A Gyűrűk

Több
19 éve 7 hónapja #241237 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: Ezzel az erővel azt is lehet másként értelmezni, hogy a "Kilencet a nazgúlok őrzik", ergo nem kell hogy náluk legyen, csak őrzik -> szolgálják Szauront, aki magánál tartja őket... :roll:

Nem véletlen, hogy minden Gyűrűt szeretne visszaszerezni magának...

Igen, lehetne így is értelmezni. Csak szerintem így nincs az egésznek semmi értelme. Miért akarná Szauron visszaszerezni a Kilencet? Amennyiben maradandó lenne a hatásuk azután is, hogy már nincsenek az adott személyeknél, biztosan odaadta volna másoknak, hogy kilenc helyett tizennyolc legyen!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241235 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szvsz az, hogy a nazgúloknál vannak a gyűrűik, ekvivalens azzal, hogy Sauron hatalmában (is) vannak...

Angwennel értek egyet ezügyben.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241233 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ezzel az erővel azt is lehet másként értelmezni, hogy a "Kilencet a nazgúlok őrzik", ergo nem kell hogy náluk legyen, csak őrzik -> szolgálják Szauront, aki magánál tartja őket... :roll:

Nem véletlen, hogy minden Gyűrűt szeretne visszaszerezni magának...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241166 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én is inkább ezt tartom valószínűnek. Ahogy már mondtam korábban, én a hatalom kilenc gyűrűjét, melyet a kilenc király kapott, eszközöknek tekintem Szauron szolgálatában, melyek célja pont az, hogy birtokosaikat egy erős, majdhogynem felbonthatatlan kapoccsal gazdájukhoz láncolja. Ezért mondom, hogy szvsz Szauron nem vette vissza a kilenc gyűrűt, hanem azok örökké ott voltak a kilencek ujján (legalábbis a "halálukig").
Ezért nem fér bele az én merev logikámba az a variáció, hogy a nazgulok nem hordozták a hatalom kilenc gyűrűjét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241074 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Talán szőrszálhasogató vagyok, de szvsz a "which he held" kifejezést úgy is lehet, fordítani, hogy "amelyeket a hatalmában tartott"... És ez megint lehetőséget ad másfajta értelmezésre.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240997 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szóval összefoglalva az idézeteket: A GyU írása közben még ingadozott a két koncepció között, de késöbb egyértelmüen a visszavette variáció mellett tette le a voksot. Vagy, másik lehetöség, Gandalf nincs pontosan tisztában azzal, hogy mi lett a kilenc sorsa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240790 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hát így mindjárt más :embarassed: :sungl: .

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240739 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
(Frodót a nazgúlok) "Nem hiszem, hogy erőszakkal megtámadhatták, sem azt hogy hatalmuk alá vethették, vagy fogságba ejthették volna; engedelmeskedtek, vagy engedelmességet színleltek volna neki, és teljesítették volna bármilyen kisebb parancsait, amelyek nem ellenkeznek küldetésükkel, amit Szauron bízott rájuk, aki a kilenc gyűrűik által - amit magánál tartott* - még mindig elsődleges irányító szereppel bírt az akaratukra."

*: [size=9:3p7pw4il]kiemelés tőlem... azt hiszem, ez eldönti a vitát Gandalf javára. ;) [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240702 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: Nah, megkaptam ajándékba a Letters of Tolkient ( :cooljump: :dance: :hello: ), így utánanéztem, mit ír erről.
A 246. levélben van csak erről egy apró megjegyzés (Tolkien arról értekezik, Frodó tudott volna-e parancsolni a nazgúloknak a Gyűrűvel az ujján a Katlanos résznél):
"I do not think they (a nazgúlok - Gandalf) could have attacked him with violence, nor laid hold upon him or taken captive; they would have obeyed or feigned to obey any minor commands of his that did not interfere with their errand - laid upon them by Sauron, who still through their nine rings (wich he held) had primary control of their wills."



Uhhh :oops: :oops: :oops: Azt hittem boldogulok a fordítással, de nem.. lehetne magyarul?, mert szótárazini most sajna nincs időm :(

Köszii :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240673 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nah, megkaptam ajándékba a Letters of Tolkient ( :cooljump: :dance: :hello: ), így utánanéztem, mit ír erről.
A 246. levélben van csak erről egy apró megjegyzés (Tolkien arról értekezik, Frodó tudott volna-e parancsolni a nazgúloknak a Gyűrűvel az ujján a Katlanos résznél):
"I do not think they (a nazgúlok - Gandalf) could have attacked him with violence, nor laid hold upon him or taken captive; they would have obeyed or feigned to obey any minor commands of his that did not interfere with their errand - laid upon them by Sauron, who still through their nine rings (wich he held) had primary control of their wills."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240591 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: //

"Nos, nincsen nálam, s ezt annélkül is érzik a szolgái, hogy mondanom kellene. Hiszen ha az enyém volna, földig hajolnátok előttem, és engem szólítanátok Uratoknak."

Meg ha a nazgúloknál lett volna, akkor a lovakkal és a fekete köpenyekkel együtt már elhagyták volna őket a Gázlónál. :twisted: Meg Éowyn vagy Trufa megtalálhatta volna Pellenor mezején... :roll:

Ha Szauronnak elég lett volna a Kilenc Gyűrű, hogy a nazgúlokat az uralma alá vonja, akkor miért volt szüksége ehhez az Egyre?


Hát őőőőőő... Bár ez már elég szőrszálhasogató, de talán mert Szauron erejének nagy része ugye a Gyűrűben van. Így olyan mintha kétfelé vált volna, persze csak képletesen. Nem élhetett egész hatalmával, bár akkorával igen, hogy jól ráhozza a frászt mndenkire és a nazgulok ne merjenek vele ellenkezni. (Nem mintha nagyon akartak volna.)
A Gyűrű fölött csak Szauron tud parancsolni, mert az valójában az ő hatalmának és lényének a nagyobbik fele. Ha Szarumán megszerezné a Gyűrűt, akkor Szauron abban lévő ereje kerülne a hatalmába és a Gyűrű az ő erejét is megsokszorozná, így erősebb lenne mint bárki. Még Szauronnál is, és ő irányítaná a Gyűrűt.

Egy másik megközelítése a dolognak, hogy az összes gyűrű kapcsolatban van egymással. Különösen azok, amiknek a készítésébe Szauron is belekontárkodott. Az Egyet pedig direkte azért készitették, hogy alárendeljék neki a többit. Tehát a Gyűrű egyik legjellemzőbb tulajdonsága, hogy a többi viselői, ha nem elég erős a tudatuk, engedelmeskedni kényszerülnek az Egy hordozójának. Perzse, ha az elég erős. Így Frodo , vagy Bilbo esetében ez perzse képtelenség. Gandalfnak már ment volna. DE mivel az Egy ereje Szauron ereje elsősorban neki tartoznak engedelmességgel, hisz egyazon hatalom két feléről van szó. Gyakorlatilag ugyan annak az erőnek engedelmeskednek.De mivel a Gyűrűben lévő hatalom az "igazi", így lehetséges, hogy ha egy elég erős akarat birtokolja azt, uralhatja a többi gyűrűt is Szauron akaratától függetlenül (ezért is érzik meg a nazgulok, ha valaki használja azt). Legalábbis Szarumán elképzelése ez volt. De mivel a Gyűrűnek , akármit is akarjon Szarumán, csak Szauron tud parancsolni ez az elképzelése a drága Fehér mágusnak elég ostoba. Mint ahogy azt Gandalf is közölte vele.

Szauronnak kell az egy , bár a nélkül is tudja uralni a Kilencet, mert az a hatalma lényege. De amíg az Egy nincs nála addig arra is van esély, hogy valaki átvegye a nazgulok feletti irányítást.Persze kétlem, hogy ez olyan nagyon felizgatná Szauront, mert még így is kicsinálhatná őket. Ezért nem is mernek ellenkezni vele. De azért kell neki az Egy, a biztonság kedvéért. :P

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240576 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
//off// Igen, megfáztam, tök náthás vaok, de nem tudtam, hogy ez az írásomon is látszik... :lol: :lol: :lol: //on//

Nekem az alábbi idézetek tükrében ez még mindig elég zavaros. A Gyűrű keresésében az alábbi szavai Szarumánnak arról tanúskodnak, hogy igenis inkább a Gyűrűnek engedelmeskednek a nazgúlok, mint Szauronnak:

"Nos, nincsen nálam, s ezt annélkül is érzik a szolgái, hogy mondanom kellene. Hiszen ha az enyém volna, földig hajolnátok előttem, és engem szólítanátok Uratoknak."

Meg ha a nazgúloknál lett volna, akkor a lovakkal és a fekete köpenyekkel együtt már elhagyták volna őket a Gázlónál. :twisted: Meg Éowyn vagy Trufa megtalálhatta volna Pellenor mezején... :roll:

Ha Szauronnak elég lett volna a Kilenc Gyűrű, hogy a nazgúlokat az uralma alá vonja, akkor miért volt szüksége ehhez az Egyre?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240574 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ha minden gyűrűnek nagy hatalma van, (nyilván) akkor azért kellenek Szauronnak, hogy azokkal másokra erőltesse a hatalmát. Eredetileg is azért adta a törpöknek, hogy uralja őket, akár a kilenc embert és általuk az összes törpöt, de őket, csak a kincsek és a gazdagodás érdekelte a tudatuk pedig amúgy is erősebb, mint az emberé, ezért nem váltak lidércekké, de rájuk is nagy hatásal volt, mikor tehát kudarcot vallott velük vissza akarta szerezni a gyűrűket, hogy másokon használja fel őket.

Én őszintén nem hiszem, hogy ugyan olyan szerzésről lenne szó egészen a Hét és a Kilenc esetén,bár lehet hogy tévedek. A Kilenc köti a Nazgulokat hozzá, így azzal, hogy a kilenc embert "megszerezte" magának, megszerezte a gyűrűik feletti hatalmat is, immáron kendőzetlenül, hisz addig is volt valami hatalma fölöttük a készítésükben való részvétel folytán. A Hétből pedig egy pár fölött szerezte meg a hatalmat. Csak épp azokhoz nem jött ráadás. Tehát valahogyúgy kellene szerintem érteni, hogy hatalma mind fölött volt, de a Hetet ill. ami megvolt belőle, akár hordhatná is ,(ha lennének ujjai,) a Kilnec viszont a Lidérceknél van.

Szerintem azért engedelmeskednek a lidércek Szauronnak, mert mikor az elkészítette az Egyet, akkor ugye beleplántálta hatalma, akarata, mindene nagy részét. A Gyűrű voltaképp Szauron erejének megtetstesülése. Vagyis a GYűrű és Szauron egyek, így mikor a Gyűrűnek engedelmeskednek voltaképp Szauronnak engedelmeskednek és fordítva.

Bocsi kicsit zavaros lett. :oops:

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240571 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: Köszi az utánanézéseket!

Bögyös Fredegár: De akkor a Hértől miért mondja ugyanott és ugyanúgy hogy részben begszerezte? Mivel a Nimrandir által idézett szövegben azt mondja, a Kilencet megszerezte, a Hetet csak részben, logikus, hogy azonos módon kell értelmeznünk a két esetet.


"begszerezte" Biaz Gandalf begfáztál? :D :D:D (bocsiiiii ez nem lehetett kihagyni ;) )

Egyébként amikor visszakerestem, nekem is az volt az első gondolatom, hogy ezt kétféle módon is értelmezhetnénk...ha... nem így folytatódna a mondat:

"...a Hetet is részben megszerezte, részben elpusztította. ..."

Szóval egyet értek veled. :) és abban is hogy valóban sokminden nem egyértelmű.. ergo... Nelosselnek is igaza lehet :roll: :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240564 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Köszi az utánanézéseket!

Bögyös Fredegár: De akkor a Hértől miért mondja ugyanott és ugyanúgy hogy részben begszerezte? Mivel a Nimrandir által idézett szövegben azt mondja, a Kilencet megszerezte, a Hetet csak részben, logikus, hogy azonos módon kell értelmeznünk a két esetet. Márpedig törp-nazgúlok nincsenek. S a törp-gyűrűket akkor miért akarta volna visszaszerezni, ha nincsen rájuk szüksége?

Nelossel: Viszont ha a Kilenc a nazgúloknál van, az Egy meg Frodónál, akkor miért engedelmeskednek Szauronnak a nazgúlok? Semmi sem köti őket a személyéhez, egyedül a Gyűrűnek engedelmeskednek.

Sok itt a homályos pont...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240560 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Viszont lehet, hogy mégis a nazgúloknál maradt, mert a Tanácsban Gandalf ezt mondta:

"... Vannak, Galdor - mondta Gandalf -, akik elhiszik, hogy Glóin hírei, s a hajsza Frodó után kellően bizonyítják, hogy a Félszerzet talált kincse az Ellenségnek mit ér. Pedig az csak egy gyűrű. Tehát? A Kilencet a nazgúlok őrzik. A Hetet megkerítették, vagy elpusztították. ..."

/ A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége II. könyv 2. fejezet, 365. oldal (1990-es kiadás) - Gandalf/

A Kilenc formájáról csak ennyit találtam:

"... Eszembe jutott néhány szó, ami a Tanácsban hangzott el: Szarumán szavai, amelyeket annak idején csak fél fülel hallgattam. ,,A Kilenc, a Hét és a Három Gyűrű - mondta - drágaköves. ..."

/ A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége II. könyv 2. fejezet, 368. oldal (szintén 1990-es kiadás) - Gandalf/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240558 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Azt írja, a kilencet megszerezte magának. Ez nem feltétlenül kell, hogy azt jelentse, hogy a gyűrűket szerezte meg, hanem magát a kilenc királyt szerezte meg saját céljainak, saját erdekeinek eszközeiként.
Szvsz én nem látok abban túl sok logikát, hogy ha a 9 királyt megrontotta a gyűrűkkel és az Egy alárendeltjei lettek, miért venné vissza azokat a gyűrűket, amikkel ezt elérte.
Hisz pont azért lettek odaadva nekik, hogy ezt elérje.
Bár a szöveg inkább ennek ellentmond ennek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240555 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: Én egyébként is úgy emléxem, hogy Szauron visszavette ezeket a Gyűrűket, de jó lenne, ha vki utánanézne pontosan, A GyU-ban hol van ez!


Utánanéztem :D

"... A Kilencet a halandó embereknek adott, büszke és hatalmas embereknek és ezzel tőrbe ejtette őket. Már régen az Egy Gyűrű hatalma alá kerültek, Gyűrű-lidércek lettek, árnyak, az ő nagy Árnyékában, ururk legfélelmetesebb szolgái. Ez réges-régen történt. Hosszú évek óta senki se látta a Kilencet. De ki tudja? Ha a homály újra megnő, talán ismét felbukkannak. De hagyjuk ezt! Ilyesmiről még reggel se jó beszélni a Megyében.
Vagyis hát így állunk: a Kilencet megszerezte magának; a Hetet is részben megszerezte, részben elpusztította. ..."

/ A Gyűrűk Ura ~ A Gyűrű Szövetsége I. könyv, 2. fejezet, 81.old ~Gandalf/

Viszont, a Kilenc formájáról, és egymáshoz való hasonlóságáról még mindig nem találtam semmi konkrétat... :roll: Ha nem is a választ várom ... csupán (továbbra is :P ) a véleményetekre lennék kiváncsi csak ha lehetséges... :P előre is köszönöm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240486 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ha jól emléxem, erről Gandalf is tesz említést vagy a Zsáklakban, vagy már a Tanácsnál, nem tudom biztosan (nincs nálam az első kötet, nem tudok utánanézni). Mindenesetre A Gyűrű keresésében az alábbit találtam:
"Leghatalmasabb szolgáiként igen alkalmasnak tűntek egy efféle külsetésre, hiszen leigázta őket a Kilenc Gyűrű - ezek pedig Szauronnál voltak." (első magyar kiadás, 2. kötet, 76. oldal)

Én egyébként is úgy emléxem, hogy Szauron visszavette ezeket a Gyűrűket, de jó lenne, ha vki utánanézne pontosan, A GyU-ban hol van ez!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240468 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Semmilyen visszavételre nem emlékszem a kilencekkel kapcsolatban. Inkább a gyürük is részei voltak a lidérceket fenntartó és uraló varázsnak. Szolgáivá váltak saját gyürüiknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240452 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Angwen írta:

Alyr Arkhon írta: A Kilenc Gyűrűt Szauron készítette, és egyet-egyet adott a lidérceknek, majd visszavette tőlük, de a hatása alatt maradtak.

Miért vette volna vissza???

Gondolom, miután lidércekké változtak, Szauron így tudta magához kötni őket az Egy nélkül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240392 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta: A Kilenc Gyűrűt Szauron készítette, és egyet-egyet adott a lidérceknek, majd visszavette tőlük, de a hatása alatt maradtak.

Miért vette volna vissza???

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240338 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
celebrin (ezüst- tsz.) + paur (kéz, ököl) --> Celebrinpaur --> Celebrimbor

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #240280 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gilgolwen Nimrandir írta:

Angwen írta:

Gilgolwen Nimrandir írta: igen igen.. azt tudom... :D A Nenya-t gyémánt, a Narya-t rubin a Viya-t pedig zafír-kő díszíti. Jó munkát végzett Celebrimor! :D

Ezer bocsánat, a szokásos kötözködésem következik: CelebrimBor, és nem Celebrimor!!!


Ugyan... :P semmi gond. Inkább köszi hogy kijavítasz :D Viszont ahány helyen eddig olvastam erről, mindenhol Celebrimornak írták. :roll:

(A Kilenc Gyűrűvel kapcsolatban, továbbra is érdekelne a véleményetek... :roll: )


Márpedig csakazértis Celebrimbor. A magyar változatokban írják felváltva Celebrimornak ill. Celebrimbornak, de mindenképp az utóbbi a helyes.

A Kilenc Gyűrűt Szauron készítette, és egyet-egyet adott a lidérceknek, majd visszavette tőlük, de a hatása alatt maradtak. Mind drágaköves volt szvsz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240277 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Angwen írta:

Gilgolwen Nimrandir írta: igen igen.. azt tudom... :D A Nenya-t gyémánt, a Narya-t rubin a Viya-t pedig zafír-kő díszíti. Jó munkát végzett Celebrimor! :D

Ezer bocsánat, a szokásos kötözködésem következik: CelebrimBor, és nem Celebrimor!!!


Ugyan... :P semmi gond. Inkább köszi hogy kijavítasz :D Viszont ahány helyen eddig olvastam erről, mindenhol Celebrimornak írták. :roll:

(A Kilenc Gyűrűvel kapcsolatban, továbbra is érdekelne a véleményetek... :roll: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240271 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gilgolwen Nimrandir írta: igen igen.. azt tudom... :D A Nenya-t gyémánt, a Narya-t rubin a Viya-t pedig zafír-kő díszíti. Jó munkát végzett Celebrimor! :D

Ezer bocsánat, a szokásos kötözködésem következik: CelebrimBor, és nem Celebrimor!!!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240253 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
igen igen.. azt tudom... :D A Nenya-t gyémánt, a Narya-t rubin a Viya-t pedig zafír-kő díszíti. Jó munkát végzett Celebrimor! :D

gportal.hu/portal/gillgolwen/ima ... _Nenya.jpg
gportal.hu/portal/gillgolwen/ima ... _Narya.jpg
gportal.hu/portal/gillgolwen/ima ... e_Viya.jpg

és ha már itt tartunk itt egy kép a törpgyűrűkről: gportal.hu/portal/gillgolwen/ima ... ilver_.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240243 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240236 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hát a filmben a Boszorkányúr valóban más Gyűrűt kapott, mint a többi nazgúl-jelölt, de a könyvben nem volt emlékeim szerint semmi ilyesmire utalás. A könyvben csak annyi álll, hogy mindegyik Hatalom-Gyűrű drágaköves, kivéve az Egyet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240232 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Lenne egy kérdésem...

A Kilnec Gyűrű egyforma volt? Az emberek királyának gyűrűje (ha jól tudom) nem sokban, de különbözött a többitől...

Eddig ezt a két ember-gyűrűt láttam képen:
gportal.hu/portal/gillgolwen/ima ... n_Ring.jpg
gportal.hu/portal/gillgolwen/ima ... h_King.jpg
(ill ezek változatait) ezeket a képeket innen tölöttem le : www.noblecollection.com/catalog/ ... m?catid=17
Itt, az első gyűrűnél ez a felirat: "The King of Men Ring" ...vagyis az emberek királyának gyűrűje. A második képnél pedig "The Ring of the Witch King" a Boszorkányúr gyűrűje.

A Fegyverek és Hadviselés Középföldén c. könyvben is szerepelnek ezek a gyűrűk, Itt viszont az első képhez ezt írták: A Boszrokányúr is kapott egyet a Hatalom Gyűrűi közül. (Bár ebben a könyvben arany részeket is tartalmaz, amit az ott közölt leírásban is olvashatunk. "...Valamenyi lidérc közül egyedül a Boszorkányúr viselt ezüstből és aranyból készült gyűrűt, ..." /írás: 173.old/) :?: :?: :?:
A film elején, amikor a Kilnec Ember királyt mutatják, amint megkapják a gyűrűket, az eről a jelenetről készült képen ammennyire kivehető, úgy tűnk, hogy teljesen egyformák a gyűrűik (ilyet sajnos nem tudok mutatni, de a a Fegyv. és Hadv. Köz. c könyv 9. oldalán megtalálható)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.608 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére