A Gyűrűk

Több
19 éve 6 hónapja #246615 Írta: Gil'Galathor
Gil'Galathor válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Üdvözlök mindenkit!
A nevem Gil és nekem is van egy gyűrűm.
Csak mondjuk arról nem szól a könyv. de mopst végülis azért írtam hogy megtudjátok: AZ EMBERISÉG SORSA MEGPECSÉTLŐDÖTT. :legolas4:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 6 hónapja #246601 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
gillgolwen.gportal.hu

Ez Gilgolwen Nimrandir oldala, többek közt a gyíűrűkkel is fogalkozik, de úgy tom még linkek is vannak, és ő szívesen ajánl is még oldalt

([size=9:3evu2d90]bocsi Bátyó ha te nevedben beszélek [/size]:oops: :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246597 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Niéla Alondriel írta: Hol is az a Nenya?

www.lotrplaza.com/elves/elvencaptions1.asp
(navigálj lefelé):
NINCS

mikor megmutatja, hirtelen előkerül:
www.scifilibrary.com/MOVIES/IL/lordofthe...otos/ring/Nenya.html


Nem tudsz még több ilyen Nenyás oldalt? Vagy másmilyen gyűrűs is jó.... :lol: 8) :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245229 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hol is az a Nenya?

www.lotrplaza.com/elves/elvencaptions1.asp
(navigálj lefelé):
NINCS

mikor megmutatja, hirtelen előkerül:
www.scifilibrary.com/MOVIES/IL/lordofthe...otos/ring/Nenya.html

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244144 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Júúúújj.. ezt meg kellene írni...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244066 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szerintem a Tanácsban elég jól kifejtik, miért is nem szabad rábízni Bombadilra a Gyűrűt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244010 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Vagy elvesztette volna valahol :)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244008 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hááááát Bombadilnek tényleg nem adta volna :D :D :D
De ha mégis, szerintem azért tudott volna rá vigyázni :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244006 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gilgolwen Nimrandir írta:

Ecthelion írta: "nem tud vigyázni rá"!? :) Kire is gondoltál? :wink:
Egyébként ha én Sauron helyében lettem volna biztos nem adtam volna senkinek ;) Inkább elvinném Númenorba ott ugyis nagyobb hasznát venném :lol:


Csak képletesen értettem :D és nem gondoltam konkrét személyre :)
...és talán nem is ez volt a legjobb megfogalmazás. Úgy értem, hogy nem bízta volna egy "gyenge akaratú egyénre " - ha egyáltalán oda adta volna bárkinek is - mert könnyen elvehették volna az illetőtől.


Bocs én nem mondtam ki konkrétan hogy kire gondolok, azt hittem te is rágondolsz (ami elég érdekes felvetés lenne), mivel rá mondták egyszer hogy nemtudna rá vigyázni, elvesztené a név: Bombadil. Azért az elég meredek lenne :D Pont neki :D Neki biztos nem adta volna :)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243999 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ecthelion írta: "nem tud vigyázni rá"!? :) Kire is gondoltál? :wink:
Egyébként ha én Sauron helyében lettem volna biztos nem adtam volna senkinek ;) Inkább elvinném Númenorba ott ugyis nagyobb hasznát venném :lol:


Csak képletesen értettem :D és nem gondoltam konkrét személyre :)
...és talán nem is ez volt a legjobb megfogalmazás. Úgy értem, hogy nem bízta volna egy "gyenge akaratú egyénre " - ha egyáltalán oda adta volna bárkinek is - mert könnyen elvehették volna az illetőtől.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243866 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gilgolwen Nimrandir írta:

Ecthelion írta: Bár lehetséges hogy rábizta volna valami gyengeakaratú egyénre akit tud befolyásolni...


De a gyenge akaratú egyénnek jelentősen megnőtt volna a hatalma a Gyűrű által (...feltételezhetően Sauron fölé így sem emelkedhetett volna), bár ez is attól függ, hogy milyen szándékai, vágyai lehettek ennek a személynek. Viszont olyannak biztosan nem adta volna aki "nem tud vigyázni rá"!? :)


"nem tud vigyázni rá"!? :) Kire is gondoltál? :wink:
Egyébként ha én Sauron helyében lettem volna biztos nem adtam volna senkinek ;) Inkább elvinném Númenorba ott ugyis nagyobb hasznát venném :lol:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243847 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Erdin írta:

Bögyös Fredegár írta: Ja! Hogy erre gondolsz? Erről az írásról tudtam, csak még nem olvastam eddig. De ez mennyire hű? Inkább csak egy rajongói alkotás nem? Bár a források megnevezése alapján feltételezem, hogy gondosan utána járt az illető.

De most már tényleg ez az utolsó OFF tőlem... :)

Ez nem rajongói. Ezt Tolkien maga írta, de ezt is félre dobta.


Egészen pontosan: History Of Middle-Earth vol. 12: The Peoples Of Middle-Earth

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243836 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ecthelion írta: Bár lehetséges hogy rábizta volna valami gyengeakaratú egyénre akit tud befolyásolni...


De a gyenge akaratú egyénnek jelentősen megnőtt volna a hatalma a Gyűrű által (...feltételezhetően Sauron fölé így sem emelkedhetett volna), bár ez is attól függ, hogy milyen szándékai, vágyai lehettek ennek a személynek. Viszont olyannak biztosan nem adta volna aki "nem tud vigyázni rá"!? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243815 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Bár lehetséges hogy rábizta volna valami gyengeakaratú egyénre akit tud befolyásolni...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243814 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nem biztos, hogy nála volt, csak találgatni lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243813 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Panda írta: A TK témájának folyatásaképp:
Ha Szauron nem vitte volna magával az egy Gyűrűt Númenorba, akkor el kellett volna rejtenie valahol Középföldén. El tudjátok képzelni, hogy ha sikerült is megválnia tőle, rá merte volna bízni bárkire?


Senkire! (Egyébkén nem is tudtam hogy nála volt Númenorban :D , legalább ma is tanultam vmit :D )

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243812 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A TK témájának folyatásaképp:
Ha Szauron nem vitte volna magával az egy Gyűrűt Númenorba, akkor el kellett volna rejtenie valahol Középföldén. El tudjátok képzelni, hogy ha sikerült is megválnia tőle, rá merte volna bízni bárkire?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243733 Írta: Erdin
Erdin válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Bögyös Fredegár írta: Ja! Hogy erre gondolsz? Erről az írásról tudtam, csak még nem olvastam eddig. De ez mennyire hű? Inkább csak egy rajongói alkotás nem? Bár a források megnevezése alapján feltételezem, hogy gondosan utána járt az illető.

De most már tényleg ez az utolsó OFF tőlem... :)

Ez nem rajongói. Ezt Tolkien maga írta, de ezt is félre dobta.

Egy új hatalom van születőben!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243732 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ja! Hogy erre gondolsz? Erről az írásról tudtam, csak még nem olvastam eddig. De ez mennyire hű? Inkább csak egy rajongói alkotás nem? Bár a források megnevezése alapján feltételezem, hogy gondosan utána járt az illető.

De most már tényleg ez az utolsó OFF tőlem... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243667 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Bögyös Fredegár írta: Lenne egy igen fontos kérdésem, felvilágosítandó tudatlanságomat. Ti honnan jutottatok hozzá az Új Árnyékhoz? Már azt se tudom, hogy hol keressem!
A segítséget megköszönném! :D


bocsi az offért :oops:

www.tolkien.hu/view.php?m=&c=1&a=1274
Ha jól tudom erről van szó :)


[size=9:3rgadhrg](kécccáz)[/size] :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243659 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Endóre írta: Én olvastam az Új árnyékot, gondolom, mint sokan mások is, s nem lehet, hogy az az árnyék a házban az maga Sauron?

Lenne egy igen fontos kérdésem, felvilágosítandó tudatlanságomat. Ti honnan jutottatok hozzá az Új Árnyékhoz? Már azt se tudom, hogy hol keressem!
A segítséget megköszönném! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243360 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Megvan megtaláltam. A Gyűrű keresésében volt a Szarumánra vonatkozó rész, mely erdetileg így hangzik: "Az ő lelke arra ítéltetett, hogy bárhová távozzék is, Középföldére -testetlenül vagy alakot öltve- soha többé ne térjen vissza." (Istar tanulmány)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243353 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta:

Niéla Alondriel írta: Egyébként érdekel: ugyebár Szauron, mikor a Drágaszág belepottyant a lávába, ment szépen a Semmibe a Főnökhöz.

Azonban: Szarumán lelkével mi lett a halála után?


Szauron nem ment a főnöke után, hanem középföldén maradt, egy komisz árnyékként, aki testet ölteni, és ártani sem tudott senkinek, olyan gyenge lett, mivel az ereje a gyűrűvel együtt megsemmisűlt. :wink:

Szarumán szerintem még sokáig tengődött árnyékként középföldén, mire visszamehetett Valinorba, és ott is felelnie kellett a tetteiért, egyébként Radagast is középföldén maradt... :roll:


A Szilben valóban az állt hogy Sauron ment a főnöke után a semmibe :) (Valaquenta), persze elötte még lehet hogy maradt még egy kicsit Középföldén :) Szarumánról pedig azt olvastam valahol (sajnos most nemtom a könyv címét majd utána olvasok) hogy halála után középföldére sehogy sem térhetett vissza! Persze elötte felenie kellet a tetteiért is ;) Ebből arra következtetek hogy visszatért Valinorba.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243348 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Foggalmam sincs, csak egy feltevés volt, de ki tudja?
Egy pár év eltelt a romba döntése óta, s lehet, hogy kitalált(ak) valamit, hogy újra visszatérjen.

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243344 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Endóre írta: Én olvastam az Új árnyékot, gondolom, mint sokan mások is, s nem lehet, hogy az az árnyék a házban az maga Sauron?


S ha ő is lenne, hogy lett volna képes, hogy megnőjön az ereje, annyira hogy egy "új árnyék" legyen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243343 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én olvastam az Új árnyékot, gondolom, mint sokan mások is, s nem lehet, hogy az az árnyék a házban az maga Sauron?

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243312 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Niéla Alondriel írta: Egyébként érdekel: ugyebár Szauron, mikor a Drágaszág belepottyant a lávába, ment szépen a Semmibe a Főnökhöz.

Azonban: Szarumán lelkével mi lett a halála után?


Szauron nem ment a főnöke után, hanem középföldén maradt, egy komisz árnyékként, aki testet ölteni, és ártani sem tudott senkinek, olyan gyenge lett, mivel az ereje a gyűrűvel együtt megsemmisűlt. :wink:

Szarumán szerintem még sokáig tengődött árnyékként középföldén, mire visszamehetett Valinorba, és ott is felelnie kellett a tetteiért, egyébként Radagast is középföldén maradt... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243283 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Niéla Alondriel írta: Húú! Ezt lehet, hogy megírom, de nem ide... :P


Énisénis.
Nem hagyom hogy minden jó témát lenyúlj :D

(ez off, törlendő)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243279 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Húú! Ezt lehet, hogy megírom, de nem ide... :P

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243273 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Niéla Alondriel írta: Egyébként érdekel: ugyebár Szauron, mikor a Drágaszág belepottyant a lávába, ment szépen a Semmibe a Főnökhöz.

Azonban: Szarumán lelkével mi lett a halála után?



Lyó kérdés.
Szvsz visszatért Valinorba és roppant kellemetlen kérdésekre kellett válaszolnia.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.656 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére