Haradi Hagyományok

Több
13 éve 2 hónapja #400124 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

gillz írta: [...]Illetve közös jelképnek a törzsfőséget jelképező karpánt egyéniesített másolatait gondoltuk, valami hajlított fémdrótot, amit aztán mindenki saját ízlése (és fémallergiái) szerint díszít, bevon, befest, aggat tollat-gyöngyöt nemtommit rá.


Hmmm.... testhez álló feladat. :D :drótékszerész:

Ha lehet egy javaslatom: vörösréz. Még a csapatszínekhez is megy, és megvan az a jó tulajdonsága, hogy viszonylag olcsón, nagy tételben beszerezhető (ha kell forrás, szóljatok ;) ). Valamint mivel nikkelmentes fém, nem okoz allergiát, max. kicsit elszínezi az ember bőrét, de az szappannal lemosható. ;)

Esetleg (!!!) ha időm engedi (!!!), és van rá igény, hajlíthatok tovább díszíthető alapokat.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400099 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

Sil írta:

gillz írta: fekete, vörös, arany a fő vonulat, nem feltétlenül ebben a sorrendben :D
pontosabb rgb-kódot majd határozzunk meg közösen (bár a feketére vannak ötleteim :D )

Remek, nagyjából erre gondoltam én is, bár kicsit kevesebb feketével (az olyan mordorias). Nézegettem a filmes dizájnokat, azok nem tűnnek túl használhatónak, mert ők eléggé afrikaiasra vették a figurát (pl fonott vértekkel és csontcuccokkal, kevés fémmel).


Harad elég nagy, a déli részei inkább afrikai hangulatúak, az északibb, Gondorhoz (és Mordorhoz) közelebbiek meg arabosabbak.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400098 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Szerintem megmaradhat valamilyen formában a vörös alapon fekete kígyó! Ha mégis más lenne szerintem akkor is maradjon a vörös alap. Vagy lehetne felkelő nap is, de az meg pont nem lenne jó vörös alappal. :D

gillz írta: sok kendő, tollak, gyöngyök, buggyos, törökös nadrágok, saruk, arabos fátylak, hastáncos ruhaelemek, férfiaknál nyilván ennek megfelelően bő szabású nadrágok, ingek stb.


Ezeket is megfogjuk csinálni magunknak?

Szerintem a fehéret is felhasználhatjuk, igaz, arra nincs utalás Tolkien-nél, de ilyen déli, keleti sivatagi népeknél alap.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400095 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
szerintem törzsenként van külön zászló is.

Mi nyugodtan találjunk egy közös bármilyet, mert gyakorlatilag új törzzsé alakultunk a fegyverletétel következtében és Ithilien földjeinek ígéretére. Az az irányelv, hogy a tábor asszem második napja végére legyünk meg a zászlóval. Ha megvan az alapszín, meg egyebek hozzá, akkor majd olyan anyagot rendelünk as usual.

Jelmezben is kezdjetek el gondolkodni, a mi ötleteink:

sok kendő, tollak, gyöngyök, buggyos, törökös nadrágok, saruk, arabos fátylak, hastáncos ruhaelemek, férfiaknál nyilván ennek megfelelően bő szabású nadrágok, ingek stb.


Illetve közös jelképnek a törzsfőséget jelképező karpánt egyéniesített másolatait gondoltuk, valami hajlított fémdrótot, amit aztán mindenki saját ízlése (és fémallergiái) szerint díszít, bevon, befest, aggat tollat-gyöngyöt nemtommit rá.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400091 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
És mi lesz a zászlónk? Haradnak ugye van az a fekete kígyó vörösben, de hogy van ez, az az összes törzs zászlaja, de mindnek van egy külön is? Tehát mint pl van egy ország zászlaja, de a városoknak, falvaknak is van saját?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400090 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok

gillz írta: fekete, vörös, arany a fő vonulat, nem feltétlenül ebben a sorrendben :D
pontosabb rgb-kódot majd határozzunk meg közösen (bár a feketére vannak ötleteim :D )

Remek, nagyjából erre gondoltam én is, bár kicsit kevesebb feketével (az olyan mordorias). Nézegettem a filmes dizájnokat, azok nem tűnnek túl használhatónak, mert ők eléggé afrikaiasra vették a figurát (pl fonott vértekkel és csontcuccokkal, kevés fémmel).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400089 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
fekete, vörös, arany a fő vonulat, nem feltétlenül ebben a sorrendben :D
pontosabb rgb-kódot majd határozzunk meg közösen (bár a feketére vannak ötleteim :D )

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #400088 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Csapatszíneink vannak már?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399896 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
Vannak már koncepcióink, majd szeretnénk titeket is bevonni a roppantmód kreatív ötletelésbe meg minden, lévén Haradról elég keveset tudunk. Tehát a maradékot kitaláljuk.

Amit tudunk, az az, hogy sok törzs van Haradban, és mi eredetileg nem egy törzsből valók vagyunk, hanem azok vagyunk, akik elég... khm... okosak és előrelátók voltunka hhoz, hogy felismerjük, a Sötét Úr nekünk nem jó, nem akarunk nazgúlok rabszolgái lenni, meg az orkok is csúnyák, és Mordor alapvetően nem tudja nekünk azt nyújtani, amire igényünk lenne.
Tehát letettük a fegyvert a fényestekintetű másik oldal előtt - hátha jobb lesz nekünk attól, hogy nem háborúzunk Gondorral, emberekkel és szép tündékkel barátkozunk a mosdatlan keletlakók és még büdösebb orkok helyett.

Hangulatra közelkeleties, törökös, arabos, akár egyiptomias (:D) hatásokat szeretnék elérni, ezen az asszociatív vonulaton induljunk majd el.

MAjd még írogatok.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399882 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haradi Hagyományok
"Harad nem egységes ország, különböző törzsek laza szövetségéből áll,
melyet leginkább a közös ellenség tartott össze: északi szomszédjuk,
Gondor. Noha őseik a legelső númenori telepesekkel jó viszonyt
ápoltak, az elmúlt századok során Mordor szövetségesei voltak.
Szókimondó, titokzatos, egzotikus nép, amely ragaszkodik saját
hagyományaihoz és kultúrája élesen elüt a "nyugatitól".
Mottó: "Mások vagyunk mint Ti, ezért jól látjuk a hibáitokat."
A telepesekhez csatlakozó nők vezette törzset valami varázslatosság lengi körül."

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #399457 Írta: gillz
Haradi Hagyományok téma létrehozva gillz által
Ez leszel.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.151 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére