Boromir (Sean Bean)

Több
20 éve 8 hónapja #169380 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Sztem nem az apja akartából akarta elvenni a gyűrűt, mivel, mikor utoljára beszélt az apjával, még a Gyűrű létezéséről sem tudott...
Meg a végén nagyon is látszik, hogy telj. a hatalmába kerítette.
Egyébként ugyanúgy vagyok vele, mint Kerub :roll:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167914 Írta: Kira
Kira válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Kerub írta: Én is nagyon örülök, hogy Sean B. játsza Boromir szerepét. Ő az egyik kedvenc színészem. Viszont annak nem örültem, hogy Boromir jobban szomjazik a gyűrűre mint a könyvben. Ugyan ez a problémám Faramirral is. Miért kell ennyire átírni a szerepüket? Ha konfliktust akarnak csinálni akkor tegyék azt máshogy!


Sean Bean nagyszerű színész, kár hogy filmjei 90%-ban meghal a drágám (kivétel a Sharpe sorozat)....
De....
Hogy érted, hogy Boromir jobban szomjazik a Gyűrűre, mint a könyvben?
Dénethor az, aki megcsavarta a dolgokat. Boromir csak megpróbál engedelmeskedni egyrészt apjának, másrészt a tanácsnak. Bármit is választ, a becsületét elveszíti .... így, bár fáj ezt mondanom, lehet, hogy jobb neki holtan. A szerepük sem nagyon lett átírva.... Pls. fejtsd ki bővebben ezt.

boromir.50megs.com/cgi-bin/i/gallery/Boromir/2/5.jpg
TTT ex.ver-ből tök aranyos kép. És egész biztos vagyok benne, hogy volt már belinkelve... :?

Sziasztok!

"Spread your little wings and
Fly away, Far away, Fly away" - Queen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167899 Írta: Kerub
Kerub válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Én is nagyon örülök, hogy Sean B. játsza Boromir szerepét. Ő az egyik kedvenc színészem. Viszont annak nem örültem, hogy Boromir jobban szomjazik a gyűrűre mint a könyvben. Ugyan ez a problémám Faramirral is. Miért kell ennyire átírni a szerepüket? Ha konfliktust akarnak csinálni akkor tegyék azt máshogy!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167491 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Flóra írta: Szvsz Boromir a filmben sokkal jobb, mint a könyvben(lehet persze, hogy ez is csak Seannak köszönhető :D ).

A könyvben is nagyon jó Boromir, csak meg kell látni. Amikor először olvastam a könyvet, meg utána, amikor zsinórban többször elolvastam, Boromir egy meglehetősen sötét alakként élt a képzeletemben. De aztán évekig egyszer sem olvastam. Aztán mikor megtudtam, hogy film készül belőle, és a honlapon megláttam a szereposztást, és láttam, hogy Sean fogja Boromirt játszani, azt gondoltam, milyen remek választás. Akkor újraolvastam a könyvet, és megláttam Boromir pozitív vonásait a könyvben, amiket előtte nem láttam... A bátorságát, a gyakorlatias bölcsességét, és még sokmindent, amin korábban átsiklottam, mert csak azt láttam, amit a Gyűrű hozott ki belőle...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167446 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Artemisz: én spec nem is figyeltem, na majd még látni fogom többször akkor kikockázom legfeljebb:D :D

Egyetértek azokkal akiknek a filmben igenis Sean miatt szimpibb ovlt Boromir,
ugyanis én gyűlöltem, majdnemhogy örültem hogy nyekk....
de a filmben imádtam és megkönnyeztem...

amit nagyon díjazok a 2. rész bővítettjében, hogy bemutatja az apa és a két fiú viszonyát....

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167437 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Artemisz (Celebthil) írta: Apropó: Itt vannak sokan, akiknek szeme több mindent lát, mint az enyém.
OKOSKÁIM! Ki figyelte, A KORONÁZÁSON ARAGORNON RAJTA VOLT BOROMIR KARVÉDŐJE??!
Azt láttam, hogy a Helm-szurdokban igen, de azt reméltem, ennek még nagyobb jelentősége lesz, ha Aragorn Gondorba megy..


Én úgy emlékszem, hogy a koronázásnál főleg Aragorn arcát mutatják, vagy pedig épp olyan szögből látszik a keze, hogy véletlenül se látható a karvédő. Bár lehet, hogy túl sok mindent várunk már igy is a bővitett változattól,de azért talán majd megemlitik valahol. :wink:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167280 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Flóra írta: Szvsz Boromir a filmben sokkal jobb, mint a könyvben(lehet persze, hogy ez is csak Seannak köszönhető :D ).

Nem is az, hogy jobb, csak JOBBAN KIJÖN A POZITÍV OLDALA!!
A könyvben ez utóbbit inkább csak a visszaemlékezésekből ismerhetjük meg... :?


Sil, GYÖNYÖRŰŰ KÉP!!!

Apropó: Itt vannak sokan, akiknek szeme több mindent lát, mint az enyém.
OKOSKÁIM! Ki figyelte, A KORONÁZÁSON ARAGORNON RAJTA VOLT BOROMIR KARVÉDŐJE??!
Azt láttam, hogy a Helm-szurdokban igen, de azt reméltem, ennek még nagyobb jelentősége lesz, ha Aragorn Gondorba megy..

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167050 Írta: Flóra
Flóra válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Szvsz Boromir a filmben sokkal jobb, mint a könyvben(lehet persze, hogy ez is csak Seannak köszönhető :D ).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #167015 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Én nem mondtam, hogy Boromir rossz... sőt, a szememben nagyon tisztességes és becsületes, hiszen valóban csak a hazáját akarta megvédeni a Gyűrű hatalmával. És mondom, az hogy beismerte tévedését, s utána a hobbitok védelmében esett el, mindennél jobban megmutatja, hogy milyen jó ember.

Elrondhoz annyit, hogy igazad van. :wink: Csak lévén félig tünde, talán jobban felül tud emelkedni olyan hibákon, amikbe az emberek belesnének. És persze nagyon bölcs is, és hamar átlátja a helyzetet.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166972 Írta: Kira
Kira válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Ellana írta: Igen, Boromir számomra is emberibb volt, mint Elrond, vagy akár Aragorn. (Nem mintha őket nem szeretném, nagyon is! Mielőtt még megköveztek.)Mert az utóbbi kettő olyan...tökéletes... és ezért egy kicsit távolabb állnak tőlem.

Izéka. Aragorn a Hős. Ő tökéletes, ember létére, egyértelműen. Azonban Elrond... ő nem ember. Félvér, s mint ilyen egyik világ sem tudhatja igazán a magáénak. Ráadásul sokat megélt, megfáradt lény... Bár a szememben tökéletes :P , de nem az.

Ellana írta: De Boromir vitéz harcos, becsületes ember, de ő nem tökéletes. Mert őt megkísésrti a Gyűrű, ő nem igazán érti annak erejét. De végül megbánja, amit tett... szóval szerintem tényleg ő a legemberibb az összes szereplő közül.

... aki mindennél jobban szereti a városát és a családját.
A Gyűrű itt támadja, ezt a rajongó szeretetet, hiszen megmenthetné Gondort vele... S az, hogy mégis elfogadja a tanács döntését, még jobban emeli az értékét. :) Ráadásul van egy olyan érzésem, hogy materialista a drágám, azaz a kézzel fogható, bizonyított dolgokban hisz csak. Amíg nem látja, hogy mire képes a Gyűrű, addig nem tartja veszélyesnek. :( Szegény-szegény Boromir....

bye,

"Spread your little wings and
Fly away, Far away, Fly away" - Queen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166947 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Kira írta: Hi all!

És Boromir a kedvenc emberem, főként azért, mert emberi. :) Najó, azért az élmezőnyben ott van Faramir és Éomer is, de ... Nem tudok igazán dönteni...

bye.


Igen, Boromir számomra is emberibb volt, mint Elrond, vagy akár Aragorn. (Nem mintha őket nem szeretném, nagyon is! Mielőtt még megköveztek.)Mert az utóbbi kettő olyan...tökéletes... és ezért egy kicsit távolabb állnak tőlem. De Boromir vitéz harcos, becsületes ember, de ő nem tökéletes. Mert őt megkísésrti a Gyűrű, ő nem igazán érti annak erejét. De végül megbánja, amit tett... szóval szerintem tényleg ő a legemberibb az összes szereplő közül.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166944 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Új kép, vagy csak én nem láttam? 8O
carlajane.50megs.com/sean/Sean19.jpg

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166538 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Undómiel írta: Számomra az volt a legmeghatóbb, hogy a szereplőlista legvégén Seant is feltüntették. Ez igazán szép gesztus volt, és szerintem nagyon megérdemelte!!!

Szerintem nem a gesztus miatt rakták bele.
Szerepelt is a filmben, amikor Pippin visszaemlékezik szegény halálára.
Csak Szarumán volt az, akit egy pillanatra sem láthattuk a vásznon, és őt nem is rakták a csatba.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #166535 Írta: Kira
Kira válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Hi all!

Azért nem semmi ez az ember. :)
Az első részben meghal, mégis, szerepel mind a három részben :) :P :P :P Így kell színészkedni :D

És Boromir a kedvenc emberem, főként azért, mert emberi. :) Najó, azért az élmezőnyben ott van Faramir és Éomer is, de ... Nem tudok igazán dönteni...

bye.

"Spread your little wings and
Fly away, Far away, Fly away" - Queen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #166474 Írta: fehér Aredhel
fehér Aredhel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Imádom!!! A testvérével (Faramir) együtt ők a legvonzóbbak. Főleg a TTT bővített változatában Osgiliathban!!! :P

"I amar prestar aen...
han mathon ne nen...
han mathon ne chae...
a han noston ned gwilith."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #165928 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Undómiel írta: Számomra az volt a legmeghatóbb, hogy a szereplőlista legvégén Seant is feltüntették. Ez igazán szép gesztus volt, és szerintem nagyon megérdemelte!!!


DE MÉÉ CSAK UCCSÓNAK!!!! :evil: :x

Ian Holm sokkal kevesebbet szerepelt! Csak azért, mert ő "Szőr"?!!

PRÓBÁLTÁK VOLNA NEM FELTÜNTETNI!!!!!!!!
Hisz annyit adott bele ebbe az egészbe! Más senki se játszotta volna így el!
Seanie olyannyira ügyes volt, hogy nem egy helyről hallottam, miután megnézték a filmet, már a könyvben lepődtek meg, hogy nini, Boromirnak
fekete haja van!!!! 8O

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #165329 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Számomra az volt a legmeghatóbb, hogy a szereplőlista legvégén Seant is feltüntették. Ez igazán szép gesztus volt, és szerintem nagyon megérdemelte!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #163724 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Hát ez NAGY volt PJ-től!! 8O :cheers: :itscool:

Még most is láthattuk néhány pillanatra flashbackként Bozt a RotK-ban!!
ÉLJEEEN!!!! :dance:

Aaannyira imádom ezt az embert! És Seant még jobban, hogy ilyen tökéletesen eljátssza!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #162612 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Itt található néhány ikon, nem csak Sean témában:
leaysaye.tripod.com/leasattic/id5.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #161993 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Filmajánló:
TV2: január 4. Vasárnap, 00:15 Viharos hétfő

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #161933 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Sajnos még nem tartok annál a részeknél az első könyvben, ahol szó van róla.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #159113 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Lizett1 írta: XII. 24. TV2 12:20 Fekete Szépség
Farmer Grey (Sean Bean)

Ismerem a történetet, de KÖSZ AZ INFÓT!!
Feltétlen megnézem!!!
Már rég akartam látni.
Sean RÚLZZ!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #159109 Írta: Lizett1
Lizett1 válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
XII. 24. TV2 12:20 Fekete Szépség
Farmer Grey (Sean Bean)
A történet egy gyönyörű lóról szól, aki olyan okos, hogy akár ember is lehetne. Csak az a baj, hogy túlságosan is bízik a kétlábúakban, azt hiszi, mindenki olyan, mint első, szerető gazdái. Hányódik, vetődik gazdáról gazdára a Fekete Szépség. Megható történetéből kirajzolódik, hogy miképp érezhet egy ló, ha emberségesen bánnak vele, és miképp, ha nem. Azért ne essünk kétségbe: hősünk végül igazi barátra és otthonra lel...

Aragorn: Félsz?
Frodó: Igen.
Aragorn: Közel sem félsz eléggé!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156833 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
A Trója trailere:
us.imdb.com/title/tt0332452/trailers
Ígéretesnek tűnik :wink: , a bemutatóról nincs infója vkinek :?: Bár egy Brad-Sean-Orli film már az alakítások (és a látvány :lol: ) miatt is csak jó lehet :D

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156113 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
De jó nektek! Én még türelmetlenül várakozom... :(
De egy jó hír (bár erre is kell egy kicsit várni):
December 13-án, szombatom az mtv-n (nem EmTíVín :) ) lesz a Fréfias Játékok c. film Bozzal!!! Ha jól tudom, főgonoszként üldözi benne Harrison Fordot. 8)

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja - 20 éve 10 hónapja #155941 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Lalaith Scarlett írta: Egyetértek az előttem szólókkal, Boromir isteni volt a bővítettben! Ahogy ott beszélt az emberekhez... 8O 8O 8O Faramirral is iszonyat aranyosak voltak, nekemis tetszett, hogy védte őt az apjuktól :wink: Szegény Faramir... :cry: Ha már itt tartunk, John Noble-nek is jár az elismerés, az eddigiek alapján szerintem tökéletes Denethor szerepére! Nagyon jók voltak a flashback-jelenetek! :wink:

Teljes mértékben 1etértek!!
Mint írtam már vhol, John Noble-nak esélye van a mellékszereplő-Oscarra, ha így folytatja!

DE AHOGY ELBÚCSÚZNAK BOROMIR ÉS FARAMIR!!! :bawling: :bawling:
Az a két arc külön-külön 1 jellemtanulmány!!
Szvsz Boromir pozitív oldala sokkal jobban kijön a filmben, mint a könyvben!

És még mindig imádom, hogy ilyen jó testvérek!!! :oops:


:faramir1: :boromir2:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #155773 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Egyetértek az előttem szólókkal, Boromir isteni volt a bővítettben! Ahogy ott beszélt az emberekhez... 8O 8O 8O Faramirral is iszonyat aranyosak voltak, nekemis tetszett, hogy védte őt az apjuktól :wink: Szegény Faramir... :cry: Ha már itt tartunk, John Noble-nek is jár az elismerés, az eddigiek alapján szerintem tökéletes Denethor szerepére! Nagyon jók voltak a flashback-jelenetek! :wink:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #155237 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
HA-HA-HA....elég gáz az a kép :twisted: :twisted: :twisted:
De Boromir olyan édi volt a bővítettben!!!! :P :P :P (nyálcsorgatós emotikon mér nincs...?)
Tök jó, hogy megvédte Faramirt a papától, nekem így jobban tetszik, mint a könyvben(bocs!)
Kár, hogy a harmadikban már nem lesz... :cry: :cry: :cry:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #155175 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Sil írta: Hehe, két Boromir :lol: :
katt ide

Ez roppant illúzióromboló egy kép. De azért jó. :wink:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154986 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Hehe, két Boromir :lol: :
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.932 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére