A Gyűrűk

Több
19 éve 7 hónapja #242212 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Mornambar írta: Elképzelhető.
Engem viszont az bök, hogy csupán kétféle gyűrűt csináltak?
Meg eddig is csak egyféle törp Gyűrűt láttam (igaz, azt ezüstbe is aranyba is... :D )


Szintén a Fegyverek és Hadviselés Középföldén c. könyvben és szintén a 9. oldalon :oops: található képen a Hét teljesen egyforma... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242209 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Elképzelhető.
Engem viszont az bök, hogy csupán kétféle gyűrűt csináltak?
Meg eddig is csak egyféle törp Gyűrűt láttam (igaz, azt ezüstbe is aranyba is... :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242150 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: De azon a lapon többesszám szerepel a képnél, Witch Kings, ha jól emléxem, tehát eleve rossz a szöveg. Én a Hadviseléses könyvnek hiszek.


Alapvetően én is ennek szeretnék hinni :D

Megint csak visszatérnék a 9. oldalra, nagyon közelről + nagyítóval stb :oops: nézve is úgy látom, hogy amiket a kezükben tart a Kilenc király egyforma (a leírás szerint persze - 173-174. old- a Boszorkányúr Gyűrűje volt egyedül ezüs és arany is, de most nem erre szeretném sarkítani a dolgot...) és mindegyiket ilyennek látom: gportal.hu/portal/gillgolwen/ima ... n_Ring.jpg ebben szeretnék most megerősítést, vagy cáfolatot :D

Gandalf: itt az általam linkelt képnél egyes számban van.... ki érti ezt? :oops: :D

akkor még valami, ami most jutott eszembe, lehet hogy kicsit meredek elgondolás :oops:

arra gondoltam, -abból kiindulva amit fentebb írtam, (hogy a Kilenc Gyűrűt milyennek látom a 9. oldalon) - ill az alapján, amit a 173. oldalon ír a könyv: "A nazgúlok gyűrűi valahogy összezsugorodtak, kövük vérvörösen világított" Szerintem a Kilenc Gyűrű eredetileg olyan lehetett, mint az első linkem, és az utóbb idézett szöveg alapján miután a királyok nazgúlokká lettek a gyűrűik is megváltoztak : gportal.hu/portal/gillgolwen/ima ... h_King.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242136 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
De azon a lapon többesszám szerepel a képnél, Witch Kings, ha jól emléxem, tehát eleve rossz a szöveg. Én a Hadviseléses könyvnek hiszek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242135 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
:D :D:D Ez egyre bonyolultabb :P

Az helyzet az, hogy azokat a képeket linkeltem be én is, amiket, most ti, mikor először feltettem a kérdést. (most a 3. oldal körül lehet ez a hozzászólásom) Viszont továbbra is ellentmondásos a linkekben található név és az állításokkal.

Mornambar: amihez ezt íratd: "A másik nyolcé" ennek a linkjében ez szerepel: "TRWitchkingRingSilver.jpg" ezek szerint viszont ez a Boszorkányúr Gyűrűje.
:roll:
Ez az, ami miatt 3 oldallal ez előtt megkérdeztem, amit megkérdeztem. :D

amit most Estel is észre vett

Estel Adániel írta: (Most akkor vagy Gandalf téved, vagy aki a képeknek nevet adott... :roll: )[/color]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242084 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Akkor én pontosítok :)

Én is belinkeltem a megfelelő linket, de csak úgy tudjátok megnyitni, ha egy ásik böngészőablakban nyitjátok meg... :?

A Boszorkányúr Gyűrűje:
www.freewebs.com/aliosha_l_of_th ... enRing.jpg
de igazából a a kőfoglalú (tüskés) része aranyból volt.

A másik nyolcé: www.freewebs.com/aliosha_l_of_th ... Silver.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242081 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Estel Adániel írta: Pontosítsunk, és egyértelműsítsünk:
Bosziúr Gyűrűje
A többi nazg . ;)

(Most akkor vagy Gandalf téved, vagy aki a képeknek nevet adott... :roll: )


Mindkét link visszamutat ide.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242072 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Pontosítsunk, és egyértelműsítsünk:
Bosziúr Gyűrűje
A többi nazg . ;)

(Most akkor vagy Gandalf téved, vagy aki a képeknek nevet adott... :roll: )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #242069 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Itt van a boszorkányúr gyűrűje.

A Boszorkányúr gyűrűje

a nenya mellett.

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241973 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
8 királynak egyforma Gyűrűje van (az a koponyás, vörös szemmel), a Boszorkányúrnak arannyal átfuttatott és egy nagy vörös ékkővel (a filmben).

Az előbbit a Fegyverek és hadviselés 173. oldalán, az utóbbit a174. oldalán láthatod! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241930 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Endóre írta: Mint általában minden halottnak ott marad a teste ahol meghalt...

:lol:

Visszatérnék a kérdésemhez, ha szabad :oops: mert a Kilnec sorosát alaposan megtárgyaltuk, de a kérdésemre nem kaptam választ, csupán egy két embertől. Ez úttal kicsit átfogalmazom, hogy egyértelműbb válaszok születhessenek.

csak a filmre korlátozva: Az I. rész elején, amikor a Kilenc ember-királyt mutatják egyforma gyűrűket tartanak a kezükben? bár tudom, elég nehezen vehető ki... de hátha valakinek sikerül
(képet még mindig nem találtam róla amit itt belinkelhetnék viszont - ahogy egyszer már mondtam is - a Fegyverek és Hadviselés Középföldén c. könyv 9. oldalán megtalálható az a kép amire gondolok)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241894 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Mint általában minden halottnak ott marad a teste ahol meghalt, s őt azért küldték vissza, hogy befejezze azt a feladatot amit rá(vagy éppen a mágusokra)bíztak.

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241866 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

3.Aragorn írta: Szvsz amikor a Kilencet elsodorja az ár, náluk lehetett a 9 gyűrű. Elvégre miután Gandalf "kiballagott gondolatból és időből" ill. amikor visszaküldték, nála volt a gyűrűje. Persze a Nazgúlokat nem "küldte vissza" senki (hacsak nem maga Morgoth :twisted: ), ők csak újra alakot öltöttek. Ezt megtehették úgy is, hogy a gyűrűk náluk voltak.

Gandalf teste nem tűnt sehova, ott hevert égetten, meztelenül, Gyűrűvel és Glamdringgal a hegytetőn, amikor elragadta a feáját Ilúvatar kegye, s ebbe a testbe is tért vissza. De a hroája végig ott hevert a hegyen, nem ment sehova.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241841 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szerintem is náluk voltak a gyűrűk(bár nem vagyok benne biztos), s ezeknek a segítségével tartotta hatalmában Sauron a kilencet.

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241825 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szvsz amikor a Kilencet elsodorja az ár, náluk lehetett a 9 gyűrű. Elvégre miután Gandalf "kiballagott gondolatból és időből" ill. amikor visszaküldték, nála volt a gyűrűje. Persze a Nazgúlokat nem "küldte vissza" senki (hacsak nem maga Morgoth :twisted: ), ők csak újra alakot öltöttek. Ezt megtehették úgy is, hogy a gyűrűk náluk voltak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241470 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Argeleb írta: Egyébként mi a helyzet a kilenc gyűrűvel? Sauronnál vagy a nazguloknál voltak?

Vagy esetleg ez is eldönthetettlen?


Erről szól az utóbbi 2-3 oldal 90 %-a de nem sikerült egyértalmű választ találni. :roll: :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241468 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Egyébként mi a helyzet a kilenc gyűrűvel? Sauronnál vagy a nazguloknál voltak?

Vagy esetleg ez is eldönthetettlen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241463 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ha jól tudom keletre menekültek... Mint Sauron.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241335 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: Mikor bukkantak fel először lidércként a Kilencek?


Már a Másodkorban azok voltak (ha jól emlékszem) csak nem tudom hova bújtak a Dagorladi csata elől.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241333 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241327 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
1. Mi lett volna Szauron elözö bukásakor a kilenc gyürüvel ha nála vannak? Az összeomló torony maga alá temeti öket, vagy ha közvetlenül nála vannak, Isildurék azokat is magukhoz veszik.
2. A kilenc erösen kötödik Szauron feájának erejéhez, hiszen mikor elbukik és Isildur elveszi töle a gyürüt, akkor eltünnek, majd mikor a gyürü fizikai birtoklása nélkül is kezdi visszanyerni az erejét, az gyürülidércek is újra feltünnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241304 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Olyan nincs, amiről én tudok... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241303 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Felagund írta: És ha a nazgúlok gyűrűjét kötötte a fëájához? ;)


Ez lehetséges, de csakúgy feltételezés mint az enyém.

Nincs valami levele amiben ezt leírja?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241301 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
És ha a nazgúlok gyűrűjét kötötte a fëájához? ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241299 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Felagund írta: Alyr: ez nagyrészt csak feltételezés...

Azzal, hogy Frodó a magáénak mondta a Gyűrűt gyakorlatilag a Gyűrű tulajdonjogában semmiféle változás nem állt fent, pusztán (mint egy jó tűzfal) jelentette Sauronnak a "behatolási kísérletet".
A nazgúlok szerintem már csak azért is magukon hordták a gyűrűiket, mert ha belegondoltok a Hatalom Gyűrűi a hatásukat csak akkor fejtették ki, ha a tulajdonosuk az ujján viselte őket, tehát szerintem Sauron úgy tudott uralkodni a Kilencen, hogy a nazgúloknak a (nem látszó) ujjukon volt a gyűrűjük.


Persze, hogy feltételezés, de szerintem eléggé logikus.

Más részről önmagad cáfolod, hiszen Szauron csak akkor irányíthatta volna úgy a nazgulokat ahogyan írod, ha az ő ujján ott virított volna az Egy.
Csakhogy nem virított.
A nazgulokat a személyéhez (vagyis inkább a feájához) láncolta még anno amikor minden Gyűrű megvolt, és ez a kötés megmaradt, függetlenül a Gyűrűktől.
A hatalomgyakorlásban viszont van valami. (bár - nagyon szvsz - Frodónak talán látnia kellett volna az ő Gyűrűjüket az Eggyel az ujján, főleg hogy a Nenyát is látta pedig akkor nem az ujján volt az Egy.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241289 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Alyr: ez nagyrészt csak feltételezés...

Azzal, hogy Frodó a magáénak mondta a Gyűrűt gyakorlatilag a Gyűrű tulajdonjogában semmiféle változás nem állt fent, pusztán (mint egy jó tűzfal) jelentette Sauronnak a "behatolási kísérletet".
A nazgúlok szerintem már csak azért is magukon hordták a gyűrűiket, mert ha belegondoltok a Hatalom Gyűrűi a hatásukat csak akkor fejtették ki, ha a tulajdonosuk az ujján viselte őket, tehát szerintem Sauron úgy tudott uralkodni a Kilencen, hogy a nazgúloknak a (nem látszó) ujjukon volt a gyűrűjük.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241278 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Angwen írta:

Gandalf írta: Ezzel az erővel azt is lehet másként értelmezni, hogy a "Kilencet a nazgúlok őrzik", ergo nem kell hogy náluk legyen, csak őrzik -> szolgálják Szauront, aki magánál tartja őket... :roll:

Nem véletlen, hogy minden Gyűrűt szeretne visszaszerezni magának...

Igen, lehetne így is értelmezni. Csak szerintem így nincs az egésznek semmi értelme. Miért akarná Szauron visszaszerezni a Kilencet? Amennyiben maradandó lenne a hatásuk azután is, hogy már nincsenek az adott személyeknél, biztosan odaadta volna másoknak, hogy kilenc helyett tizennyolc legyen!


Nem egészen.
Szvsz addig maradandó a hatása amíg a Gyűrűk az ő tulajdonuk, ők az urai a Kilencnek. Ugyanúgy ahogy az Egy is kötődött Szauronhoz, agészen addig amíg nem jött valaki aki magáénak mondta és ezután legyőzte őt. (ez ugyan nem következett be, de lehetséges lett volna)
Szimplán azért tartotta magánál a Gyűrűket mert az Egy felhasználásával kapcsolat teremthető a Gyűrűk között és így leleplezik a lidérceket idő előtt. Ez főleg a keresés elején lett volna veszélyes, hiszen a nazgulok szabályosan kilopakodtak Mordorból.
Ha Frodó valami homályos okból a Megyében szabályosan keresni kezdi a többi Gyűrűt, rátalált volna a Háromra, és rátalált volna a Kilencre, de a nazgulokra - szvsz - csak homályosan, míg Szauronra akinél fizikailag a Gyűrűk voltak annál inkább...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241247 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nos, nem hiszem hogy szándékoltan fogalmazott volna félreérthetően, olyankor, ha egyszer megvolt a saját koncepciója, amelyre támaszkodott - ám gyanúsan sok helyen ad okot a többfelé asszociálásra; lásd a balrogok szárnyát és repülését, vagy Toma kilétét... itt talán ő sem állapodott meg egy konkrét verziónál... hiszen, mint az életművéből látjuk, állandóan alakított egy-egy koncepción. Angwen 'szőrszálhasogatása' meggyőzött arról, hogy a vita még nem dőlt el Gandalf javára - de arról is, hogy ezzel még nem is sikerült lezárni. :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241246 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szerintem az átvitt értelemben vett kifejezés nem félreérthető, ha az ember ismeri az alkotó "lelkivilágát" ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241243 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
De akkor miért fogalmazna Tolkien ennyire félreérthetően?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.640 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére