Haditudományok Középföldén

Több
19 éve 6 hónapja #245395 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ecthelion írta: De már elötte is ismerhette mint maiát :) .
Phaedra-val nem értek egyet, szerintem igenis szüksége lett volna Gandalfra, csak mikor látta hogy nemtudja befolyásolni jobbnak látta bebörtönözni (továbbá szerintem titkon félt is tőle).


De nem mint sok álnevet használó Gandalfot, hanem mint Olórint.

Gandalf jó eszköz lett volna, de előbb vagy utóbb elveszejtette volna valahogyan...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245337 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De már elötte is ismerhette mint maiát :) .
Phaedra-val nem értek egyet, szerintem igenis szüksége lett volna Gandalfra, csak mikor látta hogy nemtudja befolyásolni jobbnak látta bebörtönözni (továbbá szerintem titkon félt is tőle).

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245315 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Niéla Alondriel írta: Radagast, a Mordori Ügyosztály beszervezett embere...

"Kb. 10000 évvwel ezelőtt ismertem meg Szürke Gandalfot. Már akkor is nagyon gyanús volt. Számos álnevet használt, és régóta kapcsolatban állt holmi gyanús félszerzetekkel és tündékkel, sőt, valami munkanélküli, vándor egyénnel is, aki szintén álnéven politikai és családi zűröket okozott Rohanban és Gondorban... jelenleg Brí környékén ólálkodik... javaslom mindkét gyanús személy internálását, lehetőleg Gorgorothba..."

Na jó, ez nem ide való... :lol:

Szarumánnnak palantírja volt, ne feledjük... kérdés, hogy ellátott-e vele Völgyzugolyig.

Hány kilométer egy palantír átlagos "hatósugara"?


A halandókkal lepaktáló Szürke Gandalfot csak 2019 éve ismerhette. Tekintve hogy HK 1000ben kötöttek ki (kb) az isátrok Szürkerévben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245275 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Radagast, a Mordori Ügyosztály beszervezett embere...

"Kb. 10000 évvwel ezelőtt ismertem meg Szürke Gandalfot. Már akkor is nagyon gyanús volt. Számos álnevet használt, és régóta kapcsolatban állt holmi gyanús félszerzetekkel és tündékkel, sőt, valami munkanélküli, vándor egyénnel is, aki szintén álnéven politikai és családi zűröket okozott Rohanban és Gondorban... jelenleg Brí környékén ólálkodik... javaslom mindkét gyanús személy internálását, lehetőleg Gorgorothba..."

Na jó, ez nem ide való... :lol:

Szarumánnnak palantírja volt, ne feledjük... kérdés, hogy ellátott-e vele Völgyzugolyig.

Hány kilométer egy palantír átlagos "hatósugara"?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245271 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
persze hogy megoszthatták, meg szerintem csak Szarumántól tudhatott ennyirre pontos információt szauron. Mint leírtuk, Szarumánnak volt egy adg kémje, amiket kisebb feltűnéssel használhatott, mint Szauron az övéit.

Azt tudjuk, hogy Szauron egyik fő ereje mások megfélelmítése volt, és azt gondolom, hogy Szarumáné meg a ravaszság és az agyafúrtság. Azt se csodálnám, ha Gandalfot csaki és kizárólag azért hívta fel magához, hogy eltegye vegy eltetetese láb alól. Szvsz esze ágába se volt, hogy Gandalffal bármiféle hatalmat megosztson, vagy Gandalf segítségét kérni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245232 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Nelossel írta: Phaedra, nem ez az?

"... az Ellenség természetesen régen tudja, hogy a Gyűrű nincsen odahaza, s hogy egy hobbit a hordozója. Azt is, hogy hány tagból állt a társaság, amikor Völgyzugolyból útra kelt, s azt is, hogy melyikünk milyen fajtát képvisel. ..."

/J. R. R. Tokien A Gyűrűk Ura A Két torony 5. fejezet A fehér lovas - Gandalf/


Ezzel egy a probléma. Szarumánt sosem emlegették úgy, mint Ellenség. Ez a név Szauront illette. Bár ők ketten megoszthattak egymással infokat :roll: Máris itt az új téma: hírszerzés, kémkedés Középföldén :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245218 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Phaedra, nem ez az?

"... az Ellenség természetesen régen tudja, hogy a Gyűrű nincsen odahaza, s hogy egy hobbit a hordozója. Azt is, hogy hány tagból állt a társaság, amikor Völgyzugolyból útra kelt, s azt is, hogy melyikünk milyen fajtát képvisel. ..."

/J. R. R. Tokien A Gyűrűk Ura A Két torony 5. fejezet A fehér lovas - Gandalf/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245171 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Közben rájöttem a válaszra: Szarumán tudta, hogy hanyan indultak el, azt is, hogy ki milyen fajhoz tartozik, csak az orkokkkal nem közölte ezek számát.

Mivel "okosan" nem írtam ki az erre vonatkozó idézetet, így nem tudom belinkelni, de Gandalf mondja el az erre vonatkozó információt.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245110 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

all írta:

Mornambar írta: Szerintem is. Csak annyit tudott, hogy hobbitok is mentek, és sztem ezt is mondta Lurtznak (ill. Uglúknak), hogy "félszerzetet keressenek", a többit öljék meg.

:


Sokáig néztem, hogy mi az a : mire leesett, hogy a hozzászólás tárgyához írtad a hozzászólást: Szerintem is. Biztosan nem tudta pontosan, hogy melyikük Fr. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245108 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
:) Teljesen egyetértek az előzőekkel.

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245107 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Mornambar írta: Szerintem is. Csak annyit tudott, hogy hobbitok is mentek, és sztem ezt is mondta Lurtznak (ill. Uglúknak), hogy "félszerzetet keressenek", a többit öljék meg.

:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243563 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szerintem is. Csak annyit tudott, hogy hobbitok is mentek, és sztem ezt is mondta Lurtznak (ill. Uglúknak), hogy "félszerzetet keressenek", a többit öljék meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243391 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta:

Phaedra/Namarie írta: Szarumán tudta, hogy hanyan indultak el Völgyzugolyból, és pontosan hány félszerzetet kell keresnie?


Tekintve, hogy a madarakat (legalábbis egy részüket biztosan) ő küldte Magyalföldre, valamit tudott, de valszeg nem beszélt olyan jól madárul mint pl Radagast.


Szerintem tudta, hogy Briből hányan indultak tovább,(Pockó révén) csak azt nem tudhatta biztosan, hogy Völgyzugojból hány hobbit indúlt el...
arra azért nem számított, hogy mind a négyen elindulnak tovább :mrgreen:
ilyen még nem fordult elő a történelemben... :lol:
Azt is figyelmenkívül hagyta, hogy Frodó elválik a társaitól, és Samuval folytatja tovább az útját. Ami ellentmond a hobbitok természetének. :D
Ezért amikor elfogták Pippinéket, joggal feltételezte, hogy csak az a két hobbit volt a szövetségben... :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243387 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Kémei még a Megyébe is beszivárogtak, így vszínűleg tudta, hányan vannak. Ezért volt zseniális döntés Frodó részéről, hogy Amon Hennél elvált a többiektől. Ha Trufával és Pipinnel együtt őt és Samut is elfogják, még ha sikerül is olyan szerencsésen megmenekülniük, mint a két másik megyefinak, ez olyan változást okozott volna a Küldetésben, melynek beláthatatlan következményei lettek volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243269 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta: Szarumán tudta, hogy hanyan indultak el Völgyzugolyból, és pontosan hány félszerzetet kell keresnie?


Tekintve, hogy a madarakat (legalábbis egy részüket biztosan) ő küldte Magyalföldre, valamit tudott, de valszeg nem beszélt olyan jól madárul mint pl Radagast.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243242 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szarumán tudta, hogy hanyan indultak el Völgyzugolyból, és pontosan hány félszerzetet kell keresnie?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243241 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta:

Felagund írta: Megnyerni nem tudták, elmenekülni igen ;)


Off: a Megszámlálhatatlan Könny Csatájához, Gondolin és Nargothrond elestéhez képest bármilyen csata is fáklyásmenet. Ezért írtam azt, hogy megnyerték- szerncsére arányszámban nem voltak akkorra veszteségeik, arról nem is beszélve, hogy Eregiont nem mocskolták be, nem úgy, mint Nargothrondot.


A Don-kanyarhoz képest Mohács ezek szerint győzelem lenne?
Attól, hogy egy nagyon vesztes csatához viszonyítjuk, egy vesztes csata még vesztes marad.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243239 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Felagund írta: Megnyerni nem tudták, elmenekülni igen ;)


Off: a Megszámlálhatatlan Könny Csatájához, Gondolin és Nargothrond elestéhez képest bármilyen csata is fáklyásmenet. Ezért írtam azt, hogy megnyerték- szerncsére arányszámban nem voltak akkorra veszteségeik, arról nem is beszélve, hogy Eregiont nem mocskolták be, nem úgy, mint Nargothrondot.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243038 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Sőt, akkor is csak közvetlen közelről. Amikor Samu felhúzta Cirith Ungolnál a Gyűrűt, nem rohantak oda mindenestül, sőt, Szauron sem látta meg, pedig nem volt köztük fizikai akadály. A nazgul csak jóval később bukkant fel, valószínűleg azért, mert az ablakból vészjelet adtak le.
Sőt, a használatot sem biztos, hogy megérzik, hiszen különben nem hitték volna, hogy Aragorn használta a Gyűrűt.

Holtak: Nagyon szívesen jönne mindenki a Holtakkal, de. Ez egy nagyon kötött, egyszer használatos fegyver, ha az egész háborút végig akarja harcolni velük Aragorn akkor számolnia kell vele, hogy a saját katonái nem mernek a közelébe jönni, illetve egy idő után a Holtak engedetlenek lesznek, mivel nem ezt ígérték nekik.

Szauron és a logika: Gandalf és Aragorn azóta építgette a terveit, hogy Szauron mindenképpen azt higgye, Aragornnál a Gyűrű, mióta Aragorn Kürtvárban palantírbeszélgetést folytatott Szauronnal.
Később minden cselekedetük erre játszott rá:
- Az umbariak legyőzése (Szauron nem számolt a holtakkal, tehát csakis a gyűrű ottlétének tulajdoníthatta a dolgot)
- Aragorn belépője a pelennori csatába (zászló, stb)
- Felvonulás a Morannon elé (nem olyan kicsi sereg, hogy elhanyagolható lenne, de nem olyan nagy, hogy sikeres lehetne, ergo (Szauron szerint) a Gyűrű új Ura elbízta magát, de rendesen.
- Ezt támasztotta alá az is, hogy a felvonulás közben a "Gondor urai közelednek" szöveget lecserélték, mintha erre a kezdődő belviszály adna okot.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243011 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ami azt illeti a Gyűrű és Aragorn ezesetben kb 50 mérföldes közelségben voltak, ez pedig szerintem egy olyan tévedés, amit simán írhatunk a mordori GPS rendszerek rovására ;)
Amúgy Sauron pont azért vonult ki Aragorn ellen a teljes haderejével, mert (szokásához híven teljesen logikusan gondolkozva) el se tudta volna képzlni, hogy Aragorn ép ésszel képes csatát kezdeményezni egy ilyen csekély sereggel, ha nincs nála a Gyűrű.

(amúgy a nazgúlok többnyire útmutatások alapján találták meg a hobbitokat, konkrétan csak akkor érezték, hogy hol vannak, amikor Frodó használta is a Gyűrűt ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243008 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Még mindig nem hiszek Sauron képességeiben... Nézünk későbbre: Minas Tirith-et elbukta, de a Gyűrűnek nyoma sem volt arrafelé. Kisvártatva felbukkan egy nevetséges méretű haderő a kvázi bevehetetlen kapui előtt, mire rájuk küld mindent, amit talál. Nem hiszem, hogy ő vagy valamelyik nazgúl nem érezte, hogy Aragorn papának a közelében sincs a Gyűrű(ha fekete barátaink jórészt a Gyűrű miatt már többször megtalálták a hobbickákat, most meg több száz mérföldnyit tévednek). hagyta volna a dicső nyugati sereget Gandalfostul-mindenestül a kapu előtt üldögélni, esetleg a kapu tetejéről szórványosan rájuk lövöldözni(esetleg haszonállatokat hajigálni :D :D:D:D:D:D), akkor Frodó akármit csinál, az életben nem jut el a hegyig még úgy se, ha a célja rejtve marad.

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243007 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Megjegyzem a Holtak NEM voltak ott a pelennori csatában ;)
Aragorn már Dél-Gondorban elengedte őket, csak az ott toborzott sereggel vonult Minas Tirith alá...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242968 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De még ha Szauron seregei mellett annyi extra dolog állt, a másik oldalon ott voltak a Holtak. Az elmúlt 1-2 oldalon teljesen kihagyta mindenki őket a számításból. Mert hiába a pellenori fölény Szauron részéről, a végén ott volt a Holtak Serege, ami aztán végleg eldöntötte a csata kimenetelét. (Persze ha a Gyűrűt és Frodóékat nem vesszük számításba, akkor is marad még Szauronnak annyi ereje, hogy mégegyszer nekifusson, és másodszorra is megpróbálja szétverni a nyugati seregeket-és ekkor már nincs kétségem, hogy győzelme beteljesedne.) Dehát ott volt az a fránya Gyűrű, meg a két kis kitartó és mindenre elszánt vasakaratú megyefi. Az a fránya Gyűrű, ami Szauron szerint Minas Tirithben van, vagy éppen úton van felé. Persze ez indokolja Minas Tirith gyors lerohanását, és talán ezért nem választotta a hosszas ostromgyűrű kialakítását a város körül. Mert azért lássuk be, Szauron tartott attól, hogy valaki az ő drágaságát felhasználja ellene. Márpedig félelme -ahogy Alyr mondta, logikai alapon- teljesen helyénvaló és megalapozott volt. Minas Tirithben sok derék ember, néhány erős lovag és még ki tudja miféle hatalmasságok voltak, nembeszélve azokról, akikről Szauron név szerint tartott (Aragorn, Gandalf, sőt, ha így vesszük, talán Denethor is lehetne, hiszen Szauron nem tudta őt behálózni a Palantíron keresztül, és ez bizonyára néhány kétséget is ébreszthetett benne a helytartó iránt).
És ez a logikai út a (origóban a Gyűrűvel) a legkövetkezetesebb, hiszen több okból is a legésszerűbb:
1. Először meg kell szerezni a Gyűrűt, nehogy más használja, aki még bajt okozhat
2. A Gyűrű megszerzése után a továbbiak csak "lájtos" dolgok, hiszen Szauron testet ölt (nem is akármilyet ), ezzel a Három sorsa is megpecsételődött.
3. Ha Szuron valaha is számolt egyáltalán a Holtakkal és Isildur örökösével így együtt (ami nem valószínű), a Gyűrű birtoklásával ez a bökkenő is letudva.
Az első pontban szerepelhetne az is, hogy a Szabad Népeket gátolja meg egyesülésükben, de hát azt tudjuk, hogy tett ellene (habár sikertelenül ütött ki ez is). Az Anórienbe vonult igen nagy létszámú seregnek lett volna feladata megállítania Rohan seregeit, vagy ha teljesen nem is tudnák megállítani, legalább feltartóztatnák, és kicsit megritkítanák, ami szintén jól jött volna ki, mert ha az anórieni szárny teljesen meg is semmisül, Rohan lovasai is már csak a lángoló várost láthatnák egy nagy létszámú és győztes sereggel egyetemben (amit a győzelem mámora tízszeres erőre szított fel). Dehát nem számolt (vagy egyáltalán nem is tudott a fanyűvőkről és a hegyi utakról). Szauron számításai szerint ezután a Rohaniakat elverték vagy megfutamították volna, talán nem is kellett volna oda személyesen Szauron, aki ekkor már birtokolta volna a Gyűrűt, és ezek után akár már a Holtak és a dúnadánok is jöhettek volna. Egyel több elpusztítandó sereg ide-oda már nem számít...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242955 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nem, nem, nem.

Bögyös Fredegár: Gondorban elenyészően kevés lovag volt. Más részről pedig nem hagyták volna elpusztulni egész Északot, hiszen nem voltak annyira rossz viszonyban vele. (Boromir egyedül ment Elrondhoz)

Sirgon: Lásd lentebb. Még ha Szauron a fő erőkkel Lórien ellen vonul is, hagy annyi orkot Osgiliathnál, hogy a gondoriak ne gondolhassanak támadásra. (+umbar+harad)

Tinfang: Cseppet sem volt elhibázott. Ott voltál az előadásomon a LEP-en?
Szauron csak annyiban hibázott, hogy normálisnak, bölcsnek tartotta ellenfeleit. Fel nem tételezte, hogy egy olyan erős fegyvert mint a Gyűrű, veszni hagynak, főleg nem ilyen öngyilkos küldetés formájában. Feltételezte, hogy megpróbálják a maguk módján felhasználni, és ezt az elméletet alátámasztandó rá is játszott Aragorn meg Gandalf.
A Gyűrűháború minden hadjáratát az ésszerű számítások szerint meg kellett volna nyernie. Számbeli és taktikai fölényben volt (elvileg) nem beszélve az extrákról mint Grond, Nazgulkirály, múmakok. A nyugati oldal mellett csak a jó időzítés és a szerencse állt.
Szauron erőből játszott, a kiéheztetéses dolog nem volt ínyére. Más részről pedig pont amiatt, mert félt, hogy felhasználják ellene a Gyűrűt, gyorsan, nagyon gyorsan akart végezni az ellenfeleivel.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242954 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Tinfang Gelion írta: Az egész gyűrűháború elhibázott volt Sauron részéről... Az orkocskák gond nélkül leülhettek volna Minas Tirith kapuja elé, aztán pár hónap/év múlva csak éhenhal ott mindenki a kalózok nélkül is(érdekes gondolat a Keselyüstökből falatozó Gandalf), akik ehelyett blokád alá helyezhették volna Szürkervet, nehogy a tündék elfussanak. Miután Gondor elbukott, jöhettek a hegyesfülűek, akiket az ex-gondori csatlósokkal("Men are weak") megtámogatott, Dol Guldurból milliósra duzzasztott ork sereg pillanatok alatt kisöpört volna a világból(no meg ha pár múmakot beküldenek Lórienbe vagy más erdőbe pusztán táplálkozni, ott nem marad álló fa :D :D:D:D). A törpök meg senkit nem érdekelnek, ők csak ásnak lefelé míg balrogra nem lelnek és aztán gyorsan kihalnak. A Frodó-tényezőt meg negligáljuk.


Ezt most szépen leírtad, de kihagytad a számításból a "gyűrű tényezőt"!
Ugyanis Szauronnak támadnia kellett, mert a gyűrű segítségével egy elég erős akaratú ember/tünde/mágus méltó ellenfele lett volna.
Mert amikor a kicsi hobbit, Frodó fehúzta a gyűrűt, és a magáénak vallotta, akkor még ott Sammat Naurban is megrendűlt Szauron hatalma!
Mi lett volna itt, ha mondjuk Aragorn húzza fel a gyűrűt... :wink:
Ezért csapott le olyan gyorsan Gondorra, mert azt hitte, hogy a gyűrű is oda megy...
Ellenkező esetben biztos, hogy jóval később, mondjuk 50 év múlva támad, és akkor is a tündék, Galadriel ellen...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242949 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az egész gyűrűháború elhibázott volt Sauron részéről... Az orkocskák gond nélkül leülhettek volna Minas Tirith kapuja elé, aztán pár hónap/év múlva csak éhenhal ott mindenki a kalózok nélkül is(érdekes gondolat a Keselyüstökből falatozó Gandalf), akik ehelyett blokád alá helyezhették volna Szürkervet, nehogy a tündék elfussanak. Miután Gondor elbukott, jöhettek a hegyesfülűek, akiket az ex-gondori csatlósokkal("Men are weak") megtámogatott, Dol Guldurból milliósra duzzasztott ork sereg pillanatok alatt kisöpört volna a világból(no meg ha pár múmakot beküldenek Lórienbe vagy más erdőbe pusztán táplálkozni, ott nem marad álló fa :D :D:D:D). A törpök meg senkit nem érdekelnek, ők csak ásnak lefelé míg balrogra nem lelnek és aztán gyorsan kihalnak. A Frodó-tényezőt meg negligáljuk.

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242937 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Gondor Mordor északi kapujához tartó csapatokat is megtámadta, ha tehette. Lásd Faramír rajtaütése. Szuron nem lehetett biztos abban, hogy Gondor kihagy egy oldaltámadást ha ö Lórien ellen vonul, hiszen így Denethor saját maga számára nyerhetett volna idöt. Azért is bizonytalan ötlet elöször Lórient támadni, mert így kiteríti a lapjait annélkül, hogy rögtön döntö eredményt érne el. Gondor épségben marad, Galadriel a lórieniek zömével esetleg nyugati irányba menekül. A tündék észbe kapnak, Thranduil, Galadriel, Elrond és Cirdan megpróbálnak összefogni Gondorral. Szauron nem gondolhat arra, hogy Lúnig nyomul, mert Gondor azonnal hátbatámadja a seregeit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242931 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát tényleg nem a legvalószínűbb, hogy Gondor lovagjai türelmetlenül vágtatnának a tündék segítségére (bár nem kétlem, fordított esetben elvárnák a segítséget). Inkább az időt kihasználva készülnének a háborúra, ami előbb-utóbb úgyis bekopogtat, hogy a körülményekhez képest a legjoban felkészülve szálljanak harcba.
Bár ha Szauron főserege (a Minas Morgul-i, a Dol Guldur-i egyaránt) először Lórient támadná, Gondornak tényleg előnyös lene oldalbakapni a sereget (ahogy erről már többször is szó esett).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242904 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta: Ismétlem: Egy észak felé tartó menetoszlopot könnyebb oldalba kapni, s a sikerre is nagyobb az esély. Gondor ereje nem elég Mordor ostromához, de szurkálódni igen.

Galadrielt elég körülzárni és rágyújtani az erdőt...


Ejnye, Melkor, ez gonosz volt... :twisted:

Elképzelem a gondoriakat, amint Galadriel védelmében bármit is tesznek...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242893 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Ld az előző kifejtős hozzászólásaim, legalább az egyikben érintettem a témát.


Nyugtázva. Kérdés, hogy ilyen erőmegosztás szolgált volna-e bármilyen eredménnyel.
Ezért sem lehet Lórien elsődleges célpont.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.829 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére