Nyelvek és írások

Több
18 éve 1 hónapja #299300 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: ahamm... hm, a fórumok anyagát ki lehetne menteni (mármint az érdekesebbeket legalábbis), mit szólsz hozzá?


Valószínűleg azt fogom csinálni, hogy a jelenlegi eldaryon megmarad mintegy archívumnak, átköltözik egy alkönyvtárba, és linken elérhető lesz az új oldalról; persze a letöltések az új portál alól is elérhetőek lesznek.

Valami egyszerűt fogok felrakni, bonyolítások nélkül, annak a 4 embernek, aki meg szokta nézni, elég lesz, aki többet szeretne, jöjjön aglardhra:)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299299 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
HKF frissítette a szószedetét (VT48 szavai, javítások, bővítések, pár nagyon hiányolt szó, stb).

www.uib.no/People/hnohf/eng-quen.rtf
www.uib.no/People/hnohf/quen-eng.rtf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299268 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ahamm... hm, a fórumok anyagát ki lehetne menteni (mármint az érdekesebbeket legalábbis), mit szólsz hozzá?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299245 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta:

svindler írta: Ujra mukodik vegre az eldaryon.tolkien.hu/index.php . Meg az ekezetek nem 100%osak, de remelhetoleg hamarosan ez a hiba is elharul.

Halleluja:)))
Voro hantale len, Svin. No, akkor munkára fel az Eldaryonon:)


svin javasolta, és mélyen egyetértek, hogy az egészet újra kellene rakni; a myphpnuke motor, ami alatta van, erősen elavult, régi stb

egyelőre brainstormolom magam, hogy milyen portál legyen alatta (drupalt ismerem, aglardh is azon fut, de nem tudom, ide az kell-e)

a fórumok anyaga valószínűleg elveszne, de nem biztos


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299236 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

svindler írta: Ujra mukodik vegre az eldaryon.tolkien.hu/index.php . Meg az ekezetek nem 100%osak, de remelhetoleg hamarosan ez a hiba is elharul.

Halleluja:)))
Voro hantale len, Svin. No, akkor munkára fel az Eldaryonon:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299208 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

svindler írta: Ujra mukodik vegre az eldaryon.tolkien.hu/index.php . Meg az ekezetek nem 100%osak, de remelhetoleg hamarosan ez a hiba is elharul.


Nagyon szépen köszönöm.

Megtennéd azt is, hogy a lap tetjén lévő linkek közül kiveszed a drstrange.cjb.net-et? Már évek óta nem létezik.

Köszönöm újra!


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299203 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ujra mukodik vegre az eldaryon.tolkien.hu/index.php . Meg az ekezetek nem 100%osak, de remelhetoleg hamarosan ez a hiba is elharul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299176 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szerinted én mit csináltam, herdir nín? :D

Beírrtam szépen gugliba, hogy Dan Smith's tengwar...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299139 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta:

Noredhel (Tűztünde) írta:

Felagund írta:

Noredhel (Tűztünde) írta: Ilyen kérdés már bizots volt, de: honnan lehet Wordhöz Tengwar betűtípusokat letölteni?


Valóban volt már, de azért még egyszer berakom


INNEN


Köszönöm, nagyon szépek... de ezt a linket akár a topic fölé is ki lehetne rakni, biztosan sokan keresnek ilyet...

Jogos... lenne, ámde a tapasztalatok szerint TÖKMINDEGY, hogy mi van kilinkelve...


meg hát a Google csodákra képes...

www.google.com/search?hs=h8S&hl=hu&clien...tnG=Keres%C3%A9s&lr=


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299135 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Noredhel (Tűztünde) írta:

Felagund írta:

Noredhel (Tűztünde) írta: Ilyen kérdés már bizots volt, de: honnan lehet Wordhöz Tengwar betűtípusokat letölteni?


Valóban volt már, de azért még egyszer berakom


INNEN


Köszönöm, nagyon szépek... de ezt a linket akár a topic fölé is ki lehetne rakni, biztosan sokan keresnek ilyet...

Jogos... lenne, ámde a tapasztalatok szerint TÖKMINDEGY, hogy mi van kilinkelve...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299133 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta:

Noredhel (Tűztünde) írta: Ilyen kérdés már bizots volt, de: honnan lehet Wordhöz Tengwar betűtípusokat letölteni?


Valóban volt már, de azért még egyszer berakom


INNEN


Köszönöm, nagyon szépek... de ezt a linket akár a topic fölé is ki lehetne rakni, biztosan sokan keresnek ilyet...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299069 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Noredhel (Tűztünde) írta: Ilyen kérdés már bizots volt, de: honnan lehet Wordhöz Tengwar betűtípusokat letölteni?


Valóban volt már, de azért még egyszer berakom


INNEN

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299067 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ilyen kérdés már bizots volt, de: honnan lehet Wordhöz Tengwar betűtípusokat letölteni?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298986 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az elsőhöz: régi és elavult... plusz hiányos...
Második: koppintás... (Ahogy Felagund Mellon is megjegyezte... mellesleg odaírhatta volna az illető az eredeti szerzőt, erre én is nagyon háklis vagyok - joggal...)
Harmadik: Yeah:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298985 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Eirien írta: www.vmig.sulinet.hu/tanulok/12c/lohonyak/magyarquenya.htm


Ebben asszem nem én vagyok az illetékes... :D

Eirien írta: www.vmig.sulinet.hu/tanulok/12b/papistav/sindarin.htm


Bázel, ez az én régi nyelvtani összefoglalóm!!! Ellopták a mocskok!!! :evil:

(sokra mondjuk nem mennek vele mondjuk, tele van hibával :mrgreen: )

Eirien írta: parf-en-ereglass.uw.hu/main_page.htm


Na, ez eléggé jó...

(Cerebrum kolléga műve)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298982 Írta: Eirien
Eirien válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
azt szertném megkérdezni,hogy ezek a magyar oldalak mennyire autentikusak? nem szerepelnek a fenti listán, ezért kérdezem. köszi a válaszokat előre is!

www.vmig.sulinet.hu/tanulok/12c/lohonyak/magyarquenya.htm
www.vmig.sulinet.hu/tanulok/12b/papistav/sindarin.htm
parf-en-ereglass.uw.hu/main_page.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298807 Írta: Pacal
Pacal válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszi szépen a segítséget!

Ey yoh!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #298775 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Pacal írta: Helló. Tudnátok segíteni? Azt szeretném tudni, hogy van quenyául a létige? Hogy mondom például, hogy "én vagyok", meg ilyesmi? :hein:

A quenyában a létige: _ná_, tsz.: _nar_
Ezt lehet kombinálni a szem.nm-kkal, pl.: _nánye_ vagy _nanye_, illetve inye ná - én vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #298771 Írta: Pacal
Pacal válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Helló. Tudnátok segíteni? Azt szeretném tudni, hogy van quenyául a létige? Hogy mondom például, hogy "én vagyok", meg ilyesmi? :hein:

Ey yoh!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #298747 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mans Björkman oldala, az Amanye Tenceli, mindig is jó és megbízható forrásnak számított az írásmódkkal kapcsolatban. Örülök, hogy más is rátalált.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #298644 Írta: Adaneth
Adaneth válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv! Nem tudom, ki látta ezt már esetleg (vagy ki az, akit érdekel), én most fedeztem fel, múlt héten lett az oldalhoz adva - Sarati, és fonetikus írásmód!! :) (Angolul, dehát... ez van. :? )

at.mansbjorkman.net/sarati_phonetic.htm

Itt aztán mindenre van jel (c, dz..), lehet bogarászgatni. Én is most állok neki :D :D

Megy a gyűrű vándorútra
Egyik kézből a másikba
Aki tudja, meg ne mondja
Merre van a gyűrű útja

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297502 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A linket köszönjük, megnézzük:) Nem vettem ócsárolásnak, legfeljebb a "tag" megszólítás nem tetszett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297500 Írta: Jeszy
Jeszy válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
OK, nekem mindegy, csak gondoltam erdekel ha hiba van az oldalon.. amugy szerintem a forodrim.rog/daeron/md_home.html es a at.mansbjorkman.net is figyelemremelto oldalak, iras teren mindenkepp.. Amugy meg nem akartam ocsarolni a muvet, elnezest. Viszlat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297499 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az a "tag" azt hiszem Ankalimon volt, aki meglehetősen sok munkát fektetett bele... valóban több mód létezik és a gyanútlan tanulni vágyó természetesen utánanézhet a dolgoknak. Javaslom a fenti linkeket (itt, a lap tetején). Ha az eldaryon oldal élni fog, ott találhatsz remek cikkeket a témában _Neo tollából, de az ardalambion oldalon is taglalják a témát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297481 Írta: Jeszy
Jeszy válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Udv mindenki!

Lenne egy par kerdesem.. pl. azzal a tegnwa tablaval kapcsolatban, ami itt a Tolkien.hun talahato meg... javitsatok ki ha tevedek, de nekem ugy tunik, hogy a tag kever egy par dolgot, ezzel joval megnehezitve a gyanutlan tanulnivagyo dolgat.. Pl.: az `n` betu... az a tortenet, hogy a noldo `ng` volt, es ezert helyenkent meg mindig ezt kell hasznalni.. Na, a Addenda and Corrigenda to the Etymologies valoban emlit ilyesmit, de az egy masik mod volt!! Klasszikusban egyszeruen egy akcentust jeloltek noldoval, ami beleolvadt az eredeti hangba, es a betut kesobb nem hasznaltak. Meg ket-harom betunel talaltam hasonlot, ha erdekel elkuldom a - szerintem - gondokat, de ettol fuggetlenul erdekelne honnan jutott par kovetkeztetesre a cikk szerzoje (`a` elhagyasa, pl) ..

//bocs az angol billentyuzeter..

Udv,


- Jeszy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297404 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
:mrgreen: de hüle vagyok...
már annyira az összetett szavakban (ügyes ember) gondolkoztam, hogy nem értettem, hogy ha a 2. r az összetétel második felében van, akkor miért Órë-vel kell írni... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297403 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gilg (Gwindorn) írta: De jó :D Kösziii! :)

Egyébként az tévesztett meg, (és ezt továbbra sem értem) hogy pl. Curunír nevéven a 2. r-et Órë-val láttam leírva. Vagy ez éppen egy kivétel?


Nem, ez természetes. Szóvégi 'r'-t mindig órével írunk...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297402 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
De jó :D Kösziii! :)

Egyébként az tévesztett meg, (és ezt továbbra sem értem) hogy pl. Curunír nevéven a 2. r-et Órë-val láttam leírva. Vagy ez éppen egy kivétel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297398 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gilg (Gwindorn) írta: A Gwindorn esetében az r az összetétel második szavában van így Rómen-t írunk!?


Rómen-nel kell írni. Jól gondolkoztál (bár mindig akadnak kivételek a szabály alól). Esetedben akkor kellene Óre-val írni, ha az "r" a szóösszetétel első szavának a végén állna: Gwindor+n.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #297224 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdvözlet!

de rég jártam errefelé.. :)

Lenne egy kérdésem: Szeretném leírni a zárójelben található nevemet tengwarral tehta módban. Kicsit elbizonytalanodtam az r írása miatt, mert ugye ebben a módban az r hangot kétféle képpen is írhatjuk attól függően, hogy szó elején vagy a szó közben (Rómen) ill ha a szó végén van (Órë). Viszont a Gwindorn összetett szó, ahol már kicsit másként érvényesülnek a szabályok. (Összetett szó esetén ha a prefixum vagy a szóösszetétel első fele ill. első szava r-re végződik akkor Órë-t kell használni)

A Gwindorn esetében az r az összetétel második szavában van így Rómen-t írunk!?

Jól gondolkozom? :oops: :roll:

Előre is köszönöm! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.467 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére