A Gyűrűk

Több
19 éve 6 hónapja #247459 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szauronnak azért volt köze a háromhoz,mert a tünde kovácsokat ő tanitotta a gyűrűk készitésére és gondolom ők úgy tettek ahogy a tanáruk mondta nekik,s ők maguk csinálták úgy hogy az egyhez kötődjön a hatalmuk.A tündék azerintem azért készitették a gyűrűket hogy erejük legyen középföldén maradni és ellenálljanak a nyugat utáni sóvárgásnak és hogy Középföldét is még szépnek és boldognak lássák.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247456 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A három gyűrű a három leghatalmasabb tünde birtokában volt (később a Narya Gandalfhoz került). Ezért mikor megsemmisült az Egy, a háromra többé nem volt szükség, hiszen a Harmadkor végével a tündék ideje is lejárt, gyűrűik erejüket vesztetzték. Gandalfé is, hiszen a mágus feladta Középfölde szabad népeinek felkészítése a Szauron elleni harcra. Ezért mikor Szauron megbukott, Gandalf és gyűrűje "szükségtelenné vált", ezért Valinorban nem kapta a gyűrű (egyik se a három közül) vissza a hatalmát. Mert minek?
Az idő folyamán a Három gyűrű jelképe lett a Szauron elleni szövetségeknek. Szauron bukása után egész egyszerűen már nem volt szükség rájuk...
A tündék Valinorba tértek, ahol már nem kellett semmiféle Hatalom Gyűrű...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247448 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Az Egy hatalma alá vonhatta volna a Hármat, de az őrzőik Sauron célját (uralkodni Középfölde Szabad Népei felett) felfedezve, úgy határoztak, hogy nem viselik nyíltan gyűrűiket. Miután az Egy megsemmisült, már nem kellett rejtegetni a tündék Három Gyűrűjét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247444 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én úgytudom-bár forrást nem tudok említeni- hogy éppen akkor nött meg a hatalmuk, amikor az egy elpusztult. Bár mivel forrást nemtudok említeni az is lehet hogy rosszul emlékszem, csak valahonnan beugrott.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja - 19 éve 6 hónapja #247443 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Mennyire kötődött a Három az Egyhez?
Celebrimbor egyedül, Sauron segítsége nélkül készítette el a Hármat. Úgy gondolom, az Egy pusztulása után nem enyészett el a Három Hatalma, legalább is nem azért mert az erejük ez Egyhez kötődött.


Igen, ebben igazad van, a Háromhoz, semmi köze nem volt Szauronnak, de valami kapcsolatnak kellett lenni, mert (asszem a Gyűrű keresésében) azt írja Tolkien, hogy addig nem használták nyíltan a Hármat, míg Szauron hatalmon volt. És ha nem enyészett el a hatalmuk, akkor miért láthatták őket a hobbitok(nem a Gyűrűhordozók) a Révben, hiszen Samu sem látta a Nenyát, pedig Galadriel megmutatta neki (tehát nem elrejtette saját akaratából). Tényleg érdekelne a véleményetek, mert ez csak az én olvasatom. :roll:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247432 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Igen..Ecthelion, igazad van....

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247430 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Gandalf, a gyűrűjének semmi hasznát nem vehette Valinorban, szvsz.
Ott a valák munkálnak, no meg maiak. És szerintem a másik kettőnek is ua. maradt a sorsa, mint Gandalféé, hisz ők is elutaztak nyugatra.

Off:
Nimrandir veled tartok! 8)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247429 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Niéla Alondriel írta: Végre megtudtuk, hogy az Új Árnyék GIL.

Többen is vannak/vagyunk akiknek a nevében Gil szerepel. Kire gondolsz? :D [size=9:2el5o0k7] (na jóóóóó, azért sejtem...)[/size]

Ecthelion írta: Akkor gyorsan üzzük el! :D A gyűrűt pedig pusztítsuk el! Ki megy mordorba ??? :D

ha oda kerül a sor, vállalom az utat :D

Idhren írta: ...úgy emlékszem, hogy a Három Gyűrű hatalma elenyészett, mikor az Egy elpusztult, mert az erejük hozzá kötődött...

Mennyire kötődött a Három az Egyhez?

Celebrimbor egyedül, Sauron segítsége nélkül készítette el a Hármat. Úgy gondolom, az Egy pusztulása után nem enyészett el a Három Hatalma, legalább is nem azért mert az erejük ez Egyhez kötődött.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247421 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Bocsi az ikrezésért, szivat a net... :oops:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247420 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Fehér Szarumán írta:

Ecthelion írta: Mondjuk te is kitalálhatnák egyet. Ha jóltudom a gyűrűk érdekelnek igazán :pimp:


Nos, itt egy téma: Mit kezdett Gandalf a gyűrűjével, mikor elhajózott?


Én még csak kezdő vagyok :wink: de úgy emlékszem, hogy a Három Gyűrű hatalma elenyészett, mikor az Egy elpusztult, mert az erejük hozzá kötődött. Azért is láthatták a révben Trufáék a Hármat, mert már nem védte őket varázs. Vagyis elvileg nem lehetett őket használni a hagyományos értelemben. :roll: Ha nem így van, vagy triviálisat írok, ugassatok le bátran :mrgreen:
De lehet, hogy az Áldott Birodalomban visszakapták az erejüket a Valák kegyéből... Mert ugye a gonosz újra és újra felbukkan,(még ha nem is Szauronnak hívják), és fel kell készülni... (Ez csak saját vélemény, fikció :oops: )

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247419 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Fehér Szarumán írta:

Ecthelion írta: Mondjuk te is kitalálhatnák egyet. Ha jóltudom a gyűrűk érdekelnek igazán :pimp:


Nos, itt egy téma: Mit kezdett Gandalf a gyűrűjével, mikor elhajózott?


Én még csak kezdő vagyok :wink: de úgy emlékszem, hogy a Három Gyűrű hatalma elenyészett, mikor az Egy elpusztult, mert az erejük hozzá kötődött. Azért is láthatták a révben Trufáék a Hármat, mert már nem védte őket varázs. Vagyis elvileg nem lehetett őket használni a hagyományos értelemben. :roll: Ha nem így van, vagy triviálisat írok, ugassatok le bátran :mrgreen:
De lehet, hogy az Áldott Birodalomban visszakapták az erejüket a Valák kegyéből... Mert ugye a gonosz újra és újra felbukkan,(még ha nem is Szauronnak hívják), és fel kell készülni... (Ez csak saját vélemény, fikció :oops: )

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247418 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Akkor már azt is kérdezd meg, hogy a tündék mit csináltak a gyűrűkkel. Biztos megtartották csecsebecsének. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247407 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ecthelion írta: Magával vitte :lol:


Igen, de mit tudott vele csinálni, mikor kikötött a legmesszibb nyugaton?
Erre szerintem senki sem tud válaszolni, de.......

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247406 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Magával vitte :lol:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247405 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ecthelion írta: Mondjuk te is kitalálhatnák egyet. Ha jóltudom a gyűrűk érdekelnek igazán :pimp:


Nos, itt egy téma: Mit kezdett Gandalf a gyűrűjével, mikor elhajózott?

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247403 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Mondjuk te is kitalálhatnák egyet. Ha jóltudom a gyűrűk érdekelnek igazán :pimp:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247400 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Van valami gyűrűs téma? Ugyanis itt az áll hogy: Gyűrűk.
:lol: :lol: :lol: 8) :) :lol: 8) 8) :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247399 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Fehér Szarumán írta:

Ecthelion írta: Akkor gyorsan üzzük el! :D A gyűrűt pedig pusztítsuk el! Ki megy mordorba ??? :D


Én be nem tenném a lábam Mordorba, nyílvánvaló okokból. :itscool:


Hát igen, aki kiharcolja Szauron utálatát :lol: :twisted:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247346 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ecthelion írta: Akkor gyorsan üzzük el! :D A gyűrűt pedig pusztítsuk el! Ki megy mordorba ??? :D


Én be nem tenném a lábam Mordorba, nyílvánvaló okokból. :itscool:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247250 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Jók ezek a vásárlós oldalak, Nimrandir! 8)

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247229 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Akkor gyorsan üzzük el! :D A gyűrűt pedig pusztítsuk el! Ki megy mordorba ??? :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247160 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nem baj, azért szerezzük meg! Beléphetek az új Szövetségbe? :lol:

Végre megtudtuk, hogy az Új Árnyék GIL.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247125 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Másrészt, megjegyzem, az Egy Gyűrű mindenkinek személyéhez mért hatalmat ad. Aki van olyan balga hogy elárulja, nála van, mielőtt felhasználná, az... hogyismondjam...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247009 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
néhány link, ha már szóba került:

1
2
3
4 bár itt csak egy gyűrű van (értelmezhető Egy Gyűrűként is) :)


gilloth írta: ([size=9:30nn9hyw]bocsi Bátyó ha te nevedben beszélek [/size]:oops: :) )


Hugiiii ;) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246816 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ille / Lórien írta:

Gil'Galathor írta: Üdvözlök mindenkit!
A nevem Gil és nekem is van egy gyűrűm.
Csak mondjuk arról nem szól a könyv. de mopst végülis azért írtam hogy megtudjátok: AZ EMBERISÉG SORSA MEGPECSÉTLŐDÖTT. :legolas4:


Úgy érted, Egy Gyűrűd? :roll:



:D Nekem is van Egy Gyűrűm! 8)
Ami nekem Egy!
És a Drágaságom!Gollam gollam... a Szívem Szottya!
:roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246814 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gil'Galathor írta: Üdvözlök mindenkit!
A nevem Gil és nekem is van egy gyűrűm.
Csak mondjuk arról nem szól a könyv. de mopst végülis azért írtam hogy megtudjátok: AZ EMBERISÉG SORSA MEGPECSÉTLŐDÖTT. :legolas4:


Úgy érted, Egy Gyűrűd? :roll:

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246718 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én javaslom alapítsunk egy új Gyűrű Szövetséget eme gyűrű megszerzésére, és elpusztítására... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246698 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gil'Galathor írta: Üdvözlök mindenkit!
A nevem Gil és nekem is van egy gyűrűm.
Csak mondjuk arról nem szól a könyv. de mopst végülis azért írtam hogy megtudjátok: AZ EMBERISÉG SORSA MEGPECSÉTLŐDÖTT. :legolas4:


:D Más erők is munkálkodnak itt a fórumon a gonoszon kívül... :) például a moderátorok... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246688 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gil'Galathor írta: Üdvözlök mindenkit!
A nevem Gil és nekem is van egy gyűrűm.
Csak mondjuk arról nem szól a könyv. de mopst végülis azért írtam hogy megtudjátok: AZ EMBERISÉG SORSA MEGPECSÉTLŐDÖTT. :legolas4:


Tehát van egy pecsétgyűrűd?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246617 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Köszönjük, hogy mindezt megosztottad velünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.605 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére