Galadriel (Cate Blanchett)

Több
21 éve 11 hónapja #53937 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

n8n írta: Sil kösz!
Gyűrű keresését hol lehet venni? :oops:
én is megakarom nézni többször!!! de csak kétszer láttam, moziban!!!! :cry:

Nézz körül, nem vagyok pesti, de valahol biztos van még belőle. Ebből van új kiadás, egykötetes, ronda világoskék képpel az elején. Márciusban még láttam. A Tescóban is volt.
Én moziban 2-szer láttam magyarul, egyszer feliratosan, meg egy csomószor a feliratosat CD-n. Most úgy néz ki, meg tudom majd szerezni videón is a feliratosat, valaki átírja nekem CD-ről. :) Majd megkérem, hogy az én kis javított feliratommal csinálja, mert az eredeti szörnyű.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53885 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ne adjuk fel a reményt! Ahogy P.J.-t ismerem, Galadriel (Arwennel) együtt benne lesz a következő részekben is. Sőőőőőt! Sean Bean-t és Ian Holm-ot csak futott még kategóriában tüntették fel, pedig a többiek szerint Boromir (visszaemlékezés?) fel fog még tűnni a második, sőt a harmadik részben is. C.B. pedik közel sem olyan hírneves színésznő most, hogy e kettő elé rakják. Szóval biztos lesz még rendesen szerepe, reménykedjünk!
:D

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53077 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
A Gyűrű Keresését én egy eldugott kis könyvesboltban vettem a Déliben.

Jaj, itt egy idézet:
,,- Lórien Úrnőjével! Galadriellel! - kiáltotta Samu. - Látnod kéne őt, igazán látnod, uram. Én csak egy hobbit vagyok, s odahaza, tudod, kertészkedés a mesterségem, így hát a költészethez nem sokat értek... magam nem művelelm: hébe-hóba egy-egy tréfás rigmust, tudod, de igazi verset nem írok... így hát kimondani sem tudom, hogy mire gondolok. Meg kéne énekelni. Az volna az igazi, ha most itt lenne a Vándor, azazhogy Aragorn, vagy ami azt illeti, az öreg Bilbó úr. Bárcsak tudnék éneket zengeni róla! Gyönyörű, uram! Elbűvölő! Néha olyan, mint egy sudár, virágba borult fa, néha meg mint a fehér liliom, kicsi és karcsú. Kemény, mint a gyémánt, lágy, mint a holdfény. Forró, mint a napsugár, hideg, mint a fagyos csillagok. Büszke és távoli, mint a havasok, vidám, mint bárki leányzó, akit valaha is láttam tavaszon, hajában százszorszéppel. De hát ez mind semmi, a közelében sem járok a célnak.''

Hát ezt hiányoltam én a Filmből... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53053 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Sil kösz!
Gyűrű keresését hol lehet venni? :oops:
én is megakarom nézni többször!!! de csak kétszer láttam, moziban!!!! :cry:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52980 Írta: deagol
deagol válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
engem, amikor a Filmet először néztem meg feliratosan, eléggé meglepett a mély hangja, aztán rájöttem, hogy a könyvben is említi Tolkien, h. mélyebb, mint általában a nőké. :D

"Én csak egy szegény medvebocs vagyok, különben is az agyvelőm meg van hűlve..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #52248 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)

n8n írta: Sesy: a Gyűrű keresése hol is van?
de ugye ez a mondat nem azt jelenti, h Középföldén akart uralkodni, hanem azt, hogy itt megalapíthatja Lothlórient...

Szerintem Sesy a Gyűrű keresése című könyvre gondolt. Igen, itt is van:

"Galadriel Valinor tündöklésének tetőpontján született, ám erre a tündöklésre hamarosan homály borult az Áldott Birodalomban, s ő többé már nem lelt ott boldogságra. Mert a noldák viszályában mindkét félhez húzta őt a szíve, s ő büszke volt, erős és állhatatos, ahogy Finarfint kivéve Finwe minden ivadéka, s bátyjához, Finrodhoz hasonlóan, aki egész nemzetségéből a legkedvesebb volt szívének, messzi földekről és uradalmakról álmodozott, amelyeknek maga parancsolna anélkül, hogy bárki is gyámkodnék fölötte. Mégis a vanyák gyengéd és bőkezű szívét örökölte, s nem hunyt még ki benne a valák iránti tisztelet sem. Ifjúkora óta megadatott neki, hogy mások lelkébe lásson, de kedvesen és megértéssel bánt velük, és Feanort kivéve senkitől sem tagadta meg jóindulatát. Feanorban azonban azt a fajta sötétséget sejtette meg, amelyet mindig is gyűlölt és rettegett, ám azt már nem érezte, hogy ugyanaz az árnyék vetül minden nolda szívére, még az övére is.
Így esett, hogy amikor Valinor fénye kihunyt - ahogy a noldák hitték, mindörökre -, Galadriel is fellázadt a valák ellen, mert azok azt parancsolták nekik, hogy maradjanak. S ha már egyszer a száműzetés útjára lépett, többé nem lágyult meg a szíve; visszautasította a valák végső üzenetét, így őt is elérte Mandos Átka. Nem fordította vissza még a telerek kegyetlen lerohanása és hajóik elrablása sem, bár az összecsapás során Feanor ellen harcolt ádázul, hogy megvédje anyja nemzetségét. Büszkesége nem engedte, hogy legyőzetve és bocsánatért esedezve térjen vissza, egyébként pedig égett a vágytól, hogy kövesse Feanort, bárhova is megy, s meghiúsítsa minden tervét. A büszkeség mozgatta őt akkor is, amikor az első kor végén, az Ellenség végső bukásakor sem kért a valák bocsánatából, hiába nézték el a Morgoth elleni harc résztvevőinek minden vétkét - ő Középföldén maradt. Két kornak kellett eltelni, hogy elhagyja azt a földet, mert ölébe hullott mindaz, amit ifjúkorában áhított: a Hatalom Gyűrűje, s a lehetőség, hogy uralja egész Középföldét, hisz bölcsessége már kiteljesedett; ő pedig ellenállt mindennek, kiállta a végső próbát, így örökre elhagyhatta Középföldét."

És a Szilmarilokból, pár sorral lejjebb:
"(Galadriel) menni vágyott. Esküt nem esküdött, ám Feanor szavai Középföldéről lángra lobbantották a szívét, mert tágas, őrizetlen vidékre vágyott, ahol a maga kedvére uralkodhat."

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #52208 Írta: Hamariberkenye
Hamariberkenye válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
na igen. Haldír azokkal a "szarszűrő" fogaival :lol:

Hamari az ent

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #52203 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Szerintem Galadrielből többet is ki lehetett volna hozni, úgy értem, hogy a jellemét kicsit jobban ki lehetett volna dolgozni. Viszont Cate Blanchett nagyon jól játszotta Galadrielt.

A megkísértéstől engem is kirázott a hideg. Brrrrr. Nna az kicsit erős volt, azok, akik nem olvasták a könyvet tényleg nem tudták eldönteni, hogy jó-e v. gonosz (pl: szüleim).
Angolul tényleg gyönyörű hangja volt, a magyar vált.-ra nem is emlékszem már igazán ( angolul láttam 5×, magyarul 2×), az tényleg nagyon szép volt, amikor Gandalfról beszélt. Meg az elején is szép volt amikor felvezette a történetet (I amar prestar aen...).
Túl keveset szerepelt meg Lórien is, kevesebb Arwent kellett volna belerakni :) :) :) .
Lórien is gyönyörű csak azokat a részeket kivágták, amelyben ezt bemutatták, igaz, hogy a filmben is van néhány gyönyörű lórieni jelenet ( de ezt csak az veszi észre, aki 7× látta már a Filmet pl: én), sajna :( :( :( .
Haldírról inkább nem mondok semmit. :( :(

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #51934 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Nyúlhposz:
a sszemmel teljesen egyetértek veled...az a rész nagyon hogy is mondjam...ridegnek ábrázolta galadriel, meg amikor elzöldült... 8O
Morgananak igaza van az a könyvben is úgy volt, h mindegyiküket külön megkísértette...
Sesy: a Gyűrű keresése hol is van?
de ugye ez a mondat nem azt jelenti, h Középföldén akart uralkodni, hanem azt, hogy itt megalapíthatja Lothlórient...
Gandalffal is teljesen egyetértek...elég egyoldalú volt...a sszemet rész, az elzöldülés...nem képzeltem el ennyire félelmetesnek ezeket a részeket.
a hangjáról nem is tudtam h manipulálják, csak itt olvastam a fórumon már régebben...sztem, jó volt a hangja de bizt jobb volt mélyebben, sjna nem láttam angolul

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #51917 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Sesy: Engem ez első olvasásra eléggé meglepett... :roll:
A Filmben pedig a szemes résznél majdnem infarktust kaptam... :oops:

vhogy úgy volt, hogy:
Üdvözöllek Zsákos Frodó a Megyéből, aki maga is látta a SSSSZEMET!! 8O
brrrr...
Ennél már csak az volt izébb, amikor elzöldült.

De azért szerintem valahogy csak rávilágítanak Galadriel nagyonnagyonjó oldalára, mivel ha jól hallom benne lesz a TTT-ben is.

Legalábbis remélem.

És azért Galadrielben lehetett valami, ha ő lehetett a Nenya hordozója, és az Elessar őrzését is rábízták, nemde?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #51680 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Most olvastam a Gyűrű keresésében, hogy Galadriel azért vágyott Középföldére, mert ugy hallotta, ott van akkora terület, ahol kedvér e uralkodhat. Ez tökre tetszik :o

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #51550 Írta: kósza tündelány
kósza tündelány válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Én nem tudtam ,hogy manipulálták a hangját. De én a könyvben, annak ellenére, hogy úgymond vezető beosztású tünde annyira nem szerettem és nem is így képzeltem el. Úgyhogy velem a film szeretette meg és a színésznő, akit egyébként is kedvelek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51249 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
De ez a könyvben is így volt! Egyenként megszólítja valamennyiüket, megkísérti őket, próbára teszi a szívüket. Azt is írta Tolkien, hogy egyedül Legolas és Aragorn állta a tekintetét.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51148 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
ez igaz. de akkor is érdekes volt

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51140 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Miért lett volna furcsa? Gyűrűhordozó volt, hatalmas erejű tünde, képes volt erre.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51139 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Igen, meg az is eléggé furcsa 8O volt, hogy kölön tudott mindegyikkel beszélni úgy hogy a többiek nehalják pedig ott vannak.

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51136 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Igen, elég egyoldaluan van bemutatva Galadriel.
Az lett volna jo, ha azt kedvesen és oltalmazón mondja, hogy: "Gond ne nyomassza szíveteket! Ma éjjel békében pihenhettek". Ezzel ellentétben utána rögtön ráijesztett Frodóra a Szemmel.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51132 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Igazad van Gandalf!
A film csak azt az oldalát emelte ki Galadrielnek, amelyik a fenséges, mindenttudó, ugyanakkor veszélyes arcát mutatja.
Ezzel szemben nem láthattuk pl azt a Galadriel, aki kedves, védelmező és menedéket nyújt birodalmábam minden arra rászorulónak. Nem láthattuk a Gyűrűhordozó oldalát, aki a Három egyikét hordja, ez pedig csakis azokkal eshet meg, akik feltétlen tanúbizonyságot tettek arról, hogy a jó oldalán állnak, és minden erejükkel a Homály ellen küzdenek.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51017 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Szerintem semmi baj nem volt Cate játékával. Galadrielt nagyon jól játszotta. Az egyetlen probléma szerintem az, hogy nagyon egyoldalú bemutatás volt ez Peter Jackson részéről. Galadrielnek ez csak egy arca volt a sok közül, s egy picit sajnálom, hogy csak ezt mutatta be a film. Az Úrnő rendkívül összetett és érdekes személyiség, megért volna még egy mélyebb árnyaltságot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50998 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Igen, Sesy, maximálisan igazad van. Ki is akadtam, mikor néhányan gúnyolódni kezdtek azon a részen, hogy 'mindjárt elalszik'. Pedig a tekintete, a hangja is elrévedő, a szívekből olvassa ki, hogy mi történt, és mélyen megrendül.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50978 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Szerintem a szinkron is jó volt!
Amikor ránéz Aragorna, és azt mondja: "Gandalf belezuhant a homályba"
hát engem kirázott a hideg! De angolba még jobb! Mély, fenséges, királynői, igazi Galadriel!

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50975 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Igen, Cate igazán tündeszerű a filmben. Én pont ilyennek képzeltem el Galadrielt: magasnak, vékonynak, titokzatosnak, gyönyörűnek, aki nem olyan, mint a mai cicababák, hanem szépsége örök életű. Tökéletes. Fenségesen gyönyörű a könyvben is. Nem mindig látják annak a szereplők - igaz, nem is sokat mutatkozik előttük - inkább akkor tűnik kiemelkedően, lenyűgözően szépnek, ha ő is azt akarja.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50971 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Cate nagyon szép Galadriel. Tényleg fenséges, és maximálisan tünde-szerű. Jó választás volt. Kár, hogy a szinkronban kissé elrontották a hangját - az eredeti mélyebb, titokzatosabb (akár feltuningolt, akár nem), sokkal jobban illik hozzá, mint a túl magas szinkronhang.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50940 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Szerintem Cate azért is jo volt Galadrielnek, mert nem olyan tucatarcu kis szőke, hanem különleges a tekintete, és olyan hideg szépség, és nem lehet annyira szép, mint Galadriel, hisz a legszebb tündét mindenki másnak képzelte! :)

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50903 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Persze ezeket arészeket píztos sokszor fel kellet venni, mer tnem lehetett könyü meg csinálni :roll: . Egyépként egyet értek azzal amt írtál. :lol:

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50890 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Galadriel gyönyörű megérinthetetlen távoli fenséges nagyhatalmú és ezért félelmetes :)
a filmben engem az a jelenet fogott meg legjobban (azon a jeleneten kívül, amikor átment negatívba, ami nagyon félelmetes volt 8O ) amikor Cate lemegy a lépcsőn, mezítláb a tükréhez, akkor látszik igazán, h ő egy fenséged tünde, ahogy lépked le a lépcsőn, finoman, könnyedén, mint ha repülne...emlékeztek rá? :wink:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50744 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Svindler: nem is tudtam, hogy manipulálták a hangjaikat! 8O ez nekem új :) de azért nem vészes, nem csalódtam akkorát.. de a Cate színészi teljesítményére vonatkozóakat, akkor sem vonom vissza... naon yol játszott, csak szentem ez nem Galadriel volt... ahhoz túl rideg volt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50741 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Ha megfigyelitek, valamennyi szereplőnél, és nemcsak A GyU-ra gondolok, hanem más adaptációkra is, ha valakiről korábban azt olvastuk, hogy mennyire gyönyörű, sokan csalódnak a vásznon megjelenő színészben/színésznőben. Ez Szép Heléna esete. Vajon hogy nézett ki a világ legszebb asszonya?... Mindenki másnak képzeli, még a legkisebb részletet is. Mindenki számára más a szép, a vonzó, és ez így van rendjén. Ha így ültök be moziba, talán nem lesz olya nagy a csalódás legközelebb.
:wink:

Nekem tetszett Galadreiel. Éppen ilyennek képzeltem. Talán kicsit kisebb orral, de ez már kötözködés. Csodálatos tünde Úrnőként jelenik meg mind a könyvben, mind a filmben.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50662 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
De ha szinkronizálva láttad a filmet akkor Galadriel hangja más. ha nem akkor nem tudom hogy igazad van-e, mert én csak szinkronizálva láttam, egyépként én is meglepödtem 8O mikor, olyan kékké vált, nem igy képzeltem el. én nem utálom Galadrielt, söt nekem tetszet csak a haját nem ígyképzeltem, de hát senki sem lehet tökéletes. :roll:

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50661 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Galadriel (Cate Blanchett)
Fereste: lehet lelombozo lesz amit mondok, de az osszes fontosabb szereplo hangjat digitalisan manipulaltak... Igy valoszinuleg nem teljesen Cate szineszi teljesitmenyenek koszonheto az eredmeny.

Amugy szerintem a filmben igencsak jol el volt talalva mind Galadriel, mind a jelenetek amikben szerepelt. Bar a megkisertes ketsegtelenul nem volt igy jelen a konyvben, de nagyon hatasosra sikerult, tobbszori megnezes utan nekem igencsak tetszett.
Hogy Galadriela konyvben sokkal szebbnek van feltuntetve? Lehet, de ezt keptelenseg lett volna megoldani a filmen. Mint ahogy a konyvben is keptelenseg leirni Galadriel szepseget. Csak annyi van leirva, hogy gyonyoru, es mindenki amul csak mikor latja.
Nem lett volna megoldas, ha egy szupermodellt allitanak oda, mert egyreszt barki lett volna is aki eljatsza, nem tetszett volna mindenkinek. Es a szineszi jatek rovasara ment volna az attraktivabb megjelenes.
Galadriel szepsege nem csak egyszeruen a termeszet adta szepsegebol fakad, hanem fensegessegebol is. O egy nolda, aki megjarta a nyugatot. Az eldak kozul az egyik legoregebb, es leghatalmasabb. Es szerintem szepsegenek ezt a zoldalat igencsak jol sikerult erzekeltetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.594 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére