Gomuncs

Több
13 éve 4 hónapja #398503 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gomuncs
No, akkor kezdjünk el ötletelni azon, hogy hogyan lehetne vonzóbbá tenni a rendes tagsági formát,illetve hogyan lehet rávenni az embereket, hogy fizessenek.

Dodieval beszélgettünk arról,hogy neki, mint felnőttnek egyszerűen nem éri meg MTT rendes tagnak lenni, mert nem vesz igénybe olyan összegű kedvezményt, ami a teljes éves tagdíj befizetés mellett megérné.
Most kiszámoltam 2010 tábortól idei táborig, hogy egy rendes tag milyen összegű kedvezményt kapott, HA elment tavaly táborba, majd kömtre, hallowenre, lepre, farsangra, tavszi talira és idén is jön táborba.
Ez az összeg 14150 forintra jött ki.

A felnőtt éves tagsági díj (amennyiben nem egyszerre fizeti be) : 14400 forint.
Oké tudom ez nem nagy összeg, de egy átlag felnőtt nem jön el minden rendezvényre.

Ezek után szerintem egyáltalán nem lehet csodálkozni azon, hogy azok, akik felnőttek, dolgoznak, nem feltétlenül akarnak ennyi pénzt kifizetni az MTTnek úgy, hogy nem biztos, hogy igénybe is vesznek akkora összegű kedvezményt, ami már megérné. Egy átlag felnőtt ugyanis nem tud szerintem eljönni minden rendezvényre (nincsen annyi szabija... MTTs buli után dolgozni menni meg... Izgis na.)


Az lenne a javaslatom, hogy a felnőtt tagsági díjat fizető rendes MTT tagoknak valahogy vonzóbbá kell tenni vagy a rendezvényeket, vagy valamilyen más módon kedvezményt adni nekik (nem feltétlen pénzügyit, hiszen ehhez alapszabályt kell módosítani ha jól sejtem). Akár olyat, hogy előnyt élveznek ha egy táborban kevés a faházas hely, akár olyat, hogy ha közös utazás van akkor abból kapnak kedvezményt, de mindenképpen valamilyen módon jelezni kell feléjük, hogy megéri kifizetni ezt az összeget, akkor is ha nem tudnak eljönni minden rendezvényre (és ha el tudnak, mint látjátok akkor sem térül meg nekik). Ugyanis jelenleg jobban járnak ha rendes nem tag összeget fizetnek egy-egy rendezvényen. Igaz ezzel az adott rendezvény bevételét is növelik.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #398488 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gomuncs
Irtó érdekes olvasgatni a másfél évvel ezelőtti Gomuncs-beszámolókat, illetve hogy milyen témák forogtak közszájon, közkézen. Adódik a tisztújítással, hogy nézzünk rá, járjuk körül, hogy honnan indultunk, hol tartunk és hová szeretnénk eljutni. Miért jó élmény menni ezen az úton az MTT-vel, és miért terhes?

Még tábor előtt jó lenne beszélgetni erről élőben, közösen. Vagy augusztusban.

...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386734 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gomuncs
Azt szeretném megkérdezni, hogy a januári GOMUNCS-ot, várhatóan mikorra tervezitek? Roppantul örülnék, ha valamikor kora délután kezdődne, mert januárban minden hétvégém - délelőtt - foglalt, és nagyon örülnék, ha el tudnék jutni a következő beszélgetésre. :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #386095 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385967 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gomuncs

Azt hiszem itt rontjuk el mi. Mármint az mtt. Hogy nem tudjuk felkelteni az érdeklődést. Pedig a mi hobbink is érdekes, a mi hobbink még viszonylag olcsó is (egy szebb mozdony 20on sokezerbe kerül, egy Gyűrűk Ura 3-4 ezer forintba). Mégis elrontjuk valahol, mert saját magunkban nem tudunk hinni, saját maguknak nem tudjuk széppé varázsolni a saját ünnepeinket.

Viszont érdemes a dolgok mélyére nézni: Mi az elsődleges oka, hogy ez a tevékenység visszaszorult? Már nem érdekli az embereket? Mi nem tartjuk fontosnak az ilyen rendezvényeket? Szerintem nem... Ha visszaemlékeztek egyetlen ok van: Hosszú ideje nem találunk olyan főszervezőket, akik elvállalnák a rendezvények előkészítésének és lebonyolításának az irányítását.


Rettentő önkényes módon (elnézést az érintettektől) egymás mellé raknám ezt a két idézetet. Az első az értelmezésem szerint arra fókuszál, hogy nem tudunk hinni magunkban, és nem merjük a külsősök elé tárni a hobbinkat. A második arra céloz szerintem, hogy nem a lelkesedés hiányzik, hanem a főszervezők. A kettő azért is kapcsolható össze, mert mindegyik esetleg ugyanarra az okra vezethető vissza: Félünk attól, hogy nagyobb felelősséget vagy kockázatot vállaljunk magunkra.

Előző (már jó régi) hozzászólásomban arról írtam a GOMUNCS után, hogy minden egyes "rétegnek" más és más a gondja, de ezeket a problémákat nem fejtettem még ki. a felső vezetés (az elnökségi tagok, rendszeres rendezvény-főszervezők, nagyrendezvények középszervező-rétege) kezd elfáradni, kimerülni, és az egyébként nagy létszámú és tehetséges középvezetői réteg nem igazán mer a helyébe lépni még egy-egy rendezvény kapcsán sem. A "szorgos kezek" rétege pedig a középvezetők közé nem tud/nem mer feljebb lépni. Mindenki megreked a saját szintjén, holott az MTT stuktúrája, lehetőségei lehetővé tennék a folyamatos cserét, frissülést, előrelépést, visszalépést. A GOMUNCS-on felmerült gondok kapcsán ezt mostantól egy mentori rendszerrel is támogatni kívánjuk.

De a legjobb, legalaposabb segítség, támogatás, kiképzés, tanítgatás sem pótolja a bátorságot, a kezdeményezőkészséget, hogy merjünk saját ölteteket megvalósítani és ne másokra várjunk, hogy igenis lépjünk előre, ha ezzel tudunk segíteni a közösségen, és ne a langyos vízben, biztonságban áztattassuk a lábunkat. Akkor lesz nagy LEP, tudományos konferencia, nyári fesztivál, saját rajongói kisfilm (mint a Hunt for Gollum vagy a Born of Hope), ha legyőzzük kétségeinket, félelmeinket, és a magunk képességei szerint igenis hozzátesszük lelkesedésünk legjavát!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385966 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gomuncs
Én nagyon várom, hogy elkészüljön a mostani GOMUNCS-ról is a részletes beszámoló, mivel objektív (kórházi) okokból nem tudtam ott lenni...


Jó érzékelhetően a mostani egyik legtöbbek által beazonosított "válságtünete" a nagy, kifelé irányuló ismeretterjesztő/önbemutató rendezvények visszaszorulása. Már a második év lesz az idei, amikor nincs "Nagy LEP", szintén sokadik alkalommal nem veszünk részt egyik nyári fesztiválon sem - és vagy 4 éve nincs Tolkien konferencia. Ezzel együtt persze sok minden más nagyon jól működik, de ennek a kifelé irányuló aktivitásnak a hiánya lassan kihat a belső működésre is: kezdenek leépülni a kreatív és tudományos tevékenységek, elzáródnak jól bejáratott utánpótlási csatornák, stb...

Viszont érdemes a dolgok mélyére nézni: Mi az elsődleges oka, hogy ez a tevékenység visszaszorult? Már nem érdekli az embereket? Mi nem tartjuk fontosnak az ilyen rendezvényeket? Szerintem nem... Ha visszaemlékeztek egyetlen ok van: Hosszú ideje nem találunk olyan főszervezőket, akik elvállalnák a rendezvények előkészítésének és lebonyolításának az irányítását. Ha lettek volna ilyen személyek - akkor lehetett volna tavaly és idén is rendes, nagy Tolkien születésnap, meg nyári fesztivál, meg minden. Márpedig alkalmas emberek továbbra is vannak a társaságban (egyszerűen nem hiszem el, hogy csak Gumipók és én tudnánk LEP-et szervezni...), tehát a probléma megoldása ott keresendő, hogy vajon mivel lehet motiválni, a nagy szervezői tapasztalattal rendelkező MTT-seket, hogy ilyen nagy külsős rendezvények szervezését felvállalják?

Ötlet?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385876 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gomuncs
Gandalf szerint érdemes bemásolni a blogomról ezeket a dolgokat. Én csak a bejegyzést másolom be, a kommenteket azokra bízom akik írták (a bejegyzés megtekinthető a csillagvirag.freeblog.hu-n)


Az elmúlt két napban több dologra is rádöbbentem. Az egyik az volt, hogy nekem igencsak olcsó hobbim van. A másik az, hogy mindenkinek szüksége van hobbira.
De amire leginkább rádöbbentem az a következő volt:
Adva van egy társaság akik rajonganak valamiért (ez itt most a vasút volt), mindegy mi az, de nagyon fontos nekik. Szerveznek egy társaságot, programjaik vannak, és aztán gondolnak egyet és csinálnak egy kiállítást a hobbijukból.
ÉS mivel jól van megszervezve, jó a reklámja, ezért SOK más ember is eljön megnézni, olyanok is akik igazából nem is fanatikusok, esetleg nem is vannak oda a vonatért, de mégis eljönnek és megnézik, és benéznek, és kérdezgetnek, és elkezdenek érdeklődni a dolog iránt.

Azt hiszem itt rontjuk el mi. Mármint az mtt. Hogy nem tudjuk felkelteni az érdeklődést. Pedig a mi hobbink is érdekes, a mi hobbink még viszonylag olcsó is (egy szebb mozdony 20on sokezerbe kerül, egy Gyűrűk Ura 3-4 ezer forintba). Mégis elrontjuk valahol, mert saját magunkban nem tudunk hinni, saját maguknak nem tudjuk széppé varázsolni a saját ünnepeinket. Dorw gyönyörűen megfogalmazta ezt, nagyon megragadt bennem ez a mondata:

"

A gond ott kezdődik, hogy kicsit olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, hogy idegeneket megtisztelünk azzal, hogy szép bemutatót készítünk számukra, magunkat viszont nem."



Én azt éreztem ezalatt a két nap alatt, hogy ezek az emberek önmagukat is megtisztelik ezzel a kiállítással, hogy elsősorban igazából önmaguknak is csinálták, és csak másodsorban külsősöknek, hiszen egy olyan ember mint pl.: én, aki semmit nem ért a vonatokhoz, és fogalma sincsen róla mi a 0-ás menet és mi a különbség a fém kerék meg a nem fém kerék között stb. az igazából csak csodálkozik, hogy jééé megy a vonat nézd, de egy olyan ember aki már egy kicsit is ért hozzá már egészen máson csodálkozik.



Ha jól hallottam ki a szavaikból, ők is kicsiben kezdték régen.



Mi nagyban kezdtük és egyre kisebbek leszünk. Néha úgy érzem, hogy feladjuk, hogy bezárkózunk magunkba , pedig valahol tudom, hogy nem, hiszen ott a TLV meg a tábor ami minden évben óriási siker, és ott vannak az egyéb talik és ott van az, hogy a külföldi kapcsolataink milyen jól alakulnak, de valahol elvész a dolog komolysága. Melian beszélt erről pénteken, hogy nem vesznek minket komolyan és azt hiszem ennek az az oka, hogy mi sem vesszük magunkat komolyan, és közben mégis túlkomolyan vesszük magunkat. Nem tudom érthető-e mire gondolok ezzel.

Biztos csak én merek nagyot álmodni, de szeretném ha egyszer újra lenne 500-1000 ember megmozgató lepünk, szeretném ha nem intéznénk el annyival egy tábort vagy egy bármilyen rendezvényt, hogy nem hirdetjük mert A nincs pénzünk B senkit se érdekel. (mert nem csak pénzzel lehet hirdetni, ott a karilap, ott a kurzusmél az eltéseknek, akkor is ha eddig nem jött be onnan senki, hátha bejön újra, ingyen van mért ne lehetne megpróbálni?).



Érdekes, hogy egy másik társaság hite és fanatizmusa kell ahhoz, hogy elkezdjek olyan dolgokon gondolkodni amikről eddig álmodni sem mertem.



Jó volt ez a két nap. Kicsit sajnálom, hogy a jövő hét végén nem érek rá.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385824 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gomuncs
Ami számomra a legtanulságosabb volt a pénteki GOMUNCSON, hogy árnyalta az MTT problémáiról alkotott korábbi képemet, és ráébresztett, hogy a kérdés sokkal többrétegűbb, mint azt sejtettem. Elismerem, hogy jelenleg (még) nem beszélhetünk az egész MTT válságáról, mert vannak olyan részei, melyek igenis jól és hatékonyan működnek, de felvázolva a különböző "rétegződéseket" a társaságban kiderült, hogy mindegyik rétegnek más és más a gondja.

Talán ezért is beszélünk el sokszor egymás mellett.

Többfajta problémánk van, de ezek egyelőre nem érintenek mindenkit, viszont akiket meg érintenek, azok számára elsődleges és súlyosnak tűnő problémák ezek. Én szívből remélem, hogy a mostani alkalom nyomán lassan-lassan mindenki tisztába jön ezzel, és onnantól odafigyel a másik problémájára is.
Ami az egész közösséget érinti: igenis oda kell figyelnünk minden egyes "réteg" gondjaira, mert ha szőnyeg alá söpörjük egyiket-másikat, előbb-utóbb más "rétegeket", más személyeket is érinteni fognak, és ha több "szinten" felhalmozódnak a gondok, na AKKOR következhet be egy igazi MTT-válság.

Amikor Ádám felolvasta a 2007 elején tartott GOMUNCS összefoglalóját sokan meglepődtünk azon, hogy néhány ezek közül a problémák közül nagyon is aktuális volt már akkor is, és hiába születtek jó ötletek, elképzelések a megoldásra, ezek gyakorlati megvalósításából nem lett semmi. Őszintén szólva én nem is nagyon emlékeztem arra, hogy voltak ilyenek.

A következő fontos pont tehát, hogy ha már közösen ráébredtünk valamire és vannak elképzelések a megoldásra, azokat ne hagyjuk a továbbiakban elsikkadni és igenis keményen dolgozzunk a megvalósításukért, vagy legalább a terítéken tartásukért, hogy pl. két év múlva még ne mindig ezeket görgessük magunk előtt!

Ezekről a problémákról később...

(folyt. köv.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385820 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gomuncs
Esetleg érdemes lenne azon is elgondolkodni, hogy _most_ elkezdeni a szervezést A Hobbit premierje kapcsán.

Tudom, hogy messze van még, meg egyelőre nem kell főszervezőket választani, és az is lehet, hogy addig ötször vége lesz a világnak, de ötleteket már most is be lehet dobni az erre szánt dobozba. Gondolom, addigra nagy rendezvényt szeretnénk. Egy-két év rákészüléssel meg akár vérprofi is lehet (ez alatt azt értem, hogy nyilvánosság előtt nyugodt szívvel bemutatható).

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385819 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gomuncs
Hangsúlyozom, ezek a jelenlegi személyes véleményeim és gondolataim.



Gondolatok a kérdések kapcsán:
(betettem a Cross Bornstól a Kalandozások Középföldén-t, ami a lehető legmaximálisabban tükrözi az eredeti hozzáállást, hiszen mérhetetlen amatőr és pontatlan, és mégis hallgattuk és meghívtuk a LEPre, mert Középfölde)



1. A LEP jelentősége, célja

Azt hiszem, elvesztettük a hitünket. A hitet, hogy még valaha képesek leszünk ilyet csinálni. Pedig sikerült már, nem is egyszer.
Azért, mert most nincsenek támogatók, és ezért kisebb LEPet tartunk, már rögtön le is mondtunk róla.
Már régóta vannak, akik azt mondják, nincs szükség LEPre, nagyon sok munka van vele és kevés a köszönet, de ezek a hangok is mindig elhallgatnak legkésőbb a színpadi számok közben.
Régebben ezek ösztönöztek arra, hogy megmutassuk, hogyan táncolunk, hogyan színjátszunk, éneklünk. És bár úgy tűnik, hogy a külső közönség felé adtunk elő, valójában mi tartottuk számon azt, hogy ki mennyit fejlődött, mennyit készült és a mi véleményünk számított egymás között. A külső közönség ösztönző erő volt, olyan ösztönző erő, aminek a hiányát egyre inkább érezzük.
Mert ha az ember belsős dolgokat készít, hajlamos lejjebb tenni a mércét, még ha elhatározza is, hogy nem fog így tenni. De a nagyközönség azért mégiscsak más, ha benne van a pakliban, hogy jelen lesz a sajtó, akkor végképp. Mert lehet valaki exhibicionista vagy zárkózott, sokszoros erővel készül, ha nem csak a barátok előtt adja elő magát.
És nem utolsó sorban a helyszínen egy hatalmas adrenalin és érzelemlöketet ad a dolog, még annak is, aki mint én, általában hatodik tapéta szerepét szokta betölteni a darabokban. Mert izgulunk egymásért, drukkolunk egymásért (a közös főpróbák hangulata? Emlékszik még valaki?) és együtt örülünk ha sikerül, és együtt szomorkodunk ha mégsem. (eredetileg „együtt sírunk” -at akartam írni, de vannak akik akkor is sírnak ha örülnek… ki érti ezt)

Persze ez utóbbira itt-ott lehet példát találni, gondolom akik színjátszanak vagy zenélnek, találkoznak hasonlóval az előadásokon.
De a nagy kihívás miatti nagyobb rákészülés teljesen eltűnt. A készülés miatt indult a kórus, a színitosz, a jelmezek és hasonlók készítése. Most pedig mindezek hiányoznak, de mivel nincs igazi motiváció, rögtön tucatnyi indokot találunk, miért is nem érünk rá. (nyilván van aki nem ér rá. Nade hogy mindenki?)
Valamint számos ember jelenlegi hobbiját ezek indították el (hány Főnixes lenne, ha nem lettek volna színdarabok? Hányan járnának ide-oda táncolni?).
Hát ezek lennének a LEP céljai a közösség szempontjából.

Az MTT szempontjából pedig azok, hogy tanúsítsuk, hogy még létezünk, dolgozunk, vagyunk, elvégre ne felejtsük, a LEPeken voltak tudományos előadások és voltak művészeti pályázatok is…

Amit a mostani állapotról gondolok:
A LEP jelenleg a mostohagyerek, igazából senki nem akarja vállalni, de azért még a többség úgy érzi, szükség van rá.
A tábor most sokkal fontosabb, arra készülünk egész évben, sokan roppant nagy kreatív energiákat ölnek bele, de cserébe a közösségen belül sokkal nagyobb ismertséget ad, mint a LEP. Aki csapatvezető vagy rendvezető volt egy, vagy több táborban, az ismert ember, jobb esetben elismert is.
Szerintem a LEP most túlságosan nagy mélyrepülésben van. Nem azt mondom, hogy az MTT teljes költségvetését költsük erre az egy napra, és az év további részében éljünk kenyéren és vízen, de ez a fajta teljes letargia és lemondás, hogy már saját magunkat nem tiszteljük meg azzal, hogy bizonyos tradíciókhoz ragaszkodunk, (a plakátról beszélek például, igazából megérdemelné minden LEP, hogy az eredeti Pók-féle plakát aktualizált változatát kapja, mert ez már bizonyos szempontból márkajelzés, bár elsősorban a közösség felé, de talán olyanok felé is, akik titkos rajongói Tolkiennek). Csoda, ha a koccintást megtartjuk. (bár a Batti-féle verset én a kezdetektől fogva utálom, de a tradíció része, úgyhogy azt se tiltsuk be)
Én amellett vagyok, hogy tartsunk egy kicsi, kifelé is kommunikált és hivatalosan meghirdetett LEPet. A tapasztalatok alapján nem fognak ezrével tolongani a külsős emberek, de talán nem fogják azt sem hinni, hogy megszűnt az MTT. És ehhez kell némi kifelé való hirdetés is, iwiw körüzenet, facebook, nemtommi. Ugyanis az, hogy „majd feljönnek a tolkien.hu-ra", egy olyan szintű csodavárás, hogy hihetetlen. Már az MTTsek se olvassák a Tolkien.hu-t. )
Ez az idei LEPre nem vonatkozik, mert ezt csoda, hogy egyáltalán valaki elvállalta.

2. Mik a céljaink most

Erről csak röviden. A célunk – röviden megfogalmazva – Tolkien terjesztése és Középfölde ismeretének mind magasabb szintű művelése. Az előbbi a TLV-vel és a Tolkien kurzussal jobbára működik, az utóbbi jelenleg alszik. De remélhetőleg felébred.

3. Régi önmeghatározások, célkitűzések.
Nem emlékszem mik voltak, úgyhogy nem tudom.

4. Mi alapján mondhatjuk, hogy jól működünk vagy sem mint egyesület/Társaság/közösség

Na ez már több szót érdemel. Szerintem a társaság egy igen jó mércéje a Tolkien.hu. És ez jelenleg eléggé kihalt. Több okból is, egyrészt a tavalyi igen hosszú szünet alatt szerintem sokan leszoktak róla, másrészt már nincs miért idejárniuk. A fórum közösségi életébe a tavalyi szünet az utolsót szúrta, már korábbtól is haldoklott, a honlap pedig úgy van megszerkesztve, hogy cseppet sem hasonlít a régire, így újra meg kell tanulni a használatát.
És – már korábban is próbáltam mondani – jelenleg nincs olyan tartalom fent amiért sokan látogatnák a honlapot.
Szerintem ahhoz, hogy jobb legyen, nem kellene túl sokat tenni, egyszerűen aktuális, sokakat érdeklő híreket kitenni a főoldalra. Jól látható helyre, mondjuk legfelső hírnek.
Ilyenek akadnának is, t.i. a Hobbit filmmel kapcsolatosak, ami ahogy elkészülne, azért egyre több embert vonzana ide és így a többi téma is látogatottabb lenne. (nem, a fórum erre nem jó, olyan dolog jó erre ami pl gugliból első kattintásra elérhető)
Ne feledjük, hogy a Tolkien.hu és a fórum is úgy jött létre, hogy a Gyűrűk Ura film iránt érdeklődők rátaláltak.
Javasoltam már ilyen főhírt, de egyelőre eléggé nagy érdektelenségbe ütközött.

A másik, ami a közösség életében jelenleg nagyon fontos, a mindenféle találkozók látogatottsága meg hasonlók.
Ezek, mint pl a Tábor és a KÖMT, igen jól működnek, az alapvető emberanyag tehát megvan, és eléggé lelkes is.
Ezzel át is térek a következő dologra.

5. rendezvényszervezés: igények, elvárások, lelkesedés, felelősség, profizmus

Igények: A táborral kapcsolatban felmerült Orsie-tól a GOMUNCS talin, hogy lehetne a tábor rövidebb, mert elmegy rá a fele szabadsága, és az nem jó.
Én alapvetően az egyhónapos tábornak is örülnék, mert őszintén mondom, hogy az MTTvel lenni jobban szeretek, mint bárhol máshol. Kész ennyi, függő vagyok.
Viszont ez a probléma tényleg fenn fog állni, amikor a leendő táborozók többsége dolgozó lesz, úgyhogy kezdeni kell vele valamit. Pl 7+3 napos tábort csinálni, vagy bármi hasonlót.

Profizmus meg minden: A rendezvények szervezésével kapcsolatban általánosan nincs akkora profizmus elvárás, mint gondolnánk, a táborral kapcsolatban is azért merült fel idén, mert Ankalimon mint főszervező (és nem Ankalimon mint elnök) ezt így gondolta jónak.

Lelkesedés: Ez most valahogy megint felfelé ível bizonyos rendezvények esetében. KÖMT, tavaszi Találkozó és Farsang szervezőket újabban nem hogy nem kell keresgélni, de válogathatunk köztük. És ez jó.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385792 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gomuncs
Tegnap este volt Gomuncs.
Alyr, Ádám, efkú, Gandalf, Ille, Kincső, Melian, Meta, Missy, mogyi, Náda, Orsie és Rabyn részvételével.
Dorw elküldte még írott formában a véleményét, így ő is "jelen" volt.

Az elején tisztáztuk, hogy ki miért jött el, mit vár az alkalomtól. Aztán a témák közül választottunk, igyekeztünk kijelölni, hogy miről kéne beszélni. Úgy kezdtem, idézve 2006-os önmagamat, hogy "azért gyűltünk ma itt össze, hogy kiderítsük, miért gyűltünk ma itt össze". Megegyeztünk abban, hogy megváltani nem fogjuk egymást vagy az MTT-t, viszont kíváncsiak vagyunk egymás gondolataira, véleményére az MTT szerveződésével, működésével kapcsolatban. Miután leszögeztük, hogy nem adott rendezvényekről kéne beszélni, mert azt amúgy is csináljuk, ez után adott rendezvényekről beszéltünk, és a Társaság tevékenységéről. Második nekifutásra már mélyebben szántottunk, legalábbis úgy éreztük: azonosítottunk némely gondokat, amelyek a szervezésekkel kapcsolatban nyögünk, amelyeket már több éve is megfogalmaztunk.
Kiderült, hogy igényelünk sűrűbben ilyen találkozókat, és hogy az elnökségnek jó lenne mentálhigiénés alkalmakat, pl. sörözést szervezni. Jó lenne a napi-havi döntéseken kívül kitérni hosszabb távú tervekre, alapvető céljainkra, számvetésre.
Úgy zártunk, hogy folytatása következik.

Rövid összefoglalást írok most, lesz bővebb idővel. Többen is jegyzeteltünk, írjátok majd meg!

- nézzük meg a dolgozók szemszögéből, az éves szabadság hányadrésze a nyári táborunk?
- nézzük meg a 30 éven felüliek szemszögéből a Társaságot. a mostani működésünkben hogyan tudnak részt venni, mi teszi ezt lehetővé? családosok tudnának részt venni a mostani tempónkban?
- nézzük meg a külföldi Tolkien-társaságok működését, vagy a József Attila, vagy épp Shakespeare társaságokét: évi 2 rendezvény, az egyik tudományos konferencia; idősek sokan; hitelesen működnek
- kívülről nézve HALOTTAK vagyunk. Miért? Tudományos konferencia, LEP több éve nincs, ami hallatna rólunk, ami hirdetéssel jár, médiamegjelenéssel. A Tolkien-kurzus a BTK-n csak szájhagyomány útján terjed, vagy véletlenül.
- Tolkienről alig esik szó köztünk, mint irodalmárról, nyelvészről
- lássuk meg: régen a LEP mozgatta meg az egész társaságot. Most a tábor. A KÖMT meg nagyra nőtt.

Teendők:
- tudományos konferencia. Nekünk keretet kell teremteni, nem előadni ott!
- megjelenés cikkekkel, előadásokkal iskolai újságokban, kari napokon, nyári szabadegyetemeken. Nem mi szervezzük, mi felajánljuk a részvételünket! Közvetítés TLV-s iskolákba.
- hosszabb távú együttműködés vmely ismeretterjesztő egyesülettel, akiknek jó elérése van bizonyos rétegekhez. szintén előadások, vitaestek
- webes hirdetési stratégiát kialakítani

Konklúzió 2006 és 2007 után ismét:
A kreativitásunkkal, a szándékainkkal, a célkitűzésekkel, Tolkiennel minden rendben van.
Máshol van a gond.

MÁSODIK RÉSZ
MIvel van akkor ennyi nyavalygásunk? (vkinek saját magával, csak a társaságra vetíti; vkinek a másik ember kellemetlen tulajdonságaival, vki csak nyavalyog, ezekkel csak egyénileg lehet foglalkozni)
Amit azonosítottunk (ahogy már korábban is, most blogon, és régebben a Hogyan tovább, MTT? topikban):

- nincs elegendő ember? kicsi a létszám? Határozott NEM EZ A GOND a válasz.

- nincs megfelelő ember főszervezésre. Nincs képesség? Nincs motiváció? Túl nagy az elvárás?
Nem elég tudatos az utánpótlás. Mert motiváció van, a képesség fejleszthető, de csak ad hoc lehetőségek vannak.
Gond, hogy korábbi gátlások és jelen információhiány miatt nem jelentkeznek amúgy tettrekész emberek szervezni. Nem tudják, kihez forduljanak, honnan kapnak segítséget, hogyan kell költségvetést csinálni stb.
Az elvárásokfel lettek korbácsolva: a FŐSZERVEZŐ(K)-től emberfeletti erőfeszítés, irdatlan felelősség, a maga műfajában eddigi legjobb rendezvény az elvárás. Kimondva is, és kimondatlanul is. Ez sok főfájást okoz.

- túl sok a nagy kapacitást használó rendezvényünk?

Két konkrét teendő:
1. szervezési útmutatót írunk általánosan, és később az egyes (típusú) rendezvényekhez. pl. Mire kell figyelni, ha MTT-sek étkeztetését szervezed?
Ennek módja:
- nyitunk egy topikot, és beleömlesztjük a közös tudást az MTT-n belüli rendezvények szervezésének közös vonásairól
- néhány tapasztaltabb szervező kigyűjti és megszerkeszti belőle az útmutatót

2. Be kell indítani a szervezők mentorálását, a tudatos segítségnyújtást. Nem lehet megtanulni könyvből a fafaragást pl., ahhoz csinálni kell. Új, elszánt ember rendezvényt szervez: az útmutató alapján tudja, mire számíthat, mi lesz a feladatköre. A szervezés közben meg legyen mögötte vki, akihez fordulhat, aki figyel rá, aki már szervezett olyan rendezvényt, aki felhívja a figyelmet arra, ami eszébe sem jut az újoncnak.

Alapelvek:
- mindig szerezz társat, vitasd meg vele a teendőket, véleményeket TÖBB SZEM...
- mindenkinek joga van ahhoz, hogy a saját hibáit elkövesse, és tanuljon belőlük A CÉL A TANULÁS, nem a tökéletes rendezvény. (Viszont egy-egy rendezvényünknek lehet pénzügyi, az MTT közösségével vagy akár fennmaradásával kapcsolatos tétje, ezért is jó a tanácsadó jelenléte.)

Mivel másfél éve az elnökség tagjai konkrét rendezvényekre felügyelnek (olvasható a hírlevélben, a főoldal MTT-részlegében, és a fórumon is), valamint az elnökségbe általában azok kerülnek, akik szervezkedtek sokat, adott a helyzet, hogy ők legyenek a tanácsadók-mentorok. Másik lehetőség, ha a pályáztatásnál eleve párban jelentkeznek: szervező és tanácsadó.

Cél még egyszer:
- csökkenteni az ismeretlentől való félelmet az útmutatóval
- bátorítani a lelkeseket
- legyen megnevezve, hogy kihez fordulhat segítségért

Még egy gondolat: kevéssé van kapacitás plusz szervezői képzésre, külön alkalmakra; ezért az amúgy is futó rendezvényeinkkel kapcsolatban, élesben oldhatjuk ezt meg, ráadásul személyesebben, gyakorlatiasabban.

FOLYT. KÖV. Itt témában is, egy leendő Mit kell tudni? topikban is, meg élőben is Gomunccsal, a közösségről, meg az egyéni érzésekeről, mert ez most nem fért bele.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385755 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gomuncs
Úgy alakult hirtelen, hogy tudok menni gomuncsra.
Nem ígérem, hogy összeszedett meg ilyesmi leszek, mert előtte reggeltől levéltári gyakorlaton vagyok, de megteszem ami tőlem telik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385723 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gomuncs
Igen tényleg a levegőtlenséggel van a gond, de már javul a köhögésem (reményeim szerint holnapra már nem is lesz)
Egyébként én a CDfűben is mindig rosszul lettem egy idő után:) Biztos mert ott sincsen ablak amit ki lehet nyitni.

Igyekszem jelen lenni:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385709 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gomuncs
Ádám, inkább egy oxigénypalackot hozzál Rabynnak, mert nem a párával van ott a baj, hanem azzal, hogy "elfogy" a levegő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385703 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gomuncs
Rabyn, viszek neked maszkot, ha kérsz.
A pára az csak jót tesz a köhögéssel, barlangokban is azért kezelnek asztmát pl.
Akkor lehet baj, ha penészgombára vagy allergiás.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385702 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gomuncs
Örülnék neki, ha azok, akik nem tudnak jönni, néhány gondolatébresztőt beírnának ide, hogy semmiképpen se maradjanak ki az észrevételeik! ;)
De gyertek minél többen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385697 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gomuncs
Ammenyiben rosszul szellőző helyen leszünk és én még mindig köhögök megint nem fogok tudni ott lenni.
A főnix pincerészei pedig ilyenek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385656 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gomuncs

Leguanember írta: NOVEMBER 27. PÉNTEK 18 órától

GOMUNCS, GOMUNCS, GOMUNCS.

Várunk szeretettel mindenkit.

Hét elején lesz helyszín.


FŐNIX KLUB, Paulay Ede u. 5. a Deák térnél a Bajcsyról jobbra.
18 órától GOMUNCS az MTT-ről, azaz magunkról.

Témák, lehetséges gondolatkörök:
- LEP jelentősége, célja (aktualitása miatt) - ld. topikban
- mik a céljaink most? ennek megfelelően működünk? ld. Manifesztum
- régi önmeghatározásaink, célkitűzéseink - számvetés, ld. korábbi Gomuncs-összefoglalók
- mi alapján mondhatjuk, hogy jól működünk vagy sem mint egyesület/Társaság/közösség?
- rendezvényszervezés: igények, elvárások, lelkesedés, felelősség, profizmus - ld. blogszféra, ill. majd kivonatban

- milyen MTT-tagnak, milyen vezetőségi tagnak lenni? érzések és feltételezések, lehetőségek
- milyen rálátni az MTT-re kívülről? új tagoknak? 13 évesen? 40 év felett?
- szervezőknek: miért csináljuk ezt az egészet? mikor, miért hagyjuk, hagynánk itt az MTT-t?

- mi lesz az MTT-vel, az MTT-ből 5, 10, 25 év múlva? mit szeretnénk? mi kell ehhez?

Lehet mélyebbre is menni, bár nem tudom garantálni a lelki biztonságot a résztvevőnek, nem lévén elegendő képzettségem ehhez: "rosszul érzem magam itt: az MTT miatt, vagy igazából saját magamból ered ez?" vagy hasonló: "válság van: az MTT van válságban, vagy én? milyen válság ez? energia-, érték-, döntési válság?"
De saját magunknak ezeket a kérdéseket jó föltenni, mielőtt belevágunk.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385577 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gomuncs
NOVEMBER 27. PÉNTEK 18 órától

GOMUNCS, GOMUNCS, GOMUNCS.

Várunk szeretettel mindenkit.

Hét elején lesz helyszín.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385499 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gomuncs
nekem nem jó 27., de az egész hétvége egy kisebb fajta halál az előadások miatt, szal tökmindegy :mrgreen: mindenesetre velem ne számoljatok.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385495 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gomuncs
Egyelőre nekem is jó a 27., szeretnék résztvenni.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385489 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gomuncs
Úgy tűnik, nekem is jó lesz a 27. péntek, de túl sokáig nem fogok tudni maradni, mert másnap reggel valószínűleg elutazom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385339 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gomuncs
Akkor legyen 27, nekem 8. Illetve 27....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385323 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Gomuncs
A 27 nekem is jó.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385300 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gomuncs
27.-e biztosan jobb lenne. A most péntek kiesett.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385296 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gomuncs
Hahó!

Most szerda van, és eddig jelzett nekem pozitívan:
Gandalf, Rabyn, Sirgon, Missy és Kincső.

Jelezték, hogy később, spec. 27-én megoldható, vagy épp jobb lenne:
dorw, gillz, Orsie, efkú. (Rabyn is)

Ebből nekem világos a képlet, meg a megoldás is.
Biztos, hogy van x ember, aki nem ír ide, de eljönne pénteken, de a helyfoglalás miatt, meg mert nem szeretnék bizonytalanságot és azt sem, hogy az MTT-önismeretét az MTT néhány izma és csontja, meg egy agyi lebenye folytassa, ezért

GOMUNCS most pénteken ELMARAD,
ellenben
NOVEMBER 27-én, PÉNTEKEN este 18 ÓRÁTÓL
megtartjuk.

KGy-n majd toborzunk még embert, meg addig továbbra is várjuk a konkrétabb kérdéseket, témákat ide a topikba.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385276 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gomuncs
Nov 27 lenne jobb nekem is.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385273 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Gomuncs

Leguanember írta: November 13-a, péntek. Gomuncs 18 órától kifulladásig.
...
Szóval, ki jönne?
Én úgy gondolom, ha nem vagyunk legalább 15-en, akkor legyen november 27. péntek 18 órától. (közben a szombat sztornó, ez a péntek meg jó lett)


Mennék én, de ez a péntek nem jó. (A 27-ét meg tudom még úgy szervezni, hogy jó legyen.) Ettől függetlenül leírnám a gondolataimat, észrevételeimet a felvetett témajavaslatokkal kapcsolatban, aztán majd azt lehet kivesézni jól. Mehet ez így?
(A Főnixbe elméletileg most pénteken mehettek, megkérdeztem. Ha kell a hely szóljatok gyorsan!)

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385264 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gomuncs
F6-kor végzek a Forgách u.-nál, lehetőleg onnét ne legyen a világ végén :) Sirius annyiban szimpibb, hogy központibb helyen van, pl. oda n7 körül odaérnék.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385254 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gomuncs
Sirius. Vagy akár lehet nálam is a Népligetnél. Villám u. 17. Tisztviselő telep. És persze én is jönnék.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.510 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére