Nyelvek és írások

Több
21 éve 9 hónapja #84296 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: bocsáss meg nekem: ánin apsene!

Helge arról informált minket az Elfling listán, hogy updatelte a Quenya Course-t az újabban napvilágra került publikációk alapján (semmi forradalmi, csak néhány dolog egyértelműbb lett)


cuio mae: élj jól! (sinda)


Aiya Amani!!

Hantale len!!!
Hogy van az hogy 1000x??
És ezt nem lehet rövidíteni, mint:
Bocsáss meg:bocsi
Anin apsene:?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84288 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
bocsáss meg nekem: ánin apsene!

Helge arról informált minket az Elfling listán, hogy updatelte a Quenya Course-t az újabban napvilágra került publikációk alapján (semmi forradalmi, csak néhány dolog egyértelműbb lett)


cuio mae: élj jól! (sinda)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84280 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya!!

sciurus írta:
Alkar - ez nem quenya? Sindaul a dicsőség aglar ill. claur. :oops:

Cuio mae!


Scirius:
Mit jelent: Cuio mae?
Az alkar egészen magyar szó.. :lol: Na csak hülyülök, ne vegyetek komolyan...

Még azt szerettem volna megtudakolni, hogy hogy lehet quenyául bocsánatot kérni???

Fák Úrnője:
Hajrá! Sok sikert!

Gyöngyszem:
Vannak oldalak, sajna /már akinek/ a legtöbb angol, de pl van magyar is ld.:Amy oldala v asszem Svin is csinált egy oldalt, de ebben már nem vagyok olyan biztos...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84252 Írta: A Fák Úrnője
A Fák Úrnője válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Gyöngyszem: Hurrá! Végre egy hozzám hasonló kezdő! :D Egyébként ööö... van egy oldal... asszem Amani oldala... ugye? Mindegy, ott van egy csúcs szótár, meg segédanyagok, meg minden szöszmösz, ami csak az efféle tanulásához kell.

Amani: Köszi, bár erre magamtól is rájöhettem volna... :oops: De sütnivaló híján... de ezt a nyelvet (anya nyaggatása ellenére) megtanulom! Ideje lenne belefogni...

Kívánjatok sok szerencsét!

Kösz

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer,
Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84240 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ti ezeket honnan tudjátok hogy mi mit jelent???? :oops:

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84229 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
alkar valóban dicsőség quenyául

a bril meg biztos nem lehet quenya szó, merthogy abban nem lehetséges két mshangzó szó elején, b hang meg egyébként sincs benne
én először azt hittem, a brith-re gondolnak, ami kavicsot jelent, lásd Brithombar


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84225 Írta: sciurus
sciurus válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Suilad!

Ha feltételezzük, hogy a neveknek van valami közük a sindarinhoz:

Iarfalath: Vérpart(i), Vérespart(i) lehet kb. sindaul. Legalábbis egy sinda
annak hallja :)

iár - vér
falas - part, tengerpart

Briltalath

bril - na ilyen szót nem ismerek (quenya tudorok?)
talath - síkság, sík vidék

Egyébként meg az a véleménem, hogy Kartha.. izé :D az ilyen névgenerátorokkal csak óvatosan, mert attól hogy egymás mellé rak néhany szót, még nem fog értelmes eredményt kiadni. Pl a talath
szórész sidaul mindenképp helytelen (dalath lehetne a helyes). Ti. nincs olyan mássalhangzó ami t-re lágyulna (ami nem meglepő, mert az egy "kemény" hangzó).

Bár esetünkben 4-ből 2 név elfogadhatónak tűnik. :lol:

Alkar - ez nem quenya? Sindaul a dicsőség aglar ill. claur. :oops:

Cuio mae!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84143 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Telumehtar írta: Öööö...igen...most néztem meg ohgy télleg az dobta-e ki...mért ennyire hülyeséget hozott ki? :oops:


ezek a névgenerátorok legtöbbször nagyjából véletlenül dobálnak egymás mellé szavakat; az első kettő pl. sindának tűnik, de nemigen lehet kibogozni; a Vardaelda az olyasmi, hogy "magasságos tünde", de Varda ugye egy Vala neve, nem hiszem, hogy ilyen összetételben alkalmazták volna
Aralkar valami olyasmi, hogy "nemes dicsőség"


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84141 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nem egészen értem... milyen H betű? hol?

hiszen van nyomtatható verzió, ott van a honlapomon az is, közvetlenül alatta; nem mondom, hogy nem lenne ideje frissíteni, csak hát az idő...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84134 Írta: Clip
Clip válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nekem is lenne egy kérdésem: a szavak végén néhol van egy nagy H betű. Ez mit jelent?
Más: nem csinált valaki egy kinyomtatható szótárt? Vagy nagy hülyeség kinyomtatni? :oops: Jó lenne majd offlájn is nézni a szavakat!

Üdv: Clip

Baruk Khazâd! Khazâd aiměnu!
Törpök fejszéi! Rajtatok a törpök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84133 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Öööö...igen...most néztem meg ohgy télleg az dobta-e ki...mért ennyire hülyeséget hozott ki? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84132 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Telumehtar írta: Lenne egy aprócska kérésem :oops: :
Iarfalath
Briltalath
Vardaelda
Aralkar

ezek mit jelentenek?

Elöre is köszike ;)



ezeket valami névgenerátor dobta ki?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84131 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

A Fák Úrnője írta: Ragoran: Az tényleg jó lenne! (mármint az az I is lanta! )

Nagyon jó ez a szótár! (csak a szavak végén és elején a kötőjelek jelentőségét nem értem...) :D


szavak végén általában akkor van kötőjel, ha:

- a szó egy ige; ilyenkor a kötőjel jelzi, hogy ehhez a tőhöz jönnek majd a ragok
- a szó egy prefix (előtag), amit más szavak elé teszünk

szavak elején meg akkor van kötőjel, ha az illető szó egy utótag


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84129 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lenne egy aprócska kérésem :oops: :
Iarfalath
Briltalath
Vardaelda
Aralkar

ezek mit jelentenek?

Elöre is köszike ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84125 Írta: A Fák Úrnője
A Fák Úrnője válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ragoran: Az tényleg jó lenne! (mármint az az I is lanta! )

Nagyon jó ez a szótár! (csak a szavak végén és elején a kötőjelek jelentőségét nem értem...) :D

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer,
Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84008 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amani: Hantale len! I is lanta! -bár így lenne! Az összefoglakó tök király, még nézegetem a legjobb benne az, hogy még én is fel tudom fogni a lényegét! [size=9:hvb93669]csak nehogy elszóljam magam...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83989 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ez még csak kezdemény, folyamatosan kerülnek majd fel az új oldalak


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83988 Írta: Clip
Clip válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amani: gratula az összefoglalóhoz, nagyon jó, és ki is nyomtattam. :hello: :hello: :itscool:
Elhatároztam, hogy megtanulok quenyául - kérdés mi lesz belőle... :twisted:
Úrnő: Szótárt ugyancsak amani weblapján találsz :wink:

Üdv: Clip

Baruk Khazâd! Khazâd aiměnu!
Törpök fejszéi! Rajtatok a törpök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83952 Írta: A Fák Úrnője
A Fák Úrnője válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ne hari, hogy megint zavarlak titeket az idóta kérdéseimmel, de a szavak? Azokat honnan tudjátok? :?: :?: :?:

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer,
Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83836 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
rakosgatom felfelé a nyelvtani összefoglalómat, ahogy írom; egyelőre 4 oldal van kész

drstrange.cjb.net - Quenya és Sinda - Quenya nyelvtan


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83762 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
mellesleg a havas mondat így jobban hangzik:
I is lanta.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83761 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
sie ná! (úgy van!)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83759 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

Ragoran írta: amani:Akkor a lanta i losse, nem is helyes?? Mert hangzani sokkal jobban hangzik...
Tünde írás tudók:Ha mondjuk két magánhangzó van egymás után (pl:BEA), akkor mindet egymás fölé írom? az elég hülyén nézne ki... :oops:


én csak azt tudom mondani, amit Tolkien írt a losse szóhoz: hó (különösen a leesett); jobb híján használhatjuk ezt is, de észben kell tartani, hogy Tolkien szándéka más volt

ha két magánhangzó áll egymás után, akkor a második, vagy mindkettő támaszra kerül (attól függően, hogy van-e az első előtt mássalhangzó vagy sem); egymás fölé nem teszünk tehtát


Oké, akkor:
Lanta i is!

Akkor, ha visszatérünk a BEA-hoz:
B, fölötte:E, a B mellé támaszték arra A?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83749 Írta: Dimdaliel
Dimdaliel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszi szépen! :D

A Elbereth Gilthoniel / o menel palan-díriel, / le nallon sí dí' nguruthos! / A tíro, nin, Fanuilos!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83748 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
az y lágyítja az előtte álló mássalhangzót: pl.ha n után áll, akkor az n hang után a nyelved "átgördül" a j hang felé; nem teljesen olyan, mint a magyar ny hang, és nem is n hang, hanem a kettő között


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83744 Írta: Dimdaliel
Dimdaliel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Bocs, hogy közbezavarok, de lenne egy kérdésem, amire remélem valaki tud válaszolni. Eléggé kezdő vagyok a tünde nyelvben. :oops:

Az y betű milyen hangot jelöl? "i"-nek kell ejteni, vagy összeolvad az előtte álló mássalhangzóval, pl. a quenya, vagy a menelya szóban?
Előre is köszi!

A Elbereth Gilthoniel / o menel palan-díriel, / le nallon sí dí' nguruthos! / A tíro, nin, Fanuilos!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83739 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ragoran írta: amani:Akkor a lanta i losse, nem is helyes?? Mert hangzani sokkal jobban hangzik...
Tünde írás tudók:Ha mondjuk két magánhangzó van egymás után (pl:BEA), akkor mindet egymás fölé írom? az elég hülyén nézne ki... :oops:


én csak azt tudom mondani, amit Tolkien írt a losse szóhoz: hó (különösen a leesett); jobb híján használhatjuk ezt is, de észben kell tartani, hogy Tolkien szándéka más volt

ha két magánhangzó áll egymás után, akkor a második, vagy mindkettő támaszra kerül (attól függően, hogy van-e az első előtt mássalhangzó vagy sem); egymás fölé nem teszünk tehtát


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83719 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amani:Akkor a lanta i losse, nem is helyes?? Mert hangzani sokkal jobban hangzik...
Tünde írás tudók:Ha mondjuk két magánhangzó van egymás után (pl:BEA), akkor mindet egymás fölé írom? az elég hülyén nézne ki... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83492 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
végülis mindenki arra áldozza/pazarolja a saját idejét, ami érdekli, nem? idő nélkül meg nem megy semmi

elkezdtem írni egy quenya nyelvtani összefoglalást; egyelőre csak az első két oldal van kész, még sokat kell majd dolgoznom rajta, de a kezdeménye megtekinthető az oldalamon, a drstrange.cjb.net címen, a Quenya és Sinda - Segédanyagok menüpontok alatt; véleményeket örömmel fogadok


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83476 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hát, annyi időt elég lógni a rendes fórumozáson kívül, amennyi idő alatt letöltöd a nyelvtant, otthoni tanulmányozásra... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.399 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére