Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28843 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin, van neked szép táblázatod a magyar-tengwar átírásról? feltenném az Aryoni Eldaronra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28842 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<br> Doki, köszi!<br> <br> Jó, hogy dőreségeimet helyes irányba tereled! :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28841 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
szerintem a birtokolni az harya-; az arwa az egyfajta jelz?s szerkezet képzésére használható:<br> i Elda arwa lango<br> a karddal bíró tünde = a kardos tünde<br> <br> a te változatod én úgy mondanám:<br> haryalye órenya<br> <br> az enyém pedig helyesebben:<br> <br> órenya elya ná

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28840 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
(jobban meggondolva, kicsit sebészhorror az én megoldásom... :) és az órenyë lehet, hogy valójában órenya? )<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28838 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Rayan:<br> <br> egy kicsit átfogalmazott megoldásom lenne:<br> <br> <b>''arvalyë órenyë''</b><br> <br> Ez azt jelenti szó szerint:<br> ''birtokolod szívemet''<br> <br> De majd Amani Doki elbírálja... :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28839 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
uupsz<br> na, akkor várom a bírálatot...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28837 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Órenya elyea ná.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28836 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Segítsetek!! Nem tudná nekem valaki megsúgni, hogy van az quenyául, hogy 'A szívem a tiéd'? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28835 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hát nem latin írásjeleket és ábécét használunk?:-)<br> tehát: ami nekünk a kett?spont, az quenyában a mondat végi írásjel<br> <br> szótár:<br> drstrange.cjb.net -> quenya és sinda -> segédanyagok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28834 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
vak=csak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28833 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Oké. Megpróbáltam a drstrange.cbj.net-et, de azon belül nem találtam olyasmit, ami szótárra emlékeztetett volna. Gondolom, már az őrület kerülget tőlem, dehát az adrenalin is jó valamire... <br> <br> A kettőspontot, mint olyat ismerem és használom, íme : vak azt nem tudtam, hogy ez latin. (Asszem, most is valami égbekiáltó baromságot írtam... de nézd a jó oldalát! Ezután ezt a fajta idióta kérdést már nem teszem fel, így eggyel kevesebb marad! ;o)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28832 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Isildur ugye Aragorn ?se volt, csak arra akartam rávilágítani, hogy az ? neve is a Holdból származik (bátyjáé, Anárioné pedig a Nap - Anar - nevéb?l)<br> a kett?spont a Backspace mellett van a köt?jelnél<br> az Aryoni Eldaron feltöltés alatt áll, szótár már van fenn, nyelvtani táblázat még nincs<br> drstrange.cjb.net, ezt a címet használd

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28831 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ahá! Isildur!<br> Az roppantmód király...de... izé.. Jelenleg még azt sem tudom, hogy... mit jelent az Isildur... SEGÍÍÍÍTS!!!! És erősíts meg félelmemben: nyomdahibás a könyvem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28830 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Melda amanibhavam!<br> A Nindalf szót egyenest JRRT-től vettem a Függelékből, a magánhangzók kiejtésénél! Bár T nem írta le, mi is az a Nindalf... Csupán a szóvégi F miatt hoztam fel példának. Hantale, akkor írom vala-val! ( a latin kettőspontnak meg majd utánanézek!)<br> Mellesleg az Aryoni Eldaron-t próbákgattam, de a szótárak és nyelvtani táblázatok nem jöttek be. Mit csináltam rosszul?<br> HANTALE!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28829 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Isil (lásd Isildur)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28828 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ismét én, ismét kérdés...<br> <br> Szóval a www.tolkien.hu/misc/quenya szótárában megnéztem a Hold-at, mint olyat, és most kissé zavarodottan bámulok magam elé! Amit én hittem eddig - egyenesen a Függelék-ből szedve - TÉVES volt??? Most nyomdahibás a könyvem, vagy mi a szösz? Tehát: IsiT vagy IsiL? Identitászavarral küszködök, lécci segítsetek rajtam! <br> Hantale! :o )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28827 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a Nindalf nem quenya szó sztem; lf hangkapcsolatról nem tudok; hogy hogy írd át a Nindalf nevet quenyára, az jó kérdés, írjad valával<br> pont (full stop) van, úgy néz ki, mint a latin kett?spont; köt?jelet tudtommal nem használtak<br> a Tengwar Parmaite fonthoz van egy kit?n? billenty?zetkiosztás, én annak alapján dolgozom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28826 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya mindenki!<br> Igyekszem behozni a lemaradásom és 2 oldal kivátelével sikerült elolvasnom az eddig írtakat, viszont újabb problémáim merültek fel.<br> Ha quenyául szeretnék írni quenya szöveget, akkor az adott szöveg kiejtését kell rögzítenem (mint ahogy erre Svindler rávilágított) olyannyira, hogy például a Nindalf szó utolsó betűjét nem az F hangot jelölő formennel írjam, hanem, mivel a szó végi f-et v-nek ejtjük, 22-es vala-t használjam? Persze, erre magamtól is rá kéne jönnöm az eddigiek alapján, de annyira még nem bízom a logikámban, szóval lécci erősítse meg valaki a fenieket!<br> <br> Továbbá már sikerült kiderítenem, hogyan jelölik a vesszőt és a felkiáltójelet, de pont vagy kötőjel létezik? A Gyűrűn például a burzum-ishi-ben nem találtam ilyesmit! Hantale!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28825 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
frissült az <a href=http://drstrange.cjb.net/>Aryoni Eldaron

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28824 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
van már, igen, illetve semmi sem hivatalos persze, de a levelez?listán megegyeztünk az átírásban<br> <br> gy, ty, ly, ny jele a megfelel? tengwa alatt két pont (palatalizált hangok)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28823 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Van már hivatalos magyar tengwar írásmód? Arra gondolok, hogy van-e a gy-nek, ty-nek stb. külön tengwa? Mert ha nincs, nekem lenne egy javaslatom, amit később szabványosítani lehetne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28822 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya, Earendil, orohalla ciryamoron, apaquétina i tule únapacénimave, mérina i tule íre ume men estel! Aiya, Earendil, colindo calo yára lá Anor ar Isil! Elye alcare Hínion Ambaro, elen morniesse, míre andúnesse, áre arinesse!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28821 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szióka mindenkinek!<br> Gyertek az új chatre, amit a chatelős topicból is el lehet érni!Szerintem tök jó, gyertek dumálni oda!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28820 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
rómen pedig magánhangzó elött, krimpatul<br> <br> ma nem tudok gépelni, bocs

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28818 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
zia isit,<br> <br> nem hinném, hogy angol kiejtés szerint, JRRT nem volt ennyire következetlen, inkább mondjuk azt, hogy Sauron adaptálta a beleriandi tengwákat a Fekete

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28819 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
zia isit,<br> <br> nem hinném, hogy angol kiejtés szerint, JRRT nem volt ennyire következetlen, inkább mondjuk azt, hogy Sauron adaptálta a beleriandi tengwákat a Fekete nyelvhez; az a hosszú szárú harmen, az akar lenni az SH hang átírása<br> valóban mind óre, mind rómen szerepel a szövegben, óre mássalhangzó el?tt durbatulúk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28817 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
FAQ újra:<br> <br> drstrange.cjb.net<br> Quenya és Sinda menüpont

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28816 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kedves Svindler!<br> Nagyon köszi! <br> Amanibhavam!!!! Bocsi, de tényleg! Most töltögettem le a régebbi oldalakat, és ráleltem ott is az adott címekre! Ma rászánom a napom, és végigolvasok minden eddigi beírást, szóval holnap talán már valamivel értelmesebb hozzászólásaim lesznek! Mindenesetre hanta!<br> SVINDLER!<br> Most jutott eszembe (nemhiába, elkélne az a Cavinton!) Te tudsz valamit a IV. kötetről?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28815 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
isit:<br> az ash nazg... szoveg a gyuru szovegenek fonetikus atirata a latin abece betuire, a quenya szo is egy atirat, mert a tinde nyelvekben nincsen pl q betu. Azert szerepel ott SH mert az angolok az S-et SZ-nek ejtik, foleg szo vegen, es hogy erezzek kb hogyan is kell kiejteni a szoveget.<br> Ez kb olyan mint mikor azt irod le: zdrasztvujtye :) )) oroszban sincs TY betu pl, de igy kell ejteni az ott szereplo hangot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28814 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kedves amanibhavam, boreger és Olórin!<br> Nagyon köszi a címeket!!! :o )<br> Lenne még egy kérdésem a Gyűrű feliratát illetően. Azt már kapisgálom, hogy mordori nyelven íródott sinda módra, de egész véletlenül nem angol kiejtés szerint? Értem ezalatt azt, hogy az asH szavacskában nem sh-t használ, hanem az 's'-nek ejtendő tengwát? Na, most asszem elég bonyi voltam... És a Gyűrűn megkülönböztet pergetett r-t és a simát? (Értem ez alatt: 25-rómen (kelet) és 21-óre (szív, lélek)? Kolosszálisan hatalmas HANTA mindenkinek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.464 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére