A Gyűrűk

Több
19 éve 4 hónapja #256447 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Garfield macija (Mici) írta: Nem ismersz egy ékszerészt sem?


Én sok ékszerész ismerek, scak meg kell velük beszélni...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256446 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Garfield macija (Mici) írta: Nem ismersz egy ékszerészt sem?


Az én lakótársam ékszerész (tanonc), de nem biztos ám, hogy mindenki tud olyan szép ékszereket alkotni, mint amilyenre vágysz :wink:
Azért megkérdezhetem, ha akarod, de pécsi (azért jár Pestre is :D )

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256444 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Garfield macija (Mici) írta: Nem ismersz egy ékszerészt sem?


fent a Budai várban az ajándékboltban meglehet kapni őet, minden féle Gyu-s ékszert


Hát igen olyanok nem lesznek, mint Celebrimor gyűrűi

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256367 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nem ismersz egy ékszerészt sem?

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256362 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Minden megoldható Micike!
Ezzel inkább engem kellene megkeresned...
Egyébként Celebrimbor már rég nincsen közöttünk, és vele és az Ékszerkészítőkel kiveszett a Gyűrű készítés mestersége...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256360 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nem akar valamelyikőtök elszegődni Gyűrű-készítő mesternek??, :P

(Mert ha igen, én lennék az első megrendelője. Szvsz az online rendelhető ékszerek, gyűrűk nem olyan szépek, mint a filmbeliek, szóval ha lehetne, megcsináltatnám egy Mesterrel.)

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256264 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Bocsi, már abba is hagytuk :D
Csak egy kósza megjegyzés volt... (nem "úgy" Kósza :lol: )

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255729 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Az offot kérlek hagyjátok abba a kardok nem tartoznak ide

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254644 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Idhren írta: Jó képek, de nem értem: Az Orcrist nem a Glamdring "testvére" volt?
Akkor meg miért kérdéses az ereje? Ugyanolyan tünde penge, mint a többi. :roll: (Ha jól tudom...)


A három tünde-penge, tulajdonságaiban mindenképpen megegyezik. (pl minegyik kék fényben izzik, ha orkok vannak a közelben, bár ez a tulajdonság a filmben, csak a Fullánk esetében jelent meg)

Idhren írta: [size=9:1hn81n7b]És a Nenya nem más a másik képen?[/size] 8O


Amikor megláttam, én is néztem egyet... Mivel a Nenya a Víz Gyűrűje ez megtéveszthette a készítőjét (most nem Celebrimborra gondolok :D ) és talán így lett kék köves, annak ellenére, hogy több helyen is olvasható a Három leírása.

(a Wenyáról privben, mert az már itt off ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254636 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Estelio írta: Itt nem csak gyűrűk vannak. A képek nem túl nagyok, de érdemes elolvasni mit írtak melléjük:
www.btinternet.com/~wileman/Items.htm


Jó képek, de nem értem: Az Orcrist nem a Glamdring "testvére" volt?
Akkor meg miért kérdéses az ereje? Ugyanolyan tünde penge, mint a többi. :roll: (Ha jól tudom...)
[size=9:1e9pfm5y]És a Nenya nem más a másik képen?[/size] 8O

Nimrandir:
És ez Wenya történet fenn van a honlapon? Ha igen, hol, elolvasnám, ha nem gond :wink:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254296 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Itt nem csak gyűrűk vannak. A képek nem túl nagyok, de érdemes elolvasni mit írtak melléjük:
www.btinternet.com/~wileman/Items.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
19 éve 4 hónapja #254284 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Igen, kb. arra gondoltam, mint amiről Nimrandir írt!
Tehát hogy nem emelkedik tőle feltétlenül valaki a többiek fölé, hanem a hatalma csupán spirituális természetű.
Bár Felagundnak abban talán igaza van, hogy ha már valami egészen aprócska hatalma is van, attól már különbözni fog a többiektől...
Szóval bocs a fura kérdésért, csak elgondolkodtam rajta. :wink:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254193 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Idhren írta: Hali!
Lenne egy kérdésem, remélem nem gáz.
Szóval: én írtam egy kis novellinat :oops: :look: , és annak egyik "főszereplője" Melya, a szeretet gyűrűje. :look: Szerintetek mennyire illik ez bele Tolkien világába?
És egy másik, elméleti feltevés: szerintetek létezik-létezett Középföldén mágikus gyűrű világi hatalom nélkül? (Úgy értem ami nem ad világi hatalmat ad a viselőjének.)
Bocs, ha kicsit érthetetlen vagyok, még magamban sem tisztáztam le :roll: , és érdekelne a véleményetek. :?:
[size=9:1x1vkfqm]Látom már rágen írtak ide, remélem azért hall valaki :wink: [/size]


Nekem tetszik az ötlet, és illik Tolkien világába. :) Egyébként egy általam írt rövid történetben is szerepel egy hasonló gyűrű. A Wenya a Természet Gyűrűje, vagy a Zöld Gyűrű.

Ha a második kérdésedet úgy kell értelmezni, hogy létezik e olyan gyűrű, amelynek csekélyebb a hatalma mint A Gyűrűk Urában főszerephez jutott Hatalom Gyűrűi, akkor igen a válasz. Vannak (voltak) kissebb hatalommal bíró gyűrűk, melyeket (szintén) a tündék készítettek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254185 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Először is: fanficet írni nem bűn ;) Csak abból is van jobb is, meg rosszabb is. Hogy a tied milyen, azt mindenkinek saját szíve-joga megítélni. ;)

Amúgy hogy gondolod? Varázsgyűrű hatalom nélkül? Akkor az mitől varázsgyűrű? :confused2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254182 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hali!
Lenne egy kérdésem, remélem nem gáz.
Szóval: én írtam egy kis novellinat :oops: :look: , és annak egyik "főszereplője" Melya, a szeretet gyűrűje. :look: Szerintetek mennyire illik ez bele Tolkien világába?
És egy másik, elméleti feltevés: szerintetek létezik-létezett Középföldén mágikus gyűrű világi hatalom nélkül? (Úgy értem ami nem ad világi hatalmat ad a viselőjének.)
Bocs, ha kicsit érthetetlen vagyok, még magamban sem tisztáztam le :roll: , és érdekelne a véleményetek. :?:
[size=9:291i916p]Látom már rágen írtak ide, remélem azért hall valaki :wink: [/size]

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253531 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta:

Ille / Lórien írta: A Budavári Ajándékbolton kívül lehet még valahol GyU-ékszereket kapni? (Magyarországon/Budapesten és nem interneten.)


Sajnos nemigen tudok róla.


Én tudok!
A Silverland bolt mellett van egy Azték ékszerbolt, ahol van aranyozott ezüst Egy Gyűrű, 11000 Ft-ért.
Van ott más GyU ékszer is... :oops: de ebben nem vagyok biztos!

Ó-buda, Lajos utca, a kolosi téri piac mellett, az árkádsor alatt...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253515 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ille / Lórien írta: A Budavári Ajándékbolton kívül lehet még valahol GyU-ékszereket kapni? (Magyarországon/Budapesten és nem interneten.)


Sajnos nemigen tudok róla.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253514 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A Budavári Ajándékbolton kívül lehet még valahol GyU-ékszereket kapni? (Magyarországon/Budapesten és nem interneten.)

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253161 Írta: Gwendir Lhain
Gwendir Lhain válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Uhh... Eléggé elképesztő árak vannak a noblecolletction.com -on... Nem igaz, hogy nem bírták volna megoldani nem 24 karátos aranyból... :cry: Akkor talán kissé olcsóbb lenne minden... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252192 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ezúton szeretném kezdeményezni egy új MTT csoport, a "Heru Nolmion Endorëo (Középfölde Kutatók Rendje)" létrehozását.

A csoport terveim szerint a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

Miért van erre szükség?

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.

A tervek szerint a csoport tevékenysége meg fog jelenni a Középfölde topikokban, a Tolkien.hu Középfölde rovataiban, a Lassi Laurië újság hasábjain, és az MTT ismeretterjesztő rendezvényein.

A csoport megalakulásához az MTT szabályai szerint 5 MTT tagra van szükség. A sorainkba várjuk mindazokat, akiket érdekel a tolkieni világ részleteinek elemzése, megvitatása, és kedvet éreznek ahhoz, hogy mindezt közösségi keretekben gyakorolják.

A Heru Nolmion Endorëo csoportalapító találkozójára a következő Tolkien Klub után, május 14-én 19 órakor az Eötvös Collegiumban (Bp. XI. Ménesi út 11-13.) kerül sor.


Szerettel várunk minden érdeklődőt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252190 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én szerintem nem mind ugyan olyan, egyszer találtam egy amerikai oldalt, ott tele volt minden A Gyűrűk Urával, fegyverek, ékszerek, ....Ott minden teljesen ugyan olyan. Az egy gyűrűről se mondaná meg senki, hogy nem a filmbeli, csak az áruk is megvan. (Az eggyűrű is átszámítva vilt több, mint 200 e)

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252178 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Biztosan láttátok már a főoldalon a Budavári Ajándékbolt kínálatában szereplő gyűrűket. Az oldalon már korábban is jártam, de akkor még nem volt ilyen széles a választék A Gyűrűk Ura ékszerek tekintetében. Viszont fennakadt a szemem néhány dolgon. (Nem kötözködés képpen, csak kíváncsiságból kérdezem) Például a Narya ilyen csúcsos, hegyes kővel rendekezik a filmben is? www.freeweb.hu/budavarishop/term ... 706_75.gif
mert bár a következő képen nem látszik igazán www.noblecollection.com/images/p ... N9512P.jpg de itt nem úgy tűnik mintha ilyen lenne.
Továbbá kérdezhetném a Törpök Gyűrűit is www.freeweb.hu/budavarishop/term ... 708_75.gif
itt azért jobban látszik a különbség www.noblecollection.com/images/p ... N9635P.jpg

Arwen nyakéke a régi kínálatban kevésbé fényes és szép volt (nagyjából ilyen www.noblecollection.com/images/p ... V2770P.jpg persze foghatjuk a fényviszonyokra, de azért tényleg van különbség) de mostani gyönyörű ... www.freeweb.hu/budavarishop/term ... 704_75.gif

Az idei farsangon láttam az utóbbi képen szereplő nyakéket, néhány csinos tündehölgy nyakában ékeskedni... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251770 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nóli írta: Én azt hiszem h a Gyűrű vissza tudott volna jutni a gazdájához
Szauron volt peches, h akarattal rendelkező lények leltek rá.


Ebben teljesen igazad van, a gyűrű úgy "növesztett" lábat, hogy "elfoglalt" magának egy embert.
És mindig logikusan gondolkodott, és próbálta meg az akaratát érvényesíteni, és a pech sorozata ott kezdődött, hogy Isildur ujjáról az Anduinba esett.
A gyűrűt valakinek mindig meg kellett találnia valakinek, illetve az erősebbnek el kellett volna vennie a gyengébtől...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251764 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Azt h Szauron, és a Gyűrű megtalálják egymást, sokban nehezítette az a tényező, h a Gyűrűnek nem volt lába. Én azt hiszem (ami nem jelenti azt h úgy is van), h a Gyűrű vissza tudott volna jutni a gazdájához,ha nem olyan személyiségek hordták volna, akik tették. Végülis minden esetben megtalálható az a tény, h kezdett rámászni a hordozójára, és kikezdte az akaratát. Vagyis ha nem lett volna akaratuk, akkor simán irányíthatta volna őket. Ebben az esetben csak Szauron volt béna, h nem találta meg ő a Gyűrűt, illetve peches, h akarattal rendelkező lények leltek rá.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251568 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Estel Adániel írta: OFF: Számomra ez a kijelentés már önmagában szintén abba a megfoghatatlansági tartományba esik, hogy valószínűleg sosem fogom igazán megérteni... :)

ON: Ami az egy új Egy Gyűrű kovácsolásának ötletét illeti... ebben a kérdésben azt hiszem gyanakodhatunk valamiféle párhuzamra például a Két Fával, vagy a Szilmarilokkal abban az értelemben, hogy egy 'főművet' ebben a világban még a legnagyobbaknak is csak egyszer sikerült véghezvinni... Ez Yavannára, és Feanorra ugyanúgy áll, mint Szauronra[size=9:1gi2xopi](avagy - a témában jártasabbak kedvéért - Morgothra, és az ő "gyűrűjére"... akiknek ez utóbbi dolog új, azoknak ez itt a reklám helye: History of Middle-Earth sorozat, 10. kötet, Morgoth's Ring... ;) )[/size].

Na látod ez kiment a fejemből.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250731 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Estelio írta:

Ecthelion írta: Az Szauroné volt szerintem... :?

De ha Szauron nem tudta hol a gyűrű, csak ha felhúzzák, akkor nem tudta irányítani. vagy igen?
Esetleg Szauronból lehetett a gyűrűben valamennyi. És figyelembe véve, hogy a gyűrű mindenáron vissza akart jutni hozzá, ahhoz kellett akaratának lennie. És ezért a hordozóját (Frodót) arra próbálta rávenni, hogy felhúzza és ezzel Szauron papi tudtára juttatja merre van és az nyomban odaküldi a nazgúlokat, vagy a nazgúlok maguktól is odamennek, tök mindegy.


Azért a Gyűrű felhúzásával Szauron nem vesz észre automaikusan. (csak a filmben) A nazgulok észrevesznek, ha látótávolságon belül vannak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250712 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
OFF: Számomra ez a kijelentés már önmagában szintén abba a megfoghatatlansági tartományba esik, hogy valószínűleg sosem fogom igazán megérteni... :)

ON: Ami az egy új Egy Gyűrű kovácsolásának ötletét illeti... ebben a kérdésben azt hiszem gyanakodhatunk valamiféle párhuzamra például a Két Fával, vagy a Szilmarilokkal abban az értelemben, hogy egy 'főművet' ebben a világban még a legnagyobbaknak is csak egyszer sikerült véghezvinni... Ez Yavannára, és Feanorra ugyanúgy áll, mint Szauronra[size=9:2l7384ns](avagy - a témában jártasabbak kedvéért - Morgothra, és az ő "gyűrűjére"... akiknek ez utóbbi dolog új, azoknak ez itt a reklám helye: History of Middle-Earth sorozat, 10. kötet, Morgoth's Ring... ;) )[/size].

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250709 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ecthelion írta: A gyűrűben volt benn a hatalma-vagy nemtudom minek nevezzem- nagy része! Szerintem ezáltal a gyűrű-ben az ő akarata munkálkodott, de valamiért nemtudták "megtaláni" egymást. Talán azért mert a gyűrűben volt a hatalma nagyobb része és az mint testetlen hatalom, próbált visszajútni, de ez nem sikerült, hiába kereste, gazdáját, valaki midnig megakadályozta ebben (Isidur,Gollam, Bilbó stb). A nazgúlok viszont mindig a gyűrűhőz kötödtek, midnig megérezték jelenlétét, hiszen annak voltak szolági a saját gyűrűrik is...

Lehet. szerintem a gyűrű valami olyan megfoghatatlan számunkra, hogy sosem fogjuk igazán megérteni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250708 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A gyűrűben volt benn a hatalma-vagy nemtudom minek nevezzem- nagy része! Szerintem ezáltal a gyűrű-ben az ő akarata munkálkodott, de valamiért nemtudták "megtaláni" egymást. Talán azért mert a gyűrűben volt a hatalma nagyobb része és az mint testetlen hatalom, próbált visszajútni, de ez nem sikerült, hiába kereste, gazdáját, valaki midnig megakadályozta ebben (Isidur,Gollam, Bilbó stb). A nazgúlok viszont mindig a gyűrűhőz kötödtek, midnig megérezték jelenlétét, hiszen annak voltak szolági a saját gyűrűrik is...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.650 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére