Állatbarátok

Több
21 éve 2 hónapja #129409 Írta: Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129408 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nagyon tündér egy kutyi!!A szeme a loegjobb!sztem...
Én rendszeresen molyos tm-kaját veszek.Erre megoldás,ha a kaját kibontás elött berakod a mélyhűtőbe pár órára.Nekem bevált

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129406 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
na jah. Meg az, hogy venni akartunk egy tápot, és tiszta kukac volt az egész, pedig átlátszó zacsiba volt. Azért megnézhették volna. Most már jólk a képek.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129398 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát a képek még töltődnek..
Az 1dolog,h nem veszel ott semmit,ez nem feltétlenül a kereskedésen múlik,általában ők is vhonnan kapják az állatokat,h épp mien állat fordul meg náluk arról nem tehetnek.Ellenben volt egy kereskedés ahol a jó öreg Becsapi bácsi dolgozott.Még egész gyerek voltam amikor oda jártam vásárolni és 1x nem sikerült úgy odamenni,h ne 2x annyit kért volna v egy hal nevét jól tudta volna megmondani.Na ez tényleg az állatkereskedés hibája!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja - 21 éve 2 hónapja #129388 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
xyz: Hektor köszöni jól van. Most minden másnap megyek hozzá. Anyánál már tabutéma a kutyus. Nemrég csináltunk róla képeket!!!! Itt van kettő:
kep.tar.hu/galina/index.phtml?aid=27574243 kissé nagyok a képek :roll:
Rago: hát igen, rokonaim is jártak már így. Azóta nem veszünk semmit abban a kereskedésben.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129381 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lyra:képek cépek,csak az utsó nem jön be
Sil:Naon tündérek!És vhogy erre a ciccre illik is a neve,akármennyire ellene vok a GyU szereplő nevű állatkáknak.
Vilya:Hajrá és jobbulást a madárkának!
xyz:atkából is sokféle van.
Nekem állatkereskedésből sikerült beszereznem rühös malacot,mire észbekaptam vihettem beoltani őt,a két kölykét,meg a párját. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129354 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vilya írta: Arra gondoltam, hogy elviszem állatorvoshoz, de félek, hogy azt fogja mondani, hogy madarakkal nem tud mit kezdeni. :roll: Valakinek nincs- e vajon tapasztala ilyen téren



Sziasztok!

Csak most olastam a leveled.
Az én nagyimnak van egy papija, és az nemrég volt "beteg".
Pontosabban ami baja volt az nem igazán betegség, de a madarak belehalhatnak.
Gondolom a kanáridat állatkereskedésbe vetted. Ott sűrűn előfordul, hogy atkásak a madarak, és csak a gazdi csak akkor veszi észre, ha már hazavitte és jól megkedvelte. (ez kb. 1-2-3 hónap is lehet.)
Én rögtön elvittem állatdokihoz, és ott kikezelték.
Tehát nyugodtan vidd el dokihoz, mert az az állatorvos aki nem ért a madarakhoz, és nem veszi észre, hogy beteg egy állat, akkor az nem is állatdoki.

Amúgy a papink is ugyanezeket a tüneteket produkálta.
(Nem igazán evett, csipogott, beszélt, és rohadt sokat vakarózott :!: :!: :!: )

Aztán értesíteni minket a fejleményekről!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Area: Hogy van Hektor???
Most már sikerült több időt szakítanod/töltened vele???????
Anyud még mindíg hajthatatlan??????????


ÜDV.:
XYZ:-)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129332 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sil: nagyon ari!!!!!
Vilya: sok sikert! :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129257 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítségeteket és együtt érzéseteket!! Akkor megláttogatjuk a doktor bácsit a madárkával.
Area: biztos fiú, mert nagyon sokat énekelt eddig és valószínű nem vedlik. (ezt én is olvastam, ha vedlenek a madarak, akkor nem olyan aktívak).


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129248 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129191 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vilya: nekem is kanárim van. Lenne pár kérdésem: 1.: hallottad már énekelni a madarad egyáltalán, mert lehet, hogy azért nem énekel, mert lány. 2.: Vedlik most a madárka? Amikor vedlenek, nem olyan élénkek, és nem énekelnek. Mást nem nagyon tudok mondani. Ja, és a madaraknak gyorsabb az anyagcseréje, vagyis nagyobb a hőmérséklete mint az emberé, szal ha melegebb a kezednél, még nem lázas! Csak figyelmeztetlek, mert engem már röhögött ki ilyenért az állatorvos. :oops: :oops: :roll: :roll:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129170 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vilya: Remélem nincs semmi baja a kanáridnak!
Képik(képeslapokat nézegetve zaláltam):
pokróckutya
hát ez ennivaló! nekem is ilyen kutyám volt
nyufik
kiscicc

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129166 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vilya:Attól ne félj,h az orvos nem tud mit kezdeni vele,ha meg ezt mondja,akkor rossz helyre vitted.
Nekem csak két papagájom van/volt,de nem voltak betegek,idönként van,h csöndbe vannak,ami egy papagájnál végképp elképzelhetetlen.Ienkor általában elötte levő éjszaka nem sokat aludtak,mert fontos csiporognivalójuk akadt,de egy idő után kipiheni magát és jobban lesz. :wink: Reméljük ez a Te madaradnál is bejön!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129155 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Üdv!

Óriási próblémám van, vagyis nem is nekem... Van egy kanárim, aki mostanábban az istennek se szólal meg (nem énekel) és állandóan gubbaszt és alszik... olyan mintha lázas lenne. Előszedtem az összes madaras könyvem, de ilyenről egyik sem ír...
Arra gondoltam, hogy elviszem állatorvoshoz, de félek, hogy azt fogja mondani, hogy madarakkal nem tud mit kezdeni. :roll: Azért megpróbálom. Valakinek nincs- e vajon tapasztala ilyen téren, hogy vajon hallom-e még csiscergő hangját? [size=9:1kk3fdh8]/Bocsánat a zavaros fogalmazásért./[/size]
:( :cry:


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129117 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jocii:Teljesen igazad van.Szerintem azért az állatttartó társadalom nagy része nem ien.Legalábbis naon remélem!Ez oan,mint h ezer és egy ember normálisan neveli a gyerekét,de ugye az kerül a híradóba aki nem.Szal erősen remélem,h ez a rengeteg rémsztori is csak ezért van.Remélem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129112 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Állatbarátok
sziasztok !

sajna nem tok megállni , hoyg ne mondjak pár ikedves szot , és elöre si bocsánat érte.

Szoval a világon van sok ember aki igazi állatszereto , akik az állatokat is egy olyan élolénynek tartják , aki törödést és szeretet kiván.
De sajnos sokan nem igy vannak.
Nem tudom mit várunk azzoktol , akik a saját gyerekuket kidobják az utcára , mint ahogy volt erre példa mostanában nem is egy :(
Hányszor van az , hogy egy kutya megharap valakit , és mit láttunk ?
a kutyat a gazdája "???????" a kamera elött üti ....
és ezt meg is teheti , hisz állatvédelem ma hazánkban hol van ?
hol van állatvédelmi törvény ?
sehol.....
az országban elterjedtek a megélhetési szaporitok , mit érdekli ma már öket az hoyg mi lezs a állatkával ....
Sajnos idáig fajult ma a világ :(
Bele kéne végre nevelni az emeberkbe azt ami itt szerinte mindegyikunkben megvan , hogy felelősek vagyuk azokért az állatkákért.
Hisz mi vállatuk el hogy törödünk veluk.
Bele kéne nevelni hogyha már netán teher számunkra a kedvenc , ne az utcára dobjuk ki , hanme adjuk oda valakinek.
Bele kéne nevelni , hogy ne szaporitsuk már ennyire tul őket , mert igy akarva akaratlanul si megtörténik hoyg az utcára kerul elég sok.
Bele kéne nevelni , hogy aki befogadja ezeket az elkergetett állatkákat , azokat nem lenézzni kell , hanem támogatni , és értékelni amit tesznek ,
HISZ AZ ÁLLATOK IS FÖLDI ÉLET RÉSZTVEVOI .
Ök is igénylik azt amit mi emberek , vágynak egy szereto otthonra , kedves szavakra , simogato , ölelö biztonságot nyujto kezekre.
Igyekezzunk nekik ezt meg is adni , és biztos vagyok benne , ok viszonozzák , nem is kicsit
köszönöm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129091 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
szegény ciccek! Úgy segítenék nekik! De nem lehet...... Tuti nehéz lehet velük.
rago: a képek cukik

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja - 21 éve 2 hónapja #129086 Írta: Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129052 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta: Rándzsa:Ez ari:o)


Látszik, hogy fiú az oszi társam... Jó fej, de a dumája tetszik a legjobban.. :twisted: Amiket a tanároknak mond (félre értes ne essék!) :P

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129051 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rándzsa:Ez ari:o)
Bocs,h így naon eltüntem..
Nerw:Mi van a ciccekkel?
cetcápa
pedig a pasinak se ártana a mozgás..
Sztetek mien bogár ameik a falon mászkál,fehér tul képp oan,mintha fehér hangyák lennének.Vmi tipp? :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129046 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Osztálytársamnak most születtek kis macsekai (Asszem 18 van) Unlamában nem tud mit csinálni velük, ezért a kölyköket a költőkről, írókról, zenészekről nevezte el.... 8)

" Bach! Hagyd békén Mozartot ő Nem a te stílusod.... !" :roll: :twisted: :P 8)

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129029 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Wowww, nekem egy cicám van, és azzal is nehéz bírni ;)
Nekem egyszerre kettő volt a legtöbb cica egyszerre, az maga volt a totál káosz :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129026 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Supersonica:teljesen egyetértek!!!!Azért 90 macs!!!Nem semmi lehet őket gondozniNekem a legtöbb 8 macska volt...akik néha(?)19 felé szaladtak és az Istennek se akartak odajönni még a kajához se/ők is kóbor cicák voltak/Nem semmi velük bánni pláne ennyi létszamúval se anyagilga,se lelkileg és mégis vállalják)Le a kalappal előttük!!!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129005 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nenya: Konkrétan tudom, hogy pl. a Zöldmagazinosok rendszeresen mennek macskát befogni és ivartalanítják őket. Ezt néhány önkéntes csinálja, illetve van egy-két állatorvos, ahol nem állatonként 7-8.000 Ft az ivartalanítás, hanem állatbaráti tettként ingyen vállalják a kóbor cicák gyógyítását, ivartalanítását.

Tudod mennyi munka befogni a kóbor állatokat? Utána elvinni kocsival, megvárni a műtétet, utána varratot kiszedetni? Közben etetni? Mindezt szintén állatbaráti tettként, saját pénzből? :x :evil: ez nem egynapos feladat...

Gondolod, hogy Gizi nénit támogatja bárki is hivatalosan? Mennyivel lenne jobb tényleg, ha elaltatják ezeket a cicákat?

Minden tiszteletem a menhelyeseké, az önkéntes állatmentőké, akik tényleg időt - munkát - pénzt nem kímélve segítenek az állatokon!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129002 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Persze, ez egy jó módszer, de Magyarországon vagyunk, ezt ne felejtsd el.
egyébként vannak lelekes amatőrök, aki saját pénzből csinálják ezt, de tudod ez nem egy olyan tevékenység, amit támogat a TB :wink:

Én nem mondom, hogy amit a néni csinál, az a legtutibb módszer, csak azt mondom, hogy nem épp a legrosszabb, és arra, hogy elkerüljék az altatást, megfelel, persze nem csak ez a szempont van, de ez a legfontosabb, én úgy gondolom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128999 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem egyszer

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128980 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sil: igazad lehet, de gondolj bele, hogyha ő nem fogadja be, nem eteti és nem gondoskodik róluk, nagy eséllyel ezek a macskák, mind a kilencvenen el lennének altatva...

Lehet, hogy tényleg nem ez a legjobb megoldás, de szerintem nagyságrendekkel jobb, mint pl az altató injekció....

Sajnos rettentően nehéz egy "árva" macskának gazdát találni, még ideiglenesen is, hidd el, nem egyszer csináltam már ilyet, komolyan nem könnyű.

Üdv

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128956 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
JaMaN: Te jó ég, 90 macska 1 házban? Ez állatkínzás. :cry: És amit írnak, ha félni kell a hatósági ellenőrzéstől, akkor messze nincs minden rendben ott. :? SZVSZ az ilyen öregasszonyoktól kéne megmenteni az állatokat, nem még eltussolni, hogy milyen körülmények között tartja szegényeket, mert ez nem megoldás. :?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128911 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Széagol: én se leszek majd két hétig, és akkor ki vigyáz????? :cry:
Jaman: ha tudnád, mennyire szeretnék segíteni...... csak én Kanizsán lakom...
Augustíne: van egy kis baj. Mint már írtam, én Nagykanizsán élek, és hogy utazik le a malac?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.077 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére