Király kéz, gyógyító kéz

Több
22 éve 3 hete #71677 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Amanibhavam:
Semmi nyoma sincs sehol, hogy bármilyen más célra is használták volna. És minden használatkor kiemelik az általános erősítő, tisztító, méregűző, fertőtlenító hatásmechanizmusát: megtisztítja maga körül a levegőt, elűzi a gonoszt, megerősíti a lelket. Amikor Aragorn használja mindig a lélek megtisztítása/megerősítése kisebb részben a seb fertőtlenítése a cél. (És az is kiderül, hogy magukat a hagyományos sebeket nem nagyon gyógyította a szer...)

GYU/I 12. fejezet: Aragorn mondja, miközben Frodo morgul sebét gyógyítja: "... Nagy hatású, de megeshet, hogy ilyen sebre, mint ez, gyógyereje gyöngének bizonyul. Forró vízbe dobta. ... A gőznek üdítő illata volt, s akik nem sebesültek meg azok is érezték, hogy lecsillapszik, megtisztul tőle a lelkük. A növény hatott valamennyire a sebre is, mert Frodó érezte, hogy a fájdalom, s oldalában a fagyos hideg is enyhül;"

GYU/II 6. fejezet Aragorn kitisztítja Samu fején a kardvágás okozta sebet és mondja: "...A seb nem mérgesedett el, pedig az orkok pengéje nyomán többnyire elgennyed ... van még néhány athelas levelem ... morzsold forró vízbe, s mosd vele tisztára a sebet, én meg majd bekötöm."

GYU/II 6. fejezet: Ugyanott Aragorn megpróbál segíteni Frodó zúzódásain:
"Aragorn megmosta a sebet az athelas főzettel. A mélyedés megtelt a csípős illatával, s aki csak fölébe hajolt a gőzölgő víznek, az mind erőre kapott és felfrissült tőle. Rövidesen Frodó is érezte, hogy múlik a fájdalma és könnyebben lélegzik, bár nehezen mozgott még napokig, és ha hozzáértek fájt."

GYU/V 8. fejezet: A gondori gyógyító ember azt mondja az athelasról: "...a rossz levegőt tán felfrissíti, vagy elhárítja a futó rosszulléteket. ... az öregek használják a főzetének gőzét fejfájás ellen."

GYU/V 8. fejezet: miközben Aragorn Faramírt gyógyítja: "...elmorzsolta, s a szoba nyomban megtelt friss elevenséggel, mintha maga a levegő éledt volna fel s pezsdült volna meg jókedvében.Majd a leveleket a gőzölgő forró vízbe dobta, amit az asszonyok hoztak be, se egyszerre valamennyiük szíve megkönnybült. Mert a főzet illata mindannyiukat a homálytalan napok harmatos hajnalára emlékeztette, valami olyan földön, amelynek még a tavaszi szép világ is csak halvány emlékképe..." Aragorn mondja: "...jöjj ki az árnyékból és ébredj!"

GYU/V 8. fejezet: Éowyn gyógyítása során, miután elmorzsolta az athelas leveleket: "... úgy érezték mind, mikor a bűvös fű illata betöltötte a szobát, hogy tiszta szél fúj be az ablakon, illatot nem hoz, csak egészséges, friss kristályos és ifjú levegőt, amit még senki be nem lélegzett, mert most árad újdonatújan havas csúcsokról a csillagos égbolt alól vagy érkezik tajtékos hullámok mosta ezüstös, távoli tengerpartról." Aragorn mondja: ...Ébredj! Az árnyékok eltávoztak és eltisztult minden sötétség.!"

GYU/V 8. fejezet: Trufa gyógyítása közben: "S amikor az athelas illata belopózott a szobába, s a gyümölcsösök mézszagát, a méhektől zsongó napsütötte hanga illatát idézte, Trufa egyszerre föléledt..."


Huan is ilyen növényt hozott, hogy megtisztítsa Beren sebeit is (Amelyek szintén mérgezettek voltak Charcharoth mérgező harapásától.) Noha ez authentikus információ (egy tolkieni jegyzet a Leithan ének margóján), nehezen összeegyeztethető azzal a GYU-ban szereplő egyértelmű kijelentéssel, hogy a növény a númenóriak által érkezett Középföldére... (Talán az lehet a megoldás, hogy a régi Beleriandban honos volt, de annak pusztulása után a númenoriak honosították meg újra...)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71660 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Minerva írta:

Telcontar_Leli írta: Nem hiszem, hogy meg tudta volna menteni...

De MIÉRT nem???


Mert Ancalimonnak szerintem igaza van:

Ancalimon írta: Hát, szerintem az Athelas nem univerzális gyógyszer... Kifejezetten azoknak használ, akikre a gonosz árnyéka vetődött. Ezért segített Frodónak és Eowynnek, hiszen mindketten a Boszorkányúr által lettek megsebezve, és mindketten nem a fizikai sebesüléstől, hanam a gonosz hatalomtól szenvedtek...


"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71658 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
igen, úgy hiszem, hogy ez így sehol sincs kijelentve, de lehet, hogy tévedek


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71643 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Melyik résszel nem értesz egyet? Azzal, hogy az Athelas elsősorban a gonosz által keltett betegségekre/mérgezésekre jó?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71639 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
ebben azért nem vagyok biztos, mert az athelas Númenorból származik, ott pedig neimgen fordult meg a Gonosz (Sauron igen, de ő meg még szép alakjában)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71637 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Minerva:
Én úgy emlékszem, hogy Faramir is a lidércekkel harcolt, és őrá is az árnyékuk hult. A betegsége ugyanaz a fekete kór, vagy Fekete Lélegzet volt, amit a nazgúlok által a harcolókra bocsátott félelem okozott.
Erre a betegségre hatásos az Királylevél, és ezt a gyógymódot csak Aragorn ismerte (mivel az északi dúnadánoknak már volt tapasztalata a Gyűrűlidércek elleni harcról, még Angmar idejéből).

Szóval nem aszpirin... :P


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71617 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Telcontar_Leli írta: Nem hiszem, hogy meg tudta volna menteni...

De MIÉRT nem???

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #71616 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Ancalimon írta: Hát, szerintem az Athelas nem univerzális gyógyszer... Kifejezetten azoknak használ, akikre a gonosz árnyéka vetődött. Ezért segített Frodónak és Eowynnek, hiszen mindketten a Boszorkányúr által lettek megsebezve, és mindketten nem a fizikai sebesüléstől, hanam a gonosz hatalomtól szenvedtek...

Akkor Faramirt hogy mentette meg? Aszpirinnel? :lol:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #70856 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Minerva írta: Hát, szerintem is megmentette volna. Lehet, h azért nem tette, mert akkor még nem volt Khirály? :mrgreen:

Ezt úgy érted, hogy nem Akarta megmenteni? Mert ezt nem tudom elhinni. Ha viszont úgy érted, hogy az erejét a koronázásakor kapta, akkor azzal szintén nem értek egyet. De ez azt hiszem, egyértelmű... Ancalimonnal ebben a témában tökéletesen egyetértek. Nem hiszem, hogy meg tudta volna menteni...

Ja, és szerintem is a származásától függ, hogy Király-e. Ő Királynak született, és csupán késlelteni tudta a sorsát.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #70821 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Minerva írta: Hát, szerintem is megmentette volna. Lehet, h azért nem tette, mert akkor még nem volt Khirály? :mrgreen:

Nem tudom,szerintem az hogy Khirály vagy nem Khirály az nem attól függ,hogy pl.van-e koronája vagy uralkoik-e,hanem hogy Isildur örököse -e vagy sem.De szerintem már nem lehetett volna Boromirt meggyógyítani,mert a sebe halálos volt és régen kapta,és szinte biztos hogy átszúrta a szívét.Ha pl.valakinek levágják a fejét,azt sem lehet Athelassal visszaragasztani.... :wink:

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #70806 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Hát, szerintem az Athelas nem univerzális gyógyszer... Kifejezetten azoknak használ, akikre a gonosz árnyéka vetődött. Ezért segített Frodónak és Eowynnek, hiszen mindketten a Boszorkányúr által lettek megsebezve, és mindketten nem a fizikai sebesüléstől, hanam a gonosz hatalomtól szenvedtek...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #70672 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Hát, szerintem is megmentette volna. Lehet, h azért nem tette, mert akkor még nem volt Khirály? :mrgreen:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #70605 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Tyúúú! ez asztán a jó kérdés! Szerintem: az látszott rajta hogy nagyon sajnálta... tehát ha módjában lett volna, tuti biztos hogy meggyógyítja...
szerintem több magyarázata is lehet, pl: ahol voltak, nincs athelas, egyszerűen nem nő, és magánál nem hord. Vagy már nem volt rá ideje... biztos mérgezett volt az ork-nyíl, és ire odaért hogy segíthessen, már nem tudott. A másik, hogy Boromir nem engedte. Hiszen lehet hogy csak assítani tudta volna, Mivel Frodót sem tudta volna meggyógyítani.
De ha módjában állt volna, biztos hogy megmenti Boromirt, hiszen azért kedvelte.

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #70529 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Persze, és még gyógyítani is tud! ;)
Az lenne a nagy kérdésem, hogy mondjuk Boromirt meg tudta volna gyógyítani, ha eszébe jut/ha lett volna athelasa?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hete #70485 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Olyan különös hogy mindannyian azt mondjuk, hogy Aragornnal lennénk a legjobb helyen...
Vajon miért lehet? Persze sugárzik belőle a bölcsesség, a szeretet, de ugyanakkor a kedvesség is.

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69140 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Ai na vennui!

Már megint én tettem fel a kérdést, de még mindig nem válaszoltam.

Igen. Én is követném bárhová. Leginkább Melindával értek egyet. Nem csak a tudása, tapasztalata és király mivolta miatt, hanem a mindenkit magávalragadó jelleme ennek az oka. Valóban, nem lehet neki nemet mondani. De nem csak akkor követném, ha felkérne rá, hanem, ha találkoznánk, azonnal fölajánlanám neki a segítségemet. Lehet, hogy nem nagyon venné hasznomat, de, ha akár egy kicsit is segíthetnék neki, megtenném. És igen, én is, akár az életemet is föláldoznám, ha azzal segíthetnék neki.
Egyébként most, így visszagondolva a fimben, Peter Jacksont nagyon sokra becsülöm Aragorn "felépítése" miatt. Amikor mennek, Ő a legjellegtelenebb, legkisebbnek látszó (mármint a"nagyok népéből"), legkomorabb személy. És ez így van rendjén. Mert hiszen kósza, és egy olyan király, aki nem akar király lenni, szándékosan megbújik. És ez is közrejátszik, hogy követném. Mert Ő nem kérkedik a hatalmával, nem él vee vissza, hanem csupán akkor használja, ha már béke van, és az erejét a jóra fordítja.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69127 Írta: Melinda
Melinda válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Én is követném, bárhova.....akárhova...Még az életem árán is.
De ebbe közrejátszik jelleme: amit sugall, hogy mérhetetlenül nagytudású de mégis kedves akkor amikor kedvesnek kell lennie. Nagyon jó harcos. (de ezt tudjátok) Szóval minden olyan tulajfonság mervan benne amilyen egy jó királynak meg kell lenni.
Van itt még valami: az athelas. Szóval a közönséges emberek nem használják semmire, mert nem tudják hogy gyógynövény. Mert ők nem tudják használni. Tehát nem azon múlik hogy tudjuk az athelas gyógyszer, hanem azon, hogy kinek a kezében van. (És szerintem Aragorn keze a legjobb hely :wink: ) Tehát valakitől megkapat ezt a "hatalmat". Gyanitom hogy Elrondtól...
Tehát ha egy ilyen nagyszerű ember, király az mondja kövessem, akkor nem lehet nemet mondani. Már csak azért sem, mert szerintem ha (estleg) megkér, vagy ilyesmi : már ez megtiszteltetés. ( legalábbis nekem az lenne)....

-she said-"...May it be a light to you in dark places,
when all other lights go out..." (Galadriel)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68904 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

varda írta: Szvsz Aragorn nem azért tud gyógyítani, mert númenori, vagy mert kósza, vagy mert éppen király, hanem azért, mert mindebből eredően a neveltetése során megkapta azt a tudást, ami ehhez kell. Ezt a tudást pedig kósza évei alatt volt módja tökéletesíteni.


én pedig kötöm az ebet a karóhoz, hogy ebben Aragorn királyi vérének, ha úgy tetszik "felkentségének" is nagy szerepe van


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68902 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

varda írta: Szvsz Aragorn nem azért tud gyógyítani, mert númenori, vagy mert kósza, vagy mert éppen király, hanem azért, mert mindebből eredően a neveltetése során megkapta azt a tudást, ami ehhez kell. Ezt a tudást pedig kósza évei alatt volt módja tökéletesíteni.


Igen (gyakorlati szinten), de a tudasnak, kulonosen a kiraly eseteben, nyilvanvalo szimbolikus jelentese is van. Nem az a lenyeg, hogy tud gyogyitani (azt az ispotalyban is tudnak, meg Elrond is tud); az a lenyeg, hogy ezt milyen helyzetben, kivel, hogyan, milyen serulesnel teszi. Ha mondjuk Gimli gyogyitja meg Faramirt, nem kialtjak ki Minas Tirith kiralyanak-- a jelentes az elemek osszessegeben van, ebben a kimondott kombinacioban. Fontos, hogy Aragorn olyat gyogyit meg, akit a helyiek nem tudnak (pedig, ha arra gondolunk, h Aragorn a koszaevek alatt szedte fel a tudast, akkor latjuk, hogy ezt barmelyik kosza meg tudta volna tenni); hogy ezt egy 'nyilvanos mezoben' teszi (Ioreth maga is egy kisebbfajta nyilvanossag); es a konvenciok keretei kozott.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68876 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Szvsz Aragorn nem azért tud gyógyítani, mert númenori, vagy mert kósza, vagy mert éppen király, hanem azért, mert mindebből eredően a neveltetése során megkapta azt a tudást, ami ehhez kell. Ezt a tudást pedig kósza évei alatt volt módja tökéletesíteni.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68844 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Követném-e Aragorn? hova? végülis teljesen mind1, mert követném akárhova 8)
Aragorn elég sok minden volt egyszerre. númenori, dúnadán, kósza, király (tudom, az egyik következhet a másikból :D ) és így elég sok tudományra tett szert, amivel gyógyíthat...azt hiszem erről már beszélgettünk valahol....

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68787 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Minerva írta: Persze, hogy követném, még a pokolba is, és vissza.
Jaj, egy kérdés: Aragorn csak azért tud gyógyítani, mert király, vagy azért, mert númenori?

Egyetértek veled.

Ez jó kérdés. Szerintem mindkettő. Illetve a másodikból következik az első. Mivel númenori vérből származik, ezért király. De nem tudom, hogy minden númenori tud-e gyógyítani.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68562 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Persze, hogy követném, még a pokolba is, és vissza.
Jaj, egy kérdés: Aragorn csak azért tud gyógyítani, mert király, vagy azért, mert númenori?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #68507 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Ai na vennui!

Egy röpke kérdés:
Ti követnétek Aragornt? Ha igen, akkor miért? És meddig mennétek el? (Életetek árán is akár?)

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #67563 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Batti írta: Azt illik tudni, hogy Elrond már a másodkorban is igen jelentős szerepet töltött be, valószínüleg nem véletlen, hogy neki adta Gil-Galad az hatalomgyűrűjét. Azon kívül a megélt 7000 év sem múlt el felette nyomtalanul.

Legyünk pontosak: 6500 év. Az sem kevés...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #67512 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
Hallottam vmi ilyesmit... Gyógyító Hobbit... ;)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #67368 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
ha már mindenki megbékélt mindenkivel( :up: ) akkkor feldobhatnánk egy új témát......
pl, azt tudtátok, (előbb olvastam a Tündék topicban) hogy Vándor eredetileg egy hobbitnak készült? :eek2:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #66295 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Yao írta: Kincső:azthiszem elég hosszú vitát nyithatnánk ezen.Én úgy gondolom,Frodó sosem gyógyult meg igazán.A test majdnem teljesen ép maradt,de a lélek nem.Így vagy úgy,de Frodó nem egészséges :( .


Rendben, elfogadom az álláspontodat. Eddig egyébként én csak a testi gyógyulásra gondoltam, nem a lelekire. Az pedig a Gyűrű hatása miatt sem lehet teljes. De végülis jó, hogy már az elején átesett ezen, mert ezzel tudatosult benne, hogy milyen veszélyek várnak rá.
Tehát szvsz Frodó lelke nem (csak) a Fekete Lovasok miatt sérült meg, sokkal inkább a Gyűrű hatására. Különben Faramir, Trufa és Éowyn sem gyógyult volna meg teljesen - mármint lekileg.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #66194 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz

Yao írta: n8n:Elrond hatalmát nem tagadom,mint ahogy bölcsességét sem.A papokról fentebb.
Az athelasról pedig annyit:akárki használhatja,de csak mint fejfájás és rosszullét elleni orvosságot.De ha egy tisztavérű numenori vagy dunadán próbálja meg,akkor van esély rá,hogy-mondjuk úgy-csodát tehet.Pl:ha %-ban nézzük:Aragornak megkoronázása előtt 70%-a lehetett az élet megmentésére.Egy másik dunadánnak 1.Azthiszem van különbség.

athelas: ok, előbb is rábólintottam :wink:
és mi nem akarunk téged elküldeni innen, vagy megtiltani, hogy hozzászólj! csak ne a M.E.R.P-re hivatkozva, mert mint itt is megtudtam, az nem Tolkieni.
de a meggyógyításról beszélgethetünk (csak vessük el azt a részt, hogy Elrond pap, vagymi)
igen, maradt benne lelki nyoma, ezt nem tudta meggyógyítani Elrond, de ki tudná? :( a lelkét csak a barátai, és Nyugat tudja meggyógyítani. ő megtette amit tudott, testileg úgy meggyógyította Frodót, hogy elmehetett Mordorba (mint Kincső is írta) és ez nagy szó.

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hónapja #66189 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Király kéz, gyógyító kéz
NO COMMENT.

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.374 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére