A Gyűrűk

Több
18 éve 10 hónapja #261604 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A Szilmarilokban a következő áll:

"Úgy tartják, hogy a törp királyok Hét Kincsének alapja minden esetben egy-egy aranygyűrű volt, ám a kincseket már régen elrabolták, sárkányok falták föl, s a Hét Gyűrű némelyikét tűz emésztette el, másokat Sauron szerzett vissza."

/A szilmarilok, A gyűrűkről és a harmadkorról, 337. oldal/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261589 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
És Olorin, te honnan vetted ezt az ezüstös elképzelést?

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261501 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: Uhrman Iván előadásában kifejtette, hogy minden törp Gyűrű valószínűleg más-más fémből készült.


Megjegyzem ez a ő speciális kitalációja, semmi nem utal rá primer szövegekben...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261429 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Aranill írta:

Ecthelion írta:

Gandalf írta: Uhrman Iván előadásában kifejtette, hogy minden törp Gyűrű valószínűleg más-más fémből készült.


Ennek az előadásnak van interneten elérhető változata?


Több helyen is kerestem, de ezt az előadást nem találtam. Az Aurin oldalban bíztam, de nem tudtam oda fellépni. :roll:


Megnéztem, ott nincs. :(

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261395 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ecthelion írta:

Gandalf írta: Uhrman Iván előadásában kifejtette, hogy minden törp Gyűrű valószínűleg más-más fémből készült.


Ennek az előadásnak van interneten elérhető változata?


Több helyen is kerestem, de ezt az előadást nem találtam. Az Aurin oldalban bíztam, de nem tudtam oda fellépni. :roll:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261386 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: Uhrman Iván előadásában kifejtette, hogy minden törp Gyűrű valószínűleg más-más fémből készült.


Ennek az előadásnak van interneten elérhető változata?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261385 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Uhrman Iván előadásában kifejtette, hogy minden törp Gyűrű valószínűleg más-más fémből készült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261382 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Kelef írta: A törpöké pedig bíztos hogy mithrilből van! :twisted:


Tévedsz! A törp gyűrűk ezüstből készültek, és nem törpök kovácsolták!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261359 Írta: Kelef
Kelef válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A törpöké pedig bíztos hogy mithrilből van! :twisted:

Kelef
Az igazság katonája!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261266 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Kelef írta: Nóci:Szerintem mitrilből csinálták a gyűrűket nem? :P


A Nenyánál kiemelten említi Galadriel, hogy "a mithrilgyűrű" tehát valsz nem mind készült mithrilből.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261246 Írta: Kelef
Kelef válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nóci:Szerintem mitrilből csinálták a gyűrűket nem? :P

Kelef
Az igazság katonája!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261063 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Egyszer amikor ékszerüzletben voltam, ott akartak egy ezüstbe foglalt rubint gyűrűt késszíttetni pótlásként, mert az előző elveszett. Akkor hallottam, amint az ékszerész nőci mondta a palinak, h nem valószínű, h az eredeti ezüstbe lett volna foglalva, mert hiszen a rubintot mindig aranyba foglalják.
De ettől még lehet h a nőci tudta rosszul, meg az is, h Középföldén nem divatgyűrűk készülnek, és ha a tüncök nem akarnak aranyból, akkor nem is csinálnak aranyból.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #260987 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A vöröshöz az ezüst szín is szépen illik. Az Örs vezér téren a Sugár emeletén (ahol régen a Szivárvány volt) a kis pavilonok közül érdemes a drágaköveset felkeresni. Igazán szép fantázia ékszereket találhatsz, csiszolt drága és féldrágakövekkel díszítve, gyönyörű színekben. No és az ásvány és drágakő kínálat is meseszép. E boltnak a Szentmihály úti Pólusban is van üzlete, kinek mi esik közelebb.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #258149 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Aranill írta: Nóli: A drágakő minőségű rubint szerintem értéke miatt foglalják aranyba. Ha érdekelnek a drága és féldrágakövek, ásványok szívesen válaszolok a kérdéseidre, mert ez az egyik hobbim.


Én is így gondolom, meg azért is, mert a vöröshöz jól illik az aranysárga, sok helyen párosítják.

Egyébként télleg kár, hogy lemaradtam az előadásról... De sajna nem érhet rá mindig az ember . :(

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257831 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Olvasva a fórumot igazán bánhatjátok :bawling: , hogy május 20-án elmaradtatok az első TOLKIEN (OLVASÓ)KÖR-ről (Magyar Tolkien Társaság és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár által indíttatva). Program szerint:
Varázslat és varázslás Középföldén (előadó: Füzessy Tamás)
A legfőbb varázslat: A Gyűrű (előadó: Uhrman Iván)
Mindkét előadás érdekes volt, pontosan a varázslás miatt érdekeltek. Így a gyűrűkről sokat hallhattunk. Köszönet érte az előadóknak, a lehetőségért a szervezőknek és a könyvtárnak.
A kör misztikájáról eddig keveset hallottam, inkább megfogalmazatlanul is éreztem, hogy ez létezik.
Nóli: A drágakő minőségű rubint szerintem értéke miatt foglalják aranyba. Ha érdekelnek a drága és féldrágakövek, ásványok szívesen válaszolok a kérdéseidre, mert ez az egyik hobbim.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257753 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nóli: Persze, igaz, de ez akkoris így van.

Idhren: közel jársz az igazsághoz. Az Egy Gyűrű azért is készült, mert ki nem merülő will-forrás volt használója számára.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257742 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hm. Ti még sosem hajlítottatok meg úgy rugót, h viszatérjen önmagába? (ennyit a spirális Gyűrűről)
Még jóal korábban felmerült, hogy a Narya arany+rubint-volt-e, mert h a tüncök nem használtak aranyat.
Tüncök véleményét tiszteletben tartom, csak megjegyezném, hogy az ékszeriparban a rubintot (szinte?) mindig arannyal párosítják. Legalábbis én egy ékszerésztől azt hallottam, hogy mindig, de természetesen rndelésre biztos készítettek már ezüsttel is...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257740 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta: Egy gyűrűt nem lehet harmómiátlanul csinálni, a tünde gyűrűk meg egyszerűen formára is tökéletesek.
A kör, meg az ujj körűl záródok be...


Ok, köszi a felvilágosítást! :)
Több hülyeséget pedig ígérem nem kérdezek :wink: [size=9:wnxsyvln](vagy legalább is megpróbálok :mrgreen: )[/size]

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257738 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Idhren írta:

olorin.papa írta: A gyűrűk varázsossága mindig a bezáródó körben rejlik, nem a spirálban...


Ebben egyébként igazad van, de mint már említve volt, csak Szauron gyűrűje volt sima kör... Akkor a többi már nem is varázsos? :? Mert ugyan bezáródóak, de megbontja a teljes harmóniát a díszítése, a drágakövek... Akkor most hogy van ez? :roll:


Egy gyűrűt nem lehet harmómiátlanul csinálni, a tünde gyűrűk meg egyszerűen formára is tökéletesek.
A kör, meg az ujj körűl záródok be...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257736 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta: A gyűrűk varázsossága mindig a bezáródó körben rejlik, nem a spirálban...


Ebben egyébként igazad van, de mint már említve volt, csak Szauron gyűrűje volt sima kör... Akkor a többi már nem is varázsos? :? Mert ugyan bezáródóak, de megbontja a teljes harmóniát a díszítése, a drágakövek... Akkor most hogy van ez? :roll:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257731 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Idhren írta:

Phaedra/Namarie írta: Nem feltétlenül. A felefelé menő spirál ugyanis a szellemi fejlődés szimbóluma is. Szauronnak csak a hatlma növekedhetet, a szellemisége továbbra is gonosz maradt. Meg aztán spirál alakú gyűrűnél hova vési a feliartot.


Én sem gondoltam, hogy jóságos öregúr lett volna belőle, aki belátja bűneit :wink: :D
Egyébként a spirális alakú gyűrűre még több felirat is fér, mert hosszabb. :twisted:


A gyűrűk varázsossága mindig a bezáródó körben rejlik, nem a spirálban...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257725 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Phaedra/Namarie írta: Nem feltétlenül. A felefelé menő spirál ugyanis a szellemi fejlődés szimbóluma is. Szauronnak csak a hatlma növekedhetet, a szellemisége továbbra is gonosz maradt. Meg aztán spirál alakú gyűrűnél hova vési a feliartot.


Én sem gondoltam, hogy jóságos öregúr lett volna belőle, aki belátja bűneit :wink: :D
Egyébként a spirális alakú gyűrűre még több felirat is fér, mert hosszabb. :twisted:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257722 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Idhren írta:

olorin.papa írta: A gyűrűnek, a körnek mindig és majd' minden nép varázserőt, és misztikumot tulajdonított, azért is olyan elterjedt a világban...


Igen, de ha nem lehet megtörni, hogyan szívjuk ki belőle a jó kis energiát, meg erőt, ami a menőségünkhöz szükséges? :twisted: :wink:
Egyébként igazad van, a kör szimbolikailag a teljességet, a megújulást szimbolizálja, és ezt gyakran juttatták kifejezésre gyűrű képében. [size=9:3pt8lqwl](És még ennél is jobban a spirál, ami még ezt megfejeli a megújulással is. Szal ha Szauronnak eszébe jutott volna spirális gyűrűt csinálni, megújuló erő birtokosa lett volna... :twisted: )[/size]


Nem feltétlenül. A felefelé menő spirál ugyanis a szellemi fejlődés szimbóluma is. Szauronnak csak a hatlma növekedhetet, a szellemisége továbbra is gonosz maradt. Meg aztán spirál alakú gyűrűnél hova vési a feliartot.

Finrod gyűrűjéről mi a véleményetek?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257721 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Lagoril/Niéla írta: /me kajánul vigyorog és asszociál
Hm, vajon kiben szította fel a látens piromániát, mikor Gandi a közelében tartózkodott? :twisted:

:D :D:D

Lagoril/Niéla írta: Amúgy: a törpgyűrűk egyformán néztek ki? Tudunk vmit arról, h miből voltak?


Ha jól tudom, a törpök hét gyűrűje egyforma volt, de hogy miből készültek, azt nem tudom, és a későbbi sorsukról is megoszlanak a vélemények.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257716 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta: A gyűrűnek, a körnek mindig és majd' minden nép varázserőt, és misztikumot tulajdonított, azért is olyan elterjedt a világban...


Igen, de ha nem lehet megtörni, hogyan szívjuk ki belőle a jó kis energiát, meg erőt, ami a menőségünkhöz szükséges? :twisted: :wink:
Egyébként igazad van, a kör szimbolikailag a teljességet, a megújulást szimbolizálja, és ezt gyakran juttatták kifejezésre gyűrű képében. [size=9:2gy7bftf](És még ennél is jobban a spirál, ami még ezt megfejeli a megújulással is. Szal ha Szauronnak eszébe jutott volna spirális gyűrűt csinálni, megújuló erő birtokosa lett volna... :twisted: )[/size]

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257708 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A gyűrűnek, a körnek mindig és majd' minden nép varázserőt, és misztikumot tulajdonított, azért is olyan elterjedt a világban...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257706 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta:

olorin.papa írta:

Alyr Arkhon írta: Tündegyűrűk:
Nenya: mithril-gyémánt - víz, hordozó: Galadriel
Narya: arany(?)* + rubint - tűz, hordozó: Círdan, Gandalf
Vilya: ? + zafír - levegő, hordozó: Gil-galad, Elrond


*= bár elvileg arany, eléggé furcsának találom, mert a Morgoth's Ring szerint ez az az anyag amiben Melkor leginkább beleépítette gonoszságát, így a tündék nem használták.



Hmmm :roll:
Érdekes, hogy a tündék ezeket a neveket adták a gyűrűknek, és ígyüt látva esett le nekem, hogy ez az a három elem, amik a szilmarilokat is őrzik


És igazad van.
A név leginkább szimbolikus, Gandalf nem azért használ tüzet mert nála van a Narya, a tündegyűrűk nem így hatnak.
Azt hiszem Círdan mondta róla, hogy az emberek szívlben éleszti fel a tüzet.


/me kajánul vigyorog és asszociál
Hm, vajon kiben szította fel a látens piromániát, mikor Gandi a közelében tartózkodott? :twisted:

Amúgy: a törpgyűrűk egyformán néztek ki? Tudunk vmit arról, h miből voltak?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257703 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Raia Aiwart írta:

Aragond írta: Nem kötekszem, csak kérdezem: ha csak ez a kétfajta kö volt speciális, akkor pl.: a Vilyában milyen volt a kö? tényleg csak kérdem.[/quote
Gandalf említi is Frodónak, hogy egyedül az Egy Gyűrű díszes, a többiben DRÁGAKÖVEK vannak.




A drágakö nem elég speciális? Tényleg csak tényközlés, de én még nem láttam pl.: átlagos gyémántot.
(meg úgy egyáltalán gyémántot sem láttam közelröl. :D )


Off: A Természettudományi Múzeumebn most van egy kiállítás, amin a világ legszebb drágaköveit mutajták be, ott láthatsz.

On:
Igaz, hogy a Három hasonlít a Szilmarilokhoz, viszont a Szilmarilok fénye Galadriel üvegében van.

Az Egynek pont az a lényege, hogy NEM díszes, azon csak a feliart van, amit a tűz fénye fed fel. Sima, dísztelen gyűrű. Gondolj csak bele szimbolikailag: a kör, mai magába visszatér, ami önmagában forog. Ezt nem lehet megtörni, mert akkor a hatását törnék meg.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257694 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta:

Alyr Arkhon írta: Tündegyűrűk:
Nenya: mithril-gyémánt - víz, hordozó: Galadriel
Narya: arany(?)* + rubint - tűz, hordozó: Círdan, Gandalf
Vilya: ? + zafír - levegő, hordozó: Gil-galad, Elrond


*= bár elvileg arany, eléggé furcsának találom, mert a Morgoth's Ring szerint ez az az anyag amiben Melkor leginkább beleépítette gonoszságát, így a tündék nem használták.



Hmmm :roll:
Érdekes, hogy a tündék ezeket a neveket adták a gyűrűknek, és ígyüt látva esett le nekem, hogy ez az a három elem, amik a szilmarilokat is őrzik


És igazad van.
A név leginkább szimbolikus, Gandalf nem azért használ tüzet mert nála van a Narya, a tündegyűrűk nem így hatnak.
Azt hiszem Círdan mondta róla, hogy az emberek szívlben éleszti fel a tüzet.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257690 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta: Tündegyűrűk:
Nenya: mithril-gyémánt - víz, hordozó: Galadriel
Narya: arany(?)* + rubint - tűz, hordozó: Círdan, Gandalf
Vilya: ? + zafír - levegő, hordozó: Gil-galad, Elrond


*= bár elvileg arany, eléggé furcsának találom, mert a Morgoth's Ring szerint ez az az anyag amiben Melkor leginkább beleépítette gonoszságát, így a tündék nem használták.



Hmmm :roll:
Érdekes, hogy a tündék ezeket a neveket adták a gyűrűknek, és ígyüt látva esett le nekem, hogy ez az a három elem, amik a szilmarilokat is őrzik

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.815 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére