A Gyűrűk

Több
18 éve 2 hónapja #283536 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Raia Aiwart írta: Egy kis kitérő:
(visszatérés egy régebbi témához, bocsánat)
Namost gyűrűnek biztos nem lehet megcsinálni, a virágok miatt. A karperec jó lenne belőle, de akkor meg a középső része (t.i. ami a csukló aljára kerülne) kopna el túl hamar. Nemesfémből biztos meg lehetne, de szakkörön (ahova én járok tűzzománcra) rézlemezből...á...
Nagyon sajnálom, majd talán pár év múlva. :cry:

Ui.:Ez a 100. hozzászólásom!

Nos, én tudok várni...
Ne keseredj el, ami késik az nem múlik... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283523 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Egy kis kitérő:

Estelio írta:

Raia Aiwart írta:

Estelio írta: Szerintem még eljegyzési gyűrűnek is jó lenne...


Kíváncsi lennék, egy ékszerész meg tudná-e csinálni a virágokat rajta. Ha egyszer eljutok odáig, hogy vizsgamunkát kell csinálnom, akkor rápróbálkozok... majd meglátjuk, milyen lesz. 8O


(visszatérés egy régebbi témához, bocsánat)
Namost gyűrűnek biztos nem lehet megcsinálni, a virágok miatt. A karperec jó lenne belőle, de akkor meg a középső része (t.i. ami a csukló aljára kerülne) kopna el túl hamar. Nemesfémből biztos meg lehetne, de szakkörön (ahova én járok tűzzománcra) rézlemezből...á...
Nagyon sajnálom, majd talán pár év múlva. :cry:

Ui.:Ez a 100. hozzászólásom!

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281324 Írta: Elros Tar - Minyatur
Elros Tar - Minyatur válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Bocsánatot kérek, hogy nem tettem ki az off ott.
Egyébként mostanra már megszereztem a könyvet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281289 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Off:

Elros Tar - Minyatur írta: Sziasztok!
Nem ismertek véletlenül olyan weboldalakat, ahonnan fantasy könyveket lehet letölteni? Most konkrétan a Narnia Krónikái érdekelne. Előre is köszönöm!


Van a Vegyesben egy "könyv kerestetik" topic. Ott talán nagyobb szerencsével kapsz választ.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281281 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ja és hogy jön ez a Gyűrűkhöz???

:nono:

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281040 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
*Az ilyen oldalak illegálisak, ezért leszedtem a linket. Intézzétek el a fórumon kívül vagy privátban. Alyr*

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #280989 Írta: Elros Tar - Minyatur
Elros Tar - Minyatur válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!
Nem ismertek véletlenül olyan weboldalakat, ahonnan fantasy könyveket lehet letölteni? Most konkrétan a Narnia Krónikái érdekelne. Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #280982 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
tényleg... bocs. :oops:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278240 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta: A pontos szöveg:
Grima: -... egy furcsa gyűrűt viselt. Két kígyó, smaragd szemekkel, Az egyik hatalomra éhes, a másik fején korona.
Szarumán: -Barahír gyűrűje! A Zsufazekés Gandalf azt hiszi, meglelte Isildur örökösét, Gondor elveszett királyát. Bolond! Sok éve megszakadt a vérvonal....

Vagyis szó sem volt arról, hogy Gandalf adta Barahír gyűrűjét Aragornnak.
Tényleg Elrondtól kapta, Narsil darabjaival együtt...


És a Függelékben ez a jelenet pontosan meg is van, de nincs nálam GYu, de abban a fejezeteben, amely Itt következik Aragorn és Arwen históriájának egy része nevet viseli, írja le, hogy adja oda Elrond a jogar kivételével az északi királyok jelvényeit.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276710 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A pontos szöveg:
Grima: -... egy furcsa gyűrűt viselt. Két kígyó, smaragd szemekkel, Az egyik hatalomra éhes, a másik fején korona.
Szarumán: -Barahír gyűrűje! A Zsufazekés Gandalf azt hiszi, meglelte Isildur örökösét, Gondor elveszett királyát. Bolond! Sok éve megszakadt a vérvonal....

Vagyis szó sem volt arról, hogy Gandalf adta Barahír gyűrűjét Aragornnak.
Tényleg Elrondtól kapta, Narsil darabjaival együtt...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276701 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Annedun írta:

Felagund írta:

Annedun írta: csodálkoztam, mert amikor újraolvastam a függeléket, akkor jöttem rá, hogy Aragorn a gyűrűjét Elrondtól kapta.
a filmben meg az van, hogy Gandlftól.
Peternek van képe-már bocsánat, hogy ekkorát változtasson rajta??? :x :x


Ne haragudj mikor kapja Gandalftól???

Peter Jackosonnak nem ez volt (lett volna) a legnagyobb változtatása...


a 2. részben, amikor grima mondja, hogy milyen gyűrű van a kezén aragornnak, akkor szarumán mondja, hogy "a bolond gandalf, azt hiszi, hogy megtalálta barahir örökösét" valami ilyesmit mond. nem tudom pontosan. de lehet, hogy csak képzeletem:)) szoktam ilyeneket csinálni


Ebből még nem az derül ki, hogy Gandalf adta neki a gyűrűjét, szerintem.
(egyébként tényleg mond ilyet)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276700 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Felagund írta:

Annedun írta: csodálkoztam, mert amikor újraolvastam a függeléket, akkor jöttem rá, hogy Aragorn a gyűrűjét Elrondtól kapta.
a filmben meg az van, hogy Gandlftól.
Peternek van képe-már bocsánat, hogy ekkorát változtasson rajta??? :x :x


Ne haragudj mikor kapja Gandalftól???

Peter Jackosonnak nem ez volt (lett volna) a legnagyobb változtatása...


a 2. részben, amikor grima mondja, hogy milyen gyűrű van a kezén aragornnak, akkor szarumán mondja, hogy "a bolond gandalf, azt hiszi, hogy megtalálta barahir örökösét" valami ilyesmit mond. nem tudom pontosan. de lehet, hogy csak képzeletem:)) szoktam ilyeneket csinálni

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276597 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta: Megjegyezném, hogy PJ eredetileg 2 részben akarta leforgatni, a New Line cég embere mondta hogyha 3 könyv, legyen 3 film is.

Köszi, hogy kiegészítettél! Nem írtam oda, mert mindig olyan terjengősek a hozzászólásaim-most próbáltam rövidebbre fogni. :wink:
De jó, hogy megjegyezted, mert így mindenki előtt teljes a kép.

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276591 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Megjegyezném, hogy PJ eredetileg 2 részben akarta leforgatni, a New Line cég embere mondta hogyha 3 könyv, legyen 3 film is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276583 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Annedun írta: csodálkoztam, mert amikor újraolvastam a függeléket, akkor jöttem rá, hogy Aragorn a gyűrűjét Elrondtól kapta.
a filmben meg az van, hogy Gandlftól.
Peternek van képe-már bocsánat, hogy ekkorát változtasson rajta??? :x :x

Helló!
Ilyet, hogy Gandalf adja Barahir gyűrűjét Aragornnak nem láttam a filmben (pedig kb hatszor láttam a bővítettet :wink: ) Meg tudnád mondani, hogy pontosan hol van ez a nem létező jelenet? :)
Ami pedig Petert illeti, neki van képe. Van képe, hogy egyes jeleneteket megváltoztasson vagy kihagyjon, ha úgy gondolja, hogy ettől jobb lesz a film. És én ennek örülök. Ha ez a kiváló ember nem futkározott volna egy évig olyan kiadó után, aki hajlandó 3 filmet kiadni,nem csak egyet(!!!) majd több év előkészület után 3 évig forgatni az idő és az anyagiak szorításában, ma sokkal kevesebb Tolkien-rajongó élne a Földön. (Én magam is a film hatására olvasatam a könyvet). Persze néhány részt ... hát ... fel kellett áldoznia, de ennek is megvan az oka. :!:
MEGGYŐZŐDÉSEM, hogy SENKI sem tudta volna úgy leforgatni ezeket a filmeket, mint ő. (Erre te is rájöhetsz, ha megnézed a bővített függelékeit.
Alaposan készülj rá- nekem több mint egy hétbe telt, pedig majd minden nap megnéztem egy félóra-órát belőle.)

De ez már elég OFF. :oops:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276577 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Annedun írta: csodálkoztam, mert amikor újraolvastam a függeléket, akkor jöttem rá, hogy Aragorn a gyűrűjét Elrondtól kapta.
a filmben meg az van, hogy Gandlftól.
Peternek van képe-már bocsánat, hogy ekkorát változtasson rajta??? :x :x


Ne haragudj mikor kapja Gandalftól???

Peter Jackosonnak nem ez volt (lett volna) a legnagyobb változtatása...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276573 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
csodálkoztam, mert amikor újraolvastam a függeléket, akkor jöttem rá, hogy Aragorn a gyűrűjét Elrondtól kapta.
a filmben meg az van, hogy Gandlftól.
Peternek van képe-már bocsánat, hogy ekkorát változtasson rajta??? :x :x

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275395 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
egy csomó éxert meg lehet venni a buvavárishopban.

www.budavarishop.hu


soxerencsét

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267996 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Raia Aiwart írta:

Estelio írta: Szerintem még eljegyzési gyűrűnek is jó lenne...


Kíváncsi lennék, egy ékszerész meg tudná-e csinálni a virágokat rajta. Ha egyszer eljutok odáig, hogy vizsgamunkát kell csinálnom, akkor rápróbálkozok... majd meglátjuk, milyen lesz. 8O

Ha megcsinálod, kérci csinálj róla pár képet, nagyon kiváncsi lennék rá. :D :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267995 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Estelio írta: Szerintem még eljegyzési gyűrűnek is jó lenne...


Kíváncsi lennék, egy ékszerész meg tudná-e csinálni a virágokat rajta. Ha egyszer eljutok odáig, hogy vizsgamunkát kell csinálnom, akkor rápróbálkozok... majd meglátjuk, milyen lesz. 8O

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267926 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szerintem még eljegyzési gyűrűnek is jó lenne...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267924 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Igaz, h nőies, de nekem tetszik a két kígyó! Olyanok, mint egy pár.

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267888 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta:

Estelio írta: Barahir gyűrűje:
www.jrrvf.com/effeuille/illustration_anneau_barahir.html


Ez nekem nem tűnik férfi-gyűrűnek, szvsz túl nőies

nekem is ez fordult meg a fejemben mikor megláttam. ezért linkeltem be végülis.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267832 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Estelio írta: Barahir gyűrűje:
www.jrrvf.com/effeuille/illustration_anneau_barahir.html


Ez nekem nem tűnik férfi-gyűrűnek, szvsz túl nőies

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267795 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265547 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Viszont nem szabad elfeledni, hogy Tolkien több mitológiából is merítkezett, és vannak úgymond egytemes szimbólumok, amiket figyelembe lehet és kell is venni egy-egy szöveg értelmezésekor. Az, hogy Tolkien valamit nem írt le, még nem jelenti azt, hogy egy adott szövegrész mellé nem társítható egy-egy mítoszból vagy máshonnan vett elég autentikus jelentés.

Ilyen jelenségre elég sok példát hozhatnék, de nem akarom szétoffolni a topikot.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265523 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Aranill írta:

Felagund írta: Nos Uhrmann Iván igen meggyőzően érvel, de mint azt már igyekeztem ott helyben is kifejteni (igaz nem nagy sikerrel :roll: ), az állításai a legkevésbé sem alapulnak Tolkien által írott szövegen, szóval kezeljük csak őket eként...


Ez igaz. A tolkieni világban mégis az a legérdekesebb, mint egy igazi mitológiában, hogy töredékes, több forrásból merítkezik, egy történetnek több variációja is lehet. :wink:


Ez igaz, de nálunk illik egy állítást eredeti (még ha nem is "kanonizált") szöveggel alátámasztani...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265461 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Felagund írta: Nos Uhrmann Iván igen meggyőzően érvel, de mint azt már igyekeztem ott helyben is kifejteni (igaz nem nagy sikerrel :roll: ), az állításai a legkevésbé sem alapulnak Tolkien által írott szövegen, szóval kezeljük csak őket eként...


Ez igaz. A tolkieni világban mégis az a legérdekesebb, mint egy igazi mitológiában, hogy töredékes, több forrásból merítkezik, egy történetnek több variációja is lehet. :wink:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #265065 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Itt egy jó kis oldal, képek láthatók a filmből a gyűrűkről! :P

www.theargonath.cc/pictures/rings/rings.html

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264541 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Aranill írta: Ez áll a Szilmarilokban, de az "úgy tartják" megfogalmazás azt sugallja, hogy nem 100% a dolog.
A májusi olvasókörön előadó dr. Uhrman Iván arra utalt, hogy a 7 törpgyűrű anyaga akár 7 különféle anyag is lehetett. A 7 egyébként is különleges szám, többek közt utal a szellemi síkra, a 7 napjaira, a 7 ókorban ismert bolygóra ...


Nos Uhrmann Iván igen meggyőzően érvel, de mint azt már igyekeztem ott helyben is kifejteni (igaz nem nagy sikerrel :roll: ), az állításai a legkevésbé sem alapulnak Tolkien által írott szövegen, szóval kezeljük csak őket eként...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.623 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére