Haradi Hagyományok

Több
13 éve 2 hónapja #400310 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Lájk annak a pasinak a videóban... ő is jöhet, nem bánom :D

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400303 Írta: Nati
Nati válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Jó a videó :P Szerintem, ha a fiúknak is lesz a felkar/csuklópánt, akkor azért ez turbános-leples-fejpántosdi nem szükséges, viszont mindenképpen kéne nekik valami ilyen hosszú ing (nyári, vászon, sötét/világos-az hippi/butabölcsész :lol: stílus)

Kicsit off, de főznünk nem kell majd? Mert akkor lehetne kuszkuszt pl.

"Százszorszép jóéjszakát"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400300 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Most ez nagyon off, ne bántsatok, de a legutóbbi pár hozzászólás alapján hirtelen vmi olyasmit képzeltem el, mint a nagyonkúl arab pasi e videó végén... :mrgreen:

Hozhatjátok a lovakat is, srácok. :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400299 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Rambókendőőőőt mindenkineeeek :)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400293 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
A tavalyi nem volt meleg (szerintem). ;)

Morgana írta: A mellényt tavaly eléggé kisajátították a hobbitok, nem? Kivéve, ha pucér felsőtestre, mindenféle csontokkal a nyakatokban akarjátok felvenni :D


Én tavaly is úgy vettem fel, csak csontok nélkül. :D De szerintem lehet nekünk is attól még, hogy tavaly volt a sztúroknak.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400292 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
A mellényt tavaly eléggé kisajátították a hobbitok, nem? Kivéve, ha pucér felsőtestre, mindenféle csontokkal a nyakatokban akarjátok felvenni :D

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400291 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Az egy icipicit meleg ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400290 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
És mellény? :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400287 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
pl fátyol? (muszlin/organza - sosem tudom melyik melyik:P) fiúknak meg valami kevésbé átlátszó anyagból a fejükre meg vmi pánt, ami tartja.. vagy az már azért kicsit túlzás, nem?...

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400277 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Pólónk nem lesz, csapatjelképnek a felkarpánt van előirányozva.
Emellé kitalálhatunk még valamit, ami olcsón és minimális varrással kijön :)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400275 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
A zászló nekem is tetszik, persze arany holddal! (Közben eszembe jutott még egy ötlet, de azt akkor már nem mondom.) :D

Csapatpólónk, vagy más csapatruhánk lesz,és ha igen milyen?

Morgana: szerintem hozd! :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400274 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Van amúgy egy csomó afrikai vegyes, meg némi arab zeném... hozzam? :D
meg tudok még hozzá gyűjteni...

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400265 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Sötét Úr írta: Nem, a fekete zászló az egészen konkrétan a gondoriak (fehér fával) és a númenori kószák (a la natur, minta nélkül).

Na egen, de Mordor zászlaja fekete alapon vörös szem, és ha feketén csinálnák egy vörös kígyót...
De úgyis haradunk a vörös alapnál, úgyhogy mind1 :D

Nem kéne egy kicsit nagyobbnak lennie a holdnak? Hasasabbnak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400264 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Látom, ráéreztetek a H-betűs szavakra, mi is ebből indultunk ki amikor megalkottuk a topicok címeit, sejtettük, h. lesz rá vevő. :D

Haza és Haradás :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: naggyonjó.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400263 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
na igen, nem volt elég fantáziám egy ennyire tekergős kígyóhoz, de jól néz ez ki nagyon:) és bizony arany holdat kérünk, mégsem hódolhatunk be teljesen az unalmas nyugatiak unalmas ezüstholdjainak :roll:

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400244 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Felkarpánt!
(sok itt az exhibicionista nő 8-) )

Zászlóban jó a görbe, meg az egyenes csík is, viszont színekben ragaszkodnék a haradi fekete-vörös-arany színekhez - még akkor is, ha a hold tradicionálisan kék/ezüst szokott lenni
okok: ezek a színek baromira jól mennek egymáshoz
szívesen őrizném ebben a hagyományt - a formák, ruhák, kiegészítők már úgyis a mi fantáziánkat tükrözik majd

és a vörös legyen az alap, ez egyértelmű...

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400239 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Egy zászlóötlet:

De tőlem lehet egyenes kígyóval is.... (Részeg kígyó? :D )
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400237 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Sötét Úr! Neked a rendemben lenne a helyed!!!!
Majdnem ráköptem a Haradicsomlevest a monitorra!
De vigyázz mert ha magadra haradítassz akkor a haradványaidról sem ismernek fel! :D :D
ÁÁÁÁ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400233 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Nem, a fekete zászló az egészen konkrétan a gondoriak (fehér fával) és a númenori kószák (a la natur, minta nélkül). A gondori minta miatt elképelhető, hogy Minas Tirith polgárai is azt szeretnének majd, és inkább meg is kellene hagyni nekik - több joguk van rá, és mi, szakadárok, szeretnénk bebizonyítani ugyebár, hogy mennyire frankók vagyunk, tök rendesek, udvariasak, szépek - na jó, kicsit nomádok, túlságosan is egyenes beszédűek, meg igazság szerint tökre utálhatjuk, hogy mindenki gyanakvóan néz ránk, de mi már a jó oldalon állunk, és ezt éreztetnünk is kellene szerintem. Szóval ne gondori feketében, hanem szép haradi vörösben gondolkodjunk. Tudjátok, Haza és Haradás!

(Előre össze kellene gyűjteni az összes ostoba szóviccet, hogy a többi csapat olifántja alól kifogjuk a homokot, vagy mi. Szóval mi, haradiak tök haradó szelleműek vagyunk, nem vagyunk haradtartóak, és ha felbosszantanak minket, az sem haradandó... Jaj! Ne haradudjatok...)

Csak ki ne találja senki, hogy mi, hűséget fogadottak, Harad Light vagyunk, és legyen a zászlónk rózsaszín... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400218 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
A csuklópánt szerintem is jobb mint a felkarpánt :)
Fekete alapszínű zászló nem lenne egy kicsit mordorias? Tőlük akarunk elvállni :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400200 Írta: Nati
Nati válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Támogatom az egyenes, merev kígyó ötletét :D Egyébként szerintem az sem lenne egy rossz verzió, hogy teliholdban a kígyó...
Viszont alapszínnek inkább fekete, azon jobban érvényesül az összes többi szín. És csuklópánt, nem felkarpánt, mert sokkal praktikusabb, utána is hordható, viselni is egyszerűbb :)

"Százszorszép jóéjszakát"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400193 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Athramien írta: viszont mind a kígyó, mind a hold viszonylag egyszerű minták


A holddal egyetértek mert csak két görbe vonal, a kígyó viszont hullámos mint a fene és összevissza görbül...semmi egyszerű nincs benne. Javasolnék egy apró kék oválist a zászlóra a kígyó feje mellé, és akkor rajzolhatunk egy merev, egyenes kígyót! :) :) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400165 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
én is a felkarpántra szavaznék, a zászló ötlet meg tetszik nekem is, viszont mind a kígyó, mind a hold viszonylag egyszerű minták, ezen kívül a vörösön a világos festék annyira nem látszik szerintem, ezért még az egy ötlet, hogy ezeket anyagból varrnánk rá, és festés inkább csak díszítés lenne

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400145 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Felkarpántra :mrgreen: thx!

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400144 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Sötét Úr írta: Zászlónak meg javaslom, hogy a vörös alapot tartsuk meg, és a fekete kígyót kombináljuk arany (sárga) holdsarlóval. Mégpedig a lefelé hasas, bárkaszerű változattal. Ithilien a Hold után kapta a nevét, és a keleti népeknél (Középfölde esetében déli vagyunk, de hát sagt schon) kiemeltebb fontosságú, mint a gyilkosan perzselő nap.

Ez tetszik, nagyon. :) Csak két szín kell hozzá, lehet sablont gyártani hozzá, tök hamar meglenne (akár még pólóra is seperc alatt felfesthető).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400143 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

gillz írta: Olosta: köszi :D
Ha meg tudod mutatni a hajlítást, akkor a családfőinkkel együtt nekiülnénk egy délutánt hajtogatni, hogy táborban ne kelljen.

Honnan szerezhetünk drótot, és mekkora mennyiségben érdemes? Mert akkor ez is felkerül a rendelési listánkra.


Egyik hétvégén inkább (szombaton, mert a vasárnapok általában nem jók nekem), összeülhetnénk, és tartok egy kis gyorstalpalót. ;)

Felkarpántra, vagy csuklóra szerelhető karperecre gondoltatok inkább? (én az utóbbit javasolnám, mert kevesebb anyag kell bele, meg talán a tábor után is jobban használható)

Beszerzési hely: Bronzker (árak nincsenek az oldalon, de tudok mondani)
Min. 1,5 mm-es lágy vörösréz kell, de lehet 2 mm-es is, a mennyiség a mintától függ.
Van is ötletem most hirtelen a mintára, ha időm is lesz, csinálok egy prototipust, és megmutatom. ;)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400138 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Grondir írta:

gillz írta: Grondir: ruhét kevésbé valószínű, hogy varrunk, bár, ha van varróképes ember... :D


Akkor nem értem! :D


Aki, amit be tud szerezni, az ilyenekben gondolkodhat :D mittomén, én igyekszem minél több nagy kendőt hozni, kitűnő szoknyákat és ruhákat lehet belőlük faragni (lásd Mau és Nimdorc :D ). Meg tudom, hogy mostanában divat a nagyfenekű nadrág a csajoknál, és az történetesen ideillik.
8-)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #400136 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Naná, hogy erőteljesen támogatom az egyiptomi vonatkozásokat! Zászlónak meg javaslom, hogy a vörös alapot tartsuk meg, és a fekete kígyót kombináljuk arany (sárga) holdsarlóval. Mégpedig a lefelé hasas, bárkaszerű változattal. Ithilien a Hold után kapta a nevét, és a keleti népeknél (Középfölde esetében déli vagyunk, de hát sagt schon) kiemeltebb fontosságú, mint a gyilkosan perzselő nap.

Javaslom még meghonosítani az arab "máles" szót, aminek a jelentése helyzettől és hanglejtéstől függően "sajnálom", "így jártál", "na és?", "kopj le", "aggyegycigit", stb. Hasonlóan hangulatos dolog lehet az "insallah" mintájára az "inseru" ("ha isten is úgy akarja", "majd meglátjuk", "majd ha piros hó esik").

Ami a ruházatot illeti, spoiler: az én fő ruhadarabom bizony egy fehér dzselabija lesz...
Utolsó szerkesztés: 13 éve 2 hónapja által. Indoklás: sagt schon az sch-val van....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400134 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

gillz írta: Grondir: ruhét kevésbé valószínű, hogy varrunk, bár, ha van varróképes ember... :D


Akkor nem értem! :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400132 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Olosta: köszi :D
Ha meg tudod mutatni a hajlítást, akkor a családfőinkkel együtt nekiülnénk egy délutánt hajtogatni, hogy táborban ne kelljen.

Honnan szerezhetünk drótot, és mekkora mennyiségben érdemes? Mert akkor ez is felkerül a rendelési listánkra.

Grondir: ruhét kevésbé valószínű, hogy varrunk, bár, ha van varróképes ember... :D

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.213 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére