátnőm, aki nagyon szereti az állatokat (elsősorban erért vagyunk barátok). A szomszédja folyton verste a kutyáit, és a közelben lakó állatokat megmérgezte. A barátnőm kutyáját is elvitte az eset, és ő nagyon elkeseredett, és dühös lett... Amikor a szomszédlya újra verste a kutyáit, ő kihívta az állatmentőt. Nem a salyát címét adta meg, hanem pár utcával odébb. A szomszéd nem sétáltatta a kutyáit, ezért a barátnőm mindíg felajálotta a segítségét ilyen téren. Most is így tett a verés után, és elvitte akutyikat a megbeszélt helyre. Ott ellátták őket, beadtak pár inekciót nekik, meg kimost
ák a sebeiket. Kaptak finom kaját, és utánna visszavitte őket a barátnőm, hogy "már meg is sétáltatta őket". Ez így ment egy ideig, de a barátnőmnek egyszer csak elfogyott a pénze. Mind a kutyikra ment.a szülei kiszedték belőle, és a szomszéd is megtudta. Ideges volt, de azóta nem nagyon verte a kutyusait, és barátságosabb volt velük. Később kiderült, hogy a barátnőm törvényt szegett, de csak figyelmeztették, mert az álltokkal való "bűncselekményt" kiskorúnál nem szokták bűntetni!!!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132569 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én ugy gondolom ez a mostani állattörvény tervezet már nem kamu.
az elözöekben valoban azok vagy csak politikai trükkök voltak.
DE DR. Bárándy személyében egy olyan ember került a miniszeri pozicioban , aki
1: a tettek embere
2: ért is a dolgokhoz és átláttja a törvények kusza háloját.
Én a magam részéröl bizok benne , hogy az állattörvényben is megmutatkozik majd a hozzáértése a dolgokhoz.
És halkan jegyzem meg azt is el kell ismerni ha ez az állattörvény meg lezs csinálva , azzal nagy népszerüséget szerez magának.
Miközben ezen gondolkoztam felmerult bennem vajha az elözö miniszterek mért nem tettek semmit ?
Vajon a mostani aláirásgyujtök mért pont az állatketrtnél gyujtik , ahol meg merem kockáztatni napi pár ezer láttogatonál több nincs?
menyiböl tartana , hogy 10 emebr kiáll Budapest 10 forgalmas csomopontjára ?
és mért lenne az hogy az embeerk nagy rész elmenne melletuk , mintha nem is léteznének :(
Itt megint ott lyukadokhatok ki , hogy NEVELÉS !
arra megtanitják a szulok a gyerekekeüket hoyg NE ölj , de arra már nem , hogy az állatok is élőlények.
szoval a társadalom nem épp jo példával jár elöl :(
és ezen ideje volna változtatni.
és sajnos egyvalamit be kell láttnunk , ha az állattörvény meg is lesz , akkopr se fog az állatkinzások és állatgyilkosságok száma csökkeni nagy mértékben , max titokban lesz tartva.hisz ahogy mondják : ök csak egy állatok.
hát szerintem meg azok igazán csak az "állatok" akiktesznek nem épp jo dolgokat.
de ne sértsegessük az állatokat azzal , hogy itt pár embert Állat jelzövel illetunk , mert sok állat kulonb az embernél ....

szmea: bocsika , nem akarlak megbánatni , de mit érne ha beolvasunk neki ?
semmit , még jobban vérszemet kap hidd el.
és sajna a mai társadalmi és törvényi háttér nem teszi lehetövé , hogy tul sok mindent megtegyunk.
igaz van egy jo ellenpéldám.
egy kedves kutyatenyésztö ismerösöm pl. kemény összegeket áldoz arra hogyha meglátt egy sovány vagy bármiylen szempontbol veszélyeztetet ákutyát , akkor azt bármi áron megvegye!
szoszerint bármi áron.konkrétan tom , hogy pár éve 60 ezer FT-ot adott egy kutyáért aki a kertben szoszerint csont és bör volt.
Évente több kutyát ment meg igy a ropssz gazdiktol.
DE kinek van erre pénze ?
gondolom az itteniek közül nem sokan vannak , akik évi kb fél millio forintot tudnának száni a kuytákra ...
nem azért mert nem akarnak , hanem nem tudnak.
gondolod én nem tenném meg ha megtehetném ?
egyszerüen nem vagyok BIll Gates vagyonu ...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132566 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Erda:
En is bocsanatot kerek, nagyon fel tud huzni mikor arrol van szo hogy masok eletevel jatszanak, es ilyenkor ha egy picit is azt erzem hogy a velemennyilvanitas ele akadalyok kerulnek, meg jobban beindulok.
De igy utolag ujra vegigolvasva ugy latom ez esetben nem volt indokolt a felporgesem ugyhogy bocs ;)

Elza:
Na, erre is kene egy jo kis allatvedelmi torveny, hogy ha az ember ilyet tapasztal, ne legyen megkotve a keze, hanem tehessen valamit az allat erdekeben.
Hasonlit a csaladon beluli eroszak esetere, ugy tudom meg most sem tud tul sokmindent cisnalni a rendorseg olyankor, mert az a csalad maganugye amig ver nem folyik.
Asszem igy van most ez a haziallatokat ert szandekos eroszak eseteben is. Azal a kulonbseggel hogy itt talan meg akkor sem tehetnek semmit ha az allat vere folyik.

Mindenesetre remelem hogy ezzel az allatvedelmi torvennyel elindul vegre valami es ilyen esetekre is lesz egy kidolgozott esszeru gyakorlat.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132563 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta:
Már bocsánat, de többen keseregetek, hogy a "szomszéd így, a szomszéd úgy tett". Nem értem, hogy miért nem akadályoztátok meg, vagy legalább olvastatok be nekik alaposan.


Lejebb írtam, hogy a szomszéd kutyája milyen körülmények között ölte meg a cicánkat.

Mi megpobáltunk többször is tenni valamit szerencsétlen kutya érdekében. A szomszédunk azt mondta a kutya az övé és nekünk semmi közünk hozzá.
Az illetékesek meg mikor jeleztük nekik az esetet nem tettek semmit mondván a szomszéd magántulajdona a kutya.

Mikor a kutya megölte a cicát kihivtuk a rendőrséget, ők megnézték a kutyát, látták, hogy ott rohangál a pofájában a halott cicával a kertünkben, és mit tettek, semmit, mondván a kutya a szomszéd tuajdona ezért nem tehetnek semmit.
A sinér meg ki sem jött mikor el akartuk velük vitetni a kutyát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132514 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Beleg: bocs, nem akartalak megbántani, csak tegnap olyan sz*r hangulatom volt, hogy mindenkire ráordítottam.
Elza: ennek nagyon örülök! Ideje volt már, hogy egy kicsit figyeljenek az állatokra.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132497 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

A gyilkosságokról: Ha te embernek (nem "becsületes" v. "jó" embernek, hanem az úgynevezett "teremtés koronájának"*arcomon megjelenik az undor*) érzed magad, és úgymond "állatbarátnak", akkor szerintem, akármilyen körülmények között, de egy kis időre be tudod fogadni a kölyköket (vagy felnőtt állatot) és ha rászánod az időt segíteni tudsz, ha igazán akarsz. :? Már bocsánat, de többen keseregetek, hogy a "szomszéd így, a szomszéd úgy tett". Nem értem, hogy miért nem akadályoztátok meg, vagy legalább olvastatok be nekik alaposan. Azt hiszem nem kell ezt a témát tovább feszegetnem, mert Beleg mindent elmondott, amit érdemes. Beleg, remek hozzászólás volt.
Az állatkínzásról:Tudjátok én már nem tudom mit csináljak, mikor ilyen híreket hallok. Teljesen le voltam dermedve, mikor hallottam, a Jocii által mesélt történetet és jó ideig üres gondolatokkal bámultam a híradóban feltűnő képeket. Nem értem, nem értem és nem értem. Az ember, a teremtés koronája, hogy teheti ezt a társával... Mindenben társunk, csak fajában nem, mert ÉLŐ. És a törvénynek ugyanúgy kell ítélkeznie egy állat gyilkos felett, mint egy ember gyilkos felett, hisz mindkettő életet olt ki. Érzelmileg és értelmileg fejletebb az ember? Már bocs, de sok olyan embert ismerek, akik állati szinten vegetálnak, zabálnak és szaporodnak, és semmilyen más tevékenységet nem végeznek és némelyiknél többet ér (na EZ AZ, amit nem lenne szabad mondani se emberre, sem ÁLLATRA), mint egy utolsó kóbor kutya.
Láttátok azt a reklámot, melyen egy hajléktalan ember négykézláb áll és valami olyasmi van ráírva, hogy "Ők többet érnek? Adakozzanak a Hajléktalan menhely alapítványnak!"? Őszintén szólva nem lett bűntudatom. Ezek az emberek magukat juttaták oda, ahol vannak, az állatokat viszont MÁSOK gondatlanságából kerülnek menhelyre vagy rosszabb sorokba...
Jocii: Ha az az ember öngyilkos akar lenni én szívesen segítek neki, vagy legalábbis helyeslem döntését. :?
Beleg: Ne lépj le! Továbbra is örvendeztess meg minket elmés hozzászólásaiddal. :D
Area: Szerintem olyan ON a topic, hogy még sose volt ilyen, úgyhogy nem kell rossz kislányt játszanod. :wink: Ezek a témák bőven beletartoznak az Állatbarátokba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja - 21 éve 2 hónapja #132476 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nos nem tom tudjátok-e talán , hogy mi volt az utolsó csepp , ami kirobbantotta az egész állatkinázos témát.
nos a Fadd-dombiri állatkinzás.
aki netán nem tudja , annak röviden felvázolom mi is történt.
egy kis zsemleszinu aranyos kutyát 3 biztonsági ör szinte szo szerint agyba föbe vert. :(
sokan mondták , hogy egy nagyon barátságos , és kedves kutyus volt, aki csak egy kis szeretetre vágyot.
Helyete mást kapott :(
a Kutyus egy kontáner alá menekult be, amiko a 3 őr elkezdte üldözni, az örök kicsalogaták kedves szavakkal , majd megragadták , és egy kötélel a nyakába cibálták.Egy auto után kötötték , és szinte teljes gázzal nekiálltak száguldozni...a kutyus futott amig tudott , de egy ido után nem birta , igy a kocsi hason huzta tovább a kutyát.
A telep tulajdonosa amint arra járt észrevette a sok sebbel teli szenvedő kutyát , és azzonal egy állatorvoshoz vitte , és feljelentést tett a kinzok ellen.Az állatorvos elmondta , hogy iylen séruléseket még soha életében nem láttot - pl az egyik ujjperce leszakadt , a böre sok helyen szinte hiányzot nagy kiterjedésben stb stb- Az orvos azonban bár nem sok esélyt adott a kutyusnak azonal megprobálta a lehetetlent.
Nagyon meghato lehetet , ahogy a mutét és akezelés elött akutyus fájdalmait félrerakva odahajolt az orvoshoz , és megnyalta a kezét, mintha ezzel azt akarja kifejezni: tudom nem sok az esély de köszönöm hoyg legalább te szeretsz.
A telep tuladonosa felvállalta a kutya gyogyitásának öszses költségét és azt kérte az orvostol , hoyg mindent tegyen meg.
-hát igen vannak még rendes emberek-
a Kutyus azonban nem élt sokáig , 3 nap után elhunyt :(
A telep vezetöjét nagyon megrázta a dolog , és amikor kitudodott a dolog az egész ország dühbe gorult ... amin én nem si csodálkozom.
és mi van kinzokkal ?
nos elmondta , hoyg azé verte meg a kutyát, mert volt egy Speciálisan kiképzett nagytermetu Rottweilere akit féltett attol , hogy a kutya megtámadja.
A biztonsági ört egyébbként azzonali hatállyal elbocsájtották , családja ellene fordult , munkát szinte sehol nem kap , és több fenyegetést is kapott , hoyg véletlen ő is ugy járhat mint az a szerencsétlen kiskuyta.
jelenleg ott tart hoyg közölte ha ez igy megy tovább , öngyilkos lezs , mert nem birja ezt már.
- magának közsönheti -
ennyit a fö kirobbanto okrol .... és öszintébn várom , mit kap ez az ember .
Remélem példát statuálnak az itélettel , és nem ussza meg pár FT büntetéssel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132431 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ja, bocs Erda telleg menhelyet irtal. Annyira tele vana fejem a munkahelyi dolgokkal hogy munkahelynek olvastam :)

Viszont abban nem ertek egyet veled hogy nem allatokkal kapcsolatos hozzaszolasok lennenek itt.
Asszem miota hozzaszoltam, egyetlen 1 db OFF topic hozzaszolas volt, a Kidi-e, a tobbi mind csakis allatokkal kapcsolatos.
Nem tudom neked mi jelenti az allatokkal kapcsolatos hozzaszolast, nekem nem csak az amikor allatkepeket linkelunk be vagy elmeseljuk hogy epp mi tortent a kedvencunkkel, hanem ezek a problemak is amikrol az elmult egy-ket napban irtunk. Nem ertem hol itt a gond. :?:

De ha szerinted ezek nem valok a topicba akkor azt kell mondjam itt igencsak szukosen ertelmezitek az Allatbaratok temakort, igy jobb ha lepek mert csak a felszines dolgokat ertitek es csak arrol vagytok hajlandoak beszelni. Bar latom hogy sokan atlatjak es belatjak az okokat, de ha errol nesz szabad beszelni akkor minek ez a topic?

Az allatokkal kapcsolatos problemakat nem lehet struccpolitikaval megoldani, hogy "beszeljunk csak a jorol es akkor eltunik a rossz", hanem igenis szembe kell nezni a problemakkal.
Es igenis ezek szorosan az allatokhoz kotodnek.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132430 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Végre egy jó hír. Végre tesznek valamit az állatok védelmében. Azokkal is tehetnének valkim aki ahelyett, hogy elviszi a "megunt" állatot a menhelyre kidobja az utcára.
Ma reggel amint álltam a buszmegállóban láttam amint két szegény kobor kutya próbált valkihez "csatlakozni". Mind a 2 kutyus bizakodva próbált minden emberhez odamenni, hátha valmelyik örökbefogadja, de ugyankkor látszott rajtuk, hogy azért tartanak és valamilyen szinten félnek az embrektől.
Hozzám is odajöttek, de sajnos nem tudtam semmit csinálni, mert nekem otthon már van egy németjuhász keverékem.
Mikor délután hazamegyek körülnézek hátha még ott lesznek a környéken, akkor megpróbálom elvinni őket a menhelyre, hátha valaki örökbefogadja őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132429 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
sziasztok !

pár napja csicseregtek a kismadarak pár érdekes hirt :)
Dr. Bárády Péter igaszságügyi miniszter megelégelve sok dolgot nekilátotatott végre elökésziteni egy uj törvényjavaslatot.
Az uj törvénybe az állatkinzás mint fogalom benne fog aszo igazi értelmében , és kemény szankciokat helyez kiláttásba.A BTk-ba belekerul a hivatásos állatkinzok és hivatalos állatkinzás dolgok is , mint pl kutyaviadalok,szándékos állatgyilkosság cselekedetek.
Ezeket a cselekményeket az eddigi pénzbüntetés helyett börtönbüntetéssel fogják "jutalmazni" .
Eközben a belügyminiszet és a szakminiszter támogatásával egy akcio indult a azért hogy megmutassák , az állatkinzás kemény dolog ,a mi kemény "jutralmat" érdemel.
szoval ugy nézz ki valami megmozdult.
Végre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132400 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Beleg Cúthalion írta: Erda, milyen munkahelyi kutyarol van szo?
Es mi az hogy mindig masnak van kiosztva?? Rendorkutyarol van szo vagy mi?


Bocs, de nem tudom miről beszélsz. Én úgy nézem menhelyi kutyát írtam. Egyébként úgy van, hogy elmehetsz a menhelyre, és kivihetsz egy kutyust sétálni, és akkor boldoggá tettél egy kutyust.... :D

Én teljesen egyet értek veletek, de tart a kötelesség, hogy elővegyem gonosz, és kegyetlen :twisted: topicgazda énem, és figyelmeztessem a társaságot, hogy az olyan hozzászólásokat, amik semmiféle módon nem kapcsolódnak az állatokhoz, kénytelen leszek törölni. A témát folytathatjátok, de csak azzal a kikötéssel, hogy a hozzászólás nagyobb részben tartalmaz olyan dolgokat, ami állatokkal foglalkozik. Nem szeretek ilyen csúnya, gonosz kislány lenni, de muszály. :roll: :gimliaxe:

Az állatokra visszatérve, én is megjegyeztem, hogy az altatás mindíg az utolsó lehetőség, ami sajnos a legkönnyebb út, és rengeteg állatnak hanyag, nem odafigyelő a gazdija. Persze, én nem azt mondom, hogy aki elaltat egy állatot, az elítélendő! Ha beteg az állata, és csak szenvedne, akkor szerintem humánusabb a kegyes halál.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132394 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Toma:hát ez felháborító!!!! :rmad2: :mad2: Hogyaza...mindjárt dobok 1 hátast :crazy: 1 t*tves CD többet ér 1 egész életnél?Hova süjjed ez a világ?Az eszem megáll!(bár ez igazán nem kellett volna h.meglepjen...csak...akkor is.!)ÓÓÓÓ hogy mennyire utálom némelyik embertársam!!!!!akkor már inkább engem bántsanak ne az állatokat!!!!!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132389 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát én személyszerint teljes mértékben egyetértek!
De hogy egy kicsit nyugtassam kedélyedet, erre fog készülni az állatvédelmi törvény. s ezután kevesebb ilyen kínzó k____g fog járni az utakon, remélem legalábbis vagy mehet a börtönbe.

:rmad2: De azt nem tudom felfogni hogy ha elütök egy állatot vagy megkínzok csak pénzbüntetést kapok, de ha a Zsaruk rajtakapnak cd másolás közben vagy másolt cd találnak nálam akkor mennyiségre nézve vagy pénzbírságot vagy 2-5 évig vagyok börtönben! :rmad2:

De azt végképp nem hogy mi a f_sz öröme van abban ha elüt vagy megkínoz egy állatot! :shake:

:bombadil1:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132386 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Melawar:nagyon jó elgondolásaid vannak és teljesen jogosak+igazak!Ugyanez Belegnek!!!
Beleg:nem vársz el túl magasak az elvárásaid..egyszerűen normálisak és ez a minimum amit az embereknek be kell tartaniuk..
Erről a rotis dologról:tegnap a kutyám"véletlenül"(ment a macskánk után és életében elősször átmászott egy 2,5 méteres kerítésen..jóvan..kikorában meg a tetőre ugrott fel :D )átugrott a szomszédhoz aki éhezteti meg veri a kutyát h. minél agresszívabb legyen!(azzal az emberrel sincs minden OK)Na szóval!Meglátta a kutyám a roti és széttépte a kötelet ami rá volt dobva messziről és rohant a kutyám felé,ceginy nagyon megijedt és visszaugrott a kertünkbe de utánna ugrott a roti,és kergette a kertünkben!Anyám a ffürdőből ugrasztott ki h. csináljak vmit!(na egyből bekómáltam +.+ )Megpróbáltam kimenni de nem engedett az a nagy kutya(arról már nem is beszélek h.nincs is beoltva semmi ellen)!Végül is hoztam petárdát és beszorítottuk a garázsunkba,amíg hazanem jön a szomszéd!Jó lehet h. a mi hibánk is volt h. a kutyunk átugrott és el is vittük volna a balhét,de a szomszéd kutyuja megse volt rendesen kötve,tiszta ideg volt+minden...se 1 oltás se semmi...ez sztem nagyobb felelőtlenség mint amit mi csináltunk h.a kutyunk átugrott(azóta márcsak úgy engedem ki a kertbe h.ott vagyok vele...nem akarom magam vmi nagy szentnek meg akárminek beállítani de én legalább tanultam a hibából és tettem ellene h.ez mégegyszer ne forduljon elő..ezzel szemben a szomszéd a kutyut még mindig veri,és ugyanaz a kötél van rajta amit elszakított...)

Tudjátok mi még idegelő?É soha nem fogom tudni felfogni:a sok elütött őzike :bawling: :bawling: :bawling: :bawling: :bawling: :crying: :bawling: :bawling: a hajam tépem mikor megyek Mátrába,szívom magamba a friss levegőt és egyszercsak 1 idegbajos,hülye,részeg,állat(na jó leállok)a szemem láttára elüt egy őzikét!Pedig vagy hatmillió tábla van kirakva h."őzike veszély"vagy mi és sz*rik rá és nem igaz h. egy (sokat mondok)2 m-es gyönyörű,felséges,tiszta állatot csakúgy elgázol!És kinéz az egyik a kocsiból és röhög egyet...és szemrebbenés nélkül továbbmegy !Hát sírógörcsöt kaptam!Az ilyeneket úgy megkell csépelni,lincselni ahogy csak lehet!!! :cross: És úgy rühhellem az ilyet és belülről odítok h.vannak ekkora bunkó állatok :bawling: :bawling: :bawling: :bawling:
És sok ilyen értelmetlen halál van mert az idióta emberek lusták,figyelmetlenek,szemtelenek és semmi lelkiisemeretük,semmi érzéseik..ezeknek nincs lelkük!Ezeknek az embereknek kell addni két akkora piros pofont h. a fal adja a másikat és hogy a szemük essen ki :quasi:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.106 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére