Haradi Hagyományok

Több
13 éve 2 hónapja #402200 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
A Kamâtô a mi (haradi) szavunk Haradra. :D (Akár lehet kamâte a melléknévi alakja, és innen népnév, nyelv neve.) Részemről erőteljesen lobbizok az Iruhinním és Zau-Dzseszeru családnevekért, a földrajzi tagozódást nem tartom annyira jónak. (Nem annyira névszerű szerintem - még ha konkrét helyeket jelölnének, oké, de olyat meg nem igazán ismerünk...)

Grondir: Szerintem a Kamâtô éppen ez - meg az eltorzított adúni és egyiptomi szavaink... :) ;) De arabból is vehetünk át, már javasoltam is kettőt: az ins'Eru (ins'Allah) és a máles szókat. Folytathatjuk a listát!

Emlékeztetőül:
  • ins'Eru (ins'Iru?) - "ha isteni is úgy akarja", pontosabban "isten akaratával"
  • máles - szövegkörnyezettől függően "sajnálom", "majd később", "kár", "menj a fenébe", "ez van", "így jártál", stb...
  • em hotep - "béke veled" (nagyon formális köszöntés) (ja, ez tulképp spoiler volt, de még elfér) - rövidült alakja a "hotep" (béke)
  • múmakil - olifánt - szerintem használhatjuk a "marha" pejoratív jelző megfelelőjeként is :)

[center:2cewk43b]
Henu-köszöntés[/center:2cewk43b]A többi kéztartásról egyelőre nem találtam meg a képeimet... :) (Kb. 7000 átnézendő van...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402196 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Akkor Kamato? Kamate? Mint törzsünk neve? :D Vagy az legyen az egyik törzsi rituálénk?

családnevek
Iruhinním & Zau-Dzseszeru: ezek lehetnek családnévként is akár, és akkor kb két nyelvjárásban jelentenek hasonlót, de nekem tetszik Cucc földrajz dolga is.

Ezt estig el kell (és el fogjuk) dönteni.

Grondír: mire gondolsz? Melyik szavakat? HA úgy általában, h alkalmazzunk bizonyos kifejezéseket szóban, akkor simán, csak hozzon valaki szószedetet :D Mmint, komolyan.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402179 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Athramien írta: nem tudom, próbáltad-e már ezeket a spray-ket, (vagy nem ezekre gondolsz?) de sztem kicsit nekünk túl intenzív a színük, viszont létezik ilyen kis elvileg egy hajmosásos tasakos hajfesték...


De a spray-kre gondoltam, és igazából csak feketére, mert nem akarom hosszabb ideig befesteni a hajam, még ha az csak pár nap is. :D

A nevek sem rosszak! ;)

Akkor most azzal mi van, amit említettem, hogy valami nyelvből vegyünk át szavakat?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402158 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Nekem tetszik az Iruhinním & Zau-Dzseszeru megosztás... :D És igen, az idejológia is, miszerint mi már tiszták vagyunk Eru előtt! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402140 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
egy otlet - amit persze el lehet vetni, ha tiltakozas van - a ket csaladot elnevezhetnenk az alapjan, h foldrajzilag honnan jottek (ami ha akarjuk, igazabol semmilyen gyakorlati dologgal nem jar, pusztan a megkulonboztetes miatt): lehetnenk 'hegyi' es 'sivatagi' haradiak, vagy 'deli' es 'eszaki' haradiak, vagy 'keleti' es 'nyugati' haradiak, igy a kozos csaladi szarmazas is meg lenne ideologizalva =)

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402136 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Urídrím :D D ha kockás szoknyában járnánk, talán :mrgreen:

Az Íruhinním egész pofás, akár hívhatjuk így magunkat törzsileg, hm? Vagy Zau-Dzseszeru, mint önmeghatározás. Ezt asszem át is veszem ezennel, úgyhogy én magunkra szent népként fogokhivatkozni többek között 8-) elvégre mi visszaszereztük Eru előtt a tisztaságunkat (aazal, hogy ellenálltunk a gonosznak), ellenben a többi pogány haradi rokonnal.

Ja, ha valaki nem látta volna, a családokat beírtam a közlemények topikba :geek:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402120 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Ha megnézed az általam beidézett szöveget, a második fele francia ;) Egyébként a Google Translate szuahéliként ismeri fel, de nem érti. :D :D :D És igen, maori nyelvű az eleje.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402117 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Sötét Úr írta: Valaki közülünk tud franciául?

Akár csak lefordítva is jó lenne (ha a Google Translate nem tévedett hatalmas nagyot...)

en.wikipedia.org/wiki/Haka Hát, valószínűleg Maoriul van, Új-Zéland nyelvén

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402116 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Családnevek:

Megint csak csúf, eltorzított adúni nevek:
* Bákitabdahé ("érinthetetlen --> a "Ne érj hozzám!" adúni felszólításból)
* Urídrim ("hegylakók")
* Nékarasa ("mi, vörösök")
* Agannâlô ("halál-árnyék")
* Îruhinním ("Isten Gyermekei")
* Zabathânunakka (kb. "szerényen érkezett" - az olaszban vannak ilyen jó nevek, pl. Benvenuto, de aranyos pl. a bolognai hercegi család neve is: Bentivoglio - kb. "nagyon szeretlek", vagy Malatesta "betegfejű", stb. Totál elférnek ilyen nevek.)

Egyiptomi nevek (kissé eltorzítva):
* Szauenré - Ré Fiai / Ré Oltalmai (az írásmódban eltér)
* Khredu-en-Ré - Ré Gyermekei
* Szadzsuu - Hegyek emberei / Gonoszak emberei
* Neniu - lusta, nemtörődöm nép ;)
* Khemiu - tudatlan nép :) (Mit, hogy mi ártottunk volna? Ugyan, mi nem is tudtuk, hogy a gondoriak nem törik össze az egyszer már használt edényeket...)
* Szekhemu - a hatalommal bírók
* Zau-Dzseszeru - Vörös/Szent nép ;)
* Auu - oroszlánok ;)

Egyéb névötletek:
* Sutty! - ("Lágy tavaszi szélben sebesen suhanó nyílvesszők népe")


Ha van esetleg jelentésbeli ötletetek, megpróbálhatom lefordítani egyiptomira vagy adúnira. (Egyik sem lesz pontos, vagy egyszerű... :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402113 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Sötét Úr írta:

Adanedhel írta: Legyen Kamaté

:D

Ez csak nem hagy nyugodni... Leszedtem a videót is, zenét is, és viszem majd.


Igen! Csináljuk meg ilyen törzsi rituálénak, vagy nemtom!!!!
Csak persze átírt szöveggel. :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402112 Írta: Nati
Nati válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Khm...francia szakos bölcsészként jelentkezem a fordításra 8-)

"Százszorszép jóéjszakát"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402107 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Adanedhel írta: Legyen Kamaté

:D

Ez csak nem hagy nyugodni... Leszedtem a videót is, zenét is, és viszem majd.

Valaki közülünk tud franciául?

Szöveg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • renus
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #402104 Írta: renus
renus válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
A családneveknek fantázia alapúnak kell lennie, vagy már létező tolkien mitológiai nevet kell választani?
Bocs ha hülyeséget kérdeztem. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #402086 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Következő programpotn: a családoknak válasszatok nevet- szerepe lesz, a többi táborszervezők is szeretnének titeket valahogy hívni :) És én meg úgy tudok nektek topikot generálni.

Koncepció az, hogy Áfi vagy Silcucc közelebbi ismerőseihez, rokonságába tartoztatok már régebben is, és az új törzs megalakulásakor alakultak ki pont ezek a családok. Ergo nem ötelezően van vérségi, családi kötelék, ellenben nem lehetetlen.

Nos?

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401977 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
ellenben valaki, aki ráér, lenne olyan kedves lefordítani a házirendet Petr-nek? mert ez lenne most talán a legfontosabb, a többit tényleg elintézem hétvégén neki =)

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401858 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Sötét Úr írta:

Adanedhel írta: Legyen Kamaté

:D

Ez quiba S'ott yo! Totálisan építhetnénk rá, csatakiáltás, jelszó, országnév, csapatelőadás, rituálé, (h)arcfestés, minden megvan belőle :D De hogy ne legyen annyira egyértelmű az eredet, maradhatna a név Kamâtô:

Kamâtô, Kamâtô, ora horo!

:lájk: × 10^23!!!!!!!NÉGY!!!!!4!!

So, I just wrote that this video can solve all of our needs: we can use it for battle cry, slogan, coutry name in our own Haradian lang, we can make our performance based on it, and even a rituals, face paintings.

Previously there was a question about the Haradian name of our country and I suggested that we could use Kamâtô, as it means in adúnaic "Black (fertile) Land", and it origins from the old Egyptians word for their own land "Kemet" of the same meaning. (We will use some ancient Egyptian customs as Haradian traditions, e.g. never bend ourselves at greeting, and stare to the other's eyes, holding one fist over the heart, and the other to the air, etc.) This thread led to this video which I found irresistible.

gillz írta: valaki egy angol összefoglalót tudna írni Petr-nek?

Why, Google Translate is a permanent source of endless fun. (Yep, it's true, you won't actually understand what are you laughing at. You will laugh at not-understanding. But it brings endless joy and happiness, and this way makes the world to a happier [and more stupid?] place. The Funny Farm, as Napoleon XIV [Jerry Samuels] wrote in the 60's.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401848 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Adanedhel írta: So, do we have to use english allways, vagy sem? Mert nem mindenki can speak english :D


no, not always, but if you speak and you want to practice and you want to share your toughts with us, then please write a little summary to your comments too, just to be fair with Petr. but it's not a must. and of course, you can still post in magyar too ;)

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401847 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
So, do we have to use english allways, vagy sem? Mert nem mindenki can speak english :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401845 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
ok, szoval gillz keresere:

Dear all,

if you speak english, please get used to use it on the forum as well, because we have a foreign Haradian Fighter in our clan too. =) if you share any content, please write a little summary in english too, to help Petr understand us better. (he speaks a little hungarian too, so maybe he can understand some of your comments, but it's also a good training for us =))) )


Dear Petr,

WELCOME to Harad, feel free to ask, comment and do all the other fun-stuff we're doing right now. =) /in a couple of days I'm trying to make a little summary for you about the things we discussed or/and decided until now, but I'm a bit busy right now, so maybe you can ask others too, for example, mogy is also a proud haradian ;) and you know her, if I'm right /

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401835 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
ha lesz idom, en irok neki szivesen, csak nem tudom, mikor erek ra ugy komolyabban. igyekszem este osszedobni neki egy velosebb osszefoglalast, ha az jo, de hova kuldjem? szolsz neki, h kuldjon PM-et? =)

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401832 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Azon gondolkoztam, hogy van nekem egy tüzes ördögbotom, ha igény van rá, leporolhatom (és igyekszem majd felfrissíteni a zsonglőrtudásomat is). ;)
Meg akinek van, hozhatna meteort, mer' az milyen jól néz már ki. Ha kell, alappörgetéseket meg tudok mutatni (nem sokat ismerek én sem). :)
Akár csapatelőadáshoz, akár spontán haradiaskodáshoz szerintem nagyon menő lenne! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401821 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
szasztok,

valaki egy angol összefoglalót tudna írni Petr-nek? :mrgreen: én nem érzem magamat ebben elég erősnek, de szükség lenne rá, hogy tudjon velünk ötletelni, akárfórumon keresztül.

A fordítót esetleg kinevezzük fő-fő délharadi tolmácsunknak, s kaphat plusz puszit minden csajtól/fiútól :D

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401801 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Adanedhel írta: Legyen Kamaté

:D

Ez quiba S'ott yo! Totálisan építhetnénk rá, csatakiáltás, jelszó, országnév, csapatelőadás, rituálé, (h)arcfestés, minden megvan belőle :D De hogy ne legyen annyira egyértelmű az eredet, maradhatna a név Kamâtô:

Kamâtô, Kamâtô, ora horo!

:lájk: × 10^23!!!!!!!NÉGY!!!!!4!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401794 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Adanedhel írta: Legyen Kamaté :D


:lájk:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401793 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Legyen Kamaté
:D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401791 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Grondir írta: Akarhatunk! :D Meg arra gondoltam Haradra is lehetne más szavunk/nevünk!


Harad ugyebár a "dél" szóból származik. Az óegyiptomiban az "semá". A déli föld "ta semaet" vagy "ta semat" lehet - ebben azonban már nem vagyok egészen biztos.

Találtam viszont egy nagyon érdekeset...

[url=http://lalaith.vpsurf.de/Tolkien/Grammar.html:33j3ocyj]Lalaith az adúni nyelvről[/url] írta: 4: Bârun-Adûnô rakkhatû kamât sôbêthumâ Eruvô ...
The Lord of West / broke asunder / earth / assent-with / of God

* Bârun-Adûnô: A compound comprising of a Subjective noun (from the Normal bâr) and the Gen. Neut. Sing. of adûn.
* rakkhatû: an impersonal verb (as may follow a Subjective), the past tense Sing. of *rakhat-. The suffix indicating number is the same as in I/1.
* kamât: object noun in Norm. Neut. Sing.. The similarity of kamât with Egyptian kemet "Egypt", lit. "Black earth", is maybe not accidental
* sôbêthumâ: an attribute, the Instr. Neutr. Sing. of *sôbêth with a suffix corresponding to the Instr. Masc. Sing. -ma that was specified by Lowdham.
* Eruvô: the attribute of the attribute, a Gen. Masc. Sing. of Eru. The Genitive involves the glide consonant -v-.

Ezen az alapon - Kamâtô? Sajnos hihetetlenül fáradt vagyok, nem tudom kibogarászni a hivatkozott útmutatóból... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401765 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Grondir írta: Hoz valaki fekete, vörös hajszínezőt, lemosható hajfestéket (vagy hogy hívják)?


nem tudom, próbáltad-e már ezeket a spray-ket, (vagy nem ezekre gondolsz?) de sztem kicsit nekünk túl intenzív a színük, viszont létezik ilyen kis elvileg egy hajmosásos tasakos hajfesték pl Szépségpalotában lehet kapni pár száz forintért, és gyakorlatilag 2-3 hétig tart, amíg teljesen eltűnik. Persze ez hajszín és minőség függő, meg számolni kell azzal, hogy egy vörös festék esélyes, hogy narancssárga/rózsaszín lesz pár mosás után egy szőke hajon.. de Halloweenkor pl Yzak ilyen festékkel volt csillogós Twilight vámpír, neki pl teljesen normálisan nézett ki a kopás is..

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401759 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

gillz írta: juteszembe:

akartok-é törzsünknek nevet? :mrgreen:

Persze! :D
Meg kéne valamilyen jelmondat is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401748 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

mogy írta: Épp tegnap voltam a Kreatív hobbiban (a westendben egy darab piros tetováló filcük van épp, de állítólag már rendeltek), szóval ott mondta a csaj, hogy a filc az olyan, hogy egy alapos fürdés és lenn van. Nem tudom, van-e nekik, az érdeklődőt átküldték a Kálvinra, de van KH az Alléban is, ha valaki arra jár. Árat nem tudok mondani.


én saját/közeli ismerős tapasztalatából mondom, hogy a tetoválófilc két napig simán bírja a bőrön, akármennyire vakarod lefelé. (mondjuk az én bőrömön a rohadt szórakozóhely-pecsétek is képesek 3-4 napig láthatóan megmaradni...) de a lényeg az, hogy nyoma mindenképpen marad egy mosdás után, max. tényleg nem lesz uo. intenzív, mint előtte, de azért látszani fog ;)

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #401741 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Akarhatunk! :D Meg arra gondoltam Haradra is lehetne más szavunk/nevünk!

Hennát, mi egyebet én is vállalok szívesen! 8-)
Hoz valaki fekete, vörös hajszínezőt, lemosható hajfestéket (vagy hogy hívják)?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.220 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére